Sada je: sub apr 27, 2024 7:17 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: putovavje vremenom
PostPostano: ned okt 11, 2009 12:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Ona bi trebala već da se nalazi u novom tijelu. Potraži je preko astrala. Fizički predmeti još za dugo neće moći da se pomjeraju "kroz vrijeme". Tom tehnikom će ljucka vrsta ovladati tek poslije talasa. Možeš se regresiom vratiti u prošlost ali tad ne možeš djelovati u fizičkom svijetu. Nema potrebe mijenjati već dogođene događaje a i ispravke su naročito komplikovane i ko zna što se sve iz toga može izroditi.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: putovavje vremenom
PostPostano: ned okt 11, 2009 12:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Jel se ti šališ ili šta?

A da možda prelistaš svoj emocionalni centar i identifikaciju sa tom ženom.
Kažeš da bi se želio vratiti u 95,ali u biti tvoj emocionalni centar se želi vratiti u tu godinu,a ne ti.
I tu je apsurd :-k

Netreba ti nikakvo vraćanje radi neke žene,već čitaj i istražuj,radi,pa ćeš shvatiti kako ovo što si postao je stvarno glupo (nebi želio zvučiti "grubo",ali sve ovo što si napisao govori tvoj emocionalni centar).
Bolje bi ti bilo da doveš u red taj dio sebe.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: putovavje vremenom
PostPostano: ned okt 11, 2009 2:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Oh ne, Miroslav Krkotić i Akkonski DOOM, rides again ovaj put u epizodi "Putovavje vremenom"
viewtopic.php?f=10&t=2372&hilit=Miroslav+krkoti%C4%87

#-o :rotfl: :notworthy:

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: putovavje vremenom
PostPostano: ned okt 11, 2009 8:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub nov 08, 2008 8:57 pm
Postovi: 58
daco je napisao/la:
Jel se ti šališ ili šta?
ali sve ovo što si napisao govori tvoj emocionalni centar).
Bolje bi ti bilo da doveš u red taj dio sebe.

A kako to mislis?. Na koji nacin da taj dio dovedem u red?.

_________________
DOOM SHALL RISE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Brzina svjetlosti i putovanje kroz vrijeme
PostPostano: čet okt 29, 2009 9:32 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 29, 2009 9:17 pm
Postovi: 1
Mislim da bi razbijanje jakog magnetskog polja fotnima moglo otvoriti rupu u vremenu i prostoru.

Drugim riječima svemir je savijen, a teoretski je moguće putovanje između "spirale svemira" :) .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Brzina svjetlosti i putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pet okt 30, 2009 1:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
crnobijeli13 je napisao/la:
Mislim da bi razbijanje jakog magnetskog polja fotnima moglo otvoriti rupu u vremenu i prostoru.
Drugim riječima svemir je savijen, a teoretski je moguće putovanje između "spirale svemira" :) .


Znaci trebaš supravodljive magnete i neki brutalno jaki laser. No opet ostaje pitanje, da li magnetsko polje treba biti staticno, izmjenicno, koja frekvencija mag polja, intenzitet. Pa onda ostaje nepoznanica kakav izvor fotona. Tj. da se izrazim drugacije kolika energija fotona je potrebna. Znamo da energija fotona raste sa frekvencijom, da li nešto u IR, vidljivom, UV, x-ray, gamma spektru? ipet pitanje da li konst izvor ili pulsirajuci... mnogo paramatara.

Mislim da je "razbijanje jakog magnetskog polja fotnima" totalna nebuloza, ali ajde...

A što su fotoni? Pojednostavljno i šturo možemo reci za njih da su elektro-magnetski val, a time bi mješanjem izmjenicnog mag polja i EM polja mogli možda poništit ili duplicirat magnetsku komponentu, pa ostane samo elektricna. Što sve ovako trenutno gledano nema baš nekog smisla. Dan kad otkrijemo od kud materiji masa, i od kuda masi gravitacija, tog dana cemo biti korak bliže onome što pricamo ovdje.

Osima naravno ako putovanje kroz vrijeme nije totalno na razini našeg svijesti, i uzimanjem određenih kemijskih substanci koji dopuštaju svijesti da ne bude toliko cvrsto vezana za ovaj 'fizicki' konstrukt...

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Brzina svjetlosti i putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pet okt 30, 2009 9:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
trenutačno čitam knjigu od teorijskog fizičara Michia Kaku-a "Hiperprostor" koji kaže da po teoriji struna i hiperprostora je svijetlost titranje(talasanje) u četvrtoj tj. petoj dimenziji i tek kad dostignemo energetsku razinu da našim uređajima dopremo do teoretske četvrte dimenzije (za što nam treba nekoliko stotina - možda i više godina da se dosegne takav energetski napredak) možemo pričati o putovanju kroz vrijeme, zasad možemo teoretizirati.

inaće, nedavno je bio neki znanstveni članak( koji nisam pročitao, samo sam naišao na link) da je napravljen prvi pokus koji ide u smjeru potvrđivanja teorije struna, nešto na temelju nekog plina ili slično nešto (nisam siguran bum potražio).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Brzina svjetlosti i putovanje kroz vrijeme
PostPostano: čet nov 05, 2009 11:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
grawitacija. da li uopce postoji ili je to samo tijelo koje je sprijeceno da izwrsi swoje beskonacno kruzno putowanje?

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Brzina svjetlosti i putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pon aug 09, 2010 10:30 am 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: čet jul 24, 2008 12:23 am
Postovi: 68
Putovanje kroz vrijeme je oduvijek bila doista škakljiva tema.
Kad je u pitanju vremeplov, koliko se tu radi o stvarnoj mogućnosti, a koliko je sve samo fanatazija?
Ruski znanstvenici vjeruju da će se CERN-ov akcelerator čestica moći upotrijebiti za putovanje kroz vrijeme.

CERN-ov Akcelerator Čestica Europski Vremeplov?


slika

_________________
Crom Alternative Vijesti: http://cromalternativemoney.org/index.php/en/media/news


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Brzina svjetlosti i putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pon dec 06, 2010 11:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 06, 2010 10:09 pm
Postovi: 1
Zanima me pre svega ako imam neku hipotezu, gde plasirati da bi to ozbiljno i kompetentno bilo shvaćeno i na to dobio odgovor?
Da ne ulazim u brzinu svetlosti o čemu imam originalnu hipotezu rekao bih nešto o pojmu vremena.
Lično mi izgleda nebulozna priča o pojumu vremena i njegovom različitom proticanju zavisno od gravitacije i ubrzanja, a posebno od brzine.
Razlog ovog mišljenja je u tome što je vreme izvedena kategorija iz procesa. Mi vreme ne možemo drugačije meriti (pa ni u atomskim časovnicima) a da to nije vezano za odvijanje određenih procesa. Svi procesi su podložni fizičkim uticajima i njihovim osobenostima. Peščani časovnik bi van gravitacije stao i oda bi trebali da zaključimo da tamo vreme ne protiče.
Naravno da će časovnici kakvi god bili različito raditi u polju gravitacije i van tog polja jer nisu podložni istim fizičkim uticajima. Ali procesi se različito odvijaju i to treba razgraničiti od vremena. Ako se definiše vreme (koje je izvedeno i služi nam u praktične svrhe) onda moraju, ako imamo uređaj koji meri vreme, biti definisani i uslovi pod kojim će taj uređaj raditi. Potopite budilnik u vodu i videćete da se pod vodom vreme sporije odvija (a da ne pričam u medu). Da li je to ispravan način zaključivanja. Samim tim i putovanje kroz vreme postaje nebulozno. Da bi se vreme vratilo u nazad morali bi svi procesi celog svemira da se vrate u nazad. Naravno, u mašti je sve moguće.
Ali vratimo se na moje početno pitanje. Gde plasirati hipotezu za koju smatram da je vredna pažnje?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Brzina svjetlosti i putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pet dec 10, 2010 1:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
muzjak je napisao/la:
Zanima me pre svega ako imam neku hipotezu, gde plasirati da bi to ozbiljno i kompetentno bilo shvaćeno i na to dobio odgovor?
Da ne ulazim u brzinu svetlosti o čemu imam originalnu hipotezu rekao bih nešto o pojmu vremena.
Lično mi izgleda nebulozna priča o pojumu vremena i njegovom različitom proticanju zavisno od gravitacije i ubrzanja, a posebno od brzine.
Razlog ovog mišljenja je u tome što je vreme izvedena kategorija iz procesa. Mi vreme ne možemo drugačije meriti (pa ni u atomskim časovnicima) a da to nije vezano za odvijanje određenih procesa. Svi procesi su podložni fizičkim uticajima i njihovim osobenostima. Peščani časovnik bi van gravitacije stao i oda bi trebali da zaključimo da tamo vreme ne protiče.
Naravno da će časovnici kakvi god bili različito raditi u polju gravitacije i van tog polja jer nisu podložni istim fizičkim uticajima. Ali procesi se različito odvijaju i to treba razgraničiti od vremena. Ako se definiše vreme (koje je izvedeno i služi nam u praktične svrhe) onda moraju, ako imamo uređaj koji meri vreme, biti definisani i uslovi pod kojim će taj uređaj raditi. Potopite budilnik u vodu i videćete da se pod vodom vreme sporije odvija (a da ne pričam u medu). Da li je to ispravan način zaključivanja. Samim tim i putovanje kroz vreme postaje nebulozno. Da bi se vreme vratilo u nazad morali bi svi procesi celog svemira da se vrate u nazad. Naravno, u mašti je sve moguće.
Ali vratimo se na moje početno pitanje. Gde plasirati hipotezu za koju smatram da je vredna pažnje?
A zasto ne plasiras ovdje... 8)

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Brzina svjetlosti i putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pet dec 10, 2010 1:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Dobro došao prijatelju! :hello2:

muzjak je napisao/la:
Lično mi izgleda nebulozna priča o pojumu vremena i njegovom različitom proticanju zavisno od gravitacije i ubrzanja, a posebno od brzine.
Razlog ovog mišljenja je u tome što je vreme izvedena kategorija iz procesa. Mi vreme ne možemo drugačije meriti (pa ni u atomskim časovnicima) a da to nije vezano za odvijanje određenih procesa. Svi procesi su podložni fizičkim uticajima i njihovim osobenostima. Peščani časovnik bi van gravitacije stao i oda bi trebali da zaključimo da tamo vreme ne protiče.

Vrijeme i proces kao što si rekao su u uzročno-posljedičnoj vezi. Sve zavisi od nas posmatrača odnosno svijesti kao svjedoka pa se i njen položaj stavlja na vrh skale tj. hijerarhije svih mogućih pojava.
Pješčanik bi naravno stao ali mi koji ga posmatramo imamo mikrokosmos u fizičkom tijelu ili bolje rečeno jesmo mikrokosmos i znamo da vrijeme teče u tijelu i u zavisnosti od toga se i mjeri. Mikrokosmos ili makro svejedno. U zavisnosti od veličine i vrijeme se mijenja. To je lijepo objašnjeno u radovima Gurđijeva.

muzjak je napisao/la:
Naravno da će časovnici kakvi god bili različito raditi u polju gravitacije i van tog polja jer nisu podložni istim fizičkim uticajima. Ali procesi se različito odvijaju i to treba razgraničiti od vremena. Ako se definiše vreme (koje je izvedeno i služi nam u praktične svrhe) onda moraju, ako imamo uređaj koji meri vreme, biti definisani i uslovi pod kojim će taj uređaj raditi. Potopite budilnik u vodu i videćete da se pod vodom vreme sporije odvija (a da ne pričam u medu).


Ne odvija se vrijeme sporije već mehanizam sata funkcioniše drugačije.

muzjak je napisao/la:
Da li je to ispravan način zaključivanja. Samim tim i putovanje kroz vreme postaje nebulozno. Da bi se vreme vratilo u nazad morali bi svi procesi celog svemira da se vrate u nazad. Naravno, u mašti je sve moguće.
Ali vratimo se na moje početno pitanje. Gde plasirati hipotezu za koju smatram da je vredna pažnje?

Samo ću kazati da je fizički univerzum samo frakcija mala koliko se god nama činila ogromna iz ove perspektive. Mi jesmo svjetlo i stoga za nas vrijeme ne postoji ali za fizičko tijelo itekako postoji i ono je jako ograničeno i podložno njegovom uticaju.
Vrijeme teče u jednom smijeru i slažem se da je kontra toga ne samo nemoguća već i glupa i bespotrebna.
Što se tiče tvoje teorije slobodno izreci ovdje, sigurno da bi je mnogi rado čuli uključujući i mene.
Pozdrav!
:love3:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 79 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz