Sada je: čet mar 28, 2024 6:02 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 481 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet jun 03, 2011 11:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Najavio si sat vremena ranije od prvog predavanja...
Na ovo drugo ne mogu nikako otići.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet feb 17, 2012 10:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Na otoku Pašmanu u junu/julu lipnju/srpnju ove godine gostovace gosp.Semir Osmanagic 7 dana gdje ce biti predavanje o piramidama svijeta kao i bosanskim piramidama....

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet apr 20, 2012 10:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
ako je neko upoznat , jedno pitanje vezano za *piramidalni komplex* , Visoko – BiH

tražio sam nešto o tome po forumu , ali do sada nisam uspio naći ,osim nešto malo što je o tome prije par godina kad je i počela masovnije cijela priča o Visokom , spomenula na forumu *Andjela* ranije na pocetku ove teme.

Da li je neko upoznat pobliže sa pričom o svojevrsnoj zasebnoj ''svjesnoj energiji'' koja je tu bila kompresovana i takoreći ''spavala'' tu od tih vremena kad je taj komplex napušten , i o njemu se nije potezala nikakava priča upravo do današnjih vremena i do unazad nekoliko godina kad je Semir Osmanagić i započeo sa ukazivanjima na ta brda i sa djelovanjima koja oko toga obavlja.
Ta određena ''svjesna energija'' bi se zapravo jednostavnije i mogla nazvati kao svojevrsno ''biće'' koje je ostalo zapečaćeno i blindirano tu , ali sa određenom vještačkom i pomalo ''neuračunljivom'' svijesti u sebi , tj programirano da ''prasne'' ako ga aktivira nešto što bi ga već aktiviralo.
Poput goleme i jake energetske ''nagazne mine'' . Prije zapravo bi to bilo svojevrsno ''energijsko oružje'' ili ''energijska bomba'' , nego ikakvo prirodno samostalno svjesno biće koje je uklopljeno u sklad cjelokupne velike ''kreacije''.

To je vezano za onaj pozadinski dio priče da je jedan od glavnih razloga dovođenja turista i volontera na ta brda , bila upravo to , dakle potreba da što je više moguće , koncentrisano što veći broj ljudskih bića dođe na ta određena mjesta , čime u određenoj mjeri služe kao neki živi ''transformatori'' preko kojih to ''biće'' zapravo je postepeno izvlačeno van , i ''ka nebu''. Uz eventualno uključenje i raznih ljudi koji barataju određenim znanjima i tehnikama koje mogu poslužiti za ''kanalisanje'' takve energije vani , tj u tom slučaju , izvlačenje tog uslovno rečeno bića vani, nakon što je i njemu usljed približavanja ''Vala'' počinjalo ''buđenje'' , koje bi moglo biti pogubno za okolinu, prije svega za živa bića , i to ne samo uže okoline, obzirom na jačinu i silinu kompresije te energije. U prevodu, mnogo ljudi u pogođenom radijusu djelovanja bi ''pregorilo'' i svakako napustilo svoja terenska fizička ''vozila'' da je to čudo prasnulo. Tako nekako je i ona to tada opisala. A Andjela upravo je i spomenula da je i sama uz jos neke ljude ucestvovala i pripomagala pri izvlačenju te ''bombe'' , i da su oni koji su u tome asistirali i ucestvovali na određene načine bili upoznati s time i svjesni toga , i uključivali se u proces ''izvlačenja te energije vani'' , metodama koje već znaju i s kojima takvi ljudi barataju.

ili obratno , da li je možda upravo dovođenje većeg broja ljudi na same te pojedine lokacije na tim brdima moglo izazvati ''aktiviranje'' toga što je tu bilo kompresovano i zapečaćeno (uspavano kako ona navodi, moze i tako se reći ) ?

Andjela je vidim spomenula tu drugu opciju, dakle da je upravo dovođenje većeg broja ljudskih jediničnih ''baterija'' (nagli dolazak većeg broja ljudi i turista nakon početka mehaničkih kopanja) i samo doprinosilo ''buđenju'' te energije, i da je obaviještena o tome, upućena tamo ,i da joj je valjda i sugerisano da o tome upozori Semira, sto i navodi da je uradila, i spominje i to da je i sama učestvovala u tom ''izvlačenju'' i da je upravo prije samog početka masovnijeg dovođenja i boravka ljudi na lokacijama tih brda bila ''obaviještena šta se tu ispod nalazi'' , upravo u tom smislu kako je i ona navela , a to je zapravo - ''ko se tu ispod nalazi''.

na trećoj strani ove teme o kompleksu u današnjem Visokom, ona o tome spominje ovo :


Andjela je napisao/la:
Ono što nisam dosad ispričala nikom osim Semiru, ovdje ću malčice blaže interpretirati jer ne znam koliko ovo sve leži očima i ušima ljudi na Forumu. Dakle, ja sam otišla na brdo dan prije početka zvaničnih istraživanja jer sam nekih mjesec dana ranija dobila poruku od mojih duhovnih vodiča o tome šta se nalazi na samom dnu ove građevine. Da skratim priču, to je jedna drevna, mračna i užasno stara energija koja je dotada bila uspavana. Njenim buđenjem (a ono se trebalo dogoditi prvim masovnim dolaskom ljudskih energija na to brdo) izazvao bi se teži pomor - u doslovnom smislu, i ljudi i tog područja i šire - Bosne a možda bi dopeljala i do Hrvatske. No, kako sam od ranije dobila upute šta i kako uraditi, sa još dvoje prijatelja koji su zajedno sa mnom već ranije radili ovakve stvari, otišli smo i u tišini obavili transformaciju ove energije. Bila je toliko velika da je od cijelog procesa koji je trajao oko pola sata, sama energija izlazila desetak minuta. Imali smo što je najvažnije, veličanstvenu pomoć "odozgo" i upravo bića iz Duhovne Hijerarhije "zadužena" za ovakve stvari,,pomogla su nam nemjerljivo da je izvadimo bezbjedno na površinu, a oni su je onda preuzeli dalje. Ova stara energija otišla je Kući, kako mi je rečeno, u daleke prostore kosmosa rezervisane za ovakvu vrstu drevnih i nimalo benevolentnih bića.


ali tek se usput i kratko osvrnula na to, i nije to dalje pobliže opisala niti se zadržavala na tome.

pa ako je neko pobliže upoznat s time , ili neki link gdje se takvo nešto detaljnije spominje , bio bih zahvalan da odgovori i postavi. ili ako je još neko od prisutnih na forumu bio i ukljucen sa Andjelom u tu ''operaciju'' u kojoj je očito i ona pomogla da se obavi taj dio posla. A čim su se u ovom ''zanimljivom razdoblju Vala'' bili uopće uzvrtili i oko Visokog ,nakon toliko vijekova tokom kojih je to bilo i nepoznanica i namjerno zataškavano kao i mnogo toga ostalog na Zemlji, vjerovatno bi i ''Val'' imao neki uticaj na ''disanje'' te nabijene energije , i moglo se upravo desiti da ''prasne''. Kako je Andjela opisala, neko iz ''više duhovne hijerarhije'' zadužen za takve stvari je i došao po to biće da ga preuzme i odvede odavde. Je li neko ovdje jos osim Andjele bio mozda poblize ukljucen u taj dio price , ili i ucestvovao i pripomagao u tom ''izvlacenju'' ?
I ako je Andjela na forumu , neka se javi . A ako je problem da o tome napise ovako, onda na pm, mada ne bi trebao biti problem, jer kako je ona opisala , to je ''izvučeno i upućeno kući'' i nije barem na tlu više problem ,niti je danas 2012-e mozda problem bi li to ''leglo usima i ocima ljudi na forumu'' kako je ona oprezno napisala. A da je to od vrste ''mračnih i nimalo benevolentnih bića'' , to stoji. Ako je Andjela tu , ili neko ko je bio upoznat sa time, jer o tome se isto radi, da malo pobliže napiše o tome ko ga je izvukao i došao po njega, i ko ga je preuzeo iz te ''duhovne hijerarhije bića zaduženih za takve stvari'' , jer naravno da je onima koji su pripomogli u tome rečeno da je ta energija ''otišla kući u daleke dubine svemira rezervisane za takve forme'' , bilo to tako ili ne.

I zanima me još ako je Andjela ili neko drugi ko je s time bio upoznat, imao vizuelizaciju te forme kroz te kontakte od strane duhovnih vodiča koji su je uputili na proces pripomoći izvlačenja i preuzimanja toga. Ako jeste imala i vizuelizaciju tog bića kroz neki upućeni san tada u vezi toga, astralne kontakte , meditacije ili bilo kakve pripreme za tu pripomoć izvlačenja , neka postavi opis ,tj kako joj je vizuelno predstavljeno ''ko / šta'' je to što je, kako joj je rečeno , bilo ''uspavano na samom dnu te građevine''.

za one koji su možda čuli ponešto o tome ili ih zanima, to je zaostavština koja je u otprilike u rangu našeg današnjeg odlaganja nuklearnog otpada pod zemlju , ali što i dalje kako je poznato, na duge vremenske periode traži daljnje stalne kontrole , nadzore , čuvanje ,mjerenja radijacije, održavanje debljine betonskih zidova i sl.

sličan slučaj je i sa time što je bilo zarobljeno/kompresovano u pojasu vortexa ''Visoko'' , ali to je bilo napušteno i zapušteno par hiljada godina, i sam taj komplex sam po sebi odavno nije više originalno funkcionalan da bi mogao spriječiti ''prasak'' koji je mogao biti izazvan dolaskom ''Vala'' , pojačano uz veću koncentraciju ljudi koji su počeli masovno dolaziti na tu lokaciju, tako da je očito postojala ta opasnost koju je spomenula Andjela. A mene zanima dakle ako neko zna išta pobliže o sudbini te ''energije'' nakon izvlačenja , i o tome ko ga je uzeo i preuzeo.

a današnja nepoznanica o tome bi se mogla analogno opisati kao kad bi danasnja ova nasa ljudska civilizacija se ugasila i raspala na zemlji, i neko ko je zaboravio i više ništa ne zna o nuklearnoj tehnologiji , recimo za hiljadu godina pocne kopati temelje nekih novih svojih objekata , i naleti na neku čudnu burad iz kojih nešto curi ,osjeća se neobičan iritirajući miris, ili čudno boli glava i javljaju se nesvjestice i povraćanja blizu toga, a na tim buradima onaj naš današnji žuti znak radioaktivnosti , ona trokraka ''zvijezda'' i lik čovjeka sa gas-maskom. I ti neki novi kopači temelja još pomisle da ta slika gas-maske i skafandera oslikava neke davne ''vanzemaljce'' koji su tako zapravo izgledali i tu ranije živjeli, a bili su manji rastom, i kopači zaključe zapravo da su oni sahranjivani u tim buradima, i da je taj danasnji neki podzemni bunker radioaktivnog otpada, zapravo grobnica tih prijašnjih neobičnih ljudi / bića. E sad kako će oni znati da je to nekad bila primjerice naša danas država ''Njemačka'' , i da je to jedna od lokacija gdje je bio pohranjen i zapečaćen nuklearni otpad iz njenih energetskih elektrana , upravo ono što danas gledamo po tv-u kad razni greenpeace aktivisti blokiraju prugu da voz sa time ne može proći, pa ih policija ukljanja sa pruge. I iako je uredno i po propisima njemačka odložila i izolovala taj nuklearni otpad, puno vremena je prošlo, niko to nije nadzirao, kontrolisao, betonski i ini izolacioni zidovi su vremenom strunuli i nisu dograđivani i sanirani itd....ako je shvatljiva takva paralela. A ta davna tadašnja neka ''Njemačka'' su bili ti koji su i izgradili taj komplex u danas Visokom , i koji im je sigurno i služio za razne svrhe , jer u svakom slučaju ni taj ,kao ni komplex u Gizi u Egiptu, posložen po poziciji centralnih zvijezda Oriona, nisu u svakom slučaju nikakve ''grobnice'' za jednog čovjeka (kralja/faraona) , niti ikakvi ''spomenici'' i sl , kako to interpretira današnja ''zvanična vlast''. S tim da u jednu ruku gledano, to i jesu postale upravo ''grobnice'' za određene svjesno-žive koncetrisane i tu ''usidrene'' energije , upravo kakvu jednu je opisala Andjela , i da je ona bila obavijestena i upucena da pripomogne pri njegovom izvlačenju, jer se i on počeo ''buditi'' , i njemu je došao Val , isto kako i ljudima, i počeo uticati na njegovu uspavanu svijest.

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub apr 21, 2012 8:59 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri sep 28, 2011 9:35 pm
Postovi: 13
Lokacija: Zagreb
Ne znam puno o bićima, energijama, Valu, ne Valu i čemu sve ne, al što sam proveo tamo dva tjedna, da se osjeti nekakva prisutnost, osjeti se, i to dosta jako.

Doduše, možda sam samo projicirao svoje očekivanje :D

_________________
http://perennialacademy.weebly.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned apr 22, 2012 8:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Vezano za pitanje o tamnoj energiji..
Dva puta sam se srela s tim kad sam radila čišćenje prostora.
Prvi put je oblik bio neodređen, jako tamno. Dobila sam informaciju da je zarobljen u stradanju i tu je ostao zarobljen ispod tla. Bio je zahvalan što sam ga našla. On je cijelo vrijeme zračio energiju, slao nekakve signale koji su ometali ukućane koji su tu živjeli. Otišao je kući. Čim se digao iznad tla, neka energija se pojavila da mu pomogne, kakva,nemaj pojma, mene je to prestrašilo pa nisam ni tražila.
Drugi put sam čistila nki drugi prostor i našla da su kad su gradili kuću i minirali stijenu koja je pukla jako doboko i tako su djelomično otvorili spremnik u kojem je bio entitet također zarobljen u stradanju, eksplozija, nekakav rat. Entitet je namjerno zarobljen od druge strane s kojom se borio i nekako su ga zarobili duboko ispod površine u kamenu. Fragmnet tog bića je ometao ukućane, ne nužno zlonamjeran, svojom pristunošću pokušavao skrenuti pažnju na sebe. Nije mogao otići bez dodatne energije a i zato jer je bio vezan za još jedan takav entitet koji je ostao u kemenu, htio je otići samo zajedno s drugim. Također je otišao kući.

U oba slučaja bili su zarobljeni unutar kamene stijene, ne ispod stijene u nekakvoj rupi nego unutar stijene. Upucani su nečim što liči na snop laserskih zraka i time su utisnuti u duboko u stijenu. to je bio način da ih se svlada jer su bili gotovo neuništivi. Uz njih su bili dijelovi tehničkih naprava,
pretpostavljam letjelice ili nešto drugo što je nekakvo oružje.

Ne znam je li to ista eneregija koju je našla Amaltea.
Ako je, pitanje je tko ju je zarobio i zašto..i je li to zarobljavanje bilo u redu? Je li trebalo da ostanu gdje su bili ili je dobro da se vraćaju kući?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Geo-anomalije Bosanske Piramide Sunca
PostPostano: sub maj 05, 2012 5:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub maj 05, 2012 5:14 pm
Postovi: 5
slika

Ove 4 potencijalne šupljine locirane su metodom geopatske tomografije.

http://geopathic-tomography.blogspot.com/2012/04/experimental-testing-of-geopathic.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet aug 17, 2012 9:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
Catandy, vidim da te zanimaju bosanske piramide, ili tačnije, bića i energije koje se mogu detektirati na toj lokaciji. Izvinjavam se što tek sad odgovaram, ali nisam bila na ovom forumu duže vremena. Pokušat ću odgovoriti ukratko:

To drevno biće koje je izvađeno ili transportirano sa dna piramide bilo je upravo to - kao što si i kazao - jedna svjesna tempirana energetska bomba. Pošto je to bilo poodavno (prije više od 6 godina) ne sjećam se tačno više svih detalja, ali kad već pitaš za izgled tog bića, mogu samo reći da ono nije imalo nikakvu konkretnu fizičku, materijalnu formu. Bilo je eterično, jako tamno (barem je meni tako prikazano, jer kad god vidim stvari iz svijeta nevidljivog, moje vođstvo ih prikaže na onaj način koji je meni prihvatljiv i koji ja mogu razumjeti).

Ono što je zanimljivo jest činjenica da kad je počelo "izlaziti", i kad je došlo skoro do površine zemlje, postajalo je sve svjetlije i svjetlije. Kad je počelo izlaziti iznad površine tla postajalo je tamno sivo, pa svjetlo sivo i tad smo se i iznenadili zašto mijenja "boju". Shvatili smo ili smo barem sebi tad to tako objasnili da je vjerovatno upliv svjetlosne energije i bića odozgo koja su nam pomagala bio takav da je žestokim djelovanjem na samo Biće, ta tamna energija počela polako da "svijetli" da bi onda bila polako preuzeta od strane pomagača iz viših duhovnih ravni.

Naravno, vidiš i sam kako je ponekad teško opisati stvari i bića iz svijeta nevidljivog jer na kraju sve izgleda naivno i prejednostavno. No, tako je bilo i tako se nama tad od strane naših duhovnih vodiča prikazao cijeli proces. Što više rastemo i spoznajemo to i vizije i doživljaji postaju dublji i podrobnije "opisani",odnosno puno koloritniji i smisleniji.

Kad govorimo o tim, kako Catandy reče, energetskim spremnicima, sjetila sam se da sam na jednom od brda u okolini grada u kome živim, nevezano za temu o piramidama, vidjela na 2 mjesta tamne okrugle energetske rupe. Bila sam vrlo iznenađena jer u to vrijeme nisam znala šta je to što vidim. Kasnije, saznala sam da se radi o najobičnijim energetskim kontejnerima za smeće, da to kažem današnjim riječnikom. Neko je nekad davno na tim mjestima odlagao negativne energije bez obzira kojeg su porijekla i stupnja gustoće (mislim na to da li su bile u čistom izvornom energetskom obliku ili su bile dio neke čvrste tvari koja se kasnije razložila na energiju). To sam kasnije povezala sa našim viđenjima tamnih energetskih bića na piramidama i shvatila da mi veoma malo vladamo svijetom nevidljivog ili svijetom energija, kako god da ih nazvali. Ista je stvar i sa različitim lokacijama na bosanskim piramidama. Na jednom dijelu Piramide Sunca imamo čiste, pozitivne, svijetle energije, a samo doslovce jedan korak dalje, kad pređete nevidljivu liniju koja se btw nalazi nasred brda horizontalno položena, dočekaju vas tamne, negativne energije. Potom zađete malo dalje, odete nekih 10-.tak metara i ustanovite da se ponovno susrećete sa slojem svijetlih energija. Naravno, u opisu energija sve maksimalno pojednostavljujem na svijetle i tamne mada je tema mnogo složenija i nije svedena samo na dva polariteta, već je puno kompleksnija priča koja uključuje narodski rečeno i puno "sivih nijansi".

Za kraj, priča o energijama na bosanskim piramidama ne bi bila potpuna bez priče o tzv. astralnom roblju koje je ostavljeno tu da čuva ulaze u ovaj piramidalni kompleks i kojeg ima nemali broj. Niski su rastom, više se kreću četvoronoške nego što se ispravljaju na dva donja ekstremiteta i imaju nekako "ustajalu", staru, tešku i oporu energiju. Rastakanje ovih bića nije nimalo jednostavna stvar jer se žestoko "opiru", a upotreba klasičnih alata ne dolazi u obzir. Mora se primjeniti nešto puno jače za ovakve svrhe, ali o tome neki drugi put.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: uto aug 21, 2012 2:23 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
http://www.piramidasunca.ba/

OTKRIĆE 152 METRA PRAHISTORIJSKIH PODZEMNIH TUNELA: Stručni tim Fondacije “Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” otkrio je 152 metra podzemnih prahistorijskih tunela ispod Bosanske doline piramida ovoga ljeta. Na taj način, put od ulaza u Podzemni labirint prema podnožju Bosanske piramide Sunca znatno je skraćen.

OTKRIĆE NA BOSANSKOJ PIRAMIDI MJESECA: Arheolog Fondacije dr. Ricardo Brett otkrio je komade keramike na Bosanskoj piramidi Mjeseca koja svojim šarama podsjeća na Butmirsku kulturu. S obzirom da je keramika otkrivena u slojevima zemlje pola metra iznad popločane terase piramide, to je još jedan dokaz izuzetne starosti ove građevine koja je procjenjena na 12.350 godina prema radiokarbonskim datiranjima provedenim 2011.

PERFEKTNA ORIJENTACIJA BOSANSKIH PIRAMIDA: U posjeti Bosanskoj dolini piramida boravio je direktor Geodetskog zavoda Bosne i Hercegovine ing. Enver Buza. U izjavi ze medije potvrdio je da je ekspertni tim Zavoda izmjerio orijentaciju sjeverne strane Bosanske piramide Sunca instrumentom Total Station – TS 600 Topcon i da je utvrdio da je odstupanje od pravilnog sjevera (lokacije zvijezde Sjevernjače) neznatnih 0 stepeni, 0 minuta i 12 minuta udesno. To je pravilnija orijentacija od sjeverne strane Keopsove piramide čije odstupanje je 0 stepeni, 2 minute.

OTKRIĆE NA BOSANSKOJ PIRAMIDI SUNCA: Stručni tim Fondacije i volonteri akcije MRAV su pronašli ostatke crne keramike na dubini od jednog metra na Bosanskoj piramidi Sunca, 20 cm iznad betonskih blokova piramide. Crna keramika je dokaz sposobnosti zajednice da u tehnološkom procesu razvija visoke temperature. Drugim riječima, nakon graditelja piramide, postojale su razvijene kulture u Visočkoj dolini, što su i dokazali njemački arheolozi radeći u Okolištu, tri km daleko od piramida, koji su utvrdili kontinuitet razvijenih kultura starosti 7.500 godina.

ENERGETSKA ZRAKA NA VRHU BOSANSKE PIRAMIDE SUNCA: Hrvatski fizičar dr. Slobodan Mizdrak ponovo je vršio mjerenja na vrhu Bosanske piramide Sunca. Detektirao je elektromagnetnu zraku od 28 kHz na samom vrhu, radijusa pet metara. Intenzitet zrake se povećava od površine (1,9 V) prema naviše (3,9 V na visini od 3 metra) što upozorava da piramida emitira fokusirane nehercijanske elektromagnetne valove.

PRODUŽETAK AKCIJE “MRAV 2012”: Upravni odbor Fondacije donio je odluku da, zbog velikog interesa, ovogodišnja Međunarodna radna akcija volontera “MRAV Bosanske piramide 2012” bude produžena za još dvije smjene, od 9. septembra 2012. – 23. septembra i od 23. septembra – 7. oktobra 2012. Prijave putem e-maila: mrav@piramidasunca.ba.

PET DANA – PET TV EKIPA: Medijski interes za istraživanje prvih europskih piramida u Visokom ne jenjava. Krajem jula i početkom augusta u Visokom je boravilo pet TV i filmskih ekipa koji su snimali dokumentarne filmove ili priloge o trenutno najaktivnijem arheološkom nalazištu u svijetu.

MEGALIT K-2 NAJATRAKTIVNIJA LOKACIJA: Keramički osmotonski blok K-2, pronađen u Podzemnom labirintu Ravne i dalje je najatraktivniji arheološki artifakt za hiljade posjetitelja. Slovenački kulturni ambasador Miha Pogačnik održao je solistički koncert na megalitu.

ULTRAZVUK NA VRHU PIRAMIDE: Italijanski antropolog profesor Paolo Debertolis s Univerziteta u Trstu u nekoliko navrata je detektirao i izmjerio prisustvo ultrazvuka na vrhu Bosanske piramide Sunca radijusa 10 metara. Ultrazvuk se javlja u pravilnim intervalima, za razliku od prirodnih brda i prirodnih piramidalnih uzvišenja. I ovaj naučni podatak upućuje na zaključak da je Bosanska piramida Sunca kolosalna energetska mašina.

NOMINACIJA OSMANAGIĆA ZA MEĐUNARODNU NAGRADU: Pronalazača bosanskih piramida dr.sc. Semira Osmanagića Europska Federacija turističkih novinara F.E.S.T i Međunarodna smotra turizma INTERSTAS nominirala je za međunarodne turističke nagrade “Zlatni Interstas 2012. – zasluge za ravoj turizma” i povelju F.E.S.T.

KONFERENCIJA “SKRIVENA HISTORIJA”: U Visokom će, u kino dvorani, 8. septembra 2012. biti održana jednodnevna konferencija “Skrivena historija” na engleskom jeziku. Predavači su austrijski istraživač Klaus Dona, belgijski autor Philip Coppens, italijanski antropolog Paolo Debertolis, bh. magistrant Senad Bahor i Semir Osmanagić. Organizirani obilazak piramida je 6. i 7. septembra od 10:00 sati, te posjeta kamenim kuglama u Zavidovićima dan nakon konferencije 9. septembra. Cijena: 50 KM (ulaznice, vodiči, prijevoz). Rezervacije: info@piramidasunca.ba

ORGANIZIRANI POSJET PIRAMIDAMA: U periodu 28. august – 4. septembar, Fondacija svakodnevno organizira posjetu lokacijama: Vidikovac, Podzemni labirint i Bosanska piramida Sunca. Cijena s popustom od 5 KM uključuje ulaznice i vodiča. Početak obilaska je u 10:00 sati s parkinga Interexa u Visokom. Rezervacije na e-mail: info@piramidasunca.ba

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: uto aug 28, 2012 12:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Moja prijateljica se sinoc vratila iz Visokog i dala mi je ove informacije:
Ko zeli da volontira mora se prijaviti prije na e-mail i spavanje je u hotelu sa 3 zvjezdice u sobi sa 8 kreveta+ doručak,rucak,vecera….a cijena je po danu 9 eura.Zbog toga sto su se volonteri pobunili zbog visoke cijene jedna grupa je pronasla i iznajmila veliku kucu u selu Grejani opcina Visoko (oko 5km od centra Visoko) sa ogromnim dvorištem gdje je sve ravno i veoma pogodno za kampovanje (pa dolaze i kamperi podizu satore) pored rijeke u kojoj se svi kupaju…a cijena je 2,5 eura ili 5km po danu. placa se samo korištenje struje i kuhinje…hranu svi skupa kupuju (ko sta stigne) i ostavlja u kuhinju.
Nemam daljih informacija ali ako vas zanima nesto vise pitajte me na privat,mogu da pitam prijateljicu…
I da, kuca se zove Dragon Nest i volonteri te kuce pretezno rade na Piramidi Zmaj. Ko zeli da volontira makar 2 dana (preko vikenda) dobro dosao. Eto samo prenosim.pozz

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: čet apr 18, 2013 5:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Citat:
Ovaj vic nekima može biti uspešan/zabavan... Međutim, suština mu je u činjenici da RAMiza i RAMzesa objedinjuje srbski Vrhovni Bopg koji je HROM pa RAMlje (provereno u 150.000 obrađenih pojmova!)!


http://www.piramidasunca.ba/bs/iz-mog-u ... udama.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pon maj 20, 2013 5:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... vdV4MngXyw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: čet maj 30, 2013 11:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Bio sam tamo na licu mjesta. Pokušao sam se popeti do vrha, ali piramida je stvarno ogromna, nikad doći. Pogledao sam na nekoliko mjesta, započete iskopine i nedvojbeno je to piramidalna struktura. Negdje u prizemlju,dok možeš doći autom ima gostionica i suvenirnica, koja nije radila.
Vodići su bili dva dječaka koji su naučili priču i zaradili sitan novac.
Staze prema vrhu su zemljane sa drvenim potporama.
Sve skupa jako neorganizirano i zapušteno, a radi se o tako značajnoj stvari, koja mijenja važeču povijest. Vjerovatno je to i glavni razlog nedostatnih ulaganja u iskopine. A taj bi se uloženi novac za kratko vrijeme vratio i oplodio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet dec 06, 2013 10:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Na službenoj web stranici Fondacije “Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” objavljen je izvještaj arheološkog menadžera Fondacije za 2013. godinu Tima Moona s Novog Zelanda. U njemu Moon detaljno opisuje proces pronalaska i radiokarbonskog datiranja fosiliziranog lista pronađenog između dva reda betonskih blokova na Bosanskoj piramidi Sunca, koji je odredio starost piramide od 29.200 (+/- 400) godina.

260 metara od ulaza u podzemni labirint otkriven je misteriozni artefakt:
slika

http://punkufer.dnevnik.hr/clanak/zabava/nevjerojatno-otkrice-u-bosanskoj-piramidi-sunca---313920.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned dec 15, 2013 12:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
kries je napisao/la:
Bio sam tamo na licu mjesta. Pokušao sam se popeti do vrha, ali piramida je stvarno ogromna, nikad doći. Pogledao sam na nekoliko mjesta, započete iskopine i nedvojbeno je to piramidalna struktura. Negdje u prizemlju,dok možeš doći autom ima gostionica i suvenirnica, koja nije radila.
Vodići su bili dva dječaka koji su naučili priču i zaradili sitan novac.
Staze prema vrhu su zemljane sa drvenim potporama.
Sve skupa jako neorganizirano i zapušteno, a radi se o tako značajnoj stvari, koja mijenja važeču povijest. Vjerovatno je to i glavni razlog nedostatnih ulaganja u iskopine. A taj bi se uloženi novac za kratko vrijeme vratio i oplodio.


Da si samo kontaktirao Fondaciju mailom ili telefonom prije nego si krenuo, ljudi bi ti sve objasnili. Ili, da si otišao prvo pred tunel Ravne, tamo imaš tri turističke kućice i spremnih 5 vodiča koji na svim svjetskim jezicima organizuju turistički obilazak ne samo tunela, već i piramida. Od tunela Ravne dalje ideš organizvano i tu je inače polazišna tačka za obilazak. Žao mi je da ti je obilazak bosanskih piramida tako loše prošao, ali valjda će biti bolje kad odeš drugi put. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned dec 15, 2013 10:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
kries je napisao/la:
Bio sam tamo na licu mjesta. Pokušao sam se popeti do vrha, ali piramida je stvarno ogromna, nikad doći. Pogledao sam na nekoliko mjesta, započete iskopine i nedvojbeno je to piramidalna struktura. Negdje u prizemlju,dok možeš doći autom ima gostionica i suvenirnica, koja nije radila.
Vodići su bili dva dječaka koji su naučili priču i zaradili sitan novac.
Staze prema vrhu su zemljane sa drvenim potporama.
Sve skupa jako neorganizirano i zapušteno, a radi se o tako značajnoj stvari, koja mijenja važeču povijest. Vjerovatno je to i glavni razlog nedostatnih ulaganja u iskopine. A taj bi se uloženi novac za kratko vrijeme vratio i oplodio.
Nisam bio i ne namjeravam jer mi je dobro tu gdje sam, a ne mislim ići u Australiju, pa kao jedna osoba imati, posljednjih godina, dvaput potpuno poplavljeno imanje...
Čekam neku neizlječivu bolest da me ovdje pronađe. :wink:
(To je ipak priča s vrha, u kojoj entiteti nemaju šta tražiti.)
Tako da o piramidalnom kompleksu ne mogu suditi, ali znam, onako čisto laički kao i svi ostali, da mnogi stranci volontiraju godinama tu: od svih zemalja ove regije do nekih mnogo udaljenijih, te da su prilično iskopali, složno radeći.
Da sada neke turističke operatere i organizacije ne prozivam — gledao sam njihove aranžmane — tragičan je cjenovnik posjete BiH: obilaska Visokog i Sarajeva itd.
Tako da u krajnjoj ispostavi računa sve bude u ekvilibriranju — što si nepametan tražio, to si i zapušteno pronašao.
=D>


Zadnja izmjena: autentika; pon sep 18, 2017 1:12 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pon jan 20, 2014 10:20 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 20, 2014 9:46 am
Postovi: 10
Prvo jedan pozdrav od mene. Ovo mi je prvi put da ucestvujem na ovome forumu.
Licno sam bio skeptik prema Gospodinu Dr. Osmanagicu. Naime,toliko je ruznih
konotacija na njegov racun upucuno od vladajucih "intelektualaca" i njihovih poltrona i satelita da covjek pocne da vjeruje na kraju u Ono sto pricaju. Nisam imao prilike da posjetim iskopine,ali dovoljno dugo pratim sva ta desavanja u vezi sa time,tako da sam apsolutno ubjedjen u postojanje neke davne civilizacije ili cak nesto jos meni nepojmljivo i neobjasnjivo.

Ono sto sam htjeo da kazem ovdje je sledece. Naime ja se bavim arheologijom,kao amater. Dugo godina vec furam fazon Indijane Dzonsa,ali u nekim skromnijim uslovima. Inace hobi su mi metal detektori i sve sto ide uz njih,bavim se time jako dugo.

Negdje pred Ono ludilo devedesetih,ja i jedan drugar som imali neke Njemacke vojne detektore za metal,pa som onako za svoj ceif lutali kojekuda u potrazi za novcicima i slicnim sitnicama izgubljenih kroz vjekove.

Tu na toj planini gdje su iskopine,postoji jedan stari grad ili utvrdjenje,za koje se racuna daje srednjevjekovni grad/utvrdjenje.Porusen je za vrjeme osmanlijskih osvajanja,naravno.
U okolini se mogu naci ostaci metala za njima. Obicno ti njemacki detektori su bili pouzdani i veoma prcizni za svoje vrjeme. Da skratim! Na tom brdu su bili neupotrebljivi. Jednostavno,nije bilo moguce citati zvucne signale. detektori tu polude.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub feb 15, 2014 9:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 20, 2014 9:46 am
Postovi: 10
Jao...pa tek sad vidim koliko gresaka covjek napravi u pisanja , kada kucka sa " mobila". Nije bitno uostalom... Evo upravo nadjoh da ekipa americkih geologa, koja je uradila par analiza i mjerenja upravo izlazi sa elaboratom u javnost. Prvi " trcevi" govore da su i oni veoma iznenadjeni rezultatima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub jun 07, 2014 11:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Eto provedoh nekoliko dana u Visokom pa i ja vidjeh tu piramidu.Samo brate dragi,ono je preveliko.Mislim,ako jest piramida onda ce to biti najveca piramida na svijetu ubjedljivo.

Ako bi se to jednog dana ispostavilo tacnim onda sam ubjedjen da bi se takve strukture otkrivale i na drugim mjestima u srednjoj i istocnoj Bosni jer koliko sam zapazao tokom ovih godina taj kraj zaista ima mnogo brda (ako smijem tako reci) koja lice na piramide.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet jun 20, 2014 7:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Sutra (21.06.2014.g.)u Visokom na vrhu Piramide Sunca-organizirani doček ljeta od 18 do20h. Ulaz slobodan ,jos uvijek :D :)

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet sep 05, 2014 11:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
slika

Herr Sam Osmanagić und Herr Erich von Daniken (prije par mjeseci u Visokom)

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 481 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz