Sada je: čet mar 28, 2024 9:34 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 481 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub sep 06, 2014 1:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
SpectraDiggers je napisao/la:
Prvo jedan pozdrav od mene. Ovo mi je prvi put da ucestvujem na ovome forumu.
Licno sam bio skeptik prema Gospodinu Dr. Osmanagicu. Naime,toliko je ruznih
konotacija na njegov racun upucuno od vladajucih "intelektualaca" i njihovih poltrona i satelita da covjek pocne da vjeruje na kraju u Ono sto pricaju. Nisam imao prilike da posjetim iskopine,ali dovoljno dugo pratim sva ta desavanja u vezi sa time,tako da sam apsolutno ubjedjen u postojanje neke davne civilizacije ili cak nesto jos meni nepojmljivo i neobjasnjivo.

Ono sto sam htjeo da kazem ovdje je sledece. Naime ja se bavim arheologijom,kao amater. Dugo godina vec furam fazon Indijane Dzonsa,ali u nekim skromnijim uslovima. Inace hobi su mi metal detektori i sve sto ide uz njih,bavim se time jako dugo.

Negdje pred Ono ludilo devedesetih,ja i jedan drugar som imali neke Njemacke vojne detektore za metal,pa som onako za svoj ceif lutali kojekuda u potrazi za novcicima i slicnim sitnicama izgubljenih kroz vjekove.

Tu na toj planini gdje su iskopine,postoji jedan stari grad ili utvrdjenje,za koje se racuna daje srednjevjekovni grad/utvrdjenje.Porusen je za vrjeme osmanlijskih osvajanja,naravno.
U okolini se mogu naci ostaci metala za njima. Obicno ti njemacki detektori su bili pouzdani i veoma prcizni za svoje vrjeme. Da skratim! Na tom brdu su bili neupotrebljivi. Jednostavno,nije bilo moguce citati zvucne signale. detektori tu polude.
Ne interesuje me piramida, jer kada se magnetni polovi promijene sav biljni i životinjski svijet će se spontano i nenametljivo evolutivno reorganizirati, a da tražimo potvrdu o tome da li je to bilo prije 10.000 ili milion god. je nebitno, jer od toga nema nikakve trenutne koristi, a ne možemo ni odrediti kada će se magnetni polovi tačno promijeniti u budućnosti, kako bismo se pripremili.
Milanković i Tesla su maksimalno apsolvirali te fenomene Zemljinih cikličnih promjena, a niko, u međuvremenu, ništa novo, ni naučno ni duhovno, nije ponudio.
Stoga poštujem nastojanje entuzijastičkoga Osmanagića da to samostalno financira, pogotovo jer ne pripada nijednoj političkoj stranci i nekom udruženju koga financiraju, bez svoje volje, građani, a: država, kanton, općina su, svakako, zakazali jer nisu znali šta uraditi u vezi toga: jesi li pošteđen plaćanja poreza na toj lokaciji?!, treba li to biti turistički ili arheološki centar?! itd.
U svakom slučaju podržavam volonterizam bjelosvj. duhovnih kvazitragača, ali Visoko ima malo ili nimalo koristi od cijele te priče.
Mnogo veću korist imaju razne turističke agencije koje, na osnovu basnoslovno visokih cijena, dovode turiste u obilazak toga kompleksa, a država i Visoko od toga nemaju ništa.
:ontopic:


Zadnja izmjena: autentika; pon sep 18, 2017 1:37 am; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pon sep 15, 2014 3:37 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 15, 2014 3:05 pm
Postovi: 19
Nisam bio u Visokom da vidim ove piramide ali moram Vam reci da vjerujem da ima tu nesto. Nadam se da ima jer to bi za Bosnu bio takav ekonomski napredak sto se tice turizma.

_________________
http://ricinusovoulje.blogspot.com
http://peppapigonlinegames.blogspot.com/
http://zgibovi.blogspot.com
http://sklekovi.blogspot.com
http://staznacisanjati.xyz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pon sep 15, 2014 6:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Pa i Osmanagiću je jedini cilj turistička "prodaja" nalazišta.
Sigurno to ne radi iz ljubavi prema kopanju u zemlji :angel4:
Nešto tamo ima, naravno da on isto to misli.
ALi znakovito je da čim nilaziš na otpor i ove "blatare" očito je pogođeno u nešto

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pon jul 17, 2017 3:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned sep 17, 2017 11:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
Mike20 je napisao/la:
Pa i Osmanagiću je jedini cilj turistička "prodaja" nalazišta.
Sigurno to ne radi iz ljubavi prema kopanju u zemlji :angel4:
Nešto tamo ima, naravno da on isto to misli.
ALi znakovito je da čim nilaziš na otpor i ove "blatare" očito je pogođeno u nešto



Ne bi rekao da je Semiru cilj turistička prodaja. Bio sam nekoliko puta na njegovim predavanjima što na sajmu Mystik što na nekima drugdje. I čovjek je jednostavno genijalan.

Ali ako može Bosni pomoći na taj način zašto ne, ne vidim tu negdje problem. Semir je po meni ful dobar lik i dobronamjeran, barem iz onoga ugla kojega mogu vidjeti. Osobno ga neznam tako da sa te strane ne mogu pricati.

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub okt 06, 2018 2:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pon okt 08, 2018 12:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546
galaksija je napisao/la:
.



..



Semir genijalan ko i uvijek :)

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned maj 26, 2019 10:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.




Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: uto jul 30, 2019 5:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Bosnian Pyramid newsletter:

Citat:
OTKRIVENA TAJNA BOSANSKIH PIRAMIDA

Utvrđena je svrha energije bosanskih piramida:

(1) komunikacijski uređaj,
(2) regeneracija i samoizliječenje,
(3) unaprijeđenje molekulrne strukture vode,
(4) unaprijeđenje molekularne strukture hrane,
(5) razvoj duhovnih čula,
(6) porast imuniteta,
(7) unaprijeđenje bioenergetskog omotača-aure,
(8), balansiranje i otvaranje čakri, itd.

Ovo su pionirska istraživanja, koja će utabati put istraživačima piramida širom svijeta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub aug 03, 2019 8:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
galaksija je napisao/la:
Bosnian Pyramid newsletter:

Citat:
OTKRIVENA TAJNA BOSANSKIH PIRAMIDA

Utvrđena je svrha energije bosanskih piramida:

(1) komunikacijski uređaj,
(2) regeneracija i samoizliječenje,
(3) unaprijeđenje molekulrne strukture vode,
(4) unaprijeđenje molekularne strukture hrane,
(5) razvoj duhovnih čula,
(6) porast imuniteta,
(7) unaprijeđenje bioenergetskog omotača-aure,
(8), balansiranje i otvaranje čakri, itd.

Ovo su pionirska istraživanja, koja će utabati put istraživačima piramida širom svijeta.


Ima još jedna tajna. U dokumentarcu "Bosanske piramide kao drevne energetske mašine" na 1:10:20, govori se o kamenu koji je pronađen sa runama. Taj kamen je prvobitno pronađen bez runa, one su se pojavile kasnije. Prema svedočenjima onih koji su ga pronašli, rune je ugravirao otac Semira Osmanagića. Žalosno i nepotrebno bacanje senke na ceo projekat.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub aug 03, 2019 8:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
galaksija je napisao/la:
Bosnian Pyramid newsletter:

Citat:
OTKRIVENA TAJNA BOSANSKIH PIRAMIDA

Utvrđena je svrha energije bosanskih piramida:

(1) komunikacijski uređaj,
(2) regeneracija i samoizliječenje,
(3) unaprijeđenje molekulrne strukture vode,
(4) unaprijeđenje molekularne strukture hrane,
(5) razvoj duhovnih čula,
(6) porast imuniteta,
(7) unaprijeđenje bioenergetskog omotača-aure,
(8), balansiranje i otvaranje čakri, itd.

Ovo su pionirska istraživanja, koja će utabati put istraživačima piramida širom svijeta.


Postavlja se pitanje: kojim empirijskim metodama je dokazano sve ovo? Gdje su objavljeni rezultati empirijskih istraživanja? Jesu li ista prošla višestruku provjeru? Itd...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned aug 04, 2019 3:01 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Pantelija je napisao/la:
Taj kamen je prvobitno pronađen bez runa, one su se pojavile kasnije. Prema svedočenjima onih koji su ga pronašli, rune je ugravirao otac Semira Osmanagića. Žalosno i nepotrebno bacanje senke na ceo projekat.

Prilično maliciozno i nisko odrađeno. Prvo se plasira insinuacija da je rune ukucao njegov otac a onda se to prosuđuje kao jedna činjenica. U nekim od intervjua, Semir je naveo i prijevod tog pisma od strane trećeg lica. Uostalom, ovakvih pokušaja podmetanja nogu je bilo već bezbroj od neke 2005. godine, kad je stvar bila prvi put javno objavljena (nekim slučajem, to sam bio ja – LINK) a sve je išlo po onom starom principu, - „psi laju, karavani prolaze“.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned aug 04, 2019 6:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
galaksija je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:
Taj kamen je prvobitno pronađen bez runa, one su se pojavile kasnije. Prema svedočenjima onih koji su ga pronašli, rune je ugravirao otac Semira Osmanagića. Žalosno i nepotrebno bacanje senke na ceo projekat.

Prilično maliciozno i nisko odrađeno. Prvo se plasira insinuacija da je rune ukucao njegov otac a onda se to prosuđuje kao jedna činjenica. U nekim od intervjua, Semir je naveo i prijevod tog pisma od strane trećeg lica. Uostalom, ovakvih pokušaja podmetanja nogu je bilo već bezbroj od neke 2005. godine, kad je stvar bila prvi put javno objavljena (nekim slučajem, to sam bio ja – LINK) a sve je išlo po onom starom principu, - „psi laju, karavani prolaze“.

..



Ostaje nam da verujemo da lažu oni koji su ga našli bez runa. Ili da ga uopšte nisu našli već sve slagali. Ali informacija potiče od onih koji su sa oduševljenjem učestvovali u prvim iskopavanjima, ne od oponenata.

Ni ja nisam to izneo radi podmetanja, vidim da su tamo piramide i podržavam projekat, samo mi je zasmetala ta informacija koja baca senku na celi projekat.

Možemo li bar znati prevod tih runa, to bi trebalo da je važno, zapravo najvažnije ako je jedino pisano svedočanstvo iz doba gradnje piramida. Možda su graditelji tu ostavili neku poruku nama. Čudno da ona nije objavljena kao najvažnije otkriće. U dokumentarcu se samo pominju rune bez ikakvih naznaka o prevodu, kao đacima na školskoj ekskurziji u obilasku muzeja. Dajte nam ceo tekst i prevod runa. Zajedno sa dokazima njihove starosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned aug 04, 2019 7:59 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Pantelija je napisao/la:
(...)Možemo li bar znati prevod tih runa(...)

Prijevod runa:

Citat:
Kapija je zatvorena. Moraćemo da ostanemo, da se branimo i da osvajamo dok se kosmička kapija ponovo ne otvori.

...što se može vidjeti na 1:10:22, u videu ispod:



..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned aug 04, 2019 9:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
galaksija je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:
(...)Možemo li bar znati prevod tih runa(...)

Prijevod runa:

Citat:
Kapija je zatvorena. Moraćemo da ostanemo, da se branimo i da osvajamo dok se kosmička kapija ponovo ne otvori.

...što se može vidjeti na 1:10:22, u videu ispod:

..


Hvala, to sam prevideo.
Iako sam dokumentarac ceo odgledao još kada se pojavio verovatno sam to prevideo jer nisam mogao da poverujem da je takva New Age glupost tamo zaista napisana od strane graditelja piramida.
Film Stargate snimljen je tek 1994. otkada počinje da se koristi pojam "zvezdana kapija", zajedno sa nebulozom o njenom "zatvaranju" i "otvaranju".
Sada sam još sigurniji da je to napisano nedavno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned aug 04, 2019 10:15 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Dakle, „Semirov otac ukucao rune“... „američka profesorica ih prevela“... pa nas Semir obavijestio o prijevodu?! Znači, ovdje imamo klasičan slučaj dovođenja u pitanje integriteta Semira Osmanagića. S obzirom na to da Semira smatram jednim od ljudi s najvećim mogućim integritetom, onda za one koji njega pokušavaju diskreditovati mogu jedino reći da ga uopšte nemaju. Naravno, subjektivno rečeno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub apr 11, 2020 2:35 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.








..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: čet jul 16, 2020 11:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.










..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet jul 17, 2020 10:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.









..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet aug 21, 2020 1:29 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
.









..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 481 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz