Sada je: sub apr 27, 2024 9:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vremenske prilike
PostPostano: pon nov 14, 2005 10:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ne tako davno bila je u điru vijest po novinama i na netu da su naučnici pronašli mikrospore u oblacima i da su te spore odgovorne za vremenske prilike. Dakle, živi organizmi. Ako su živi, možda se možemo s njima porazgoavarati, zamoliti ih da puste ili zaustave kišu? Možda su indijanci to znali raditi kad su plesali ples za prizivanje kiše?
Što mislite o ovome?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 14, 2005 11:18 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa našao sam zanimljive fotke oblaka na:

http://ovoono.blog.hr/arhiva-2005-10.html#1620332821

http://ovoono.blog.hr/arhiva-2005-11.html

:wink:

Citat:
Dodano 17.11.2005.

Evo za pogledati i da imamo pregleda na forumu, izgleda da će tema biti aktualna, pa ću staviti slike:


slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

A ovi su mi posebno "dragi":
slika
slika
slika
slika
slika
slika

I za "kraj", pozdrav iz Glasgow-a !!!
slika

:wink:


Zadnja izmjena: Jack987; čet nov 17, 2005 6:35 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 15, 2005 9:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
...komentar na pogledane linkove, od prijatelja iz Amerike! Netko pametniji nek mi to protumači :roll: ! Možda nekom i suvislo posluži..... :!:

U vezi staticnih elektromagnetiskih valova slazem se da to ne bi bilo tesko postaviti no tu se radi o rezonantim frekvencijama i Tesla je uptrebljavao rezonantnu frekvenciju Zemlje.



Bas poput prasine ili kukuruza na daskama staglja, kad prolazi traktor - ako ste odrasli na selu, kao ja ;) Stvaraju se jasne pruge valova (nakupina zrna kukuruza), no svaki stoji i plese u mjestu, ne sire se lijevo i desno kao valovi vode, ili zvuka.



Razlog sto se to desava sa prasinom je rezonantna frekvencija daske – svaki predment ima svoju rezonantnu frekvenciju ako je pod utjecajem odredenih vibracija – reznantna frekvencija je uvijek staticni EM val. Medutim ako oblaci reagiraju na iste i isti staticni valovi su uvijek isti – njihov oblik, razmak bi uvijek bio manje vise isti.



Takoder interakcija izmedu oblaka (vodene pare) i elektromagnetskom polja nije velika – cestica od sunca ili suncevog vjetra koji su ioni da. Takoder rezonantni val naspram povrsine zemlje je sinus krivulja i prasina odnosno oblaci ce se grupirati ne vrhovima (+ i -) sinus krivulje i zatim kretati se u horizntalnom smjeru zbog vjetra i zato izgledaju kao valovi. Znaci kretanje oblaka naspram staticnog rezonantog vala je pod 90 stepeni ali samo po sebi to ne stvara uglove od 90 stepeni u strukturi oblaka u horizontalnom smislu!!??

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 15, 2005 10:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Nije sve u fizici..ima nešto i u metafizici...

znam da se može na oblake djelovati psihičkom energijom u vidu polja namjere. Ne vjerujem i ne mislim, nego znam.

Jack, hvala...Pogledala sam slike...ne sliče na ono što znam. Mogu nagađati ali ne znam. Što ti misliš, što je to?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 15, 2005 10:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Za svaku pojavu u svemiru zaduženo je neko hiperrazvijeno biće...
tako i za vremenske ne/prilike...

Ja na vrijeme gledam malo dublje... sve proizlazi iz duhovnog...

Zamislite da su temperaturne razlike u našem tijelu nešto slično vremenskim ne/prilikama u svemiru ili planetama...

Dakle sve popratne pojave se događaju nečemu čega smo mi dio, al ipak i največeg maximalno beskrajnog dijela materijalnog postojanja je izvor sveg bivanja duhovna energija sveopće neograničenog duhovnog svijeta koji je neograničeno sazdan od beskraja individualnih duša APSOLUTA... jednog Boga i svih njegovih emancija...

Zašto razbijat glavu materijalnim objašnjenjima nekih tako oskudnih procesa koji se događaju pod okriljem sveopćeg BITA postojanja...

Stvarno me to počinje zabrinjavati na ovome forumu...
:roll: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 15, 2005 11:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jack, hvala...Pogledala sam slike...ne sliče na ono što znam. Mogu nagađati ali ne znam. Što ti misliš, što je to?


Ma nema na čemu.

"Specijalni" oblaci, kao što vidimo, mogu biti razne manifestacije nečega iz viših denziteta, onako kako mi to vidimo u našem 3. denzitetu. Dakle, neka tehnologija, energija, nlo, nečije djelovanje na nešto... sve te stvari koje se vjerojatno dešavaju u višim denzitetima, ovako se manifestiraju u našem.

Sad, što, kako i zašto - te lekcije ćemo vjerojatno naučiti kad budemo duše 4. denziteta. Sad ionako nema smisla to shvatiti onako kako u stvari jest, već kroz naše percepcije svega imati što manje iluzije - dakle, prihvatiti sve mogućnosti. I biti svjesni da ne gledamo samo neku stvar SVOJIM očima. Ako znamo kako izgledaju i neke ostale percepcije, možemo zaključiti točnije o čemu se radi.

Zasad toliko. Recimo samo da neki energetski tokovi koje mi ne možemo detektirati ovdje, u 3. denzitetu. Isto kako i životinja ne može detektirati recimo neku određenu frekvenciju ( npr. radio val ), a možda "osjeća" da postoji neki energetski tok kroz njeno tijelo. Dok mi ljudi, pomoću tehnologije, možemo.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 16, 2005 12:44 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Kalki je napisao/la:
Zašto razbijat glavu materijalnim objašnjenjima nekih tako opskurnih procesa koji se događaju pod okriljem sveopćeg BITA postojanja...
:roll: :wink:


Kalki,slažemo se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 16, 2005 12:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
[quote="arwen dor"]Nije sve u fizici..ima nešto i u metafizici...

znam da se može na oblake djelovati psihičkom energijom u vidu polja namjere. Ne vjerujem i ne mislim, nego znam.


e jeste neki...a ovo vas ne zanima? dobro,. onda vam neću reć---beeeeljj

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 16, 2005 12:59 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Sad kad sam vidio da se znaš i našaliti,priznajem da me zanima :oops: Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 17, 2005 2:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Jack, hvala...Pogledala sam slike...ne sliče na ono što znam. Mogu nagađati ali ne znam. Što ti misliš, što je to?


Ma nema na čemu.

"Specijalni" oblaci, kao što vidimo, mogu biti razne manifestacije nečega iz viših denziteta, onako kako mi to vidimo u našem 3. denzitetu. Dakle, neka tehnologija, energija, nlo, nečije djelovanje na nešto... sve te stvari koje se vjerojatno dešavaju u višim denzitetima, ovako se manifestiraju u našem.

Sad, što, kako i zašto - te lekcije ćemo vjerojatno naučiti kad budemo duše 4. denziteta. Sad ionako nema smisla to shvatiti onako kako u stvari jest, već kroz naše percepcije svega imati što manje iluzije - dakle, prihvatiti sve mogućnosti. I biti svjesni da ne gledamo samo neku stvar SVOJIM očima. Ako znamo kako izgledaju i neke ostale percepcije, možemo zaključiti točnije o čemu se radi.

Zasad toliko. Recimo samo da neki energetski tokovi koje mi ne možemo detektirati ovdje, u 3. denzitetu. Isto kako i životinja ne može detektirati recimo neku određenu frekvenciju ( npr. radio val ), a možda "osjeća" da postoji neki energetski tok kroz njeno tijelo. Dok mi ljudi, pomoću tehnologije, možemo.

:wink:


wow,jako zanimljive fotografije!Dzek,odlican link :arrow: =D>
Mene zanima tematika oblaka,posebno zadnjih 6-7meseci kad sam poceo primecivati neke cudne oblake-poruke na nebu.Tada sam i poceo fotografirati neke od njih i ako je ok ja bih ti poslao mail-om najcudniji oblak koji sam uspeo fotografirati(cudan i po izgledu i po okolnostima koje su prethodile pojavljivanju tog oblaka a i citav dan i noc posle toga).
Samo mi postaj tvoj mail ili u "pm" i saljem ti fotke pa ih ti postaj ovde.Unapred hvala :wink:


Arwen dor,
Indijanci[mada nije ok tako generalizovati,jer tako trpas u isti kos 50-tak nacija(sa razlicitim stupnjem razvoja kulture,znanja,jezika,nacina zivlenja i svega ostalog da ne nabrajam) i to samo u S.Americi,pa onda imas indijance u srednjoj pa u juznoj Americi] koje se kolonizatori belci genocidno istrebili sto ubijanjem,sto cebadima zarazenim boginjama i slicnim bolestima za koje organizam indijanaca nije imao izgradjen imunitet.Citave narode su satrli do zadnjeg da bi 100godina kasnije snimali filmove o tome kako se radjala nacija koja ce doneti "demokratiju " celom svetu,isto kao i indijancima :twisted:
Da,ti Indijanci su imali znanje i bili su u harmoniji sa prirodom i razumeli su prirodu mnooooooooooogo bolje nego ljudi danas.Totalno OPD.Procitaj pismo poglavice Sietle Velikom Belom Pogl. u Vasingtonu,sve mu je rekao sta ce se dogoditi ako nastave tako tretirati prirodu i majku Zemlju,i tako se dogodilo i dogadja se da nebo vise nije plavo,da voda vise nije cista,da se u zemlju trpa djubre koje ce jos 1000godina biti radioaktivno itd.
Ono sto se dogodilo Indijancima u obe Amerike je veoma slicno onome sto se dogodilo Bogomilima ovde u Evropi, koje su Inkvizicija i krstaski ratovi satrli ili pokrstili,a i u oba slucaja(osobito J.Amerika) celicna pesnica Vatikana-Inkvizicija je imala najvazniju ulogu:UNISTITI ZNANJE.
Procitas li malo vise o Indijancima,videces da su znali mnogo,mnogo vise od prizivanja kise,na pr, neka plemena su sa kolena na koleno prenosila znanje o nebeskim telima koja je moderna tehnologija otkrila tek pre tridesetak godina,o raznim kosmickim rasama koje su dolazile i odlazile sa ove planete u razlicitim razdobljima civilizacija,i o onim rasama koje su oduvek ovde i jos puno toga interesantnog za procitat.

Pozdrav,Natalandza

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 17, 2005 5:02 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Nat,

Citat:
Samo mi postaj tvoj mail ili u "pm" i saljem ti fotke pa ih ti postaj ovde.Unapred hvala


Imaš tu dolje tipku MAIL...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 17, 2005 10:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Evo pogledao sam slike ovih oblaka i istina je da ih ima neobičnih, no većina prikazanih potpuno normalno izgledaju. Ako inače promatrate oblake shvatit ćete da inače možete vidjet puno neobičnije oblike. Ovdje vidimo različite rodove oblaka npr. ciruse, altocumuluse itd. a i različite vrste ali to je već uža podjela.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 18, 2005 8:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Dado je napisao/la:
Kalki je napisao/la:
Zašto razbijat glavu materijalnim objašnjenjima nekih tako opskurnih procesa koji se događaju pod okriljem sveopćeg BITA postojanja...
:roll: :wink:


Kalki,slažemo se.



Mi se ne slažemo. Mi bi si ipak razbijali glavu. :P

Zašto?

Zato što bi mogli nešto napraviti da okrenemo kotač kojeg su "zločesti" zavrtili naopako.

Ne bi bilo dobro uplitati se u zakone prirode. Kao što je Seatle rekao, kad uvrijediš prirodu, ona će ti vratiti. Prirodu treba duboko poštivati. ("Danas iskazujem štovanje prema svim živim bićima")

Poznato je da su mnogi drevni narodi štovali duhove prirode, i poznavali obrede (kojima smo navikli da se ismijavamo) kako sile prirode zamoliti za suradnju.
Starosjedioci Amerika, Kelti koji su preko svojih Druida surađivali s Vilenjačkim kraljevstvom, Slaveni....sad, da ne prepričavam mitologiju, vjerujem da vam je poznata...

Pretpostavimo: prema hijerarhiji života u svemiru, kako je neki autori opisuju ( neki drugi autori tu hijerarhiju tumače malo drugačije, ali uzmimo da je ova koju ću navesti ispravna)
elementali (živi dijelovi onoga što mi nazivamo neživom tvari, živi dijelovi minerala), biljke, životinje, ljudi, vile, anđeli ...
elemetali vode, vile vode, anđeli vode, zraka, zemlje, vatre ...
Odgovor kako to postići i u kojim uvjetima je moguće dobiti pomoć sila koje vladaju prirodom, možda je ipak bolje da svatko za sebe potraži sam. Naglašavam razliku između upravljanja vremenskim prilikama i dobijanja pomoći da bi vremenske prilike djelovale na pomoć.

Nije slučajno da je znanje o takvim "stvarima" bilo tisućama godina zatvoreno za "široke narodne mase". To će se znanje otvoriti kad ljudi budu spremni za njega, ako budu spremni. Neki, pojedinačno, jesu spremni.

O vodi se u zadnje vrijeme dosta piše..Na vidjelo dolaze činjenice koje naučnici utvrđuju, a stari narodi su ih ponavali prije tisuća godina...kako voda prepoznaje emocije, kako izgleda kristal vode ispunjen ljubavlju, a kako kristal ispunjen mržnjom, kako se voda može programirati, tih podataka i slika ima na netu...
Prema tome...da zaključimo..pitanje može li se (psihički) utjecati na vremenske prilike? Može.
Jesu li vremenske prilike (neprilike, tornada u Amerikama npr.., tsunami, suše..) pod utjecajem nagomilane negativne energije (strah, gnjev, mržnja, agresivnost..) u ljudima?
Pošto bi negativna energija koju drugi nagomilvaju mogla negativno utjecati i na moj život (ajd, lako za moj život, ali mogla bi utjecati na živote ljudi koji tome nisu ništa ni krivi ni dužni, i za koje sam ja spremna dati svoj život)....ja bih o tome ipak voljela znati. I poduzeti nešto.

Pozdrav!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 18, 2005 10:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Mene zanima tematika oblaka,posebno zadnjih 6-7meseci kad sam poceo primecivati neke cudne oblake-poruke na nebu.Tada sam i poceo fotografirati neke od njih i ako je ok ja bih ti poslao mail-om najcudniji oblak koji sam uspeo fotografirati(cudan i po izgledu i po okolnostima koje su prethodile pojavljivanju tog oblaka a i citav dan i noc posle toga).
Samo mi postaj tvoj mail ili u "pm" i saljem ti fotke pa ih ti postaj ovde.Unapred hvala


Evo, Nat mi je poslao slike, pa ih ovdje prikazujem:

slika
slika
slika
slika
slika

Eto, hvala Nat.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 19, 2005 1:15 am 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Ovakvi oblaci se stvore iznad moje kuće svaki put kad mi susjedova djeca nabiju loptu u dvorište.To su tzv. oblaci nekontrolirane ljutnje i bla,bla. :lol:
Ako netko na ovom forumu vidi nešto čudno na fotografijama ovih oblaka,neka mu bude.
Ako je broj takvih procentualno veći od pedeset,zamoliti ću sve sile svemira koje mi padnu na pamet da me katapultiraju na Pluton istog trenutka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 20, 2005 10:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 15, 2005 1:34 pm
Postovi: 45
Lokacija: Sad i ovdje
Ja volim oblake i volim slikati oblake čak volim i padaline iz oblaka , oblaci nešto skrivaju ???

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 25, 2005 11:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ma vidi ih!
Ja tu pristojno i strpljivo čekam da me netko pita KAKO je moguće djelovati na vremenske prilike, a oni ..nitko niš...Dobro, dobro...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 25, 2005 11:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
HAARP?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 9:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Slicice su cool.

Neko je naveo da zna da se moze mislima uticati na vreme. fino je biti tako siguran, hehe. Mada, nebih to iskljucio kao mogucnost. Ako je moguce da vremenske prilike uticu na misli, zasto nebi moglo i obrnuto? Sa jedne strane jednakosti stavimo vremenske prilike a sa druge sumu misli svih onih cije misli su pod uticajem vremena.

Anstajn se u grobu sad prevrce zbog ove hipoteze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 28, 2005 9:55 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 14, 2005 7:47 pm
Postovi: 21
više vrijeme utječe na nas nego mi na njega.
čak obrnuto proporcionalno.

a za oblačnu paranoju. ehhh :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 85 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz