Sada je: sri maj 08, 2024 10:07 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 120 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 7:52 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 24, 2006 6:08 am
Postovi: 9
Game Developer,

Ako si pogledao na prvom delu od ta tri objasnio je tih devet faza, od kojih smo mi sada u osmoj Galaktickoj fazi koja je pocela Jan 5 1999 i ide do Februara 10-tog 2011.
Onda dolazi sledeca i zadnja deveta Univerzalna faza koja ce trajati 260 dana ili ti do Octobra 28 2011. Tada se zavrsava kalendar.

Sta ce biti onda ko zna? Neki veruju ulazenju u vise dimenzije, neki veruju da ce sve kolapsirati, citao sam toliko misljenja da ne znam ni sam sta vise da mislim :)

Interesuje me koje informacije ti imas o zavrsetku majanskog kalendara?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 5:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 28, 2004 4:56 pm
Postovi: 62
milan-a je napisao/la:
Game Developer,

Ako si pogledao na prvom delu od ta tri objasnio je tih devet faza, od kojih smo mi sada u osmoj Galaktickoj fazi koja je pocela Jan 5 1999 i ide do Februara 10-tog 2011.
Onda dolazi sledeca i zadnja deveta Univerzalna faza koja ce trajati 260 dana ili ti do Octobra 28 2011. Tada se zavrsava kalendar.

Sta ce biti onda ko zna? Neki veruju ulazenju u vise dimenzije, neki veruju da ce sve kolapsirati, citao sam toliko misljenja da ne znam ni sam sta vise da mislim :)

Interesuje me koje informacije ti imas o zavrsetku majanskog kalendara?


Shta podrazumevash pod zavrshetkom majanskog kalendara ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 5:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 24, 2006 6:08 am
Postovi: 9
ASSA,

ja koliko sam svatio Game Developer ima drugi datum kada se zavrsava kalendar. Interesuje me koji datum on ima?

A sto se tice zavrsetka kalendara, tu veoma malo razumem. Uopste nisam strucnjak po tom pitanju, ali koliko sam do sada svatio njihov kalendar je jedini koji ima pocetak i kraj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 6:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 28, 2004 4:56 pm
Postovi: 62
milan-a je napisao/la:
ASSA,

ja koliko sam svatio Game Developer ima drugi datum kada se zavrsava kalendar. Interesuje me koji datum on ima?

A sto se tice zavrsetka kalendara, tu veoma malo razumem. Uopste nisam strucnjak po tom pitanju, ali koliko sam do sada svatio njihov kalendar je jedini koji ima pocetak i kraj.


Kalendar Maja nema pocetak i kraj kao definitivnost, ima kraj jednog i pocetak novog ciklusa.

Sto se tice razlicitih datuma, Maje mere vreme na osnovu jedinica koje nazivaju razlicitim imenima.

Te jediniice su ili proizvoljne vrednosti, kao sto je npr. Kin, ili definisane.

U svakom slicaju merenje vremena po Majama, jeste sihronizacija Lunarnih i Solarnih uticaja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 6:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Drugi datum jest 21.12.2012 kojeg promoviraju new ageri, da stvar bude čudnija ja taj datum nikad iz intuicije nisam prihvatio kao kraj majanskog kalendara i prije nego sam pogledao taj dokumentarac.
Ja sam sigurniji u 29.10.2011 nego u 21.12.2012

Pa po meni će doći do jednog evolucijskog skoka u čovjekovoj svijesti, ne vjerujem....gotovo sam siguran da nećemo prijeći na 4 -ti stupanj jer još ni pladejci nisu prešli a daleko su ispred nas.
Dogodit će se skok u znanju i svijesti, naravno taj skok će netko pokušati ugušiti...i ako ostane ovaka situacija u svijetu....to će im i uspijeti

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 27, 2006 6:35 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
U svakom slicaju merenje vremena po Majama, jeste sihronizacija Lunarnih i Solarnih uticaja.


Da... pravo vrijeme koje percipiramo u 3. denzitetu.

Kraj Majanskog kalendara ( ne ovog našeg, nametnutog radi debalansa ) označava kraj "vremena". Dakle kraj jedne iluzije, zvanog vrijeme. Kraj jednog cilkusa i početak drugoga.

Malo više o vremenskim "cilindrima" kad za to dođe "vrijeme"... :lol:

Trebaju mnogi članovi prvo "temelje" sagraditi, pa ćemo onda o tome... ovako je prilično apstraktivno, kad se totalno ne razumije...

:wink:

U biti, zasad... najbitnije je sinhronizacija s PRIRODOM i njenim ciklusima, jer u tom sistemu živimo zasad. I u materijalnim tijelima smo takvim, koja koriste tu sinhronizaciju sa ciklusima Sunca, Mjeseca, sunčevog sistema, a na kraju i naše Galaksije miiiilkiiiiii veeeeeeej...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 4:18 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 24, 2006 6:08 am
Postovi: 9
ASSA,

da u pravi si zavrsetak ciklusa, nisam se lepo izrazio kad sam rekao zavrsetak kalendara. ALi sto je najzalosnije i oni koji su ceo zivot proveli proucavajuci taj kalendar ne znaju sta ce biti u sledecem ciklusu - ili barem jos nisam o tome procitao.

Ovaj Ian je rekao da su oni intuitivno znali da kad se neko rodi na odredjeni dan koje zanimanje mu je kao najidelnije - zbog tih lunarnih, solarnih i galakticikih uticaja. Trenutno me to interesuje previse, jel imam neki osecaj da sam do sada sve u zivotu radio....... kao da sam se penjao uzbrdo ili plivao uzvodno.

Interesuje me ako ti dam datum i mesto rodjenja da li slucajno imas informacije ili znanje sta se tada desavalo?

Game Developer,

ne verujem da ce se desiti to sprecavanje, u zadnje tri godine sam ziveo malte ne u 4 zemlje i primetio sam sve vise ljudi koji vide tu iluziju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 11:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
@milan-a

Citat:
Rodjen sam 25 Septembra 1980 u Beogradu opstina Zvezdara. Da li neko od vas dvojice, ili uopsteno iko drugi moze vise da mi kaze o tom datumu?


Tvoje pitanje je nespretno postavljeno i zato na njega nije moguce dat odgovor. U jednom danu se radaju i kraljevi i siromasi i lopovi i sveci.
Dakle ako si htio saznat nesto o tom danu mozes saznat puno toga sta nema veze sa tobom.

A ako si htio saznat nesto o sebi na osnovu tog dana tada si dao premalo podataka. Drevni astrolozi su trazili tocnost na jedan mali djelic sekunde (ne ulazim u to kako su ga mjerili) a danasnji se zadovoljavaju i sa podatkom unutar par minuta. Ako nisi dao minutu rodenja nisi trebao davat niti mjesto rodenja.

Sta se tice toga da su Maye nosili ista imena ovisno o danu rodenja, nisu bili jedini, na jednom kompliciranijem nivou to je bio obicaj u Indiji u pradavna vremena kada su imena davana na osnovu korijenskog sloga koji je odgovarao dominantnoj vibraciji tog dana.
Dakle uzimana je nebeska konstelaciju u obzir i u ovisnosti od odredenog principa na nebu (paramatmi) davano je ime.

Indijci takoder imaju solarno lunarni kalendar, kao i sustav panchangi iliti peterestruko odredivanje vremena ovisno o elementima koji ovise o lunarnim i solarnim ciklusima, danima u tjednu itd.
Sustav je dosta kompliciran i u nekoj izvornijoj varijanti je tu negdje rame uz rame sa majanskim.

Danas se korijenski zvukovi mahom aproksimiraju preko mjesecevog kretanja jer Mjesec je simbol uma a kod danasnjeg covjeka um je dominantnan i time Mjesecev utjecaj postaje glavni.

Recimo ako netko zna i da mu se posvetiti vremena (zadovoljavam samo prvi uvjet) tome da vidi u kojoj Nakshatri ti je bio Mjesec za vrijeme rodenja (u jednom danu Mjesec moze proc i kroz tri Nakshatre tako da moras dat detaljnije podatke) mozes saznat korijenski zvuk tvog imena i vidjet da li je taj zvuk prisutan u tvom imenu ili nadimku sa kojim te najcesce oslovljavaju.
Takoder za detalje imaju i podjele Nakshatri na Pade. Ima ih 108 u zodijaku.

Recimo zvuk "mi" kao u Milan je dio Magha Nakshatre.

Sta se tice odabira datuma za kraj Majanskog kalendara ja sam uvjeren da je tocan datum ipak 2012. Naravno sa obzirom na sadasnju kolicinu informacija koje imam.

Naime evidentno je da mi sad koristimo solarni kalendar koji je samo jedan maqli dio opisa ciklusa oko nas.
Pravi je kalendar onaj koji u najvecoj mjeri u svojim ciklusima, mapira svemirske cikluse.
Dakle ja smatram da bi trebali traziti astronomske cikluse jer kalendarski nam ne sluze nicemu.
22.12.2012 se desava jako rijedak dogadaj.
Poravnanje centra galaktickog, zimskog solsticija, ekliptike.
Zanimljivo je da i Maye i vedska filozofija lociraju centar nase galaktike u istu tocku.
Vec sam na forumu ostavio sliku neba na taj dan gdje se to lijepo vidi.

Eto ponovo.

slika

Ko obrati paznju moci ce vidjeti da je iza Sunca sideralni Strijelac (centar galaksije i po jednima i drugima), i da je sve to u ravnini Mlijecnog puta, i da je zimski solsticij. Sunce je tocna na presjecistu raznih koordinatnih sustava. Lokalni i galakticki su se poravnali. To je dakle to.
Evidentno je da kraj tog ciklusa o kojem Maye govore je ipak 2012.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 3:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, evo i tu je to lijepo objašnjeno:

http://www.levity.com/eschaton/Why2012.html

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 28, 2006 3:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 24, 2006 6:08 am
Postovi: 9
Organski portal,

Hvala na informacijama i objasnjenju. Da li znas neki sajt ili neku knjigu gde bi mogao da procitam to o cemu si pisao, i saznao vise o samom sebi?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 01, 2006 11:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Znam neke siteove i znam neke knjige.
Ako zbilja zelis saznat na osnovu toga nesto bitnije predlazem ti da uzmes jaaaako dugacak godisnji odmor.
Nac cu link ili dva pa ti posaljem na PM.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 04, 2006 4:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 24, 2006 6:08 am
Postovi: 9
Moze slobodno posalji, kakva je situacija ovde u Kanadi izgleda da cu biti na duzem godisnjem odmoru :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Prenatalna, heliocentrichna astrologija
PostPostano: uto jun 13, 2006 11:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 11, 2006 1:11 am
Postovi: 18
Malo me chudi da na ovom forumu izostaju topici iz oblasti astrologije. Da li se neko interesuje za istu, a da nije u fazonu estrade, mislim, estradne astrologije, ako se, uopshte, to moze nazvati astrologijom. Narochito mi je zanimljiva prenatalna, a heliocentirchna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 17, 2006 4:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Pa......




ja se interesujem takoder.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 18, 2006 11:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 11, 2006 1:11 am
Postovi: 18
Pa me interesuje da li si doshao/la do prave formule za rektifikaciju trenutka zachecha, a na osnovu natalnih podataka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 18, 2006 11:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Tzv . Merkurova vaga to rješava

Tamo gdje ti je mjesec u natalnoj karti tamo ti je bio ascedent u trenutku začeća

Ako hoćeš primjer daj podatke :!:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 20, 2006 1:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 11, 2006 1:11 am
Postovi: 18
Poznat mi je taj sistem, ali nemam ni jednu potvrdu da taj sistem radi. Taj sistem ima vishe dodatnih korekcija, nije bash tako jednostavan "tamo gde je mesec - bio je ascendent". Zbog toga sumnjam u ispravnost. Da li imash primera da je sistem validan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 20, 2006 2:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Pa nemam baš neki konkretni primjer jer je to teško ili gotovo nikako
moguće dokazati ,jer tko se od roditelja sjeća kad je nekog točno začeo ?

Malo sam pokušao istražit na svom horoskopu pa se dobio da bi ipak moglo biti točno ali jedan primjer je premalo .

Pitaj roditelje za svoj primjer ako se sjećaju tvog začeća , barem dana
pa onda provjeri na svom natalu , ako imaš želje ili volje .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 17, 2006 1:12 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobar program za astrologiju...

( ima netko crack za pro verziju ??? :mrgreen: )

http://www.astroworld.net/eng/

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: ????
PostPostano: pet sep 08, 2006 10:12 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned aug 27, 2006 8:02 pm
Postovi: 7
Lokacija: zagreb
rodjen sam 19.04.1981 na katolički uskrs u 12:00.vidim da se ovdje ekippa razumije u numerologiju pa me zanima da li se što vidjeti iz ovih znamenki?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 120 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz