Sada je: sub maj 04, 2024 1:47 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet jul 03, 2008 10:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
To sa grbovima Dubrovnika je vrlo zanimljivo.
Neđe su boje plava i srebrna, neđe crvena i srebrna, neđe plava i crvena neđe vodoravna, neđe kosa podjela.
Napomena ne radi se o vodoravnim gredama mada liči na njih nego o podjeli polja štita. Ako je broj elemenata paran radi se o podjeli štita a ako je neparan radi se o gredama. U drugom slučaju boja štita odgovara boji prvog i zadnjeg polja U drugom slučaju je boja štita boja prvog polja (prvog odozgo na dolje). Postoji li koja razlika u tumačenju ove dvije šarže ne znam ali se one tako nazivaju pri blazoniranju (opisu) grba. Tako da je grb Dubrovnika prema opisu štit podijeljen vodoravno na osam djelova plavo i crveno. Čini mi se da broj elemenata nema neko značenje a boje imaju standardno heraldičko značenje.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 04, 2008 1:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
dovoljno je prosetat do mirogoja.....

spomenik neznanim junacima domovinskog rata
slika

staklena piramida na krematoriju
slika

slika

slika

slika

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 31, 2008 4:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Vidi sta se desava kad stavim moju malu kvarcnu piramidicu na sunce...
pojavi se pentagram u njoj..????!!!! :mrgreen: :mrgreen: :!: :?: :?: :?: :?:

http://i301.photobucket.com/albums/nn52 ... G_2886.gif
http://i301.photobucket.com/albums/nn52 ... _2884a.gif
http://i301.photobucket.com/albums/nn52 ... G_2885.jpg


Da se u tome nekrije nesto,a Tahuti?? Ja sam sokiran.. :mrgreen:

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 31, 2008 10:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
zemuntrio je napisao/la:
Vidi sta se desava kad stavim moju malu kvarcnu piramidicu na sunce...
pojavi se pentagram u njoj..????!!!! :mrgreen: :mrgreen: :!: :?: :?: :?: :?:

http://i301.photobucket.com/albums/nn52 ... G_2886.gif
http://i301.photobucket.com/albums/nn52 ... _2884a.gif
http://i301.photobucket.com/albums/nn52 ... G_2885.jpg


Da se u tome nekrije nesto,a Tahuti?? Ja sam sokiran.. :mrgreen:


Piramide su mnogo više od ustaljene geometrijske forme koju mi vidimo.

Oblik piramide je arhetip mitskog Hram Kralja Solomona ako ćemo to promotriti sa hermetične (alkemijske) i masonske perspektive.

Evo nekoliko ezoterijskih razloga, zašto je piramida sveti oblik.

Simbolična fraza "Hram Kralja Solomona" ima više značenja:

a) astronomski on predstavlja ekliptički pojas zodijaka sa zviježđem Lava ili Raka na najvišoj sjevernoj deklinaciji, tj. Kraljevstvo Nebesko. Hram Kralja SOL-OM-ONa (tri aspekta spiritualnog Sunca) = Hram Sunca je doslovno nebeski luk ispunjen zvijezdama, a Sunce vlada zodijačkim krugom. Nebesa su Hram Sunca.

b) alkemijski, Hram Kralja Solomona predstavlja spoj Neba i Zemlje. i Kamen Mudraca koji je dobiven u 7 procesa alkemijske transmutacije.

c) Geometrijski, istostranični trokut koji čini gornji dio piramide, predstavlja Nebo ili tri primarna aspekta Kozmosa (Sveto Trojstvo), zbog tri jednako udaljena vrha, dok kvadrat ili baza piramide predstavlja manifestirano ili odraz stvaranja iz viših svijetova, dakle predstavlja element zemlju koja ima 4 kuta, 4 strane kao i kvadrat. Otuda takva simbolika. 3 + 4, trokut + kvadrat, Nebo + Zemlja = 7 ili ljestvica alkemijskih operacija analognih ljudskim suptilnim promjenama u sustavu čakri. U tom smislu čovjek je potpun ukoliko je Trojstvo ili tri aspekta Duha potpuno osvješteno u njegova 4 aspekta tijela i duše, a to su elementi od kojih se oboje sastoje. Zato je broj 7 oduvijek bio smatran brojem savršenstva.

Ako pogledaš oblik piramide, vidjet ćeš da je trokut iznad baze kvadrata, odnosno da trostruka energija Duha lebdi nad tijelom ili fizičkim postojanjem koji predstavlja kvadrat. Duh je očito primarni mehanizam koji proizlazi iz vrha piramide ili Monade (zamišljena spiritualna točka od koje sve proizlazi, Prvi Izvor) u pitagorejskom ezoterizmu.

Trokuta je ukupno 4 sa svake strane kvadrata, dakle 3 X 4 = 12. Piramida je oduvijek bila simbolični prototip Čovjeka i Kozmosa u jednom, a ovih 12 vrhova trokuta u 4 strane (4 elementa: vatra, voda, zrak, zemlja) piramide nam govore kako postoji 12 astralnih utjecaja u čovjekovoj psihi. Fizičku manifestaciju tih 12 možemo vidjeti i na nebu (zodijak) ali ih i Čovjek ima unutar sebe. Zato se kaže da je čovjek hodajući kozmos u malom. Kako na Nebu tako i na Zemlji. Zodijak gore i zodijak dolje. Piramida je simbol Kozmosa (Nebo - konstelacije zodijaka) i Čovjeka (7 suptilnih centara svijesti) istovremeno.

Znači, osim zodijaka piramida predstavlja 7 razina percepcije, koje su uvijek simbolizirali tradicionalni planeti solarnog sustava (Mjesec, Venera, Merkur, Sunce, Mars, Jupiter i Saturn) .

Ako sumiramo svaki aspekt koji piramida simbolizira, onda dolazimo do zaključka da piramida simbolizira kozmičku hijerarhiju, ako gledamo odozgo prema dolje prema u smjeru manifestacije. Na samom vrhu je Monada, Kether - prva sfera ili Točka iz koje se granaju ostale sfere ili kvalitete Kozmosa, pa i razine postojanja. Nakon Monade nailazimo na trokut kao trojni mehanizam Boga koji je proizašao iz Jedinstva ili točke Monade, vrh piramide gdje se svi trokuti susreću. Trojni princip aktivnog, pasivnog i neutralnog mehanizma emanira ili stvara elemente koji također svojom interakcijom stvaraju nove svjetove i razine prema dnu piramide. Ta 4 elementa stvaranja, ili četveropolni magnet (YHVH) su simbolizirana kvadratom na dnu. Dakle da bi došla do našeg svijeta, energija Duha se spušta i kako se spušta stvara u obliku lijevaka, sve dok 4 trokuta nad bazom piramide ili zodijak (3 X 4) ne dobiju solidnu bazu koja je kvadrat ili svijet koji je najopipljiviji.

3 aspekta stvaranja + 4 elementa od kojih se sve sastoji + 7 razina percepcije + 12 znakova zodijaka = 26, a 26 je gematrijska numerička vrijednost riječi YHVH, četveropolnog magneta koji je aktivni generator života.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 01, 2008 4:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Nisam ni sumnjao da necu dobiti potpun odgovor :-) hvala ti,stvarno i vise od ocekivanog...
[/quote] Geometrijski, istostranični trokut koji čini gornji dio piramide, predstavlja Nebo ili tri primarna aspekta Kozmosa [b](Sveto Trojstvo)[/...Trojstvo ili tri aspekta Duha potpuno osvješteno u njegova 4 aspekta tijela i duše, a to su elementi od kojih se oboje sastoje. Zato je broj 7 oduvijek bio smatran brojem savršenstva. [/quote]

zato su nama Srbima nametnuli 3 razdvojena prsta,da razdvoje Sveto trojstvo,a ostalima nametnuli 2 prsta (rogove od...) nekad je valjda bio pozdrav sa spojenim prstima..koliko sam uspeo da procitam..

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 01, 2008 11:13 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
zato su nama Srbima nametnuli


Isto zato što su i svima nama drugima NAMETNULI nešto drugo... neke duše u jednim tijelima zovemo "Srbi", druge u drugim tijelima "Hrvati", treće u trećim tijelima "Francuzi"... itd...

Dakle - radi MANIPULACIJE !!!

Što su time htjeli postići? Odgovor ćeš lako uočiti ako pažljivije samo pogledaš oko sebe... pogledaj dnevnik, pročitaj novine... uvidjet ćeš sve "naše raznolikosti", a u biti... svi smo isti, samo se drugačije zovemo... a ponekad iskoriste različitosti da "skupinu crnih ovaca natjeraš u rat protiv bijelih ovaca"... i pri tome zaradiš, i da služiš ove 4D OPS "usisavače energije"... a i inače, baz ratova organiziraš razne "igre" koje isto generiraju puno, puno negativnih MLJAC! :twisted: emocija...

Eto - ZATO !!! :D :D :D

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 02, 2008 1:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Gde vodi sve ovo?? Ima li kraja..

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 02, 2008 1:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
zemuntrio je napisao/la:
Gde vodi sve ovo?? Ima li kraja..


Razmišljaš previše linearno.

U hermetizmu kažemo da se sve odvija u ciklusima i da nemam kraja tim ciklusima. Prvo je proljeće-život, ljeto pa jesen i zima-smrt, pa iz smrti Sunce se ponovno rađa i ponovo nastupa proljeće. Dakle, kraj je ujedno i početak, jer sve se nalazi u jednoj "točki". Sve što se događa, događa se po rasporedu.

Kraj ---> Početak ---> Kraj .......

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 05, 2008 2:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet apr 28, 2006 1:57 pm
Postovi: 76
Lokacija: Prijedor, BiH
Davidova zvijezda u dzamiji u Krimei Ukrajina
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 05, 2008 4:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet apr 28, 2006 1:57 pm
Postovi: 76
Lokacija: Prijedor, BiH
Hadzi Sinanova tekija Sarajevo Davidova Zvijezda
slika

Marakes Maroko Davidova Zvijezda
slika

Zastava Osmanske flote Davidova Zvijezda i sestar(masoni) :roll:
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 05, 2008 5:51 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 17, 2005 4:15 pm
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
tehuti je napisao/la:
zemuntrio je napisao/la:
Gde vodi sve ovo?? Ima li kraja..


Razmišljaš previše linearno.

U hermetizmu kažemo da se sve odvija u ciklusima i da nemam kraja tim ciklusima. Prvo je proljeće-život, ljeto pa jesen i zima-smrt, pa iz smrti Sunce se ponovno rađa i ponovo nastupa proljeće. Dakle, kraj je ujedno i početak, jer sve se nalazi u jednoj "točki". Sve što se događa, događa se po rasporedu.

Kraj ---> Početak ---> Kraj .......


Razmišljaš previše kružno. ;)

Nakon svakog Kraja ---> ide Početak za jednu frekvenciju više, čineči spiralno kretanje, odnosno evoluciju (mogućnost i sposobnost za napredovanje, rast, težnja ka cjelovitosti), za razliku od linearnog poimanja koje usmjerava čovjeka u neku neodređenu točku spasa tamo negdje, nekad u nekoj obećanoj, prorečenoj budućnosti ; dok kružno poimanje vrti čovjeka uvijek iznova i iznova u krugu.
:love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 05, 2008 6:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
ReiNa je napisao/la:

Razmišljaš previše kružno. ;)

Nakon svakog Kraja ---> ide Početak za jednu frekvenciju više, čineči spiralno kretanje, odnosno evoluciju (mogućnost i sposobnost za napredovanje, rast, težnja ka cjelovitosti), za razliku od linearnog poimanja koje usmjerava čovjeka u neku neodređenu točku spasa tamo negdje, nekad u nekoj obećanoj, prorečenoj budućnosti ; dok kružno poimanje vrti čovjeka uvijek iznova i iznova u krugu.
:love12:


Pa ja sam i mislio na oktave, samo što to nisam napisao. Stepenice koje vode na više platforme. Sve funkcionira unutar hermetičkog principa ritma, konstantne promjene su nužne koje donosi kozmičko klatno (njihalo).

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 05, 2008 6:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 17, 2005 4:15 pm
Postovi: 10
Lokacija: Zagreb
Znam da si tako mislio, no ipak nisam izdržala da se ne javim, najviše zbog drugih, čisto da bude jasnije većini. :kiss: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 05, 2008 6:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
@FearLess, hvala na ovim prekrasnim slikama. Heksagram je inače osnovni astronomski/astrološki i alkemijski dijagram koji je korišten diljem svijeta u različitim vremenskim epohama.

@ReiNa, zahvaljujem na nadopuni mojih riječi. Često imam osjećaj da ispuštam ili zaboravljam neke stvari spomenuti.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 07, 2008 6:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 28, 2004 2:19 am
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
tehuti je napisao/la:
...zmaj je alkemijski Azot, simbolizira 4 elementa (kandže - zemlja, ljuske - voda, krila - zrak, plamen iz usta - vatra)... Vitez zabija svoj maè (eter - 5. element) u zmaja (4 elementa) pri èemu nastaje unija svih elemenata ili alkemijska transmutacija albedo faze.

Zašto (tek) albedo-faze?...
Tim postignućem doseže se konačna - ros(i)edo-faza.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 07, 2008 7:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
lancelot je napisao/la:
tehuti je napisao/la:
...zmaj je alkemijski Azot, simbolizira 4 elementa (kandže - zemlja, ljuske - voda, krila - zrak, plamen iz usta - vatra)... Vitez zabija svoj mač (eter - 5. element) u zmaja (4 elementa) pri čemu nastaje unija svih elemenata ili alkemijska transmutacija albedo faze.

Zašto (tek) albedo-faze?...
Tim postignućem doseže se konačna - ros(i)edo-faza.


Ma zabuna, hvala na ispravci. Kao što sam rekao prije, vjerujem da ima još grešaka u mojim postovima, pa me slobodno ispravi ako misliš da sam u krivu.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 07, 2008 7:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet apr 28, 2006 1:57 pm
Postovi: 76
Lokacija: Prijedor, BiH
tehuti je napisao/la:
@FearLess, hvala na ovim prekrasnim slikama. Heksagram je inače osnovni astronomski/astrološki i alkemijski dijagram koji je korišten diljem svijeta u različitim vremenskim epohama.


Malo je teze naci okultne simbole u Islamskim bogomoljama ali uz malo truda nadju se te skrivene poruke graditelja ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 08, 2008 11:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Negdje u 1 mjesecu ove godine sam pila kavu i pojavio mi se jarac (kraj njega je i mala patkica) :shock:

slika sličan je ovome slika

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 09, 2008 9:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
tamna_shuma je napisao/la:
Negdje u 1 mjesecu ove godine sam pila kavu i pojavio mi se jarac (kraj njega je i mala patkica) :shock:

slika sličan je ovome slika


:D

Kada se vratim s mora, postat ću neke nove fotose, jer danas idem u foto session po Zagrebu, pa možda nađem nešto što već prije nisam vidio ili čega nema na threadu.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 19, 2008 1:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Evo, bio sam neki dan u foto sessionu u Zagrebu da uslikam ono malo sumnjivih rezbarija, kipova i reljefa koja su u blizini centra grada. Kladim se da ih ima još mnogo više, samo što nisam imao vremena sve obujmiti. Možda u sljedećim ekskurzijama.


slika


Zgrada Croatia Osiguranja, Trg Bana Jelačića.

Ženska božica sa kaducejom, simbolom Merkura, Drva Života i alkemijskog Trojstva.


slika


Ista lokacija, ugao Praške i Trga.

*********************************

slika


Trg Bana Jelačića, iza kipa bana. Ponovno isti prizor. Ženski lik sa desne strane nosi kaducej, štap Života (DNK, alkemijski trostruki princip dualnosti i trojstva).

*********************************

slika


Mogila, Maksimir park. Sokol na vrhu uspona stepenicama, a također i na vrhu brda. U Kabali, sokol predstavlja racionalni intelekt, element zrak kojim duša dolazi do balansa između vatre i vode, aktivnog i pasivnog. Sokol je duša u usponu u renesansnoj alkemiji, a u kabalističkoj meditaciji Srednjeg Stupa, sokol zauzima najviši dio Srednjeg Stupa (Sushumne) upravo na mjestu krunske čakre koja predstavlja duhovne aspiracije i oslobođenje. Stoga, cijeli prizor možda prikazuje duševni uspon po stepenicama života ili razinama postojanja.

*********************************

slika


Edip i sfinga, Berislavićeva. Sfinga je hermafroditski, alkemijski simbol unije 4 elemenata, koje simboliziraju udovi različitih životinja, npr. asirska sfinga je spoj lava (element vatra), bika (element zemlja), čovjeka (element voda) i sokola (element zrak).

*********************************

slika


slika


slika


Zgrada banke na Trgu bana Jelačića. Primarni dualitet u obliku kipa muškarca i žene. Muškarac drži neku knjigu ili papir na kojem se vidi neka krivudava linija koja možda predstavlja zmiju (kaducej). Sa vanjske strane svakog kipa po jedan reptilski "čuvar".

*********************************

slika


Ambulanta kod željezničkog kolodvora. Krilati disk sunca Amen-Ra koji se svojom barkom može vidjeti na četiri pozicije, dvije solsticijske, dvije ekvinocijske. Četiri stupa koja podržavaju zgradu (ili Kozmos) su također i primarni elementi (YHVH). U tom slučaju krilati disk ili Sunce je peti element koji uravnotežuje sve ostale i bez kojeg drugi ne mogu postojati zasebno. Dakle, ovaj simbol zajedno sa stupovima možda ilustrira jednostavnu astronomsku predstavu: Sunce ili krilati disk putuje obzorom (zodijačkim ekliptičkim pojasom) od istoka prema zapadu, smjerom juga, od proljetnog ekvinocija, ljetnog solsticija kada je Sunce najsjajnije na obzoru (triumf Sunca), jesenskog ekvinocija sve do zimskog solsticija za kojeg se alegorijski kaže da predstavlje umiruće Sunce (Mitra-Krist-Oziris). Te točke koje Sunce prolazi su znaci zodijaka u kojima koji simboliziraju 4 elementa prirode sa Suncem u sredini, kao što je vidljivo na gornjoj slici. Pitam se da li je to bila namjera graditelja?

*********************************

slika


Zgrada Ministarstva Kulture, glave sfingi sa lavljom glavom.

*********************************

slika


Tomislavov trg, Fellerov dom. Vjerojatno figura grčke božice Demetre sa zmijama. Inače, simbol i pojava zmije u sklopu ženskog principa je vrlo povezana. Zmija je lunarni simbol, pa tako predstavlja jedan vid Božice ili ženskog polariteta u kozmosu. Sjetimo se samo priče o Adamu i Evi. Zmija i Eva očito gaje neke "simpatije" jedna prema drugoj, barem u simboličnom smislu. Postoje i mnogi drugi mitološki motivi i prikazi zmije sa ženskim likom u interakciji ili međusobnoj identifikaciji.

*********************************

slika


Zgrada pete gimnazije, kaducej.

*********************************

slika


Cvjetni trg. Hermes sa svojim kaducejom.

*********************************

slika


Perivoj srpanjskih žrtava, Jurjevska. Obelisk.

*********************************

slika


Zgrada muzeja za umjetnost i obrt. Šestar i kutomjer!

*********************************

slika


Tomislavov trg na Zrinjevcu. Košnica i pčele. Hm zanimljivo, ali još je zanimljivije to da taj simbol pripada učenjima Drevnih Misterija i inicijacija , pa tako i današnjoj masoneriji 3.stupnja, jer iz knjige "Duncan's Ritual of Freemasonry" čitamo:

slika

"Is an emblem of industry, and recommends the practice of that virtue to all created beings, from the highest seraph in heaven to the lowest reptile of the dust. It teaches us that, as we come into the world rational and intelligent beings, so we should ever be industrious ones; never sitting down contented while our fellow-creatures around us are in want, when it is in our power to relieve them without inconvenience to ourselves."

Još bih dodao da košnica možda predstavlja Kozmos, a pčele individualne duše koje zajednički grade savršenu ložu, duhovnu nastambu individualca i svjetine.

Dodat ću još slika sutra čim uzmognem. Neke su prilično osebujne i duboke u simboličnoj namjeni.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz