Sada je: čet mar 28, 2024 4:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 139 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Alternativna povijest - Semir Osmanagić
PostPostano: ned jan 23, 2005 10:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Skinuo sam knjigu 'Alternativna povijest' Semira Osmanagica i moram vam reci da je bolje da je uklonite sa sajta jer je pored 10% korisnih informacija 90% puna dezinformacija kakve bi najgori kontrolori ovoga sveta samo pozeleli da plasiraju.
Tu se govori o Greysima kao dobrim bicima, uglednim clanovima 'Kosmicke federacije', koji otimaju i kasape samo one ljude koji su sami na to pristali, o Lemuriji kao najduhovnijoj civilizaciji na Zemlji a ne o Draco imperiji, potpune besmislice o Atlantidi i ljudskim rasama a odnos sa neljudskim je potpuno zbrkan i uopste ne daje pravu sliku stvari.


Zadnja izmjena: Pantelija; čet dec 01, 2005 10:01 pm; ukupno mijenjano 4 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 23, 2005 11:38 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Pantelija,

moram priznati da nisam knjigu potpuno pročitao, tj. nisam stigao do vanzemaljaca. Knjigu sam stavio na vebsajt na osnovu prvih nekoliko poglavlja.

Ne znam šta misle ostali, koji su pročitali cijelu knjigu?!

U svakom slučaju hvala na primjedbi.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 23, 2005 2:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Pantelija hvala na info, bas sam je prije koja dva dana stavio zajedno s onim fotkama...
Knjigu nisam procitao.

poz 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 23, 2005 3:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, vjerojatno niti jedna knjiga nije potpuno točna. U većini slučajeva ima otprilike ( i manje od 10% ) istine koje su umotane u gomilu laži i dezinformacija. Ali ako sve proučimo, imat ćemo uvid u sve mogućnosti, pa ćemo ionako sami "osjetiti" što je istina, a što laž. To je ionako već u nama.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 23, 2005 10:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 1:54 pm
Postovi: 24
Lokacija: U srcima voljenih...
:P Meni se knjiga svidja, mislim da je zanimljiva..., koliko ima istine, a koliko lazi ili nekih pretpostavki nije toliko bitno, svako ko bude citao prusudjivace sam za sebe, ali ono sto je svakako dobro i pozitivno sto ova knjiga ne ostavlja coveka ravnodusnim i nagoni ga na dublja razmisljanja, sto i jeste cilj da sto vise ljudi pocne misliti svojom glavom,
tj. da vise ne prihvata sa lakocom ono sto mu se servira... Ja glasam da ostane! Pozdrav svima... :P

_________________
Ako sanjam-probudicu se,
ako se probudim-umrecu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 12:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Procitala sam cijelu knjigu i svakako ju preporucujem ostalima!
Mi zivimo u svijetu lazi, a odrzavaju ih oni koji zabranjuju knjige, spaljuju biblioteke i onemogucuju drugima da dodju do istine, jer misle da su bogom odabrani. Mediji nas svakodnevno lazu, ali to rijetko primjecujemo.
Rijetke su knjige poput "Altrernativne povijesti" koje nude neka nova vidjenja stvarnosti i poticu nas da trazimo.
Dovoljno sam inteligentna da i sama prosudim vjerodostojnost informacija i bez dusebriznika koji ce prije mene profiltrirati sto smijem citati!
Mislim da ce mnogi surferi biti zahvalni moderatoru ako ne podlegne pritisku i "Altrernativnu povijest" ostavi dostupnu javnosti.

Sofija
:idea:

Zalosno je sto ce ljudima kad procitaju naziv ove teme u podsvjest biti uprogramirano da je stvarno knjiga puna lazi, a ta se metoda naziva - etiketiranje! Ali one koji misle svojom glavom mozda bas to zaintrigira!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 12:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Ljude treba potaknit da otvore um prema novim mogucnostima. Da razmisljaju malo.

Neki dan pricam sa kolegom o mogucnosti da biljke mogu citat ljudima misli, i reagirat prikladno. Neki znanstvenik je to istrazivao.
Taj frend me je gledao koda sam neznam sta rekao. Poceo se smijat. Gleda me onako, da vidi jel se salim.

To o biljkama mozda nije istina ali on nemoze prihvatit ni mogucnost. A kamoli da mu jos kazem o alienima i kako nas iskoristavaju.
Fakat nemozes vjerovat :shock: kako ljudi mogu bit zatucani i zatvoreni. TOTALNO zatvoreni

Zalosno je to :cry:


Zadnja izmjena: Streamer; pon jan 24, 2005 1:21 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 1:17 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Streamer,

još 1988.g. Prosvjeta Zagreb je objavila knjigu Tajni Život Biljaka. Autori: Peter Tompkins i Christopher Bird. Vjerujem da se ta knjiga može naći i u bibliotekama.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 1:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
galaksija je napisao/la:
Streamer,

još 1988.g. Prosvjeta Zagreb je objavila knjigu Tajni Život Biljaka. Autori: Peter Tompkins i Christopher Bird. Vjerujem da se ta knjiga može naći i u bibliotekama.

Pozdrav!


Hmm, budem potrazio online verziju. Pa je postam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 2:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Sofija je napisao/la:
Procitala sam cijelu knjigu i svakako ju preporucujem ostalima!
Mi zivimo u svijetu lazi, a odrzavaju ih oni koji zabranjuju knjige, spaljuju biblioteke i onemogucuju drugima da dodju do istine, jer misle da su bogom odabrani. Mediji nas svakodnevno lazu, ali to rijetko primjecujemo.
Rijetke su knjige poput "Altrernativne povijesti" koje nude neka nova vidjenja stvarnosti i poticu nas da trazimo.
Dovoljno sam inteligentna da i sama prosudim vjerodostojnost informacija i bez dusebriznika koji ce prije mene profiltrirati sto smijem citati!
Mislim da ce mnogi surferi biti zahvalni moderatoru ako ne podlegne pritisku i "Altrernativnu povijest" ostavi dostupnu javnosti.

Sofija
:idea:

Zalosno je sto ce ljudima kad procitaju naziv ove teme u podsvjest biti uprogramirano da je stvarno knjiga puna lazi, a ta se metoda naziva - etiketiranje! Ali one koji misle svojom glavom mozda bas to zaintrigira!





Tebi ocigledno nisu jasne neke stvari.
Ne radi se o slobodi izbora sta ce ko da cita vec o cinjenici da je ova knjiga puna neistina i prava katastrofa je ako 'svako razume na svoj nacin'.
Konkretno tu se naveliko govori o vanzemaljcima vrste Greys kao o dobrim i naprednim, koji pomazu ljude, a oni su zapravo obicni klonovi koje su napravili Reptoidi koji se hrane nasim enzimima i krvlju, Greysi za njih otimaju ljude i narocito decu i cerece ih zive. Ovde nema ni reci o tome kao ni da su u njihovom letecem tanjiru koji je pao u Rozvelu 1947 nadjeni kontejneri sa delovima ljudskih tela, i to je bio glavni povod za zestoko skrivanje svega ovoga od javnosti.
Drugo, u knjizi se govori o Lemuriji kao o 'najnaprednijoj i najduhovnijoj civilizaciji' koja je ikada postojala a to ja zapravo bila Draco imperija, i koliko je duhovna pokazuje to sto je na pacifickim ostrvima, koja su ostaci Lemurije, najrasprostranjeniji narodni obicaj kanibalizam.
Knjiga uopste ne daje pravu sliku o reptoidima kao glavnom zlu, (samo ih par puta pominje i to pogresno, kaze da poticu sa planete Draco a ne sa sazvezdja Alpha Draconis), niti o njihovim hibridima, vladarima Iluminatima. Samo ovlas nagovestava nesto o tome prepricavajuci jednu knjigu Dejvida Ajka.
Vidi se da ni sam autor ne veruje mnogo u to.
Korisne su mu samo neke informacije o tajnim projektima i arheoloskim tajnama, tu ima imena i datuma koja je tesko naci inace.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 4:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Pantelija je napisao/la:

Tebi ocigledno nisu jasne neke stvari.


Vidim, nasao se netko tko ce mi ih objasniti!

Pantelija je napisao/la:
Ne radi se o slobodi izbora sta ce ko da cita vec o cinjenici da je ova knjiga puna neistina i prava katastrofa je ako 'svako razume na svoj nacin'.


Stupanj razumijevanja necega ovisi prvenstveno o stanju svijesti onoga tko cita i zato 'svako razume na svoj nacin'. Da li si ti stvarno u tolikoj zabludi da vjerujes kako sve razumijes na ispravan nacin? Pa to je vjerovala i srednjevjekovna inkvizicija i progonila neistomisljenike.

Pantelija je napisao/la:
Konkretno tu se naveliko govori o vanzemaljcima vrste Greys kao o dobrim i naprednim, koji pomazu ljude, a oni su zapravo obicni klonovi koje su napravili Reptoidi koji se hrane nasim enzimima i krvlju, Greysi za njih otimaju ljude i narocito decu i cerece ih zive.


Ja se ne sjecam da autor igdje u tom kontekstu ("dobri i napredni") govori o Greysima i Reptoidima. Oni su s vladama sklopili neku vrstu simbioze i od njih dobivaju dopustenje za genetske i druge pokuse nad ljudima u zamjenu za transfer tehnologije, a o tome govori vise poglavlja u knjizi. Savjetujem ti da ju ipak procitas, a preskoci ono sto smatras da nije tocno!

Pantelija je napisao/la:

Ovde nema ni reci o tome kao ni da su u njihovom letecem tanjiru koji je pao u Rozvelu 1947 nadjeni kontejneri sa delovima ljudskih tela, i to je bio glavni povod za zestoko skrivanje svega ovoga od javnosti.


Da li si ti to svojim ocima vidio da su u "Rozvelu 1947 nadjeni kontejneri sa delovima ljudskih tela"? Iz kuta s kojeg ti gledas, to je stvarno tako, jer u to vjerujes. A ako je tako, onda nemas nikakve sanse protiv Mr. Smitha, koji te poznaje bolje no sto sam sebe poznajes. Ali ako se probudis iz sna, vidjet ces da si zapravo sam sebi najveci neprijatelj. Kad pobijedimo sami sebe, Reptoidima i Graysima cemo biti nedohvatljivi.
Ili bi ti mozda uzeo pusku i krenuo u borbu?

Pantelija je napisao/la:
Drugo, u knjizi se govori o Lemuriji kao o 'najnaprednijoj i najduhovnijoj civilizaciji' koja je ikada postojala a to ja zapravo bila Draco imperija, i koliko je duhovna pokazuje to sto je na pacifickim ostrvima, koja su ostaci Lemurije, najrasprostranjeniji narodni obicaj kanibalizam.
Knjiga uopste ne daje pravu sliku o reptoidima kao glavnom zlu, (samo ih par puta pominje i to pogresno, kaze da poticu sa planete Draco a ne sa sazvezdja Alpha Draconis), niti o njihovim hibridima, vladarima Iluminatima. Samo ovlas nagovestava nesto o tome prepricavajuci jednu knjigu Dejvida Ajka.
Vidi se da ni sam autor ne veruje mnogo u to..


Covjecanstvo ima neke svoje faze razvoja. Pljujes li po sebi dok si bio dijete koje je malo znalo od ovoga sto sada zna? Lemurija i Atlantida nebi ni propale da su valjale, ali oni njihovi stanovnici koji su shvatili bit igre sada su OPD bica, dok smo mi jos uvijek u igri. Nasa je Arijevska civilizacija propala jos dublje u materiju i u tom smo smislu pali dublje no Atlantida i Lemurija. Zar mislis da i nasa civilizacija nece isto tako propasti?
Autor samo dopusta da sve sto je David Icke napisao ne mora biti bas tako, ali je vrijedno razmotriti.

Pantelija je napisao/la:
Korisne su mu samo neke informacije o tajnim projektima i arheoloskim tajnama, tu ima imena i datuma koja je tesko naci inace.


Drago mi je da ti je ipak nesto bilo korisno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 5:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Ja nigde nisam rekao da SVE ZNAM vec sam samo o ovome rekao sto pouzdano znam, a to ti mogu i drugi potvrditi. Tebi to izgleda nije poznato i zato si jednostavno odlucila da ne verujes i mene proglasavas za inkvizitora umesto da naucis nesto novo.
Autor na vise mesta govori o Greysima kao o pozitivnim a delimicno i kao negativnim. Slika koju daje o njihovoj ulozi je zbrkana i njemu samom nejasna. Uopste ne dotice sustinu problema: ko stoji iza Greysa koji su sami beznacajni.

Koliko vidim ti ovde nameces svoje subjektivne stavove, tj. ogranicenja, (stav da je knjiga odlicna) a ne ja.
Da nesto ne znam ne bih ni govorio o tome. Vrlo je nisko s tvoje strane sto potenciras upravo tu mogucnost iako me uopste ne poznajes. Tvoj je problem sto ne zelis da prihvatis to sto ja kazem vec ti je lakse da mene optuzis da lupam napamet ili nesto namecem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 9:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Pantelija.

Odakle poticu tvoje informacije?
Cinis mi se jako siguran u njih pa pitam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 12:40 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hej,
pa nema potrebe za nekim svađama tu... Sad SVI imamo nešto za naučiti iz ovih predbacivanja: realiteti su različiti za različite osobe. Dobro je imati što više informacija da bi mogli izvaditi dezinformacije. Vjerojatno postoje i tko zna - neke treće mogućnosti ( Greysi služe predatorima reptilima, nisu dobri. Ali su dobri da naučimo što sve možemo očekivati od njih i njima sličnih... ) Tko zna - možda se možemo boriti nekim njihovim oružjima protiv njih samih... Opet, s druge strane, univerzum ima neki balans, pa ako u jednom dijelu imamo "dobre", u drugom imamo "one druge". A možda ima i nekih trećih - recimo samo promatrača - koji se ne mješaju. Nije sad bitna prepirka o tome jel jedan dio neke knjige točan ili ne, već je bitno da RAZMIŠLJAMO NAŠIM GLAVAMA i da što više podignemo znanje - svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 12:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Pantelija je napisao/la:
Autor na vise mesta govori o Greysima kao o pozitivnim a delimicno i kao negativnim.


Drago mi je da si je ipak odlucio malo procitati!
Autor o Greysima pokusava govoriti objektivno i bez emocija. Prije bih rekla da upozorava na njihovo postojanje i aktivnosti. I svega sto mozda iza toga stoji.

Sto se hijerarhija u Svemiru tice, radi se o spustanju svijesti u materiju, sto stvara 7. kosmicko podrucje u kojem mi, bas kao i sva vidljiva bica zive i nikad nisu culi za nesto vise, poput riba u akvariju.

Sve sto mi ljudska bica, a isto vrijedi i za Greyse, Reptoide i slicne, mogu percipirati svojim mislima i osjecajima, te svim culima koja smo karmatski razvili pripada tom najnizem 7. kosmickom podrucju. Onog momenta kad razvijemo sposobnost da egzistiramo u 6. kosmickom podrucju, ovdje nemamo vise sto traziti. Val koji dolazi ce nas natjerati da se brze odlucimo i treba se sto prije domoci obale!

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 3:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Opet mala ispravka iz mog ugla.
Ima ukupno 7 dimenzija postojanja i mi smo na 6-toj. Pretposlednjoj.
Nikakav val nam neće pomoći dok sami sebi ne pomognemo, tj, lično se probudimo. Život nam može biti dat ali ne i svest. To je stvar ličnosti i lične volje.
Priča o valu iz centra galaksije je proizvod 'kanalisanja' od nekih Kasiopejaca. Koliko ja znam to su sve prevare koje se rade sa programiranim ljudima i satelitskom tehnologijom u cilju širenja poluistina New Age koju vode Draco hibridi tj. Iluminati.
Ne postoji istinito 'kanalisanje'. Ona bića koja pomažu ljudima u osvešćenju deluju na sasvim drugi način - ne povlačenjem čaše po tabli sa slovima ili nesvesnim buncanjem u hipnotičkom transu.
Tako je u ovoj knjizi nastala neistina da su 'dobri' Greysi spasli Marsovce dok su zapravo oni ratovali s njima i uništili planetu Maldek (sada je to asteroidni pojas), odakle su one izbeglice koje se opisuju na Marsu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 26, 2005 4:06 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Pantelija,

mislim da je dobro što si otvorio ovu temu, međutim, mislim da si ti to učinio više iz razloga što u pomenutoj knjizi ima dosta stvari koje se ne slažu sa tvojim ličnim predubjeđenjima. Bez obzira na to koliko u toj knjizi ima istine ili ne, predubjeđenja su predubjeđenja i često nemaju nekakve veze sa objektivnom realnošću. Predubjeđenja ne možemo nazivati – znanjem. Ona su isto kao i vjerovanja, a vjerovanja su smrtni neprijatelj istini. Naša vjerovanja mogu da dođu iz neke od svetih knjiga a mogu i od nekih ličnosti kojima smo dali kredibilitet “eksperata” kada se o određenoj tematici radi. Tako se jedan takav pristup ne razlikuje ništa od pristupa onih koji nas na ovom forumu bombarduju - poglavljima iz Kurana, kako bi nešto “dokazali”.

Sama tematika ove knjige je dosta nezahvalna jer je veoma teško zaobići sav dezinformativni materijal kojeg je “kontrolni sistem” plasirao kako bi napravio što više konfuzije, međutim, autor je, koliko vidim, uzeo relativno pravilan pristup gdje je navodio ko je šta rekao i gdje, dok se istovremeno trudio da svede vlastite komentare na najmanju moguću mjeru.

Ti si, na primjer, u vezi onoga što si rekao o čanelingu slobodno mogao navesti i orginalnog autora te informacije, Stewart-a Swerdlow-a (ili si to čuo od nekog njegovog “učenika”?).

(Ko ima para, može kupiti duhovne i druge “istine” kod Sverdlova ovdje: http://www.stewartswerdlow.com/ )

Ja sam već nekoliko puta rekao da je istina to da većina materijala koji dolazi putem čanelinga ili nerelevantan ili neistinit. Ista stvar je i sa internetom, jer se radi o SREDSTVIMA za komunikaciju informacija, (koje mogu biti istinite ili lažne). To što ima daleko više onih koje su lažne, nije slučajno.

Mislim da si zauzeo pogrešan pristup, jer si generalno izvadio iz konteksta određene navode koji ti se lično nisu sviđali i dao im značaj autorove poente, umjesto da si naveo konkretno – ko je tačno i šta rekao, gdje i na kojoj strani je to napisano, kao i svoje argumente protiv toga.

Recimo na strani 38, autor citira nedavno preminulog Phillip Corsoa (autor knjige Dan Poslije Rosvela, gdje ovaj kaže … oni nisu prijateljski posjetioci. Tu knjigu slučajno imam i mogu reći da je dobra. U vezi onog dijela gdje priča o Courtney Brown-u, on samo citira njega, a ja sam pod temom “Letači” već davno rekao da C. B. ne bi vjerovatno ni mogao objaviti tu knjigu da nije zauzeo “pomoć u evoluciji” stav. Međutim, na osnovu ovoga ne može se reći da je Cosmic Voyage loša knjiga, jer tu ima nekih drugih vrijednih informacija. Na svakome od nas lično je da analiziramo i prosuđujemo. Znači, na osnovu onoga što je C.B. rekao da su se “neki složili na nivou duša da budu abducirani” (str. 80) možda ne bi trebalo donositi generalni sud o knjizi Alternativna Povijest. Mislim da ima i takvih slučajeva. U knjizi The Threat, autor čak tvrdi da postoje i slučajevi da neki od nas koji su se našli u budućnosti u obliku i stanju u kome “nisu željeli” i koji je bio rezultat njihovih odluka “sada”, grčevito pokušavaju da se vraćajući u prošlost i “intervencijama” na samom sebi - “sada,” - pokušaju da izmjene tok stvari koji ih je doveo tamo gdje ih je doveo!? Zašto da i ovo ne uzmemo kao jednu mogućnost? Možda se ipak približavamo nekoj “raskrsnici puteva” u kojoj se neki izabrali pogrešan put na osnovu sadašnjeg stanja svoje svijesti?

Na strani 3, teme NLO/UFO, naći ćeš poruku jednog od ljudi koje redovno otimaju. Ja sam izmjenio s tom osobom par poruka i mogu da kažem da taj čovjek nema ništa protiv svega toga. On se na neki način osjeća “specijalnim” i on na sve to gleda u pozitivnom svijetlu a moje nije da ga ubjeđujem u suprotno. Ja mu eventualno mogu samo dati par izvora informacija za koje mislim da bi mogle biti relevantne, a na njemu samom je da prouči stvar ako hoće. S druge strane, mislim da mnogi od nas sagledaju svoj život iz 5D, i slože se s njim, prije nego što se pojavi ovdje i da u tom kontekstu neki mogu i da se slože s onim šta će ih ovdje zadesiti. Svako od nas ima svoju individualnu karmičku pozadinu i individualne lekcije koje mora da nauči. Ono što odlučimo na nivou naše duše, teško je interpretirati uz “pomoć” naše ličnosti, jer je ta ličnost “nije naša”. (O ovome ima nešto više pod temama Gurđijev i Gnostika).

Što se same knjige tiče, ima stvari sa kojima se ni ja ne slažem, ali ne mogu na osnovu toga da kažem da je ona ona loša. O tome ću možda kasnije napisati nešo više, a ovaj put ću pomenuti onu kometu “razarača” gdje autor navodi neke datume njenog dolaska koji po meni nisu tačni a u suštini mislim da se ipak radi o grupi kometa sa ciklusom od oko 3600 godina. Isto tako autor kaže da je npr. Apis bio taj koji je odlučio da se ubije Ferdinand, dok se u suštini radi o jednom aktu u organizaciji iluminata (tzv. Crna Ruka je bila takođe pod njihovom kontrolom). Akcijom se upravljalo iz jednog centra u Francuskoj i istovremeno je trebalo ukloniti Ferdinanda i Raspučina, kako bi se stvorio povod za rat i istovremeno osiguralo učešće Rusije u njemu (što Raspučin, naravno, ne bi dozvolio). Pokušaj atentata na Raspučina, koji se odigrao istog dana i u isto vrijeme (uzimajući u obzir razliku u vremenu) u mjestu Pokrovskoe, nije uspjeo jer je ovaj tada bio samo ranjen.

Mislim da je ova knjiga u svakom slučaju vrijedna za pročitati, a one navode koje neki smatraju dubioznima, možemo zajedno komentarisati pod ovom temom.

Na kraju evo jedan citat sa 90.-te strane:

“Postoje dobri vanzemaljci koji žele dobro čovječanstvu, ali i oni koji su neprijatelji naše sudbine.
U toku je rat u svemiru. Ovaj rat je dostigao naše granice. Nije u pitanju buđenje usnulog čovječanstva koje želi da zadrži glavu zakopanom u pijesak…već budućnost naše djece koja će biti oslobođena od straha, zatvora i mogućeg genetičkog ropstva ako ne i genocida.
Ulazimo u fazu duge bitke u kojoj se moramo botiti za puko preživljavanje naše vrste.”

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 26, 2005 8:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Slažem se da ima važnih i korisnih delova. Nisam celu knjigu pročitao već sam kritikovao samo one delove koje sam odmah primetio.
Vidim da je dao koristan opis iskustava Bilija Mejersa sa Nordijcima.
Ipak autor stvari iznosi malo zbrkano i nejasno. Nepotrebno unosi lične detalje umesto da se drži dokumentarnog pristupa. Takođe sve što je izneo od onog vidovnjaka (C.B.) iz prošlosti i budućnosti, na Marsu itd. po meni je teška dezinformacija. Ništa u vezi Gresya nije dobro po ljude.

Nisam bio na gore datom sajtu ali ću pogledati. Ostajem pri kritici 'kanalisanja' jer nešto i sam znam o tome..

Velika je greška stav 'svako ima pravo da po svojoj volji bira šta će da radi i u šta će da veruje' jer kao poznavalac rada Gurđijeva i sam znaš da ljudi nemaju slobodnu volju. Zato je ovaj svet ovakav. Do nje tek treba da se izbore radom na 'četvrtom putu' što uključuje mnogo znanja i meditativne discipline. Tek čovek na petom nivou počinje da vlada svojom voljom, a takvih je malo.
Stoga taj čovek koga su Greysi otimali i on se zato oseća važan samo znači da su ga dobro obradili i da on sam nema pojma šta mu se događa. Taj sigurno nije 'čovek broj pet'.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 26, 2005 3:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Pantelija je napisao/la:

Nisam celu knjigu pročitao već sam kritikovao samo one delove koje sam odmah primetio..


Tek toliko da ti bude malo neugodno, citat s 201. strane knjige:

Prije tri dana sam dobio e-mail od Grega. Slijedi sažetak petnaestak stranica teksta:
"Što su implanti?
Implanti su spiritualni limitirajući uređaji i vibracijske barijere koje blokiraju naš spiritualni progres. Implanti kreiraju lažne slike stvarnosti u našoj svijesti. I na taj način sprečavaju pristup našem Univerzalnom umu i svijesti. Spiritualni limitirajući uređaji?
Da. Vanjski kontrolni mehanizmi koji nas zadržavaju u dualnom realitetu. Dualni realitet?
U momentu odvajanja od Univerzalne svijesti i prirodnih energetskih izvora, postali smo bića koji svijet vide u polarnom realitetu: dobro i zlo, crno i bijelo, prijatelj i neprijatelj. Bića koja žive u iluziji da su odvojeni od Univerzalnog Uma i Stvaraoca su bića koja žive u dualnom realitetu.
I koji bi tu bio problem? Problem je s energetskim punjenjem. Biti odvojen od Univerzalne energije znači da treba naći druge izvore energije. Za bića iz dualnog realiteta najbolji izvor je ostvarivanje kontrole nad drugima. Manipuliranje drugima. Time se oni hrane.

Čini se da naša Planeta obiluje tim sekundarnim izvorima energije? Ratovi, bolesti, podvojenost, neznanje, manipulacija masama, mržnja, negativne emocije, lista je beskrajna.
Dobro, nazad na implante, tko je njihov autor?
Tri grupe vanzemaljaca: Greysi, Reptilijanci i Drakoni.
Oho. Krenimo s Reptilijancima?
Reptilijanci su bića koja su mnogo starija od ljudi. Procesima genetskih manipulacija oni su doveli do revolucionarnog skoka od pračovjeka do današnjeg čovjeka. Smatraju da imaju pravo da utiču i kreiraju naš daljnji razvoj. U suštini, kultiviraju čovječanstvo kao klasu robova za vlastite svrhe. Reptilijanci su kroz kozmičku povijest bili izbacivani s planeta na kojima su bili. To će im biti sudbina i na Zemlji. U međuvremenu se vješto prikrivaju i često predstavljaju kao bića Svjetlosti. Miješaju istinu sa svojim manipulacijama da bi zavarali one koji nedovoljno znaju. Gušterolikog oblika, često su se pojavljivali u različitim civilizacijskim epohama kao "božanstva" sa superiornim moćima.
(Quetzalcoatl, božanstvo meksičkih Azteka. je naučio primitivna plemena umjetnosti, astronomiji, znanosti, poljoprivredi, kalendaru, ritualima bez krvi, itd. Njegov gušteroliki image je ostao zabilježen na brojnim mjestima u Centralnoj Americi.)
Drakoni?
Sofisticirani inženjeri zla i masovne kontrole na Planeti. Potiču s planete Drakonis u sektoru Oriona i poraženi su u svojevremenom Orionskom konfliktu. Našu su Planetu okupirali u davnoj prošlosti.
O Greysima ponešto znamo...?
... Zato što o susretu s njima ima najviše svjedočanstava, uključujući filmske, tonske i fotografske. Riječ je o mentalnim bićima, tehnološki naprednim, koji obduciraju ljude i ugrađuju im implante. Njihovi su implanti uglavnom u ovoj dimenziji, znači sićušni, ali ipak vidljivi uređaji. Niz je primjera da su izvađeni iz organizma (najčešće smješteni iza uha ljudi).
(Lani smo o njima pisali kao rasi koja je kroz genetske manipulacije izgubila emotivnu stranu da bi spriječila nasilnost unutar rase. Ipak, na eksperimentima s ljudima i formiranjem međurase, pokušavaju povratiti dio izgubljenog. Ipak, činjenica da ljudska bića koriste bez njihovog pristanka, prkosi osnovnom kozmičkom zakonu. Nadalje, oni utječu na javnost kroz knjige pojedinih remote viewer-a, objašnjavajući da su navodno na našoj strani.)
Kada je počelo implantiranje? Drakoni i Reptilijanci su okupirali Planet za vrijeme perioda Lemurije. Nakon pada Lemurije, došla je Atlantida na red. Implanti su postali rašireni od tada.
Koje su vrste implanta?
Ima ih mnogo. Počevši od drevnih, koji su nazvani prema planetarnim ratovima: Orion, Sirijus, Planeta Maldek, Arkturus i Sustav Plejada. Slijede implanti nazvani prema vremenskim periodima Planete kao Lemurijski i Atlantski. Tu su i trodimenzionalni kristalni implanti, 666 kod ograničenja i drugi.
Koji su najrašireniji?
Gore nabrojani kače sve ljude. Ipak, najstariji implant je duševna karma. Ovaj implant uzrokuje negativnu karmu - sudbinu i on određuje da se duša stalno mora vraćati natrag u fizički organizam da bi odradila svoj "dug" iz prethodnog života. Na taj način, kroz reinkarnacije, broj pripadnika (ljudske) vrste se stalno povećava i regrutira dovoljno bića da se manipulira njima. Prilično inteligentan način da superiorne vrste imaju svoju duševnu hranu koja im neprekidno dolazi na trpezu.
(Prije dvadeset godina sam se pitao zašto je Buda želio da prekine lanac duševnih karmi kod ljudi. Sada imamo odgovor.)
A religije?
Sve glavne religije, prošlosti i sadašnjosti, uz dodatak tajnih društava crne magije, su organizacije koje koriste mentalnu kontrolu i strah da ostvare kontrolu nad svojim članstvom. Držeći ih pokornim i neslobodnim, blokiraju njihov put k duhovnom oslobođenju. Tako da je odgovor na ovo pitanje, da, i religije su u službi masovne kontrole i manipulacije. Očito, iza njih na suptilan način stoje superiornija bića od nas.
Kako da znamo da li imamo implante?
Pitanje bi trebalo preformulirati u: "Koje implante imam i kako da ih se riješim?" Jer, činjenica da smo inkarnirani na Planeti znači da imamo implante.
Postoji li proces čišćenja? Postoji način da se riješi svih poznatih i nepoznatih vrsta, za sve dimenzije, vremenske okvire i lokacije, simultano. Ovaj proces čisti i emotivne i mentalne tjelesne parazite, bića prikačena uz naša duševna tijela, misli, negative energije svih vrsta, koji često uzrokuju bolesti fizičkom tijelu.
A zaštita od ponovnog implantiranja? Uz proces čišćenja ide i obrambeni mehanizam koji štiti od napada u svim dimenzijama, snu, unutrašnjim nivoima.
Znači, trebalo bi izbaciti implante sada?
Definitivno im treba reći zbogom. U protivnom, oni će i dalje igrati glavnu ulogu u negativnoj karmi, te ćemo se reinkarnirati da riješimo probleme iz prošlih života. I nikada nećemo izaći iz tog začaranog ciklusa. A status quo će ostati na Planeti. Ono što nam treba je balansirana karma. I nesmetano kretanje kroz unutrašnje nivoe, pristup Univerzalnom Umu i Znanju, jedinstvo sa Zemljom.
Trenutačna korist?
Osjećanje unutrašnjeg mira i čistoće, unutrašnje tenzije nestaju, osjećanje novog smisla života, ljubavi, radosti, unapređenje u svim oblastima, raspad neproduktivnih veza."


(Opaska: Ovo je napisano u 6. mjesecu 2000. godine.)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 26, 2005 4:02 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Pantelija (napisa):

Nisam celu knjigu pročitao već sam kritikovao samo one delove koje sam odmah primetio..


Pa ovo je lijep primjer shvaćanja i percepcije onog što ŽELIMO vidjeti. Treba proučiti SVE, pa onda preispitati informacije i onda tek MOŽDA zaključivati neke stvari.

Inače, Pantelijo, uzmi tastaturu ili olovku i napiši nam ti jednu takvu knjigu sa svim PROVJERENIM informacijama, pa da vidiš onda naše kritike... Teško ti je to, stari, neznam jel si kad pokušao napisat nešto i dat to drugima... da bi im pomogao, a ne samo kritizirao neke tuđe radove. Ako uspiješ napisati knjigu, dići ćemo ti spomenik !!!

Hahaha, bez neke ljutnje, malo šale...

:wink:

P.S. A i vjerojatno nisi kompletno pročitao Kasiopejce, pa kad ima troduplo više materijala nego Alternativna Povijest... Ne dolazi val iz centra galaksije... dinenzije nisu denziteti, a i druge stvari koje spominju vrlo se slažu sa našom trenutačnom realnošću... No, možda neki žive u nekim drugim realitetima, pa dolazi do nekog konflikta ( baš sam popričao s prijateljima o tome, dešavaju se čudne stvari. Izgleda da misaone forme koje pojedinac proizvodi, određuju njegov realitet i samim presjecanjem s ostalim realitetima, dolazi do čudnih stvari i pojava )...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 139 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz