Sada je: sub apr 20, 2024 5:37 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 120 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub sep 09, 2006 11:28 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
rodjen sam 19.04.1981 na katolički uskrs u 12:00.vidim da se ovdje ekippa razumije u numerologiju pa me zanima da li se što vidjeti iz ovih znamenki?


Buuuu! Pa ko se rodi na taj datum i u tolko sati - plaća pivu u birtiji!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :occasion5: :occasion5: :occasion5:


Hahahhahaaaaa!


Uglavnom, dobrodošao i nadam se da će ti sve ove stvari pomoći za razumijevanje i za porast svijesti!

Sad će i neko možda konkretno odgovoriti na tvoje pitanje ( ja nisam baš neki stručnjak u ovom... ). Uglavnom, pitaj sve što treba, ovdje ljudi oće pomoći jedni drugima. ( čudno mjesto, zar ne!? )

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 09, 2006 11:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 04, 2006 12:18 am
Postovi: 30
Lokacija: Zagreb,Croatia
ja se kuzim u one natalne karte donekle.

_________________
Nordici su zakon,ja bi na njihovu planetu..pa tamo je carstvo plavookih plavusa!!!!TAKE ME THERE!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ????
PostPostano: sub sep 09, 2006 6:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 12, 2004 11:01 am
Postovi: 86
Lokacija: Split, Croatia
astifan je napisao/la:
rodjen sam 19.04.1981 na katolièki uskrs u 12:00.vidim da se ovdje ekippa razumije u numerologiju pa me zanima da li se što vidjeti iz ovih znamenki?


evo sto ti bosnic.com kaze :)
Citat:
Dobrodušni ste i šarmantni. Imate snažno razvijen osjecaj za ispravnost i pravdu. Spremni ste da se žrtvujete za svoje ideje. Imate uzvišene ideale i veliku želju da ih ostvarite. Ljubav je vladalac Vašeg svijeta a Vaša uloga u životu je da širite plemenite ideje i toleranciju. Vaš smisao je u pomaganju drugima, posebno onima koje volite. Pravicni ste, istinoljubivi, solidarni i puni milosrda i topline. Ženske osobe rodene pod ovim brojem su ljupke, graciozne, šarmantne i produhovljene, naklonjena slikarstvu i muzici. Muškarci su senzibilni i obicno su duhovne vode, ukoliko se ne posvete umetnickom životu. No, i muškarci i žene rodene pod ovim brojem se zadovoljavaju malim, svagdašnjim stvarima, iako u isti mah teže ka necem najvišem na estetskom i duhovnom polju. I to obicno za života uspiju da ostvare.

Obicno ste rezervirani, skloni razmišljanju i vrlo ste inteligentni. Po prirodi ste sanjar, tragac i mislilac. Kada su te osobine u pitanju, raspolažete nepresušnim unutrašnjim izvorima. Vaše cudesno ponašanje udaljava Vas postupno od ostalog svijeta; ali se nemojte brinuti zbog toga! Slušajte samo svoj vlastiti glas, jer ste na pravom putu da spoznate sebe i druge. Može se dogoditi da cesto patite zbog ljubavi, ali – Vi to dobro znate - nema prave ljubavi bez patnje i bola. Ako za životnog saputnika sretnete osobu rodenu pod Vašim životnim brojem, ostvarit cete divnu harmoniju, na cemu ce Vam mnogi pozavideti.
Ponekad se, bez vidnog razloga osjecate sjetno. Kao da predosjecate da ce Vaša ljubav splasnuti i da ce se istopiti kao majski snijeg. Zbog toga, obicno strijepite nad ljubavlju i gotovo djelujete kao da za Vas ne postoje i druga izgledna emotivna rješenja. Život sa melankolijom u duši, ne nudi optimizam i ne dozvoljava Vam da se opustite. No, kad se uvjerite da je odgovor na Vašu ljubav iskren, jasan i snažan, znate biti veoma zabavni i neodoljivi. Iako volite duge veze, ponekad sebi znate zagorcati život usputnim ljubavima, koje uvijek prijete da Vas ucine nesretnim.


Neznam koliko je to tocno, al eto :)

_________________
Whatever you want to be you are, don't hesitate, just be! mito.blog.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 09, 2006 6:59 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned aug 27, 2006 8:02 pm
Postovi: 7
Lokacija: zagreb
pa točno je otprilike 80%,nabrojene su sve pozitivne stvari,ali svatko od nas ima i dark side.mislim da bi ovaj profiil odgovarao vecini ljudi ovdje.ljudi koje zanimaju ovakve stvari kao nas su sigurno produhovlljeni,inteligentni i streme nečem višem nekim višim idealima.bili ti ideali religiozni ili nešto drugo.lijepo napisano


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 06, 2006 2:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 06, 2006 2:06 pm
Postovi: 3
Evo ako ima neka dobra dusa da mi protumaci ovo. Dobila sam tumacenje da ako uopste budem imala djece da ce biti neki hendikep u pitanju . Zanima me vase tumacenje , a natalna mi je u potpisu . Znaci :djeca ???

_________________
http://i121.photobucket.com/albums/o235 ... etty28.gif


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 06, 2006 3:03 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pozdrav, dobrodošla!

Ako si fizički i umno zdrava, i ako želiš djecu ( i tvoj "odabrani" ) - onda neće biti nikakvih problema!!!

Ne potcjenjuj moć razmišljanja. Ako se "uvjeriš" da nećeš moći imati djece - vjerojatno ni nećeš. A ako pozitivno razmišljaš i težiš k tome na pozitivan način - upravo će tako i biti. Sve ovisi o tebi.

Zvijezde nisu toliko kritične, one baš lijepo sjaje na noćnom nebu...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 06, 2006 3:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 06, 2006 2:06 pm
Postovi: 3
:) :) Hvla na dobrodoslici i na finom odgovoru. Naime , dobila sam sljedece tumacenje moje natalne karte (djeca)
Vrh pete kuce,je u Ovnu.Ovnom vlada Mars on je loshe postavljen,u kvadratu sa Saturnom i opoziciji sa Uranom.To su dva malefika,koji znaju da zatruju zivot.Dispozitor Marsa je Venera,koja je ponovo u konjukicji sa Marsom i kvadratom sa Satrunom.
Ako pogledamo supruga kroz tvoju kartu,njegova peta je tvoja jedanaesta,brojimo od tvoje sedme(sedma je partnerova prva)
Vladar njegove jedanaeste je zamisli koja planeta Venera,koja je u tvojoj karti postavljena kao sto smo rekli i konjukciji sa Marsom i kvadratu sa Satrunom
"Kiron u petoj kuci moze da donose i stradanje kroz decu. U nekim slucajevima moguce je da ste nesposobni da imate decu iako ih mnogo zelite, ili ako ih imate da su bolesna, hendikepirana ili (ne daj boze!) ili Vas povredjuju svojim nepostovanjem, svojim nacinom zivota, medjusobnom zaviscu i drugim problemima. "
I sta sad ja mislim ??
[color=white] Nisam znala da sve ipak ovisi o meni . Pa dobro , posto sad znamo da cu imati djecu :D nek mi neko odgovori kad ?? Evo ja bih htjela sad ali ..nece

_________________
http://i121.photobucket.com/albums/o235 ... etty28.gif


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 06, 2006 3:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 29, 2006 3:33 pm
Postovi: 58
ETIČKI KODEKS


1. ODNOS PREMA KLIJENTU

1.1. Osnovno pravilo koje prožima sva ostala etička pravila glasi: pre svega, ne nanesi štetu.

1.2. Astrolog klijentu neće davati uputstva šta treba da radi i kakve odluke da donosi u svom životu. Astrolog može klijentu pojasniti određene situacije na osnovu informacija dobijenih iz horoskopa, objasniti prirodu nekih odnosa ili preporučiti neku vrstu akcije, ali će uvek poštovati klijentovu sposobnost da sam donese odluke, i podržaće ga u tome.

1.3. Astrolog će klijentu objasniti da se bilo koja astrološka konfiguracija može ispoljiti na mnogo različitih načina, i potrudiće se da mu navede više njih, umesto da isključivo insistira na jednom jedinom mogućem tumačenju.

1.4. Ako astrolog nije u stanju profesionalno pomoći klijentu, neće ni započinjati konsultaciju s njim ili, ako je konsultacija već započela, prekinuće je, a klijenta uputiti na odgovarajućeg stručnjaka - psihoterapeuta, psihijatra ili lekara.


2. POVERLJIVOST INFORMACIJA

2.1. Astrolog poštuje poverljivost informacija koje mu klijenti saopšte i ne otkriva ih trećim licima, osim u slučaju da bi se time mogla sprečiti jasna i izvesna opasnost po klijenta ili druge osobe.

2.2. Ako klijent želi da astrolog opširno protumači horoskop neke treće odrasle osobe astrolog će od klijenta zahtevati da pribavi dozvolu te treće osobe. Ako klijent to ne uradi, astrolog može horoskop treće strane koristiti u svom radu radi boljeg razumevanja klijentovog odnosa s tom osobom (u sinastriji ili kod kompozitnih horoskopa, na primer), ali će izbegavati direktno tumačenje horoskopa treće strane pred klijentom.

2.3. Kada astrolog koristi kao primer horoskop klijenta u svom obrazovnom radu, istraživanju ili pisanim delima, uvek će osigurati anonimnost klijenta, i to menjanjem nekih manje važnih činjenica, kako identitet vlasnika horoskopa ne bi postao očigledan. Te promene mogu se sastojati od menjanja imena, pola, rase, profesije ili nekih drugih činjenica o životu klijenta, a koje nemaju važnost za pokazatelje koji se tim horoskopom žele ilustrovati. Klijent se imenom i prezimenom može identifikovati u nekoj prezentaciji ili publikaciji samo ako je prethodno imao prilike pogledati materijal koji će se prezentovati, i potom za to dao svoju dozvolu.

2.4. Kada astrolog pristane da odvojeno konsultuje dve ili više osoba koje su, inače, u nekom međusobnom odnosu, astrolog mora garantovati diskreciju i poverljivost informacija. Ako to nije u stanju učiniti, astrolog će odbiti konsultacije.

2.5. Tumačenje horoskopa javnih ličnosti ograničeno je na područja koja se smatraju "javnim dobrom", a zbog određenog položaja ili postignuća ili istaknutosti javne ličnosti, shodno informacijama koje su već otkrivene kroz intervjue ili druge objavljene dokumente i članke. Kada tumače horoskope javnih ličnosti, astrolozi se uzdržavaju od komentara koji mogu tim ličnostima naneti štetu, diskreditovati ih ili ih oklevetati.


3. SAOPŠTAVANJE PREDIKCIJA

3.1. Astrolog neće tvrditi da su njegove predikcije bilo kakvih događaja nepogrešive.

3.2. Astrolog klijentima neće davati predikcije koje mogu izazvati nerazuman strah kod njih. Astrolog nikad klijentu neće predvideti katastrofalne događaje poput razvoda, nesreće, bolesti, smrti, finansijske propasti ili slične negativne događaje, a da svoje tumačenje ne uravnoteži pozitivnijim, alternativnim i jednako mogućim značenjima astrološke konfiguracije na osnovu koje je došao do tog zaključka.

3.3. Astrolog je svestan ograničenja moguće tačnosti predikcija, i izbegava upotrebu univerzalnih opisa događaja, kao što su: svaki, uvek, nikad, sigurno, svi, nijedan i slično. Astrolog klijenta informiše da nije moguće astrologijom apsolutno tačno utvrditi bilo čiji profil ličnosti ili buduće događaje.

3.4. Kada tumači horoskope koji se tiču veće grupe ljudi, kao što su horoskopi društvenih, političkih, finansijskih ili geofizičkih grupacija, astrolog ne daje zastrašujuće predikcije izvesnih katastrofa koje bi u javnosti mogle izazvati nerazuman strah. Negativne predikcije uvek su propraćene objašnjenjem da: a) astrologija nije egzaktna nauka, b) astrološki pokazatelji mogu da se manifestuju kroz različite vrste događaja koji imaju slično značenje, i c) astrologija ne može apsolutno sigurno predvideti buduće događaje.


4. PROFESIONALNA ODGOVORNOST

4.1. Profesionalni astrolog trudi se da koristi najtačnije moguće podatke u svom radu.

4.2. Astrolog prilikom reklamiranja svojih usluga neće davati netačne ili obmanjujuće izjave kako bi privukao klijente. Izjava može biti netačna ili obmanjujuća zato što ne daje sve informacije i materijalne činjenice o usluzi, ili namerno stvara netačna ili neopravdana očekivanja povoljnih rezultata kod potencijalnih klijenata.

4.3. Astrolog ističe ili nagoveštava da poseduje samo profesionalno zvanje koje stvarno poseduje, i odgovoran je za ispravljanje svih pogrešnih interpretacija svog zvanja koje je učinila neka druga strana. Profesionalna zvanja obuhvataju sertifikate nekog programa astrološke obuke, fakultetske diplome iz astrologije, filozofije, religije, sociologije, psihologije i srodnih oblasti, državne sertifikate ili licence, i bilo koja druga zvanja koje bi javnosti mogle dati informaciju o posedovanju specijalizovanog znanja u nekoj oblasti koja je blisko povezana s astrološkim radom.

4.4. Astrolozi koji u svom radu s klijentima koriste i neke druge tehnike (kao što su tarot, numerologija ili intuicija) prave i ističu jasnu razliku između informacija dobijenih na taj način i informacija dobijenih astrološkim tehnikama.


5. ODNOS PREMA KOLEGAMA

5.1. Astrolozi poštuju astrološke pristupe koji se razlikuju od njihovog pristupa.

5.2. Kada daje neke izjave u javnosti, astrolog jasno ističe da priča na osnovu ličnog rada, a ne u ime svih astrologa ili astrologije.

5.3. Astrolozi se uzdržavaju da usmeno ili pismeno daju bilo kakve izjave koje bi mogle biti protumačene kao ponižavanje ili potcenjivanje reputacije ili stručnosti nekog drugog astrologa. Bilo kakvi komentari jednog astrologa o drugom trebalo bi prvo da jasno budu objašnjeni kao razlika u idejama, omiljenim tehnikama, načinima gledanja na stvari, i slično, a ne kao lični napad na bilo kog pojedinca. Isto važi i za komentare i rasprave o politici ili načinu rada bilo koje astrološke organizacije, kako domaće, tako i strane.

5.4. Kada prezentira svoj rad u javnosti, astrolog odaje priznanje kolegama koji su mu bili inspiracija, ili čije rezultate rada je usvojio u sopstvenom radu, ne pripisujući sebi tuđe zasluge, rad ili ideje.

_________________________________________

Betty,sama zakljuci kod kakvog astrologa si bila.

~~~


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 06, 2006 4:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 06, 2006 2:06 pm
Postovi: 3
:cry: Ma vidim i ja da je to neki veliki astrolog . Bila sam strasno pozitivna u vezi svog potomstva , a sad sam nesposobna da se ponasam normalno :( Zato sam se i javila ovdje , jer , znam da cu dobiti normalan odgovor . Ja vas odavno citam iz prikrajka , ali sam potpuni laik za sve o cemu vi pisete ( a veliki obozavalac ) pa se zato nisam prikljucila prije . Ali sad sam morala :( .Ako ima neko ko se razumije u citanje natalnih karti ovdje neka pogleda malo na osnovu cega onakva prognoza i mozda neki savjet . Ja obecavam da cu biti pozitivna :kiss:

_________________
http://i121.photobucket.com/albums/o235 ... etty28.gif


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 06, 2006 4:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 29, 2006 3:33 pm
Postovi: 58
Postavi isto pitanje na ovom forumu.

astro-art.net ....tamo su astrolozi.. :D

~~~


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 06, 2006 7:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Betty je napisao/la:

"Kiron u petoj kuci [color=cyan]moze da
donose i stradanje kroz decu. U nekim slucajevima moguce je da ste nesposobni da imate decu iako ih mnogo zelite, ili ako ih imate da su bolesna, hendikepirana ili (ne daj boze!) ili Vas povredjuju svojim nepostovanjem, svojim nacinom zivota, medjusobnom zaviscu i drugim problemima. "
I sta sad ja mislim ??
[color=white] Nisam znala da sve ipak ovisi o meni . Pa dobro , posto sad znamo da cu imati djecu :D nek mi neko odgovori kad ?? Evo ja bih htjela sad ali ..nece


Mislim da ako je nešto moguće, postoji samo kao mogućnost, a ne kao jedina stvarnost :wink: Dakle, može, a ne mora biti!
Mislim da je mala nebuloza predviđati i takve stvari kao što je trenutak kad ćeš dobiti dijete tj. začeti :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 06, 2006 11:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Koliko ja vidim tvoja karta je napravljena na tropskom zodijaku sa Placidus podjelom kuca. Da ju je netko izracunao po sideralnom zodijaku i po drugim nacinima racunanja kuca ispala bi drukcija situacija....

Ja ovdje prije vidim neke probleme u tvojoj mladosti, od ucenja do uklapanja sa vrsnjacima i poprilicne emocionalne bure, pa do nekih drugih stvari koji su privatnog tipa pa nisu za forum. Imaj na umu da je doticna osoba zaboravila rec da su Venera i Mars najplodniji planeti i da su u bliskoj konjukciji u Venerinom domicilu, dakle vrlo vrlo jaki po snazi da daju rezultate.

Takoder Mars ti gotovo uopce nije u opoziciji sa Uranom, ovaj program to daleko neprecizno predstavlja. Mars je odmakao vec od opozicije sa URanom a o Veneri da ne pricamo. Takoder vladar ascedenta ti je Jupiter koji je prirodni nositelj znacenja 5 kuce sta cijeloj stvari daje sasvim novo svjetlo.

Istina je kao sta su ti gore napisali da kvadrat Marsa i Saturna u tvojoj karti nije najbolja stvar. Medutim imaj na umu da su znacenja 5 kuce ne samo djeca, vec i prirodna sklonost natjecanju, kreativnost, sport, edukacija i znanje opcenito, itd. itd. te da neka znacenja mogu biti zahvacena dok druga ne moraju.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 07, 2006 10:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
e...horoskop..o tome nemam baš nekog pojma, pa da vas pitam, jer vidim da vi imate:
Što to znači kad u natalnoj karti nemaš ni jedan retrogradni planet? E, to ja nemam. Zašto ja to nemam?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 08, 2006 1:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 29, 2006 3:33 pm
Postovi: 58
Evo sta o retrogradnosti planeta kazu March&McEvers

U pocecima razvoja astroloske nauke,retrogradnoj planeti su bile pripisivane karakteristike koje bi smo oznacili kao slabost,onemocalost,nesrecu i sl.Savremeni astrolozi,pak posmatrajuci retrogradno kretanje u horoskopima su utvrdili da ova teza tesko moze da odgovara stvarnosti.
Ako je planeta retrogradna ona se ne krece na onaj uobicajeni otvoreni nacin,stoga ce njene akcije biti u manjoj mjeri ocigledne i mnogo vise okrenute ka unutra.U nekim slucajevima to moze biti pravi blagoslov a u nekim to moze usporiti direktni proces sazrijevanja.Ako u jednom horoskopu imamo mnogo licnih planeta(Merkur,Venera,Mars)u retrogradnom hodu,onda ce istinska priroda tog covjeka biti spolja mnogo manje ocigledna,jer ce se najveci dio akcija odvijati u njemu samom.
U prosjeku obicno imamo dvije retrogradne planete.


Odsustvo retrogradnih planeta znaci da takva osoba djeluje sasvim neposredno,otvoreno i nimalo komplikovano dok mnogo takvih planeta daje izvjesnu suptilnu dozu misticnosti i osoba je mnogo manje otvorena.

~~~


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 08, 2006 3:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 29, 2006 3:33 pm
Postovi: 58
Citat:
Što to znači kad u natalnoj karti nemaš ni jedan retrogradni planet? E, to ja nemam. Zašto ja to nemam?


arwen,nemas retrogradnih planeta jer su u trenutku tvog rodjenja sve bile u direktnom kretanju,te si neposredna,otvorena,topla,kako te mi vec dozivljavamo.
....ovo svakako treba da potvrdi i ostatak horoskopa.

~~~


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 08, 2006 3:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Citat:
U pocecima razvoja astroloske nauke,retrogradnoj planeti su bile pripisivane karakteristike koje bi smo oznacili kao slabost,onemocalost,nesrecu i sl.


Sa ovim se ne bih slozio. U Jyotishu, preteci i korijenu danasnje astrologije retrogradni planeti su smatrani za najjace (ne nuzno najdobronamjernije) planete.

U okvitu shadbale (sesterostruke snage planeta, 6 parametara za procjenu snage) chesta bala (snaga koja izvire iz kretanja) je na maksimumu bas kod retrogradnih planeta. Poanta je ta da se retrogradni planeti krecu sporije. To znaci da "zele" duze ostati nad odredenim dijelom zodijaka, tj. da tamo imaju vaznih poslova za obaviti sta im daje na vaznosti i snazi.
Postoje kombinacije takvih kretanja koje su u vedskim vremenima nazivane kraljevskim. Npr. retrogradnost cak 5 planeta u natalnoj karti nazivana je iz tog razloga kraljevskom kombinacijom i toj osobi su predvidane krupne stvari.

U modernije vrijeme tumacenja su malo promijenjena. Moje misljenje je da je retrogradnog Merkura i Saturna uvijek lako zapaziti na osobi. Ja ga uocavam gotovo u 100% slucajeva bez greske. Noel Tyl recimo retrogradnom Saturnu gotovo redovito pridruzuje nedostak osobe oca u djetinjstvu ili jednostavno problem sa autoritetom.
Mada tesko je rec sta sa nekom kartom koja nema retrogradnih planeta. To je slicno kao sa autom koji nema bijele boje na sebi. Iz te cinjenice same ne mozemo rec jel je auto onakav ili ovakav. Samo mozemo znat da nije bijel.

Sta se tice mogucnosti i horoskopa. Ja nisam misljenja da horoskop ukazuje samo na mogucnosti. Ja mislim da ukazuje na sudbinu i ono sta ce se desiti. Tu prica o slobodnoj volji nista ne mijenja. Naime kolicina slobodne volje je takoder vidljiva bas u toj astrologiji. Dakle pitanje je koliko to jest slobodna volja. To govorim o ovom nivou covjeka danas.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 08, 2006 4:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 29, 2006 3:33 pm
Postovi: 58
Ne poznajem Jyotish ali kako sam shvatila ti danasnji jyotishevci imaju razlicita misljenja u vezi retogradnosti planeta.
U vecini slucajeva svi se slazu da takva planeta mora "ispucati" svoju negativnost kroz zivot doticne osobe.Jednostavno treba proci kroz neke teske situacije kako bi odradila jedan dio karme i to na tezak nacin da bi se poput Fenixa oporavila i poletjela u svom sjaju.

~~~


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 08, 2006 11:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Organski portal je napisao/la:
Sta se tice mogucnosti i horoskopa. Ja nisam misljenja da horoskop ukazuje samo na mogucnosti. Ja mislim da ukazuje na sudbinu i ono sta ce se desiti. Tu prica o slobodnoj volji nista ne mijenja. Naime kolicina slobodne volje je takoder vidljiva bas u toj astrologiji. Dakle pitanje je koliko to jest slobodna volja. To govorim o ovom nivou covjeka danas.


Zanimljivo.....To mi nalikuje na zapis u genima prema kojemu neki čovjek ima sve predispozicije da postane krvoločni ubojica, a hoće li biti ili ne, eh, ne znam o čemu ovisi. Tako mi se čini i s natalnom kartom i "sudbinom" na koju ona ukazuje pojedinca. Recimo, da nekome u natalnoj karti stoji da će za desetak godina postati ubojicom, znači li to da će on zaista biti ubojica ili će jednostavno promijeniti zapis tako što će pripaziti na svoj temperament u narednih desetak godina?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 08, 2006 2:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 29, 2006 3:33 pm
Postovi: 58
Osvijestavanjem licnosti covjek mijenja zapise/sudbinu a to je tezak put o tome se dosta pisalo na ovom forumu.
Imamo izbor,slobodnu volju koja je vidljiva u horoskopu ali ni najveci astrolog ne moze ici toliko daleko da prognozira,"betonira"neciju sudbinu.
Cuda se desavaju zar ne?
Astrologija pomaze da napravimo najbolji izbor i sacuvamo sebe od beskorisne patnje.

Nas cuveni astrolog Mile Dupor je rekao da se disciplinom i suzdrzavanjem lome i najtezi aspekti.


NE VJERUJTE PROVJERITE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 08, 2006 7:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Hvala na pojašnjenjima :D

Astrologija se meni osobo oduvijek činila previše determinantnom i previše kompliciranom. Možda tu ima previše krute matematike za jednog neukrotivog strijelca? #-o ..Zato ja to nisam nikad dublje zagrabila, nego samo po površini, tek toliko da uvidim da osim točnih i logičnih, ima tu i nekih stvari koje meni nisu prihvatljive.
Sama činjenica da je sve u našem životu posljedica utjecaja planeta, i da od tog utjecaja ne možemo pobjeći, ne uklapa se u moj pogled na svijet.

Moja struka i moj životni poziv gubi na smislu ako je ta činjenica točna i ako vrijedi jednako za sve slučajeve. Ako je to doista tako, ako se ne možemo slobodnom voljom opredijeliti za svoje vlastite puteve, svoje ponašanje, ako ne možemo previše utjecati na događaje koji nam se zbivaju, nego su nam oni točno određeni konstelacijom, e..ako je to tako, tada mene više zanima kako prepoznati i pratiti svoje "dobre", a zeznuti "loše" zvijezde i sudbinu uzeti u svoje ruke.

"Tvoja sudbina je tvoj karakter." Ako je moj karakter određen zvijezdama, tada bih ja ipak voljela da mogu izabrati svoje zvijezde. Može li se to? Možda duša koja se inkarnira svjesno bira i konstelaciju u trenutku kad će se utjeloviti? I ima li kakve veze trenutak začeća, ili je baš trenutak poroda taj koji određuje sudbinu i krakter?

Nekako sam sklona vjerovati (vjerujem-znači da ne znam pouzdano), da astrološki utjecaji više imaju utjecaja na ljude koji nisu svjesni sebe i svojih mogućnosti, a manje ili ništa na ljude koji sami vladaju sobom.
Ima tu još pitanja koja me kopkaju i kockica koje mi nedostaju, ali..da vas ne zamaram svojim dilemama..

Jednog dana ću možda potražiti nekog znalca da mi protumači te moje zvijezde...Do tada, budite mi zdravi i veseli :D

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 120 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz