Sada je: ned apr 28, 2024 5:41 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bedinijev motor i elektro-automobili
PostPostano: uto jul 08, 2008 7:20 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jul 07, 2008 7:41 pm
Postovi: 2
Lokacija: bgd
mih zanima me gde si u bgd kupio magnete i poteciometar...i koje su tacne oznake tih komponenti i ja bi da napravim bedinijev motor al se malo slabije snalazim sa engleskim pa pomagaj


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 05, 2008 4:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 06, 2008 9:18 am
Postovi: 17
Lokacija: Cijeli svijet je moja šuma
mene zanima jeli itko pokušao uopče napraviti nešto s time?
inače koliko sam vidio naokolo, taj bedinijev motor se još naziva i ed grey i svakako...ali se radi o istom principu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 05, 2008 9:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Cisto za probu sam improvizovao jednu od varijanti ovog motora. Za rotor sam upotrebio cd disk na koji sam trakom "pricvrstio" 6 magneta iz starih hard diskva. Ovo sam opet pricvrstio super-lepkom za...

Slike i ostalo uskoro

http://rapidshare.com/files/162178488/bedini.zip.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 11:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 03, 2008 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Zagreb
Majstore jel radi taj stroj ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 15, 2008 9:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 06, 2008 9:18 am
Postovi: 17
Lokacija: Cijeli svijet je moja šuma
majstor se dugo ne javlja..
uskoro se selim na lokaciju gdje cu imat garazu i uvjete za rad pa cemo poceti..
ne treba meni iskoristivost veca od 100%... samo da bude veca nego u klasicnih elektromotora i vec imam 100 ideja za primjenu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 2:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
E pozdrav ekipi tu sam!
Da sam imao ocekivanje kao @krele rekao bih da je kxperiment vise nego uspeo. Koristio sam kondezator 100,000uF i napon 8V, na 12V mi je izleteo magnet, verovatno je bilo preko 2000o/min.
Sa napunjenim kondezatorom zaletanje diska je trajalo ~13s pa stabilan rad ~5s i lagano usporenje ~14s.
Poredjenja radi, klasican cetkas na 12V (10W) bi "posisao" kondezator za ~1s.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 5:47 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 06, 2008 9:18 am
Postovi: 17
Lokacija: Cijeli svijet je moja šuma
pozdrav majstore, jeli može malo detalja.. ovdje mi se cini da si napunio kondenzator i onda pokretao motor kojih 20 sek bez prikljucenog izvira napajanja?
-koji dizajn si koristio?
-shema?
-koliko zavojnica, koji promjer zice si koristio prilikom namatanja, koliko namotaja.....

slobodno se javi cesce.. :mrgreen: prikupljam sto je moguce vise informacija pa da ja mogu lakse krenut...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 11:03 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
slika

Ovo sam dobio od File Fixera... pa za detalje pitajte njega... hehe!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 10:03 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 06, 2008 9:18 am
Postovi: 17
Lokacija: Cijeli svijet je moja šuma
ne vidim sliku :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 10:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Jebga, izgleda da su ju makli sa Imagevenue-a... evo postam na ImagesHack:

slika

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 11:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 06, 2008 9:18 am
Postovi: 17
Lokacija: Cijeli svijet je moja šuma
tenk ju veri mač..
iako je mutna da se nešto vidjet...meni bi bilo drago kad bi netko stavio tu neke konkretne brojke koje su isprobane..

ja sam uvjeren da se može sa upola manje elemenata složiti taj sistem, samo onda nema punjenja akumulatora od povratne EMS... al meni nije problem punit akumulator svakih tjedan dana sa strujom koja je dobivena iz njega...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 8:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Na rotoru (cd disku) nalazi se 6 magneta unipolarno okrenuti. Glavni namotaj ima 700 navoja 0.35mm a pobudni 250n zica 0.25mm. Elektromagnet je vazdusni tj. nema jezgro i oba namotaja su zajedno motana do 250-og navoja.
Elektro sema je standardna sa neta samo sam tranzistore zamenuo sa BD139 i BD140. Ne znam zasto na netu forsiraju 2n3055 a radi se o motorima potrosnje reda mA.

http://img88.imageshack.us/my.php?image=bebinihh5.png


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 11:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
tenk ju veri mač..
iako je mutna da se nešto vidjet...


Klikni na ovu malu slikicu, pa će ti se na Imageshacku otvoriti veća... #-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 21, 2008 5:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 06, 2008 9:18 am
Postovi: 17
Lokacija: Cijeli svijet je moja šuma
pa i jesam kliknuo i otvorila se veća ali je svejedno i takva mutna..al ok, nije to tolko bitno

glock, jeli imaš kakve brojke od mjerenja koje si radio pa da si mogu čisto računat neke stvari...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 19, 2009 11:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Automobil na struju i kod nas!!!

http://www.nobis-ri.hr/hr/index.html

Citat:
O nama

Iznad ostalih...

Nobis je kompanija koja gleda daleko u budućnost, čiji djelatnici predano rade na svojim složenim zadaćama. Promoviranjem novih tehnologija pomažemo održati okoliš čistijim, sprečavamo daljnje zagađenje i prilagođavamo se postojećoj infrastrukturi. Sa nama novac vrijedi više...

Ponosno predstavljamo Električni automobil SOLE KIKI, homologiran za SAD i Europu. Auto je prošao brojne testove. Najsuvremenija tehnologija, dizajniran u Italiji gradski auto nudi najbolji omjer investiranog novca i onog što se dobiva. Sa odlličnim karakteristikama i izvedbama u svojoj klasi je vodeći automobil. Tim za istraživanje i razvoj predano radi na novim modelima tako da se zaista radujemo da ih predstavimo u bliskoj budućnosti.

NOBIS je SAMOSTALNI Zastupnik za područje AUSTRIJE, SLOVENIJE, MAĐARSKE, HRVATSKE i SRBIJE.
U ovom trenutku tražimo distributere sa navedenih područja, koji se žele pridružiti našoj naprednoj ideji i ponuditi novu dimenziju svakodnevnog prijevoza, transporta i uštede...


slika

=D> =D> =D>

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 20, 2009 2:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Eto imam ja par novosti od bedini motoru.
Od kojih sam isprobo i ovaj dizajn naveden na ovoj slikici.

Cinjenica je da stvar ne radi.
Zapravo zgodno je što mogu sa recimo 3V napajanjem motora napinit kondenzator na 300V. Sve je 5! Ali još uvijek nema viška energije koja dolazi iz nevidljivog izvora (npr. Zero Point Energy).

Ustanovio sam da je to veoma neuconkovit mehanicki transformator i ništa više.

Ali i dalje vjerujem da tamo negdje postoji neki uber over-unity uređaj. Ali bedini nije jedan od tih.

Ako netko uspije za recimo minutu napunit kondenzator i da onda s tim kondenzatorom preko bedinija uspije napunit drugi isti takav kondenzator na nivo prvog. E onda je to vec nešto.

Bedini je čorak ispucan u šumi.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 22, 2009 7:47 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub maj 03, 2008 9:33 am
Postovi: 12
Lokacija: bgd
mnogi ljudi hoce visak struje, ali da je to tako lako ne bi bili ovde gde smo... ima nade u bedinijevom motoru sigurno, samo je to slozena sprava i treba je podesiti... ja trenutno pravim drugi motor koji ce biti ozbiljniji, da li ce biti viska struje? nadam se...
par hiljada ljudi je napravilo bedinijev motor, od toga njih desetak je dobilo visak struje a da su lepo rekli i opisali sta su uradili.... nije nemoguce, samo je tesko, to je ipak i elektronika i geometrija i mehanika....
akumulator treba da se "kondicionira" na bedinijevom motoru kroz dosta ciklusa punjenja i praznjenja, kao i joe cell, tako da je proces malo i metafizika, a kako i ne bi bio, kad oces nesto ni iz cega...
skupljam delove za novi motor, pa javljam sta se desava...
ako neko pokusava da napravi motor, neka se uclani na yahoo grupu koja se zove bedini_monopole3, tamo su uputstva i neka ih se pridrzava da bi dobio nesto....
ima istine u tome, sigurno, samo nije svako od nas dovoljno strpljiv da proba i da se igra da bi mu motor proradio kako treba.. nije bas ni jednostavno... ali morate da probate, ko ima vremena, ja pravim drugi model posle godinu dana igranja sa starim...
dobro je da se otvorila tema na ovu temu, pa javljam kako napredujem...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 23, 2009 5:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 2:57 pm
Postovi: 73
Lokacija: Tu
Citat:
par hiljada ljudi je napravilo bedinijev motor, od toga njih desetak je dobilo visak struje a da su lepo rekli i opisali sta su uradili.


Radi se o impulsima, o induktivnostima i kapacitivnostima koje stvaraju fazni pomak izmedju napona i struje i stoga amaterskom opremom bez jako dobrog znanja fizike (elektrotehnike) rezultati mjerenja mogu biti povoljni (ali netačni). Naročito digitalni multimetri su potpuno neupotrebljivi za taj posao.

Citat:
Ako netko uspije za recimo minutu napunit kondenzator i da onda s tim kondenzatorom preko bedinija uspije napunit drugi isti takav kondenzator na nivo prvog. E onda je to vec nešto.

Potpisujem! Jedini prihvatljivi način mjerenja za kojeg ne treba ni veliko znanje ni skupa oprema...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 24, 2009 2:04 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub maj 03, 2008 9:33 am
Postovi: 12
Lokacija: bgd
[quote="morskow"]Radi se o impulsima, o induktivnostima i kapacitivnostima koje stvaraju fazni pomak izmedju napona i struje

tacno, bas o tome se radi.... a sad zamisli da bas taj fazni pomak uspes da iskoristis tako, da kad pustis puls, i na drugom kraju zice se odma pojavi napon, ti brze-bolje iskljucis taj puls pre nego sto potece struja - elektroni.... i struja nije potekla i nije se potrosila a imao si neki puls visokog napona u tom kratkom trenutku na drugom kraju zice... i taj puls saljes u akumulator....
e tu dolazi metafizika... kako se akumulator puni pulsevima bez struje??


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 27, 2009 10:51 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 06, 2008 9:18 am
Postovi: 17
Lokacija: Cijeli svijet je moja šuma
gdje su majstori?
molio bi brojke.. :mrgreen:

raspravljanje o radu/neradu samog motora nema smisla dok se ne proba i izmjeri/izračuna itd.....

ponavljam..uspjeh nebi bilo samo dobiti iskoristivost vecu od 100% nego i konstrukcija motora koji je ucinkovitiji od "standardnih"
primjer: ne moram ja imati jedan akumulator u autu i da se vozim samo na njega, nebi meni smetalo da imam 10 akumulatora u gepeku al da se s tim vozim 600km recimo...
dakle..nije bitno da se napravi motor iz sheme koja se vrti po internetu.. bitno je iskoristiti tu ideju pulsnog motora..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz