Sada je: sub apr 27, 2024 8:35 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 385 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon jan 09, 2006 9:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 2:57 pm
Postovi: 73
Lokacija: Tu
Evo, tako čemo:
-Imamo star ekonom lonac
-Unutra su montirane 2 elektrode rostfraj(2dm2) na razdaljini 3mm
-Svaka elektroda izoliranim kablom vezana je na konektor na poklopcu
-Izradjuje se elektronika za impulzno napajanje(0-100V,0-1kHz,promenljiv duty cycle)
-Ako zatreba HV, spremna je cink-špula

To čemo složiti. Recimo, da počne elektroliza(ne garantiram ništa) i dobijemo vodik i kisik. To sad ide iz ekonoma.

Sad pitanje: Kako da izmjerimo, koliko energije smo sa tim gasom dobili? Jedna ideja je, da njime isparavamo vodu, pa računamo potrebnu energiju za to.

Ako netko ima ideju ili nešto zna o tome...

PS Može i lude ideje, zafrkancija, kritike i slično, ajmo se BRAINSTORMING


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 09, 2006 9:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
OPO... pomozi čovjeku... mislim, da si u koloidnom dao izračun za nešto slično...

Thnx.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 10, 2006 11:31 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo samo jednog rješenja za struju:

Manta generator.


slika
slika

Detalji: http://www.keelynet.com/tilley/tillmanta.htm

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 13, 2006 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 2:57 pm
Postovi: 73
Lokacija: Tu
Citat:
Kad se na vodu djeluje frekvencijom koja je u rezonanciji s njenim molekulama, pomoću sustava koji je razvio Stan Meyer (SAD) i u novije vrijeme ponovno Xogen Power, Inc., ona se raspada na vodik i kisik uz vrlo malu potrošnju električne energije. Osim toga, upotrebom različitih elektrolita (aditiva koji poboljšavaju električnu vodljivost vode), djelotvornost procesa se drastično povećava. Također je poznato da određene geometrijske strukture i teksture površina imaju pozitivan utjecaj. To znači da je moguće proizvesti neograničene količine vodika koji se može koristiti za pokretanje motora (kao u vašem automobilu) po cijeni vode.


Znači, nikako ne možemo dobiti nikakvom elektrolizom toliko tog prskavca, da nam nadoknadi uloženu energiju? Ima smisla. Samo u gornjem citatu tvrde drugo, zato bi rado probao na što lakši način:

Uloženu energiju lako je izmjeriti
Dobijenu nikako, taj plin se neda ni zapaliti, jer pukne ko petarda, jeboga.

A ako želim znati iskoristivost moram znati oboje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 13, 2006 1:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 15, 2005 7:40 pm
Postovi: 147
Citat:
"Ne moze se dobiti vise energije nego je ulozeno".


Recimo da je tako !!
Al moze se dobiti free energije koliko hoces i to potpuno ekoloski ciste.

Nadalje moze se puno bolje iskoristiti energija, kad pogledamo danas da je iskoristivost u najmanju ruku jadna onda se vidi da je sve stvar komericijale.
Hocu reci da se vodik moze proizvoditi (spremati) besplatno pomocu sunceve enrgije koja je besplatna, al zasto je skupa tehnlogija za proizvodnju takve energije opet bi se dalo raspravljati. Nadalje znamo da imamo gorivu ćeliju koja je vise nego fascinantna i opet se ne koristi nigdje osim u svemiru (NASA). Sto reci nego 3D 8)
Uostalom evo u zadnje vrijeme vrište vlada svijeta kako je zagadjenje veliko i kako sto prije treba, pazi sad, razvijat LPG pogonsko gorivo :-D, ono ajmo jos OTTO motor, kad ce tome biti kraj, pa vjerovatno dok je LOVA ta koja pokrece 3d svijet, mislim kako nije nikome doslo iz guzice u glavu pa rekao ajmo vodik kako pogonsko gorivo. Nego ukapljeni plin. PIH
sve je to to !

_________________
Jedino je Bog svemoguć


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Jbg kad je skupo !!
PostPostano: pon feb 06, 2006 10:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 15, 2005 7:40 pm
Postovi: 147
Evo linka http://www.energoberen.hr/
Kakvi krasni sustavi, na zalost namjanje ih je u privatnim rukama, a vjerovatno zbog cijene. Medjutim dalo bi se tu zbrajat kad pogledas koliko dajes mjesecno za energiju mozda bi ti se i isplatilo za kojih 20-tak godina. Dakle ne znam tko je rekao da ti sustavi zuzimaju veliki prostor, dakle to je u potpunosti krivo, ovdje vidim da jedan modul proizvodi 210 W a samo je 1,25 m2 mislim pa to je vise nego fenomenalno, dakle za nekih 100 m2 imamo 21 Kw, popuno free energy. (a za jedno domacinstvo bi bilo sasvim dovoljno oko 10 kw-50m2), a di su jos vjetro turbine..... jaooj, da mi je to hehe 8)

_________________
Jedino je Bog svemoguć


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 02, 2006 1:08 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
VIKTOR SCHAUBERGER - OUR SENSELESS TOIL

The Cause of the World Crisis
Progress Through Transformation Of The Atom - Not Its Destruction !

first published in 1933

PART I

Table of contents

Foreword

The Disrupted Cycle - The Cause Of The Crisis

Nature Protects Herself

Nature Operates Only Indirectly

The Nature Of Water

The Cancerous Decay of Organisms

The Forest

Agriculture

The Energy Industry

The First Doubts

Questions For Science

The Error Of Civilisation

An Experiment

The Road To Free Energy

Sve možete skinuti ovdje:
http://www.scene.org/~esa/search/viktor ... elesstoil/
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 9:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Neke knjige Viktora Schaubergera mozete skinuti ovdje:

Viktor Schauberger, Callum Coats - The Water Wizard, The Extraordinary Properties of Natural Water (1997)
2.49 MB
slika
http://rapidshare.de/files/19529511/Sch ... Wizard.rar

Viktor Schauberger, Callum Coats - Nature As Teacher, How I Discovered New Principles in the Working of Nature (1998)
1.37 MB
slika
http://rapidshare.de/files/19529751/Sch ... eacher.rar

Viktor Schauberger, Callum Coats - The Fertile Earth - Nature's Energies in Agriculture, Soil Fertilisation and Forestry
1.75 MB
slika
http://rapidshare.de/files/19529804/Sch ... _Earth.rar

Viktor Schauberger, Callum Coats - The Energy Evolution, Harnessing Free Energy from Nature (2000)
9.95 MB
slika
http://rapidshare.de/files/19530025/Sch ... lution.rar


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 14, 2006 3:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Nije besplatna energija, ali funkcionira u praksi:

Litra slavonskog biodizela za tri kune

Na sajmu obrtništva u Slavonskom Brodu poduzetnik Ivan Jakobović predstavio je primjerak postrojenja za proizvodnju biodizela kapaciteta 200 litara s kojim je za 24 sata moguće proizvesti oko 4000 litara biodizela. Kaže on da su ovu rafineriju koncipirali "za Slavoniju, što znači da svaki proizvođač koji određenu površinu posije uljanom repicom ili nekom drugom uljaricom sam sebi može proizvesti potrebno pogonsko gorivo". Litra biodizela iz njegova postrojenja stajat će oko 3 kune. Cijena postrojenja - 7000 eura. Iscrpnije...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 15, 2006 9:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Ko ce sada gajiti neke biljke za ishranu kada ce biti mnogo isplativije gajiti uljanu repicu?
To je i najveci problem prelaska na biodizel i mnogi su svesni da ce pogotovo siromasne drzave krciti svoje sume ne bi li tako zaradili novac.
A posle ce ih bogate zemlje kritikovati zbog toga.
Citat:
People's Army Leader: You white Americans make me sick! You waste food, oil and everything else because you're so rich, and then you tell the rest of the world to save the rainforest because you like its pretty flowers.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 16, 2006 12:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Esperio Max je napisao/la:
Ko ce sada gajiti neke biljke za ishranu kada ce biti mnogo isplativije gajiti uljanu repicu?
To je i najveci problem prelaska na biodizel i mnogi su svesni da ce pogotovo siromasne drzave krciti svoje sume ne bi li tako zaradili novac.
A posle ce ih bogate zemlje kritikovati zbog toga.

Zanimljivo je da je biodiesel kvalitetnije i ekološkije od diesela.
Kod nas (hrvatska) će to ići malo teže jer država ubire gadnu lovu sa trošarinama na gorivo. Al za osobnu uporebu me nitko ne može zaustaviti :evil:
Od uljane repice ima jeftinija varijanta, korišteno ulje iz friteza ;) Planiram si napravit reaktor za proizvodnju biodizela od otpadnog jestivog ulja uskoro. Evo link http://journeytoforever.org/biodiesel_aleksnew.html
Ovo me podsjeća na film Povratak u budučnost, auto s pogonom na otpad :!:

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 24, 2006 11:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
raymond je u jednom drugom topicu napisao post o klimama i rashlađivanju.

I sad sam se sjetio da je netko od mojih prijatelja pričao da je u Hravatsku došla neka firma koja uvodi grijanje. Ali - ne ovo standardno, već se koristi grijanje pomoću neka 4 ( ili više ) štapa koji se zabodu u zemlju i izvlače toplinu iz nje. Ali kad jednom instalirate to grijanje ( naravno, ima sistem radijatora i cijevi ) - ne trebate više ništa plaćati jer to ne troši nikakav plin ili kruta goriva. Cjelokupna toplina se samo izvlači iz zemlje sa sustavom tih štapova, cijevi i radijatora.

Da li je netko čuo za to? Čini mi se free-energy... ( iako mislim da je čovjek rekao da košta oko nekoliko tisuća eura i da je oko 50% skuplje od konvencionalnog sistema, ali kasnije nema više troškova za energent ).

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 08, 2006 10:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Jack987 je napisao/la:
raymond je u jednom drugom topicu napisao post o klimama i rashlaðivanju.

I sad sam se sjetio da je netko od mojih prijatelja prièao da je u Hravatsku došla neka firma koja uvodi grijanje. Ali - ne ovo standardno, veæ se koristi grijanje pomoæu neka 4 ( ili više ) štapa koji se zabodu u zemlju i izvlaèe toplinu iz nje. Ali kad jednom instalirate to grijanje ( naravno, ima sistem radijatora i cijevi ) - ne trebate više ništa plaæati jer to ne troši nikakav plin ili kruta goriva. Cjelokupna toplina se samo izvlaèi iz zemlje sa sustavom tih štapova, cijevi i radijatora.

Da li je netko èuo za to? Èini mi se free-energy... ( iako mislim da je èovjek rekao da košta oko nekoliko tisuæa eura i da je oko 50% skuplje od konvencionalnog sistema, ali kasnije nema više troškova za energent ).

:wink:


Zamimljivo! Prvi put cujem za taj sistem grijanja, Kolko razumijem to je neka vrsta toplinskog izmjenivaca.

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 29, 2006 12:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Jatropha - biljka uljaruica pogodna za proizvodnju biodizela. 1600 litara ulja po hektaru.

Prednosti u odnosu na druge uljarice:
> raste u bilo kakvom terenu, a neplodnu zemlju oporavlja
> može izdražati dugačke periode suše
> plod je otrovan te nema potrebe za pesticidima

Mane u odnosu na druge uljarice:
> ne podnosi niske temperature
> nije moguće strojno branje ploda

Reklo bi se da je jatropha idealna za naše otoke, dalmaciju i istru.

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 24, 2006 9:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Irska tvrtka u "Economistu" oglasila otkriće "besplatne energije" http://www.index.hr/clanak.aspx?id=324988

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 05, 2006 12:12 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
www.miroslavstabek.cjb.net

Termogravitacijski motori, alternativne energije...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 05, 2006 3:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Hm hm hm!
Da li se u ovom 3D sustavu uopce moze ostvarit korisnost veca od 100% u pravom smislu?? (krseci zakone termodinamike ili ne)

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 09, 2006 7:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub dec 09, 2006 4:56 pm
Postovi: 4
Organski portal je napisao/la:
Recimo Tesla je to objasnjavao eterom.
Dok su svi trazili eter (Morley i Michaelson npr.) kao neki medij kojim se krecu
elektromagnetski valovi kao agregatno stanje koje je jos "rjede" od plinovitog Tesla je primjetio da je to agregatno
stanje jos gusce od krutog sta odgovara i cinjenici da je brzina svjetlosti (koja se giba kroz taj zamisljeni eter) mnogo veca od brzine zvuka
(koja se krece kroz zrak, plin) a u krutom mediju se valovi brze sire!


Nije li taj famozni eter u stvari PV kontinuum o kojem je govorio Einstein? Naime, ne treba promatrati te fenomene kao gibanje neke stvari kroz neki medij, koji je rjeđi ili gušći, nego na stvar gledati kao pto se gleda na dinamiku unutar samog fluida. Ako gledamo dinamiku nekog fluida onda vidimo da se tu gibaju čestice-slojevi istog medija kroz same sebe, pa nastaju virovi, turbulencije i slične pojave. Taj fluid, medij, ili eter jest u ovom slučaju sam prostorno vremenski kontinuum. Mi gledamo samo prostorne promjene kada fizikalnim veličinama opisujemo neku pojavu. Mi gledamo gibanje nekog prostornog tijela kroz vrijeme te imamo dinamiku kao nauku. A tko gleda vremensku komponentu? Odnosno, gibanje nekog tijela kao PV cijeline unutar PV kontinuuma?
U tom grmu leži zec! Još uvijek gledamo dualno na problem, a ne holistički....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 09, 2006 11:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Knez, dobrodošao!

Super, super... odličan post i pitanje! Samo peri! Fali nam netko tko se dobro razumije u fiziku... u biti... ima ljudi koji ju dobro razumiju i znaju, ali izgleda da su malo "zaspali"... hehe!

Hajde, treba malo rasprave i na tu temu!

=D> =D> =D>

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 01, 2007 11:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Evo još jedan patentirani izvor električne energije.
http://peswiki.com/index.php/Directory: ... al_Website
Izgleda da je ovim australijancima uspjelo. :)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 385 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 51 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz