Sada je: sub apr 27, 2024 8:42 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 6:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Citat:
Kada netko kaže da ima čvrstu ideju o nečemu, a ne može se izraziti (pa makar kroz umjetnost), obično laže, pa makar i nenamjerno.


Zato je bolje cutati dok nedodje pravo reme. Dok ideja ne legne na svoje mesto, ako ideja u opste i postoji. Zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 6:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
arwen dor je napisao/la:
eh, slavissa..gdje su ona dobra stara vremena kad su roditelji branili a djeca nalazila načina da dobiju ono što žele. današnja djeca dobijaju i prije nego zažele. Nema neostvarenih želja, nema mašte, nema snova. Ubismo ovu jadnu djecu.


Ali snovi najčešće vrede tek kad s tobom osede
Kad s tobom - ostare.
Nije baš sve na kantaru
Čitavo čudo kupi lova,
Ali snova nema...

(Balašević, Devedesete)


arwen dor je napisao/la:
Danas roditelji pokušavaju biti savršeni roditelji, zadovoljit sve djetetove potrebe, zaštiti dijete od brige, rada, srama, straha, truda, svega. Roditelji su danas toliko "savršeni" da uguše sve oko sebe svojom savršenošću.



Dijete niti nema te potrebe (bar ne uvijek). Čak i ako ima, PRAVI i sposoban roditelj, da ne kažem humanistički koji kuži život (ne ovo za što se život predstavlja već onu svevremensku ljudsku crtu) će znati prepoznati koje su prave a koje ne. Stvar se cijela bazira na tome da se "potrebe" stvaraju umjetno u umovima i tvornicama pogonjenima kapitalizmom. Postoje i sintetički stvoreni ukusi, koji nisu ništa drugo nego kroz reklame i neke false stilove također ugrađeni ukusi. Ispada da punker i metalac imaju različite ukuse, da su ovaj i onaj ovakvi i onakvi, ali to su u suštini sve velike gluposti.

Roditelji, a pogotovo majke, su u stanju napraviti od svoje dječice (pogotovo muške) velika i ogromna čudovišta, naravno nehotično. Bar nehotično na svjesnoj bazi, ja ne znam koliko duboko to ide, ali riječ je isto o nekom paradoksu. Znam malog koji dok ne dobije neku igračku, dere se i zlostavlja mamu, ona mu onda kupi jer ne zna što bi drugo i jadna ga toliko voli ajme pa nosila ga je devet mjeseci on je njezino jedino itd. itd.. (Po meni tako najčešće danas i nastaje ono što vi ovdje volite zvati organskim portalima. Možda i nisam potpuno u pravu, ali to je moje mišljenje temeljeno na empiriji i kontemplaciji.)Otac samo šuti jer ga boli kita, ide van rađe sa dečkima piti i tako to, to je ipak najlakše. A djeca se imaju jer eto pa to je danas lako, ako je gladan pošalješ ga u McDonalds, ako je nesretan kupiš mu igračku, bez obzira što će za dva dana od bijesa djetetova završiti strgana u drugom kutu sobe, postoji još tisuće i tisuće igračaka i tako se troši, troši, svijet se okreće, kakva zemljina rotacija i revolucija, kakva gravitacija, novac je taj koji pokreće svijet, novac je sve, a mi svi živimo u svom svijetu i jadni smo jer se ne možemo prilagoditi svijetu koji je potrošački i retardirano nastrojen, beeee. Strašno :lol:.


arwen dor je napisao/la:
Savjet: ako želiš da tvoje dijete nešto korisno radi, zabrani mu to. Najslađe je zabranjeno voće.


Ovo je svakako istina, ali i s time treba biti oprezan.
Nisam roditelj i nadaleko još ne namjeravam nit postati, ali znam čisto kao čovjek jel.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Zadnja izmjena: Pantagruel; uto dec 13, 2005 6:20 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 6:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Slavisa je napisao/la:
Citat:
Kada netko kaže da ima čvrstu ideju o nečemu, a ne može se izraziti (pa makar kroz umjetnost), obično laže, pa makar i nenamjerno.


Zato je bolje cutati dok nedodje pravo reme. Dok ideja ne legne na svoje mesto, ako ideja u opste i postoji. Zar ne?


Ideja je umni pojam, olitiga nešto apstraktno što postoji u (našem ili nečijem) umu. Pametno je ćutati da, pogotovo kada se ne zna kako bi se nešto reklo. Riječi su ograničeno oružje, ali i dosta opasno upravo kada se njima ne zna baratati. Sjeme miskoncepcije.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 6:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Citat:
A djeca se imaju jer eto pa to je danas lako, ako je gladan pošalješ ga u McDonalds, ako je nesretan kupiš mu igračku, bez obzira što će za dva dana od bijesa djetetova završiti strgana u drugom kutu sobe, postoji još tisuće i tisuće igračaka i tako se troši, troši, svijet se okreće, kakva zemljina rotacija i revolucija, kakva gravitacija, novac je taj koji pokreće svijet, novac je sve, a mi svi živimo u svom svijetu i jadni smo jer se ne možemo prilagoditi svijetu koji je potrošački i retardirano nastrojen, beeee. Strašno


hehe, na kraju sam i sam poceo da vicem beeeee. COOL


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 37 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz