Sada je: čet mar 28, 2024 1:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: sub feb 18, 2012 1:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Ili skraćeno, šta nas čeka u 2013. :D

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... k8udsan2o#!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: sub mar 17, 2012 9:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
13 je moj srećni broj. Po svemu sudeći 2013 - ta mi se osmehuje prosto iz razloga što je trinaesta godina novog milenijuma.
A ako se ovde misli na videti ekscesnu situaciju koja će se prema sudbini odigrati to i nebi trebalo biti zanimljio osim onom ko od toga ima koristi nad drugom/tuđom sudbinom.

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: pon jun 18, 2012 11:25 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: sub feb 16, 2013 7:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Ja sam istrazivo u vezi remote viewinga prosle godine al sam se veoma razocarao kad sam citao na ATS, godlikeproduction i jos par foruma kako je samo sacica ljudi uspela, ostali su probali i imali su vrlo malo uspeha.E sad ponovo sam se zainteresavao jer je to jedna od stvari koje bih voleo da umem iako nimalo lako za nauciti.
Russel Targ je strucnjak za remote viewing i ESP, i na dobrom je glasu.Ko je zainteresovan moze da ga poslusa na red ice radio.
http://www.redicecreations.com/radio/20 ... 130203.php
Najpoznatije 2 knjige su mu ESP i Limitless Mind.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: pet apr 05, 2013 10:42 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: pet apr 05, 2013 10:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
To isto, samo prevedeno od Cybermikana... uz dodatke Sungazing-a... :angel4:



:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: čet apr 11, 2013 3:50 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Evo mogući hitac upozorenja sa sunca je u tijeku... ko se voli uživiti u predviđanja sa prethodnog videa... može lako.

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: čet jan 09, 2014 9:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Saty je napisao/la:
Ja sam istrazivo u vezi remote viewinga prosle godine al sam se veoma razocarao kad sam citao na ATS, godlikeproduction i jos par foruma kako je samo sacica ljudi uspela, ostali su probali i imali su vrlo malo uspeha.E sad ponovo sam se zainteresavao jer je to jedna od stvari koje bih voleo da umem iako nimalo lako za nauciti.
Russel Targ je strucnjak za remote viewing i ESP, i na dobrom je glasu.


dobar glas se daleko čuje...
samo, nije li Targ psiholog i "istraživač" tematike? uglavnom sam, svojevremeno, čitala neke njegove napise i članke o NDE i AP, ako je riječ o istom Targu...

nego, izvol'te, koga zanima - ima tonu materijala, od pravog stručnjaka na temu RV. na žalost, izgleda da Ingo nije više fizički s nama u ovom svijetu...


http://biomindsuperpowers.com/Pages/intro.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: pon jun 30, 2014 1:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 15, 2006 7:44 am
Postovi: 36
Pozdrav, ako netko želi naučiti Remote Viewing može mi se javiti. Ja sam naučio po metodi Ed Damesa. To je istovremeno i lako i teško za savladiti. Bitno je da to svatko može. Jako je važno da si uporan, strpljiv, odlučan. To je na koncu najvažnije. Ja radim unutar jedne grupe gdje radimo predviđanja od kojih imamo osobne koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: uto jul 01, 2014 8:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
mali oblak je napisao/la:
Pozdrav, ako netko želi naučiti Remote Viewing može mi se javiti. Ja sam naučio po metodi Ed Damesa. To je istovremeno i lako i teško za savladiti. Bitno je da to svatko može. Jako je važno da si uporan, strpljiv, odlučan. To je na koncu najvažnije. Ja radim unutar jedne grupe gdje radimo predviđanja od kojih imamo osobne koristi.



Zasigurno je na početku teško, a onda postane lako, tako ide sa svim "ugovorima" koje potpisujemo, pogotovo onima za "našu korist". No, to za "našu korist" zna biti mač s dvije oštrice, vrlo često. Ne znam jesi li se zapitao što moguće činiš sebi i koliko je stvarna korist ovoga što radiš, te tko ima najviše koristi? Moći su zeznuta stvar, a svakako nisu besplatne :mrgreen:

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: uto jul 01, 2014 10:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
mali oblak je napisao/la:
Pozdrav, ako netko želi naučiti Remote Viewing može mi se javiti. Ja sam naučio po metodi Ed Damesa. To je istovremeno i lako i teško za savladiti. Bitno je da to svatko može. Jako je važno da si uporan, strpljiv, odlučan. To je na koncu najvažnije. Ja radim unutar jedne grupe gdje radimo predviđanja od kojih imamo osobne koristi.



Možda, za početak, prvo treba naučiti videti (i rastumačiti) ono što nam je pred nosom :)

pa nam možda nakon toga i ono što je sada predmet remote viewinga postane "pred nosom".

A što se tiče težine, mogu reći kako to ide kod mene, otprilike.




Remote viewing i vančulna percepcija u 11 prostih koraka


Korak 1.) baš sam nešto zadro da vidim i saznam stvari koje mi nisu pred nosom (naravno, daleko od toga da vidim ono što mi je pred nosom, zato i kažem ovo iznad, govori iskustvo)

Korak 2.) iskren napor za dobijanje informacija vančulnim putem, vežbe usmeravanja pažnje, meditacije, opuštanja, i tako dalje

korak 3.) dobijanje nekih informacija sa malim procentom tačnosti

korak 4.) procenat tačnosti raste, neke informacije su proverljive neke ne

korak 5.) počinjem da dobijam razne informacije u normalnom stanju svesti, sve mi to super, polja i vrste informacija koje dobijam se proširuju

korak 6) batalim jer shvatam nešto veoma komplikovano, a odnosi se na ono pod nosom (e, to je teže nego što izgleda dok je sa "RW" om obrnuto) - i da naša interpretacija svega toga najčešće nema veze sa vezom

korak 7.) ono neće da batali mene, informacije sve više stižu koristeći regularne misaone tokove, uključujući one koji su zaduženi za procesuiranje normalnih čulnih podražaja i obične logike matematičke klase, jezika, i tako toga

korak 8.) informacije koje primam su sve manje tačne kako se pokaže puno kasnije, i u glavnom ne postoji referentna tačka na osnovu koje se može odrediti šta u toj zbrci jeste a šta nije, pogotovo ne kada se odnosi na neke šire stvari koje nisu vezane za materijalno.

korak 9.) menjam maštu za stvarnost što nije ništa novo, sa obzirom na to da je difultno stanje ljudske percepcije da ne vidi ono što mu je pred nosom, tako da realnost biva zamenjena ne fantazijom, neko ultrafantazijom bez mogućnosti da se situacija uhvati bilo za glavu bilo za rep

korak 10.) naravno, mašta je stvarnost (svaki new ager će se složiti sa pričicom o "subjektivnoj stvarnosti" blatruć) što će reći: pravim žestoku budalu od sebe na malte ne svakom koraku, nesvesno obmanjujem ljude sa kojima sam u kontaktu jer dobijam neku vražju auru autoriteta kod nekih, dok neki drugi vide da sam neoklasičan ludak

korak 11.) nastane žestok emotivni i misaoni pakao od unutrašnjeg života, i posle par grubih trežnjenja i zamalo gadnih sranja skontam da me u stvari tu nešto žestoko vrti sa tim silnim (dez)informacijama - a usled koraka 6.) normalni misaoni tokovi su preuzeti tako da se nisam mogao osloniti ni na kakav sopstveni sud o stanju stvari. O onima što vrte je malo više pisao Malanga... a i Alf bi imala tu štošta da kaže.


zamalo da završim kao ponosni član Ashtar Command Crewa il nekog sličnog sranja, ima toga kolko god 'oćeš #-o

ŽDa me ne razumete pogrešno, svi ti fenomeni su stvarni, ali ono što je zaista ljudska sposobnost nije ono što nam se nudi - i kako vidim stvari, preduslov je ono što sam prvo napisao. Bez toga - nema ni govora o bilo kakvoj široj percepciji, a kada do nje dođe - nije ni nalik bilo čemu vezano za bilo kakvu moć ili natčulnu sposobnost onako kako su oslikane u današnjoj modernoj kulturi.

Sreća pa se izvukoh bar na normalno ljudsko ludilo, a ne na lud 300% (iliti vaistinu duhovan čovek). Treba odjebati i jedno i drugo. Tako da bih svima preporučio rad na viđenju onoga što je ispred nosa, inače će ga upravo to na jedan ili drugi način razbiti.

Tuga priče je što to razbijanje često ume poprimiti oblik koji je izuzetno "prijatan" i po standardima posmatrača i po standardima onoga kome je nosina polomljena. Nekad čak i dobitak na lotou i sva ovozemaljska, ljudska sreća po svim standardima - tu je pitanje i ko postavlja standarde :)

Zašto je to tako je teško, gotovo nemoguće za objasniti - zato neću ni da se trudim, bar za sada. Ko razume - shvatio je.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: uto jul 01, 2014 11:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 15, 2006 7:44 am
Postovi: 36
alf je napisao/la:
Zasigurno je na početku teško, a onda postane lako, tako ide sa svim "ugovorima" koje potpisujemo, pogotovo onima za "našu korist". No, to za "našu korist" zna biti mač s dvije oštrice, vrlo često. Ne znam jesi li se zapitao što moguće činiš sebi i koliko je stvarna korist ovoga što radiš, te tko ima najviše koristi? Moći su zeznuta stvar, a svakako nisu besplatne


Neznam na što aludiraš s "ugovorima koje potpisujemo"? I s 'moćima'?

Ovdje nema nikakve mistike. To nije nikakva moć. Prakticiranje RV-a je striktni, strogi protokol po kojem se radi i sve se zna kako se radi. Rezultati koji se dobiju se dobiju. Analiziraju se prema pravilima i protokolu. To je i razvila US vojska u suradnji sa znanstvenicima - jer je potreban definiran protokol po kojem će se raditi - da bi se dobivali konzistentni i mjerljivi rezultati. Inače bi to bilo eksperimentiranje bez glave i repa.

Dohvaćanje senzornih informacija pomoću RV-a se temelji jednostavno na tome da je takva priroda svemira. Netko ne može vidjeti UV ili IC spektar svjetnosti ili gama zrake, a ipak one postoje kao dio svemira. Kvantna fizika i teorija relativnosti govore da je Materija=Energija. Materija je forma enegije. Do toga se došlo znanstveno(materijalistički), što potvrđuje i duhovne spoznaje i rubne spoznaje sa podučja proučavanja svijesti. Einstein je prakticirao jednu svoju metodu.. sori čitao sam to prije.. i neznam kako ju je nazvao.. uglavnom jako me podsjetila na remote viewing metodu. Nikola Tesla je bio genij - ali svi smo mi takvi potencijalni geniji u sebi - koji je relativno spontano i intuitivno - u svojoj glavi dolazio do novih otkrića. To je poznata činjenica. Pokušavm ti ovo se zaokružiti i dočarati jer je primjeljivo na mnogo toga... Ta teslina otkrića, tj., spoznaje se moraju temeljiti na nečemu. Da bi saznao kako nešto funkcionira moraš imati informaciju o tome, o svim bitnim parametrima koja kada objediniš - dobiješ cjelovitu sliku (npr. o elektricitetu, o prijenosu energije itd). A kako je Tesla onda dobio te informacije i spoznaje?? (One su bile i točne, jer ih je uvijek naknadno mogao potvrditi eksperimentom u laboratoriju). Najjednostavnije što možemo reći je - pomoću intuicije. I to je to. Tako i RV funkcionira. To je jedan od principa.

Sad se moram opet vratiti na materiju i energiju, na elementarne čestice. Što elektron čini elektronom? Pa - njegova struktura. Jer da je njegova struktura drugačija više nebi bio elektron nego nešto drugo, slažeš se? Idemo dalje - što je ta njegova struktura? Moraju postojati neki parametri koji definiraju da njegova struktura bude točno ta koja je. Mora postoji neki red, uređenost, slažeš se? Inače elektroni ne mogu postojati. Kako onda definirati njegovu strukturu? Pa - nekim skupom pravila. I to pravila - koja su konstantna/nepromjenjiva - da posljedično - svi elektroni budu konstantni - inače svemir nemože biti onakav kakvog poznajemo. Dalje - a što čini taj skup pravila? Očito - to je informacija. Došli smo do drugog fundamentalnog principa. To je da sve u svemiru/svaki objekt imaju svoju informaciju (tj. skup informacija koji definiraju to nešto, taj objekt)

Kada spojimo npr. Teslu (pojedinca), intuiciju i informaciju dolazimo bliže razumijevanju ovoga. Sada malo o intuiciji. Nitko nezna što je ona zapravo i kako funkcionira. Možemo samo reći da je to neka vrsta ekstra-osjetilne percepcije, ekstra-osjetilno dobivanje informacija o nečemu. Opet dolazimo do principa informacije.
Kako to funkcionira? Neki smatraju da intuicija funkcionira kroz nesvjestan um (nesvjestan um su utvrdili Freud i Jung). Nesvjesno-svijest je ne-lokalno. Kvantna fizika poznaje princip nelokalnosti u kojoj je informacija o npr. objektu dostupna od bilo kuda u svemiru.
Sada ako poveženo informaciju i intuiciju, dolazimo do toga, da se intuitivnim putem može dohvatiti informacija o nečemu.
A to nešto, može biti bilo što - što god mi zadamo. I tako bi otprilike na kraju krajeva, mogao funkcionirati remote viewing.

Hvala ti na tvojem komentaru jer sam dugo imao u planu ovako nešto sastaviti i napisati. To je sve što sam kroz godine naučio i sakupio. A kao točka na "I" slučajno sam se počeo baviti RV-om i sve zajedno još daje veći smisao svemu ovome.

Nikakva mistika, nikakve moći. Samo čisti fundamenti našeg običnog svemira.
A najviše koristi imam ja sam, sam za sebe. Ja ovo i radim sam. Ali i sa drugima koji isto rade sami za sebe - a onda na kraju uspoređujemo i analiziramo dobivene rezultate da možemo potvrditi ispravnost informacija. A to je opet druga (i opet dugačka) priča.
Ovako napisao zvuči sebično, jer neznam to drukčije formulirati. Hoću reći, "radim sam i imam sam korist" da me nitko na ništa ne tjera, volim to, uživam, ono što dobijemo podijelimo sa svim članovima jer je učenje neprekidno.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: uto jul 01, 2014 11:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 15, 2006 7:44 am
Postovi: 36
@Valjda? : Neznam ništa o tom Crew-u. Ti si bio član i prakticirao to?
Ovih 11 koraka što vidim je jako jako loše. Molim te nemoj se ljutit, želim dobronamjero reći da je to neka new age histerija.
Tih 11 koraka je opis osobnog iskustva (tvojeg?) naravno, da ne misli netko da je to RV protokol. RV protokol je nešto sasvim drugo.

Žao mi je jer je to isto kao zlouporava atomske bombe ili kao "idemo naći na internetu kako se operira slijepo crijevo i idemo to sami napraviti". Naravno da dolazi do neuspjeha.
U svakoj ljudskoj aktivnosti ima "krivih skretanja" pogotovo ako pojedinci nisu upoznati i imaju nerealna očekivanja ili nerealne brije i imaginacije.

Uglavnom - to što si opisao - nema nikakve veze s RVom. Ima jedino to, što je netko pročitao nešto o RVu i onda napravio oko toga svoju briju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: uto jul 01, 2014 12:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
mali oblak je napisao/la:
@Valjda? : Neznam ništa o tom Crew-u. Ti si bio član i prakticirao to?
Ovih 11 koraka što vidim je jako jako loše. Molim te nemoj se ljutit, želim dobronamjero reći da je to neka new age histerija.
Tih 11 koraka je opis osobnog iskustva (tvojeg?) naravno, da ne misli netko da je to RV protokol. RV protokol je nešto sasvim drugo.

Žao mi je jer je to isto kao zlouporava atomske bombe ili kao "idemo naći na internetu kako se operira slijepo crijevo i idemo to sami napraviti". Naravno da dolazi do neuspjeha.
U svakoj ljudskoj aktivnosti ima "krivih skretanja" pogotovo ako pojedinci nisu upoznati i imaju nerealna očekivanja ili nerealne brije i imaginacije.

Uglavnom - to što si opisao - nema nikakve veze s RVom. Ima jedino to, što je netko pročitao nešto o RVu i onda napravio oko toga svoju briju.



Čini mi se da se nismo razumeli.

O RV govorim u kontekstu dobijanja informacija vančulnim putem. Recimo, bacanje karte na vrh ormara i pokušaj pogađanja koja je karta gore, informacije o ljudima koje srećemo, gledanje događaja kojima nismo fizički prisutni, ili dolaska do informacija o onome što se dešavalo na nekom događaju kojem nismo prisustvovali ... i tako to.

Ako ne pričaš o tome onda izvini, offtopic sam :)

Taj crew jeste jedna od histeričnijih new age grupa, nisam bio član - ali sam rekao da prakticiranje toga vodi u to: kako kažeš, new age histeriju. A koraci koje sam napisao jesu bukvalno to. Ali to je tako samo kad ti stvarno krene dobijanje informacija.

Moj post je imao za cilj da natera eventualnog čitaoca i praktikanta da se zapita odakle stižu informacije? I pod kojim uslovima one stižu (što je ujedno verovatno ono što Alf zove "ugovorom")? Kuda praćenje tih informacija vodi? I ko usmerava pravac u kojem te informacije vode? Intuicija je takođe organ percepcije - odakle njoj stižu informacije?

Ne bi trebalo shvatiti to bukvalno. A ako neko zaista može da napisano shvati bukvalno - bez čitanja između redova, remote viewing u bilo kojoj formi definitivno nije prava stvar za njega. Žao mi je, ali tako je.

Tu postoje dva različita fenomena, kako ih vidim. Čitanje stvari na daljinu, i viđenje onoga što jeste, direktnom percepcijom. Ta dva znaju biti izbrkana, jer čitanje podrazumeva informaciju koja može i ne mora biti ispravna, viđenje je direktno i informacija je sekundarna, proizilazi iz njega. Po meni je viđenje onoga što jeste (u skladu sa našim sposobnostima) nešto ispravno ali i daleko teže, jer mi stalno radimo u modusu operandi ovog prvog, koje ometa drugo. Tako da ako tražimo informaciju - pa, upravo to i dobijemo, ali ne postoji bilo kakva garancija da je to originalna informacija/slika/osećaj proistekla iz naše percepcije događaja, već je mogla nastati i stići do nas na bilo koji način.


A to drugo je moguće razviti samo prirodnim putem, gledanjem onoga što jeste, aka onoga što nam je pred nosom. Ne radimo ništa da bi to razvili, to se jednostavno događa. Nema truda, nema muke, nema usmeravanja pažnje, nema osluškivanja, samo mirna svest i već će se pokazati samo po sebi. Ali interpretacija viđenog je i dalje na nama, a ako nismo dovoljno "čisti" za tako nešto - nastaće kuršlus čak i ako smo deo sa viđenjem "uradili" ispravno.

Puno je jednostavnije od bilo kakvih vežbi, treninga i protokola. Ali zato i proporcionalno teže

:occasion5:

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: uto jul 01, 2014 12:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 15, 2006 7:44 am
Postovi: 36
@VALJDA:
Ok, nisi offtopic. To je to (RV) što si dao za primjer: pokušaj pogađanja koja je karta. To je klasičan RV. Ja se više bavim ARV-om. Associative remote viewing. To je mnogo jednostavnije u smislu za onoga tko onda analizira sesije (judge/analyst). I sam spominješ problem interpretacije viđenog - a ARV to dobrano eliminira- jer se sesija (viđeno) interpretira samo u odnosu na 2 pred-odabrane fotografije. Neznam jel poznaješ ARV metodu?

Ja definitivno i odgovorno tvrdim za je prakticiranje Rv/ARV potpuno normalna stvar. Pa radim s ljudima od kojih to neki rade 10-tak godina (RV izlazi u javnost tek 1995 god. od strane US). Svi su i dalje normalni :)
A normalno je da će neka new-age grupacija RV ukomponirati u kojekakve brije. O tome ne želim niti čuti niti znati.
Meni zanima stručni i vojni pristup bez brija, mistike itd

Pitaš se odakle stižu te informacije - vidi malo gore iznad - moj odgovor Alfu-u. To je mogući odgovor bez 'brije'.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: uto jul 01, 2014 1:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Citat:
Meni zanima stručni i vojni pristup bez brija, mistike itd


ovo je ok, vojsku poštujem jer konkretizuju stvari do maksimuma ali uvek to ali ... postoji pitanje okvira i pozadine u kojoj se sve to radi, što sa sobom povlači i dobar deo mistike i brlje. Što znači da postoji veoma dobra mogućnost da ni normalno nije normalno (što naravno niko ne želi da čuje a kamoli razmotri), jer je naša percepcija u startu postavljena na pogrešan osnov koliko god on nama delovao konkretno. jednostavno rečeno. Sve je to daleko složenije nego što mislimo, pa tako i odakle stižu informacije - gde si i sam izneo mogućnost, a ne de fakto stanje. Što znači da sve to vezano za pozadinu informacija može - al i ne mora bit. Problemi nastaju kad proširimo okvir percepcije i počnemo baratati sa mogućnostima koje su značajno izvan koncenzusa. Pri tome ne mislim na postojanje RV kao verifikovanog fenomena već na još šire stvari - koje što su šire, to ih je teže dokazati na isti način na koji ispravnost viđenja možemo dokazati u slučaju fotografija, već dobijamo dokaze koji se kategorizuju na totalno drugačiji način itd itd, ali kao što si sam rekao, to su sve brlje:

Citat:
O tome ne želim niti čuti niti znati.


posmatrano sa tog aspekta i ovo je samo jedna brlja stvorena poluproverenim činjenicama gde samo znamo da smo dobili tačnu informaciju ali nemamo pojma ni kako ni zašto niti da li neki tamo "sufleri" možda imaju neki plan sa tim, ali je to naša brlja u kojoj se osećamo ok i udobno pa je zato odbijamo napustiti :)

Sve je moguće, pa tako i da sve to uopšte nije tako i da neko treći ko zna nešto što mi ne znamo čita ovu našu pričicu ... i jedina reakcija mu je "o bože, budala ...". A možda i on greši :D



P.S: Ovo je i dalje diskusija o onome što sam "markirao" kao prvi slučaj - iliti baratanje informacijama (u bilo kojoj formi), a ne direktnom percepcijom. Ali tim drugim ne možemo gledati koja je slika u pitanju jer služi za daleko šire i bitnije stvari od toga, to bi bilo kao da onom gorepomenutom atomskom bombom gađamo mrava :) Za ARV ne znam, pogledaću, pa ako je nešto drugačije po sredi - javim se još.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: uto jul 01, 2014 1:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 15, 2006 7:44 am
Postovi: 36
Ja se uvijek vodim prema konkretnim podacima, tj. matematikom i statistikom. I dokazima.
http://www.remote-viewing.com/indexmain.html
http://www.remote-viewing.com/ARVpaper.pdf

Ovi linkovi su konkretni podaci od ARV studije koja je trajala 13 godina. Godine rada i na stotine sesija, te konkretan i iznesen profit kao dodatno mjerilo da to funkcionira. Točnost (hit rate) od 60% (za binarni ARV događaj) na tako dugi period i tako mnogo sesija, te događaja koji su se predviđali - matematički ne mogu biti slučajnost. Ako je posrijedi samo slučajnost taj bi hit rate uvijek bio 50% (primjer bacanja novčića). Ovdje je i taj X faktor u igri. On podiže hit rate sa 50% na 60%.

Ljudi s kojima radim znaju tog lika (greg) i sve je to ekipa koja to radi godinama. Unutar grupe sam konkretno vidio njihov trenutni Hit rate od 65% što je fantastično (na razini od 3 godine). Legenda i znanstvenik Ed May u tu svrhu je razvio poseban rigorozan software koji eliminira loše sesije i koji radi sa bivšim vojnim viewerima i ima Hit rate od 80%.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: sri jul 02, 2014 6:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
mali oblak je napisao/la:
alf je napisao/la:
Zasigurno je na početku teško, a onda postane lako, tako ide sa svim "ugovorima" koje potpisujemo, pogotovo onima za "našu korist". No, to za "našu korist" zna biti mač s dvije oštrice, vrlo često. Ne znam jesi li se zapitao što moguće činiš sebi i koliko je stvarna korist ovoga što radiš, te tko ima najviše koristi? Moći su zeznuta stvar, a svakako nisu besplatne


Neznam na što aludiraš s "ugovorima koje potpisujemo"? I s 'moćima'?

Ovdje nema nikakve mistike. To nije nikakva moć. Prakticiranje RV-a je striktni, strogi protokol po kojem se radi i sve se zna kako se radi. Rezultati koji se dobiju se dobiju. Analiziraju se prema pravilima i protokolu. To je i razvila US vojska u suradnji sa znanstvenicima - jer je potreban definiran protokol po kojem će se raditi - da bi se dobivali konzistentni i mjerljivi rezultati. Inače bi to bilo eksperimentiranje bez glave i repa.

Dohvaćanje senzornih informacija pomoću RV-a se temelji jednostavno na tome da je takva priroda svemira. Netko ne može vidjeti UV ili IC spektar svjetnosti ili gama zrake, a ipak one postoje kao dio svemira. Kvantna fizika i teorija relativnosti govore da je Materija=Energija. Materija je forma enegije. Do toga se došlo znanstveno(materijalistički), što potvrđuje i duhovne spoznaje i rubne spoznaje sa podučja proučavanja svijesti. Einstein je prakticirao jednu svoju metodu.. sori čitao sam to prije.. i neznam kako ju je nazvao.. uglavnom jako me podsjetila na remote viewing metodu. Nikola Tesla je bio genij - ali svi smo mi takvi potencijalni geniji u sebi - koji je relativno spontano i intuitivno - u svojoj glavi dolazio do novih otkrića. To je poznata činjenica. Pokušavm ti ovo se zaokružiti i dočarati jer je primjeljivo na mnogo toga... Ta teslina otkrića, tj., spoznaje se moraju temeljiti na nečemu. Da bi saznao kako nešto funkcionira moraš imati informaciju o tome, o svim bitnim parametrima koja kada objediniš - dobiješ cjelovitu sliku (npr. o elektricitetu, o prijenosu energije itd). A kako je Tesla onda dobio te informacije i spoznaje?? (One su bile i točne, jer ih je uvijek naknadno mogao potvrditi eksperimentom u laboratoriju). Najjednostavnije što možemo reći je - pomoću intuicije. I to je to. Tako i RV funkcionira. To je jedan od principa.

Sad se moram opet vratiti na materiju i energiju, na elementarne čestice. Što elektron čini elektronom? Pa - njegova struktura. Jer da je njegova struktura drugačija više nebi bio elektron nego nešto drugo, slažeš se? Idemo dalje - što je ta njegova struktura? Moraju postojati neki parametri koji definiraju da njegova struktura bude točno ta koja je. Mora postoji neki red, uređenost, slažeš se? Inače elektroni ne mogu postojati. Kako onda definirati njegovu strukturu? Pa - nekim skupom pravila. I to pravila - koja su konstantna/nepromjenjiva - da posljedično - svi elektroni budu konstantni - inače svemir nemože biti onakav kakvog poznajemo. Dalje - a što čini taj skup pravila? Očito - to je informacija. Došli smo do drugog fundamentalnog principa. To je da sve u svemiru/svaki objekt imaju svoju informaciju (tj. skup informacija koji definiraju to nešto, taj objekt)

Kada spojimo npr. Teslu (pojedinca), intuiciju i informaciju dolazimo bliže razumijevanju ovoga. Sada malo o intuiciji. Nitko nezna što je ona zapravo i kako funkcionira. Možemo samo reći da je to neka vrsta ekstra-osjetilne percepcije, ekstra-osjetilno dobivanje informacija o nečemu. Opet dolazimo do principa informacije.
Kako to funkcionira? Neki smatraju da intuicija funkcionira kroz nesvjestan um (nesvjestan um su utvrdili Freud i Jung). Nesvjesno-svijest je ne-lokalno. Kvantna fizika poznaje princip nelokalnosti u kojoj je informacija o npr. objektu dostupna od bilo kuda u svemiru.
Sada ako poveženo informaciju i intuiciju, dolazimo do toga, da se intuitivnim putem može dohvatiti informacija o nečemu.
A to nešto, može biti bilo što - što god mi zadamo. I tako bi otprilike na kraju krajeva, mogao funkcionirati remote viewing.

Hvala ti na tvojem komentaru jer sam dugo imao u planu ovako nešto sastaviti i napisati. To je sve što sam kroz godine naučio i sakupio. A kao točka na "I" slučajno sam se počeo baviti RV-om i sve zajedno još daje veći smisao svemu ovome.

Nikakva mistika, nikakve moći. Samo čisti fundamenti našeg običnog svemira.
A najviše koristi imam ja sam, sam za sebe. Ja ovo i radim sam. Ali i sa drugima koji isto rade sami za sebe - a onda na kraju uspoređujemo i analiziramo dobivene rezultate da možemo potvrditi ispravnost informacija. A to je opet druga (i opet dugačka) priča.
Ovako napisao zvuči sebično, jer neznam to drukčije formulirati. Hoću reći, "radim sam i imam sam korist" da me nitko na ništa ne tjera, volim to, uživam, ono što dobijemo podijelimo sa svim članovima jer je učenje neprekidno.

Pozdrav


Kažeš da ne znaš na što aludiram s rečenim da je ovo što radiš "potpisivanje ugovora" ili igra s moćima, u tome i je stvar - zato što ne znaš! Ali misliš da sve znaš, dapače, sigurnost u to "znanje" ti daje vojska, znanost i dokazi te konkretni podaci, statistika. Nabrajaš mehanički "znanje", no izdvojila bih samo jednu rečenicu koja je po meni važnija od svih dokaza i statistika i sveg znanja koje si ovdje ponudio, pa kažeš:

"Hvala ti na tvojem komentaru jer sam dugo imao u planu ovako nešto sastaviti i napisati. To je sve što sam kroz godine naučio i sakupio. A kao točka na "I" slučajno sam se počeo baviti RV-om i sve zajedno još daje veći smisao svemu ovome."

Pa prvo, nema na čemu. I rekla bih da je, eto kada si već bio potaknut da mi odgovoriš i zahvalio si mi pri tome, te pisao, trenutak da ti pročitaš to što si mi odgovorio, te uočiš ovo s "točkom na i" - jer je upravo ta točka, najvrijedniji dio tvog posta! Ona je jedina zaista tvoja kao "znanje" i zapažanje, ali koje eto nekako ne vidiš!
Sve ostalo što si napisao je sirovina i materijal tuđih radova, mišljenja, koji ma što god ti mislio mogu biti "istina", no to ne znači da su u provedbi manje "mistični", vidio ti to ili ne.

Znaš sasvim je moguće da ovdje gdje živimo ništa nije slučajno! A kada "slučaj" postane nešto što svemu što činiš i živiš da "smisao" možda je vrijeme da stvari počneš gledati iz različitih uglova, no za to bi bilo nužno zapitati se koliko ti je zaista važna "osobna korist" i što ti njome zaista dobivaš. Te da li je neko događanje zaista "slučajno" ili si "navučen" na njega.

Sve to, trenutna nemogućnost ovog uočavanja - dovodi te u stanje da ne vidiš ono što ti i Valjda? govori. Način na koji si opisao ARV, način na koji si uvjeren u istinitost toga čime se baviš govori o tome da nisi niti malo upitan, a da ne spominjem da sve to činiš radi te "osobne koristi". I u redu, svatko od nas čini ono što smatra da je najbolje za njega, ali ti ovdje na forumu pozivaš i druge da to rade i samo sam zato napisala post.

Pisati na metafizičkom forumu o načinima na koji možemo za osobnu korist nešto ovako činiti je crno-humorno i neoprezno, ali i "dokaz" da je čovjek stalno u poziciji da se prodaje. Pa je mudro znati koja nam je cijena. Dakle, nije ovdje upitno da li ARV radi - već za koga radi ako se primjenjuje radi "osobne koristi"! I naravno, baš zato - najvažnija je ovdje ona točka na i.

Ponekad prečice na koje nas dovedu "točke na i" ili želje za uživanjem, znaju biti zeznute, izgledaju zgodno, po tom putu prečica ima i nagrada koje izgledaju primamljivo, ali znaju ostaviti gorak okus u ustima. No, to osjetiš tek kada se zapitaš da li si u tom postupku dok provodiš ARV sam ili ne, da li ima tamo i nekoga drugoga...

Dakle, uopće ne dovodim u pitanje da li ARV radi! Već za što se koristi, jer to određuje i sve oko tebe i u tebi dok to radiš, vidio ti to ili ne. No, da bi ovo razumio, možda bi bilo mudro da pročitaš i neke druge teme na ovom forumu, ima ih zaista puno. Nisu toliko mistične, a mogu biti vrlo informativne. Recimo vojsku i njezine djelatnosti ne opisuju blagonaklono, niti su te djelatnosti za dobrobit čovjeka.

Pozdrav i tebi,

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: sri jul 02, 2014 7:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 15, 2006 7:44 am
Postovi: 36
@Alf:
Međuljudska komunikacija je vrlo teška dok osobe nisu na istim valnim duljinama.
Pokušao sam dati sve od sebe da dočaram da je ARV isto kao i pečenje kolača, slikanje slike ili pisanje eseja na računalu. Hoću reći, isto u smislu da je to normalna ljudska aktivnost bez ikakvih moći i mistike. u 15.st. bi ljudi mislili da je "pisanje eseja na računalu" mistika i magija, zar ne?

Za ARV ja doslovno mogu zaustavit bilo koga na ulici, dati mu olovku i papir, i za 2-3 minute on će samostalno nešto bezveze(iliti prvo što mu padne na pamet) napisati i KRAJ. ARV je obavljen.

Samo da te preduhitrim jer češ me ulovit za riječ "bezveze" i pitati : A odakle to bezveze dolazi? Koji je to 'ugovor' za kojeg ni neznaš?
E pa to ti je isto kao da sam napisao: "Leonardo da Vinci je uzeo kist i komad papira i za 2-3 minute je nešto samostalno bezveze (iliti prvo što mu padne na pamet) narisao i KRAJ. Slika/skica je gotova." Da li shvačaš poantu? Nadam se da da, jer inače ova rasprava nema više nikakav smisao.

Ali ti vjerojatno nečeš u vezi Leonarda propitivati u vezi ugovora i moći, zar ne?



Pogriješio sam što sam uopće upotrijebio izraz "za osobnu korist". To si krivo protumačila i mislim nisi dovoljno shvatila zadnji dio mog onog dužeg posta gdje sam to probao objasniti. Opet su riječi nedovoljne.
Nisam smio ni upotrijebiti riječ "vojska". Došlo je do krivih konotacija.

Izvukla si i moju riječ "slučajno" (iz one rečenice gdje kažem da sam se počeo baviti s RV). Ovo je već preteško za mene sve obrazlagati. Moji postovi su ionako dugački, a kako bi tek bili da sam išao obasniti cijelu svoju priču koja traje godinama. Ja za sebe mogu vidjeti i povezati koje stvari kroz godine su me dovele do toga da nađem i otkrijem RV. I to sve nije slučajno. Upotrijebio sam "slučajno" da skratim priču i banaliziram.

Hvala na razumijevanju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Remote viewing - gledanje u budućnost...
PostPostano: sri jul 02, 2014 2:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Ma ne zamaraj se uopće, nije ovo rasprava niti će se nastaviti. Konačno sve si ovdje jasno rekao na ovoj temi, ne moram ja ništa "izvlačiti":

viewtopic.php?f=8&t=4566

"Moj projekt se odnosi na korištenje RV metode u predviđanju kretanja cijena na financijskim tržištima. U svijetu već postoje oformljene grupe ljudi koje koriste RV metode da bi trgovali dionicama, valutama ili se kladili na ishode utakmica. Radi se o tome da se pomoću RV odredi da li će npr. cijena valutnog para rasti ili padati. Kada imamo takvu informaciju, možemo ju upotrijebiti za trgovanje i ostvariti dobit. RV informacija nije 100% točna. Točnost/pouzdanost se kreće oko 60-70%. To je dovoljno za profitabilno trgovanje uz validnu strategiju.

Želim okupiti zainteresirane da zajedno krenemo u sličan poduhvat. Ja to ne mogu sam (tj. mogu ali bi mi trebale godine i godine rada). Zajedno možemo uspješno implementirati svoj način predviđanja i trgovanja na financijsku korist svih članova."

A za Leonarda bi se prevario, imam tisuću pitanja oko njega :angel4:

Lijepi pozdrav,

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz