Sada je: sub apr 27, 2024 10:20 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 255 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet jun 08, 2007 9:55 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 20, 2006 8:42 pm
Postovi: 16
Lokacija: Ika
Možda on uspije što Tesla nije stigao.

http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/znanost/it/20070608_18714.php

_________________
Duncan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 09, 2007 9:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
Ma tesla je itekako stigao samo nije imao para da napravi :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 12, 2007 5:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Mislis da je slucano onaj veliki pozar izbio..
pa tesla je to vec odradio... vec su ga onda podkopavali tj sabotirali..
A sto mislis i Aways avionima i lavitaciji?

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 16, 2007 8:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pogledajte film "The Prestige"... David Bowie glumi Nikolu Teslu... hehe, super je...

Inače... film je o rivalstvu 2 mađioničara... ali pametni znaju iz filma izvaditi bitne stvari i lekcije...

Preporučam svima pogledati, jer iz znanja mađioničarskih trikova se može uvidjeti kako se manipulira masama i kako se ljudima serviraju iluzije.
Istina je i "dublja"... no, pogledajte sami...

( thanx to Plin za preporuku filma !!! )

=D>

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 23, 2007 11:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 15, 2005 7:40 pm
Postovi: 147
pogledajte takodjer i "The Illusionist" slicna situacija kao sto jack veli hehe

_________________
Jedino je Bog svemoguć


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: astrolosko tumacenje Tesle i poruka sa ovog foruma
PostPostano: pet sep 07, 2007 1:31 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 28, 2007 12:57 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Beograd,Srbija
evo oko Tesle .Navodio sam citate sa ove teme , a zvezdicama oznacio moj tekst.pokusao sam astrologijom da razjasnim ljudima sa foruma neke stvari

dakle 21.decembar 1980. 16:30 Beograd, Srbija , 22I29,44S48
pomislio bih da sam reinkarnacija Teslina zbog 29 stepeni skorpije , zbog meseca u 12 om , urana u skorpiji u 5 om proslom zivotu ili transformatora ili Transformersa i plutona na spici , parka(ne iz doba Jure!)u MAdjarskoj, 5 o i strelac, i trenutka recotovanja stihova velikog Nemca (mars) Getea , a predvidjao na osnovu cinjenica (merur i neptun,a uran realnost), ali nemam novca i u svadji sam sa ocem oko izbora zivotnog puta , slicno Nikoli i "ponavljanju istorije-uran vladar 9 og u vodoliji"
uran i merkur frekfencija (naziv filma ) , Dr Nenad Roso i www.nultaterapija.com za one obolele od kancera
mesec je falio "na nebu DA Vincijevog Koda" , upravo mesec raka Tesle
srbin sa www.astrologyinserbia.com je pomenuo otrov sipan zenskom rukom ?! prosudite sami
Uran je i Univerzijada a reci Nokoline(svetac koji je to postao odrekavsi se bogatstva!) su: "Doci se vreme kada ce ministar sporta biti vznija licnost od samog premijera!"
Merkur opozicija mesec nevidljiv ili corav , moja dioptrija kratkovid minus 1,5(mars i sunce i merkur, pogledajte "knjigu vladarstava"Aleksandra Imsiragica, merkurovo ime , I 27 stepeni Skorpije , a njegov podznak Lav , sunce , i radi u Zemunu , VAga )
Uran ekstrem i neptun zajedno GALAKSIJA , po nekima vodoLIJE(Fox TV) , aneki veruju i sazvedja RAka
Uran fizika , zemljotres,6 o eksperimenti na bivsoj , ruskog cara teritoriji meteoroloski(jupiter saturn konjunkcija i 4 om , 8 i i 9 i stepen) i reklama eksperimant uspeo VIP Vaga Austrija , mobilcom koji je na mojoj zgradi 56 (zbir 11 , shoe box zoo, savetujem znalcima da zapisu i broj 47 , mozda dobiju na lutriji :) , uran u strelcu)u bloku hteo antenu montirati
Uran i granica ili Krajina Vaga i strelac , jer mi je jupiter u vagi Austrija i Ugarska , deda mi je ratovao protiv Francuza , ako je upopste bilo tako jer se mom ocu ne sme verovati , jer i mene neretko laze (inace je lav, ali zbog mog 10og u Ribama...)
kazu da se zemni gas pretvarali u elektromagnetni top(mozda misle na antene) na jonosferu, te da su u Minhenu , sada je tamo Beer October Fest ,za razliku od nesrece na ovom kalemegdanskom,
Merkur Adam , prvi uran i mars ili pionir , "HE MAN"
mars zica , uran opozicija bezzican... tocak , vodenicki , astroloski, prvi izum .... venera i uran (venera je najsjajnija na nebu , 1000 puta jaci pritisak i ujednacena temperatura 400 st C!, pluton pakao...zena je raj za oci, cistiliste za novcanik, pakao za dusu!)

ispred vremena ...22 st Jarca i moj mars kao i neptun u strelcu sa jos uranom u istom ! mars u vodoliji 10 Bozijih , a ne 20 zapovesti, a venera po indijskoj 2 najvaznije , a u vodoliji tretira sve isto , ili pred Bogom svi jednaki , jupiter u vagi i merkur u strelcu Mihail sa terazijama i macem , ili simbol pravnika, dok je uran i merkur zmija za lekare simbol , a mars dispozitor tacke kletve ili vojnicke zakletve ili merkur devica Hipokrative :)

merkur i IC grob ili smrt Teslina , jasni je zasto 10 (mars je 1 , a 1+0=1)dimenzija coveka naucnika , clana Mense i naucnika (kupovina iz fotelje...reklama)

kalendar Maja , piramide(uran), ime Vuk (Karadzic i Mladic :) ) i podzemne reke (kao Trebisnjica), ime koje se daje protiv mars ili negativnih delovanja ili magija
mars dispozitor moje tacke nade u Ovnu(Dodge americki na Beogradjanki ili bliznakinje srusila CIA, jer je to i autogol ili vratar kao kazu Hrvati ili glomna , ... moj decko je ...pesma kaze, ovan za probijanje vrata)... umire zadnja ili poslednja , jer je luda ,opozicija urana i meseca sa konjuncijom sa suncem i neptunom po progresiji

spaljena labolatorija (6 o) u Kolorado Springs u (spring engleski opruga ili prolece...Ivana Galeba :) )
********************************************************************************


Kazu da crne rupe postoje iako ih se ne moze vidjeti, ali se osjeti njihova gravitacija. Inace, sve je to nekako tesko shvatiti: singularne tacke, 10-dimenzionalni prostor itd...(ovo je detaljno opisano u knjizi Stephena Hawkinga - Kratka povijest vremena)...autor govori da postoji 10 dimenzija, ali mi mozemo "osjetiti" samo tri i eventualno vrijeme kao cetvrtu dimenziju (hawking cak kaze da se i sam tesko snalazi i u 3D prostoru), dok su ostale dimenzije tako male da ih se ne moze registrovati. Nije mi jasno kako onda on zna da ih ima 10

adis (citat):
Sto se tice Tesle, on je pomocu svojih visokonaponskih rezonatora uspio proizvesti zemljotrese tako sto je nekako izracunao frekvenciju rezoniranja Zemlje i dodavao vlastite oscilacije, pa me ne bi zacudilo da se i danas neko koristi njegovim izumima u tu svrhu.



Koliko ja znam nije uopste u pitanju nikakva "misterizna" naprava ili sila, vec je u pitanju cista fizika. Naime, Tesla je predvidjeo da svaki elemenata ima svoju frekfenciju, te da je problem tu frekfenciju i odrediti. Teoretski, postavite na na bilo koji dio zgrade aparatic koji ce udarati u jedno te isto mjesto recimo 20h, sa konstantim promjenama frekfencije. Kada apraatic potrefi frekfenciju, dolazi do obicne rezonancije talasa jer telasa koji se salje bit ce svaki put sve jaci i jaci. Ovaj apratic koji bi udarao u zgradu na frekfenciji zgrade srusio bi doticnu zgradu za otprilike 2h upravo zbog geometrijske progresije snage talasa koji se proizvode(svaki put bi bili sve jaci jer bi se talasi sabirali).

Sto se tice zemljotresa, radi se na istom principu. U biti ako bismo imali napravu koja udara dovoljno jako, dovoljno dugo na odredjenoj frekfenciji dobili bismo isti efekat.

Problem je: odrediti frekfenciju, odrzavati frekfenciju dovoljno dugo, te napraviti dovoljno sofisticiran uredjaj koji ima mogucnost da prelazi preko citavog sprektra frekfencija.
***************************************************
HRVAT MARIN SOL:JACIC

***********************************************************
Sofija (citat):
TAJNA DOSJEA NIKOLE TESLE


Tajnovita smrt
Oporavio se, no ipak ga nekoliko mjeseci poslije pronalaze mrtvog u hotelskoj sobi. Iako je prema službenom izvješću umro od tromboze, na temelju niza događaja prije njegove smrti, počelo se govoriti da je zapravo ubijen.

Zanimljivo je da ni agenti FBI-ja, koji su Teslu i njegove prijatelje pratili u stopu, nisu znali točno kad je Nikola Tesla umro. Agent FBI-ja u dokumentu od 12. siječnja 1943. godine kaže: "Naknadno istraživanje pokazalo je da je Tesla umro 8. siječnja, a ne u četvrtak, 7. siječnja, kao što je bilo javljeno."
Taj podatak naveo je zaljubljenike u Teslu na zaključak da nikad nije ni otišao. Među njima su i sljedbenici Unarius akademije iz San Diega, koji tvrde da još komuniciraju s Teslinim zvjezdanim bićem u svemiru.




Duboko sam uvjeren da je mucki ubijen...
On je istinski vanzemalajc koji nije prihvacen... gledajuci boejktivno zbog nekolicine ""koja drzi konce nazalost zakinuti smo pitanje je vremana do kada?

U pricu o teslinom zvezdanom bicem doslovno ne vejrujem... jer on je ta energija koja moze pokrenuti novu dimenziju... on je kljuc....
Njega nema... on se mora ponovo roditi..

Sto se tice sabotoranja... svakacast




Član od: 17 Apr 2006
Komentari: 14
Mjesto: Zagreb
Upisano: Nedelja Jan 07, 2007 1:45 pm Naslov komentara:


--------------------------------------------------------------------------------

Evo nesto o Tesli, za mene novo, naidoh slucajno na ovaj clanak o Teslinoj Zvijezdi

Iscijelite tijelo i duh pomoću Tesline zvijezde

Brizi za duhovno i psihičko zdravlje danas se posvećuje sve više pažnje. Za uspješan duhovni rast čiji je krajnji cilj život u potpunome miru i ravnoteži potrebno je pripremiti tijelo, očistiti ga od štetnih tvari te ga osloboditi stresa, nervoze i rastresenosti. U skladu s tim nimalo jednostavnim ciljem, u Hrvatsku je nedavno stigao instrument koji radi na principu vibracijskog iscjeljivanja.
Riječ je o Teslinoj zvijezdi, instrumentu nastalom na temelju istraživanja Nikole Tesle. Teslina zvijezda je svjetlosni frekvencijski generator koji pomoću Teslina navoja omogućava terapiju svjetlom te smanjuje bol na sljedeće načine: dok oslobađa toksine, povećava cirkulaciju i protok kisika, stimulira akupunkturne točke cijeloga tijela pri čemu se oslobađa blokade koje mogu ometati ili spriječiti proces iscjeljivanja te olakšava vraćanje tijela u ravnotežu.

Zdrav organizam ima visoku frekvenciju

Svaka stanica ljudskog tijela ima svoju vibraciju



Zar ovo sve nije cudno... da li se itko upita zasto bas sada???
Spoznaja ciklusnog kalendara Maya..
Otvoreno prakticki sve o Nikoli Tesli i njegovim postignucina za narednih 1000g... najmanje.
Nasem najvecem ovovzemljucu od postanaka.
Kroz mnoge civilizacije i mnogi druge stvari privlace se jedne te iste stvari..
gdje je srz toga svega.
Zasto bas sada?
Da li se naznacuje imalo nade na obzoru, cemu sve ovo vodi?

I da sazanmo i stopimo se s nikolovim izumima dokucimo smisao mnogo cega.. prije novog posve nepoznatog ciklusa... Sto ciniti do datog trenutka?
Tko ce sve krociti u nove poglavlje ovog univerzuma.. noine arke vise nece biti.
***********************************************************************
CRVENI KONTINENT neki tvrde kod Santorinija , Grcka ili Atlantida , Atlantis - transformersi- Atlanski okean(mars crvena krv Skorpijina .Moja negativna krvna grupa , lovacka i najstarija , neptun dispozitor tacke lovaca, uran mlada generacija ili omladina ili Dom Omladine , oozicija star )


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 07, 2007 1:50 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 28, 2007 12:57 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Beograd,Srbija
381 je pocetak patenta Teslinog transformatora i pozivni za Srbiju =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: jos malo astrologije zivota Teslinog
PostPostano: pet sep 07, 2007 10:16 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 28, 2007 12:57 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Beograd,Srbija
cuvena Teslina bela golubica ili muzika sfera astroloski je merkur iz mig natalnog sa venerom , kao i neptunom , pa cuveni ragovori bez zice sa MArsom , Soljcic koga pominjete ponavlja istoriju, veslacki klub Graficar 1905 je taj aspekt i godina Ajnstajna i "radio Mileve"
video sam jednu belu kod Trga Oslobodjenja ili Autokomande, blizu stadiona Partizana ili JNA koju je 2 puta auto pregazio , srce mi se raspalo :cry:
Blizu stanuje i osoba koju znam nedovoljno ali ipak osecam da smo sudbinski sudjeni jedno drugom ali odoh u drugu temu

NAravno vodopadi Nijagare (uran merkur i neptun u strelcu koji daleko u buducnost ide, venera broj6 , njegovih 6 godina i neptunska vizija vodenice...)
ANravno i asronomija , velika ljubav Teslina , uran dispozitor 9 og u vodoLIJI(FOX TV)
Uran konjuncija venera kip , koji sedi i cita knjigu u konjunkciji sa 29 stepeni ili Bungulom , uspesi od ucenja ... videti Dupora i crne dane Skorpije... u nauci i religiji
Isti je moguce tumaciti i po tradicionalnoj (jupiter saturn )astrologiji
kao saturn konjunkcija venera(u tradicionalnoj astrologiji ne postoje uran , neptun i pluton, a u modernoj astronomiji pluton kao planeta)
Nize oktave ovih planeta su merkur,venera i mars za one koji ne znaju
posetio je i Prag ako se ne varam , grad astronoma kako ga zovu a u poslednje vreme i Meku za programere !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 10, 2007 12:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 06, 2007 9:00 am
Postovi: 12
-šta si ti uopće hteo reći sa ova 3 posta ?
-mislim da si se previše umislio što se tiče podudarnosti između tebe i tesle. upamti da nam ego može biti najveći neprijatelj.
-
Citat:
Zar ovo sve nije cudno... da li se itko upita zasto bas sada???

nešto što je tebi "baš sad" nekom drugom je davno počelo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: odgovor je u naslovu poruke
PostPostano: pon sep 10, 2007 4:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 28, 2007 12:57 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Beograd,Srbija
barum barum je napisao/la:
-šta si ti uopće hteo reći sa ova 3 posta ?
-mislim da si se previše umislio što se tiče podudarnosti između tebe i tesle. upamti da nam ego može biti najveći neprijatelj.
-
Citat:
Zar ovo sve nije cudno... da li se itko upita zasto bas sada???

nešto što je tebi "baš sad" nekom drugom je davno počelo


nisam umislio , sposobnost dobrog glumca , zbog 5 og, a i astrologa, zbog Urana je ta o kojoj si pisao. NAime ovaj gore post sam napisao u zelji da kroz simbole objasnim postove forumasa , kao i da pokazem vremenske odrednice ili cak i predvidjadjanja . Zato samostavio svoju natalnu , na neki nacin malo VAs i ucim da i sami primenjujete to znanje , jer je svrha astrologije lokacija dogadjaja u vremenu i prostoru.

Nisam shvatio ili nisam dobro procitao gorenapisano pa nisam shvatio to poslednje "bas sad" .Ali mozda si mislio na uran konjunkcija merkur, uran vreme , a merkur 5 , necijh 5 minuta ... voleo bih da su moji ali ja nisam imao srece da dobijem stipendiju za SAD. Ako ne to pisi ili pitaj mejlom.
U svakom slucaju gore je rec o 29 om stepenu Skorpije koji ima veze sa re-inkarnacijom , a s obzirom da je u konjunkciji sa Uranom u 5 om ili polju proslog zivota , o kojem pored 5 og govori i 12 o i mesec u njemu , jasna je veza sa Teslom, jer je moj ASC rak. Naime Tesla je bio Rak , a vladar mog 12 og je Bik ili planeta venera . Venera ili "Bik koji sedi"(mars je Indijanac, merkur je teksas zbog toga sto je 6 o odeca , a recimo 95 a je merkur konjunkcija neptun , merkur 5 ica ili Pentagon jer je neptun spijun ili broj 9 , ili cak pentagram jer je uran po progresiji u konjunkciji sa neptunom , sto je simbol za paganina ili ime , merkur je ime Paganini , neptun kompozitor ...ili drzava Teksas i "Kravlji decaci")
Venera je u konjunkciji sa uranom, a Tesla je imao Urana na 22 stepeni Bika , blizu zloglasne fiksne zvezde ALGOL , 12 o je polje simbol za mesto daleko od rodnog kraja , merkur je i SAD ili sa neptunom ili snom american dream , ili grad NY , a 12 o hotel Astorija ili NJu Jorker , ulica pod brojem 5 Avenija , ne znam joj ime ali uklapa se .Ako je Juzna , onda jug MC a sever IC , pa ASC istok a DESC zapad , pa strelac kapitalizam , uran komunizam ... grupa Galija peva pravoslavlje dolazi sa juga uran i neptun konjiunkcija , ...interesantno da su neki astrolozi radili kartu Teslinu po novijim podacima jer je navodno otac Milutin uneo datum rodjenja po starom kalendaru , a razlika je onda bila 12 ili sada 13 dana (broj 13 je uran u opoziciji)

uostalom poznato je da se sada inkarniraju starije(uran mlad ali opozicija star, a IC i merkur dom , pa staracki dom ili dom za samce , a Tesla je to bio !) duse jer je ovo apokalipsa na neki nacin , recimo uran po tradicionalnoj astrologiji je saturn, a njemu odgovara broj 4(uranu 7 odgovara ali je ovde ineresanto pomenuti broj 4) 4 konja Apokalipse (konj ili 9 o polje, analogija sa jupiteromi strelcom) ...A . Direr , grafein pisati , merkur sa neptunom koji je slikanje i to graficko! Graficar 1905 ...Ada je ostrvo ili neptun , usamljen uran ili Roboson Kruso , a venera je petak ili Petko , ali i zensko bozanstvo Petkana ili Paraskeva

7(u strelcu loto) opet nevcezano za temu...uran konjunkcija neptun, neptun bajke , 7 patuljka , ili mis koji je i krojac,1 im udarcem (jupiter na 8 stepeni vage moda) i uran kao ekstrem ili Ginisov rekord ...visok covek ili dzin , neptun andjeo ali uran visi ili nad (supra renalna zlezda, bubreg ili vaga , tj strelac u 6 om polju zdravlja)

uran je i struja sa neptunom visoko frekfentna koja leci ... secate se Teslinog suvog kupanja , e pa merkur kao pustinja ili kao dispozitor 4 og kada , cuveno rimsko kupatilo i druge asocijacije ... merkur je majmun , a mars mozak , merkur i uran ponavljanja , ali ja ne verujem u to da mi je majmun predak (uran ili predak)
i evo adrese za kraj :read:
http://www.kepler.edu.yu/knjigeidvd.php?prikazi=11


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 10, 2007 7:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 2:57 pm
Postovi: 73
Lokacija: Tu
Što melje ovaj ?!? :wink: :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 10, 2007 8:57 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 06, 2007 9:00 am
Postovi: 12
junache,
jako je tesko pratiti tvoje postove, mnogo izmesanih misli i ideja nabacano bez reda. hvala ti sto nas pokusavas uciti, ali mislim da ovo nije pravi nacin. pokusaj rasclaniti i analizirati stvar po stvar, ovako nije bas jasno.
ocigledno je da si vrlo privrzen naukama kao sto su astrologija i astronomija, ali mnogi od nas nisu... zato pokusaj malo jasnije izlagati svoje misli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 16, 2007 1:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 13, 2007 6:57 pm
Postovi: 20
Lokacija: skrad
He he,neke stvari ipak ovdje ne bu isle. Astrologija i Tesla??? Tesla je bio covijek daleko ispred svog vremena. Pa mi i danas nismo u mogucnosti skuziti kaj je on stel reci. Brojke i brojevi,slike i slicice? Kaj je to neko objasnjenje he he. Racionalnim razumom isto tak je nemoguce pomjeriti svoj "za sada" ograniceni um,koriscenje kojekakvih metoda koji dovodi prosjecnog citatelja u situaciju iscudjavanja. Tesla je prije svega bio veliki i humani covijek, znao je on dobro kaj covjecanstvo muci ali bio je i usamljen. Tko je njega zapravo mogao pratiti u tom periodu? Mozda da je bilo slicnih istomisljenika koji bi financirali ove projekte od iznimnog znacaja,mogli bi smo dobiti posteniji odnos danasnjeg drustva. Na svojstven egoisticki nacin, pobijedile su neciste sile i necisti razum bolesnih sustava.S postovanjem

_________________
istina i samo istina


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 20, 2007 7:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 20, 2007 4:32 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima i =D> za stranicu...Odavno vas citam pa rekoh ..ajd da se malo i ja ukljucim...I gdje cu vec kod Tesle...
Za sada samo da vam proturim link...Mnogo zanimljivih stvari o Tesli..

http://www.vestigialconscience.com/Tesla/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 23, 2007 4:53 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri aug 22, 2007 11:46 am
Postovi: 29
Lokacija: Kisac Vojvodina
pilica je napisao/la:
Pozdrav svima i =D> za stranicu...Odavno vas citam pa rekoh ..ajd da se malo i ja ukljucim...I gdje cu vec kod Tesle...
Za sada samo da vam proturim link...Mnogo zanimljivih stvari o Tesli..

http://www.vestigialconscience.com/Tesla/


Odlicna stranica ima svasta zanimljivo skinuo sam i zanimljivu emisiju " tesla secrets" i vredi je pogledati. =D>

_________________
www.exyuteam.org
www.exyusat.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 23, 2007 7:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
mislim da mi kao obicni ljudi jos nismo u stanju uopce
prihvatit i percepirat stvari koje je Tesla otkrio i napravio. To je tek prvi korak u spoznaji. Tek nakon sto nas ograniceni um na svakodnevnicu prihvati ta velicanstva, tek onda se mozemo pocet divit i primjenjivat i sto je najvaznije uvidat kako te stvari medu nama vec odavno funkcioniraju (da ne kazem i "nad nama")!!
:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 15, 2007 10:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 23, 2005 7:55 pm
Postovi: 48
stephan hawking je napisao/la:
adis je napisao/la:
Naravno da se radi o cistoj fizici. Mnoge stvari teoretski fizika dozvoljava, jedino je problem realizirati ih u praksi (npr. moguce je putovati brzinom svjetlosti ako bismo za to imali dovoljno energije itd.), ali Tesli je to ocito polazilo za rukom s obzirom da je proizvodio ekstremno visoke napone koje je mogao upotrijebiti u razne svrhe. Sve je to obicna fizika, ali se postavlja pitanje kako bismo mi danas mogli nesto takvo izvesti???
Ako je rusenje zgrada pomocu oscilacija "obicna fizika", zasto se to ne koristi i u praksi? :-)


Zato što to nije u interesu korporacija! Zašto bi ti letio brzinom zvuka kad ti mogu prodati gorivo? Kad ti mogu prodati auto? Kad ti mogu prodati avionsku kartu? Kad avio kompaniji mogu prodati avion... itd. itd... Jednostavno im to nije u interesu. Pa mislim pogledaj samo kakve je "probleme" kompanijama prouzrokovao obican elektricni automobil... Kada bi se javno upotrijebila sva Teslina dostignuca i patenti ne samo da bi promjenili lice zemlje vec i svemira. Ono u sto duboko vjerujem da ce se to morati dogoditi i da nam to razdoblje vise i nije tako daleko!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 15, 2007 10:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 23, 2005 7:55 pm
Postovi: 48
beLIEve je napisao/la:
mislim da mi kao obicni ljudi jos nismo u stanju uopce
prihvatit i percepirat stvari koje je Tesla otkrio i napravio. To je tek prvi korak u spoznaji. Tek nakon sto nas ograniceni um na svakodnevnicu prihvati ta velicanstva, tek onda se mozemo pocet divit i primjenjivat i sto je najvaznije uvidat kako te stvari medu nama vec odavno funkcioniraju (da ne kazem i "nad nama")!!
:D


I s ovim se donekle slažem!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 05, 2008 9:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
http://www.talijina-magaza.com/download ... 316e2a.pdf

Tesla ili prilagodjavanje andjela, insert iz drame

NOVINAR: Recite, molim vas, koji su uslovi prilagođavanja jednog Anđela na Zemlji?
TESLA: Ja ih imam deset. Beležite pažljivo.
NOVINAR: Zapisaću svaku vašu reč, poštovani gospodine Tesla.
TESLA: Prvi uslov je visoka svest o svom poslanju i delu koje treba izvršiti. Ona mora, makar i mutno, postojati u najranijoj mladosti. Ne budimo lažno skromni; hrast zna da je hrast, a grm pored njega da je grm. Kao dečak od dvanaest godina bio sam siguran da ću doći na Nijagarine Vodopade. Za većinu svojih otkrića znao sam još u detinjstvu da ću ih ostvariti, premda ne sasvim jasno...
Drugi uslov prilagođavanja je istrajnost.
Sve što sam preduzimao, završavao sam. Bio sam devetnaestogodišnjak kada sam, po savetu jednog prijatelja, odlučio da pročitam celokupnog Voltera. Taj književni monstrum napisao je oko sto tomova velikog formata i sitnog sloga. Pročitao sam ga, ali nisam uspeo da saznam da li je to učinio i onaj koji mi ga je preporučio. Sa istom istrajnošću odnosio sam se prema svemu što sam radio. Ona je postala deo mene, te sam se nekom izumu vraćao i nakon trideset godina kako bih ga usavršio.
NOVINAR: Koji je treći uslov prilagođavanja, gospodine Tesla?
TESLA: Usmeravanje svoh vitalnih i duhovnih energija na delo. Otuda i očišćenje od mnogih stvari i potreba koje ima čovek. Ja time ništa nisam izgubio, već samo dobio. Toliko sam dobio da sam se radovao svakom svom danu i noći. Zapišite: Nikola Tesla je bio srećan čovek...
Četvrti uslov jeste prilagođavanje telesnog sklopa delu.
NOVINAR: Kako to mislite, gospodine Tesla?
TESLA: Najpre, to je održavanje tog sklopa. Čovekovo telo je savršena mašina. Ja poznajem svoj sklop i šta je dobro za njega. Hrana većine ljudi meni je štetna i opasna. Zbog toga katkad umišljam da su svi kuvari sveta u zaveri protiv mene...Dotaknite moju ruku.
NOVINAR: Ona je hladna.
TESLA: Da. Krvotokom se može upravljati, kao i mnogim procesima u nama i oko nas. Zašto ste prebledeli, mladiću?
NOVINAR: Setio sam se jedne priče. Ali pustimo to, molim vas, gospodine Tesla.
TESLA: Nećemo nastaviti razgovor dok ne čujem šta je to.
NOVINAR: To je priča da je Mark Tven napisao Tajanstvenog stranca, onu divnu knjižicu o Satani, inspirisan vama.
TESLA: Reč “Lucifer“ mi je draža. Gospodin Tven voli da se našali. U detinjstvu sam jednom ozdravio čitajući njegove knjige. Kada smo se ovde upoznali i to mu ispričao, bio je toliko ganut da je zaplakao. Postali smo prijatelji i često je dolazio u moju laboratoriju. Jednom je zatražio da mu pokažem mašinu koja je vibracijama izazivala osećanje blaženstva. Bio je to jedna od onih izuma za zabavu, kojima sam se ponekad bavio. Opomenuo sam gospodina Tvena koliko sme da ostane pod tim vibracijama. Nije me poslušao i ostao je duže. Završilo se time što je, poput rakete, držeći se za pantalone, odjurio u izvesnu prostoriju. Bilo je to đavolski smešno, ali ja sam sačuvao ozbiljnost. Vratimo se na prilagođavanje telesnog sklopa. Pored hrane, vrlo važan je i san. Od dugog i iscrpljujućeg rada, koji je iziskivao nadljudski napor, ja bih se posle jednog sata spavanja potpuno povratio. Stekao sam sposobnost da upravljam snom, i zaspim i budim se u čas koji sam sebi odredio. Ako mi nešto u onome što radim nije jasno, primoravam sebe da mislim o tome u snu i na taj način nalazim rešenje.
NOVINAR: Bekon kaže da Genije ponekad utekne od pisaćeg stola i iz laboratorije u san.
TESLA: Peti uslov prilagođavanja jeste pamćenje. Možda je kod većine ljudi mozak čuvar spoznaja o svetu i znanja koja stiču u životu. Moj mozak se bavi važnijim stvarima od pamćenja; kod mene on lovi ono što mu je u određenom trenutkiu neophodno. To je oko nas i treba ga samo uzeti. Sve što smo jednom videli, čuli, pročitali i saznali prati nas u vidu svetlosnih čestica. Meni su te čestice poslušne i verne. Geteovog Fausta, moju najmiliju knjigu, naučio sam napamet na nemačkom kao student, i sada ga celog mogu recitovati. Svoje izume sam godinama nosio “u glavi“, a tek potom ih ostvarivao.
NOVINAR: Često pominjete moć vizuelizacije.
TESLA: Njoj možda imam da zahvalim za sve što sam stvorio. Događaji iz mog života i moja otkrića su pred mojim očima stvarni, vidljivi kao svaka pojava i predmet. U mladosti sam se toga plašio, ne znajući šta je to zapravo, ali kasnije sam tu moć primio kao izuzetan dar i preimućstvo. Negovao sam ga i ljubomorno čuvao. Vizuelizacijom sam na većini izuma vršio i ispravke, onda ih, tako završene, pravio. Njome rešavam i komplikovane matematičke jednačine, a da ne ispisujem brojeve. Na Tibetu bih zbog tog dara dobio čin visokog lame.
NOVINAR: Mocart bi ispravio tek dve ili tri note na nekoj partituri. Kompozicija je pre toga bila gotova u njegovoj glavi.
TESLA: Da, to se tako radi. Moj vid i sluh su savršeni i, smem to slobodno reći, jači nego u ostalih ljudi. Ja čujem grmljavinu na sto pedeset milja, i vidim boje u nebu koje drugi ne vide. To uvećanje vida i sluha imao sam i kao dete. Docnije sam to svesno razvijao.
NOVINAR: U mladosti ste nekoliko puta bili teško bolesni. Da li je i bolest jedan od uslova prilagođavanja?
TESLA: Jeste. Ona je često posledica nedostatka ili iscrpljenosti životnih sila, ali često je i očišćenje duha i tela od otrova koji su se nakupili. Neophodno je da čovek boluje s vremena na vreme. Izvor većine bolesti je u duhu. Zato duh i može da izleči većinu bolesti. Kao đak razboleo sam se od kolere koja je harala u Lici. Izlečio sam se time što je otac dozvolio da upišem studije tehnike, što je predstavljalo moj život. Priviđenja za mene nisu bolest, već sposobnost uma da prodre izvan tri zemaljske dimenzije. Imao sam ih čitavog života, i primao sam ih kao sve druge pojave oko sebe. Jednom, u detinjstvu, šetao sam sa ujakom pored reke i kazao: “Iz vode će se pojaviti pastrmka, ja ću baciti kamen i njime je preseći. “ To se i dogodilo. Uplašen i zaprepašćen, ujak je povikao: “Vade retro Satanas! “ Bio je učen čovek i govorio je latinski...Nalazio sam se u Parizu kada sam video Majčinu smrt.
U nebu, punom svetlosti i muzike, lebdela su prekrasna stvorenja. Jedno od njih je imalo Majčin lik, koji me je gledao sa beskrajnom ljubavlju. Pošto je vizija iščezla, znao sam da je moja Majka umrla.
NOVINAR: Šta je sedmo prilagođavanje, gospodine Tesla?
TESLA: Znanje kako da se psihičke i vitalne energije pretvore u ono što želimo, i postignemo vlast nad svim osećanjima. Indusi to nazivaju Jogom Kundalini. Ova znanja se mogu naučiti, za šta su potrebne mnoge godine, ili se stiču rođenjem. Ja sam ih većinu stekao rođenjem. Ona su u najbližoj vezi sa polnom energijom, koja je posle Svetlosti najrasprostranjenija u vasioni. Žena je najveći kradljivac te energije, a time i duhovnih moći. Ja sam to oduvek znao i čuvao se. Od sebe sam stvorio ono što sam hteo: misaonu i duhovnu mašinu.
NOVINAR: A deveto prilagođavanje, gospodine Tesla?
TESLA: Sve učiniti da se nijednog dana, nijednog trenutka ako je to moguće ne zaboravi ko smo i zašto smo na Zemlji. Izuzetni ljudi koji se u životu muče bolešću, oskudicom ili ih društvo previše ranjava svojom glupošću, nerazumevanjem, progonom i ostalim nedaćama kojima Zemlja vrvi kao močvara insektima, ostavljaju iza sebe delo neostvareno do kraja. Ima mnogo palih Anđela na Zemlji. Ekerman je pitao Getea: šta bi se dogodilo da je njegov život, koji je protekao u skladnim i čak srećnim okolnostima, bio drugačiji? Gde mu je odgovorio: “Meni se ne bi desilo da ne izvučem glavni zgoditak. “
NOVINAR: Šta je deseto prilagođavanje?
TESLA: Ono je najvažnije. Napišite da se gospodin Tesla igrao. Igrao se čitavog svog života i uživao u tome.
NOVINAR: Gospodine Tesla! Da li se to odnosi i na vaša otkrića i vaše delo? Je li i to bila igra?
TESLA: Jeste, dragi mladiću. Ja sam tako voleo da se igram Elektricitetom! Uvek se naježim kada slušam o onom Grku koji je ukrao vatru. Grozna priča o okivanju i orlovima koji mu kljuju džigericu. Zar Zevs nije imao dovoljno munja i gromova, pa je bio oštećen za jedan ugarak? Tu je neki nesporazum...Munje su najlepše igračke koje se mogu naći. Ne zaboravite da u vašem napisu istaknete: Nikola Tesla je bio prvi čovek koji je stvorio munju.
NOVINAR: Gospodine Tesla, maločas ste govorili o Anđelima i njihovom prilagođavanju na Zemlji.
TESLA: Jesam li? To je isto. Možete napisati i ovo: on se drznuo da uzme na sebe prerogative Indre, Zevsa i Peruna. Zamislite nekkog od tih bogova kako u crnom večernjem odelu, sa polucilindrom i belim rukavicama njujorškoj eliti priređuje grmljavine, požare i zemljotrese!
NOVINAR: Čitaoci našeg lista vole humor. Ali zbunili ste me izjavom da i vaša otkrića, koja su neizmerna dobrobit za ljude, predstavljaju igru. Mnogi će se namrštiti na to.
TESLA: Dragi gospodine Smit, nevolja i jeste u tome što su ljudi odveć ozbiljni. Da to nisu, bili bi srećniji i znatno duže bi živeli. Kineska poslovica veli da ozbiljnost skraćuje vek. Li Taj Pe je posetu krčmi pretpostavljo poseti carskom dvoru. Ali da se čitaoci novina ne bi mrštili, vratimo se stvarima koje oni smatraju važnim.
NOVINAR: Oni bi rado da čuju u čemu je vaša filozofija.
TESLA: Život je ritam koji se mora spoznati. Ja osećam taj ritam i upravljam se po njemu i prepuštam mu se. On je vrlo zahvalan i dao mi je znanja koja imam. Sve što živi povezano je dubokim i divnim vezama: čovek i zvezde, ameba i Sunce, naše srce i kruženje beskonačnog broja svetova. Te veze su neraskidive, ali one se mogu pripitomiti i umilostiviti tako da čovek i sam počne da stvara nove i drugačije odnose u svetu, a da stare ne naruši. Znanje dolazi iz vasione; naš vid je njegov najsavršeniji prijemnik. Imamo dva oka: zemaljsko i duhovno. Treba nastojati da ona postanu jedno oko. Univerzum je živ u svim svojim manifestacijama, poput kakve misleće životinje. Kamen je misaono i osećajno biće, kao što su to biljke, zver i čovek.
Zvezda koja sija traži da je gledamo, i da nismo oveć obuzeti sobom razumeli bismo njen jezik i poruke. Svoje disanje, oči i uši čovek mora uskladiti sa disanjem, očima i ušima univerzuma.
NOVINAR: Dok govorite, čini mi se da slušam budistički tekst, besedu taoiste ili traktat Parazulzusa.
TESLA: Dobro vam se čini! Znači da postoji opšte znanje i istine koje je čovek oduvek posedovao. Po mom osećanju i iskustvu, u vasioni ima samo jedna materija i jedna vrhovna energija sa beskonačnim brojem manifestacija života. Divotnije od svega je to što otkrićem jedne tajne u prirodi, otkrivate i ostale. One se ne kriju, tu su oko nas, ali mi smo slepi i gluvi za njih. Ako se emotivno vežemo za njih, one nam same dolaze.
Jabuka je mnogo, ali je jedan Njutn.
On je tražio upravo onu jabuku koja je pala pred njega.

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: istina ili lijepa priča?
PostPostano: pon apr 14, 2008 2:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
ras je napisao/la:

Tesla ili prilagodjavanje andjela, insert iz drame
.
.
.


hm, da li je to stvarni razgovor Tesle i novinara? Kako da se izrazim, nekako nisam zamišljao Teslu tako bliskim ovom forumu. Ako je to sve istina, on bi se jako dobro uklopio ovdje, možda bi imao i više postova od Jacka :wink:
al stvarno, baš me zanima da li je to stvarni razgovor ili samo drama?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 255 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 79 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz