Sada je: sub apr 27, 2024 12:05 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 640 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri aug 13, 2008 10:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
ej Jack, thanx ! 8)

Pozdrav i tebi.

Ne znam koliko ću biti ažuran u smislu zaštite grada (da me ne beatificiraju), no
u svakom slučaju me za moje prve korake u tom području zanima izrada malih napravica.

Gledam, čitam, komentiram, vjerujem, skepticiram i sve ostalo što je u ljudskoj prirodi pa
zaključujem da mi nedostaje i smola.
Gdje nju nabaviti i ima li neke posebnosti na što moram obratiti pažnju pri njenoj kupnji ?

Ostale stvari poput metalnih strugotina i kalupa je lakše za organizirati te
ne vidim posebnosti da se na išta tako pomno pazi kao na ovo gore.

Jedino što sam uspio zaključiti je to da se ne preporuča stavljati aluminij zbog
njegovog negativnog zračenja. (eto pa ako je netko to propustio - da i ja pridonesem prosvjetljenju ;) )

Inače evo prosurfao po preporučenoj stranici, no nigdje ne vidjeh adresu tog dućana. :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 13, 2008 11:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
http://www.nebeski-dar.hr/index.php?opt ... &Itemid=48

To ti se otvori kad klikneš na "Info" koji je gore u glavnom meniju.

:mrgreen:
Citat:
zaključujem da mi nedostaje i smola.
Gdje nju nabaviti i ima li neke posebnosti na što moram obratiti pažnju pri njenoj kupnji ?


Kažu da je dvokomponentna epoxy smola čisto ok za to. Možda Chromos ili neka firma koja prodaje/proizvodi kemiju, boje, lakove... prijatelj koji radi pedaline i sandoline kupuje na veliko u bačvama, pa je jeftinije... dakle, ona "plastika" od čega se izrađuju čamci, pedaline, sandoline i spojleri za automobile...

Nadam se da ćeš napraviti svoje "spravice" uspješno i staviti svoja opažanja i iskustva tu na forum, pa da i drugi uče iz toga.

Puno uspjeha!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 14, 2008 1:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
:|

Tja, ne znam spada li dolje citirano u ovu temu ili gdje već ali će se admin već pobrinuti za to :


"S ulaskom Busheve administracije u zadnje mjesece vlasti, Program o promjenama klime objavio je izvještaj u
kojem se priznaje da računalni modeli točno simuliraju klimu." .... copy-paste (14.08.2008) sa net.hr-a



Mislim da je svaki daljnji komentar suvišan. Počevši od ove teme pa sve do diktatorskih utjecaja farmacije,
znanstvenih institucija, naobrazbe i čega sve ne. Samo je pitanje vremena kada će se polako sve jedno po jedno (raz)otkriti.

grrrrrr :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 10:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 03, 2008 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Zagreb
Plastika za izradu napravica ima u Chromos trgovini(ZG) cijena 1litra +
fiksir 30 kuna, metalne strugotine na otkupnim stanicama sekundarnih sirovina ima ih više pogledati na internetu, ja sam platio 3.50kuna za kg
Za kristale je malo teže jer su dosta skupi ali kako kaže Jack u sesvetama "NEBESKI DAR" bio sam jednu subotu nije radilo a u novoj arci u tkalčićevoj pet kristala 2,5cm dužine platio sam 50 kn (kvarc).
Nego jel netko zna gdje se mogu kupiti nekakve piramide za izradu
HHG-a


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 5:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 28, 2008 1:28 pm
Postovi: 67
Lokacija: po ptrebi
cemu kupovat jel ti nije jednostavnije da to sam izradis, nego jebada oko trazenja..
ili odi kod nekog limara da ti izreze dimenzije i zavari (kalup naravno), samo duzinu stranica produzi za debljinu lima..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 6:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
imam ti ja shablone za keopsovu piramidu, isprintas je na tvrdji papir presavines i slijepis jedan dio.
Ja sam zapela sa svojom piramidom, imam sve osim piljevine od bakra (sto smatram vrlo bitnom) i epox smole koja kosta 200 kn :( (malo mi je preskupa za manje od 1 l.)

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 10, 2008 6:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 28, 2008 1:28 pm
Postovi: 67
Lokacija: po ptrebi
ajd postaj tu piramidu (dimenzije mislim)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 13, 2008 6:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 03, 2008 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Zagreb
Napravio sam HHG u obliku piramide sa strugotinama željeza i kistalima
na vrhu jedan kvarc 2cm u svakom sloju metala još sitno drobljenih kristala različitih vrsta, bakrena spirala u dnu sam napravio križ od ružicastog kvarca
1 cm oko 30 kamenčića i smolom za izradu brodova jeftinija verzija (1l 30kn)
Piramidu sam uzeo u jednoj trgovini služila je kao reklama od tankog kartona
sve sam obljepio trakom a u unutrašnjost sam stavio alu foliju.Možda nije ispala savršena zbog mekoće kalupa pa neznam hoće li radi toga biti nekih problema za sada nemam nekih opažanja ako ih bude čuti ćete.Sliku stavim ako naučim tu proceduru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 13, 2008 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
fuckthematrix je napisao/la:
Napravio sam HHG u obliku piramide sa strugotinama željeza i kistalima
na vrhu jedan kvarc 2cm u svakom sloju metala još sitno drobljenih kristala različitih vrsta, bakrena spirala u dnu sam napravio križ od ružicastog kvarca
1 cm oko 30 kamenčića i smolom za izradu brodova jeftinija verzija (1l 30kn)
Piramidu sam uzeo u jednoj trgovini služila je kao reklama od tankog kartona
sve sam obljepio trakom a u unutrašnjost sam stavio alu foliju.Možda nije ispala savršena zbog mekoće kalupa pa neznam hoće li radi toga biti nekih problema za sada nemam nekih opažanja ako ih bude čuti ćete.Sliku stavim ako naučim tu proceduru.


di si nasao tu smolu, vidim da si iz ZG, ja sam cijeli zagreb presla i nisam nasla ni smolu za brodove, svi me blijedo gledaju. Jesi napravio spiralu od bakra? To mi se cini jako vazno, isto tako kako je okrenes.

saljem vam link za Orgon
Citat:
http://www.4shared.com/dir/9274841/e4772136/ORGON.html


skini si - piramide shablona

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 13, 2008 9:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 03, 2008 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Zagreb
di si nasao tu smolu, vidim da si iz ZG, ja sam cijeli zagreb presla i nisam nasla ni smolu za brodove, svi me blijedo gledaju. Jesi napravio spiralu od bakra? To mi se cini jako vazno, isto tako kako je okrenes.


Odeš u chromosov neboder u Vukovarskoj u prizemlju ima njihova trgovina
mislim chromosova e tamo imaš tu jeftinu smolu ili epoxi smolu(skupu) e sada razlika ti je u tome što je epoxi smola prozirna a ova druga prozirno zelena tj više zelena(fikser i smola 1 litra 33,20kn).Napravio sam spiralu u obliku
vortexa suprotno od kazaljki na satu,mislim pravu 3-d spiralu okrenutu širim djelom prema dole tj tako da orgon dobije prirodan protok Valjda?bakrena žica 2mm. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 13, 2008 9:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
fuckthematrix je napisao/la:
di si nasao tu smolu, vidim da si iz ZG, ja sam cijeli zagreb presla i nisam nasla ni smolu za brodove, svi me blijedo gledaju. Jesi napravio spiralu od bakra? To mi se cini jako vazno, isto tako kako je okrenes.


Odeš u chromosov neboder u Vukovarskoj u prizemlju ima njihova trgovina
mislim chromosova e tamo imaš tu jeftinu smolu ili epoxi smolu(skupu) e sada razlika ti je u tome što je epoxi smola prozirna a ova druga prozirno zelena tj više zelena(fikser i smola 1 litra 33,20kn).Napravio sam spiralu u obliku
vortexa suprotno od kazaljki na satu,mislim pravu 3-d spiralu okrenutu širim djelom prema dole tj tako da orgon dobije prirodan protok Valjda?bakrena žica 2mm. :lol:


wtf bila tamo i gledali me blijedo! :evil: trazila sam i obicnu i epoxi!
valjda jer sam zena :roll:

jel tebi sta jos toga ostalo? :mrgreen:

e da... jesi nasao BAKAR piljevinu, jako je vazno da je 50% toga skupa sa alumnijskom. To mi fali isto! Ima li tko bakraaaaaa?

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 13, 2008 10:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 03, 2008 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Zagreb
[
wtf bila tamo i gledali me blijedo! :evil: trazila sam i obicnu i epoxi!
valjda jer sam zena :roll:

Postoje tri trgovine ti si vjerojatno ušla u onu najveću na zapadnoj strani i ja sam prvi put krivo otišao ali sam bio uporan pa su mi rekli da ima jedna mala
trgovina isto njihova bočno od glavne gleda na jug (jako mala desetak kvadrata). Ja sam našao samo čelične strugotine a negdje sam pročitao da
aluminij nije dobar za to a bakar je jako teško naći jer se jako malo tokari u bakru i jako je skup.Bio sam u jednoj otkupnoj stanici sekundarnih sirovina:
OTKUP I PRODAJA SEKUNDARNIH SIROVINA. Krivajska 19, 10000 Zagreb, Croatia tel. +385 1 6114-322, fax. +385 1 6159-947 mob. 098 417 968 ...
e oni ti imaju savšta od bakra do aluminija samo nemaju maloprodaju ali sam zamolio vlasnika pa mi je prodao bakar (cijevi) po 35 kn kila a tebi kao ženi bi prodao bez pitanja vjerujem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 13, 2008 11:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
kad se sjetim da moram upotrijebiti te svoje #-o cari da dobijem nesta...
radje bi od tebe kupila :?

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 14, 2008 8:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 03, 2008 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Zagreb
sjemenka je napisao/la:
kad se sjetim da moram upotrijebiti te svoje #-o cari da dobijem nesta...
radje bi od tebe kupila :?



Ja ti mogu dati a ne prodati neke stvari tj metalnu strugotinu jer je imam tj skupljam za orgonski top i imam još litru smole mogu ti dati pola litre jer
mi drugi dio treba za frenda tj obećao sam mu napraviti HHG kristale nemam
u stvari imam ali su tako sitni da nemogu poslužiti kao glavni nego podrška glavnim, što ih više ima to bolje ja mislim?moram ići u Sesvete u Nebeski dar
po kristale a to mi je najveći bed jer sam na drugom kraju grada i preko tjedna ne stignem.

Citat:
Jack987: Mislim da šalju i pouzećem. Fino kupiš preko web-shopa što želiš i pošalju ti poštom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 29, 2008 5:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 26, 2008 12:52 am
Postovi: 47
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima na forumu. :D Pratim temu vec duze vreme i napravio sam vec par orgonskih generatora. Deluju fantasticno! Ono sto me je posebno zacudilo je da i najveci skeptici nisu ravnodusni kada par minuta drze generator. Smolu sam lio u male rakiske casice,zatim ocvrccavanje 15 minuta na 70 stepeni. svaka ima po 5 kristala. imajuzaista intenzivnu vibraciju. :D Spremam neki lep kalup od silikona za HHg,a usavrsavam proizvodnju metalnog gvozdenog praha u kucnoj radinosti. Prah proizvodim elektroliticki i toliko je sitan da prolazi kroz filter od hartije. Takav materijal ce verovatno bitno povecati snagu i kapacitet orgonita a takodje slicnim metodom se mogu dobiti prahovi drugih metala.. Uskoro saljem fotografije. eh de... Jedno pitanje.. Da li je neko koristio kristal plavog kamena u kombinaciji sa kvarcom$ Jedan generator sadrzi u sebi bas tu kombinaciju i ima lepo opustajuce dejstvo. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 30, 2008 2:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Sjemenka, jesi li uspjela skupiti sav potreban materijal?
Napravila orgonac?
Utječe na tebe tako da si čudna okolini? (ako je po tome suditi, onda sam ja sav sagrađen od orgonca hehehe)
Još neuhićena?


:mrgreen:


E sad jedno pitanje iz razmišljanja za sve iskusnije "orgonomahere":

Ako kristal "usadimo" u kalup sa smolom i još hrpom željezarije, pa to tvori taj orgonac koji eto doista i radi to za što smo ga stvorili,
kristal će se nakon nekog vremena napuniti kojekakvim energetskim smećem i treba ga očistiti.
Po uputstvima - pod tekućom vodom. I to 1-2 puta mjesečno. :shock:
Kako kada je zaliven i zabarikadiran ???
Zar da to sve raskopavam (maljem, fleksericom, dinamitom ... ipak je to poliesterska smola) i to 2x mjesečno?
#-o :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ako kristal "usadimo" u kalup sa smolom i još hrpo
PostPostano: uto sep 30, 2008 4:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 26, 2008 12:52 am
Postovi: 47
Lokacija: Beograd
cao GAL :D Mislim da par godina ne treba da brines o ciscenju kristala. sam orgonit pokupi vise nezagadjeog orgona koji mu izgleda sluzi za samciscenje i kristal se dosta sporije zablokira u losu energiju.. pri sledecoj izradi orgonskog uredjaja mozes staviti i par kapi vode u kojoj si na suncu drzao kristal kvarca. Ta voda je izgleda u stanju da odrzi stabilan i konstantan rad hhg i ostalih orgonskih spravica.Nije lose dodati u smolu i garnet... on cisti druge kristale. ipak.. imam obicaj da povremeno properem pod vodom sve orgonitne uredjaje. cini mi se da posle toga imaju intenzivniju vibraciju. ipak, ako se desava da ukucani i osobe iz neposrdne blizine, koje su u okruznju imaju glavobolje i slicno...menjaj ih sa ovim koje u sebi imaju kapi...

_________________
Smole nikad dosta!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Orgon, CloudBuster, HolyHandGranate i ostalo
PostPostano: uto sep 30, 2008 9:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 11:54 am
Postovi: 47
Lokacija: Split Croatia
cut....prebacia sam post u drugu temu!? ;)
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... 3897#53897

vezano uz "Informirane čaše" (orgonom).


pozz
glogi

_________________
>>lako je tuđim qurcem gloginje mlatit<<

http://gloginjarr.blog.hr/
http://www.bikepics.com/members/gloginjar/
http://www.panoramio.com/user/1002238


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 30, 2008 10:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 07, 2008 10:17 pm
Postovi: 23
Lokacija: Tu i tamo
Na koji način moš uslikat orgonsko polje?

_________________
Nije bitno koliko sporo ides naprid,
samo je bitno da nikad ne stanes.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 30, 2008 11:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Da.. .to bi bilo veoma zanimljivo za vidjet.
Da znamo na kojoj je frekvenciji. I kakva mu je karakteristika. Da li je magnetska ,električna, elektro-magnetska ili neka druga. Prema tome bi se možda dalo i izmislit neka vrsta senzora. Ili bar pretvaraca.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 640 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 71 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz