Sada je: čet mar 28, 2024 6:29 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: ned feb 21, 2016 9:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Sa srecom!
Jako bi voleo da nisam u pravu za prevaru, no dobro je da je stiglo, pa sad da vidimo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: sub feb 27, 2016 1:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Kakvi su rezultati, sta se desava ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: sub feb 27, 2016 10:02 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ja sam tek juče počeo s kondicioniranjem aparata. Nikako da se nađem sa slobodnim vremenom a morao sam i doskočiti italijanskom utikaču i utičnici koji ne piju vode ovdje kod mene. U utorak bi trebao priključiti prvog potrošača od 20 W, što će biti jedna led lampa. To bi značilo da o nekim mjerenjima možemo pričati tek nakon 3 sedmice. Aparat za sada pametno šuti.

slika

Kod mene je dodatni problem što nisam baš neki stručnjak za elektriku i elektroniku ali ću valjda uhvatiti priključak u dogledno vrijeme.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: ned feb 28, 2016 5:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 08, 2011 1:36 pm
Postovi: 43
I ima li sta od toga svega?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: ned mar 06, 2016 3:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Sta se desava sad na 100W ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: pon mar 07, 2016 1:34 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ne može se tu dešavati ništa „bombastično“ sve dok traje kondicioniranje aparata, odnosno, mreže a čak i poslije.

slika

Doduše, ovaj ventilator je 70W što sa lampom daje 90W ali mislim da ta razlika nije toliko bitna. Međutim, ako znamo da je Magravs uređaj priključen na struju, onda će raditi sve što se priključi na njega, pa je u vezi s tim nesuvislo raditi bilo kakva mjerenja u smislu kako to rade oni na Youtube, koji žele što brže dokazali da uređaj ne radi. Tu se ne radi niokakvom "generatoru" gdje se može mjeriti "output". Tek nakon kondicioniranja se može vidjeti da li uređaj radi, tako što će se mjeriti prosječna dnevna potrošnja struje na brojilu. (Bar kako sam ja to razumjeo?!) Znači, ima još dosta vremena do toga.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: ned mar 20, 2016 2:38 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Kondicioniranje uređaja je (valjda?!) završeno, mada se nisam mogao strogo pridržavati uputstva s obzirom da tokom sedmice skoro cijeli dan provedem na poslu a nisam mogao ni tačno ugoditi baš 2500W.
Morao sam i sve preseliti iz dnevne sobe kako bih izbjegao objašnjavanja nakon što poneki posjetilac vidi čudnu skalameriju u čošku sobe, gdje lampa (20W) svijetli i po danu, ventilator (70W) piči okrenut prema plafonu, električni lonac („sporo kuhalo“ od 300W) kuha na podu a odmah pored njega duva ili ne duva fen za kosu od 2000W. (Što se fena za kosu tiče, još davno, kad sam se razveo s kosom, bio sam siguran da mi neće više nikad zatrebati. Poučak: „Nikad ne reci – nikad“.) U svakom slučaju, takav jedan prizor, teško je ignorisati. Ovo kondicioniranje je inače nezgodno jer ventilator i lampa trebaju raditi stalno i nije baš zgodno da se ostave nasamo, kad niko nije u kući. U dva navrata, osigurač je iskočio nakon nekog vremena, kod opterećenja od nekih 2400W. Ako ništa, dobra vijest će biti da kineski ventilator od nekih 20-tak A$, (ovdje je kutija cigara skuplja od njega) može raditi bez prekida više od 22 dana.

slika

Danas ću očitati brojilo, pa ćemo vidjeti za par dana – „ima li kake nafake“ (što bi reko Mujo).

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: sri mar 23, 2016 5:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
I, ima li ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: čet mar 24, 2016 7:08 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Za sada ne vidim neku značajniju uštedu ako je uopšte ima!? Doduše, u međuvremenu sam, nekim slučajem, dobio i račun za struju gdje mi je prema poslednjem tromjesečnom obračunu, prosječna dnevna potrošnja skočila na 42KW, što i nije neko čudo s obzirom da je klima uređaj u kući radio svaki dan, usljed velikih vrućina. Uz to sam imao i slučaj oluje (he, he, nedugo nakon što sam osvježio orgonski top) i manje poplave koja je uslijedila, gdje je jedan dio prljave vode ušao u bazen, pa su dvije pumpe za vodu radile po cijeli dan, tokom par dana, dok to nisam nekako očistio. Tako, tu neka mjerenja dnevne potrošnje struje, ne bi odražavala prosjek. Prema el. brojilu, u zadnjih 24 sata je potrošeno 32KW, tako da ako ima neke uštede, onda ona nije velika. Čini mi se da sam na jednom od predavanja na tu temu čuo da tek nakon dva mjeseca uređaj počinje da radi optimalno, pa ćemo vidjeti. Pored toga, nakon kondicioniranja, nisam povezao uređaj na mrežu prema šemi iz uputstva, nego sam ga samo ostavio tamo gdje je prethodno bio. Ovih dana ću se malo ozbiljnije pozabaviti s tim i vjerovatno će se stvari malo razbistriti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: pet mar 25, 2016 1:38 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ovdje je šema iz uputstva koju sam pomenuo

slika

i koje se ja nisam pridržavao ali ću valjda uspjeti to korigovati.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: čet mar 31, 2016 7:06 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Izgleda da se ipak nešto zbiva, mada je možda još uvijek rano donositi neke definitivne zaključke?!

Dnevna potrošnja struje u zadnjih sedam dana:

25/03/2016=24KW
26/03=23KW
27/03=24KW
28/03=29KW
29/03=23KW
30/03=22KW
31/03=21KW

Što daje dnevni prosjek potrošnje od 23.7KW

Dakle, u odnosu na prijašnje dnevne prosjeke od 35KW (pretposljednje tromjesečje) i 42KW (posljednje tromesečje), koje sam prije pomenuo, ispada da se neposredno nakon kondicioniranja aparata, dnevna potrošnja struje smanjila za više od 10KW!? Nije neko bombastično smanjenje potrošnje ali je – smanjenje. Ako bi tokom idućeg mjeseca dnevna potrošnja struje konstantno sletila ispod 20KW, onda bi se vjerovatno isplatilo nabaviti ili napraviti još par ovih uređaja jer bi to značilo da oni definitivno funkcionišu!?

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: čet mar 31, 2016 9:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, ali moraš mjeriti samo potrošače koji su stalno spojeni kao test... jer inače nije da svaki dan isto trošiš struje u domaćinstvu. Znači, da otkrijemo da li radi, trebali bi mjeriti potrošnju ovih nekoliko stalno uključenih aparata koji nam služe kao test.

Ja sam mjerio struju koja ide prema uređajima za testiranje ( i to prije Magravsa ) da slučajno nebi i instrument bio "plazmatiziran" i tako pokazivao neke "lude" rezultate. Onda imamo konstantna trošila koja vuku određenu struju iz mreže, pa se, logički, mjeri ta struja koju oni vuku kroz tih nekoliko desetaka dana. Ako struja padne drastično, onda to ima smisla. Znači ventilator i kuhalo neka rade stalno ( popizdiš ako uključiš ovaj fen, probit će ti uši... hehe ), i treba izmjeriti koliko vuku na početku struje iz mreže ( ampermetar ), onda priključiti Magravs, pa tek onda kasnije izmjeriti struju opet i vidjeti ima li kakve razlike od početnog mjerenja.

Znači, po shemi:

slika

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: ned apr 17, 2016 10:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Galaksija, sta se desava sa uredjajem ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: čet apr 21, 2016 5:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Prosjek 23KW dnevno, tokom zadnjih 18 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: pet maj 20, 2016 1:34 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Prosječna dnevna potrošnja u poslednjih 28 dana: 20KW

Dakle, ova sprava definitivno radi, s tim što jedan uređaj vjerovatno neće biti dovoljan u većini slučajeva.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: sub maj 21, 2016 6:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 02, 2007 6:51 pm
Postovi: 67
=D> :occasion5:

Bio sam jako skeptičan oko ovoga, posebno jer me se Keheove prezentacije nisu uopšte dojmile.
Znači, ušteda je oko 60%, što je nevjerovatno mnogo.

Volio bih da čujem da li je iko uspio u kućnoj radinosti da proizvede funkcionalan uređaj.

Galaksija, dakle kupuješ još bar dva uređaja za farmu?

Izgleda kao da potrošnja opada iz dana u dan. Da li će ići još dole ili je to maksimum?
Postaje sve zanimljivije. Najviše me čudi da na internetu ne postoje nikakvi pozitivni utisci, zj. ne uspijevam naći baš ništa pozitivno a mora da je još neko dobio sličen rezultate.

_________________
The howling winds blow
On this moonlit night
Eyes locked in fear
With a dark embrace
The bitter cold winds
Freeze the tears that fall
Hands held in grace
As we take the final step


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: ned aug 07, 2016 1:30 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.






..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: sub okt 01, 2016 9:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Last December je napisao/la:

Galaksija, dakle kupuješ još bar dva uređaja za farmu?

Juče sam priključio još 3 uređaja, međutim, neću ih sve moći istovremeno kondicionirani na prethodno opisani način jer mi je to neizvodljivo. Doduše, Keshe je u jednom od poslednjih predavanja naveo da je dovoljno da se uređaj priključi samo na frižider da bi za nekih mjesec dana radio „punom parom“, tako da ćemo vidjeti da li ću se uspjeti dohvatiti nule, kad se potrošnji struje iz vanjske mreže radi?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: ned okt 23, 2016 8:16 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
"CO2 gans" (ugljen dioksid kao gas u nano stanju), navodno, pokazuje odlične rezultate u dekontaminaciji vode i organizma od radioaktivnih materija (s obzirom na razvoj situacije na terenu, ova vremena bi mogla relativno brzo postati radioaktivna, tako da bi ovo moglo podrazumijevati jednu veoma bitnu informaciju.) Pored toga, isto sredstvo, navodno, liječi i mnoge druge bolesti!?

LINK

(na youtube ima dosta materijala na temu proizvodnje „gans-a“)

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: pon nov 14, 2016 8:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
galaksija je napisao/la:
Last December je napisao/la:

Galaksija, dakle kupuješ još bar dva uređaja za farmu?

Juče sam priključio još 3 uređaja, međutim, neću ih sve moći istovremeno kondicionirani na prethodno opisani način jer mi je to neizvodljivo. Doduše, Keshe je u jednom od poslednjih predavanja naveo da je dovoljno da se uređaj priključi samo na frižider da bi za nekih mjesec dana radio „punom parom“, tako da ćemo vidjeti da li ću se uspjeti dohvatiti nule, kad se potrošnji struje iz vanjske mreže radi?!


Sta se desava ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz