Sada je: sub maj 18, 2024 4:41 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 385 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: čet nov 05, 2009 2:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Ko se seća starih radio prijemnika sigurno da zna za postojanje šuma na UKT (UKV) frekvencijama. Navodno, taj šum potiče iz svemira i rezultat je prastarog "velikog praska" koji je sveprisutan. Ako je Tesla uspeo pronaći rezonantnu frekvencu tih talasa onda je sasvim moguće da je sa nekoliko lampi (trioda i (ili) dioda) i svog transformatora dobio dovoljno jaku struju da pokrene elektromotor u automobilu. Opet, navodno, motor je imao mali broj obrtaja i veliki moment što opet navodi na pomisao da je motor bio specijalne konstrukcije, znači nije Edison (DC) tipa.
Uzimajući u obzir Teslinu genijalnost možemo dati mašti na volju i samo nagađati o kakvoj se konstrukciji radilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: čet nov 05, 2009 5:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 05, 2009 6:42 pm
Postovi: 62
nogard je napisao/la:
DelijaTZ je napisao/la:
Ako iko razumije šta ja ovdje solo pričam :P


taj Tesla bio pametan čovjek a i ti se kužiš izgleda nešto u to. Ja te uopće ne kužim, ali me zanima jel ima kakvog projekta kod tebe da si napravio? jel znaš napraviti bežični prijenos energije kao što je napravio Davor Jadrijević što je bio gost kod Mišaka u NRZ?

:love12:

Kakve veze ima da li sam napravio nešto ako ne razumiješ to nešto :D?
Ja nisam gledao NRZ, pa ako si gledao ukratko nam ispricaj, ili postavi link na youtube ako imas snimak :D bio bih ti vrlo zahvalan.
Najviše me interesuje kakav je bio predajnik i kakav prijemnik? Jer prijemnik moze biti i neonka i onda ti ne treba kondenzator ni mehanicki prekidac za rad prijemnika al zato sa novim prijemnikom možeš pokretat motore i ostale potrošače kao grijače i sijalice naravno.
Problem je da imaš npr. generator od 50kHz napona 500kV i kako sad napajat motor od 380V/50Hz :D Kažem vam Tesla nije izmislio Tesla coil za bacanje munja u zrak nego da napaja potrošače, sve moguće vrste potrošača. Bacanje varnica je samo bio način da ustanovi koliki je napon postigao i je li blizu rezonance, i to je to. Novu vrstu prijemnika vec sam spomenuo negdje patent i broj, tako da malo se potrudite i nadjite
Samo mi nacrtaj semu predajnika sa tog NRZ i reci cu ti jel stara ili nova verzija Tesla coil-a :D odnosno lošija ili bolja. Ako je stara verzija onda je vjerovatno koristio sijalice
Ma niko neće ni da pročita link :
http://www.tfcbooks.com/tesla/nt_on_ac.htm
zato što postoje 2 vrste bežičnog prijenosa. Tesla je prvo upoznao onaj prenos što ne valja nikako pa tek onda pronašao soluciju za nešto sasvim drugo!
Evo nekih glavnih dijelova sa linka:
„In the Houston Street laboratory, I could take in my hands a coil tuned to my body and collect 3/4 horsepower anywhere in the room without tangible connection, and I have often disillusioned my visitors in regard to such wonderful effects. Sometimes, I would produce flames shooting out from my head and run a motor in my hands, or light six or eight lamps. They could not understand these manifestations of energy and thought that it was a genuine transmission of power. I told them that these phenomena were wonderful, but that a system of transmission, based on the same principle, was absolutely worthless. It was a transmission by electromagnetic waves. The solution lay in a different direction. I am showing you this [diagram] simply as a typical form of apparatus of that period, and if you go over the literature of the present day you will find that the newest arrangements have nothing better to show“

Pa koja je to druga solucija?? To neko drugo rješenje?? Da čujemo opet šta Tesla kaže:

„Tesla:..you have to have in the circuit, inertia. You have to have a large self-inductance in order that you may accomplish two things: First, a comparatively low frequency, which will reduce the radiation of the electromagnetic waves to a comparatively small value, and second, a great resonant effect. That is not possible in an antenna, for instance, of large capacity and small self-inductance. A large capacity and small self-inductance is the poorest kind of circuit which can be constructed; it gives a very small resonant effect. That was the reason why in my experiments in Colorado the energies were 1,000 times greater than in the present antennae.
Counsel (PITANJE): You say the energy was 1,000 times greater. Do you mean that the voltage was increased, or the current, or both?
Tesla: Yes [both]. To be more explicit, I take a very large self-inductance and a comparatively small capacity, which I have constructed in a certain way so that the electricity cannot leak out. I thus obtain a low frequency; but, as you know, the electromagnetic radiation is proportionate to the square root of the capacity divided by the self-induction. I do not permit the energy to go out; I accumulate in that circuit a tremendous energy. When the high potential is attained, if I want to give off electromagnetic waves, I do so, but I prefer to reduce those waves in quantity and pass a current into the earth, because electromagnetic wave energy is not recoverable while that [earth] current is entirely recoverable, being the energy stored in an elastic system. “

Pitate se kako je moguće da je energija sad 1000 puta veća. Opet Tesla kaže:

„In Colorado, I reached 18 million horsepower activities, but that was always by this device: Energy stored in the condenser and discharged in an inconceivably small interval of time. You could not produce that activity with an undamped wave. The damped wave is of advantage because it gives you, with a generator of 1 kilowatt, an activity of 2,000, 3,000, 4,000, or 5,000 kilowatts; whereas, if you have a continuous or undamped wave, 1 kilowatt gives you only wave energy at the rate of 1 kilowatt and nothing more. That is the reason why the system with a quenched gap has become popular.“

Nema smisla da sad sve kopiram ovamo, samo sam izvadio neke bitne dijelove. Ima toga još, samo treba pročitati i shvatiti a podrazumjeva se da razumijete engleski dovoljno dobro.

_________________
Tesla : "The Hertz wave theory of wireless transmission may be kept up for a while, but it will be recognized as one of the most remarkable and inexplicable aberrations of the scientific mind which has ever been recorded in history."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: čet nov 05, 2009 6:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 05, 2009 6:42 pm
Postovi: 62
oOneonOo je napisao/la:
A hvatam te, i uvelike mi pomazes u povezivanju nekih mojih ideja i vizija,
uvjek neki korstan, detaljan i informativan post, uz to sirok i realan pogled na situaciju i vijesti koje se prezentiraju.
Svakog dana me sve vise fasciniras, mora da si jako zajeban igrac.
Hvala ti na svemu sto si ovdje objavio
Svaka cast, samo tako nastavi! =D>


HVALA HVALA \:D/ ,

pokušao sam na jednom elektroničkom forumu da raspravljam, ali toliko su zadubljeni u elektroniku da ne vide mehaniku, tako da nije išlo, ostao sam usamljen u razmišljanjima :(
Od kakve mi je koristi IGBT koji može izdržat 2,5kV i 1000A ako je pad napona na njemu 4,5V !!!! To su toliki gubitci , da kad bi ga koristio pri takvim strujama bolje bi grijao nego kvarcna grijalica sa 3 grijača :D
Treba mi prekidač koji će raditi makar na 200Hz i neće imati velike gubitke pri strujama 1000A. To je mehanički rotirajući prekidač sa četkicama i to se može lako napraviti i dobro je za početak izučavanja "bolje verzije prijemnika i predajnika". Najlošiji je onaj sa iskrištem, to je prvi, imaš zračenje i buku itd.
Pitate li se ima li još šta bolje od mehaničkog rotirajućeg prekidača? Naravno da ima , ali to sad postaje mehanički rotirajući prekidač sa tečnim metalom (Hg-živa). Opet je to mehanika, nema nikakve elektronike, niko ne spominje tranzistore , FET, MOSFET, IGBT, zamislite da ste u 1900. godini i to ne postoji!
Rotirajući prekidač sa živom ima prskalicu i rotirajući disk, ili čak može da bude sa rotirajućom prskalicom i rotirajućim diskom ali su im smjerovi suprotni da se postigne što veća brzina prekidanja. Što će nam veća brzina , zar nije dovoljno 200Hz. Pa jeste za početak, ali kad već možemo smanjiti gubitke na prekidaču zašto to ne bismo uradili. Gubitci na rotirajućem prekidaču su inverzno proporcionalni kvadratu brzine rotiranja kako kaže TESLA! Ako sam imao neke gubitke sa rotirajućim prekidačem sa četkicama na 200Hz onda ću sa ovim prekidačom sa tečnim metalom biti na 1000Hz i imati 25 puta manje gubitke!!! Ovdje smo samo iskoristili prednost tečnog metala da bi brže okretali disk i izbjegli zagrijavanje zbog trenja kod direktnog kontakta na običnom rotirajućem prekidaču sa četkicama! A čim sam na 1000Hz odma sam smanjio potrebni ulazni induktivitet a imam isti Q faktor a plus izbjegao upotrebu jezgre i probleme oko tih vrsta gubitaka. Jednim udarcem 2 muhe :D
Ovo sve se odnosi na predajnik, jer tu su velike struje, a kod prijemnika tog problema nema , može i obični mehanički prekidač sa četkicama jer je frekvencija i od 100Hz dovoljna za normalana rad.
Džaba to sve kad se po tom pitanju nalazimo još u 1891. godini :D kad su bila iskrišta a mehanički rotirajući prekidači su došli na red tek 1896. godine a ovi sa tečnim metalom su došli 1898. godine. :-k

_________________
Tesla : "The Hertz wave theory of wireless transmission may be kept up for a while, but it will be recognized as one of the most remarkable and inexplicable aberrations of the scientific mind which has ever been recorded in history."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pet nov 06, 2009 1:52 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 25, 2009 1:42 pm
Postovi: 21
Samo napred, Delijo!
I imaj razumevanja, jaaako mali promil od promila ljudi drži u glavi čak i osnovne foemule i postavke iz energetike, elektromagnetike, industrijske elektornike i ostalog o čemu pričaš.
Samo ti nastavi, a ko bude imao volje i vremena, probaće polako da vari tvoju priču i da ulazi u nju. Pozz

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pet nov 06, 2009 7:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
hvala za odgovor, samo bih volio da si konkretniji. elektrotehnika mi nažalost nije struka, ali me interesira. razumijem te o čemu pričaš, ali na osnovu toga sa svojim znanjem ne bih mogao napraviti nikakvu rekonstrukciju tesline ideje...

DelijaTZ je napisao/la:
Kakve veze ima da li sam napravio nešto ako ne razumiješ to nešto :D?


mene baš zanima kako napraviti to što sam vidio. samo što ne znam od kud da počnem jer nemam dovoljno informacija. tu sam se nadao da ćeš ti uskočiti sa nekom preciznom shemom koju bi i laik znao shvatiti.
i baš bih htio napraviti nešto što možda ne razumijem (a u biti pretpostavljam da nitko niti ne razumije u potpunosti osim tesle).

Citat:
Ja nisam gledao NRZ, pa ako si gledao ukratko nam ispricaj, ili postavi link na youtube ako imas snimak :D bio bih ti vrlo zahvalan.

evo ti link za skinuti: http://www.rapidshare.com/users/DQGNJ4/

e sad jel je nova ili stara verzija zavojnice to ćeš ti prije otkriti :wink:

:love12:

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pet nov 06, 2009 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 05, 2009 6:42 pm
Postovi: 62
Hvala nogard na linku sa fajlovima NaRubuZnanosti bežični prenos. Odgledao sam sve fino i detaljno i mogu reći da je Davor blizu što se tiče samog principa prenosa energije na daljinu ali je još uvijek tako daleko od prenosa veće količine energije i ima dosta grešaka a imao bih ga i dosta štagod upitat :D. Sam je rekao da je upalio LED diodu na 10 metara, ali kakve koristi od LED diode ? :D Znači treba da govorimo o prenosu veće snage, nekoliko kW a ne npr. radio komunikacijama, LED diodama!
Što se tiče prof. Konstantina Meyla, mislim da sa kratkim valovima neće daleko dogurati. Čak šta više on to naglašava kao poboljšanje „mi sad koristimo mnogo više frekvencije nego Tesla i uređaji su mali“. Heh pa kratki talasi, to znači reda MHz a to znači isijavanje, džaba ti i geometrija i sve ostalo ako ti uređaj isijava energiju u prostor. Predajnik treba da šalje energiju u elastični sistem, kao ono kad guraš klatno kod dvostepenog mehaničkog oscilatora, treba da ide lagano.
A što se tiče Davora on spominje El.experimenter iz 1919 koji je objavio Teslin članak „The True wireless“ a radi nešto sasvim drugo. Ako već koristi „Magnifying Transmitter“ onda bi trebao pročitat i ovo:
http://www.teslaplay.com/autosection5.htm
Ajd što to on koristi, već je opet pogrešno spojio. Cijelo vrijeme naglašava kako je bitna geometrija antene!!! A koristi plastičnu flašu na koju je namotao sekundar (primara i nema nikako!). Nije problem što je plastična flaša nego je problem zašto je okrenuta naopačke??? Zar Teslin sekundar ne bi trebao da izgleda kao zarubljeni konus ali tako da je širi dio dole a uži gore a kod Davora je naopačke!
Još nešto, cijelo vrijeme naglašava da je bitan sferni vrh antene a kod njega ga na njegovom predajniku nema !!! Ja sam očekivao makar metalnu polusferu promjera 30cm!
Ima još toga. Davor nije mjerio napon na sekundaru! Cijelo vrijeme govori da je to „The Magnifying Transmitter“ a mogao je fino uzet žicu sa mase i prinijeti je sekundaru da vidimo kolika je varnica koliko je to pojačanje! Ako je npr. 1cm onda je napon oko 30kV i dalje se može izračunati snaga i ostalo.
Davor spominje četvrtinu talasne dužine a namotao je tu dužinu koja za frekvenciju 500kHz iznosi 150 metara, na flašu promjera 10cm ! To automatski znači da će imati preko 450 namotaja sekundara, Tesla rekao da ne bi trebalo da pređe 50 namotaja! To dalje znači da će zbog ogromnog broja namotaja sav potencijal da pojede parazitni kapacitet namotaja i ništa neće ostati (vrlo malo će ostati) za oscilacije. Mora sekundar „udarat“ potencijalom u zemlju , odnosno moram njihat klatno, to je ta analogija!
Evo neke karakteristike 2 Teslina sekundara :
50 namotaja, promjer 2,4m konusni oblik, frekvencija 220kHz
35 namotaja , promjer 15m , frekvencija 50kHz
Tesla je u Coloradu izučavao prenos energije kroz prirodne medijume (vazduh,zemlja, more...) i lijepo je rekao da bi koristili prenos VEĆE energije kroz vazduh mora biti predajnik zbog ekonomičnosti rada na određenoj nadmorskoj visini zbog pada atmosferskog pritiska odnosno povoljnijih električnih svojstava vazduha! Pa zbog tog je i rekao da bi prenos kroz more bio bolji, zbog boljih svojstava mora u odnosu na zemlju! A planirao je instalirati taj zračni predajnik samo tamo gdje su planine i gdje imaju rijeke, odnosno hidrocentrale. Tesla je izvodio eksperiment tako da je jednu cijev od predajnika do prijemnika držao pod nekim određenim podpritiskom! U tom principu je poenta da je koristio STRATOSFERU kao sloj za prenos isto kao što zemlju koristi. Atmosfera je prepreka, zato se penjao na planine!
Znači lijepo možemo zaboraviti prenos kroz vazduh, jer nećemo se penjati po planinama kad ima prenos kroz zemlju.
Druga opcija je dakle kroz zemlju! A ta je opcija daleko povoljnija za prenos veće energije, bilo gdje (i nema uticaja nadmorska visina!) Mnogi pitaju pa zar to ne bi bilo opasno jer mi hodamo po zemlji i bili bi u direktnom kontaktu sa naponom :D ? I to je Tesla predvidio, pa nije toliko lud da sam sebe ubije naponom :D Tu ulogu igra frekvencija jer naše tijelo, odnosno naši živci reaguju do oko 10kHz pa ako koristimo npr. 50kHz onda smo na sigurnoj udaljenosti od opasnosti.
Već sam rekao da je Tesla Coil generator skalarnih valova. Evo još jedan citat Tesle :
„The discovery of the stationary terrestrial waves, showing that, despite its vast extent, the entire planet can be thrown into resonant vibration like a little tuning fork; that electrical oscillations suited to its physical properties and dimensions pass through it unimpeded, in strict obedience to a simple mathematical law, has proved beyond the shadow of a doubt that the earth, considered as a channel for conveying electrical energy, even in such delicate and complex transmissions as human speech or musical composition, is infinitely superior to a wire or cable, however well designed“

Evo i link , ima dosta Teslinih članaka gdje će te pronaći ključne podatke za razumjevanje svega ovog ovdje.
http://www.tfcbooks.com/tesla/contents.htm

_________________
Tesla : "The Hertz wave theory of wireless transmission may be kept up for a while, but it will be recognized as one of the most remarkable and inexplicable aberrations of the scientific mind which has ever been recorded in history."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: sub nov 07, 2009 1:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 05, 2009 6:42 pm
Postovi: 62
nogard je napisao/la:
hvala za odgovor, samo bih volio da si konkretniji. elektrotehnika mi nažalost nije struka, ali me interesira. razumijem te o čemu pričaš, ali na osnovu toga sa svojim znanjem ne bih mogao napraviti nikakvu rekonstrukciju tesline ideje...

DelijaTZ je napisao/la:
Kakve veze ima da li sam napravio nešto ako ne razumiješ to nešto :D?


mene baš zanima kako napraviti to što sam vidio. samo što ne znam od kud da počnem jer nemam dovoljno informacija. tu sam se nadao da ćeš ti uskočiti sa nekom preciznom shemom koju bi i laik znao shvatiti.
i baš bih htio napraviti nešto što možda ne razumijem (a u biti pretpostavljam da nitko niti ne razumije u potpunosti osim tesle).




Ako te zanima kako nešto takvo napraviti, potraži informacije na temu kako napraviti TESLA COIL, čak sam i ja dao šemu jedne novije verzije u prethodnim postovima, pa potraži. Ali bitno je da se držiš ovdje rečenih upustava, a ostalo pitaj pa ćemo pomoći.

SRETNO! ;)

_________________
Tesla : "The Hertz wave theory of wireless transmission may be kept up for a while, but it will be recognized as one of the most remarkable and inexplicable aberrations of the scientific mind which has ever been recorded in history."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pon nov 09, 2009 8:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 05, 2009 6:42 pm
Postovi: 62
Kad sam još nekoliko puta odgledao onaj NRZ o bežičnom prenosu, još neka zapažanja da iznesem :D
Odlučite se da li želite prenos kroz vazduh ili kroz zemlju, pa onda pričajte. Kako kod pogledate to je u suštini jednožični prenos, odnosno prenos jednim pravcem , bez povratnog. To je suština, mora biti makar jednim pravcem a može i više, npr, mi danas koristimo prenos sa 2 žice ili ako je trofazni potrošač onda sa 4 žice!! A to hoćemo li mi ići kroz zemlju ili zrak , odnosno hoće li nam jednu žicu glumiti vazduh ili zemlja ili možda more :D, to odlučuju drugi faktori, koje sam rekao već prije (nadmorska visina, prenesena snaga...)
što se tiče Konstantina Meyla:
-stavlja aluminijsku foliju na transmiter a folija je nepravilnog oblika i ima špicaste vrhove! Opet problem geometrije antene o kojoj priča Davor! Na vrhu treba da se nalazi ispolirana polusfera ili sfera bez špicastih dijelova da bi spriječili curenje naelektrisanja (to je ono kad Tesla govori da je kontruisao kondenzator kojem naelektrisanje nemože pobjeći!) Ako nije u rezonanciji znači treba regulisati rezonanciju, ali regulacija rezonancije se ne radi u sekundaru (kao DAVOR)!! To se radi u primaru sa promjenjivim induktivitetom!
-vjerovatno je upravu što se tiče energije neutrina jedino tako možemo opravdati višak energije, uostalom nije bitno odakle je višak , bitno je da ga ima ;)

Što se tiče Davora, još nekoliko opažanja:
-predajnik nije direktno uzemljen! Nego preko elektroničkog sklopa, koji glumi primar, odnosno daje oscilacije! Zato i nema značajne snage, jer da ima primar pa da je primar vezan na elektronički sklop a sekundar uzemljen, onda bi snaga bila veća, ali i sklop bi vjerovatno pregorio jer primar treba da je max. 3 namotaja deblje žice a to je kratki spoj čak i na tako visokim frekvencijama! Zato kod Tesle kondenzator napaja primar jer kondenzator može dati jaču struju nego izvor! I zato je Tesla govorio da je kondenzator jači od eksploziva!
-zbog ne uzemljenosti predajnika, male snage i ostalog princip se sveo na elektromagnetski prenos, znači zračenjem i zato je daljina tako mala !!! Nije demonstrirao jednožični prenos!
-i kod Davora su i predajnik i prijemnik sa nekim trakastim kondenzatorom na sekundaru, odnosno TOP-LOAD, što je opet problem geometrije koju nije ispoštovao, iako je čitao Tesline članke, patente :D
Eto toliko za sad, i malo previše je čini mi se :D

_________________
Tesla : "The Hertz wave theory of wireless transmission may be kept up for a while, but it will be recognized as one of the most remarkable and inexplicable aberrations of the scientific mind which has ever been recorded in history."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pon nov 09, 2009 2:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
DelijaTZ, ma nije previše, samo ti piši. Ovo je stvarno edukativno, a to možda dođeš do ideje kako je Tesla napravio prijamnik koji je lovio "neke frekvencije" (znači, bez predajnika). Jedni kažu da je pogodio rezonantnu frekvenciju elektromagnetskog zračenja koje je ostalo od velikog praska, a drugi da je uspio uskladiti frekvenciju nekog tijela (recimo planine) i na istom principu koristiti to kao izvor električne energije. Što je tu istina, ne bih znao. Malo me muči ovo sa rezonatnom frekvencijom velikog praska, jer to je šum, tako da ne znam što bi se tu rezoniralo... možda postoji nešto iza toga? možda val koji je maskiran u tom šumu i on ga je uspio otkriti?

:love12:

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pet nov 13, 2009 3:05 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon jan 19, 2009 9:55 am
Postovi: 29
galaksija je napisao/la:

Internetom ostvarena pobeda za cistu energiju!


Kad netko objavljuje ovakva kvazi-otkrica bez konkretnih nacrta, a na upite preko maila o mogucoj suradnji odgovori pretplatom na mailing listu - u mom bicu takav biva svrstan u kategoriju prevaranta i lakrdijasa i niceg vise.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: čet nov 26, 2009 10:43 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 21, 2009 10:16 am
Postovi: 13
Naletih na interesantan clanak,pa reko da podijelim sa vama. :)
Citat:
A team of engineers in Alabama unveils an invention that reimagines the way magnets work, and that could change the way we do everything from closing the fridge to building frictionless gears.

Polar Printer Reimagines the Way Magnets Work (With Video!)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: sri dec 09, 2009 3:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 15, 2009 10:19 pm
Postovi: 52
http://projectavalon.net/Patrick_Kelly_Free_Energy_Guide.pdf

_________________
Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks.
Harry Callahan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: ned dec 13, 2009 6:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Zheel, odlicna knjiga. Sve sto ima na netu je sakupljeno na jedno mesto i vise od yoga.

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Alternativni izvori energije
PostPostano: pon dec 14, 2009 12:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
Jack987 je napisao/la:
Pratim neke strane forume o alternativnim oblicima energije, ima toga zbilja dosta, pa sam odlučio prevesti jedan odličan post sa foruma:
-------------------------------------------------------------------------------

Besplatna energija je još uvijek misterija za mene.
Naravno, uvjeren sam da ima mnogo oblika besplatne enrgije, sa vrlo malo ulaganja ili uopće bez ( zero - point ).

Našao sam da ima određena klasifikacija tih energija i načina na koje se ona dobiva. Iako nisam tehničar, mogu iznijeti jednu procjenu o podjeli takvih energija za forum:

1) Elektromagnetska tehnologija

a) Aplikacije Casimir-ovog vakuumskog efekta ( u fizici )
b) Spomenuta Schauberger-ova tehnologija ( VRIL diskovi )
c) Zero point energija ( energija nulte točke ) spominjana na raznim internet-stranicama
d) Teslina tehnologija - Teslini tornjevi i Wilhelm Reich energetske naprave

2) Nuklearna tehnologija

a) Hladna fuzija
b) Solarna energija

3) Energija Zemlje/Sunca

a) Zemaljska geomagnetska energija
b) Solarna elektromagnetska polja
c) Kombinacija a i b, sa zemljinom morfogenetskom energetskom mrežom ( linije energije kao npr. Stonehenge i piramida u Gizi )

4) Tehnologija / energija Atlantiđana

a) Tehnologija bio-jezgre, dobivanje energije iz sjemenki biljaka
b) Tehnologija velikih kristala, naprave za pohranjivanje energije u kombinaciji sa napravama koje prenose solarnu energiju ( Bermudski trokut - energetski vrtlog )
c) Crna magija, seksualna energija, i radionijske naprave, kontrola uma
d) Tehnologija zvuka i antigravitacije ( Kelly naprave )
e) Porstorno/vremensko podešavanje ( solotoni ??? Pledijska I Sirijska tehnologija )

HAARP/ELF sistem također koristi djelomično 3c, 4b i 4c.

Interesantno, postoji preklapanje između 1b i 4e, ali izgleda da Schaubergerove naprave ne koriste tehnologiju putovanja kroz vrijeme niti zakretanje vremena.

Moj problem je taj što nemam dovoljno vremena/znanja da to sve istražim, niti imam diplomu iz fizike, pa je jedino što ovako mogu dati je ova procjena korištenja energija iz alternativnih izvora. Moguće da tu ima preklapanja u raznim aplikacijama.

Nadam se da će ostali otići mnogo dalje u istraživanjima.

-----------------------------------------------------------------------------------

Eto, dobro čovjek kaže... hoćemo li mi malo istražiti nove tehnologije dobivanja besplatne energije? I ne zaboravimo da se vjerojatno veliki dio ovih tehnologija odnosi na više denzitete, pa bi i to trebali uzeti u obzir.

:wink:


zero point - nista... kolko ja znam to mi je vise znanstveno objasnjenje svijesti na materijalnoj razini...
kaze kako na nultoj razini energije u stanju mirovanja na -273C, i dalje se ocituje prijenos/razmjena energije medju elektronima i protonima i neutronima...
mozda malo blesavo ali mi smo tako njima uradili sto rade stoljecima nama...
umjesto da energiju stalno razmjenjujemo jedni sa drugima, mi je cuvamo za sebe a zbog stranih utjecaja, razmjena energije tezi ka 0, dok bi realna mogucnost veeeelka, tako i cestice umjesto da strcaju kvarkove stalno, pocinju ih cuvat za sebe jer misle da ce se potrosit
ako postoji tehnologija bio jezgre, onda mozes energiju crpit iz svakog objekta po pretpostavci da su masa i energija proporcionalni...
crna magija - visedenzitetske energije, opasne, seksualna energija- vrrrlo lose,

a mene bi pravo zanimali energije geometrijskih oblika i kristala jer u konacnici te iste stvari su i pokopale atlantidjane...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: pon dec 14, 2009 5:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 05, 2009 6:42 pm
Postovi: 62
Idemo dalje u raspravu o besplatnoj energiji...
Mislim da je potrebno još neke stvari objasiti, a koje su vezane za elektron ili uopšte naelektrisanje. Elektron oko sebe stvara električno polje koje se širi u prostor brzinom svjetlosti. Kako ga stvara i otkud mu energija da ga stvara je još uvijek paradoks koji nije riješen :D
Pogledajte samo kućnu instalaciju. Imate po cijeloj kući razvedenu mrežu bakarnih provodnika, ali pogledajmo kretanje slobodnih elektrona i kolika je frekvencija polja !
Elektroni se kreću uzduž provodnika jako malom brzinom , reda 1 (cm/s), dok osciluju oko svog ravnotežnog položaja. Ali promjena polja je 50 Hz. Znači polje se promijeni 50 puta u sekundi. To znači da elektron tamam krene u jednom smjeru , polje se promjeni i oni ide u kontra smjeru itd. Ovo je bitno da postanete ovoga svjesni, jer je u stvarnosti situacija takva samo treba povezati neke stvari. Ja ovo nisam izmislio, naći će te ovo sve na netu ali ne na jednom mjestu :D
Znači imam situaciju da u mojoj kući , imam svoje provodnike koji imaju puno slobodnih elektrona ali neće da se kreću gdje ja hoću. Nego plaćam Elektro-distribuciji da mi pomjera moje elektrone uzduž provodnika tamo-vamo. Oni nigdje ne idu, tamam krenu naprijed opet se vrate nazad :D Znači ništa nisam dobio od Elektrodistribucije , osim električnog polja, koje je tu prisutno i kad nema nijednog potrošača u kući. Kad spojiš potrošač i spojiš ampermetar u seriju i pokaže ti npr. protiče struja 2 ampera, to znači da je protekla određena koncentracija naboja u određenom vremenu kroz površinu poprečnog presjeka provodnika, ali ti ne kaže da je se i vratila ili koliko puta je „protekla“ kroz tu površinu :D Jedino objašnjenje da elektroni idu nekuda u smjeru polja je kod istosmjernih napona, jer tu je polje istog smjera i elektroni koji se kreću u jednom smjeru.
Ali ima nešto što je zajedničko za oboje istosmjerne i izmjenične. Kod svih je dvožična ili višežična veza potrošača sa izvorom energije, odnosno polja :D Drukčije rečeno potrošač ubija svoj izvor, odnosno baterija se prazni itd.
Ili bolje rečeno, ako je izvor tu da nam obezbjedi električno polje, zašto ga mi ubijamo proticanjem struje direktno kroz izvor? Zar ne može nekako da se veže potrošač a da struja potrošača nije zatvorena kroz izvor. Sad će neki reći „može preko transformatora“ ali zar to nije isti slučaj, samo je transformator poslužio kao preslikač otpora, jer izvor opet vidi direktno potrošač samo je neka vrijednost promijenjena (napon ili struja) da bi potrošač se prilagodio izvoru napajanja :D
Zapitajte se kako su kod Tesle spojene sijalice paralelno sa debljim provodnikom??? Ili kako ispitivač napona radi jednožično ?? Od tih stvari treba krenuti u razumijevanje Tesline tehnologije. Kod Tesle potrošač nije spojen direktno na izvor, nego samo na jednu njegovu granu i to paralelno njoj. Izvor (Tesla coil) radi neometano i predaje snagu samo onda kad ima potrošač, a ne kao današnji izvori (Termoelektrane i ostali) koji moraju stimulisati potrošače da troše u određeno vrijeme, jer njima nije ekonomski isplativo tako raditi :D Tako su i nastale skupa i jeftina tarifa.
Npr. potrošač treba 200V za rad, i uzmem da ću na 1m pravolinijskog bakarnog provodnika imati potencijalnu razliku od 200V ali tako da se neće prebrzo mijenjati, odnosno da frekvencija nije previsoka, jer moram pokupiti tu razliku potencijala sa mehaničkim prekidačom, napuniti kondenzator i isprazniti na potrošač. Ako je frekvencija npr. 50kHz to znači da je dužina sekundara 1500m a to dalje znači da će biti nabijen maksimalno do 300kV da bi imali taj napon od 200V/m potreban za potrošač. Recimo da prekidač na potrošaču radi brzinom 150Hz to je trajanje uključenja/isključenja oko 6,6ms. Kondenzator je spojen preko prekidača na provodnik dužine 1m sa kojeg prikupljamo potencijalnu razliku, a koji može i biti duži, u zavisnosti potrebe potrošača.
Sad ovo treba povezati sa radom izvora, odnosno Tesla Coil-om. I tamo imamo mehanički rotacioni prekidač i neka imamo takođe brzinu od 150Hz potrebnu da primarni kondenzator bude u rezonanciji sa ulaznom prigušnicom. Sada oscilacije primar-sekundar treba da potraju makar 5-6 ms da bi potrošač stigao pokupiti razliku potencijala. Oscilacije u sekundaru su prigušene ali je otpor dovoljno mali (reda nekoliko oma) da oscilacije potraju dovoljno dugo!
Najbolje poređenje koje mi pada na pamet je sljedeće: zamislite da imate neki stroj koji radi na principu klackalice odnosno da ima dva kraka , kao dva stabilizatora, ili dvije noge i da je montiran na otvorenom moru i pluta po površini. More je mirno , nema vjetra , i stroj stoji na ona dva distancera odignut na nekoj visini, i ne radi jer ne radi klackalica. Sada zamislite da počne puhati vjetar i da se pojave valovi koji su razmaknuti na nekoj međusobnoj udaljenosti. Ako je razmak klackalice jednak polovini međusobnog razmaka između dva vrha vala, onda će stroj primat maksimalne oscilacije. To je to. Vjetar je potencijal a valovi su elektroni.
Opet se ponavljam ali šta ću kad se sve svede na odnos izvor-potrošač, lakše objašnjenje nemogu dati :D

_________________
Tesla : "The Hertz wave theory of wireless transmission may be kept up for a while, but it will be recognized as one of the most remarkable and inexplicable aberrations of the scientific mind which has ever been recorded in history."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: uto dec 15, 2009 12:17 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto dec 15, 2009 12:06 pm
Postovi: 24
Lokacija: Korak od mora, dva od sniga
Dugo vec pratim ovaj forum, a ova tema me ponukala da se registriram. Evo za DelijuTZ(i sve ostale kojih zanima) postavljam link sa bloga Kresimira Misaka, voditelja i urednika emisije Na rubu znanosti. Tamo je objasnjena cijela teorija gospodina Jadrijevica o bezicnom prijenosu energije. Ja sam zavrsio elektrotehnicku skolu, i kuzim vecinu, ali molim DelijuTZ da nam to ukratko i jezgrovito objasni nakon sto sve procita. Evo link: http://blog.vecernji.hr/misak/2009/12/05/davor-jadrijevic-%E2%80%93-emard-uspjesno-izveden-teslin-bezicni-prijenos-energije/ . Pozdrav!

_________________
https://elisfantasy.com/
https://cracklingsound.com/
https://pickleballhrvatska.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: uto dec 15, 2009 3:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
STEORN uzvraća udarac..
http://www.livestream.com/steorn

nema se baš što spektakularno vidjeti al se vrti....
a kako i zašto.... ](*,) :-k

i još jedan linkić;
http://pesn.com//2009/12/15/9501594_Ste ... os_e-Orbo/

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: uto dec 15, 2009 6:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 05, 2009 6:42 pm
Postovi: 62
mrgood je napisao/la:
Dugo vec pratim ovaj forum, a ova tema me ponukala da se registriram. Evo za DelijuTZ(i sve ostale kojih zanima) postavljam link sa bloga Kresimira Misaka, voditelja i urednika emisije Na rubu znanosti. Tamo je objasnjena cijela teorija gospodina Jadrijevica o bezicnom prijenosu energije. Ja sam zavrsio elektrotehnicku skolu, i kuzim vecinu, ali molim DelijuTZ da nam to ukratko i jezgrovito objasni nakon sto sve procita. Evo link: http://blog.vecernji.hr/misak/2009/12/05/davor-jadrijevic-%E2%80%93-emard-uspjesno-izveden-teslin-bezicni-prijenos-energije/ . Pozdrav!


I pročitao sam i odgledao već više puta i dao sam nekoliko komentara na to već prije. Vrati se malo unazad koju stranicu i naći ćeš odgovore.
Znači nije to to. I Tesla je prvo demonstrirao prenos sa elektromagnetskim valovima ali je rekao da je beskoristan! Zatim je pokazao prenos električnim poljem! A već znate da se električno polje najbolje prostire kroz provodnike, pa je planirao koristiti Zemlju i više dijelove atmosfere po potrebi. A nikako kroz zrak (bar ne na dalje relacije), jer čak je je i pobjegao od iskrišta u svojim TeslaCoil i prešao na rotirajuće mehaničke prekidače zato jer ga je zrak kočio, oduzimao korisnu energiju.
Ako znaš engleski pročitaj ovaj link i dobro ga prostudiraj. Ali pročitaj pažljivo, pa čak i ako prvi put ti bude sve se pomiješalo u glavi, odmori malo pa ponovo pročitaj i mnogo će ti se isplatiti vjeruj mi!
Evo link: http://www.tfcbooks.com/tesla/nt_on_ac.htm

_________________
Tesla : "The Hertz wave theory of wireless transmission may be kept up for a while, but it will be recognized as one of the most remarkable and inexplicable aberrations of the scientific mind which has ever been recorded in history."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: uto dec 15, 2009 7:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
DelijaTZ je napisao/la:
mrgood je napisao/la:
Dugo vec pratim ovaj forum, a ova tema me ponukala da se registriram. Evo za DelijuTZ(i sve ostale kojih zanima) postavljam link sa bloga Kresimira Misaka, voditelja i urednika emisije Na rubu znanosti. Tamo je objasnjena cijela teorija gospodina Jadrijevica o bezicnom prijenosu energije. Ja sam zavrsio elektrotehnicku skolu, i kuzim vecinu, ali molim DelijuTZ da nam to ukratko i jezgrovito objasni nakon sto sve procita. Evo link: http://blog.vecernji.hr/misak/2009/12/05/davor-jadrijevic-%E2%80%93-emard-uspjesno-izveden-teslin-bezicni-prijenos-energije/ . Pozdrav!


I pročitao sam i odgledao već više puta i dao sam nekoliko komentara na to već prije. Vrati se malo unazad koju stranicu i naći ćeš odgovore.
Znači nije to to. I Tesla je prvo demonstrirao prenos sa elektromagnetskim valovima ali je rekao da je beskoristan! Zatim je pokazao prenos električnim poljem! A već znate da se električno polje najbolje prostire kroz provodnike, pa je planirao koristiti Zemlju i više dijelove atmosfere po potrebi. A nikako kroz zrak (bar ne na dalje relacije), jer čak je je i pobjegao od iskrišta u svojim TeslaCoil i prešao na rotirajuće mehaničke prekidače zato jer ga je zrak kočio, oduzimao korisnu energiju.
Ako znaš engleski pročitaj ovaj link i dobro ga prostudiraj. Ali pročitaj pažljivo, pa čak i ako prvi put ti bude sve se pomiješalo u glavi, odmori malo pa ponovo pročitaj i mnogo će ti se isplatiti vjeruj mi!
Evo link: http://www.tfcbooks.com/tesla/nt_on_ac.htm


evo, ja pročitao 5 puta, ali još mi nije jasno!

jesam li toliko glup, ili... :toothy2:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Besplatna energija
PostPostano: uto dec 15, 2009 7:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 05, 2009 6:42 pm
Postovi: 62
I još nešto...
Davor govori da po njegovim proračunima Teslin toranj ima snagu oko 180MW , a ja ipak mislim da je čak 1000 puta veća :D
Pitate se kako, e pa neka je kapacitet "gljive" tornja samo 1nF i neka je frekvencija 50kHz a neka bude nabijen na napon maksimalno 50MV (zato ga je i izdigao tako visoko, da ne bi varnice skakale ka Zemlji, i zato je bio sastavljen od mnogobrojnih polusfera) onda kad se izračuna oscilirajuća snaga dobije se :
P=C*f*(Uc)^2 = 125 GW :D

_________________
Tesla : "The Hertz wave theory of wireless transmission may be kept up for a while, but it will be recognized as one of the most remarkable and inexplicable aberrations of the scientific mind which has ever been recorded in history."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 385 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz