Sada je: pet mar 29, 2024 12:59 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Lemuria
PostPostano: ned dec 14, 2008 1:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 3:29 pm
Postovi: 43
Lokacija: Zagreb
Ovako, znam da ce vam mozda zvucati cudno (nadam se da nece, zato i jesam na ovom forumu hehe) ... Prije par tjedana isla sam eksperimentirati sa tim da mogu dobiti odgovor na svoje pitanje kada god to zelim. Posto sam hipersenzibilno bice i primam razne informacije i uvide cijeli zivot, znala sam da to nece biti problem. Ponekad informacije osjetim, nekad vidim, a cesto ih - cujem. Tako je bilo i ovaj put ...
Cijeli zivot imam osjecaj da nisam odavde, kao da me netko ispljunuo na ovaj planet, u ovo vrijeme. Cijeli zivot se bunim, i nista mi nije jasno sta se dogadja oko mene. Gledam u svoje roditelje i pitam se - tko su ovi ljudi? Gledam u ljude oko sebe, i mislim si - wtf, sta ovi pricaju?

Anyway, nije ovo poanta topica, nego ... Htjela sam znati, od kuda ja dolazim, koje je moje porijeklo. I to sam pitala. Umirila sam se, usla u meditativno stanje, i baam, eto odgovora. Jasno i glasno sam cula - Lemuria.
Lemuria? Ok, zvuci mi poznato, ali ja bas nista ne znam o tome. Nisam se bas bavila proucavanjem povijesti, nesto sam malo citala o Atlantidi, ali o Lemuriji - nista!
Pa pomislih, mozda bi ovo bila dobra tema ?
Sta uopce znamo o Lemuriji? Da li ono sto znamo moze biti istina posto je to bilo tako davno?
Znam da mogu otici na Google i pronaci svasta, ali ja bi voljela da popricamo o tome.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 14, 2008 2:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
lemuria je bilo "poznato" obitawaliste reptila. da nisi jedna od njih? :wink: :mrgreen:

sto se tice price o lemuriji, dosta toga je receno na owom forumu...

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 12:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 3:29 pm
Postovi: 43
Lokacija: Zagreb
Mu, Motherland of Mu, Mukalija ili Lemurija.

Lemurija je drevna civilizacija koja je egzistirala pre i uporedo sa Atlantidom. Veruje se da se Lemurija prostirala u južnom Pacifiku, u trouglu između Severne Amerike, Azije i Australije. Na vrhuncu svoje civilizacije stanovnici Lemurije su bili vrlo duhovno razvijeni.

Pravo ime Lemurije je zapravo MU. Naziv Lemurija datira iz doba kad je potonulo drevno ostrvo pored Indije nazvano Lemurija. A legenda o ovoj civilizaciji govori o velikom broju ostrva potonulih usled kataklizme koja ih je zadesila pre 12000 godina. I tako se uvrežilo ovo ime.

Hronološki gledano, Lemurija je najstarija poznata civilizacija. I spiritualno najrazvijenija. Nikada, ni pre, ni posle, stanovnici jedne zemlje nisu živeli u takvom duhovnom balansu i harmoniji sa prirodom. U poznom periodu, njima se pridružila civilizacija Atlantide. Atlantiđani su bili više naučno-racionalno nastrojeni, za razliku od umetnički i spiritualno inkliniranih suseda. Veruje se da su obe civilizacije, zbog tehnoloških eksperimenata na Atlantidi, zbrisane sa površine Zemlje.

Stanovnici Lemurije su koristili tehnologije koje ne zagađuju prirodu. Poštovali su zajednicu, individuu i miroljubivu koegzistenciju.

Lemurija se uzdigla visoko iznad trodimenzionalnih problema preživljavanja i borbe za opstanak u društvu. Do kraja svesna, Lemurija predstavlja neprevaziđeni vrhunac životne organizacije na površini naše planete. Otud ne čudi da je interes za nju danas jači nego ikada u proteklih nekoliko hiljada godina.

Lauren O. Thyme je napisala interesantnu knjigu pod nazivom: "Lemurian Way - Remembering Your Essential Nature" (decembar 1999.). Ona kaže: "Napisala sam dokumentarnu knjigu, delimično kanalisanu od strane mudraca Lemurije. U detalje se diskutuje o drevnoj civilizacijikao i objašnjenjuUniverzalnog Zakona i Univerzalne Mudrosti primenjivane u Lemuriji."

I uistinu, knjiga daje detalje i opise stanovnika, hramova, običaja kod rođenja, zajednica, tipičnog dana itd. Knjiga daje novo svetlo na drevna i sveta mesta: Kauai, Peru, Mt. Shasta (Kalifornija), Novi Zeland, Bali, Uskršnje Ostrvo i na ključnu ulogu delfina.

Aktuelizovanje Lemurije je neobično važno i zbog moderne humane dileme: materijalno ili duhovno. Mudrost Lemurije nudi personalnu integraciju: postati u potpunosti human i radijantno spiritualan.

Ovo nam je izazov. I poruka.

U novembru prošle godine dobio sam E-mail od jednog Amerikanca srpskog porekla sa sledećom pričom:

"Mt. Shasta u Kaliforniji je magično mesto okruženo misterijom i drevnim legendama. Godinama sam tamo išao u posetu da bi se napokon tamo i preselio. Gradić u podnožju vulkana ima oko tri hiljade stanovnika. Stariji se meštani sećaju priča iz devetnaestog veka, o visokim ljudima koji su menjali zlatno grumenje za so i sulfate. To je sve što su želeli i nikada nisu uzimali kusur od svojih kupovina. Onda bi jednostavno nestajali nazad u planini."

Interesantnu priču čula je i grupa japanskih turista obilazeći Sedonu i Santa Fe.

“Pre približno 14000 godina kultura poznata kao Lemurija bila je na vrhuncu. Uz nju su bile i druge, kao Atlantida na primer. Vizionari Lemurije su postajali svesni da ce doći do velikih transformacija i da će Zemlja proći kroz dramatičan preokret. Mi ga danas tumačimo kao stradanje Atlantide. Ovi drevni stanovnici Lemurije počeli su da šire svoje učenje o Zemlji i istoriji na što veći broj ljudi kako bi ga sačuvali. Verovali su da će na taj način informacije biti skladištene unutar ćelija ljudskih tela. I sačuvane zauvek.

Takođe su skladištili informacije u kristale. Zatim su ih odneli duboko pod zemlju, na sigurno. Oni su, takođe, bili u stanju da izgrade detaljne mape podzemnih tunela i skloništa koje egzistiraju između energetskih tačaka planete...

Godinu dana pre kataklizme jedan broj se preselio ispod površine zemlje i izgradio stabilne zajednice... Kada je katastrofa napokon došla, najveći broj ljudi na površini je stradao.

Kada su se vode povukle, deo njih se vratio na površinu. Sada je to bila sasvim drugačija slika u odnosu na nekadašnju.

Ovaj "izlazak iz Zemlje" predstavlja početnu tačku u istoriji američkih Indijanaca. U bukvalnom smislu. U uskom krugu indijanskih šamana i mudraca još uvek se prenosi ovo znanje.

Ali, oni nisu bili jedini koji su preživeli ovu promenu. U Australiji to su bili Aboridžini. Druidi u Engleskoj, koji su sačuvali znanje Atlantiđana. I Egipćani. Domoroci Pacifika nosili su informacije Lemurije. Pleme Ainu u Japanu je jedno od onih koje poseduje deo ovog znanja.

Mudraci su znali da će se posle kataklizme čovečanstvo udaljavati od svetih učenja. I da će nastupiti dug period u kome će učenja biti sakrivena. Ali isto tako su znali da će ono, jednoga dana, ponovo isplivati iz svake individue na površinu. To se upravo dešava našoj generaciji.

Kako se memorija aktivira u nama, tako će dobijatu formu unutrašnje mudrosti i spiritualnosti. U drevna vremena nije nikada bilo religije. Niti je iko bio primoravan da veruje u nešto. Drevni mudraci su, naprotiv, imali unutrašnju mudrost o kojoj se nije nikad diskutovalo ili prepiralo.

Iako je svako bio unikatan i imao svoja spiritualna verovanja, ultimativno ta su verovanja zasnovana na istoj ideji. Na bazičnom nivou. A to je:

- verovanje u višu moć/energiju;
- ljubav i poštovanje prema drugima;
- ljubav i poštovanje prema Zemlji.

Ovo je fundament spiritualnosti. Kako onih u drevno doba, tako i ovih iskri koje se bude u nama.

Pitanje koje se tako često postavlja glasi: Da li će doći do nove kataklizme?

Ovaj put promena će se desiti u nama. Mi ćemo osetiti vlastiti, unutrašnji zemljotres u kome će nestati današnji sistem verovanja koji ne služi ničemu. Na izvestan način, doći će do destrukcije i - kraja ciklusa. Ali ne na površini Zemlje i u fizičkom svetu. Desiće se na još moćnijem mestu - unutar nas samih.

Ne treba da se bojimo kraja vladajućeg sistema verovanja. A pogotovo ne istraživanja nepoznatog u nama. Ostanimo otvoreni i istraživačkog duha.

U Santa Fe-u postoji vrlo moćno mesto koje se zove Bandolier. To je mesto gde se integriše zvezdana energija i drevna Zemljana energija. Kada ga neko poseti osetiće jaku ET (vanzemaljsku) energiju, ali će osetiti i jaku prisutnost energije majke Zemlje. Slično je i sa planinom Mount Kurama u Japanu.”

Jedan od japanskih turista je upitao: "Ko su bili Snake-People?"

"Ljudi-zmije su vrlo drevno pleme, starosti oko 6000 godina. Oni su bili potomci originalnih čuvara znanja Lemurije. Zmija je, na simboličkom nivou, uvek bila korišćena kao simbol mudrosti.

Danas vam je pokazano mesto Montezuma's Well. Mit kaže da je to bila jedna od tačaka na kojoj su se potomci Lemurije pojavili na površini. Oni su živeli visoko, na liticama. U to vreme Sedona je bila lanac ostrva. Ljudi-zmije su potomci potomaka Lemurije.

Takođe ste videli velike količine kvarcnog kristala u crvenim stenama. Znate da oni mogu skladištiti informacije i znanje. Sedona je izabrana kao tačka izlaska upravo zbog prisutnosti ovih kristala. Zbog toga mnogo ljudi biva privučeno Sedonijom. Oni koji imaju drevnu vezu sa Lemurijom će, prirodno, osetiti bliskost sa ovim mestom. Svi vi koji ste danas ovde, nekada davno pripadaste plemenu Ljudi-zmija..."

Sledeća poruka je sa interesantnog web sajta

http://www.onelight.com/telos/adama.html

i vodi nas u nastavak priče sa ovovremenskim junacima. Naime, prema Dianne Robbins, autoru knjige o podzemnom gradu Telosu, postoji telepatska komunikacija sa predstavnicima Lemurije.

"Pozdrav iz Telosa. Ja sam Adama, drevni učitelj i visoki sveštenik Telosa, podzemnog Grada ispod planine Mt. Shasta u Kaliforniji. Diktiram ovu poruku iz mog doma ispod površine zemlje, gde nas milion i po živi u stalnom prosperitetu i miru.

Mi smo u ljudskom obličju kao i vi, osim činjenice da nam zajednička svest omogućuje večnost i perfektno zdravlje. Stoga se možemo zadržavati u istom telu jako dugi period vremena.

Došli smo ovde 12000 godina pre termo-nuklearnog rata koji je uništio površinu Zemlje. Pošto je tamo više bilo nemoguće živeti, odlučili smo da nastavimo svoju evoluciju ispod površine. Obratili smo se Duhovnoj Hijerarhiji Planete za dozvolu da renoviramo već postojeću podzemnu pećinu unutar planine Mt. Shasta.

Kada je počeo rat, bili smo upozoreni da počnemo evakuaciju. Nadali smo se da ćemo spasiti sve stanovnike Lemurije. Na žalost, u tome je uspelo samo 25000 duša. Ostatak je nestao u kataklizmi.

Proteklih 12000 godina smo rapidno duhovno evoluirali, ponajviše zahvaljujući našoj izolovanosti od vanzemaljaca i ostalih bandi koje su operisale na površini.

Populacija na površini upravo doživljava značajne skokove u spiritualnosti u pripremi humane zajednice za prolaz kroz fotonski omotač. Iz tog razloga smo i mi počeli da kontaktiramo vas na površini, jer da bi Zemlja i čovečanstvo nastavili da se duhovno razvijaju moraju se ujediniti u jednom Svetlu..."

(Ovaj sajt na Internetu prvi put posetio sam sredinom prošle godine. Šest meseci kasnije na E-mail dobijam poruku Aurelie Louise Jones, koja tvrdi da je telepatski primila poruku od Adame. Poruka nalikuje gornjoj, ali i dalje potcrtavajući da se dnevno povećava broj ljudi koji bolje shvataju svoju kosmičku prirodu i misiju, pri tom koristeći "ljubav" kao metod i sredstvo.)

Nedaleko od Okinawe (Japan), na dubini od 30-40 metara, otkriveni su kameni monumenti koji sugerišu da su nekada davno pripadali jednoj od nestalih civilizacija.

U blizini najjužnijeg japanskog ostrva Yonaguni nalazi se drugo nalazište sa pet kamenih nivoa koji su, najverovatnije, predstavljali ceremonijalni prostor. Ukupno je osam pronađenih nalazišta koji se smatraju "anomalijama".

Anomalijama?!

Svi geolozi, do sada uključeni u projekat, tvrde da su podvodne strukture stare najmanje 12000 godina.

S obzirom da naša oficijelna istorija tvrdi da je prva civilizacija - sumerska, stara oko 6000 godina, dolazimo do suštinske diskrepancije. Kako protumačiti ostatke civilizacije od pre 12000 ili možda 20000 godina, kada im ne priznajemo postojanje?

Kako se eskavacija nalazišta nastavlja, tako se nalaze i novi dokazi da priroda nije sama oblikovala kamene strukture. Oko podvodnih monumenata otkriveni su putevi koji ih okružuju i prolaze između njih. Dakle, nema sumnje. Delo čoveka. Nadalje, veliki kameni blokovi su zahtevali obradu mašinama, koja opet znači visok nivo tehnologije.

Zamislimo se na tren. Koliko daleko unazad seže naše kosmičko sećanje? Šta je sve zapisano u našim ćelijama i, još dublje, našem genetskom kodu?

Osamdesetak kilometara od japanske obale, pronađeni su ostaci podvodnog grada. Trgovi, ulice, prolazi… pravilno isklesani kameni blokovi. Zna se da spuštanja tla nije bilo u poslednjih 12000 godina u ovom regionu. Na taj način dolazimo do jednog od prvih opipljivih dokaza za postojanje prve ljudske civlizacije – Lemurije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 1:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 3:29 pm
Postovi: 43
Lokacija: Zagreb
A sada ono najzanimljivije :mrgreen:

http://www.4shared.com/file/76208164/e0 ... d=7c783d8b

http://www.4shared.com/file/76208629/ff ... d=7c783d8b

Ne znam da li se sjecate da su Pleiadians govorili kako cemo dobiti mocnu tehnologiju "from the underground"? Ovdje se to upravo i spominje :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 1:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
LoveLight je napisao/la:
Mu, Motherland of Mu, Mukalija ili Lemurija.


neznam gdje tocno, ali bilo je i informacija da su ciwilizacije "Mu" i "Lemuria" dwije razlicite... #-o

btw, ako pretpostawimo (sta nemora da bude tocno) da su na lemuri ziwjeli reptili, sumnjam da su bili duhowno napredni. prije tehnoloski nastrojeni ka unistawanju i porobljawanju. kazu da je atlantida "propala" iz istog razloga. neznam, puno je (dez)informacija koje moram(o) filtrirati... :wink:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 12:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 3:29 pm
Postovi: 43
Lokacija: Zagreb
Tesko je uopce reci sta je bilo, no procitaj malo Telos ako te zanima :wink:
Znas, svuda i uvijek imas good guys i bad guys, ako razmisljamo u 3D ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 12:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
salji link :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 6:02 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
lemuria je bilo "poznato" obitawaliste reptila. da nisi jedna od njih?


Još ako neko gaji teško objašnjivu sklonost prema Zmajevima… hm, :-k mislim da su stvari jasne.
A ja jednog imam čak i u horoskopu, doduše papirnog. :angel4:

I ja sam shvatila da su Mu i Lemurija dve različite civilizacije.
Evo opisa Lemurije iz Steinerovih Zapisa Akaše:

http://wn.rsarchive.org/Books/GA011/CM/GA011_c05.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: za razmisliti
PostPostano: sri dec 17, 2008 8:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Pozdrav Love Light...

Ako ti vec ide od ruke ... mozda bi mogla meditirajuci da dobijes odgovore o imenu koje si nosila, porodici, tacnom vremenu, nacinu zivota, deci, sposobnostima, slobodama, uredjenju ... Ovo sa googla je dostupno svima, a tvoje unutrasnje googlanje bi moglo biti vrlo zanimljivo. Zasto se zadrzati samo na jednom podatku o mestu?

Vredi pokusati... drzim fige....

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 12:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 3:29 pm
Postovi: 43
Lokacija: Zagreb
Ja na primjer uopce ne gajim neku sklonost prema zmajevima, nikad mi nisu bili privlacni hehe

Bad Ass, gore su ti svi linkovi koje trebas, i link sajta i link za download materijala :wink:

Ferdinand, da da, skroz si u pravu, tako cu i napraviti ! Javim vam sve sto saznam...

Fairy, daj se i ti ukljuci. Mislim da bi i ona imala nesto za reci :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 6:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Pa i ja sam imala slicno iskustvo kao LoveLigh, i to dan posle, nisam ni videla ovaj post ni temu o Lemuriji, nesto mi se opet citali Plejadanci...
probam ti ja tako malo da zaronim intuitivno u svoju proslost, i ajde da probam, sto dalje i padne mi na pamet period od pre 13000 godina, i pomislim ma sigurno Atlantida, a ono oces vraga nije Atlantida, nego Lemurija... : :? Cula sam unutrasnji glas koji je reko Lemurija ne nesto preterano jako, nego eto cisto da probudi moju znatizelju...
Posle je to ime pocelo da mi se vrzma po glavi, ali nista ti ja nezam preterano o tome...pocela da citam knjigu 'The ancient secret of the flower of life" od Drunvalo Melchizedeka i videcemo gde ce put dalje da me odvede :mrgreen:

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 9:04 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Ja na primjer uopce ne gajim neku sklonost prema zmajevima, nikad mi nisu bili privlacni hehe


Neka interna šala, pošto sam kratko po dolasku na ovaj sajt i ja pravila „pretpostavke“/šale o svom lemurijskom poreklu, pa mi je ovo bilo simpatično.
Ali sam uključila i zmajeve. :angel4:

Kao mala sam bila apsolutno sigurna da me neki Falkor, neki moj Glücksdrache, čeka negde, out there.
A najzad ga našla u natalnoj karti. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 9:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Citat:
Anyway, nije ovo poanta topica, nego ... Htjela sam znati, od kuda ja dolazim, koje je moje porijeklo. I to sam pitala. Umirila sam se, usla u meditativno stanje, i baam, eto odgovora. Jasno i glasno sam cula - Lemuria.


Je li ovo za ozbiljno? Otvoren sam za najekstremnije teorije, ali ovo nema smisla. Jer Lemuria nije planet niti svemir, Lemuria je navodno bila na Zemlji i ona je stari kontinent smješten negdje gdje je danas Južna Amerika, koliko znam.

Kako je moguće da si otamo? Btw, nemoj misliti da ne vjerujem ili da sam preskeptičan, samo me zanima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 17, 2008 10:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Heh, možda je točnije pitanje: "U kojoj inkaranciji sam bila stanovnik Lemurije?"

A i možda: "Da li je to u ovoj našoj vremenskoj liniji, realitetu?"

Uglavnom hoću reći da smo svi, više-manje, bili priopadnici raznih rasa, naroda, boja, bića, ili čegagod... u razna vremena... na raznim točkama vremena/prostora...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 2:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 3:29 pm
Postovi: 43
Lokacija: Zagreb
Pope, nisam pitala za svoje "planetarno" porijeklo, nego sto Jack kaze, "zemaljsko", posto imam povezanost sa Zemljom i bila sam uvjerena da je nekad davno na Zemlji bilo puno drukcije nego sada.
U ovoj inkarnaciji se od malena osjecam izgubljeno, kao da tu ne pripadam i sigurna sam skroz da je sve bilo drukcije, da su ljudi bili duhovni i zivjeli medjusobno u skladu. Sto vise citam o Lemuriji, to nekako ima smisla.

Arja, da bar mogu reci da "brijem" kako je tako, no jasno i glasno sam cula - Lemuria, a da prije o Lemuriji nisam nista cula (mozda ako je netko spomenuo, no nisam ni znala sta je Lemuria). Tek nakon sto sam dobila informaciju sam procitala prvi put o njoj na net-u. Za mene je to sve skupa skroz novo ...

Jack, tocno tako. I kad bi razmisljala i pokusala osjecati povezanost sa nekom rasom/narodom/bicima, nisam se uspjela bas povezati sa nekim posebno. I dalje sam se osjecala kao da nikom ne pripadam. Mozda eventualno sa Tibetancima, tj. prije sa njihovim Ucenjima koja su skroz OPD.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 8:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 26, 2008 7:51 pm
Postovi: 49
Možda si kao Lemurijanka :D tj. duša postigla najviše što je moguće za ljudsko biće, a sada u ovome životu se sve više približavaš istome pa stoga izvlačiš, odakle već, i ta iskustva.
Ma pojam nemam :-k , svašt ami pada na pamet......

Koliko pratim, većina nas koji javno ili tajno pohodi ovaj forum ima filing kao da je "pao s Marsa" rodivši se na ovoj planeti i još zarana shvati kako tu nešto ne štima #-o ......



Kažeš za Tibetannce, ja takav filig imam prema Aboriđinima, najčišći mogući, ako čovjek uopće može biti stopostotni, OPD.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 8:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Vau, znači to si stvarno čula. A mogu li dobiti neki link ili nešto kao smjer za izvođenje takve meditacije? (ili bar pokušaj) Nisam se nikad susreo s nečim takvim, ja sam više povjesničarski tip i trebaju mi dokazi (:lol:), ali kako rekoh, otvoren sam za svakakve stvari.

I samo da se vratim na temu da ne bude off... ime te zemlje sigurno nije bilo Lemuria, već je takav nadimak dobila još u antici zbog nađenih brojnih fosila lemura...ne sjećam se u biti točno kako, ali sam nešto slično negdje čitao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 10:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
pope.is.alien. je napisao/la:
a sam više povjesničarski tip i trebaju mi dokazi (:lol:), ali kako rekoh, otvoren sam za svakakve stvari.


auuu. tesko da ces za metafizicke stwari pronaci dokaze. wise bi se trebao orjentirati na intuiciju u kombinaciji sa wjerowanjem. dokazi su owdje zadnja stwar i bas zato i ima naziw metafizika: "metafizika je filozofska disciplina koja raspravlja o onome što je iza i iznad svake realnosti i iskustva. To je učenje o bitku." (pokupljeno sa wikipedie) :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 4:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 3:29 pm
Postovi: 43
Lokacija: Zagreb
G.may, tko zna, jos nisam potpuno shvatila svoju svrhu u ovoj inkarnaciji. Javim ti kad saznam :wink:
No ima nesto u tome sto pricas.

Ma sigurna sam da vecina ekipe sa foruma ima taj osjecaj da je "pao s Marsa". Zato smo i svi ovdje da pokusamo shvatiti tko smo, sto smo i sta nam je ciniti hehe (ako nam vec nije jasno)
Ne znam za Aboridjine (malo znam o njima), no o tibetancima znam puno posto prakticiram njihova Ucenja. Ovako, svaka praksa/meditacija koja se radi, ali bas svaka, se posvecuje i radi for ALL sentient beings. Znaci, ne radis samo za sebe, radis za SVE da budu prosvjetljeni. OPD? :)

Pope, nema tu puno filozofije. Ne znam da li si svjestan da oko nas uvijek ima nekoga, iako ih ne vidimo. Nasi "andjeli cuvari" koji su s nama od rodjenja i paze na nas. AKo ih pitamo za pomoc, ili informaciju, dobijemo ju. (iako mislim da andjeli nisu bas andjeli, to su malo uljepsali hehe. Nekako bolje zvuci nego da nam kazu alieni ili nesto).
Lijepo legnes, ili sjednes, umiris se, smiris um (duboko disi ili radi pranayamu). Pitaj i cekaj odgovor :) Vazno je da si opusten i da ne projiciras odgovor.
Ako ne dobijes odgovor, pokusaj drugi put, ili pitaj prije spavanja da u snovima dobijes odgovor. Mislim da ipak vjera i znanje igraju veliku ulogu. Ja jednostavno ZNAM da nisam sama, da imam pomagace i cesto se obracam njima.
Sto se tice imena, ne znam ti to reci. Obicno dobijem odgovor da ga razumijem. Probaj i sam. Mozes pitati i kako se zaista zvala Lemuria u ono vrijeme kada je postojala. Imas linkove za neke knjige koje sam stavila na download (na ovoj temi gore) i pogledaj isto ovdje

http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... highlight=

imas knjigu od Drunvalo Melchizedek - The Ancient Secret Of The Flower Of Life
u njoj je napisano dosta o Lemuriji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 20, 2008 2:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Hvala za odgovor. Probat ću svakako. Samo se nadam da neću sam projicirati odgovor jer mi misli često lete na sve strane. Ali naravno da ću pokušavati više puta. Po svemu sudeći, ja sam zapravo reptil. Ok, šalim se. :? Ne mogu ni pretpostaviti što bi mogao čuti. Vjerovat ću u to tek kada i ako čujem neko mjesto za koje nikada nisam čuo prije. Inače ću biti uvjeren da sam odgovor projicirao sam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz