Sada je: čet mar 28, 2024 2:04 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 251 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nikola Tesla
PostPostano: uto jan 04, 2005 2:05 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 24
Lokacija: U srcima voljenih...
:P Radim za buducnost", govorio je, "i savremenici me nece razumeti, ali jednoga dana prevladace naucni zakoni prirode cije sam tajne otkrio i sve ce se izmeniti, kao dlanom o dlan, sve ce se promeniti. Nastupice nova era covecanske mudrosti, cije ce glavne odlike biti razumevanje vremena, otkrice izvora beskrajne energije i oblikovanje materije po volji naucnika. Ljudska svest pomerice granice zivota i bice moguce razgovarati sa dusama umrlih odvojenim od tela. Ova saznanja dodatno ce pomeriti nase shvatanje o razlici zivota i smrti". Jer, kako kaze Tesla, prema saznanju engleskih fizicara Kruksa i Olivera Lodza, dusa je emanacija elektriciteta i u trenutku smrti izrucuje se energija jednaka masi od jedanaest do dvadeset pet grama, koja se gubi na vagi, trenutno. Dusa je elektricna pojava koja se moze kontrolisati i cije se sve reakcije mogu predvideti. Jer, covek je automat kosmickih sila.
:roll: :?: :roll:
SVE VAS POZDRAVLJAM I SVE VAS OBOZAVAM!!!
... KONACNO DA OTKRIJEM ISTOMISLJENIKE...

_________________
Ako sanjam-probudicu se,
ako se probudim-umrecu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 04, 2005 2:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Tesla je legenda bio :mrgreen:

Bit ce toga, samo da izademo iz ovog robstva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 04, 2005 11:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
Ako nekoga zanima knjiga "Nikola Tesla - pronalazac za treci milenijum" (opisani su svi teslini zavrseni i nezavrseni izumi), neka se javi da mu posaljem. Moj mail je: abecic@inet.ba


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 04, 2005 3:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pozdrav Sanjalici, a Tesla je bio jedan od par ljudi koji su posebno komunicirali s višim denzitetima ( kad to još nije ni bilo definirano kao takvo )...

Adis,

imaš to na cd-u ili samo kao štampanu knjigu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 04, 2005 6:38 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Orginalni Teslini patenti (u PDF formatu) mogu se daunlodirati ovdje:


http://www.keelynet.com/tesla/


Podrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 04, 2005 6:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
Knjiga je u stampanom formatu, ali ce uskoro biti skenirana. Uglavnom bit cete obavjesteni o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 06, 2005 5:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
Knjiga o Nikoli Tesli moze se skinuti stranice www.ufos.tk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 07, 2005 9:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Ma Tesla je bio cudo!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 07, 2005 11:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Svaka čast, Adis !!!

Skinuo sam knjigu - odlična je !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 08, 2005 10:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
Jack,
Drago mi je sto ti se svidjela knjiga (i ja sam procitao njige Zecharie Sitchina koje si poslao dzaHi).
Imam namjeru postaviti jos neke knjige, ali se javio problem sa web prostorom. Ako neko zna za neki free server koji omogucava upload PDF fajlova (barem 5 MB po fajlu) molim neka mi javi adresu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 08, 2005 9:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 24
Lokacija: U srcima voljenih...
:D :D :D CITAM PREPORUCENU KNJIGU O TESLI-FANTASTICNA JE!
A ON JE SVE ONO STO MI ISTRAZUJEMO..., A PRICA O GOLUBOVIMA,
KOLIKO IM JE TESLA POSVECIVAO PAZNJU ME JE DOTUKLA, JER I MOJ JE ODNOS PREMA NJIMA SLICAN... HVALA!!! :D :D :D

_________________
Ako sanjam-probudicu se,
ako se probudim-umrecu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 09, 2005 1:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 24, 2004 10:39 pm
Postovi: 40
tesla.... tesla je svakako bio zanimljiv lik, iako sam svojedobno bio fasciniram njime cini se, onako objektivno, da je bio covijek koji je malo precjenio svoje sposobnosti i koji je izgubio pravac na svom putu do cilja, a pod stare dane i totalno prolupao (iako je i inace bio cudak). jedna od najvecih pogresaka mu je, pa nas krajnjeg korisnika, totalni ne osjecaj za financije. uglavnom mozemo mu zahvaliti na radiju, izmjenicnoj struji, elektro motorima, udjelu u rtg zrakama, radaru... a fbi i cia mozda i na jos necemu. ali ono sta me zanima od izvjesnog adisa, posto vjerojatno imas odakle, jel mozes nekako doci do knjige tajni fbi-evi teslini dosijei, ili tako nesto od aleksandra milinkovića, u zagrebu je nemoguce za nabaviti. a sad savijet za sve nadobudne odavdje ;) procitajte za pocetak TESLA, ČOVJEK IZVAN VREMENA od Margaret Cheney
(valjda, nisam sto posto siguran pisem iz glave) objektivno, realno i opsirno na preko 400 stranica.... i jos nesto za adisa, pusti dvanaesti planet, citaj reviziju postanka, isti autor naravno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 09, 2005 1:12 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 06, 2005 1:14 am
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Citat:
procitajte za pocetak tesla-pronalazac za treci milenij od margaret chany


Knjiga koju je napisala doticna dama nosi naziv Tesla-man out of time


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 09, 2005 1:49 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 24
Lokacija: U srcima voljenih...
TESLA
John O'Neill
ISBN 3-86150-193-7
Izuzetan prikaz njegove licnosti potpuno po ukusu devedesetih godina, nalazi se u clanku koji je objavio Franklin Chester 22 avgusta 1897. godine u Citizenu. On je ovog naucnika okarakterisao sledecim recima:

Sto se tice same njegove pojave, niko ga ne moze pogledati, a da pri tome ne oseti njegovu moc. On je visok 180 cm, a osim toga i vrlo vitak. A ipak poseduje ogromnu telesnu snagu. Njegove ruke su vrlo velike, a njegovi prsti neobicno dugacki, sto ukazuje na visoku inteligenciju. Ravnu crnu kosu (gotovo da se ne moze zamisliti tamnija i sjajnija crna kosa) nosi zacesnjanu strogo unazad, sto jos vise naglasava obrise njegovog lica. Jagodicne kosti su visoke i izrazene, sto je karakteristika Slovena. Koza mu ima ton mramora koji nakon mnogo godina poprima prvu nijansu zute boje. Njegove upale oci su plave i sjaje poput vatre. Cini se da u njima svetlucaju iste one neobicne iskre koje svetle iz njegovih uredjaja. Njegova energicna glava suzava se prema bradi, a brada izgleda gotovo samo kao tacka.

Nikada niti jedan covek nije bio ispunjen visim idealima. Nikada niti jedan covek nije radio tako istrajno, tako ozbiljno i tako nesebicno za dobrobit celog ljudskog roda. Novac mu nista ne znaci. Da je odlucio da postupi kao Edison, danas bi verovatno bio najbogatiji covek na ovom svetu, a tek mu je 40 godina. Ono sto kod njega najvise upada u oci je njegova ozbiljnost. Tesla je nesumnjivo najozbiljniji covek u New Yorku. A ipak ima izostren smisao za humor i divne manire. U neiskvarenoj skromnosti niko ga ne moze nadmasiti. Nepoznat mu je svaki oblik ljubomore. Nikada dostignuca drugih ljudi nije smatrao malima, nikada nije skrtario sa pohvalama. Kada govori, covek moze samo da slusa. I onaj ko ne zna o cemu govori, slusa ga sa odusevljenjem. Cak i onaj ko ne shvata znacenje njegovih reci, mora predosecati njihovo znacenje. Govori engleskim jezikom visokoobrazovanog stranca, bez naglaska i bez greske. Osim toga, savladao je jos osam drugih jezika. Od kada je taj covek stigao u New York, gotovo da se nista nije promenilo u njegovom svakodnevnom zivotu. Stanuje u Gerlachu, vrlo mirnom manjem hotelu u 27 . Ulici izmedju Broadwaya i Seste avenije. Svako jutro u devet sati pojavljuje se u svojoj laboratoriji, gde provodi ceo dan u svom neobicnom i tajanstvenom svetu u potrazi za novim saznanjima i novim energijama. Dok radi ne trpi posmatrace. Niko nista ne zna o njegovim asistentima. S vremena na vreme priredi javnu izlozbu svojih eksperimenata, a mnogi bi ljudi dali sve na svetu da mogu prisustvovati jednom takvom dogadjaju. On obicno radi do sest sati, ali se moze dogoditi da se u laboratoriji zadrzi i duze. Za njega tama ne predstavlja prepreku. On proizvodi svoje sopstveno dnevno svetlo. Tacno u osam sati dolazi u besprekornoj vecernjoj garderobi u Waldorf. Zimi umesto vecernjeg sakoa nosi kaput sa frakom. Tacno u deset sati dize se od stola i odlazi u svoj hotel, gde se udubljuje u svoje proucavanje, ili ponovo odlazi u laboratoriju gde provodi celu noc radeci.


--------------------------------------------------------------------------------

Americki casopis objavio je u svom izdanju iz aprila 1921. godine, intervju pod naslovom "Dozvolite da vasa moc opazanja radi u vasu korist", u kome je Tesla odgovarao na pitanja novinara M.K.Wiseharta o svojoj neobicnoj sposobnosti. Izmedju ostalog, je rekao: "Tokom mog detinjstva zadesila me neobicna bolest koja se manifestovala tako da bi se, uz pratnju zestokih munja, pojavljivale slike. Cim bi se izgovorila neka rec, ja bih pred sobom odmah video oznaceni predmet sa toliko jasnoce, da nisam mogao da razoblicim da li potice iz stvarnosti ili ne. Cak i kad bih ispruzio ruke i pokusao posegnuti za slikom, ona je bila potpuno jasna i nije se pomerala sa svog mesta. U pokusaju da se oslobodim tih mucnih pojava, trudio sam se da svoje misli koncentrisem na mirne, umirujuce uspomene. To mi je ustvari donosilo prolazno olaksanje, ali, nakon sto sam to ponovio dva ili tri puta, moje lekovito pomagalo je izgubilo svoju snagu. Umesto toga bih u mislima krenuo u setnje koje su me vodile izvan uskih granica koje su tada bile postavljene mojim znanjem. Danju i nocu sam pomocu svoje moci opazanja isao na putovanja koja su me vodila do nepoznatih mesta, nepoznatih gradova i zemalja, pa sam se trudio da tokom tog njihovog obilaska sacuvam njihova obelezja sto jasnije u mojim mislima. Zamisljao da cu ziveti u zemljama koje jos nikada nisam video, a u svojim vizijama sam pronalazio prijatelje koji su izgledali vrlo zivo i koji su mi bili od neprocenjive vrednosti.

Takvim sam se putovanjima bavio do sedamnaeste godine, kada sam svoje misli ozbiljno usmerio ka sirokom polju . Na svoju veliku radasot sada sam zakljucio da vrlo lako mogu vizuelizovati razlicite stvari. Nisu mi bili potrebni ni modeli ni skice ili eksperimenti, sve je to u mojim mislima bilo jasno ispred mene. Tu sposobnost vizuelizacije stekao sam u svojim decijim pokusajima oslobadjanja od mucnih slika, smatram da sam time razvio novi nacin davanja materijalnog oblika stvaralackim idejama i planovima. Taj postupak bi trebalo da bude od velike koristi svim ljudima koji imaju jaku moc opazanja, bez obzira da li se radi o pronalazacima, poslovnim ljudima ili umetnicima. Mnogi ljudi se bez primerene pripreme bacaju na posao kada trebaju, na primer, razviti neki uredjaj ili izvrsiti odredjeni zadatak. Tada se veoma brzo gube u mnostvu detalja, umesto da slede centralnu ideju, iako njihovi napori mogu dati rezultat, tada su oni ipak uglavnom manje kvalitetni. Sada bih ipak zeleo ukratko da prikazem moj postupak: kada osetim zelju da razvijem odredjenu stvar, tada tu ideju cesto mesecima ili cak godinama nosim sa sobom u svojim mislima. Kad god mi se tada da, zapocnem putovanje svojim svetom opazanja i bez svesnog napora razmisljam o tom problemu. To je takoreci vreme lezanja ideja. Na tu fazu nadovezuje se period neposrednog bavljenja sa tim problemom tokom kog uzimam u obzir razlicite mogucnosti resavanja tog problema; tokom njihovog razmatranja koncentrisem svoj duh na ogranicenje podrucja istrazivanja. Kada se sada svesno posvetim problemu sa svim njegovim pojedinostima, tada vrlo cesto u toj fazi vec imam osecaj da se nalazim na putu ka resenju. A u tom osecaju predivno je upravo sledece: kada me on obuzme, tacno znam da sam u stvari resio problem i da cu postici svoj cilj. Taj osecaj je za mene toliko stvaran kao da sam stvarno resio svoj problem. Zakljucio sam da u tom trenutku resenje ustvari vec mora biti prisutno u mojoj podsvesti, iako ce mozda jos potrajati neko vreme dok ga ne spoznam u svesti.
Pre nego sto uradim skicu na papiru, vec sam potpuno razradio tu ideju u svojim mislima. U mislima mogu raditi promene na nekom uredjaju, poboljsati ga, cak ga u mislima mogu staviti i u pogon. Svojim saradnicima mogu reci tacne dimenzije svakog pojedinacnog dela, a da pri tome nisam napravio nikakav konstrukcijski nacrt, a kada se ti delovi sastave, oni se tako dobro uklapaju kao da ste njihove dimenzije preuzeli sa nekog nacrta. Meni uopste nije vazno da li cu neki uredjaj testirati u mislima, ili cu to testiranje sprovesti u svojoj radionici. Izumi koje sam izradio na ovaj nacin dobro su funkcionisali, tokom trideset godina nije bilo niti jedne izmene. Na taj nacin su nastali moj prvi elektromotor, vakumska fluorescentna cev bez kablova, moja turbina i mnogi drugi uredjaji."
...IPAK SU TU VANZEMALJCI (ONI DOBRI) UMESALI PRSTE, PA SU COVEKA SLUDELI... PA ZATO NIJE MARIO ZA LOVU, STO MI JE VEOMA KRIVO, JER MOGAO JE BITI NAJBOGATIJI COVEK NA SVETU..., I ONDA SE NE BI MUCIO SA RAZNIM SPEKULANTIMA I MONOPOLISTIMA, VEC BI MOGAO MNOGE STVARI DOVRSITI DO KRAJA I ONDA BI OVAJ SVET IMAO BESPLATNU ENERGIJU I GDE BI NAM BIO KRAJ..., DA JE BIO OZENJEN, ZENA BI MISLILA NA LOVU (takve smo, ali sve u interesu porodice...)

_________________
Ako sanjam-probudicu se,
ako se probudim-umrecu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 09, 2005 10:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 24, 2004 10:39 pm
Postovi: 40
Aries je napisao/la:
Citat:
procitajte za pocetak tesla-covijek izvan vremena od margaret chany


Knjiga koju je napisala doticna dama nosi naziv Tesla-man out of time


PA DOBRO A STA SAM JA NAPISAO?!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 09, 2005 11:22 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 24
Lokacija: U srcima voljenih...
Pa dobro, stephan hawking, to znaci da se u principu slazemo...,
samo su ga iskoristili, i nama je zao sto je bilo tako, a da nije bilo tako to onda ne bi bio Nikola Tesla! Zar ne? :roll:

_________________
Ako sanjam-probudicu se,
ako se probudim-umrecu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 09, 2005 12:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
stephan hawking,
Kada sam kupovao ovu knjigu o Tesli, najprije sam htio kupiti ovu sto si spomenuo - FBI Teslini dosjei (tako nekako se zove). Međutim, prodavac mi je preporucio ovu drugu, jer je navodno puno bolja za citanje i mislim da je bio u pravu.
Sto se tice Revizije postanka, slazem se s tobom da je puno bolja od 12th Planet-a. 12.planet je preopsirna knjiga i malo postaje dosadna kada se cita o onim silnim detaljima o annunakijima, ali Revizija postanka nekako objedinjuje sve to i sadrzi najinteresantnije dijelove citave price.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 09, 2005 12:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
Sto se tice Tesle, on je pomocu svojih visokonaponskih rezonatora uspio proizvesti zemljotrese tako sto je nekako izracunao frekvenciju rezoniranja Zemlje i dodavao vlastite oscilacije, pa me ne bi zacudilo da se i danas neko koristi njegovim izumima u tu svrhu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 09, 2005 1:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 24
Lokacija: U srcima voljenih...
Ubedjena sam da neko to zna i koristi....
Kada je bilo NATO bombardovanje Srbije, bio je jedan cudan zemljotres,
onaj sa epicentrom u Valjevu(Mionica), zemljotres je bio jak i zahvatio je
veliku teritoriju, a nije bio razoran (samo nekoliko starijih kuca koje bi se mozda jednom i same srusile), ali to sve moze i ne mora da znaci, meni znaci dozivljaj koji sam tada osetila..., i sto je apsurdno, to je bio lep dozivljaj..., bilo je posle ponoci, sedela sam na stolici u trpezariji, stolica je pocela da lupka o zid, a kroz mene su prolazile divne vibracije koje su telu bas prijale... Nikad necu zaboraviti taj osecaj.U to vreme, nebom su parale cudne munje, gledali smo ih i divili smo im se...(tj.ja sam se divila),
nebo je imalo nestvarne boje, vecini je bilo jasno da to nije prirodna pojava.... :roll:

_________________
Ako sanjam-probudicu se,
ako se probudim-umrecu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 09, 2005 3:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
adis je napisao/la:
Sto se tice Tesle, on je pomocu svojih visokonaponskih rezonatora uspio proizvesti zemljotrese tako sto je nekako izracunao frekvenciju rezoniranja Zemlje i dodavao vlastite oscilacije, pa me ne bi zacudilo da se i danas neko koristi njegovim izumima u tu svrhu.


Koliko ja znam nije uopste u pitanju nikakva "misterizna" naprava ili sila, vec je u pitanju cista fizika. Naime, Tesla je predvidjeo da svaki elemenata ima svoju frekfenciju, te da je problem tu frekfenciju i odrediti. Teoretski, postavite na na bilo koji dio zgrade aparatic koji ce udarati u jedno te isto mjesto recimo 20h, sa konstantim promjenama frekfencije. Kada apraatic potrefi frekfenciju, dolazi do obicne rezonancije talasa jer telasa koji se salje bit ce svaki put sve jaci i jaci. Ovaj apratic koji bi udarao u zgradu na frekfenciji zgrade srusio bi doticnu zgradu za otprilike 2h upravo zbog geometrijske progresije snage talasa koji se proizvode(svaki put bi bili sve jaci jer bi se talasi sabirali).

Sto se tice zemljotresa, radi se na istom principu. U biti ako bismo imali napravu koja udara dovoljno jako, dovoljno dugo na odredjenoj frekfenciji dobili bismo isti efekat.

Problem je: odrediti frekfenciju, odrzavati frekfenciju dovoljno dugo, te napraviti dovoljno sofisticiran uredjaj koji ima mogucnost da prelazi preko citavog sprektra frekfencija.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 251 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz