Sada je: sub apr 27, 2024 8:53 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kalup za piramidu
PostPostano: sri mar 03, 2010 9:11 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri mar 03, 2010 8:55 pm
Postovi: 4
Evo sve sam pretražio i tražim pomoć.

Želim napraviti kalup za izradu piramida od orgona. Čitao sam kako ovdje neki imaju kalupe od metala, pa sam odlučio napraviti i sam takav. Uglavnom napravio mi je jedan prijatelj od metala kalup, zalio 4 stranice zajedno. Naravno isto tako sam čuo da treba kalup premazati sa silikonom (i to sam čak nabavio čisti silikon + silikon u spreju) iznutra prije ulijevanja epoxi smole kako se piramida nebi zalijepila, tako da sam i to napravio.
E sad kad sam sutra ujutro išao izvaditi piramidu bila je totalno slijepljena. E sad mene zanima jel ima nešto što krivo radim.

Isto tako sam se potrudio napraviti kalup za piramidu od nekog drugog materijala, ali nisam našao od čega.

Iskreno najrađe bi da mi je kalup od silikona tako da ga mogu samo drugo jutro istisnuti i to je to, a ne se mučiti.
Molim za pomoć od vas koji radite iste piramide od čega vi radite kalupe?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: kalup za piramidu
PostPostano: sri mar 03, 2010 10:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 02, 2009 6:27 pm
Postovi: 39
mislim da je najbolje pitati starog lokalnog zanatliju koji se bavi time cieli život :)
oni ti znaju više nego što mi mislimo, odnesi mu to što si napravio i ako nezna ništa o orgonu reci mu par osnovnih stvari o tome tek toliko da zna o čem se radi i reci mu što si sve koristio za izradu
:thumbup:

_________________
Do I diserve to be? Is that a question? And if so, who answers?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: kalup za piramidu
PostPostano: čet mar 04, 2010 3:58 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 05, 2009 7:34 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
Mislim da je problem u silikonu. Nekoliko puta sam ga (uspešno) koristio za lepljenje, ne vidim šta bi drugo moglo da bude. Lako se skida, pa bi kalup sigurno mogao posle da se pravilno upotrebi.
Što se tiče unutrašnjeg oblaganja, moraćemo da iščitamo uputstva još nekoliko puta. :mrgreen: I ja to planiram neko vreme, ali fali ovo, fali ono, sledeće nedelje...i prođe 6 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: kalup za piramidu
PostPostano: čet mar 04, 2010 10:41 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri mar 03, 2010 8:55 pm
Postovi: 4
a evo nadam se da će se još netko javiti, ma siguran sam da je bar jedan ovdje uspješno napravio kalup za piramidu i onda iza toga napravio orgon od toga...

sigurno netko je...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: kalup za piramidu
PostPostano: čet mar 04, 2010 1:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
google "odjeljivači za kalupe"

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: kalup za piramidu
PostPostano: čet mar 04, 2010 4:08 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri mar 03, 2010 8:55 pm
Postovi: 4
Gordan je napisao/la:
google "odjeljivači za kalupe"


pa nisi mi baš pomogao. Ok vidim da su to neki silikoni, al kako da napravim kalup? Ako znaš napiši, a ako ne nisi se trebao niti javljati...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: kalup za piramidu
PostPostano: pet mar 05, 2010 8:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
prvo, smanji ego prijatelju, jer ovo je zadnje sto cu ti napisati i necu ulaziti vise u raspravu u ovoj temi...drugo, napisao si u prvom postu da je problem u odvajanju i napisao sam ti sto trebas traziti...znaci odjeljivac igra kljucnu ulogu u tvom slucaju, a ne model piramide...trece, imas temu orgonski uredjaji gdje je sve napisano i gdje su nacrti keopsove piramide, pa malo procitaj i prouci, jer nije pravljenje piramide samo zaliti smolom kristale i strugotine u kalupu i orgon frca na sve strane...bitna je pozicija kristala, polaritet kristala, programiranje kristala, velicina strugotina itd itd, no vjerojatno Ti to sve vec znas i procitao si...sto se tice kalupa, ja sam radio po tim nacrtima od tvrdjeg papira i provukao kroz plastifikator sa dva sloja, namazao vostanim odjeljivacem i izasla je bez problema, pa ne vidim razlog da nebi bila dobra sa metalnim kalupom, dobro podmazanim sa odjeljivacem

slika

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: kalup za piramidu
PostPostano: pet mar 05, 2010 10:19 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri mar 03, 2010 8:55 pm
Postovi: 4
Pa tako reci jebemu mišića, pa nije valjda bilo tako teško.

Hvala, zahvaljujem se vrlo, i sa srcem.

Sad mi je sve puno jasnije i mislim da neće biti problema.

Btw. nekako mi se čini da je piramida na toj slici malo previsoka, koliko ovako od oka mogu vidjeti. Mislim da keopsova ima širu bazu, al teško je vidjeti iz ovog kuta.

Nego hvala ti puno, evo stvarno si mi puno pomogao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalup za piramidu
PostPostano: pon dec 06, 2010 9:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
izradio sam vise stotinu piramida sa jednim kalupom iz plastike megutim postavim jos jedan kalup unutra- od folije za ukoricavanje knjige (pomocu skalpela i lenjira iseci trokut ali ne seci do kraja vec da se samo savije,do njega jos jedan-znaci 4 trokuta..kad izrezes krajeve spojis salotejpom i to je to..ima ih u sve boje)..kad lijes moras paziti da nije velika temperatura silikona jer se moze deformisati..
pzz

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalup za piramidu
PostPostano: pon dec 27, 2010 7:47 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa prije kalup namažete samo sa WD-40 ili nekom "masnom" tekućinom ( finish line za lance? - preporuka isprobati najprije koja je najpogodnija za vašu namjenu )... silikon lijepi, a ne odvaja...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalup za piramidu
PostPostano: uto maj 17, 2011 5:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Najnovija saznanja su mi pokazala da je jako dobar odvajivač za kalup - bijela pasta za cipele!

Namažete tanko kalup ( može prstima najbolje ), ostavite desetak minuta da se vosak-pasta osuši. Ispolirate čistom krpom ( hehe, baš kao cipele ) i kalup je spreman!

Još nešto... iskustva su pokazala da je dobro da se kalup da rastaviti, tako da lakše ovajate od izlivenog predmeta.

Evo mojih kalupa ( aluminijski lim ) - kod većih pojačan sa letvicama ( da ostane ravna ploha ), jer mi je lim relativno tanak ( od sitotiska koji je ispoliran )...

slika

slika

slika

Letvice sam zalijepio sa epoksidnim dvokomponentnim ljepilom, a papirnata traka služi samo za držanje dok se ne osuši... mogu ih skinuti, a i ne jer mi ne smetaju. Kalup stavimo u neku odgovarajuću praznu plastičnu teglu za cvijeće ( ima jeftinih u Baumaxu, Bauhausu, Metrou i slilčno ) koja služi kao stalak za vrijeme izrade.

:mrgreen: :wink:

PS. Kod epoksida izbjegavajte svaku masnoću ( dakle zanemarite prijedlog sa WD-40 ili slično ) - neće se osušiti epoksid i možete sve to onda baciti u smeće. Dalje, treba paziti na omjer komponenti jer se onda isto neće osušiti kako treba ako pretjeramo s jednom komponentom... koristim NOVAPOX UV, ima je za kupiti u Hempelu u Chromosovom tornju u Zagrebu ( Heinzlova - Vukovarska ). Jedna litra košta oko 165 kn. Potpuno je prozirna... evo što sam sve radio:

http://www.vrtirep.com/

Nadam se da će informacije poslužiti drugima za izradu orgonskih piramida. Ako netko ima još nekih iskustava - slobodno ovdje u ovoj temi podijeli sa drugima!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 80 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz