Sada je: ned apr 28, 2024 9:56 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 255 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet maj 01, 2009 10:39 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Možda nešto slično metronomu, samo što je nekim malim batićem kuckalo po površini na koju se to stavilo... ?

Mehanički rezonator, kao kuckanje sata... samo si mogao podesiti frekvenciju titranja, odnosno, udaranja po podlozi...

Kuc-kuc-kuc ( po podlozi ) u određenim vremenskim razmacima ( koji se prije toga izračuna ovisno o materijalu kroz koji prolaze valovi )... i nakon nekoliko vremena - "kabum", materijal se svija i eventualno puca ako ostaviš da djeluje... kao čaša kod "visokog C"... pukne ako je postignuta rezonancija i ako je titranje dovoljno jako da ju razbije.

Možda nešto slično ovom:

slika

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 09, 2009 8:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned feb 22, 2009 9:28 pm
Postovi: 3
Zašto se teroristi toliko muče s eksplozivom, ako je to ovako jednostavnije ???

Ili je samo u teoriji moguče, a u praksi neizvedivo ???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 10, 2009 8:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
cito sam knjigu o tesli inavodno je on to bas cinio sa tim apraticem koji ej u dzep stao ,tako da je izvedivo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 11, 2009 6:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 28, 2008 1:28 pm
Postovi: 67
Lokacija: po ptrebi
Davy Jones je napisao/la:
Zašto se teroristi toliko muče s eksplozivom, ako je to ovako jednostavnije ???

Ili je samo u teoriji moguče, a u praksi neizvedivo ???


prouci malo pojam teroristi pa ce ti bit jasnije..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 11, 2009 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
oOneonOo je napisao/la:
Davy Jones je napisao/la:
Zašto se teroristi toliko muče s eksplozivom, ako je to ovako jednostavnije ???

Ili je samo u teoriji moguče, a u praksi neizvedivo ???


prouci malo pojam teroristi pa ce ti bit jasnije..


:mrgreen: :mrgreen: =D>
bas to

i jos kad bi bilo terorizma :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 21, 2009 9:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Da dodam malo iako je off-topic. NWO izvrsioci rusenja su se mucili postavljajuci IMPLOZIV a ne exploziv. Evo kako...

Krov zgrade STC je od trenutka pocetka pada pa do potpunog pada pao za krace vreme nego sto bi ste stopericom izmerili pad jedne cigle koji bi ste bacili sa iste visine. To je moglo biti postignuto jedino koriscenjem imljozivnih sredstava koja unutar zgrade prave trenutni skoro - vakuum. Tako su stakla usisana unutra a ne rasuta daleko. Inace implozivi su sada vrlo IN u svetu vojne tehnologije, a rusi su ih cujem doveli do extremne snage... Dakle, krovna ploca moze pasti brze od brzine slobodnog padanja, jedino ako je sile vakuma dodatno ubrzavaju na dole... Naucnici su merili i verujem im... Ima na youtube zove se istraga i prevedeno je...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla
PostPostano: sub jul 11, 2009 6:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 09, 2007 1:34 pm
Postovi: 136
Lokacija: Belina
Najbolji film o Nikoli Tesli. Naizad nešto istinito. Napravljen je po knjizi 'Gospodar munja'

http://video.google.com/videoplay?docid ... 2361660298


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: ned jul 12, 2009 10:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
veliki optimista je napisao/la:
:roll: :roll: :roll: moje razmišljanje o tesli je nešto drugačije od većine ...pogledajmo današnju tehnologiju.sva se bazira na električnoj struji odnosno na nekim teslinim izumima..postavlja se pitanje,zašto sva ta tehnika tako negativno zrači i doslovno je "opasna" za svakog tko se duže druži sa njom...zašto je tesla bio "opsjednut" idejama o tamo nekom čudnom i opasnom oružju,zašto je on stalno nešto "šušovao" sa fbi ili ostalim tadašnjim usa službama?uostalom zašto je bio toliko "napredniji" od prosjeka te se toliko zanimao za održanje duhovne ravnoteže i čistoće?nikad ne zaboravite....da su svi oni na spratu iznad nas duhovno ,spiritualno i u svakom drugom pogledu daleko ,daleko ispred nas pa makar bili i nama omraženi OPS(reptili & co).što hoću reći ?možda je tesla samo uspješni izvršitelj zadatka---usmjeri i tehnološki baci u ovisnost 3d zemlju idućih 70-100 god. :wink:



no way...tesla je cisti OPD burazeru koji je razumio vjerojatno mnogo vise nego i mi sad unatoč mnogom znanju...
lik je htio dati svijetu besplatnu energiju, otkrio je mnoge stvari koje su upotrebljene kao oruzja no u njegovom umu nisu bile te namjene, kuglaste munje, spalio je svoja shvacanja jer je znao da ce to biti preopasno za svijet...njemu reptili nisu mogli nista, mogli su ga samo ubiti, i to su i ucinili...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla
PostPostano: pon jul 13, 2009 10:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
miodragm2 je napisao/la:
Najbolji film o Nikoli Tesli. Naizad nešto istinito. Napravljen je po knjizi 'Gospodar munja'

http://video.google.com/videoplay?docid ... 2361660298

link ne dela... daj novi... daj ime...

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: uto jul 14, 2009 12:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Davy Jones je napisao/la:
...postoji priča kako je pomoču mehaničke rezonancije uspio zatresti cijelu zgradu...

Pojasni netko o kakvoj se opakoj stvarčici radilo ???

Nisam baš puno čitao novije literature...ali iz perioda kad sam kao klinja bio opsednut Teslom sećam se da se u literaturi pominjao elektromehanički oscilator, te da je Tesla slučajno došao do otkrića da se pomoću njega drmaju zgrade :mrgreen: ... naime...posle višečasovnog experimentisanja, ne sećam se u vezi čega, umoran i očajan zakačio je malu spravicu veličine paklice cigareta sa okruglom antenom o radiator (valjda) u sobi u svom hotelu, i klonulo seo spustivši glavu na kolena... Posle nekog vremena počeo je zemljotres... i sad ne sećam se da li je od potresa uređaj otpao sa radijatora ili kako već, ali Tesla je ukapoirao da je upravo njegova spravica proizvela zemljotres...
E sad... elektro-mehanički oscilator je, verovali ili ne (mislim na one nestručne, znam da ima ovde i stručnjaka pa možda i profesora fizike i sl...) običan zvučnik priključen na izvor signala... Ako vam je do eksperimenata (ali oprezno) onda vi se igrajte sa zvučnikom spojenim na komp u koj ćete puštati signal određene frekvencije iz programa kao što su signalgenerator (google: signalgenerator+download).
Tesla je verovatno nešto malo drugačije koristio, ali šta, ne znam... Recimo da je na toj anteni u impulsima puštao napon određene niske frekvence te formirao elektromagnetni oscilator, a kad je tu antenu zakačio za metal u tom metalu se u impulsima indukovalo magnetno polje...koje je nekako kroz metalne radijatore i cevi puštalo slab talas koji je pogodio rezonancu zgrade ili čega već, te se polako sve više uvećavao dok nije počelo da se oseća :mrgreen: ...ma otkud znam... samo lupam... treba da se razmišlja puno o tome... i da se prouči teorija... da se ne bi lupalo (da ne bih lupao :mrgreen: )...
Ali princip je onaj koji je već opisan, FerdinandTheBull je dao objašnjenje, sporan je samo izvor talasne energije, njena priroda, frekvenca, intenzitet... a možda i običan mehanički oscilator radi.. :dontknow:

PozZz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: uto jul 14, 2009 1:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
sanjalica_forever je napisao/la:
Ubedjena sam da neko to zna i koristi....
Kada je bilo NATO bombardovanje Srbije, bio je jedan cudan zemljotres,
onaj sa epicentrom u Valjevu(Mionica), zemljotres je bio jak i zahvatio je
veliku teritoriju, a nije bio razoran (samo nekoliko starijih kuca koje bi se mozda jednom i same srusile), ali to sve moze i ne mora da znaci, meni znaci dozivljaj koji sam tada osetila..., i sto je apsurdno, to je bio lep dozivljaj..., bilo je posle ponoci, sedela sam na stolici u trpezariji, stolica je pocela da lupka o zid, a kroz mene su prolazile divne vibracije koje su telu bas prijale... Nikad necu zaboraviti taj osecaj.U to vreme, nebom su parale cudne munje, gledali smo ih i divili smo im se...(tj.ja sam se divila),
nebo je imalo nestvarne boje, vecini je bilo jasno da to nije prirodna pojava.... :roll:

Toga se i ja secam,kao da je prosao dugacak dugacak voz ogromnom brzinom ispod nas,sve se nekako prijatno treslo...(kao da se neka velika gusenica preselila tad iz nase zemlje na neko drugo mesto na planeti ,gde nece padati bombe :mrgreen: )

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Re:
PostPostano: uto jul 14, 2009 1:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Citat:
...
Ali princip je onaj koji je već opisan, FerdinandTheBull je dao objašnjenje, sporan je samo izvor talasne energije, njena priroda, frekvenca, intenzitet... a možda i običan mehanički oscilator radi.. :dontknow:


Da, i obican mehanicki oscilator radi, ako mozes precizno da odredis frekvencu, odnosno momenat novog impulsa... Pridji stubu javne rasvete i gurni ga, pa probaj da osetis momenat za novi impuls. Kada uskladis pravo vreme impulsa (guranja) ves posle desetak ponavljanja videces da se stub ljulja kao da si ga u jednom pokusaju gurnuo sa 500 kg...

ps. nemoj previse da se uzivis, jer bi smo mogli u nekom negativnom epilogu price cak i da jedemo zito , narocito ako ne nosis kacigu ili zastitni slem...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla
PostPostano: uto jul 14, 2009 3:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Hehe... pa radio sam ja to... i sa stubovima... mada se nisam uživio... :mrgreen: , e sad ću da lupam, jer sam baš izgubio vezu s vezom pa ću samo dečiju logiku da koristim...dakle mislim da inicijalni udar, to jest izvor vibracija treba da bude određenog minimalnog intenziteta, ispod koga ne bi imao nikakvih uticaja... jer bi poslati talas bio amortizovan.. to jest izgubljen negde na svom putu kroz predmet, te ne bi stigo da se vrati i sabere sa izvorišnim... jel tako?
Ako je tako, Teslin "aparat" nikako nije mehanički oscilator, ... nego ipak nešto malo drugačije, jer je on bio jako malih dimenzija..., a?
Ali jednostavno je nemoguće da se radi o nečemu nepoznatom, i ako se to stvarno dogodilo, verujem da taj uređaj danas postoji, jer bi ga svaki profesorčić fizike mogao da uz pomoć svog znanja i službene labaratorije za fiziku, uz svoje studente, da "provali". Jednostavno, ako je istina a ne novinarska izmišljotina (jer sam video da dosta novinara piše knjige o Tesli), da je taj uređaj postojao, ne postoji puno mogućnosti "šta bi on mogao biti", i naročito bi bilo lako "otkriti ga"... jel da? Pa mislim, može biti elektromagnetni oscilator, to jest, oscilatorno kolo, ili elektromehanički oscilatorčić (mehanički oscilator na električni pogon), ja mislim da treće nema... A pošto se ne razumem u fiziku niti sam odavno čitao... neću da nagađam... Fernidande... ti se razumeš... reci me... da li je teoretski moguće da se sa elektromagnetnim oscilatorom, zakačenim ili prislonjenim na metalni predmet, recimo visoki stub, gde se u određenim impulsima, recimo 10 puta u sekundi (lupam frekvenciju, ali recimo da je pogođena odgovarajuća, da bi talas mogao da stigne do kraja stuba i vrati se),u kalem (antenu) pušta jednosmerni pulsirajući napon, te tako, te imamo elektromagnet, ta je isključen, te ga imamo te je isključen (i tako 10puta u sekundi) proizvedu vibracije???
Evo sad mi nešto palo napamet... razmišljajući o interferenciji... da li se pod rezonancom možda smatra frekvencija kojom treba delovati na neki predmet da bi došlo do interferencije... i tada je ona različita čak i za isti materijal različitih dimenzija???
A ako nisam pogodio i ako te ne mrzi (bilo koga ko zna) mogao bi da odgovori i na pitanja: Šta je rezonantna učestanost recimo betona, ili možda prostije da bude, nekog metalnog predmeta? Da li je to učestanost kojom osciluju atomi u njegovoj kristalnoj rešetci, ne???
Ako te ne mrzi, daj neko slikovito objašnjanje kao ono za interferenciju...
I reci mi šta ruši most, rezonanca ili interferencija... (oprosti na mom laicizmu :oops: )?

73


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla
PostPostano: sri jul 15, 2009 9:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
miodragm2 je napisao/la:
Najbolji film o Nikoli Tesli. Naizad nešto istinito. Napravljen je po knjizi 'Gospodar munja'

http://video.google.com/videoplay?docid ... 2361660298


We're sorry, but this video may not be available.

If this video was recently uploaded, it may still be processing.
If this video is yours, you can check its status.

To see more videos visit our home page.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla
PostPostano: sri jul 29, 2009 2:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Citat:
I reci mi šta ruši most, rezonanca ili interferencija... (oprosti na mom laicizmu :oops: )?


Rezonanca je samo specijalni vid interferencije talasa. Da bi talasi bili rezonantni oni moraju imati istu talasnu duzinu i frekvencu. Ucmi za primer jednu zicu na gitari. Ako je pobudis na oscilovanje, ili prosto odsviras ton, ukoliko je u prostoriji jos jedna gitara, taj ton ce na istoj zici druge gitare pobuditi oscilacije. To se desava jer su im periodi oscilovanja, tal.duzina i frekvenca isti (rezonantni su). Postoje i drugi slucajevi rezonantnosti i desavaju se recimo pri istim frekvencijama ali 2n - puta vecim tal.duzinama ili 4n puta... Sto io bi se reklo. Ton recimo A na ovoj oktavi bi bio rezonantno pobudujuc i za oktavu iznad (tona A) i za oktavu ispod (tona A)... Susret bilo koja dva mehanicka talasa u nekoj sredini izaziva interferenciju koja moze biti pojacavanje ili neutralisanje, odnosno slabljenje rezultujuceg talasa. Kod rezonancije imamo uvek ili potpuno sabiranje ili potpuno brisanje energije talasa (potiranje)...

Dakle, da skratim. Most se rusi kada se gazi u frekvenciji koja je REZONANTNA sa frekvencijom mosta, dakle kada pogodis korak sa frekvencijom mehanickog oscilovanja mosta koja je const. za svaki most pojedinacno, a ne za sve mostove ovoga sveta... sad je valjda malo jasnije...

Da budem jos plasticniji. Ako svi kinezi skoce pet puta u pravilno odredjenim razmacima koji odgovaraju rezonantnoj mehanickoj frekvenci zemlje - odosmo svi u P.M. i bez nuklearnih projektila...

Kada govoris o rezonantnoj frekvenci na atomskom i molekularnom nivou ona se nalazi negde u spektru mikrotalasa i infra crvene svetlosti , koja i jeste pojavna kada je u pitanju toplota, odnosno povecana unutrasna energija materijalnih tela... Ovde sada govorimo samo o mehanickim oscilacijama i toj vrsti rezonancije (kao specijalnog vida interferencije)...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Nikola Tesla
PostPostano: čet jul 30, 2009 4:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Hvala. U međuvremenu sam malo čitkao i neke stvari shvatio. Ali izgleda da tvoji opisi mnogo lakše i brže pale sijalicu u mojoj glavi, zbog čega još jednom hvala.
U poslednje vreme, bacio sam se na čitkanje o hidrolizi...
Čitkanjem o rezonanciji, hidrolizi i sl... došao sam do još jedno 1000000000 novih tema za razmišljanje i novih pitanja... ali otom potom. Prvo ću neko duže vreme da mirišem teorijske knjige (jer mi je nos često u njima), pa možda na jesen i odem na malo doškolovavanja... pa ćemo videti...
Hoću li šta provaliti ili ne ne znam... ali ću fanatički pokušati... (a pogledaj mi avatar, delujem kao čovek sa potencijalom :mrgreen: )...
Najvažnije je ne stideti se ispadati majmun (glup) postavljajući razna pitanja, jer upravo postavljanjem glupih pitanja i dobijanjam odgovora na njih od širokogrudih ljudi, dolazio sam do najjasnijih saznanja.

Hvala ti puno :wink:

PS
Konsultovao sam neke naučne službenike, da ih tako nazovem, ali nisam dobio nikakav upotrebljiv odgovor (očekivano).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla
PostPostano: čet jul 30, 2009 6:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
baki je napisao/la:
.. (a pogledaj mi avatar, delujem kao čovek sa potencijalom )...

Da,mora da smo na istom stupnju evolucije he he he

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla
PostPostano: čet jul 30, 2009 7:08 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Pa covek i jeste nastao od majmuna, ali nisu svi od jednom evoluirali. Red je dug, pa kad ko dodje na red. :rofl :rofl

Salim se naravno.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla
PostPostano: čet jul 30, 2009 7:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Hehehe... gde su mladi tu je šala... :mrgreen:
Onaj sa slike me baš podseća na mene kad se udubim u misli :mrgreen:
Nego hteo sam da pitam... Meni net ne dozvoljava, jel neko pogledao Jackovu zbirku nacrta za free energy? Ima li tamo nešto o elektrolizi?
Jack?

Jedan poznanik mi reče, da je nekoliko stvari koje se mogu naći na netu, a u vezi sa free energy pravio: neke moto-generatore, te još kojekakve spravice u fazonu elektromagnetizma... On i neki njegovi drugovi su električari i bravari (profi)... I on me uverava da su to smejurije... i da ništa nije proradilo, iako su i se i oni silno nadali. Ja sam ga skoro upoznao (tog tipa iz obližnjeg grada), a on tvrdi da su to pravili pre par godina, i da su zatim te aparate i "mašine" rasturili i delove i metal iskoristili za druge stvari... tako da ništa nije ostalo... a ja sam baš poželeo da ih zamolim da mi to daju da proučim...
Iz galaksijinog downloada sam skinuo nacrt (ranije) za onaj motor-generator od 50KS. I poželeo da to ispitam (još nisam ni pročitao kako valja).
Zanima me, da li je neko (stručniji od mene) to pročitao, i njegovo mišljenje u vezi sa tim. Ima li to smisla, postoji li šansa da to može da radi??? (Na Pantelijinom sajtu je čak i preveden taj nacrt).
Koliko sam ja ovog poznanika razumeo, oni su upravo to i pravili. Ali opet, iako me on odgovara od "traćenja" vremena (kako kaže), ja se nosim mišlju da su možda oni ipak negde zaribali (mada ne verujem ali, eto.... nadam se :mrgreen: ).

Eto... počeo sam sa glupim pitanjima? :mrgreen:

Srdačan pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla
PostPostano: pet aug 21, 2009 9:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 2:57 pm
Postovi: 73
Lokacija: Tu
Citat:
Zanima me, da li je neko (stručniji od mene) to pročitao, i njegovo mišljenje u vezi sa tim. Ima li to smisla, postoji li šansa da to može da radi??? (Na Pantelijinom sajtu je čak i preveden taj nacrt).


Nema na internetu niti jedan nacrt koji radi. [-X :^o Neki kažu, da autori namjerno sakriju pokoji važan detajl, drugi kažu da su te stvari sve hoax. Izaberi... :rofl


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 255 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 82 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz