Sada je: pet apr 19, 2024 9:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto apr 29, 2008 12:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika



Sheffield katedrala, Engleska. Rezbarija svastike (solarnog i zodijačkog znaka).

*********************************

slika



Sheffield katedrala, Engleska. Rezbarija glavnog simbola York Rite slobodnog zidarstva (stupanj Royal Arch). Heksagram + trostruki Tau, a simbol je elemenata i Platonovih regularna 3D polihedralna oblika (tetrahedron - Vatra, oktahedron - Zrak, ikozahedron - Voda, kocka - Zemlja, dodekahedron - 5. element/kvintesencija). Ovdje neću dalje objašnjavati svetu geometriju i jer bi previše odlutao.

*********************************

slika



Ista lokacija. Sve ovi simboli su postavljeni ovdje kao komemoracija palim masonima u Prvom Svjetskom Ratu.

*********************************

slika



Ista lokacija. Ponovno trostruki Tau. Ovaj simbol je toliko kompleksan da bi mi trebao cijeli thread da ga objasnim jer ima veze i sa astronomijom/astrologijom, alkemijom, masonerijom, Kabalom i ostalim učenjima u smislu da ih objedinjava univerzalnom podlogom.

*********************************

slika



Samostan u San Bartolomé-u, Španjolska.

*********************************

slika



Masonski simboli na zgradi u centru Newcastle-a, Engleska. Latinski moto ispod kaže: "Slušaj, gledaj, šuti"

*********************************

slika



Shoreham, crkva u Engleskoj.

*********************************

slika



Crkva St. Mary, Adderbury, Engleska.

*********************************

slika



Crkva Svetog Petra, negdje u Engleskoj. Groblje.

*********************************

slika



Katolička crkva Billie Creek, Indiana.

*********************************

slika



Crkva u Kanazawi, Japan.

*********************************

slika



Seimei hram, Japan.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Zadnja izmjena: tehuti; sri apr 30, 2008 7:28 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 30, 2008 2:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Tahuti brate alal ti vera! pa gde nadje sve ovo?? Ja neznam,ali gde smo mi ziveli do sad...sta im znace svi ti simboli u zivotu...sta postizu sa njima..znam, npr da je swastika pozitivna,ali bre covece pa ovo je van svake mere...interesuje me,sta to oni znaju sto mi neznamo???!!! :?: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 30, 2008 8:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
zemuntrio je napisao/la:
Tahuti brate alal ti vera! pa gde nadje sve ovo?? Ja neznam,ali gde smo mi ziveli do sad...sta im znace svi ti simboli u zivotu...sta postizu sa njima..znam, npr da je swastika pozitivna,ali bre covece pa ovo je van svake mere...interesuje me,sta to oni znaju sto mi neznamo???!!! :?: :roll:


Nema na čemu. Većinu sam namjerno izguglao, pronašao na okolnm stranicama ili slučajno naletio na njih.

Prijatelju, nebi to trebali shvatiti kao negativno ili pozitivno na osobnoj razini. Simboli su jezik Uma Svega, a pozitivno ili negativno je ljudska koncepcija. U 4D ne možemo sa takvim lažnim razumom.

Meni je bolje proučiti svake simbole na koje naiđem s svrhom shvaćanja veće slike, Na taj način gubi se koncept "JA" u toj priči. Nije na nama da osuđujemo ili hvalimo (ovo nalaže razum) ikakav pothvat subliminalnog simbolizma, već da ga primijetimo, seciramo, proučimo, kontempliramo, te na kraju meditiramo o njemu. Na taj način si pomažemo puno više nego da sve proglašavamo zavjerom.

Nije li puno plemenitije apsorbirati ono što ne razumijemo, nego to odbaciti kao neprijateljski čin ili manifestaciju?

Nije li bolje gledati svaki dio Svega kao sastavni dio Sebe? Ako da, onda je po meni bolje proučiti ono što zovemo "neprijateljem" i učiti od toga/asimilirati iskustvo.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 01, 2008 12:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
A bravo,to je tacno..bitno je znanje i saznanje.. hvala na ispravci,trazimo i dalje..u sledecih nekoliko dana nabavicu jos par slika..to jos nisi video :lol: pozzz :D

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 04, 2008 11:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
zemuntrio je napisao/la:
A bravo,to je tacno..bitno je znanje i saznanje.. hvala na ispravci,trazimo i dalje..u sledecih nekoliko dana nabavicu jos par slika..to jos nisi video :lol: pozzz :D


Ja sam samo predložio ono što je zdravi razum nalaže: a to je da simbole gledamo kao univerzalne ideje a ne samo kao lokalizirane koncepte koje subjektivni dio uma tumači na vrlo svojeglav način.

Samo daj, nabavi. Čim više to bolje.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 05, 2008 4:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Tehuti neznam dali si primjetio da hrvatski grb ima dosta raznih simbola,pa da protumačiš malo. :)



Kao prvo crveno bijela polja ,koja su izvorno bila crno bijela i mislim da označavaju da je Masonsku kontrolu ili tako nešto.


Znači prvi grb ima Star of David i mjesec .

Pa imamo grb Dubrovačke republike,crvene grede na tamno plavoj podlozi.

Zatim 3 okrunjena lava koji su simbol Dalmacije.

Zlatna koza koja predstavlja Istru.

I Star of David te kuna omeđena sa dvije vodoravne srebrne crte.

Pa ako mozes malo pojasni ovo.


http://hr.wikipedia.org/wiki/Slika:Croatian_Coat_of_Arms.svg

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 05, 2008 5:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Hrvatski grb sam nedavno istrazivao... šahovnica potjece iz Indije, zove se Ashtapada (osam nogu) na sanskritu. Spominje se i u nekim budističkim tekstovima u 3 st. kako piše ovdje.


Citat:
In Sanskrit, "Chatur-anga-bala" literally means "an army comprising (4 parts , viz.) elephants, chariots, cavalry, and infantry". The game too reflects fourfold division of the ancient Indian army.

Chaturanga was played on an 8x8 uncheckered board, called Ashtāpada.


Citao sam na wikipediji o znacenju ali sad nemogu nac :/ ali ima veze sa brojem 5 (4+1) zbog ova 4 djela "drevne indijske vojske". Neznam... :-s

Btw., tek sam sad skuzio da mi luster u dnevnom boravku ima oblik pentagona (zarulje kao točke) :mrgreen: budem fotko.

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 05, 2008 8:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Da zanimljivo je ovo dosta sa porijeklom Hrvata i grba.

Pročitao sam jedno istraživanje po kojem se tvrdi da su Hrvati zapravo iz Irana.

I navodno postoji selo Hrvati u Kurdistanu negdje,te su se Hrvati spominjali prije 5000 godina kao pleme Huravat.

Evo link za wikipediju.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Iranska_teorija_o_podrijetlu_Hrvata

:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 05, 2008 8:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
citao sam o teoriji da smo iz podrucja mezopotamija-egipat. I da smo bili sljedbenici Horusa, otkud ime (Horoatos il tak nes) što je natpis sa neke ploce nemam pojma... davno sam citao o toj teoriji ali na svu srecu ocuvao clanak iz novina... zanimljivo je da je Horus 5. egip. bog sto pase uz ono znacenje shahovnice (5)... inace u mezopotamiji ima hrpa gradova/imena brda itd. koja se nalaze u imenima hrvatskih. Npr. Zagros je neka gora u mezoptoamiji, ima hrpa takvih primjera... Bolje da odem po clanak, prepisat cu.

edit: zanimljivo, horus ima glavu - sokola! :shock:

slika

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 05, 2008 8:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Ramayana je napisao/la:
Tehuti neznam dali si primjetio da hrvatski grb ima dosta raznih simbola,pa da protumačiš malo. :)

Kao prvo crveno bijela polja ,koja su izvorno bila crno bijela i mislim da označavaju da je Masonsku kontrolu ili tako nešto.

Znači prvi grb ima Star of David i mjesec .

Pa imamo grb Dubrovačke republike,crvene grede na tamno plavoj podlozi.

Zatim 3 okrunjena lava koji su simbol Dalmacije.

Zlatna koza koja predstavlja Istru.

I Star of David te kuna omeđena sa dvije vodoravne srebrne crte.

Pa ako mozes malo pojasni ovo.


http://hr.wikipedia.org/wiki/Slika:Croatian_Coat_of_Arms.svg

slika



Evo manje slike da ne smeta layoutu threada:

slika

Pokušaj da se na okultni način objasni grb Hrvatske je vrlo ambiciozan pothvat, pa ću pokušati sa standardnom metodom spekulacija koje vode do drugih. Nema konačnog riješenja, ali već sama spekulacija je dio spoznatljivog riješenja.

Kao prvo ono što je najupečatljivije na grbu su divizije u 5 sekcija (primarnih elemenata) koje su dio simbolizma pentagrama kao mikrokozmičkog simbola, koji je ništa drugo nego čovjek sam, zbog svojih 5 udova koji su manifestacije pojedinog elementaa (Vitruvijanski čovjek od Leonarda Da Vincija). Taj čovjek je kabalistički Adam Kadmon, Primarni Čovjek, arhetipski model po kojem se sustavom emanacija iz Ain Sopha odvija Manifestacija. Broj 5 je također broj Marsa čiji je simbol također pentagram.

5 elemenata tvori Vlažnu Prirodu o kojoj govori Hermes Trismegistos u Corpus Hermeticumu.

Crveno bijela polja najvjerojatnije predstavljaju veliki alkemijski dvojac: crveni (grubi zemaljski sumpor) i bijeli sumpor (nutarnja Vatra u pojedincu, mikrokozmička Vatra), substance koje ujedninjuju Zemlju i Nebesa u ljudskoj sferi funkcioniranja. Crveni sumpor je zemaljska nepročišćena priroda Ega, a bijeli sumpor je transcendentalna priroda Duha, pročišćena od Ega i nižih poriva. Ovakav simbolizam dualiteta možete vidjeti na masonskim podovima, ali i na templarskom križu koji je ustvari alkemijski križ: crveni križ je crveni sumpor, tj. zemaljska priroda Čovjeka a bijela pozadina je istinska priroda Duha.

Mjesec u grbu je Ženski polaritet a zvijezda sa šest krakova je Sunce koje vlada Mjesecom (dakle Sunce je aktivni element u bilo kojem alkemijskom procesu, ono je Muško). Plava boja u pozadini prvog odjeljka krune grba je često u masoneriji smatrana bojom Morala, zato se i prva tri stupnja zovu "Plava Loža". Plava pomiruje Nebo (Sunce - šestokraka zvijezda na grbu) i Zemlju (Mjesec - polumjesec na grbu) pri čemu nastaje alkemijsko vjenčanje polova unutar pojednica, tj. Prosvijetljenje.

Jarac bi mogao biti zodijački znak Jarca, a lavovi Lava, no to je vjerojatnost koju ću sada zanemariti.

Sa krune prelazimo na dio sa šahovnicom.

Jedna od značajnijih simbolika broja 5 slijedi: hebrejska riječ Elohim (što znači bogovi i božice) se piše ALHIM na latinici.

slika

Numeričke vrijednosti židovskih slova su dane u tablici:


slika


U slici iznad tablice vidimo riječ Elohim ispisanu u kvadrat of 5 X 5 polja (25, isto koliko ima polja na grbu Hrvatske) tako da su navedene sve moguće pozicije slova koja čine tu riječ. U zadnje dvije tablice na desnoj strani vidljive su numeričke vrijednosti pojednih slova.

Ako dvoznamenkaste brojeve svedemo na jednoznamenkaste u tablici s riječi ELOHIM (ALHIM), na taj način riječ Elohim indirektno sugerira 31415 ili 3.1415, dakle transcendentalni PI broj!! Elohim je beskonačan!

Na slici niže vidljiva je magična kamea Marsa (5 X 5). Ovakve tablice su korištene u magijskim ritualima za priziv određenih planetarnih energija i za crtanje sigila ili magijskih simbola za priziv.


slika


Odmah je jasno, kako smo gore objasnili da je broj 5 direktno vezan za Čovjeka, pentagram, te elemente. Zbroj svake linije u bilo kojem smjeru daje broj 65 koji reduciran kao 6 + 5 daje uniju mikrokozmosa (pentagram - 5) i makrokozmosa (heksagram - 6).

Na posljednoj slici je prikazan Euklidov 47. problem ili Pitagorejski mistični trokut. Omjer stranica je 3 : 4 : 5. Najmanja stranica u omjeru 3 (9 kvadratića) je oduvijek u tajnim okultnim učenjima predstavljala Ozirisa, davatelja života (Yang pol), duža stranica u omjeru 4 (16 kvadratića) predstavlja Izis, Majku svega (Yin pol), a nama mističarima najbitnija je definitivno hipotenuza s omjerom 5 (25 kvadratića) jer simbolizira Horusa-Krista-Mitru-Bakusa-Dioniza, Dijete Dviju Beskonačnosti, Ra-Hoor-Khuita (u Thelemi) koji je neutralna sila nastala kao produkt parenja Neba (Ozirisa) i Zemlje (Izis).

Ovaj kompleksni matematički problem se spominje u trećem stupnju masonerije Plave Lože, a njegovo tajno značenje je Sveto Trojstvo ili Otac-Majka-Sin koncept koji je objašnjen u prošlom paragrafu.

Ovo zadnje je po meni najvjerojatnije značenje broja kvadratića u grbu Republike Hrvatske: Sin Horus-Krist koji je Čovjek sam, jer on je između suprotnosti, on je Merkur, tekuća živa, unificirajući element alkemijske pretvorbe, on je bospolan jer transcendira identifikaciju sa spolovima. Broj 25 kao kvadrat od broja 5 je utoliko važan jer ne samo da govori o svjetovnom čovjeku već i o Čovjeku, živućem hodajućem Horusu-Kristu kojeg svaki pojedinac ima u sebi a to je JASTVO.

Broj 25 također sugerira vladavinu Veličanstvene Sedmorice (7 planeta) jer je 2 + 5 = 7.

slika

edit:

Dakle, grb Hrvatske bi mogao slaviti neutralni princip suptilnom simbolikom broja 5 (Čovjek), ali i kvadratom broja 5, dakle 25. Oba broja upućuju na egipatsku simboliku Horusa, a kasnije u drugim mitologijama/Misterijima i drugih arhetipskih simbola kao što su Krist, Buda, Balder, Chiram Abiff u masoneriji i dr...

Broj 5 je broj Marsa. Pitam se zašto je Miroslav Krleža (poznati hrvatski pisac) nazvao svoju novelu Hrvatski Bog Mars.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Zadnja izmjena: tehuti; uto maj 06, 2008 10:08 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 05, 2008 8:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Citat:
Praosnova imena grada Šibenika, koji je osnovan u pretkršćanskom razdoblju, jest ime naselja Šebennita u delti Nila u donjem Egiptu. U njemu se nalazio hram boginje Izide, ciji je lik osnivacima krscanstva posluzio kao uzor na djevicu mariju. Upravo je zbog toga u Hrvatskoj toliko raširen kult Djevice Marije..
Hrvatski grad Nin kod Zadra nosi ime po znamenitom mezopotanskom gradu ninvi i njegovom osnivacu Ninu.




/*Horouatos, zapis sa Tanajske ploce iz 2-3st.

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 06, 2008 12:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 06, 2008 9:29 pm
Postovi: 53
šahovnica predstavlja bojno polje na kojem se odvija
borba između dvije vojske: vojska dobra i vojska zla

u indijskoj verziji šaha (odakle potiče šah i šahovnica) slonovi su tipovi figura.

meni je interesantno luk u kojem je smještena šahovnica i to naopaki luk.mislim da tu ima nešto.
i također to što ima pet puta pet redova.možda je ipak nešto prepušteno mašti.
što se tiče srednjeg grba dalmacije tj ona tri lava, neki dan sam saznao da je lav zapravo simbol iz doba mletaka koji su vladali dalmacijom....
e sad bi trebalo istražiti tko je bio glavna faca u mletačkoj republici
i da li ima možda neko prikladno ime kao naprimjer stela cavalieri (u prijevodu jahač zvijezda) on je osnivač tvrtke alfa romeo na čijem logu zmija jede čovjeka, što je opet poznati simbola grada milana, (baš me zanima odakle potiče taj ugledni simbol grada milana).

mah..šta serem..
alkemija je bila superpopularna u to vrijeme,
a iz arsenala ezoterijskog znanja je odabran lav kao simbol mletačke republike
najvjerojatnije je vladar (kako god da se zvao) bio u uvjerenju da je to njemu odgovarajući simbol za vladanje,

no evo što je interesantno,
lavovi simbol mletačke republike, dakle dio dalmatinske/hrvatske povijesti.
prema toj logici fali i još koja petokraka, jer je komunizam također dio hrvatske povijesti

bilo bi interesantno saznati tko je dizajnirao hrvatski grb.
mislim da tsarion veli da ih neki ured u Londonu dizajnira (hm hm hm , not suspicious at all right?)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 06, 2008 4:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
probuđeni je napisao/la:
šahovnica predstavlja bojno polje na kojem se odvija
borba između dvije vojske: vojska dobra i vojska zla


Dualitet, ili točnije iluzija dualnosti je vječita tema svih spiritualnih učenja, a posebno zapadne alkemijske tradicije unutar hermetizma.

To je evidentno čak i na profanim šahovskih pločama koje ilustriraju isti koncept.

Grb nije iznimka. Isto tako, alternativno značenje šahovskog tepiha u masonskim ložama je prikaz Nebesa, Zodijačkog kola, jer u ložama su dimenzije, znači dužina X širina tepiha ustvari 3 X 4 u mjeri. To je dokaz da je šahovski tepih simbol 12 nebeskih konstelacija antropomorfiziranih u astrologiji.

Kada oficiri lože i kandidat kruže po tepihu u smjeru kazaljke na satu, ustvari oponašaju Sunce u raznim fazama, te njegov prolazak kroz zodijačke znakove.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 07, 2008 2:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Ovo s lavovima na grbu me podsjetilo na slijedeće:

Zlatni (žuti) lav je simbol kulta Sunca a s Babiloncima/Feničanima (Annunakijima) stigli su do Malte i naravno, Venecije, koja nas je pod imenom Mletačka republika (Mleta/Malta) tlačila i gulila. Kaže službena povijest. Tako da mislim da su ti lavovi stigli direktno iz Iluminatskog gnijezda. Tako da sve ono o Horusu ima smisla.

tehuti, svaka čast na fotkama, pravi užitak za um i oči.

Naročito ovo:
Citat:
Masonski simboli na zgradi u centru Newcastle-a, Engleska. Latinski moto ispod kaže: "Slušaj, gledaj, šuti"
:twisted:

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 07, 2008 2:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Ovo pojma nisam imao, da su tu nekad postojali minareti:



slika



slika



Kupola + obelisk; 3 + 1

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 07, 2008 8:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
treskavica je napisao/la:
Ovo s lavovima na grbu me podsjetilo na slijedeće:

Zlatni (žuti) lav je simbol kulta Sunca a s Babiloncima/Feničanima (Annunakijima) stigli su do Malte i naravno, Venecije, koja nas je pod imenom Mletačka republika (Mleta/Malta) tlačila i gulila. Kaže službena povijest. Tako da mislim da su ti lavovi stigli direktno iz Iluminatskog gnijezda. Tako da sve ono o Horusu ima smisla.

tehuti, svaka čast na fotkama, pravi užitak za um i oči.

Naročito ovo:
Citat:
Masonski simboli na zgradi u centru Newcastle-a, Engleska. Latinski moto ispod kaže: "Slušaj, gledaj, šuti"
:twisted:


Nema na čemu. Pronašao sam još. Kasnije ću postaviti na forum.

Zlatni ili žuti lav je simbol zodijačkog znaka Lava, u alkemiji lav ima osnovna dva značenja: zapaljiv (volatilan) element (nesmirenost ega, dekoncentracija) a u pozitivnijoj formi predstavlja Solarnog Logosa, Krista-Horusa ili samo Zlato kao najčišći, najmoralniji metal.

Zapaljivost ili naglost Ega je prvo što treba transmutirati da bi krenuli stazom prema izbrušenom Kamenu. Dobro obrađeni kamen je također dio masonskih učenja: on simbolizira probuđenu Dušu, dok neobrađeni kamen stoji za prigušenu Dušu koja je zaprljana nižim metalima (nižim emocijama i djelima).

Ovaj moto "Slušaj, gledaj, šuti" je glavno pravilo na spiritualnom putu: oni koji su dozrijeli duševno kroz određeni broj inkarnacija trebali bi svoje znanje sačuvati za sebe, jer profani svijet nije spreman za takve duboke istine. Dakle, taj moto je istovjetan onom iz Biblije: "Ne bacaj biserje pred svinje". Spiritualni biseri su u posjedu samo onih koji su prešli dobar dio Puta.

Vezano za minarete koji su nekad stajali oko kupole, moguća pobuda za takvu simboliku bi bila i trostruka konstitucija Kozmosa, kako gore (makrokozmičko Drvo Života) tako i dolje (mikrokozmičko Drvo Života).

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 07, 2008 10:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Ramayana je napisao/la:
Tehuti neznam dali si primjetio da hrvatski grb ima dosta raznih simbola,pa da protumačiš malo. :)



Kao prvo crveno bijela polja ,koja su izvorno bila crno bijela i mislim da označavaju da je Masonsku kontrolu ili tako nešto.


Znači prvi grb ima Star of David i mjesec .

Pa imamo grb Dubrovačke republike,crvene grede na tamno plavoj podlozi.

Zatim 3 okrunjena lava koji su simbol Dalmacije.

Zlatna koza koja predstavlja Istru.

I Star of David te kuna omeđena sa dvije vodoravne srebrne crte.

Pa ako mozes malo pojasni ovo.


http://hr.wikipedia.org/wiki/Slika:Croatian_Coat_of_Arms.svg

slika


Grb R Hrvatske ima neobično rješenje krune koja se sastoji od grbova djelova Hrvatske Kuna za kraljevinu Slavoniju, Tri lavlje glave za kraljevinu Dalmaciju, jarac za istru , dvije crvene grede vodoravne na plavom štitu za Dubrovnik. E sad onaj sa mjesečevim srpom i zvijezdom je grb Ilirije s tim da štit treba biti crven. Sve su to stari grbovi koji su u upotrijebi vjekovima. Za hrvatsku šahirani štit crveno i bijelo je takođe stari grb koji je u upotrijebi od XV vijeka od kad su u glkavnom i ostali grbovi u upotrijebi. Nije mi jasno kako su ti grbovi prihvaćeni ali su oni odavno u upootrijebi.
Tražiti njihovo porijeklo u dubljoj starosti nema svrhe jer se to ne može naći. Inače heraldika postoji od XIII vijeka. Države i pokrajine u glavnom u početku i nijesu imale svoje grbove nego su korišćeni grbovi vladara i gospodara tako da su i danas stari grbovi starih zemalja uglavnom grbovi vladara.
Simbolika heraldičkih elemenata je strogo propisana heraldičkim pravilima, mada je s druge strane heraldika vrlo zgodna za prikazivanje alhemičarskin zagonetki.
Ne bi se pobrkalo da se grb Hrvatske prikaže i u odnosu 6X6 ili 7X7 ili 8X8 jer podjela polja štita preko 6 nije potrebno ni blazonirati. U ovom slučaju je zgodan odnos 5X5 zbog sličnosti sa magičnim kvadratom. mada sam nalazio grb Hrvatske sa podjelom 3X3 i 9X9 što u glavnom i nije Bog zna koliko važno.
Zvijezda koja se javlja u grbovima u kruni je heraldički mulet i nije uiopšte važan broj krakova. U engleskoj heraldici je uobičajeno pet krakova dok je u Evropi uobičajeno šest krakova. Zapravo se ne radi o zvijezdi kao nebeskom tijelu, bez obzira što se imenuje kao zvijezda. Zapravo se radi o dijelu mamuze onom iza pete kojim se podbadao konj.
Na isti način je i značenje tog znaka i on predstavlja vitrško dostojanstvo koje je ipak najmanje od plemićkih dostojanstava srednjeg vijeka. Mjesečev srp ili kroasan se posebno opisuje u zavisnosti kako su usmjereni rogovi na više, na niže, u desno ili u lijevo.
E sad ovdje ima jedna zanimljiva predpostavka. Neki heraldičari ozbiljno razmatraju tezu da je Ilirija još iz doba starog Rima označavana zlatnom četvorokrakom zvijezdom i kroasanom na crvenom štitu. Zatim tvrde da je Vizantija poslije osvajanja Ilirije (ne mogu se sad sjetiti koji bijaše car) preuzela taj znak kao svoj te da su prema običaju pravoslavnih zemalja ponovili zlatni kroasan četiri puta oko zlatnog krsta (ovo nije tačno) a da su Turci osvajanjem Konstatinopolja preuzeli isti taj znak s tim da su izbacili krst. I zaista jedno vrijeme je Otomansko carstvo neposredno poslije propasti Vizantije imalo zastavu na kojoj su bili četiri zlatna kroasana, a da su kasnije vratili ilirski gr tako da danas Turska ima bijeli mjesečev srp i petokraku zvijezdu koji zapravo potiču od grba Ilirije. Priča je zgodna, daje neka objašnjenja ali nije tačna.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 07, 2008 10:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 06, 2008 9:29 pm
Postovi: 53
FORMICA SAID:
"Države i pokrajine u glavnom u početku i nijesu imale svoje grbove nego su korišćeni grbovi vladara i gospodara tako da su i danas stari grbovi starih zemalja uglavnom grbovi vladara."

ovo se odlično uklapa u ickeovu teoriju svjetskih vladara,


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 08, 2008 12:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Ramayana je napisao/la:
Tehuti neznam dali si primjetio da hrvatski grb ima dosta raznih simbola,pa da protumačiš malo. :)



Kao prvo crveno bijela polja ,koja su izvorno bila crno bijela i mislim da označavaju da je Masonsku kontrolu ili tako nešto.


Znači prvi grb ima Star of David i mjesec .

Pa imamo grb Dubrovačke republike,crvene grede na tamno plavoj podlozi.

Zatim 3 okrunjena lava koji su simbol Dalmacije.

Zlatna koza koja predstavlja Istru.

I Star of David te kuna omeđena sa dvije vodoravne srebrne crte.

Pa ako mozes malo pojasni ovo.


http://hr.wikipedia.org/wiki/Slika:Croatian_Coat_of_Arms.svg

slika


Znam samo da je Slovenacki Grb i zastava da su pravljeni po Energetski pozitivnim simbolima..i ljudi,moramo priznati,dobro im ide.... =D>

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 08, 2008 12:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
tehuti je napisao/la:

Evo manje slike da ne smeta layoutu threada:
.


Tahuti,a vide li Srpski grb...te orao,te neki macevi dole..gore kruna,krst u sredini...covece pa gde ja to zivim...

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz