Sada je: čet mar 28, 2024 8:05 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 9:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Mislio sam samo na čvrste. Naročito kada su jedna blizu druge.
I te gasovite imaju čvrsto jezgro.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 11:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Mislio sam samo na čvrste. Naročito kada su jedna blizu druge.

Samo pod uslovom da su nastale na isti nacin.I Jupiterovi sateliti su blizu pa se razlikuju i od Jupitera i jedni od drugih.

A posto je po ovoj teoriji Zemlja postala suplja zbog okretanja oko svoje ose kako je onda Mesec postao supalj posto se on ne okrece oko svoje? On je uvek istom stranom okrenut ka Zemlji.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 1:03 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
On je uvek istom stranom okrenut ka Zemlji.


Da. "Tamnu stranu" Mjeseca nikad ne vidimo... što otvara još brdo pitanja.

Nego... da li je možda Zemlja u 4. denzitetu tako "šuplja"? Možda je to viđenje iz 4 D...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 2:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Nego... da li je možda Zemlja u 4. denzitetu tako "šuplja"? Možda je to viđenje iz 4 D...

U 4. denzitetu je kako se meni cini gasovita. :wink:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 7:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Ima brdo pitanja oko toga.
Možda se Mesec nekada okretao pa su ga zaustavili Drakoni koji ga sada koriste kao bazu, naročito sa druge, tamne strane. Sva tela rotiraju osim Meseca. To nije prirodno.
Osim toga geološki sastav Meseca je takav da nema nikakve veze sa Zemljom ni sa solarnim sistemom, pa izgleda da je doveden odnekud izdaleka.

Ovo sa Mesecom sam samo naveo kao dobar primer da šuplja tela dokazano postoje. Otuda nije nemoguće da je i Zemlja šuplja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 1:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Pantelija je napisao/la:
Osim toga geološki sastav Meseca je takav da nema nikakve veze sa Zemljom ni sa solarnim sistemom, pa izgleda da je doveden odnekud izdaleka.

Ovo sa Mesecom sam samo naveo kao dobar primer da šuplja tela dokazano postoje. Otuda nije nemoguće da je i Zemlja šuplja.


Čitala sam podavno, ali zaista se više ne sjećam u kojoj knjizi da Mjesec JESTE doveden u naš Sunčev sistem i da uopće ne potiče odavde. (čak je rečeno i sa kojom svrhom, ali sad da me ubiješ ne mogu da se sjetim ničeg više). Ako pronađem izvor ili knjigu, javim. Prema tim izvorima, jJoš jedna planeta originalno ne potiče iz našeg Sunčevog sistema, mislim da su rekli da se radi o Veneri.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 2:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
vjerujem da je zemlja šuplja i to mi nimalo ne zvuči čudno, naime čudno bi mi bilo da nije šuplja :D ali za mjesec neznam, ovo mi je prvi glas da je doveden odnekud, moram priznati da mi ta priča smješno zvuči, šta je sa onom teorinom suprotnosti koja je prirodna u svim stvarima - mjesec-sunce, muško žensko, nemam pojma ako su annunaki napravili muškarca i ženu odnosno rastavljali jedinsvena bića na polaritete, i odande počinje dijeljenje na muško i žensko onda je moguće da su sunce i mjesec bili jedno pa su ga podjelili da bude jedno za muško a drugo za žensko :D :lol: ki će ga znat


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 2:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Meni je mnogo cudnije to sto Mesec ne rotira! Nekako mi se cini da bi bilo "prirodno" da neko nebesko telo te velicine rotira oko svoje ose. Nas mesec je npr. veliki kao i planeta Merkur otprilike, znaci ogroman je za "mesec" i meni je cudno sto ne rotira.

Mozda ja samo nisam dovoljno upoznat sa "solarnim zakonima".

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 2:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Osim toga geološki sastav Meseca je takav da nema nikakve veze sa Zemljom ni sa solarnim sistemom, pa izgleda da je doveden odnekud izdaleka.

Sto se ovoga tice evo sta sam nasao na www.astronomija.co.yu

Prva teorija

Po jednoj Mesec je nastao daleko od Zemlje, od protoplanetarnog oblaka kao zasebno telo, mozda kao jedna od planeta Suncevog sistema koju je kasnije svojom gravitacijom Zemlja zarobila i prinudila da se obrce oko nje.
Ova teorija polazi od razlike izmedju Zemlje i Meseca u pogledu fizickog i hemijskog sastava njihovih stena te zakljucuju da je Mesec morao nastati na nekom drugom mestu. S obzirom na srednju gustinu Meseca to ne bi trebalo da bude izvan Marsove orbite posto dalje planete imaju znatno nizu srednju gustinu (ispod 2 g/cmł) i gradjene su uglavnom od gasova (sa eventualno malim cvrstim jezgrom).


Druga teorija

Druga teorija polazi od slicnosti Zemlje i Meseca bas u njihovom hemijskom sastavu te nastanak ovog satelita locira u blizini nase planete. Istrazivanja zadnjih decenija su pokazala da izmedju Zemlje i Meseca razlike i nisu toliko krupne koliko je to izgledalo u prvi mah kada su uzorci tek poceli pristizati sa Lune, odnosno da se one mogu objasniti i u slucaju nastanka Meseca u komsiluku. Ono sto medjutim ne moze da objasni ova teorija jeste zacudjujuce mala kolicina gvozdja na Mesecu. Ako je Mesec stvoren u okolini Zemlje morao bi biti gradjen od istog materijala kao i Zemlja te bi morao da ima bar priblizno isto toliko gvozdja koliko i Zemlja. A to nije slucaj. S druge strane doneseni uzorci Meseca neobicno podsecaju na materijal spoljnog omotaca Zemlje.

Treca teorija

Ovo je bilo odlucujuce za kreiranje trece teorije po kojoj je Mesec dete Zemlje. Na neki nacin on je stvoren od delova nase planete. Ideja je zapravo dosta stara. Prvi ju je izneo Vilhelm Henri Pikering 1907. godine, a zatim su je prihvatili i neki drugi istrazivaci medju kojima i Dz. H. Darvin (sin "onog" Darvina) po kome se Mesec na prelazu arhaika i proterozoika otrgao od nase planete sa mesta gde se danas nalazi Tihi okean. Moderna varijanta ove teorije objasnjava i paradoks sa gvozdjem. Naime u procesu formiranja Zemlje gvozdje i drugi teski elementi tonuli su prema dnu, tj. ka centru planete, a laksi elementi su se premestili u gornje slojeve. Deo ovih slojeva se kasnije odlepio od planete da bi se od njega formiralo novo telo - nas Mesec. No, kako je doslo do odvajanja ovog sloja od planete? Prema jednoj verziji talozenje gvozdja u sredistu Zemlje izazvalo je ubrzanje njene rotacije oko sopstvene ose, a brza rotacija je zatim dovela do jake centrifugalne sile koja je poput pracke nestabilne povrsinske slojeve odbacila u svemir.


Konacan scenario

Danas se medjutim kao prihvatljivija navodi druga verzija. Po njoj celokupan scenario nastanka Meseca izgleda otprilike ovako. Nakon sto se gvozdje u dobroj meri vec koncentrisalo u sredistu planete Zemlja se
sudarila sa nekim telom cija je masa bila deset ili nesto vise puta manja od mase Zemlje. Danas takav sudar nije verovatan jer je Suncev sistem u medjuvremanu uredio orbite svojih vecih tela, ali je u ono vreme sigurno bilo mnogo objekata cije su se putanje ukrstale.
Sudar o kome je rec bio je kataklizmican. Izazvao je strahovitu eksploziju od koje se povrsinski omotac Zemlje razneo u okolni prostor i zatim pretvorio u oblak vrele prasine. Visoka temperatura je istisnula svu vodu iz oblaka od koga se zatim formirao satelitski roj cvrstih cestica koje su se medjusobno privlacile i lagano lepile jedna na drugu. Zatim su se stvorile grudve. Najveca je privlacila ostale i tako je rasla. Konacno nastalo je novo nebesko telo, Zemljin satelit. To jos nije bio Mesec kakvog danas vidimo na nebu, ali je vec imao izvesnu moc. Izazivao je plime na Zemlji i usporavao njenu rotaciju. Zbog toga je po zakonima mehanike poceo da se udaljava od Zemlje. Na putu u dalje orbite kupio je ostatke satelitskog roja i uvecavao se, uvecavao....


Ova poslednja teorija se poklapa sa onim sto su rekli Kasiopejci:

P: Kada i kako je planeta Zemlja stekla svoj Mjesec?
O: Uzrokovano je regularnim prolazom velike skupine kometa koja je uzrokovala gravitacijski prekid dozvolivši velikom bloku originalne Zemljine površine, koji je nekako bio manje čvrst u toj točki vremena/prostora, da se odlomi od glavnog tijela i prihvati točno i zaključa u orbitu oko glavnog tijela.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 4:24 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 5:08 pm
Postovi: 16
Što se tice mjeseca--

Naisao sam na jedan veoma interesantan intervju sa Alan Butlerom vezano uz datu tematiku!
Poslusajte obavezno!!

link--
http://www.checktheevidence.com/audio/C ... 202005.mp3


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 4:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 5:08 pm
Postovi: 16
BTW,,

Jucer kopam po materijalu Jordana Maxwella (zanimljiv istrazivac, David Icke je mali klinac prema njemu).
Inace je tip specijaliziran za porijeklo razlicitih rijeci i simbola i otkud zbilja dolaze.

Zanimljivo dok sam dosao do djela o porijeklu rijeci "holly"
Da li ste znali da navodno rijec "holly" dolazi iz rijeci "hollow"

Postoji takodjer cinjenica da su krscani u jednom periodu mahnito gradili crkve iznad svjetskih katakomba! Interesantno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 8:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Sva tela rotiraju osim Meseca. To nije prirodno.

Sto se ovoga tice i ja sam mislio da drugi sateliti rotiraju a samo nas ne.
Istina je ustvari suprotna.Skoro svi sateliti u Solarnom sistemu su uvek okrenuti istom stranom ka svojim planetama.Izuzev jednog Saturnovog satelita po imenu Hyperion.On je ustvari izuzetak. :)
Razlog za to je sto planete usporavaju rotaciju svojih satelita sve dok se sateliti ne sinhronizuju sa planetama.
Isto tako i sateliti usporavaju rotaciju svojih planeta.
Pluton i njegov satelit Charon su takodje jedan izuzetak jer je Charon toliko veliki i blizu u odnosu na Plutona da su njih dvoje podjednako sinhronizovani.To znaci da ukoliko zivite na jednoj strani Plutona vi nikada necete moci da vidite Charon!

http://curious.astro.cornell.edu/questi ... number=142

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 8:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Eto, nučili smo još nešto o astronomiji. Taj detalj sa satelitima nije mi bio poznat.
Ali da ne skrećemo sa teme, ako je Mesec šupalj, a velik je skoro kao planeta, to pokazuje da je sasvim moguće da bi i Zemlja mogla biti šuplja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 19, 2006 10:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
ako je Mesec šupalj, a velik je skoro kao planeta, to pokazuje da je sasvim moguće da bi i Zemlja mogla biti šuplja.

Teoretski da,ali je stvar u tome sto je jedna od kljucnih stvari u mehanici centar mase.A on nije isti kod punih i kod supljih tela.Pa valjda bi dosad svi ti naucnici otkrili da nesto nije u redu sa sadasnjim modelom Zemlje.

Naisao sam na ovaj link http://www.keelynet.com/unclass/luna.htm na kome se govori da prve letelice koje su isle na Mesec nisu uspele da uspesno slete bas zato sto centar mase Meseca nije odgovarao njegovom pretpostavljanom modelu.Kakve su izmene kasnije uneli u proracune je pitanje.
Citat:
The location of the center of mass of any celestial object is critical in determining it's gravitational gradient, hence the final velocity of any object required to soft-land or otherwise come in contact with the moon would not be known unless the location of the center of mass is somehow determined.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 20, 2006 10:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
ček ček #-o ...koliko se ja sjećam a sjećam se tek nešto malo, u školi smo bili učili :lol: :lol: da dosta planeta ima svoje mjesece, da mars npr. ima čak dva, neznam stvarno nisam se o tome informirala, ali ako je tako čemu mistika oko toga da zemlja ima mjesec, izgleda da je to nešto prirodno planeti kao takvoj... :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 20, 2006 10:46 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hajdemo o astronomiji ovdje:

http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=201

A ovdje da nastavimo o šupljoj Zemlji... da sve bude :ontopic:

Hvala svima.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 20, 2006 2:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
ali ako je tako čemu mistika oko toga da zemlja ima mjesec, izgleda da je to nešto prirodno planeti kao takvoj...

O tome nismo govorili.Procitaj jos jednom sta je komentarisano.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 20, 2006 3:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:05 pm
Postovi: 83
Esperio Max je napisao/la:
Citat:
ali ako je tako čemu mistika oko toga da zemlja ima mjesec, izgleda da je to nešto prirodno planeti kao takvoj...

O tome nismo govorili.Procitaj jos jednom sta je komentarisano.

#-o :read: :glasses7: O:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 21, 2006 4:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Knjiga u kojoj ima poprilično o šupljoj zemlji:

Alan Baker: "Nevidljivi orao" (Povijest nacističkog okultizma)

SADRŽAJ:
Uvod: Potraga za kartom pakla
1. Podrijetlo, krv i priroda
(Mistični korijeni nacional-socijalozma)

2. Fantastična pretpovijest
Izgubljena arijska domovina

3. Zastrašujuća snaga
Društvo Vril

4. Fantomsko kraljevstvo
Veza između nacista i Tibeta

5. Talisman pobjede
Longinovo koplje

6. Obično ludilo
Heinrich Himmler i SS

7. Tajna u središtu svijeta
Nacistička kozmologija i vjerovanje u šuplju Zemlju

8. Nebeski Reich
Nacistički leteći diskovi

9. Nevidljivi orao
Glasine o opstanku nacista

Zaključak: "mit-mašina"
Nacistički okultizam - istina i mašta


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 02, 2006 12:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Dok sam bio malađi daleko i nisam se bavio alternativnim. Jednom sam imao san o tome da putujem na sjeverni pol... ali iza sjevernog pola... tj u unutrasnjost planete. Uglavnom u snu, u mojem zivotu tamo su se svari pocele komplicirat.. razni ljudi me pokusavali ubit jer im nisam htio rec koordinate..ili vec iz bilo kojeg drugog razloga! Uglavnom pobjego sam u unutrasnjost! Izgledalo je sve isto kao i vani osim što. nisu zivjeli ljudi tamo... bica se ne sjecam, ali mi bas nisu bila draga... :-k #-o
Mozda su me oteli? :roll:

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz