Sada je: čet mar 28, 2024 6:31 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Povratak na pocetak
PostPostano: sub dec 12, 2009 11:23 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 23, 2009 1:23 am
Postovi: 18
Evo ovako ideja bi bila da se cjelokupno covjecanstvo nade u svijetu u kojemu vise nema nicega sto je covjek ikad stvorio. Sve materijalno je nestalo a ostalo je znanje ljudi. Kako bi stvari dalje odvijale, koliko bi ljudima trebalo da naprave najobicniju sikiru a koliko tek da isklesaju oveci kamen. Da li bi napredovali brze nego sto je napredovao covjek u svom ranijem razvitku. Da li bi im njihovo znanje ista koristilo i kako. I tako dalje i tako dalje. Pa ako vam se da pisite meni bas i ne.

Puno pozdrava svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povratak na pocetak
PostPostano: pon dec 14, 2009 10:45 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 02, 2009 6:26 pm
Postovi: 19
Da li bi napredovali brze - NE Vecina bi cekala da neko napravi komp da mogu na fejs :mrgreen:

Da li bi im njihovo znanje ista koristilo - NE jerbo bi bili toliko depresivni i zbunjeni zbog gubitka fejzbuka :mrgreen:

I tako dalje i tako dalje. - I tako Twitter i tako dalje \:D/


:rofl sorry :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povratak na pocetak
PostPostano: pon dec 14, 2009 2:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 02, 2009 10:10 am
Postovi: 140
Lokacija: ZAR JE TO BITNO ?
Da, zanimljiva tema. Potpuno si u pravu jer kada bi se desila kataklizma i preziveo mali broj ljudi svakom sledecom generacijom bi bilo sve manje znanja i secanja na ovu civilizaciju. Kroz 12000 godina bi istorija tvrdoglavo rvrdila kako su oni najrazvijeniji od postanka zemle.

P.S. Iteresantna tema za nastavak filma 2012

_________________
NE POSTOJI VREME, POSTOJI SAMO SADASNJI TRENUTAK


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povratak na pocetak
PostPostano: uto dec 15, 2009 10:55 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 23, 2009 1:23 am
Postovi: 18
Tema je zanimljiva iako je vise za razmisljanje a ne neko pisanje.
Ja sam se pokusao zamisliti u takvoj situvaciji i dalje razraditi sto bih mogao uraditi da sebi olaksam zivot i nisam bas daleko dosao. Problem bi bio samo upaliti vatru a kamoli naci metale i topiti ih i praviti od njih orude. A s druge strane indijanci nisu poznavali metale pa su zivjeli odlicno da nisu mogli bolje. Uglavnom cini mi se da covjek na takvom stadiju bez pomoci izvana ne bi lako napredovao mozda ne bi uopce. Recimo kad sam razmisljao o vatri onda tu nekako zgodno upada kremen koji vjerovatno ne treba puno traziti jer ga ima i na povrsini zemlje, to bi bila jedna od malih pomoci sa strane, a mozda je i sami ljudski istrazivacki duh dovoljan da svojom znatizeljom s vremenom otkrije sto to sve ima u prirodi sta moze iskoristiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Povratak na pocetak
PostPostano: uto dec 15, 2009 7:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
bonzo je napisao/la:
Tema je zanimljiva iako je vise za razmisljanje a ne neko pisanje.
Ja sam se pokusao zamisliti u takvoj situvaciji i dalje razraditi sto bih mogao uraditi da sebi olaksam zivot i nisam bas daleko dosao. Problem bi bio samo upaliti vatru a kamoli naci metale i topiti ih i praviti od njih orude. A s druge strane indijanci nisu poznavali metale pa su zivjeli odlicno da nisu mogli bolje. Uglavnom cini mi se da covjek na takvom stadiju bez pomoci izvana ne bi lako napredovao mozda ne bi uopce. Recimo kad sam razmisljao o vatri onda tu nekako zgodno upada kremen koji vjerovatno ne treba puno traziti jer ga ima i na povrsini zemlje, to bi bila jedna od malih pomoci sa strane, a mozda je i sami ljudski istrazivacki duh dovoljan da svojom znatizeljom s vremenom otkrije sto to sve ima u prirodi sta moze iskoristiti.


e, sad....
šta je to "izvana", a šta je to "iznutra", baš me jaaaaaaaako zanima....! :occasion5:


:love3: :love3: :love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz