Sada je: čet mar 28, 2024 12:28 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Putovanje kroz vrijeme...
Vrijeme ne postoji 27%  27%  [ 8 ]
Nemoguće 10%  10%  [ 3 ]
Moguće 23%  23%  [ 7 ]
Moguće ali ljudi ne će nać načina 0%  0%  [ 0 ]
Moguće u budućnost (ubrzano mislim) 0%  0%  [ 0 ]
Moguće u budućnost (ubrzano mislim) ali ljudi ne će nać načina 0%  0%  [ 0 ]
Moguće u prošlost 3%  3%  [ 1 ]
Moguće u prošlost ali ljudi ne će nać načina 0%  0%  [ 0 ]
Već se vrši 33%  33%  [ 10 ]
Već se vrši u budućnost (ubrzano mislim) 3%  3%  [ 1 ]
Već se vrši u prošlost 0%  0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 30
Autor/ica Poruka
 Naslov: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pon jan 04, 2010 2:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 18, 2008 8:01 pm
Postovi: 98
Mislio sam otvoriti detaljnu anketu u kojoj sam razdvojio putovanje kroz vrijeme strojem od onoga "nečim drugim, " ali bi sadržavala 19 (dopušteno 15) opcija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pon jan 04, 2010 6:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Kad se bolje razmislim vec imamo pregrst vremeplova...
za one druge vec treba pricekati..

m.. da.
najbze komercijelno, avion :)

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: ned jan 10, 2010 8:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 18, 2008 8:01 pm
Postovi: 98
Ako se putovanje kroz vrijeme već vrši, kako onda da se povijest ne mijenja? Amerikanci bi se vratili u 1492., ubili Kolumba i onemogućili da im zemlju itko kolonizira te ih pobije, istjeruje i preodgaja. Židovi bi onemogućili pojavu nacizma. Euroamerikanci bi spriječili Gagarina da ode u svemir, Sovjeti Armstronga da ode na Mjesec ili bi već tad razotkrili prijevaru ako su teoretičari zavjere, kao što smatram, u pravu. Svatko bi išao radi osobne koristi.

Ako je odgovor u usporednim svemirima, onda uopće nemam mogućnosti mijenjati povijest. Ako vrijeme uopće ne postoji ili iz bilo kojeg razloga ne mogu putovati :( .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: ned jan 10, 2010 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Molim te pogledaj toliko puta roman empire today dok ne shvatis tko su zidovi i koji su zidovi stradali holokaustu!

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: uto jan 12, 2010 5:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Povijest i budućnost se mogu mijenjati, a jedino je "sada" fiksno iz pogleda naše trenutne (ne)svijesti.

Ako i putuješ "kroz vrijeme", promijeniš nešto u prošlosti - tko kaže da ćeš se vratiti na ISTU MOGUĆU budućnost iz koje si i došao ( sadašnjost )?!? Postoje uvijek grananja prema budućnosti, kao i prošlosti... i nema tu neke linearnosti... slikovito objašnjeno već u temi o vremenu tu na forumu.

Ako definitivno "ubiješ svog pradjeda" - definitvno ćeš BLOKIRATI SVE moguće budućnosti u kojima si trenutno živ... i tvoja će se svijest preseliti u realitet gdje tvoj pradjed nije ubijen/poginuo, ili ako forsiraš onu u kojoj si ubio pradjeda - vjerojatno "nestaješ", tj. poništavaš sam sebe u toj mogućoj budućnosti ( sadašnjosti ).

Možda bi na to sve trebali gledati više kao frekvencijsku primo-predaju... tamo gdje se tvoje frekvencije slažu sa univerzumom - možeš se sinhronizirati, a bome gdje nije pogođena frekvencija - tamo ne možeš zarezonirati, niti se zato - pojaviti. A sad, drugo je pitanje kako napraviti trijažu svijesti i pretvorbu kod prijenosa "kroz vrijeme"... hehe! Nije ista frekvencija u raznim točkama vremena/prostora... pa... da ostaneš "isti" potrebna je pretvorba i prilagodba za novo okruženje tvoje svijesti...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: uto jan 12, 2010 6:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 20, 2009 11:48 am
Postovi: 56
Jack987 je napisao/la:
Povijest i budućnost se mogu mijenjati, a jedino je "sada" fiksno iz pogleda naše trenutne (ne)svijesti.

Ako i putuješ "kroz vrijeme", promijeniš nešto u prošlosti - tko kaže da ćeš se vratiti na ISTU MOGUĆU budućnost iz koje si i došao ( sadašnjost )?!? Postoje uvijek grananja prema budućnosti, kao i prošlosti... i nema tu neke linearnosti... slikovito objašnjeno već u temi o vremenu tu na forumu.

Ako definitivno "ubiješ svog pradjeda" - definitvno ćeš BLOKIRATI SVE moguće budućnosti u kojima si trenutno živ... i tvoja će se svijest preseliti u realitet gdje tvoj pradjed nije ubijen/poginuo, ili ako forsiraš onu u kojoj si ubio pradjeda - vjerojatno "nestaješ", tj. poništavaš sam sebe u toj mogućoj budućnosti ( sadašnjosti ).

Možda bi na to sve trebali gledati više kao frekvencijsku primo-predaju... tamo gdje se tvoje frekvencije slažu sa univerzumom - možeš se sinhronizirati, a bome gdje nije pogođena frekvencija - tamo ne možeš zarezonirati, niti se zato - pojaviti. A sad, drugo je pitanje kako napraviti trijažu svijesti i pretvorbu kod prijenosa "kroz vrijeme"... hehe! Nije ista frekvencija u raznim točkama vremena/prostora... pa... da ostaneš "isti" potrebna je pretvorba i prilagodba za novo okruženje tvoje svijesti...

:mrgreen: :wink:

vidi mace pametne. svaka cas slazem se u potpunosti. i samo cu da nadodam npr neko shvati neku toriju ranije neko je shvati kasnije- jadni glupani misle da su pametniji. a mozes da ostanes u istom fizickom stanju- toliko o vremenu. tebao je da napravi anketu ko od nas zna da manipulise vremenom? da od jedan napravi podne. nemojte se smejat neznaju svi

_________________
121 mars p c


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pet jan 15, 2010 7:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Jack987 je napisao/la:
Ako definitivno "ubiješ svog pradjeda" - definitvno ćeš BLOKIRATI SVE moguće budućnosti u kojima si trenutno živ... i tvoja će se svijest preseliti u realitet gdje tvoj pradjed nije ubijen/poginuo, ili ako forsiraš onu u kojoj si ubio pradjeda - vjerojatno "nestaješ", tj. poništavaš sam sebe u toj mogućoj budućnosti ( sadašnjosti )

ne slažem se baš...pa nije naša duša ovisna o fizičkim tijelima naših predaka.
naše tijelo nastaje od njihovog genetskog materijala, a duša nema predaka niti djedova, ona može uzeti bilo koje tijelo od bezbroj mogućih.
tako da ubojstvom pradjeda samo poništavaš svoje fizičko tijelo i odlaziš u alternativnu stvarnost u kojoj imaš drugo tijelo i drugog pradjeda :D

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: sub jan 16, 2010 6:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
extranoize je napisao/la:
Jack987 je napisao/la:
Ako definitivno "ubiješ svog pradjeda" - definitvno ćeš BLOKIRATI SVE moguće budućnosti u kojima si trenutno živ... i tvoja će se svijest preseliti u realitet gdje tvoj pradjed nije ubijen/poginuo, ili ako forsiraš onu u kojoj si ubio pradjeda - vjerojatno "nestaješ", tj. poništavaš sam sebe u toj mogućoj budućnosti ( sadašnjosti )

ne slažem se baš...pa nije naša duša ovisna o fizičkim tijelima naših predaka.
naše tijelo nastaje od njihovog genetskog materijala, a duša nema predaka niti djedova, ona može uzeti bilo koje tijelo od bezbroj mogućih.
tako da ubojstvom pradjeda samo poništavaš svoje fizičko tijelo i odlaziš u alternativnu stvarnost u kojoj imaš drugo tijelo i drugog pradjeda :D

Nije al ovisi o genetskom materijalu tijela u kojem je "zarobljena".Recimo da sam ja iizabrao iskustvo koje mogu isprobati samo putem tijela Michaela Joradana,a ono ne postoji,nebih mogao proći to iskustvo,...
Alternativna stvarnost bi po tome bila druga stvarnost za tebe,druge lekcije,...sve se promjenilo,zapravo to nisi "sadašnji" ti.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: sub jan 16, 2010 11:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Vrijeme i mjerenje vremena je ljudska izmišljotina, ograničenje.
Putovanje kroz vrijeme je nemoguće pošto je izmišljeno za jedan smjer.
ALI ako uklonimo sam pojam mjerljivog vremena, ostaje nam spoznaja nečega što se može dogoditi ili što se dogodilo, posebno kod ljudi čija je DNA više aktivirana pa bolje "vide" i "čuju"

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pet jan 17, 2014 1:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
Naišao sam na sljedeći tekst pa molim sve koji znaju više o ovom dodađaju da napišu, a također i vaše komentare:

Poslednji komandir eskadrile 'sejbrova' bio je pukovnik Radovan Mihajlović U toku rata borio se za RAF, a 1945.vratio se u zemlju i bio je jedan od najboljih pilota. Bio je visok i večito namrgođen.
Na jednom rutinskom letu Radovan je sa svojim 'sejbrom' navodno pao pred samim pragom piste, kod prilaznih svetala. Vojska je sve prečešljala, ali nije našla ništa. Da stvar bude gora pojavila su se dva svedoka koja su tvrdila da su avion videli pred samo sletanje na aerodrom Pleso i da je, odjednom, na njihove oči, doslovce nestao.
Takvih priča je u vazduhoplovstvu bilo oduvek, ali bi kasnije bivao pronađen kakav mali deo uništenog aviona i piloti bi, u tišini, bili sahranjivani u prazne grobove. Pukovnik Mihajlović smatran je nestalim punih pet godina i tek tada mu je supruga dobila zasluženu penziju. Niko o njoj nije vodio računa, jer se pronela vest da je pukovnik Mihajlović prebegao, u brišućem letu, u Mađarsku, i da se tamo stavio Rusima na raspolaganje. Činjenica da ni najmanji delić aviona nikad nije pronađen samo je pohranjivala tezu o vešto izvedenom bekstvu. Vremenom, bio je zaboravljen.
Možete zamisliti kako se hrvatsko zrakoplovstvo zaprepastilo kada je, ni iz čega, 'sejbr' sleteo na zagrebački aerodrom. Pošto je, visok i potpuno neizmenjen, u uniformi JNA, pukovnik izašao iz nekada tako popularnog ratnog aviona, zenge su ga odmah uhapsile. Ništa im nije bilo jasno, pogotovo što je pukovnik bio pred potpunim ludilom. Hrvatski komandir vazduhoplovstva, general Tus, smatrao je da se radi o provokaciji, ali je provera dokumentacije dokauzala da se radi o autentičnoj ličnosti.
Problem je biso samo u tome što je pukovnik Mihajlović proveo u svom 'sejbru' punih 28 godina. Što se njega tiče, on je obavio svoj zadatak i vratio se. Nije doživeo nikakve astralne susrete, nije video druge svetove, nije bio u prošlosti ili u budućnosti- on je, naprosto, nekako izgubio 28 godina. To što je ostao mlad (odnosno star, jer je imao 54 godine) situaciju je samo činilo dodatno tragičnom. Supruga mu je bila odavno mrtva, a i ćerka mu je nastradala u automobilskoj nesreći, pa je slika pokazana zetu i unici. Zet ga je prepoznao, ali je unuka odbila i samu pomisao da joj se deda vratio iz mrtvih i iz ko zna kojeg vremena. Tadašnji pomoćnik ministra MUP Hrvatske Jernjak, ponudio je da se pukovnik, kao izbeglica, pošalje u Jugoslaviju.
Kadu su pukovniku Mihajloviću rekli koji je datum, koliko je vremena prošlo i šta se sve promenilo, hteo je da zna kako se to desilo. Bio je čudno miran i činilo se da ga samo tanka nit deli da ne 'otkači' totalno. Pokušali su da mu objasne vremenske skokove, rupe u vremenu i slično, ali on je samo hteo da zna zašto se to baš njemu desilo. Izrazio je želju da još jedanput obleti školski krug sa svojim 'sejbrom', ali je general Tus to kategorički odbio, uz reči: 'Taj Srbin će opet nešto izmajmunisati i ostaćemo bez 'sejbra'. Treba nam taj aparat za budući muzej zrakoplovstva'. Hrvatima je taj 'sejbr' stvarno pao sa neba kao dar, ispravan i skoro nov.
Ne znamo da li je pukovnik Mihajlović prebačen na ovu stranu niti šta su Hrvati sa njim uradili. Ali, jedno je sigurno, ponekad je bolje ne vraćati se među žive.

_________________
Ja sam još mali!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pet jan 17, 2014 1:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
A pise li kad se to desilo? Mislim kad je sletio na ZG aerodrom? Jel sad poslije rata u JU?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pet jan 17, 2014 9:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Vreme stoji, mi prolazimo! 8)

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: pet jan 17, 2014 10:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
A pise li kad se to desilo? Mislim kad je sletio na ZG aerodrom? Jel sad poslije rata u JU?



Spominju se Brezak i Jarnjak a oni su bili za vrijeme rata šefovi u MUP-u.

_________________
Ja sam još mali!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Putovanje kroz vrijeme
PostPostano: sri jun 11, 2014 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Nisam znao šta da odaberem na anketi jer...

...moram priznati da mi jos uvijek nije jasno šta je to vrijeme, u čemu ja vjerovatno nisam nikakva iznimka od vas jer se vjerujem svako pita isto. Upravo iz tog razloga me teme o vremenu najviše uzbuđuju (pogotovo neki dan kada sam gledao film Langoliers,toliko sam se oduševio).

Recimo, puno bi mi lakse bilo za zamisliti/povjerovati da mozemo proći u neki drugi prostor ali da vrijeme opet u svakom slučaju ostane fiksirano (ako mogu tako reći) tj.da ide normalnim-nama poznatim tokom.

A ako se ova anketa moze odnositi i na druga bica, iz drugacijih sfera, onda je odgovor definitvno -
moguce.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz