Sada je: sub apr 27, 2024 7:32 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet jan 26, 2007 8:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Па мехурићи су пуни водоника - праскави гас.

пронађите путем Google-a:

TheJoeCell.doc - упутство на енглеском

Joe_cell_movie_clips.zip

ringorgone.rar

http://video.google.com/videoplay?docid ... New+Energy


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 26, 2007 11:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Pa mehurici su puni vodonika - praskavi gas.

pronadjite putem Google-a:

TheJoeCell.doc - uputstvo na engleskom


Pozdrav, mdubaic, dobrodošao!

Puno hvala na iskustvima vezana uz Joe Cell! =D>

Kako bi što više ljudi moglo razumijeti informacije koje daješ, probaj ovdje:
http://www2.serbiancafe.com/lat/transli ... /index.php

pretvoriti u latinicu ( meni nije problem čitati, ali mnogi mlađi naraštaji neznaju ), lako je, samo copy-paste i brzo je gotovo.

Hvala još jednom i nadam se da će uskoro Yugo na orgon... hehe! =D>

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 27, 2007 9:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
OK Mod prihvaćeno, nadam se da se neće ljutiti članovi ovog foruma.

Mada mi je tek sad palo na pamet da to malo liči na prizivanje duhova.

Naime neka eterična energija se putem medija (ćelije) usmerava na motor.

Ali kad u Australiji tvrde da skoro 10000 se voze na orgon, e onda sam i ja prihvatio igru.

Moram vam reći da izbor vode je jako važan, preporučljiva je izvorska i bez aditiva - čista voda.

Meni je trebalo skoro dva meseca da utvrdim kako proći sva tri STAGE-a

Ako je istina da se ta energija (orgon) aktivira u motoru i da je dovoljno prissustvo ćelije onda smo na pragu hladne fuzije.

Izbor motora je jako važan, naime oni su pokrenuli džipove sa velikom kubikažom i motorima od aluminijuma.

Takođe je važno da motor ostane hladan, naime uopšte se ne greje a daje snagu od oko 120 oktana.

Voda postaje crvenkasto smeđa i potrebno ju je filtrirati ali nakon više dana eksperimentisanja.

Ako struja počne da raste ne valja (>1,2 A) jer može doći do oštećenja ćelije (ABRAZIVNO DEJSTVO)

Naročito je važno da svi delovi ćelije budu od nerđajućeg čelika, jer prilikom elektrolize običan čelik i gvožđe brzo korodiraju i moraće se rekonstruisati ćelija.

Čitam na zapadnim forumima eksperimentišu i sa aluminijumskim ćelijama, ali to ne radi.

Neki se hvale da uz prisustvo ćelije je smanjena potrošnja, to je sve demagogija, auto mora da radi bez benzina i isključivo uz varnicu koju daje svećica.

Nemogu dizel motori da rade.

Kada se ubaci ćelija u auto potrebno je izvesno vreme da motor počne da radi nepravilno, naime tek tada je pun orgona i tada je potrebno odspojiti dovod benzina i pokušati namestiti paljenje.

Ako je istina da je paljenje okrenuto za 70 stepeni, onda je u pitanju implozija jer je klip u donjoj mrtvoj tački ili tu negde.

NA predhodnom komentaru dao sam linkove koji su ispravni, jer mnogo je lažnih podataka i tu sam izgubio mnogo vremena da pronađem koji su istiniti koji lažni podaci.

Svašta se priča i svakojakih bajki sam pročitao, jer tu nema nekog naučnika koji bi stao iza projekta, već samo neki automehaničari čije poznavanje fizike je skromno ili nikakvo, te veliki deo vremena posvećuju elektrolizi i puckanju sa vodonikom.

Problem je sad što je zima, a ustanovio sam da orgon najbolje radi na kućnoj temperaturi oko 21 stepen celz.. ili većoj te čekam proleće da počnem sa ugradnjom u auto.

Da ne zaboravim da kažem da sam napravio ćeliju klase MARK 3 kao najsigurniju, ali ću pokušati da napravim i MARK 1.

Najbolje rezultate sam dobio kad sam kupio laboratorijski ispravljač od 30V i 5A sa digitalnim displejom te sam mogao da menjam struju i napon dok nisam prošao sve faze, ali ono što je ipak potrebno je običan punjač akumulatora na 12 V sa ampermetrom koji može da utvrdi da je struja oko 1 A.

Ne valja kada struja pada po uključenju onda tu vodu bacite, ali ako raste do 2A ostavite možda će i da proradi.

Najbolji način da prođe sva tri STAGE-a je da uključite ćeliju i kad vidite da počinje da pravi balone isključite na više sati, onda to ponavljate i videćete da je to najbrži način koji može trajati i po nedelju dana.

Kada dobijete penu gustu kao pena za brijanje znajte da ste postigli cilj.

Kod mene ta pena raste po uključenju kao sladoled u fišeku i igram se sa njom - plašim komšije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 27, 2007 10:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Moderatore pomozi, neznam kako da okačim slike nisam tu nešto vešt.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 27, 2007 11:49 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo opisa:

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=810

:mrgreen: :wink:

Hvala za iscrpna iskustva!!! Svaka čast! =D>

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 28, 2007 1:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
slika

slika

slika


Zadnja izmjena: mdubaic; ned jan 28, 2007 2:16 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 28, 2007 1:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
slika

slika

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 28, 2007 11:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 09, 2007 1:43 am
Postovi: 80
prije svega da naglasim :shock: ovo nije izvedivo u sjevernoj hemisferi a vjerovatno ni u juznoj :D
naravno salim se ! ali ima tu mnogo rupa sto u teoriji sto u praksi.
npr<ako se radi enploziji kako sprijeciti gutanje ulja iz motora ,ovo se moze izbijeci samo ako imate novcijat motor ili nemate podmazivanje,
da ne govorimo o radnoj temperaturi etc...
disel motori se relativno lako mogu modificirati samo kad bi JOE bio pouzdan.
umjesto BOSCH pumpe razvodnik paljenja,brizgaljke/svjecice i naravno pred paljenje hahaha! lud jesam ali ovo bi me nadmasilo

_________________
Zivot!? to je *beskrajna* borba izmedu covijeka,pojedinca i *sile teze*


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 29, 2007 7:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Ne brini, na filmu radi perfektno, i motor se lako vrti od 50-18000 obrtaja jer nema otpra pri sabijanju smese. Tako kažu oni koji su uspeli da pokrenu auto na Džoovu ćeliju.

Mnogo bajki sam pročitao, ali imam kolekciju filmova koji pokazuju stvarno da se dešavaju neke pojave koje baš nisu jasne, kao napr. da se voda vrti kao rotor u elektromotoru i kad promeniš polaritet onda na suprotnu stranu, zatim neobično pulsiranje vode.

Neznam, po meni nije mi ništa jasno, ali kažu da to radi, pa sam i ja izdvojio oko 100E da se napravi ćelija i puno slobodnog vremena.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 29, 2007 12:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
http://video.google.com/videoplay?docid ... q=joe+cell

Pogledajte ovaj video!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 30, 2007 10:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 09, 2007 1:43 am
Postovi: 80
OK! idem i ja :lol: mozda spasimo planet

_________________
Zivot!? to je *beskrajna* borba izmedu covijeka,pojedinca i *sile teze*


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 30, 2007 5:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 02, 2006 10:21 am
Postovi: 69
Dubajiću, čestitam!

Da li je u pitanju praskavi gas ili implozivni, verovatno možeš oceniti pomoću laganog komada platna u blizini eksplozije/implozije. Ako je otklon ka unutra, onda si siguran da nije vodonik, tj. bar nije običan vodonik. Ali kažu da se tako može lako isprazniti ćelija.

Što se tiče "prizivanja duhova", za kakvo-takvo razumevanje nove paradigme preporučujem od Šaubergera "Energy Evolution", ima ovde negde na forumu link ali sad ne mogu da nađem. Ta knjiga je koliko nerazumljiva toliko i fascinantna, kao i sve ostalo od Šaubergera, u svakom slučaju korisno je pročitati.

Svi koji eksperimentišete obavezno pogledajte (ako već niste) ohrabrujući tekst proton cell, to je zapravo korekcija i dopuna uputstava za joe cell od jednog Australijanca kojem je poslednjih meseci pošlo za rukom da napravi dosta ćelija koje rade. Imam sažet prevod, ali je ipak dugačak za postavljanje ovde, pa ako Jack želi nek mi da e-mail adresu da mu pošaljem pa da postavi u download sekciju ili negde.

Ja još uvek nisam počeo da majstorišem ali pošto se baš ovih dana intenzivno spremam, imam u glavi sve detalje i ono što odoka mogu videti sa gornjih fotografija je da je ćelija postavljena suviše visoko u odnosu na motor. Svi kažu da crevo nikako ne sme ići na dole jer orgon/protoni/štagod putuju samo naviše, pa je to verovatno jedan od razloga što ti nije proradilo. Takođe, pročitao sam da ćelija mora biti električki dobro izolovana od motora i da za tu svrhu vazduh nije dovoljan, tj. daleko je sigurnije umotati ćeliju u odgovarajući izolator. I dobro bi bilo da je čista, jer kad je prljava onda teži da postane još prljavija (vidi tekst). Izvinjavam se što solim pamet dok još nisam ništa praktično uradio, samo prenosim ono što se u uputstvima nedvosmisleno naglašava. U svakom slučaju moj je utisak da je stage 3 ključni uspeh a da se do pokretanja motora treba "samo još malo" potruditi. Srećno!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 31, 2007 11:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav,

na fotografiji sam pokazao samo gde bih ja ugradio u Jugo ćeliju jer nigde drugde nema mesta, osim onako kako Džo savetuje ispod nogu suvozača.
Nije problem što je ćelija visoko, nego sam je postavio u auto dok je bilo napolju toplo, a kako nemam garažu nije lako napolju eksperimentisati kad je hladno, a i ćelija ne radi baš na niskim temperaturama.

Drugi razlog je bio što sam žurio i nisam imao još fazu 3 (STAGE 3). Znaš kako svi mi hoćemo preko noći, a i za izradu ćelije mi je trebalo vremena da nađem majstora koji ima vremena da pravi nešto specifično, što nikad nije video u životu i nezna čemu to služi.

Sad je kod mene zima i temperatura je ispod 10 stepeni tako da nije lako raditi napolju, te čekam da malo otopli, a u međuvremenu sam pronašao postupak kako se dobija faza 3.

Imam kontakt sa gospodinom Ren-om iz Australije koji je Džoov učenik i on me savetuje i vodi kroz projekat.

Suštinski kad ćelija uđe u fazu 3 može se instalirati u auto i treba da je pod naponom dok auto ne proradi.
Osetljiva je na kratki spoj, te auto treba pokrenuti na benzin i onda uključiti ćeliju.
Kad se ugasi auto, ćelija treba da radi. Tek posle mnogo vremena kad se auto napuni orgonom može da se isključi.

Gore u komentaru sam dao link prema Byron free energy gde na filmu se jasno vidi da je ćelija priključena za šraf koji drži poklopac od filtera za vazduh i gorivo odspojeno fizički (isčupano crevo i stavljen pampur)

U početku su tu energiju uvodili kroz karburator misleći da je to nakakva vakuumska energija, onda su je kačili na bilo koji šraf na motoru, a na kraju su ustanovili da je dovoljno da bude ćelija blizu motora i da je uključena na akumulator (u fazi 3)

Na filmu o Džoou iz 1993 godine se vidi da on puni ćeliju sa naponom od oko 40V i oko 2A..

Preko oglasa iz Australije može se kupiti gotova ćelija za oko 150$.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 01, 2007 12:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
( Thanx to gorchilo )

Protonska ćelija

“Proton cell” je isto što i Joe cell. To ime joj je dao autor B.J. iz Australije jer veruje da su nosioci rezultujuće energije protoni (vodonikovi atomi bez elektrona). BJ je tokom 2006. napravio veliki broj ćelija koje funkcionišu i uspešno konvertovao više automobila na novi pogon. Ovo uputstvo je nastalo iz zabeleški razgovora koji je sa njim vodio Sterling D. Allan. Sastoji se od korekcija i dopuna uobičajene Joe cell dokumentacije. Prevod nije doslovan, znatno je skraćen i sadrži većinom tehničke informacije, a izbačen je uvod i neki manje važni teorijsko-špekulativni i drugi komentari. Ovo je dakle samo praktični podsetnik, a ceo originalni tekst na engleskom možete naći na http://peswiki.com/index.php/Proton_Cell
Dopunske informacije od BJ-a koje su naknadno dodate na tu stranicu, kao i neke koje su objavljene putem foruma http://groups.yahoo.com/group/BJ_proton ugrađene su direktno u tekst na odgovarajuća mesta. Početna stranica na peswiki.com o protonskoj ćeliji je http://peswiki.com/index.php/Directory:Proton_Cell

31.01.2007.

Voda

“Mrtva” voda ne valja (iz česme je po pravilu mrtva). Kišnica je dobra, ako se prikupi daleko od mesta gde ima elektro-predajnika. U Joe ćeliji voda se očisti od frekvencija, restruktuira se (namagnetiše) i takva je sposobna da prenese svoje stanje na druge medijume (na metal motora, vodu u hladnjaku). Eksperimentatorima se preporučuje da pročitaju Poruke vode, Masaru Emoto.

Čelik

Cilindri od nerđajućeg čelika moraju biti bez magnetizma. Funkcionalna ćelija ima svoju specifičnu magnetnu konfiguraciju koja se ne može pravilno uspostaviti ako se u samom čeliku zadržalo magnetizma. Treba testirati svaki centimetar površine cilindara pomoću neodimijum magneta okačenog o konac. Čelik se može lako namagnetisati u transportu, pri zavarivanju, poliranju. Preporučuje se bez-šavni čelik, a ako imate sa šavovima (duž kojih je magnetizam često pojačan), orijentišite cilindre tako da se svi šavovi poravnaju sa iste strane, kako bi što manja oblast prostora bila zahvaćena poremećajem magnetnog polja. Idealno je da čelik uopšte ne ispoljava magnetizam, ali veoma slabašan magnetizam neće smetati. Izuzetak je mesto gde se spoljni cilindar vari za dno – malo magnetizma na tom mestu iz nekog razloga ne škodi. Materijal za zavarivanje (tj. elektroda) treba da bude istog kvaliteta kao i cilindri.

Poklopac

Od ključne je važnosti da poklopac nema ni malo magnetizma. Poklopac treba obavezno da se prekali visokom temperaturom i ugasi čim dostigne usijanje. Čelik se ne sme ostaviti da se postepeno hladi jer će zadržati ili čak pojačati magnetizam. Gašenje treba obaviti u vodi (kišnici), a ne u ulju jer će se ulje ugraditi u čelik. Poliranje poklopca treba isključivo raditi ručno, kako se ne bi namagnetisao. Bilo bi korisno, ali ne i obavezno, kroz isti postupak provesti i spoljni cilindar nakon što je zavaren za dno. Tačan oblik poklopca nije od ključne važnosti, ali je bitno da nema oštrih ivica. Najbolji je kupasti oblik, kao okrenuti levak. Poklopac treba da tesno naleže spolja na vanjski cilindar. Okolo oblepiti trakom da ne bi curila voda. U mraku se na uskom otvoru poklopca može primetiti svetlosni efekat, čija plavičasta boja inače ima veze sa orgonom i protonskom energijom i visokim voltažama.

Konfiguracija ćelije

Neutralni cilindri treba da budu ravnomerno raspoređeni, a udaljenost između dva susedna može da bude bilo koja u rasponu od 3mm do 2,5cm. Za učvršćivanje strukture, sledeći izolatori funkcionišu: polikarbonatna cev, balsa drvo, borovina i čisto staklo. Drugi izolatori su takođe mogući. Ako izolator propušta energiju, struja će teći po površini izolatora i na kontaktima sa čelikom će u njemu napraviti duboke žljebove. Takva ćelija će polako umreti. Udaljenost cilindara od dna je bolje da bude oko 0,5cm umesto 1-2cm kako je Joe preporučivao. Preporučljivo je da unutrašnji cilindar ne bude previše uzak (ako ste pripremili 5 koncentričnih cilindara kao što je uobičajeno, odbacite najmanji i napravite ćeliju od preostala 4). Pri povezivanju struje na katodni cilindar, vodite računa da napon dovedete na njegovu spoljnu stranu (pri dnu cilindra). Takođe, na spoljašnji (anodni) cilindar struju dovedite sa unutrašnje strane, tako što ćete probušiti rupu negde pri vrhu i provući šraf tako da mu glava dodiruje unutrašnju površ cilindra a da nema dodira sa spoljnom površinom i rupom (izolovati). Cilj je postići da svaki cilindar na svojoj unutrašnjoj strani razvije pozitivan polaritet a na spoljnoj negativan.

Čistoća

Čelik treba dobro očistiti rastvaračem (alkoholom). Nositi pamučne rukavice pri sastavljanju komponenti. Naročito treba paziti da mast i ulje ne dospeju u ćeliju, uključujući prirodnu masnoću sa prstiju. Bilo kakva materija koja dospe u ćeliju će biti duplicirana u njoj i stalno će se stvarati nove količine! Provodljivost vode će se menjati kako se njena unutrašnja struktura reprogramira, pa treba regulisati ulaznu jačinu struje da bi se održao optimalan nivo i izbeglo zagrevanje. Za čišćenje ćelije ne koristiti rastvarače ako su izolatori već montirani – polikarbonatni izolatori će biti uništeni rastvaračem.

Punjenje ćelije

U sklopljenu ćeliju nasuti vodu do vrha spoljnjeg cilindra, što je nekoliko centimetara preko unutrašnjih cilindara (najmanje 2-3 cm). 12 volti iz akumulatora se može koristiti za punjenje ćelije (funkcionišu i voltaže od 3 do 30V). Ako se koristi AC-DC konverter, treba voditi računa da rezultujuća jednosmerna struja bude što ravnija (stabilnija). Jednosmernu struju pretvoriti u pulsirajuću (kvadratnu) na 25 Hz [ovo možda nije obavezno – u pitanju je dopunski podatak bez ikakvog objašnjenja]. Ćeliju držati daleko od strujnih kablova, svetala i ostalih izvora elektromagnetnog i AC zagađenja. Najbolje je puniti ćeliju na drvenom stolu jedan metar iznad zemlje, 10-20 min zavisno od kvaliteta vode. Tokom punjenja, voda se širi i izliva iz ćelije. Nije loše dopustiti da se ova voda slobodno izlije i nakvasi radni prostor, jer uspostavlja pogodan energetski ambijent. Idealno bi bilo držati ćeliju u Faradejevom kavezu (od aluminijuma) dok se puni. Kad je ćelija napunjena, na površini vode su veliki mehurovi (tokom punjenja većina mehurova se izliva sa vodom). Ako mehurovi brzo popucaju nakon isključenja napona, znači da ne valjaju izolatori između cilindara ili izolator na dnu ćelije između anodnog kućišta i katodne osovine. Ako ćelija radi kako treba, neki mehurići će opstati danima i snažno će implodirati ako se zapale šibicom. Ovo ukazuje da je ćelija potpuno napunjena. Ako se eksperimentiše sa kloniranjem elemenata u ćeliji, treba regulisati jačinu struje da bi se sprečilo zagrevanje (u tom slučaju i punjenje ćelije treba duže da traje – do 12 sati), inače za ćeliju koja će se koristiti za pokretanje motora nije potrebno regulisati struju. Kada je punjenje završeno, vodu presuti u staklenu posudu i dobro isprati ćeliju destilovanom vodom. Kad se u staklenoj posudi slegne prljavština na dno, polako presuti vodu nazad u ćeliju, bez prljavštine. Ako su izolatori dobri, napunjena ćelija će zadržati stanje neograničeno dugo. Lošiji izolatori dovode do postepenog gubitka punjenja.

Fascinantne osobine vode iz ćelije

Kad se malo takve vode uspe u prljavu baru, okolna voda se brzo izbistri. Ako se pije, otklanja razne bolesti uključujući rak. Izgleda da takva voda reprogramira vodu u ljudskom telu (kao i vodu u bari) da izbaci toksine. Voda je ta (a ne ćelija) koja omogućuje da motor radi. Ćelija restruktuira vodu, a voda usmerava protone kroz crevo u motor, dalje inicirajući reprogramiranje metala motora i vode u hladnjaku. Ako se voda iz ćelije uspe u hladnjak, motor može raditi bez ćelije. Takođe, antifriz će se izdvojiti iz rastvora. Voda iz ćelije ima običaj da ne rastvara tvari, dok mrtva voda sve rastvara. Ako se pored nje stavi kanta prljave vode, voda u kanti počne da se rotira i sva prljavština ubrzo padne na dno (ovo je pouzdan test da li je proces punjenja bio uspešan). Nije neophodno da motor ima vodeni hladnjak – sa vazdušnim takođe radi. Na otvorenom, ćelija bez poklopca će izazvati čišćenje neba direktno iznad.

Instaliranje ćelije u motor

Rukovanje napunjenom ćelijom treba obavljati u rukavicama, inače će se isprazniti. Ćeliju treba izolovati od automobila/motora, izuzev katodne osovine koju treba električki povezati na motor ili karoseriju. Izolator može biti običan, nije potreban specijalan kao za unutrašnjost ćelije. Ćeliju treba što više udaljiti od visokovoltažnih elemenata i žica u motoru. Ako nema pogodno mesto u motoru, ćelija se može držati u kabini ili prtljažniku. Crevo koje vodi iz ćelije do motora može biti od bilo kog nemagnetičnog materijala npr. od plastike, nerđajućeg čelika ili aluminijuma. Ne sme da ima oštre prelome. Takođe ne sme da bude usmereno na dole – protoni se kreću samo naviše. Zato ćeliju treba smestiti nisko u automobilu – treba voditi računa da crevo bude usmereno nagore pri svakom nagibu terena (ovo nije ključno od trenutka kad se motor kondicionira da može raditi i bez ćelije). Crevo mora biti celom dužinom električki izolovano od automobila. Nema veze što crevo nije od elektro-provodljivog materijala – treba ga električki posmatrati kao sastavni deo anode ćelije. Ne sme prolaziti pored visokovoltažnih elemenata u motoru. Kraj creva ne treba da dodiruje motor (nego ga pričvrstiti izolatorom) ali ne treba ni da bude više od 10 cm udaljeno. Treba da bude usmereno tako da protoni gađaju cilindre. Najpogodnije mesto varira od motora do motora.

Priprema motora

Kad je ćelija instalirana, treba pripremiti motor za rad na vazduh (iz karburatora) i protone kao katalizator. Sa povezanom ćelijom, motor treba da radi jedno vreme na benzin dok ga ne preuzme protonski efekat. Tajming motora ne treba menjati dok se to ne desi. Motor je spreman od momenta kada je sposoban da radi sa isključenim dotokom benzina. Na osnovu izduvnog gasa utvrdite da motor sigurno ne radi više na benzin (što je moguće efektom dupliciranja benzina). Kad motor počne da radi samo na vazduh, potrebno je podesiti tajming. Tajming je odgovarajući kada rad motora postane miran. Sa tim novim tajmingom motor više ne može raditi na benzin. Preporučljivo je tako ostaviti motor da radi na vazduh dva-tri dana, da se sistem kondicionira i postane otporan na spoljne “frekvencije” kojima će biti izložen pri vožnji po gradu. (Kao što je ćelija najosetljivija na početku, tako je i motor osetljiv sve dok se ne kondicionira. Motor će kasnije verovatno raditi i bez ćelije.) Kada je sve ovo završeno, motor će imati dvostruko veću snagu nego ranije. Takođe, može razviti veći broj obrtaja sa manjim stresom po motor. Pored svega toga, motor će raditi znatno tiše. Gas, paljenje i gašenje funkcioniše kao i ranije. Izduvni gas je čist vazduh i može se udisati. Temperatura nije vruća ali je topla. Aluminijumski motori su najpogodniji.

Antigravitacija

Neki eksperimentatori su posvedočili da je vozilo levitiralo iznad zemlje. Joe je govorio da su svi točkovi kamiona bili malo odignuti od zemlje i da je mogao da provuče ruku ispod. Neki su prijavili smanjen efekat inercije u krivinama.

Popravka nefunkcionalne ćelije

Magnetizam u cilindrima remeti tok struje i takva ćelija je neupotrebljiva. Pažljivim posmatranjem se može utvrditi ima li reakcije u vodi koja teče u suprotnom pravcu od ostatka sistema. Ako je to slučaj, dva rešenja su moguća: zameniti loš cilindar ili ga prekaliti i probati ponovo. Nerđajući čelik ima memoriju koja pamti frekvencije utisnute npr. tokom procesa proizvodnje. Sve frekvencije se mogu izbrisati na sledeći način: 1. Isuti vodu iz ćelije i ostaviti okrenutu da se osuši. 2. Sa produžnog kabla ukloniti utičnice, razdvojiti fazu i nulu i na njih zakačiti štipaljke. 3. Staviti ćeliju u platičnu kantu i postaviti je na mesto gde niko neće prilaziti (zbog opasnosti od strujnog udara). 4. Spojiti jednu štipaljku na anodu ćelije, drugu na katodu (nije bitno koja je koja jer se koristi naizmenična struja). 5. Uključiti u struju i ostaviti dva sata. Zatim isključiti struju i ukloniti žice sa ćelije. Ovim je ćelija depolarisana i izbrisane su sve frekvencije. Ako u cilindrima nema reverznih polariteta od magnetizma, ćelija bi trebalo da funkcioniše kako treba.

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 01, 2007 9:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Priprema vode za faze 1,2,3 (Stages) - prepiska sa jednim članom foruma:

Postupak može da traje od nekoliko sati do par nedelja, sve zavisi od konstrukcije i od vode.

Najlakše je da u ćeliju sa dve ili više neutralnih, sipaš vodu do milimetar-dva iznad neutralnih ćelija. Ćelije moraju biti lepo poslagane da koncentrični krugovi budu u jednoj ravni. Zatim uključiš strujni izvor. Ja sam u početku išao sa 17V i strujom od oko 1,5A i to se pokazalo dobro. videćeš da je struju teško regulisati, jer se i ćelija ponaša kao strujni izvor (akumulator).
Taj napon i struja su bili takvi da kad smanjim napon struja bude u granicama napr. 12V i 1-1,2 A.
Dobro je održavati napon, a struja neka varira uopšte nije važno, osim ako drastično pada ili raste što sve zavisi od elektrolita u vodi.
Vodu izvorsku treba čuvati u staklenim ili metalnim bocama nipošto u plastičnim jer je umrtve. Zato kupovne i česmovača ne rade, bar dok ne naučiš postupak.

Ako struja naglo pada ili raste van uokvirenih granica baci vodu, ne valja.
Ako struja osciluje +-20% ili tu negde ostavi je.

Svaki put kad uključiš ćeliju struja je veća nego kad radi pola sata.

Ovo sve što pričam mora da radi u uslovima koje nudi auto, dakle da sa akumulatorom od oko45Ah možeš da ostaviš ćeliju do 24sata i da posle možeš da upališ auto (na benzin). Poželjno je ostaviti ćeliju u autu da se i on napuni orgonom.

Možeš koristiti tajmer i podesiti ga da se uključi svaki put kad temperatura ćelije bude na temperaturi okoline (soba 21 stepen). Ako struja raste, ćelija se greje i ne dobijaš ništa više od elektrolize.
Zato uključi i kad vidiš da voda počinje da pravi velike balone ostavi dok ne bude cela ćelija puna balona, e onda isključi na najmanje 3 sata. Kad vidiš da se ćelija ponovo "ohladila" možeš je ponovo uključiti izvesno vreme to moraš proceniti na osnovu veličine balona, jer videćeš da pri svakom novom uključenu sve ih je više i vremenom sve su sitniji dok ne dobiješ penu.
Bitno je da se balončići (pena) ne gasi brzo (ne nestaje) što je dobar pokazatelj da je orgon u pogonu. Kad dobiješ penu koja je kao pena za brijanje (iste gustine) i može se mazati.

Dobro je kad su balončići čisti beli (ili malo braon), ali ako se pojave neke braon ili zelenkaste supstance, baci vodu i sve iz početka, ili bar pokušaj preko filter papira da profiltriraš vodu..
Meni se pokazalo kao dobro i to da vodu profiltriranu ostavim u posudi sve dok se ne razbistri (ima crvenkastu boju). To može da traje i po nedelju dana.

Voda nakon dužeg rada postaje mutna, pa zato treba čekati da postane providna - bistra.

Naravno taj talog - supstanca se lepi na zidove ćelije i to prema negativnoj elektrodi. Ćeliju je dobro rasklopiti i oprati i sipati u nju bistru ili pročišćenu vodu.
Nemoj žuriti jer pojava je veoma troma.

Neki su sipali u vodu i mokraću i krv jer su verovali da time orgon (životna energija) puni ćeliju. To su sve sujeverja.

Zapravo meni nije jasno što su uopšte toj energiji dali naziv orgon kad to nema veze sa "otkrićima" Vilhelma Rajha..

Na kraju videćeš da sa malom strujom se dobija puno pene, a ako povećavaš napon treba da se poveća proizvodnja pene, ako pena prestaje da se proizvodi i pređe u balone nisi postigao efekat jer će ti kao i meni u autu brzo prestati da radi.

Na 30V struja je oko 3A, ali i puno pene, ali ako proporcija nije dobra i struja naglo raste dobićeš balone kao u sapunice ili samo elektrolizu, tada je ćelija prazna.
Takvu vodu ne bacaj, već vrati napon na onaj koji daje penu i nastavi da uključuješ i isključuješ sa pauzama od oko 24 sata i više i videćeš da će proraditi. Naravno u međuvremenu kad zapaziš da je voda mutna gotovo gusta od te supstance koja se javi pa nestane (izbistri) filtriraj vodu.

Istina je da pena splasne na dodir ili u prisustvu "negativnih" osoba, zato nediraj prstima penu.

KAd pena poraste kao na mojim snimcima probaj da pređeš preko pene rukom na oko 2cm i videće da se pena "isduvava" kao balon jer joj oduzimaš energiju. Ja sam mislio u početku da je to od toplote moje ruke, ili aure (biopolja), ali stvarno neznam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 02, 2007 5:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Sve čestitke mdubaicu.Samo tako,samo napred!Evo ja sam danas odlučio da napravim jednu istu takvu ćeliju da je ugradim ugradim u svoju Zastavu.Ako neko moze da mi pomogne oko pronalaženja materijala za izradu Ćelije nek mi se javi HITNO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 02, 2007 6:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 02, 2006 10:21 am
Postovi: 69
SOVA, nisi li ti odustao??... šalim se naravno :D

Što se tiče materijala, sve informacije o tome gde ima da se kupi isl. molim vas pišite na forum. (Pod uslovom da ovde nema onih fašisoidnih pravila o "zabrani reklamiranja" [-X)

A pošto nas ima više koji uskoro kupujemo, pametno bi bilo da se udružimo jer je ionako teško (nemoguće) naći cevi na male dužine. Ko prvi krene u akciju nek obavesti ostale na PM (SOVA, ja, Ras, MDubajić...). Ako je još neko zainteresovan nek šalje PM.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 02, 2007 9:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav, pa ja sam kupio cevi male dužine oko 8" (inča) u prečniku 1", 2", 3", 4" i napravio ćeliju kao što sam pokazao na snimcima.

Materijal sam kupio u Novom Sadu, u prodavnici cevi od nerđajućeg čelika za mlekare i pivare. Tamo su mi prodali na meru koju sam tražio i koštale su me oko 30 Evra. Poklopac i dno i šrafove od nerđajućeg čelika sam kupio kod isitih, ali me je majstor bravar odrao da mi to sve zavari i napravi na strugu.

Pazite, svi delovi moraju biti od nerđajućeg čelika, jer ako napravit od običnog čelika će tako zarđati posle prvog uključenja da nećete moći da rastavite ćeliju.

Sve, pa i varovi moraju biti od nerđajućeg čelika.


Zadnja izmjena: mdubaic; sub feb 03, 2007 9:38 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 03, 2007 9:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Zaboravio sam da napomenem da spoljašnja cev mora biti bar 1,5" duža od ostalih, jer unutrašnje cevi su od dna udaljene oko 1cm, a od vrha dovoljno da ima mesta za penu i da se voda ne preliva.

Problem je gde je ugraditi u auto jer kad se stavi i poklopac sa otvorom za cev koja sprovodi orgon do motora postaje problem zato pri dimenzionisanju probajte da vidite gde je ugraditi i koliko dugačka ćelija treba da bude.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 04, 2007 5:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Moje pravilo je uglavnom cutim i citam ali ovo je akcija =D>
Svaka cast momci !
Mogla bih vam dopuniti ekipu; moj zet je automehanicar (i kojesta drugo)zlatne ruke covek ima i dobru dusu ali ako je ovo neka ispala i ne funkcionise oterace me u pershun. A, pershun je dvogodisnja biljka- mnogo je . :lol:
Vidim da mi je Mdubaic komsija, drago mi je da i u NS ima "akcijasa" Vracacu se redovno na ovaj topic u nadi da ce biti dobrih vesti; a komsiju castim kaficom kad otopli i kafedzije izbace baste u Dunavskoj (proradilo ili ne).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 58 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz