Sada je: čet mar 28, 2024 12:02 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kamene kugle
PostPostano: ned feb 21, 2010 1:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 18, 2010 7:38 am
Postovi: 57
A kugle nisu samo na jednom mjestu,nego ih ima u vise zemalja to jest na veoma udaljenim lokacijama...Sad ti rece nesto oko vode...jedino voda ima toliku snagu koja moze nositi kamenje,kugle,cak i povelike komade stijene hiljadama kilometara dalje(ne sad voda iz flase,nego ogromne buljice,izlijevanje rijeka,jezera,masivne poplave)

Vjerovatno nisu vodom rasporedjene kugle po svijetu ali postoji sansa malecka,vjerovatno se negdje u strucnim knjigama spominje(pretpostavljam,neznam) i ovaj nacin kako su kugle dospjele tako daleko i kako su udaljenje jedna od druge i na koji nacin su prenosene ako uopste jesu,jer nisu bas ni lahke da je nose dva covjeka pa odmori pa prenesi pa opet :toothy2:

:hello2:

_________________
Na Svijetu Ima Toliko Budala Da Kad Bi Rat Izmedju Njih Poceo Nikad Se Nebi Zavrsio

Moj 4shared Folder...Bacite Pogled,Nista Vas Ne Kosta ;)
http://www.4shared.com/dir/26554851/b2a ... aring.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kamene kugle
PostPostano: sub maj 15, 2010 10:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
http://dalje.com/hr-hrvatska/koju-tajnu ... rca/305452

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kamene kugle
PostPostano: sub maj 15, 2010 9:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Evo i fotki prepiljenih!

http://www.hrsvijet.net/index.php?optio ... Itemid=153

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kamene kugle
PostPostano: sri maj 26, 2010 5:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
slika

Citat:
Vrgoračke kugle nisu oblik dobile mehaničkim putem, već isključivo kemijskim. Dok se pijesak taložio i učvršćivao u stijenu, uz kemijske reakcije, stvorio se kuglasti oblik. Zbog toga kugle mogu dati odgovor na pitanje kako su se mijenjali uvjeti u okolišu u tom razdoblju.


neuvjerljivo objašnjenje.
meni izgledaju kao da su nastale inteligentnim dizajnom..

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kamene kugle
PostPostano: čet maj 27, 2010 4:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 16, 2009 9:35 pm
Postovi: 47
Mene podsjeca na truplo drveta kad ga presjeces :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: POVLENSKE KUGLE
PostPostano: uto jul 27, 2010 8:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 02, 2009 10:10 am
Postovi: 140
Lokacija: ZAR JE TO BITNO ?
Pre neki dan naisao sam na zaista interesantnu stvar. Evo teksta.
Postoje od pamtiveka priče da negde u brdima planine Povlen, u nekim potocima leže povlenske kugle, tu su otkad oni pamte a niko ne zna šta predstavljaju. Mnogi su tu dolazili da pogledaju te kugle i reše zagonetku, vreme prolazilo, ljudi su dolazili i odlazili a povlenske kugle su još tu... Da li je zagonetka povlenskih kugli otišle u zaborav ?
Ove kugle su sišle s neba, smatraju neki, predstavljaju planetarni sistem jedne visoko prosvetljene civilizacije u svemiru. Vanzemaljci su poslali te kugle zemljanima u dobroj nameri, da im objasne njihov položaj i uspostave kontakt. Jedna kugla je veća, druga manja, kao zemlja i mesec, takva je i njihova planeta, ustvari ima satelit (mesec) koji kruži oko nje. Postojala je, pretpostavljaju, i treća najveća kugla koja je predstavljala sunce.
Kugle su negde u brdima Povlena, u nekom potoku i zaista postoje... orginalno kao što se priča, veća kugla predstavlja zemlju, manja mesec a tu bi negde trebalo da je i najveća kugla koja predstavlja sunce. To je kažu oni koji su bili tu, ono što se vidi, odron, zemlja i lišće polako zatrpavaju zagonetku Povlena.
Velika kugla je glavna kugla, predstavlja nastanjenu planetu i još je dobro očuvana. Nema nikakve sumnje da voda i erozija ne mogu tako pravilno oblikovati kuglu. Kugla je dobila oblik pre nego što je smeštena u jarugu. Ova kugla u stvari predstavlja predmet rasprave i nagađanja. Kako je nastala?Ovo je ustvari bila najveća kugla i predstavljala je sunce, kugla je istrošena od vremena i prepukla je na pola, međutim jasno se uočava da je to bila savršena kugla. S obzirom da se obale potoka obrušavaju postavlja se pitanje, da li ima u potoku zatrpanih kugli?
U prednjem planu mala kugla koja predstavlja mesec, dalje veća kugla koja predstavlja zemlju. Veća kugla je prečnika do 1,5 metar a manja do 90 cm, na udaljenosti od 4 do 5 metara je i velika kugla koja predstavlja sunce.
Pogled u jarugu na dve kugle. Sada je jasno da je mala kugla satelit (mesec) a velika kugla nastanjena planeta, na udaljenosti od 4 do 5 metara nalazi se i napukla istrošena kugla koja je predstavljala sunce.Slika gore pogled na potok i veliku kuglu. Velika kugla je delimično jajasta, kao planeta u rotaciji. Uz potok je mala kugla koja se ne vidi. Niže od velike kugle vidi se jedna manja kugla koja je ili u formiranju ili je bila kugla.
Samo da dodam da su na Povlenu, navodno, pronadjene alke za vezivanje brodova na preko 1.000 metara nadmorske visine.


Attachment/i:
kugla_u_potoku.jpg
kugla_u_potoku.jpg [ 23.72 KiB | Pogledano 4565 put/a. ]
jaruga.jpg
jaruga.jpg [ 73.45 KiB | Pogledano 4565 put/a. ]
dve_kugle.jpg
dve_kugle.jpg [ 18.89 KiB | Pogledano 4565 put/a. ]

_________________
NE POSTOJI VREME, POSTOJI SAMO SADASNJI TRENUTAK
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: POVLENSKE KUGLE
PostPostano: pon aug 30, 2010 1:38 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon apr 13, 2009 10:43 pm
Postovi: 28
Da li se varam, ili sam slične kugle vidio na fotografijama koje su uslikane u blizini Visokog? Da li imaju nekakve veze jedne sa drugima?
Pozdrav!

_________________
Kakve su ti misli, takav ti je život!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kamene kugle
PostPostano: pet dec 10, 2010 8:08 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet dec 10, 2010 7:32 pm
Postovi: 2
Lokacija: Ugljevik, BiH, RS
Ja sam imao kuglu prečnika oko 0.5m u dvorištu, ali je razbijena prilikom kopanja nekog temelja, radnici koji su to radili nisu htjeli da je skolne ručno, već su pokušalui bagerom, a i to previše grubo pa je razbijena na 5 komada koje su izgazili tim bagerom i iskoristili za utvrdjivanje temelja...nisam bio kod kuće tada (nije bio niko od mojih) i mogu reći da mi je malo falilo da ubijem nekoga...


Tu kuglu je odnekud sa sobom donio moj predak Alija (bio je veliki majstor, tesar, kamenorezac, kolar...) kada se doselio u ovaj kraj prije oko 300 godina, al nikad niko nije znao odakle (on nije nikome rekao, a doselio je sam samcat, kao momak), ali je još od njegovog vremena ta kugla uvijek bila negdje uz kuću.

Lično sam je bezbroj puta premjerio, okretao, prevrtao, pipao, osluškivao...uvijek sam osjetio nekui toplinu u njoj, znajući koliko mojih predaka je dodirivalo i pitalo šta ona u stvari predstavlja.

Takodje, ima tu jedna neobična činjenica. Od tog mog pretka Alije, svi njegovi muški potomci imali su samo jednog sina (i on je imao samo jednog sina). Imam tačan rodoslov sve do njeg (do kojeg sam došao kopanjem po opštinskoj arhivi) i on, njegov sin i narednih 7 generacija do mene, svi su imali samo jednog sina, a ja ću u Maju takodje dobiti sina :). Neobično


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kamene kugle
PostPostano: uto feb 13, 2024 6:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 91
Pane Andov smatra da su kamene kugle razasute po čitavom svijetu služile kao jedno od oružja napredne tehnologije u drevnom nuklearnom ratu (58:00),u prilog tome navodi i primjer u Čečeniji je gdje kugla "urasla" u stijenu(1:00:40),pominje se taj motiv i u gornjim postovima,hipoteza je više nego zanimljiva,
da zbrka bude još malo veća negdje sam naletio da Semir smatra da kamena kugla ima ljekovito dejstvo po zdravlje(?!),uhuh,prilično oprečna gledišta u vezi istih tih kugli...



Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz