Sada je: čet mar 28, 2024 12:55 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Antigravitacija-VTA
PostPostano: pet aug 19, 2011 12:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Nedavno sam procitao knjigu pod naslovom "My contact with UFOs"-Dino Kraspedon u kojoj je opisan pogon NLOa.Iako mi engleski nije savrsen pokusacu opisati nacin letenja koji je dan u knjizi.Dakle radi se o slijedecem.Zemlja ima svoj atmosferski omotac koji stvara pritisak koji iznosi 1033 kg po cm kvadratnom,kako on djeluje sa svih strana(ne samo odozgo) mi taj pritisak skoro ni ne osjecamo.Koristeci taj prirodni fenomen NLO uspijeva da savlad gravitaciju tj. pritisak atmosfere.Nacin na koji to postize je prilicno jednostavan,naime u zeljenom smjeru kretanja NLO stvara vakum(poput onog u svemiru) te na taj nacin biva gurnut od strane atmosferskog pritiska posto u vakumu nema atmosfere.Tehnoloski nacin stvaranja vakuma je djelimicno opisan a radi se o emitovanju energetskog snopa koji materiju pretvara u njeno drugacije stanje tj. u vakum(mozda eter).Koliko sam ja shvatio to je prilicno jednostavan princip kako postici antigravitaciju.Mada nisam isao u detalje nadam se da vam je princip razumljiv.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: sub aug 20, 2011 4:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Mislim da svemirski brodovi "ne lete", već odaberu koordinate točke vremena/prostora u kojem se treba "pojaviti". Dakle, to je hiperdimenzionalno "premještanje", a ne "putovanje", kako mi to u 3D možemo gledati, vidjeti ili shvatiti. Većina svemirskih "vozila" vjerojatno radi na principu TDARM ( transdimenzionalne atomske remolekularizacije ). Dakle, nešto poput "rastavljanja" na molekularnom nivou, prijenos i trijaža materije, energije i svijesti, sinhronizacija sa "izlaznom" točkom u svim ovim komponentama, te izlazno ponovno materijaliziranje ( ako je vozilo materijalne prirode ).

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: pon aug 22, 2011 10:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Ovo navedeno(VTA) odnosi se na 3D tehnologiju.Analogija tome bi bila slijedeca.Recimo podmornica koja bi u zeljenom smijeru kretanja mogla da stvara konstantni mjehur zraka bila bi potisnuta u tom pravcu od strane pritiska vode iz suprotnog smjera(tako ja to vidim ukoliko ne grijesim).Slicno superkavitaciji.A i htio sam da dam jednu nadopunu prethodnom postu(procitajte dio koji se odnosi na Teslu). http://www.vojvodina.com/kultura1/arhiva2/021127.html

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: uto aug 23, 2011 11:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Evo i samog izvora informacija sa vizuelnim prikazom radi lakseg razumjevanja http://www.linux-host.org/energy/svindex.htm

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: ned feb 23, 2014 11:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 22, 2014 7:13 pm
Postovi: 4
Jer neko probao da napravi uredjaj kao što su vimane u mini formama,kao makete,ili se drži u tajnosti i navode primeri sa slikama bez šema izrade.
Levitacija je moguća upotrebom tečnog azota i neodmijum magneta.
Kojim uredjajem su izmerili 1033kg/cm ili je to teorija.
Vril,vimane,bmw ufo,Victor Schrauberger,radjeni su ufo motori 1930 u pikušaju sa malim uspesima,glavni medijum je živa Hg,jer je metal i tečan je,ali u tečnom azotu dobija na čvrstini.
Mešanje žive sa sumpor belim prahom,gde živa postaje crna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: uto nov 28, 2017 8:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
Nicaze je napisao/la:
Nedavno sam procitao knjigu pod naslovom "My contact with UFOs"-Dino Kraspedon u kojoj je opisan pogon NLOa.Iako mi engleski nije savrsen pokusacu opisati nacin letenja koji je dan u knjizi.Dakle radi se o slijedecem.Zemlja ima svoj atmosferski omotac koji stvara pritisak koji iznosi 1033 kg po cm kvadratnom,kako on djeluje sa svih strana(ne samo odozgo) mi taj pritisak skoro ni ne osjecamo.Koristeci taj prirodni fenomen NLO uspijeva da savlad gravitaciju tj. pritisak atmosfere.Nacin na koji to postize je prilicno jednostavan,naime u zeljenom smjeru kretanja NLO stvara vakum(poput onog u svemiru) te na taj nacin biva gurnut od strane atmosferskog pritiska posto u vakumu nema atmosfere.Tehnoloski nacin stvaranja vakuma je djelimicno opisan a radi se o emitovanju energetskog snopa koji materiju pretvara u njeno drugacije stanje tj. u vakum(mozda eter).Koliko sam ja shvatio to je prilicno jednostavan princip kako postici antigravitaciju.Mada nisam isao u detalje nadam se da vam je princip razumljiv.


Zapravo radi se o masi nečega i gravitacionoj sili.
Masa jednog tela menja težinu promenom gravitacione sile.
Ono što negde pada na tlo na drugom mestu lebdi.

Zašto je to tako?
Vratimo se na Zemlju,
Razlika izmedju vazduha i gvozdja je u težini.
Jedno je lako drugo teško.
Ko je to odredio?
Svest koja "koristi" to i to radi svesno i nesvesno.
Težinu nečega na Zemlji odredjuje kolektivna svest onoga što je na njoj jer svest je ta gravitaciona sila i ona masi nečega daje težinu.
Vazduh koristimo najnesvesnije i zato je on najlakši a gvozdje svesno koristimo.
Kada bi ljudi to obrnuli i svesno disali podigli bi gvozdje i ono bi lebdelo uz pomoć svesti, ljudi bi koracali preko vode.
Dakle stvar je u svesnom uzimanju onoga bez čega svesna masa (čovek) ne može biti živ. To je prvo kiseonik.
On dobija težinu a sve postaje lako.

Dakle gravitaciona sila na Zemlji nije konstanta ona se može menjati kolektivnom svešću onoga što živi na njoj.
Ono što živi na Zemlji odredjuje šta leti.

NLO može da lebdi zbog ljudske svesti koja mu daje svesno pažnju jer je tada ljudska svest najdalje od svesnog uzimanja kiseonika.
Tada NLO postaje poput kiseonika za čoveka koji ga gleda.
Zapravo "pogon" na koji ide NLO je ljudska pažnja usmerena na njega, čovek to posmatra "na dahu" sav je u tome i to čini da NLO lebdi.
Čovek mu "oduzima" težinu i omogućava da on tu lebdi.
I porastom broja nesvesnog disanja ljudi, čovečanstva na zemlji porastao je broj NLO.
NLO mu dodje poput zamena za kiseonik.
Nesvesni ljudi su pogon.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: sri nov 29, 2017 12:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
Jelde Pikuc da ti nemaš blage veze o čemu govoriš...ali da bi izgledao pametan u društvu pokušat ćeš svest ubaciti i tamo gde joj nikako nije mesto.

Jebiga, na ovom forumu u zadnje vreme svako može da lupeta šta mu prvo na pamet padne.

PS. Šta održava ptice u letu? Je l' svesni ili nesvesni Pikuc? :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: sri nov 29, 2017 10:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
Održava ih njihova gradja, kao što čovek ima noge da može trčati.
Sve ima neki oblik svesti i svaka svest želi da prezivi što je i čini predatorom.
Sve preživljava tako. Biljke se hrane Suncem, Sunce se troši.

Zamišljeni ogledni primer jednog zatvorenog "sistema":

Planeta gde žive gliste, jedu , razmnozavaju se i žive u miru.
Medjutim njihov broj koji se konstantno povećava ugrožava njihov opstanak kroz smanjenje hrane, ugrožena postaje i hrana koju gliste jedu.

Kako svaka svest želi da preživi tako i glistina pa i onoga što glista jede.
Kolektivna svest njih pokreće evoluciju i nastaju ptice koje jedu gliste i omogućavaju glistama opstanak i onome što gliste jedu.
A opet opstanak ptica zavisi od glista. Ptice na vrhu lanca ishrane se množe i dolaze do tačke da ugroze svoj opstanak.
Kolektivna svest pokreće evoluciju stvaranja predatora koji će jesti ptice da bi se očuvao broj glista od kojih preživljavanje ptica zavisi.
I tako nastaje lanac evolucije svesti koja želi da zivi, kroz "oblike" tj. masu. I ta kolektivna svest daje težinu masi i stvara oblike unutar sebe da jedno leti, drugo trči, treće gmize.
Ta kolektivna svest na Zemlji je gravitaciona sila Zemlje.

Otuda je gravitaciona sila drugačija na Mesecu i Zemlji i Marsu.
Jer je oblik svesti drugačiji svugde.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: sri nov 29, 2017 11:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
I upravo ta kolektivna svest "ograđuje" sebe od kosmičkog vakuma gde čovek ne može hodati niti ptica leteti u slučaju Zemlje tj. ne može preživeti.
Jer kosmički vakum je "provodnik" preko koga ta ista svest "komunicira" trenutno sa drugom kolektivnom svesti, što objašnjava postojanje jedne jedinstvene svesti Univerzuma koja želi da zivi i otuda se Univerzum i kreće. Kolektivna svest Univerzuma pokreće ceo Univerzum.
Svest je ta "neuhvatljiva" sila Univerzuma, koju zovemo gravitacija.
Neuhvatljiva jer nema masu, trenutna jer vakum je polje u kojem ono što nema masu je trenutne "brzine" a svest nema masu već ona oblikuje masu i daje joj težinu i tako svest opstaje i živi.

I kao što postoji "hijerarhija" svesti na Zemlji isto tako postoji i u Univerzumu.
Što ce reci da veca svesnost jedne svesti u odnosu na druge svesti može ovu prvu svesniju svest staviti u centar celog Univerzuma.
Što ce reci da je centar Univerzuma tamo gde je svest najsvesnija sebe i iz toga centra se širi poput talasa.
Zašto?
Jer želi da živi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: pet dec 01, 2017 1:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Pikuc je napisao/la:
Nicaze je napisao/la:
Nedavno sam procitao knjigu pod naslovom "My contact with UFOs"-Dino Kraspedon u kojoj je opisan pogon NLOa.Iako mi engleski nije savrsen pokusacu opisati nacin letenja koji je dan u knjizi.Dakle radi se o slijedecem.Zemlja ima svoj atmosferski omotac koji stvara pritisak koji iznosi 1033 kg po cm kvadratnom,kako on djeluje sa svih strana(ne samo odozgo) mi taj pritisak skoro ni ne osjecamo.Koristeci taj prirodni fenomen NLO uspijeva da savlad gravitaciju tj. pritisak atmosfere.Nacin na koji to postize je prilicno jednostavan,naime u zeljenom smjeru kretanja NLO stvara vakum(poput onog u svemiru) te na taj nacin biva gurnut od strane atmosferskog pritiska posto u vakumu nema atmosfere.Tehnoloski nacin stvaranja vakuma je djelimicno opisan a radi se o emitovanju energetskog snopa koji materiju pretvara u njeno drugacije stanje tj. u vakum(mozda eter).Koliko sam ja shvatio to je prilicno jednostavan princip kako postici antigravitaciju.Mada nisam isao u detalje nadam se da vam je princip razumljiv.


Zapravo radi se o masi nečega i gravitacionoj sili.
Masa jednog tela menja težinu promenom gravitacione sile.
Ono što negde pada na tlo na drugom mestu lebdi.

Zašto je to tako?
Vratimo se na Zemlju,
Razlika izmedju vazduha i gvozdja je u težini.
Jedno je lako drugo teško.
Ko je to odredio?
Svest koja "koristi" to i to radi svesno i nesvesno.
Težinu nečega na Zemlji odredjuje kolektivna svest onoga što je na njoj jer svest je ta gravitaciona sila i ona masi nečega daje težinu.
Vazduh koristimo najnesvesnije i zato je on najlakši a gvozdje svesno koristimo.
Kada bi ljudi to obrnuli i svesno disali podigli bi gvozdje i ono bi lebdelo uz pomoć svesti, ljudi bi koracali preko vode.
Dakle stvar je u svesnom uzimanju onoga bez čega svesna masa (čovek) ne može biti živ. To je prvo kiseonik.
On dobija težinu a sve postaje lako.

Dakle gravitaciona sila na Zemlji nije konstanta ona se može menjati kolektivnom svešću onoga što živi na njoj.
Ono što živi na Zemlji odredjuje šta leti.

NLO može da lebdi zbog ljudske svesti koja mu daje svesno pažnju jer je tada ljudska svest najdalje od svesnog uzimanja kiseonika.
Tada NLO postaje poput kiseonika za čoveka koji ga gleda.
Zapravo "pogon" na koji ide NLO je ljudska pažnja usmerena na njega, čovek to posmatra "na dahu" sav je u tome i to čini da NLO lebdi.
Čovek mu "oduzima" težinu i omogućava da on tu lebdi.
I porastom broja nesvesnog disanja ljudi, čovečanstva na zemlji porastao je broj NLO.
NLO mu dodje poput zamena za kiseonik.
Nesvesni ljudi su pogon.



Au druze... Gde si ovo procitao? Ili si sam smislio..
Aj mi molim te objasni ili potrazi odgovor ukoliko si ovo negde procitao, kako taj NLO leti tamo gde nema ljudi da mu daju svest?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: pet dec 01, 2017 7:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
Ako nema ljudi tamo negde odkud znaš onda da tamo negde nešto leti?
Prvo mi to palo na pamet.

A nisam nigde pročitao već razmišljam na način,
Da ako postoji slobodna volja tj. sloboda onda "nametnuta" gravitacija ne pije vodu.
U slučaju slobode onaj koji je ima je stvaralac svega što Jeste.
On učestvuje u tome.
Mi mozemo reci da je nešto nametnuto ili odredjeno ali to je zato što ga ne razumemo.
Kao što dete nekada ne razume reakciju roditelja koju je izazvalo.

Razumevanjem se otkriva uredjenost.
Razumevanje zahteva posmatranje.
Posmatranje zahteva želju za otkrivanjem.
Otkrivanje zahteva želju za svetom, ovim svetom.
Želju da se živi u njemu takvom kakav jeste.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: pet dec 01, 2017 8:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
I još ovo da ti kažem,
Gravitacije na Zemlji u vreme dinosaurusa i sada nije bila ista.
Zašto?
Svest daje odgovor.
Oni su je takvu kreirali svojom svešću.
To se odrazilo i na težinu vazduha, atmosferski pritisak što je opet uticalo na težinu, velicinu dinosaurusa.
To je sve povezano.
Da li je slučajno da je atmosferski pritisak na nadmorskoj visini 10m i onoj od 10000 metara razlicit, pa nije.
Koliko procentualno nečega svesnog živi na jednoj a koliko na drugoj nadmorskoj visini?
Recimo,
Tibetanski monasi ne žive slučajno na velikoj nadmorskoj visini.
Zbog redjeg kiseonika svesnije se udiše vazduh ono bez čega život živih bića ne može da opstane na Zemlji postaje im glavni izvor hrane što im omogućava da svu svoju pažnju usmere jedni na druge.
Što prouzrokuje "pojavu" nadljudskih sposobnosti tibetanskih monaha.

Alhemija nije labaratorijsko pretvaranje nečega u nešto.
Već svešću svojom svesna masa čini da se nešto promeni.
Menja se zarad nje.
To je alhemija.
Svesnost svesti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: pet dec 01, 2017 6:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Nicaze je napisao/la:
Koristeci taj prirodni fenomen NLO uspijeva da savlad gravitaciju tj. pritisak atmosfere.



](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Gravitacija tj. (ilitiga jednako je) pritisak atmosfere jaoooooo

Stvarno nebulozne rasprave

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: pet dec 01, 2017 10:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
Da li san zalutal u slika?
Antigravitacija i gravitaciono oduzimanje duše najvjerodostojnije je predstavljeno filmom Ghost in the Shell.

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: ned dec 03, 2017 12:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Pikuc je napisao/la:
Ako nema ljudi tamo negde odkud znaš onda da tamo negde nešto leti?
Prvo mi to palo na pamet.

A nisam nigde pročitao već razmišljam na način,
Da ako postoji slobodna volja tj. sloboda onda "nametnuta" gravitacija ne pije vodu.
U slučaju slobode onaj koji je ima je stvaralac svega što Jeste.
On učestvuje u tome.
Mi mozemo reci da je nešto nametnuto ili odredjeno ali to je zato što ga ne razumemo.
Kao što dete nekada ne razume reakciju roditelja koju je izazvalo.

Razumevanjem se otkriva uredjenost.
Razumevanje zahteva posmatranje.
Posmatranje zahteva želju za otkrivanjem.
Otkrivanje zahteva želju za svetom, ovim svetom.
Želju da se živi u njemu takvom kakav jeste.


??? Pa covece ti pricas da NLO leti tako sto ga ljudi vide i daju mu svest.
Ja te pitam kako onda ti vanzemaljci u tom nlo idu do kuće kad napuste nasu atmosferu?
Ovo je najgluplja teorija koju sam procitao na celom forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: ned dec 03, 2017 8:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
Pažnju mu daju.
Svemu čemu dajemo pažnju ono "raste" "magično je".

Otuda ljudi rekoše,
"Um caruje dok snaga kladu valja."

A svet ljudi je tako vodjen da se klade guraju,
Jer u takvom svetu Um kada se pojavi on kladu ne gura već uzima svu pažnju onih što je guraju.
Oni čine da on vlada jer ga priznaju pažnjom svojom.
On je "kiseonik" njihov, tada su svesni samo njega.

Um je znanje o lakoći postojanja.
A lakoću svi žele.

Svaki čovek može biti Um lakoće postojanja.
Onome čemu pažnju daje čovek cini ga teškim da kladu gura.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Antigravitacija-VTA
PostPostano: pon dec 04, 2017 4:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 31, 2017 1:07 am
Postovi: 52
Kak bi nam ti Pikuc pojasnil to kaj si rekel…da te bolje razumijemo...Sto je Um? Sto je njegov izvor?

_________________
Hoë spelers bron vasgevang in Perpetuum Mobile...of jy nou is uitgepluis hoe dit werk?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz