Sada je: čet mar 28, 2024 11:45 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 481 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: uto sep 28, 2010 8:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 27, 2008 11:04 pm
Postovi: 17
Lokacija: Croatia, uvijek u pokretu
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
langolijer je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Evo ja sam se tek vratila. To je tacno ima volontera iz citavog svijeta a iz Bosne sam bila samo ja i jos jedna cura.
Ako nekog zanima nesto nek pita...


Pozdravljam ptičicu,

Mene zanima prije svega, kakav je tvoj utisak o svemu što si doživjela tamo.
Kako izgleda, jesi li osjetila neku vibru, itd...
Koliko si bila, jesi se naradila?
Je li istina da se pojavljuju orbovi, priča li se o njima?

Unaprijed hvala, očekujem tvoj cvrkut u vidu posta vrlo brzo... :love3:


Bila sam 7 dana i radila sam svakog dana po 5 sati ali sa pauzama to ispadne 2,5 sata aktivnog rada. Trebala sam biti 10 dana kako je i predvidjeno po grupama ali sam kasnila 3 dana zbog mojih privatnih obaveza, a inace da sam bila 10 dana onda bi imala day off.

O orbovima se prica, ali to cak i sami domoroci ne uzimaju zdravo za gotovo vec se pomalo ismijavaju svemu tome. Ne znam sta da ti kazem vise o tome...

Sto se tice mog licnog utiska i vibre koju sam osjetila moram priznat da jeste bila neka vibra...
Radila sam na lokalitetu tunela “Ravne” koje se nalazi nekih 5-7 km od piramide Sunca. Smatra se da je taj tunel ulaz u piramidu. Arheolog je nama curama objasnio sta cemo da radimo i mi smo trazile i prale zanimljivo kamenje. Muskarci su kopali tunel i odatle u kolicima izvlačili zemlju u kojem se nalazilo kamenje. U tunel sam ulazila kad god sam imala priliku,kad se pravi pauza recimo. Smatra se da tunel ima energiju koja utice na ljude na taj nacin da ih “cisti” pa se to ciscenje javlja u raznim oblicima, neke boli glava, nekima je opet super. Ja licno nisam nista osjecala, ali sam se jako smijala tih dana. U tunelu ima kamen “K2” koji je veličine 2x2 i koji jako zraci i on u jednom svom dijelu(sto je ustanovljeno skenerom) ima nesto u sebi ali ne znaju sta, pa ce to probusit brusilicom tankom ko igla a na vrh ce stavit kameru da vide sta je to. Ja sam 2x dolazila do kamena i boravila po pola sata. Prvi put je energija pocela strujat u desnu ruku i to je islo takvom brzinom (nakon mozda 10-15minuta drzanja ruku na kamenu)ali je stalo samo od sebe. Drugi put sam očekivala da ce opet bit isto, medjutim drugi put je strujanje počelu u desnoj nozi isto ko u ruci, identičan osjecaj!
Takdojer i na piramidi Sunca ima energija. Isla sam 1 dan da cupam gore travu. I onda sam u jednom trenutnku namjerno legla na kamenje svom duzinom da osjetim imal ikakve energije, medjutim nista. Kasnije kad sam dosla u hotel za vecerom vidim da mi ruke cudno drhte, kao kod ljudi koji nisu dobrii s zivcima. I to ruke su dobro drhtale. Naime kad su kopali sonde na toj piramidi u jednom trenutku pocela je (to nisam vidjela nego su mi pricali) izlazit magla i to je trajalo dobrih 5 minuta. Ta magla je dakle izasla iz piramide, pa je pretpostavka da u samom srcu piramide ima vodopad koji stvara paru…a da vidis ujutro kad ustanes oko piramide se uvijek digne ona cudna magla i tako svaki dan.
Sto se tice drugih nalazišta osim zanimljivog kamenja, nasli su jedan kamen sa pismom runa i nasli su jednu ogromnu veliku nogu veliku kao dvije muske noge i stalno nalazimo kamenje od pecene gline koje im je sluzilo za pod. Sve u svemu imam utisak da su tu zivjeli divovi, ogromni ljudi….
U mojoj grupi bilo je ljudi iz raznih krajeva svijeta: Kanade, Italije, Holandije, Madjarske, Srbije. Hrvatske....a najmanje ih je iz Bosne.

Eto ako ima jos neko pitanje tu sam u narednih sat-dva poslije idem na put.

Pozdrav.

Kako dobro!
Ja sam trebala ići, ali nažalost morala sam odgoditi svoj put u Bosnu zbog neočekivanih problema koji su iskrsli. Tako mi je žao što nisam mogla volontirati i boraviti tamo. Vjerujem da je iskustvo predivno. Obožavam arheologiju pa ovo što govoriš stvarno zvuči zanimljivo. Možeš li dati ikakve podatke i to malo podrobnije o tim stvarima koje ste pronašli? Ta noga nekakva? Kako izgledaju te rune ispisane na kamenju? Ima li itko fotke svoje od tamo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sri sep 29, 2010 7:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Iako sam napravila par fotki na piramidama u Visokom na zalost snimci nisu kvalitetni pa se i ne moze nista konkretno vidjeti.

Noga je kamena, odnosno stopalo do clanka. Izgleda kao da je pripadala nekom divu, a broj bi bio otprilike 80-90 cm.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub okt 02, 2010 11:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 27, 2008 11:04 pm
Postovi: 17
Lokacija: Croatia, uvijek u pokretu
možda je bila dio nekih velikih kipova kao u egiptu što se nalaze na ulazima u hramski kompleks


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub okt 23, 2010 11:13 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned aug 15, 2010 12:14 am
Postovi: 20
Lokacija: South of heaven
ima li kakvih naznaka do kad bi se trebala iskopat,ocemo li uopce to i docekat!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: uto okt 26, 2010 4:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
n00b je napisao/la:
ima li kakvih naznaka do kad bi se trebala iskopat,ocemo li uopce to i docekat!!


Pa ako se krene ovim tempom mozda za nekih 20-ak godina....

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: čet okt 28, 2010 8:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
http://www.bosnian-pyramid.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub nov 20, 2010 8:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Da vam ja kazem neke carsijke price s visokog.

Dvoumin se kako da naslovim ovaj post - obracanje

Visoko Vegetacija ili Visoka Vegetacija..

Kada bi znali gdje je pocetak bilo bi sve lako... dakle moj pocetka je jugosloven tako od mog pocetka vec bjase na vrhu visocice zvjezda petokraka 7 visoko i 3 m siroko. govori li vam to sto? piramide petokrka cija su to obiljezja.
Vrijeme je teklo.. dosao je poganski rat a osvrcuci se oko sebe u potrazi tko smo sto smo i gdje idemo samo po prezimenima isti smo narod.
Ljudi kojima je amputiran ceoni rezanj pobise se i poklase, za tudju ideologiju, za fiktivni svijet.. Zalosno u njima boga i ljubavi nema. Sotona je u njima.
Sve vam se pocinje bistiri kada cujete carsijske price o cudnim svjetlima nocu i misterioznim ljudima koji posjecuju visocicu.
A taj kauboj salatan koji je navodno otkrio priamide obicni je pulen amerikanac koji se navodno vratio ubosnu. Dosao je u visoko s nasinim satelitskom snimkama Visocice i visokog.
godina je mislim bila 2005 (npr) a u to vrijeme nije ni google eaart imao mapu bosne..

Evo vam na pladnju ubleha, ovo je pokrice da dolaze razni alijeni kao turisti na izvor energije a imaju krinku pod turisit, koja piramida?!?""
Nigdje nije zabiljezeno da je ikada i jedan ufolog dosao u visoko a znamo da dolaze neki bezvezni ljudi anonimusi, kao da vide piramidu jer je bosanski indian jones rekao da je to piramida.."" spoky!

NPR. ako ameri znaju da je tu nesti a imaju kontakt sa elijenima puste bosanskog indijanu da plasira pricu o piramida a u isto vrijeme elijene u ljudskom obliku;
npr. znamo da rijecki bajker dolazi u 03:00h tu se skine bos na visocici..

Za cijelo vrijeme rata amerikanci su se smucali po visocici i naredjivali! srbina da granatiraju visocicu. To je potpuno suplji vise misteriozan zvuk.

Na jednom djelu visocice nema nikakvih signala koje je svojim napravavom covjek emitira, i ljudima se u glavi lagano zbrka dogadja, tzv VIBRA.


mi zivimo zabludu nismo svjesni sranja u kojem vegetiramo!


p.s.

viewtopic.php?f=2&t=127&p=97734#p97734

ALIEN - NLO GROBNIK u JUGOSLAVIJI
http://www.igor_kostelac.bloger.hr/post/slucaj-grobnik--veo-tajne/2010483.aspx
http://igor-kostelac.com/2010/03/19/ufo-i-povezanost-jugoslavije/

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub nov 20, 2010 8:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
kao da, kao da ti teorija ima rupa.
Možda malo pogledati rad kauboja, meni osobno alternativna historija stoji uspravno uz puno literature na ovom forumu.
Btw, da je tako-šta se nebi onda trudili ostaviti je sakrivenu?

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub nov 20, 2010 9:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
razmisljanja a uz to ako zivis tamo rupa je jos veca..

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: čet nov 25, 2010 8:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Zar nije cudno od tolike siroke i duge jugoslavij da bas na "brdu" Visocica bude okacena tolika petokraka?

slika

Cudno je i pozar na datum 11.11.1911 u 11h nakon pozara??? moze li tko vidjeti po numerologiji sto se tu kroje?


http://www.visoko.co.ba/visoko/jangija-11111911-11112010.html

Danas je bilo neko cudno zracenje, nevrijeme ... vise automobila bez struje a kasnije normalno palili. kao i radio gsm signali off cca 16:20

cca sat i ensto trajalo. Psi svi zavijaju its...

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet nov 26, 2010 4:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
samo 1 pitanje vily :jesi li ti bio na Bos.piramidama?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet nov 26, 2010 7:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
podno zivi i radi hot spot reporter.

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned nov 28, 2010 5:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
villy je napisao/la:
podno zivi i radi hot spot reporter.


Koji je s tobom jako dobar jel'?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pon nov 29, 2010 12:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 24, 2006 12:38 pm
Postovi: 62
http://www.24sata.info/vijesti/dogadjaji/49451-Misterija-bosanskih-piramida-Piramide-evropskom-tlu-Mnogo-starije-egipatskih.html

_________________
The Truth Is Out There


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: uto dec 07, 2010 12:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Novosti sa piramide u Visokom:

http://www.piramidasunca.ba/ba/index.ph ... pokon.html

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub dec 25, 2010 12:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Citat:
Za cijelo vrijeme rata amerikanci su se smucali po visocici i naredjivali! srbina da granatiraju visocicu. To je potpuno suplji vise misteriozan zvuk.



http://www.youtube.com/watch?v=N0NCkuHwH6M 42:40-43:50


Sto jednim djelom govori rezirani rat pa kasnije mozemo ordinirati po ratno opustosenom podruciju (etnicki nestabilno) =D> :glasses7:

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sri jan 26, 2011 11:41 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200














































...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: ned feb 20, 2011 3:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Bosanska dolina piramida je još jedna svjetska misterija
http://www.sarajevo-x.com/scitech/nauka ... /110220037
Graham Hancock i Cristopher Dunn u BiH dolaze u ponedjeljak, 21. februara.


Vodeći svjetski istraživači piramida i drevnih civilizacija, Graham Hancock (Velika Britanija)i Chris Dunn (SAD) dolaze u posjet BiH. Nakon obilaska Bosanske doline piramida 21. i 22. februara održat će konferenciju za medije u srijedu 23. februara 2011. u 10.00 sati, u sarajevskom hotelu “Holiday Inn”, na I spratu (ispod“Kišobrana”).
http://www.piramidasunca.ba/ba/index.ph ... &Itemid=26


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: sub apr 16, 2011 2:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ne znam gdje da smjestim ovo, ali posto sam nasla na linku "Fondacija arheoloski park Bosanska Piramida Sunca"-postiracu ovdje:

http://www.piramidasunca.ba/ba/index.ph ... Itemid=141

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bosanske piramide
PostPostano: pet jun 03, 2011 9:57 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Prenosim ovu poruku s malim zakašnjenjem ali još uvijek na vrijeme:

Citat:
Postovana redakcijo sajta Galaksija,

Ovom prilikom zamolio bih vas da prosledite informacije vasim clanovima, naravno ako to ne ugrozava politiku vaseg sajta, o predavanju gospodina Semira Osmanagica u Beogradu koje ce se odrzati 03. juna 2011 godine.



Ulozio sam dosta licnog napora, truda i delom finansiski podrzao organizaciju predavanja jer smatram da moze da bude jedan jako vazan korak, u naucnom smislu, koji ce promeniti svest ljudi u pravcu da razmisljaju da nije sve onako kako su nas ucili i kako pricaju na televiziji.


Vasa pomoc bi bila od velikog znacaja.


Predavanje je besplatno, naravno :)


Unapred zahvalan,
Bozidar Backovic



BOSANSKE PIRAMIDE BIT ĆE PONOVO PREDSTAVLJENE U SRBIJI

Pronalazač bosanskih piramida dr. Semir Osmanagić ponovo gostuje u Srbiji. Piramide na svim kontinentima, naučna argumentacija o Bosanskoj dolini piramida i novoregistrovani elektromagnetni fenomeni na Bosanskoj piramidi Sunca i podzemnom labirintu ispod piramida u Visokom bit će tema predavanja.
-

Petak, 03. jun 2011., u 11.00 sati, Amfiteatar Arhitektonskog fakulteta, Bulevar Kralja Aleksandra 96, Beograd

- Petak, 03. jun 2011., u 17.30 sati, Svečana sala Jevrejske opštine u Beogradu, Bulevar Kralja Petra 71 A, Beograd


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 481 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz