Sada je: sub apr 27, 2024 10:42 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned feb 04, 2007 10:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav SU,

neznamo ni mi da li to radi, pokušavamo da proizvedemo tu tajanstvenu energiju i kad budemo sigurni da je ona prisutna ugradićemo ćeliju u auto, a onda zbogom benzin.

Prihvatam poziv na kafu, ja baš volim da pijem kafu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 06, 2007 10:06 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
mdubaicu jesi li uspeo da pokreneš auto?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 06, 2007 8:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Polako, ne žurim kad bude prilike ubaciću ćeliju u auto i probati da ga pokrenem.

KAo i pri svakoj spoznaji, tako i ovde hoću prvo da znam šta ja imam u rukama i kako m ogu da to proizvodim. kad naučim prvi deo onda ću da proučavam i drugi deo.

Sporo ide, da mogu brže nemogu ... Nemogu brže od života.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 07, 2007 2:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
pozdrav svima

nego da li je moguce posto ja a niti nitko koga poznam NEMA auto s fergazerom: da li je moguce isporbavati ORGON celiju na nekim manjim motorima tipa kosilica moped ili motor tj na bilo kojem motoru bez injekotra?

da li je potrebno zakretanje faze za 70% na motoru od kosilice npr..

neznam bas nesto puno o benzisnkim motorima...

pitanje MDUBIC-a ?!!

Ona velika kolicina PJENE koja ti na slici izlazi iz JOE celije da li nastaje SAMA tj da li je tada celija prikljucena na struju ili nije?
Drugo da li si pokusao zapaliti tu pjenu? vatrom ili iskorm: sto se dogadja u motoru automobila?!


Druga stvar http://www.youtube.com/watch?v=YIgOn1kRw5s

Stanley meyer je napravio nacin pomocu kojeg je moguce elektrolizom zobiti vise vodika koje spajanjem s kisikom i gorenjem daje VISE energije nego sto je elektricne energije za elektrolizu ubaceno u proces

IMAM POTPUNE njegove sheme u PDF-u pa mi posaljite mail na PM dda vam posaljem ako zelite pokusat to napravit

inace NIJE moguce elektrolizirat DESTILIRANU VODU: ali pomocu ovog procesa to UOPCE nije bitno : jer se elektroliza dogadja na drugaciji nacin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 12:27 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pozdrav grizli, dobrodošao!

Hvala što želiš podijeliti znanje o ćeliji ( ono u pdf-u ) sa drugima. Ako zelis, mozemo to i staviti u download, tako da si ljudi mogu skinuti kad god zazele. Javi mi ili u PM ili posalji na mail ( ili samo link od kuda da skinem ako postoji na netu ).

Ima tu odlična ekipa, ljudi razmjenjuju informacije i iskustva i nadam se da ćeš se brzo uklopiti u ove odlične istraživače Joe ćelije ( a i drugoga )!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 12:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
Jack987 je napisao/la:
Pozdrav grizli, dobrodošao!

Hvala što želiš podijeliti znanje o ćeliji ( ono u pdf-u ) sa drugima. Ako zelis, mozemo to i staviti u download, tako da si ljudi mogu skinuti kad god zazele. Javi mi ili u PM ili posalji na mail ( ili samo link od kuda da skinem ako postoji na netu ).

Ima tu odlična ekipa, ljudi razmjenjuju informacije i iskustva i nadam se da ćeš se brzo uklopiti u ove odlične istraživače Joe ćelije ( a i drugoga )!

:mrgreen: :wink:


nego sto se tice joe celije: imam nekakav nacrt koji je malo drugaciji od glavnog web sajta

naime DA li se moguce da posuda bude od plastike i da se u plasticnoj posudi nalaze koncentricne cijevi... na joe ovim stranicama sama vanjska cijev je posuda
ako vec to ne moze da li mora DONJI poklopac biti bas od inoxa ili moze biti i od plastike isto pitanje i za gornji poklopac:
na joe ovim stranicama gornji poklopac je u obliku STOŠCA: da li je moguce staviti samo ravan poklopac s rupom za cijev :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 12:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
tj da li mora bas biti ovako napravljena http://www.nutech2000.com/webtext/flyers/flyerkits.html

nema sanse da ti itko izradi te stosce i sl i oble dijelove...

pa zanima me da li bi radilo a da bas nije tako minuciozno kao na tom linku...


Zadnja izmjena: grizli; čet feb 08, 2007 1:15 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 1:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
Za one iz okolice zagreba koji zele kupiti inox cijevi vijke i sl kompletni inox asortiman i davanje usluge rezanja cijevi da je ova firma linkat cu ispod

npr metar inox cijevi od 5 cm promjera je oko 90 kuna

mislim da je narucivanje od Joe-a iz Autralije totalno bacanje para: ak je vec otkrio nesto revolucionarno neka to da svijetu za malo manje love: ali mozda ga nebih trebao optuzivati Australija je jako skupa zemlja i u nekim orizvodima 10 puta skuplja od nas: mozda je cijena inox-a tamo takva...


npr ono sto kod Joa kosta 1000 kn kod nas je 50 kn

Da li se moze inox variti plinom s INOXOM. tako da i VAR bude od inoxa?

Ja mislim da bi se sve potrebno moglo naci ovdje: http://www.polivar-inox.com/Prodaja/prodaja.html

:roll:

navodno postije dvije vrste inox-a? hmm: ne smije biti magnetican sad koji... :roll: :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 1:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
Ali kad sam procitao da ste poslali upute o Joe celiji istrazivackom centru u Kragujevcu ja sam puko od smijeha i divljenja i cudjenja i uskita i neznam cega sve

Dajte jel mozete samo zamislit NAJNOVIJA REVOLUCIJA AUTOINDUSTRIJE:

Po Amerikancima najgori auto na svikejetu od SADA RADI NA NIŠTA =D> =D> :mrgreen: tj radi sam od sebe :rotfl:

REklamni slogan: Najgori auto na svijetu koji RADI NA VODU =D> :mrgreen: :twisted:

p.s ja nemam misljenje da je jugo najgori auto na svijetu jel znam ljude koji ga voze preko 20 godinas malo kvarova

Nego Da li postoji IJEDNA novija marka automobila koja jos ugradjuje MOTORE s FERGAZEROM tj bez injektora osim YUGO-a ? :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 1:28 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Nego Da li postoji IJEDNA novija marka automobila koja jos ugradjuje MOTORE s FERGAZEROM tj bez injektora osim YUGO-a ?


Vjerojatno više ne.

Čak i Dacia ima injector ( mislim bar... to su kopirali od nekog, naravno )... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

Naravno, ne mislim da je Dacia najgori auto... ali... ima li koji kineski, kopija nekog, samo s puno lošijim materijalima ( da bude jeftiniji )???

Hej, pa i kod automobila sa injectorima možeš zamijeniti usisnu granu, staviti adekvatnu, staviti fergazer, isključiti elektroniku, ugraditi sajle i "vratiti se na stariju tehnologiju"... sam motor je isti/sličan... pa samo malo modifikacije... zašto netko ne isproba sa nekim motorom "na stolu"??? Ne treba čitav auto za to... zna li netko nekog tko ima neku staru mašinu... da se malo stavi na stol i lakše se onda eksperimentira oko svega... prostora ima... ispitivanje najbolje pozicije ćelije... struju možemo dovući iz nekog ispravljača u kombinaciji sa nekim starim akumulatorom... ne treba alternator koji možda smanjuje efikasnost ćelije ako je u blizini... eto samo nekih ideja.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 3:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Nego Da li postoji IJEDNA novija marka automobila koja jos ugradjuje MOTORE s FERGAZEROM tj bez injektora osim YUGO-a ?


Vjerojatno više ne.

Čak i Dacia ima injector ( mislim bar... to su kopirali od nekog, naravno )... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

Naravno, ne mislim da je Dacia najgori auto... ali... ima li koji kineski, kopija nekog, samo s puno lošijim materijalima ( da bude jeftiniji )???

Hej, pa i kod automobila sa injectorima možeš zamijeniti usisnu granu, staviti adekvatnu, staviti fergazer, isključiti elektroniku, ugraditi sajle i "vratiti se na stariju tehnologiju"... sam motor je isti/sličan... pa samo malo modifikacije... zašto netko ne isproba sa nekim motorom "na stolu"??? Ne treba čitav auto za to... zna li netko nekog tko ima neku staru mašinu... da se malo stavi na stol i lakše se onda eksperimentira oko svega... prostora ima... ispitivanje najbolje pozicije ćelije... struju možemo dovući iz nekog ispravljača u kombinaciji sa nekim starim akumulatorom... ne treba alternator koji možda smanjuje efikasnost ćelije ako je u blizini... eto samo nekih ideja.

:mrgreen: :wink:


PA ja bi probao prjne na manjem motoru od kosilice ili mopeda !!!

jel bi radilo princip je isti

nego reci ti meni KAM se u motor ugura ta cijev iz orgon cell-a ?
jel u ulaz za benzin?
ili u ulaz za zrak?
Da li se moze orgon koristiti u gorivim celijama(hehe mozda glupo pitanje posto orgon nije vodik)

Trece ako stvar stvarno radi kupis agregat ud 10 kW benzinski i stavis da radi na orgon: ne moras placat struju niti grijanje hehe uups. :wink: :mrgreen:

NEMA automobila bez injktra ali sato ima MOTORAAAA (mopeda)hehe
skoro svaki motor je bez injekotra : PROBLEM je ulje jel se vise ne koristi benzin s uljem pa bi nacin podmazivanja trebalo preinaciti? ima ko kavu ideju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 3:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
EXKLUZIVNO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ako niste vec naisli na ovaj link ali VRIJEDI POGLEDAT


COVJEK JE KUJPIO JOE CELL i SNIMIO SVE 3 FAZE KAMEROM STO KOD je radio od sastavljanja do ugradnje u auto !!!


ftp://ia301119.us.archive.org/3/items/r ... e_1-20.zip

zip file 250 mb filmovi su u RM formatu

vrijedi pogledat!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 10:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav Grizli i ostali,

vi nikako da shvatite da je tehnika punjenja orgonom troma i osetljiva (očas posla se isprazni).
Problem ugradnje ćelije u auto je takođe težak, jer ne radi to kao na filmu, napraviš sipaš vodu, uključiš punjenje, okreneš kontakt ključ i voziiiiiiiiiiiiiiii.

Bajke, i na gore pomenutom filmu tip nije dobio orgon, već neku prljavštinu, ali je stvarno lepo napravio sve po uputstvu.

Da li će Jugo proraditi je veliko pitanje, sve zavisi koliko vremena treba da se napuni motor orgonom.

Vi svi mnogo očekujete i želite na brzinu rešenje, a ovo je nauka kao i svaka druga, koju prvo treba naučiti u teoriji, pa i to sprovesti u praksi.

Ja sam sad siguran da znam kako da proizvedem orgon, a za primenu ću pokušati kad budem imao uslove.

Sad je zima, a ćelija baš neće da radi na niskim temperaturama, pa i na filmu su svi u majicama sa kratkim rukavima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 10:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 02, 2006 10:21 am
Postovi: 69
Za Joe ćeliju se uvek pričalo da zahteva motor sa vodenim hlađenjem, jer je bitno da se voda u motoru takođe "kondicionira", medjutim BJ (iz gornjeg teksta) tvrdi da i motori sa vazdušnim hlađenjem (motocikli, kosačice...) mogu raditi na joe cell.

Što se tiče dvotaktnih motora isto ne vidim šta bi bio problem, paljenje slično treba pomeriti na početak kompresione faze (teoretski - jer želimo da se tada okine implozija), samo što ne znam kako se označavaju stepeni tajminga kod takvih motora. Kod četvorotaktnog to je ceo jedan takt (teoretski 90 stepeni ali u praksi malo manje) a kod dvotaktnog oko pola takta (verovatno bi se onda isto zvalo 90 stepeni).

Teoretski ni karburator nije neophodan tj. i motori sa direktnim ubrizgavanjem bi mogli da funkcionišu pod uslovom da imaju svećice tj. da nisu dizel, jer je za imploziju neophodno paljenje. Medjutim pitanje da li elektronika injection motora uopšte toleriše jednostavno isključivanje goriva, ja se u to ne razumem.

Što se tiče materijala za Joe ćeliju, logički bi se moglo zaključiti da makar cilindri trebaju biti od čelika, jer je potrebno da provode struju i formiraju specifično magnetno polje koje dalje "prikuplja energiju" i usmerava je naviše kroz cev. Za poklopac i cev kažu da treba da bude zaobljena jer "orgon" voli blage putanje inace "izleće" tj. gubiš ga. Sviđa mi se ideja da bi poklopac i dno možda mogli da budu plastični ili stakleni, ima logike ako već cev sme biti plastična.

"Orgon" je potrebno dovesti u cilindre, jer se tu dešava iskorišćenje, tj. vazduh u cilindru implodira pod uticajem orgona (ili tako nešto). U ranijoj dokumentaciji je pisalo da cev treba usmeriti ka karburatoru, medjutim ne vidim zašto je ne bismo usmerili direktno prema cilindrima kao što BJ kaže.

Sve je ovo samo razmišljanje bez ikakve prakse, pa toliko i vredi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 2:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
mdubaic je napisao/la:
Pozdrav Grizli i ostali,

vi nikako da shvatite da je tehnika punjenja orgonom troma i osetljiva (očas posla se isprazni).
Problem ugradnje ćelije u auto je takođe težak, jer ne radi to kao na filmu, napraviš sipaš vodu, uključiš punjenje, okreneš kontakt ključ i voziiiiiiiiiiiiiiii.

Bajke, i na gore pomenutom filmu tip nije dobio orgon, već neku prljavštinu, ali je stvarno lepo napravio sve po uputstvu.

Da li će Jugo proraditi je veliko pitanje, sve zavisi koliko vremena treba da se napuni motor orgonom.

Vi svi mnogo očekujete i želite na brzinu rešenje, a ovo je nauka kao i svaka druga, koju prvo treba naučiti u teoriji, pa i to sprovesti u praksi.

Ja sam sad siguran da znam kako da proizvedem orgon, a za primenu ću pokušati kad budem imao uslove.

Sad je zima, a ćelija baš neće da radi na niskim temperaturama, pa i na filmu su svi u majicama sa kratkim rukavima.


1) kako znas da celija ne radi na niskim temperaturama?
2) ajde mi odgovori na ona moja pitanja o tvojoj čeliji i o onoj pjeni koja sam postavio u prethodnim postovima :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 3:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
DETALJNI TEHNICKI NARTI JOe Celije ali je malo razlicita on one:

zanima me vas komentar

poklopac nije stozac

sto znaci "fuse welded seam" ?

http://www.yourfilehost.com/media.php?c ... 20plan.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 7:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Mnogo pitaš, a malo toga znam da odgovorim. Možda ćeš naći odgovore kad napraviš ćeliju i počneš da eksperimentišeš. OVako rekla kazala ne bih da pričam koješta, jer, kažem, puno je bajki, a stvarnost je ipak malo drugačija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 8:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
EXKLUZIVNO HE HE HE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.icubenetwork.com/files/water ... ommercial/


DC pulsed elektroliza na temelju otkrica stanley-a mayera !!!!!

POGLEDAJTE SVE FAJLOVE I SVE VOLDERE

MNOGO FILMICA

i IZVJESTAJ americkog ratnog zrakoplovstva

mnogi voze auto na vodo pomocu elektrolize

:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 09, 2007 12:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
mdubaic je napisao/la:
Mnogo pitaš, a malo toga znam da odgovorim. Možda ćeš naći odgovore kad napraviš ćeliju i počneš da eksperimentišeš. OVako rekla kazala ne bih da pričam koješta, jer, kažem, puno je bajki, a stvarnost je ipak malo drugačija.


ponovit cu konkretno pitanje: ako se ne varam TI si dao slike Joe celije na stolu : ispod stola je kansta sa strane izvor napona i struje s digitalnim displejom (podesavanje struje i napona)

Da li je to tvoja celija?

ako je reci ta pjena da li je zapaljiva vatrom ili iskrom?

posto tolika kolicina pjene izlazi vano kako je vidljivo na slici da li je izvor napajanja konstantno prikljucen na celiju

:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 09, 2007 4:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Da Grizli to je moja ćelija i ako vidiš ledovka na ispravljaču je upaljena. Pena (gustine kao pena za brijanje) se proizvodi samo kad je uključena ćelija.

Da, pena je zapaljiva i pukne kao "topovski udar" - malo jača petarda.

Primetio sam da mi sat za gas u kući prestane da šišti skoro 10 sek. kad zapalim penu. Ona je puna vodonika - praskavog gasa, a misterija oko prestanka šištanja gasnog postrojenja mi je nepoznata, probao sam sa običnom petardom i ništa se ne dešava.

Sat za gas je oklopljen, a penu sam palio sa oko 2m rastojanja. Nakon praska, pena se vrati u običnu vodu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 49 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz