Sada je: sub apr 27, 2024 9:07 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 181 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri sep 24, 2008 3:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Jack987 je napisao/la:
A možda se i entiteti koji žive u njemu, u bazama, kao i na "drugoj strani", nebi složili s tim da ljudi tamo dođu... :cry:

:mrgreen: :wink:

a i to shto kazesh, :lol:
a mozda i jedva chekaju 8) :blob: :blob: :blob:
... stigle kokiceeeeee...
ko zna mozda su vec otvorili i prvi MekDonalds :evil:
a i bioskop :mrgreen:
kad Zemljani stignu prikazivace se
urnebesna komedija :rofl :rotfl: :mrgreen: sa T.Henksom u glavnoj ulozi
" Apolo 13"
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 24, 2008 10:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Kao što johnny kaže. Problem je gravitacija. Možda u budućnosti kad i ako otrkijemo tajne generiranja umjetne gravitacije i kad teraformiranje bude moguće na takvoj skali.

Nije ovo Spore! Mislim u Spore sam ja Mjesec pretvorio u fini T3, I sve ostale planete. Baš je dobar pogled na teraformiran Mjesec :-)

Dan kad ljudi otkre tajne gravitacije vjerojatno će otkriti i FTL putovanje i možda i samo putovanje kroz vrijeme.

Još nemamo dobru tehnlologiju smog otiskivanja u svemir. (Bar što se main srteama tić)

Kladim se da postoje neke tehnologije koje smo "posudili".

Prema Michael Tsarion-u Zemlja je u karanteni. I jedini naćin odlaženja s nje je teleportacija. Ali zacudo, radimo i na tome.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 24, 2008 11:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 4:55 pm
Postovi: 35
johnny je napisao/la:
Problem bi predstavljala mjeseceva gravitacija - preslaba je da zadrzi atmosferu.

Lijep pozdrav!


Pozdrav.
Uzmimo primjer da Mjesec ima slabu gravitaciju pa nempže zadržati atmosferu,.
Možemo vidjeti primjere sličnih nebeskih tjela koja imaju vulkane pa stvaraju neki oblik atmosfere a otprilike gravitacijski utjecaj njgovog susjeda sličan je kao gravitacioni utjecaj Zemlje na površinu Mjeseca.
Takođe bi mogli i izračunati koliki je utjecaj i ostalih nebeskih tijela na Mjesečovu površinu u oasovu na utjecaj same Mjesečeve gravitacije na tu istu površinu.
Na kojoj udaljenosti od Mjesečeve površine, gravitacija Zemlje postaje jača uz sadejstvo (utjecaj) ostalih gravitacija i događaja od Mjesečeve.
Poznato je da neki sateliti Jupitera imaju atmosferu, pa kako ti satelit mogu sačuvati atmosferu iako je Jupiterova gravitacija dosta veća.
Utjecaj Jupiterova gravitacija na površinu satelita vjerovatno je veća nego utjecaj Zemljine gravitacije na površinu Mjeseca.

Razmišljajući logički mogli bi utvrditi da mjesec ima određenu gravitaciju i da će držati atmosferu što bliže svojoj površini sve dok neka druga sila nebude jače utjecala na Mjesečevu atmosferu.
U tomslučaju atmosfera neće ni napustiti Mjesec.
Znači da Mjesec iako ima slabiju gravitaciju može imati atmosferu.
Molim vaša mišljenja, a ako je moguće da budu potkrepljena i sa nukim primjerima,zakonima.
Pozdravljam vas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 25, 2008 12:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Nakon nekog vremena kopanja po Wiki.

Pa mjesec ima atmosferu. Veoma rijetku. Što se tiće Jupiterovih mjeseca imaju je i oni. Sve je to ekstremno rijetka atmosfera. Tlak svega 1 mikro paskal (Europa), svi ostali znatno manje. Dok sam Mjesec ima oko 300 piko paskala. Što je 3300 puta rjeđe.

Recimo Triton ima gravitaciju svega 0.779 m/s^2. Pa je zadržao atmosferu koja ima tak od 1.4 - 1.9 Pa.

Titan ima 1.352m/s^2 i zadržava atmosferu koja ima tlak od 146.7kPa i većinom je dušik. Tlak na Zemlji je 101.3kPa

Mjesec ima 1.622 m/s^2. Prema samom gledanju gravitacije i sposobnosti zadržavanja atmosfere. Znaći Mjesec bi mogao imati atmosferu kao i Zemlja.

Mars ima oko 3.6m/s^2 i zadržava atmosferu tlaka 700 - 900 Pa.
Merkur ima cak 3.7m/s^2 i uopće je nema.

Zakljucak bi bio sljedeći.
Bitno je tko je susjed, bitno je koliko si daleko od Sunca. Vjerojatno je bitno koji je plin, a vjerojatno je bitno i kakvo magnetsko polje vlada. Jer ako je slabije magnetsko polje. Vjerojatno je jaci suncev vjetar, pa se atmosfera malo po malo otpuše.

Trebalo bi to dublje proucit

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 25, 2008 1:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 12, 2008 4:55 pm
Postovi: 35
en1di0n je napisao/la:
Nakon nekog vremena kopanja po Wiki.

Pa mjesec ima atmosferu. Veoma rijetku. Što se tiće Jupiterovih mjeseca imaju je i oni. Sve je to ekstremno rijetka atmosfera. Tlak svega 1 mikro paskal (Europa), svi ostali znatno manje. Dok sam Mjesec ima oko 300 piko paskala. Što je 3300 puta rjeđe.

Recimo Triton ima gravitaciju svega 0.779 m/s^2. Pa je zadržao atmosferu koja ima tak od 1.4 - 1.9 Pa.

Titan ima 1.352m/s^2 i zadržava atmosferu koja ima tlak od 146.7kPa i većinom je dušik. Tlak na Zemlji je 101.3kPa

Mjesec ima 1.622 m/s^2. Prema samom gledanju gravitacije i sposobnosti zadržavanja atmosfere. Znaći Mjesec bi mogao imati atmosferu kao i Zemlja.

Mars ima oko 3.6m/s^2 i zadržava atmosferu tlaka 700 - 900 Pa.
Merkur ima cak 3.7m/s^2 i uopće je nema.

Zakljucak bi bio sljedeći.
Bitno je tko je susjed, bitno je koliko si daleko od Sunca. Vjerojatno je bitno koji je plin, a vjerojatno je bitno i kakvo magnetsko polje vlada. Jer ako je slabije magnetsko polje. Vjerojatno je jaci suncev vjetar, pa se atmosfera malo po malo otpuše.

Trebalo bi to dublje proucit


Pozdrav.

Hvala na komentaru.
Slažem se ,trebalo bi to dublje proučiti.
Pogledaj teme:teorija šuplje zemlje,kruži li mjesec oko zemlje,da li postoje gravitacione čestice.

Pozdravljam vas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: BIG BANG istina ili samoobmana
PostPostano: čet okt 30, 2008 11:20 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 28, 2007 12:57 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Beograd,Srbija
zanima me Vase misljenje da li je svemir nekada nastao i priblizava li se kraju?

na razmisljanje me navelo vreme. Naime hipoteza da vreme u sustini i ne postoji...te stoga nema ni pocetka ni kraja .

da li je Stiven Hoking u zabludi u vezi sa big bang om ?

kako je moguce da je atom prazan a ipak imamo "osecaj" cvrstoce

da li nam je racunar zaista potreban za komunikaciju ili svi imamo telepatiju

mislim da se tu krije zakon svega ili teorija svega


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 31, 2008 9:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Bez obzira na ogromne brojeve koji se odnose na bilo što u vezi sa svemirom ipak se radi o konačnim vrijednostima pa prema tome postoji i početak i kraj svemira. Kad sam htio izaći iz svemira, u svom svjetlosnom tijelu, moj pratilac me je pratio do tačke kad se gubi zadnji tračak svjetlosti svemira. On se odatle vraćao nazad a ja sam nastavljao dalje. Obratio mi je pažnju na svemir koji je tad ličio na slabu zvijezdu koliko smo daleko bili. Nekoliko puta sam se pomjerao naprijed i nazad prateći što se događa. Prije nego se svemir "ugasi" vidi se jaki bljesak i obratno, prije nego se pojavi svemir vidi se jak bljesak. Znači veliki prasak je bio i njime nastaje svemir, makar ovaj materijalni jer prostor za njegov nastanak je i prije postojao. Sigurno da svemir postaje i nestaje uzastopno ko zna koliko puta i će ko zna koliko puta. Dalji prostor je potpuno prazan i nema ničega. Da ne bih zalutao izoštrio sam osjećaje i primjetio neku "nagnutost" prema nazad. O čemu se radi ne znam. Još najmanje toliki put sam prešao dok nijesam nalećeo na prvu opni i ulećeo u svijet struna ili jegulja. Jedva sam se izvukao iz njih. Tamo se ne smije ulaziti jer te jegulje oduzimaju svaku energiju od bilo čega što uđe u njihov prostor. Tad se treba potpuno umiriti čak ni razmišljati i onda se jegulje vrate nazad a ti vrlo polako možeš da se vratiš nazad. Ako se koprcaš jegulje se sve više skupljaju oko tebe i oduzimaju ti snagu, izuzetno neprijatan osjećaj. Stvar je u sljedećem prva opna je potpuno crna i meka tako da se kroz nju lako prolazi bez ikakvog otpora. Ispod nje je druga opna providna i kroz nju se lako prolazi bez otpora ali jegulje ne mogu kroz nju proći tako da ta opna ograničava njihov prostor. E to sam i iskoristio jer sam od te druge opne pravio tunel kojim sam prošao kroz njihov prostor. Put kroz prostor jegulja je odprilike koliko i sav put od središta do prve opne. Tunel sam morao praviti u nekoliko stotina odlazaka i povrataka. Na kraju je treća opna načinjena od neke izuetno tvrde crne stvari koja se ne može probiti ničim i ninakoji način. Ova opna je načinjena od ploča spojenih nekom silom i ako nađeš đe se one spajaju lako možeš rastaviti ploče. Izvan svemira je sasvim drugačiji prostor koji ne liči ninašta u unutrašnjosti. I tamo ima nekih stvorenja koja su toliko različita od svega u svemiru da se čovjek užasne. Tamo sam zapravo vidio još puno svemira na na milijarde ali su sa spoljne strane u obliku stubova koji se pružaju iz nekakvog mraka prema svjetlosti koja je svijetlo zelene boje i mislim da je to zapravo Bog.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 31, 2008 10:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
Nadasve zanimljivo iskustvo.

:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: BIG BANG istina ili samoobmana
PostPostano: pet okt 31, 2008 11:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
junak777 je napisao/la:
zanima me Vase misljenje da li je svemir nekada nastao i priblizava li se kraju?

na razmisljanje me navelo vreme. Naime hipoteza da vreme u sustini i ne postoji...te stoga nema ni pocetka ni kraja .

da li je Stiven Hoking u zabludi u vezi sa big bang om?


Ako je 'vreme' u univerzumu navodno jednako nuli, onda bi po tome valjda trebalo da je 'kraj' isto sto i 'pocetak'. U tom smislu big bang se mozda dogodio, ali se i desava, i tek ce se desiti. Odnosno sve vreme traje. Mislim da treba uzeti u obzir i "hiperdimenzionalnu" prirodu univerzuma. Tako na primer ono sto mi, ljudska bica, dozivljavamo na nasem nivou svesti kao stotine milijardi godina dug period izmedju pocetnog i krajnjeg "big banga", mozda to isto neka bica na nivou visem od naseg percipiraju kao jedan "trenutak". Mozda bi to bio sedmi denzitet. A mozda i ne.

Citat:
kako je moguce da je atom prazan a ipak imamo "osecaj" cvrstoce

da li nam je racunar zaista potreban za komunikaciju ili svi imamo telepatiju


Mislim da to mozda ima veze sa 'percepcijom', a ona je povezana sa svesnosti. U neku ruku i percepcija i svesnost su ograniceni nasim fizickim culima, a moglo bi se reci i unapred uslovljeni, kondicionirani. Mi ne mozemo da vidimo i "osetimo" nesto sto nasa cula ne mogu da registruju. Ili mozda bi se moglo reci da su nasa cula programirana da odredjenu informaciju obradjuju na odredjeni nacin. Tako na primer kamen u ruci daje osecaj "cvrstine" zato sto nasa cula, odnosno "genetika" na taj nacin obradjuje informaciju i mi to dozivljavamo kao "cvrsto". Nasa 'svesnost' je u stvari uslovljena nasom DNK, odnosno fizickim telom. Ako bi nasa 'svest' prerasla DNK mogucnosti, onda bi to bio kraj lekcija u ovom fizickom telu.

Tu sad dolazi teorija kako bi navodno ljudi kao rasa, trebali da predju na naredni nivo svesnosti, prilikom cega ce nam se otvoriti/sklopiti dodatnih deset nizova DNK, sto ce omoguciti siru percepciju univerzuma. Tada nam kamen mozda nece izgledati tako cvrsto, mozda cemo imati i sposobnost telepatije, onako po "difoltu". A mozda sve to nema veze sa istinom.

Ovaj citat iz transkripata daje zanimljive ideje:

Citat:
P: Postalo mi „vruće“ kad su rekli... imamo svjetlost i gravitaciju, optiku i atomske čestice, materiju i antimateriju, sve su putevi koji vode tranziciji... da li su ta tri para međusobno u relacijama?
O: Blizu.
P: Što je stvar koja slabi funkciju vala?
O: ?
P: Je li svijest?
O: Da...
P: Ima tu još toga. Može li ta svijest biti izražena... Željeli bi prevesti formu koncpta 3. denziteta u koncept 4. gdje nema fizičkog, per se. Na 4. denzitetu nemaju problem kretanja brzinom svjetlosti i dezintegracije, jer to ne postoji tamo...
O: Blizu.
P: Dakle, za nas razmišljajući na 3. nivou...
O: Varijabilnost fizičkog je ključ.
P: Što čini fizičko varijabilnim?
O: Svjesnost veze između svjesti i materije.
P: Koja je veza među svijesti i materije?
O: Iluzija.
P: Što je priroda iluzije? Da nema veze između svijesti i materije. To je samo iluzija koja je tu. To je dio 3. denziteta...
O: Ne. Iluzija je da nema veze među njima.
P: Iluzija je dakle da nema veze među njima.
O: Da.
P: Iluzija je da nema veze. U 3. denzitetu... Znam! Nemojte sad nestati! ( smijeh ) Veza je ta da svijest jest materija.
O: Blizu. Što je obratno?
P: Samo sve učini suprotnim. Svjetlost je gravitacija. Optika su atomske čestice. Materija je antimaterija... samo okreni sve da bi razumio idući nivo... to ne može biti tako lagano. Čekaj malo, gravitacija izjednačava svjetlost, atomske čestice izjednačavaju optiku, antimaterija izjednačava materiju? Sve je u balansu. I odgovor uvijek mora biti nula.
O: I nula je beskonačna.
P: Dakle, govorite da tu nema veze, da je to iluzija koja govori o separaciji. Tu nema razlike, sve je isto?
O: Da.



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: BIG BANG istina ili samoobmana
PostPostano: uto nov 04, 2008 11:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Gledam ovih dana na nebu jedna zvijezda je jako sjajna.

Pa ima li netko da zna koja je ovo zvijezda koja je zaokružena na slici.

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 05, 2008 12:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
Venera :D

_________________
http://www.kabbalah.info/croatian/educa ... .htm#begin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 05, 2008 11:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Zar nije Venera(Danica) ova poviše mjeseca?

Što je onda to?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 05, 2008 11:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
Ramayana je napisao/la:
Zar nije Venera(Danica) ova poviše mjeseca?

Što je onda to?


Ono dole je Venera , a ovo blize mjesecu je jupiter

Zadovoljan odgovorom?

_________________
http://www.kabbalah.info/croatian/educa ... .htm#begin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 06, 2008 12:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
Evo jedna zanimljivost

1. XII. ove godine izmedju 17 20 i 18 30 sati
dogodit ce se okultacija venere sa mjesecom , a to znaci da ce mjesec preci tocno preko venere u trajanju od oko 70 min .

Ako bude vedro gledajte nisko nad jugo zapadni horizont

:D

_________________
http://www.kabbalah.info/croatian/educa ... .htm#begin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 06, 2008 12:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Fiat Lux je napisao/la:
Ramayana je napisao/la:
Zar nije Venera(Danica) ova poviše mjeseca?

Što je onda to?


Ono dole je Venera , a ovo blize mjesecu je jupiter

Zadovoljan odgovorom?




Apsolutno, zahvaljujem se. :)

Baš me zanima astronomija,pa ako imaš neki savjet za početnika ,neku knjigu ili nešto.

Planiram nabaviti dalekozor za promatranje neba (10x50 ili 8x42),pa neka preporuka,pošto vidim da imaš iskustva.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 06, 2008 7:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
Treba ti barem neki teleskop reflektor od 100 mm promjera objektiva
a povecanje je dosta 50 puta !
Ovako nesto je moguce danas nabavit dosta jeftino !

Ovdje ima svega i svacega pa pogledaj
http://www.oi-optimus.htnet.hr/

Tamno mjesto za promatranje i vec se moze dosta toga zanimljivoga vidjeti !

_________________
http://www.kabbalah.info/croatian/educa ... .htm#begin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 06, 2008 7:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
Jedan program vrlo dobar za snalazenje pocetnika u astronomiji
http://www.stargazing.net/astropc/

_________________
http://www.kabbalah.info/croatian/educa ... .htm#begin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 07, 2008 12:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Hvala puno na savjetima. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 07, 2008 1:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Da li je itko od vas razmišljo o izradi vlastitog teleskopa?
Bar reflektor tipa. Jer mislim da je jednostavnije naci, nabaviti ili napraviti ogledalo određenog promjera nego leću. :-)

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 07, 2008 2:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
APOD
http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/archivepix.html :D

_________________
http://www.kabbalah.info/croatian/educa ... .htm#begin


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 181 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 65 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz