Sada je: sub apr 27, 2024 9:42 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 139 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri apr 20, 2005 4:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet apr 15, 2005 6:18 pm
Postovi: 5
Procitao sam tu knjigu i samo bih naglasio da u svakoj lazi ima istine i u svakoj istini ima lazi? :?: :idea:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Nove knjige
PostPostano: sri apr 20, 2005 4:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 11, 2005 12:40 pm
Postovi: 10
Lokacija: Nish
Hoce li skoro ovde biti postavljene nove knjige Semira Osmanagi?a ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 20, 2005 9:39 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
A valjda će biti kad ih jedna dobra duša poskenira i uploada na stranice. BTW, poslao sam ti dvd danas. Kad to sve pročitaš, bit ćeš u penziji i neće ti možda ni trebati ova... heheheeee !!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: ja !
PostPostano: čet apr 21, 2005 11:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 11, 2005 12:40 pm
Postovi: 10
Lokacija: Nish
?to se skeniranja ti?e - mogu ja da iskeniram uop?te nije problem ...
Imam velikog iskustva sa prebacivanjem knjiga iz ?tampanog u elektronski oblik.
Javite mi se ... srbinda@gmail.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 22, 2005 7:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
juce sam bio na sajmu knjiga, a mogao bih i sutra na tu promociju, pa cu vidjet gdje i kako se mogu zbavit te knjige.

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 23, 2005 10:34 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ne bi trebali zaboraviti da postoje stvari kao što su autorska prava. Ljudi očekuju i da zarade nešto kad objave neku knjigu.

U slučaju S. Osmanagića i navedenih knjiga ja sam ga zamolio u e-mailu da mi javi kad knjige budu dostupne za distribuciju u e-formatu (PDF), tj. da mi ih pošalje ili da mi kaže gdje će biti dostupne za daunlod.

Svako drugo javno objavljivanje bilo bi bespravno.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 23, 2005 1:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
Nisam ni imao namjeru da je objavljujem, vec da je kupim i kazem svoje misljenje o knjizi. :wink:

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 25, 2005 10:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Nisam prisustvovao, ali se ne sekiram, kao sto sam dosao do jedne i procitao, tako cu i do ostalih. Ako imam zelju nesto da procitam to cu i pronaci, a vjerujem da su zanimljivog sadrzaja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 20, 2005 8:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 17, 2005 10:05 pm
Postovi: 69
A vidi ovo:
Sada je doslo i dolazi vrijeme kada sotona mora izgubiti bitku (nalazi se pod zemljom) i otici sa nase planete na drugu planetu sa svojim slugama itd.
Jer covjecanstvo se bori za slobodu svoju i ove planete, majke zemlje. Znaci, pravi ostaju ovdje da izgrade ono sto je bilo i kako je bilo i neidu nikuda.

I sta sad sa tim valovima i talasima???

Jedan lijep pozdrav Panteliji, mislim da imas dobar pravac, neskreci sa njega i nemjenjaj lako svoja misljenja.

Moderator note: izbrisan dupli post ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 14, 2005 9:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
http://www.vizura.hr/tajne.htm


Zadnja izmjena: ras; sri aug 24, 2005 9:55 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 23, 2005 11:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
O KONCEPTU ALTERNATIVNE HISTORIJE

Ambiciozni višetomski ciklus "Alternativne historije" nudi alternativu oficijelnim istinama sežući duboko u prošlost i objašnjavajući sadašnji trenutak i perspektive ljudske civilizacije.

"Alternativna historija" je upravo ono što i naslov sugerira: alternativa "istinama" koje se serviraju javnosti od strane medija i elita koje, iza scene ili otvoreno, vladaju svijetom od pamtivjeka. Na takvim, netačnim ili nepotpunim informacijama, zasnovane su historijske knjige kojima su elite/oligarhije manipulirale većinom.

"Alternativna historija" je i vodič kroz malo poznata dostignuća savremenih istraživanja svjesnog i duševnog od strane niza naučnih institucija i obavještajnih agencija u SAD.

A sve sa namjerom da pojedinca, svaku ljudsku dušu, podsjeti na znanja skrivena duboko u nama. I na sve ono što treba da uživamo tokom ovog životnog iskustva: osjećaj slobodnog izbora, oslobođenje od straha, ljubav kao model ponašanja.



USLOVI KORIŠTENJA

Ovaj web site nije komercijalan niti za profit. Sve informacije, fotografije i zaključci nastali autorovim istraživačkim radom i putovanjima, se mogu slobodno koristiti, citirati ili prepisivati bez ikakvih ograničenja. Čitanje, štampanje i distribucija je poželjna. Autor nema iluzija da "posjeduje znanje." Njegov osnovni motiv je da podijeli teze, ideje i pitanja sa što širim brojem korisnika. Sve sugestije su dobrodošle.

slika

http://www.alternativnahistorija.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 20, 2005 9:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Najnovija vijest od Semira:

Poštovani,

Arheologija u Bosni upravo postaje uzbudljiva.

Otkriće prve evropske piramide monumentalnih dimenzija opisano je u knjizi "BOSANSKA PIRAMIDA SUNCA", autora Semira Osmanagića iz Houstona (SAD)

Izdavačko preduzece "Klepsidra" iz Sarajeva ima čast da Vas pozove na svjetsku promociju ove knjige, sa foto projekcijama arheoloških istraživanja, koja će se održati u velikoj dvorani poslovnog centra AVAZ u Sarajevu, Ulica Dzemala Bijedica 185, 13. sprat, u utorak 25.10.2005., sa početkom u 15:00 sati. Ulaz je slobodan.

Ne propustite priliku da saznate više o ovom senzacionalnom otkriću … koje se nalazi tridesetak kilometara udaljeno od Sarajeva.

Nakon promocije moći će se kupiti knjiga koja sadrži 210 fotografija po popularnoj cijeni od 10 KM.

Organizator promocije i izdavač: Klepsidra (Sarajevo), tel. (061) 233-447

Web sajt autora: www.alternativnahistorija.com


Drago mi je da ćemo kolekciji Europskih piramida moći dodati i jednu našu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 25, 2005 10:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
EKSKLUZIVNO Bosanskohercegovački istraživač siguran da je na pragu senzacionalnog otkrića
U središtu Bosne nađena jedina piramida u Europi
Autor Dejan Jazvić

slika

Na području Visokog, tridesetak kilometara sjeverno od Sarajeva, nalazi se kamena piramida monumentalnih razmjera! Iznio je to jučer bosanskohercegovački istraživač Semir Osmanagić, koji već dulje vrijeme živi i radi u SAD-u.

Objavljujući rezultate višemjesečnih geoloških i arheoloških istraživanja na području Visokog, Osmanagić je ustvrdio da se ispod sadašnjeg brda Visočica krije stepenasta piramida stara oko 12.000 godina. Osmanagić, koji je u proteklih 15 godina intenzivno istraživao piramide u Americi, Aziji i Africi, te o tome napisao veći broj knjiga, kaže kako je već nakon prvih istraživanja na lokalitetu Visočice siguran da je otkrio prvu europsku piramidu, koja je vrlo slična piramidama otkrivenim u Južnoj Americi.

Projekt bi mogao potpuno promijeniti značenje BiH na svjetskoj arheološkoj karti kaže Osmanagić. Jučer je počeo drugi dio istraživanja, čiji je glavni cilj dokazati postojanje zidova piramide. Na vrhu "bosanske piramide sunca" bio je hram koji su, kao i piramidu, sagradili prailiri, narod čiju starost Osmanagić procjenjuje na oko 27.000 godina. Potomci prailira, odlučno tvrdi, i danas čine 50 posto stanovništva BiH, Hrvatske i Slovenije. Prema njegovu mišljenju, drevni ilirski gradovi Asseria i Varvaria u Dalmaciji, Daorson u Hercegovini i Medun u Crnoj Gori znatno su stariji nego što službeni arheološki izvori tvrde.

U idućih pet godina Osmanagić će, kako kaže, potpuno rasvijetliti slučaj "bosanske piramide sunca", ali i dokazati postojanje "bosanske piramide mjeseca" ispod susjednog brda Križ.

Detaljnije:Večernji list


Pogledajmo izbor komentara hipnotizirane gomile:
(čast izuzecima koje ćete lako prepoznati)

"Najprije su Hercegovci vidjeli Gospu i svaki dan im se javlja bez sekunde kašnjenja,sad su Muslimani u Visokom našli piramidu,još samo koji dan i vidjet ćete da će i "braća" Srbi naći nešto što svijet još nije vidio i to u okolici Banja Luke... Ta Bosna je stvarno zemlja puna čudesa...

"Sasvim je moguce da postoji to brdo kamenja. Postoji nekoliko mogucih objasnjenja. Po prvoj, to je verovatno racunski centar i to centralni ( mnogo je velika gomila ). Druga varijanta je da je to najveci pronalazak sakrivene droge ( znamo kako se Mujo i Haso drogiraju kamenjem ) i treca i najverovatnija da je to skupljeno kamenje namenjeno za protivvazdusnu odbranu.

koja ubleha
ekonomista, koji nije uspio u americi, sada je arheolog i istrazivac i geolog i dosao je da prodaje ublehu i eventualno uzme novac ovdje. a sve na krilima mashte i prodaje nichega. vjerujem da ce glupani i idioti kupiti ovo sto on nudi, pogotovu narodnim parama u kojima ce i oni imati tala.

Dobar fazon
Zamislite da hocete da postanete popularni. Nije lako, a? Onda vi odaberete jednu malu blesavu zemlju zeljnu dokazivanja i objavite nesto senzacionalno. Naravno da ce se naci gomila napaljenika koji ce reci "Eto vidis? Znao sam ja da smo mi vazni! Zar ti treba bolji dokaz od ovog?" Tu ce se naci politicari, pa ce se iznaci sredstva za istrazivanje, pa ce se biti u novinama i nece se silaziti s televizije. Ukljucis peglu - a tamo Osmanagic o piramidi. Istu stvar je uradio Salinas Prajs svojevremeno sa tvrdnjom ga se drevna Troja nalazila u Gabeli, i - super je prosao. Svaki covjek, zena, dijete, radni ljudi i gradjani i postena inteligencija su znali njegovo ime. Cak smo i isli u Gabelu da vidimo rusevine Troje i ponosno dokazivali imaginarnim sagovornicima iz bijela svijeta kako je Troja zapravo bila kod nas, i tako dalje, i tako dalje. Tokom tog perioda gospodin Prajs je brao vijence slave. Here we go again... PS Uvijek idi utabanim stazama, i prije ces stici do vrha.

bosna --------- puna iznanedjenja kao kinderjaje.....

Minaret
Nece me zacuditi zacuditi ako pri kraju istrzivanja ovaj Osmankakic, na vrhu te piramide nadje i minaret pa ce tako ponuditi covjecanstvu dokaz kako je islam postojao prije 12.000 godina. Jos ce ispasti da smo krajem 18 i pocetkom 19 stoljeca, kad su Osmanlije bjezali, izvrsili genocid nad domorocima Turcima. Osmankakicu mogao bi ti onu bocu vode u WC-u iskoristiti da osvjezis i glavurdu a ne samo guzu. Mozda ti onda nesto iz guze dodje u glavu. E svasta ljudi moji.

Upravo ovo o cemu sam govorio..
Savrsen primjer primitivizma i slijepog nacionalizma, lipicanerskog. Bez obzira nato sto gosp. Osmanovic ne tvrdi da ima znanstvene podatke nego je amater-entuzijast koji iznosi pretpostavke. To mu je kao hobi, nista vise. A ti lipicaneru, koji si da si, sjeti se one stare: "Primitivci svih zemalja, jebite se!"

Smirite strasti
E sto nije 'nase gore list' to napiso' vjerovali bi mu makar tvrdio da su vanzemaljci izgradili tu piramidu u Bosni :-) Tako su nase balkanske reakcije, emotivno refleksne. No ozbiljno, Semir Osmanagic nije neki znanstvenik niti to clanak implicira. Koliko vidim, on je jednostavno entuzijast po pitanju najranije historije civilizacije. Veoma je jednostavno utvrditi da li je piramida prirodna ili je oblikovana/sagradjena ljudskim radom. Ako pocetni nalazi ukazuju na potonje, onda ce to tek privuci paznju utjecajnijih arheologa koji bi svemu tome dali kredibilitet. Ovako kako jeste, ovakva prica spada u rubriku 'zanimljivosti' :-)

Da da. To je samo dio onoga što u BiH postoji. Bit će toga još. Ovo je samo početak.

Prailiri
Ako su tu piramidu sagradili Prailiri onda teorija da su Siptari potomci Ilira definitivno dolazi u pitanje. Onaj ko bar malo poznaje Siptare zna kakovog talenta oni imaju za bilo koju Nauku, Fiziku, Geometriju, Arhitekturu,.. uostalom Kosovo i Albanija su bogati impresivnim objektima.

piramida u Bosni i Vanzemaljci
krstijani....Vecernjak postaje zuta stampa.

Koji debili
Čitam komentare raznih retarda,filozofa i uzgajivača peradi koji umanjuju rezultate istraživanja. pa ovi ostali pametni politički govori koji nemaju veze s vezom o članku,odite vi lijepo u goražde u gerilu a znanost prepustite ljudima koji preživljavaju od toga. Inače kaj se piramida bila je jedna emisija zvana na rubu znanosti,ponavljam na rubu znanosti,ne serija od antuna vrdoljaka nego Na rubu znanosti gdje se povezuju piramide u egiptu i južnoj i srednjoj americi i iako ni ja previše ne vjerujem tome ima previše sličnosti i podudarnosti. Prema tome ako vam se sprda na ozbiljne teme onda gledajte dnevnik i psujte u televizor.....

PUNO GUPIH KOMENTARA
Od onih sitnih dusa koje si umisljaju kako su strasno pametni ............a ne znaju si ni nosa obrisati. Prepoznace se oni vrlo brzo u ovome, pa ocekujem napade. Ali neka, to ce samo potvrditi moj stav kao tacan...

Piramida grobinca faraona
Koliko su tek ovdje Srbi zatrpali Muslimana.

Nije tesko u Bosni pronac neko brdo u obliku krnje piramide
Kamo srece da Osmanagic ima pravo, nemoze se i zamislit koliko bi to Bosni dnijelo "para", a i okolini:), samo nazalost slabo ce bit sta od toga ako on to tvrdi samo na osnovu oblika brda.

Osmanagic - Muhamed
Kako kaze stara poslovica: kad nece brdo Muhamedu, onda ce Muhamed brdu. Nakon 12.000 godina konacno se Muhamed sjetio i krenuo prema brdu. Samo na njegovo razocaranje pronasao je piramidu. Ali kako ce sada i Mujo i Haso podijeliti jednu jedinu piramidu? Nista zato - problem rjesen: naci ce nas Muhamed jos jednu piramidu preko puta. Svasta?! A, ako te dvije piramide nisu Azteci ili Inke izradili onda to i nije senzacija, jer da su Egipcani vikendom boravili u Bosni to se zna jos iz prvih pronalazaka papirusa. Vec se tamo spominju Mujo i Haso. A Kleopatra je bila vjerovatno Fata.

egipcana, Mujo i Haso, haha..!!

Pa kako ste to uspjevali tako dugo sakrivati od javnosti? Koliko godina vam je to tako uspjelo ???

tri Bosanska čuda
Najprije su Hercegovci vidjeli Gospu i svaki dan im se javlja bez sekunde kašnjenja,sad su Muslimani u Visokom našli piramidu,još samo koji dan i vidjet ćete da će i "braća" Srbi naći nešto što svijet još nije vidio i to u okolici Banja Luke... Ta Bosna je stvarno zemlja lažova i lopova...

Kako je lijepo procitati nesto kad se pise o jednem MUSLIMANU da je poznat po istrazivanju piramida po citavom svijetu jos ljepse citati kako to ljubomorni susjedi komentarisu,vidi samo koliko je ovaj zaostao on jos zivi nazad 13 god pa sta reci, onda MUJO I HASO za njega izmislili zivot. Cudno vam to sto je covjek otkrio piramidu pa kakvo bi trebli da komentarisemo onaj clanak u kojem kazu vidjeli su kako kip isuza place i to u hrvatskoj pa sta dalj a damija ce biti jos u lijepoj vasoj PUNO SELAMA NASOJ BOSNI I NASEM VISOKOM.

Ovo će završiti kao Troja u Gabeli.
A možda stvarno nešto i nađu, možda i Atlantidu. Zanimljivo je kako su Bosanci i njihovi preci uredno zaobilazili "piramidu" tisućama godina iako im je ispred nosa. Svaki arheolog cijeli život sanja o epohalnom otkriću koje će ga upisati u povijest, neki i pretjeruju pa im se počne priviđati.

hm.ko bi reko........
bosandjeros,a nedjeluje mi tako glup......


Nakon pokušaja da skrenem pažnju na neke mogućnosti i time izazvanih reakcija zatvorenih umova, potpuno razumijem kako se Semir osjeća.
Nikoga previše ne zanima provjera činjenica, već pljuj i opsuj!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 25, 2005 10:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Komentari su mrak!!! :lol:

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 25, 2005 12:17 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
U svakom slučaju, u vremenima kada se gradila ova piramida, sigurno nije bilo ovoliko primitivizma na Balkanu, koliko ga danas ima a vjerovatno se i mnogo lakše i disalo?!


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 26, 2005 9:48 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
U vezi ovoga bih samo još dodao da je skoro svaka grana tzv. nauke, uključujući i arheologiju, pod strogom kontrolom i da se oni koji ih finansiraju trude da se naučnici stalno brčkaju u stvarima koje ne mogu bitno da naruše tzv. “koncenzus realnost”. Danas je arheolozima dozvoljeno da otkopavaju šerpe i grnčariju staru par stotina godina i da uklapaju nalaze u već davno skrojenu šemu linearnih “kobajagi-događanja” na ovoj planeti. Ukoliko se otkopa nešto što ne može da se uklopi u trenutnu dezinformativnu šemu ili da se pogrešno interpretira, onda se preporučuje da se ta stvar ponovo zakopa.

Recimo, sestra od jednog mog poznanika studira arheologiju iz hobija i ovih dana bi trebala da diplomira na jednom od ovdašnjih fakulteta. S obzirom da ona ne namjerava da živi od toga i da pravi karijeru, neki ovdašnji arheolozi su joj diskretno ponudili da se pozabavi jednom ljudskom lobanjom koju su pronašli i za koju su utvrdili da je stara više od milion godina i da ona to javno objavi. S obzirom da je prema zvaničnoj nauci tako nešto nemoguće, onda bi svaki od arheologa veoma lako bio ismijan kroz njihove kanale što bi za njega istovremeno značilo i kraj karijere a možda i otpuštanje s posla. S druge strane, vjerovatno ih istovremeno grize savijest što moraju da ćute o ovom nalazu.

Prije par godina čitao sam pismo od jedne žene arheologa iz Novog Zelanda koja je učestvovala u jednoj ekspediciji na Tajlandu. Kaže samo sto su otkopali gomilu ljudskih skeleta od kojih je svaki bio veličine preko 3 metra, pojavili su se neki “nalik na FBI agente”, naredili im da sve to uredno zakopaju, naložili im da idu kući i da drže jezik za zubima.

Lako je tako održavati “zvaničnu istoriju” odnosno – lažnu istoriju i “koncenzus realnost” na ovoj planeti. Danas je svuda tako. Jedino ljudi koji ne žive od neke specifične struke mogu nešto konkretno i da učine.

Uostalom, prema zvaničnoj arhelogiji, ni one piramide u Kini ne postoje. Vjerujem da ovi mentalno kontuzovani mediokriteti koji komentarišu Semirov rad nisu nikad ni čuli za njih, niti će čuti.

Mogu samo zamisliti kako je lijepo bilo graditeljima tih piramida na Balkanu u vremenima daleko od Biblija, Kurana, Mormonskih Knjiga, svakojakih nacionalizama i ostalih mentalnih programa.

U stvari, mislim da normalan čovjek, ukoliko uzmemo da je normalan čovjek neko ko je u stanju da potpuno percipira objektivnu realnost, ne bi mentalno i emocionalno mogao dugo da opstane, odnosno, normalno da živi na ovoj planeti. On jednostavno ne bi mogao da podnese količinu ljudske gluposti koja je ovdje zastupljena. Takođe, onaj koji bi se, nekim slučajem, iznenada probudio – umro bi od šoka. Ovdje trenutno mogu najbolje opstati i ‘prosperirati’ samo oni koji su dobro ‘opremljeni’ mentalnim programima i sistemima za samo-trankvilizaciju. Oni koji su najsposobniji da proizvode svoju vlastitu iluziju i da se istovremeno u njoj udobno osjećaju, ovdje se smatraju normalnim i uspješnim ljudima. Još ako su u stanju da tu svoju iluziju nameću i drugima, onda će čak dobiti i plakete, spomenice i druga društvena priznanja. Doduše, kad bi bilo obratno, onda ni ovo ne bi bila Zona Demijura, nego neka koliko-toliko normalna oblast postojanja.

Uz sve to neki se čude zašto nas ne posjete i pomognu nam neki dobri vanzemaljci. S našeg aspekta gledajući, to bi bilo kao kad bi mi otišli u neku ludnicu gdje su zatvoreni oni “malo teži slučajevi” i pokušali da im pomognemo. Možda tako što bi im održali neko predavanje na temu kulture, psihologije, duhovnosti, etike ili umjetnosti. Pitanje je da li bismo izvukli živu glavu a o nekom prosvjetnom efektu, teško da bi bilo nekog govora. Da li im mi možemo ikako pomoći osim da se pobrinemo da su oni dobro izolovani tj. - što dalje od nas. Uostalom, nisu oni slučajno tamo unutra, zar ne?!

Jedina šansa za te ludake bila bi ta - da se oporave sami, pa onda da traže načina kako će izaći napolje. Sada samo treba zamisliti kroz šta mora da prođe neki od njih, koji nekim slučajem počne da se oporavlja, tj. postaje svjestan sebe kao i mjesta gdje se nalazi a istovremeno se mora praviti da se ne razlikuje od onih s kojima živi i koji ne pokazuju znakove ozdravljenja!?


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 26, 2005 2:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
U vezi ludnice treba da znaš da se dogodilo za vreme rata u Bosni u jednoj ludari: lekari i svo osoblje su napustili bolnicu zbog opasnosti ratnih sukoba i ostavili bolesnike. 'Ludaci' su se sami organizovali i sve radili, lekove i hranu nabavljali preko Crvenog krsta, niko im nije bio potreban.


Što se piramide tiče, jeste malo senzacionalistički i naivno. Nije ni kamen od nje otkrio a tvrdi ko je i kada napravio. Još kad čuju Šiptari koji izmišljaju da su Iliri, ima da prošire veliku Albaniju do pola Bosne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 28, 2005 7:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Jack987 je napisao/la:
Da, vjerojatno niti jedna knjiga nije potpuno točna. U većini slučajeva ima otprilike ( i manje od 10% ) istine koje su umotane u gomilu laži i dezinformacija. Ali ako sve proučimo, imat ćemo uvid u sve mogućnosti, pa ćemo ionako sami "osjetiti" što je istina, a što laž. To je ionako već u nama.

:wink:


100% točno...

Samo ovakvim pristupom se može uistinu shvatiti istina...

To je ono što nas tjera da doista svaku knjigu i stvar proučimo do kraja...

Pravi sistem učenja...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 03, 2005 11:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Današnje priopćenje za štampu Semira Osmanagića prenosim u cijelosti:


Semir Osmanagić
3.11.2005.
Sarajevo


PRESS RELEASE - SAOPŠTENJE ZA ŠTAMPU !!!


NOVI DOKAZI O POSTOJANJU PIRAMIDE ISPOD VISOČICE


Upravo je završena druga faza arheološkog iskopavanja ispod brda Visočica kod Visokog. Rezultati ubjedljivo potvrđuju postavljenu hipotezu o postojanju prve piramide u Evropi kolosalnih razmjera.

Satelitske fotografije, aerijalne snimke i geodetske mape dokazuju da je brdo Visočica pravilnog geometrijskog oblika. Taj oblik je piramida koja se sastoji od četiri strane jednake površine. Te strane se poklapaju sa stranama svijeta.

Prva sondažna bušenja u avgustu su potvrdila prisustvo desetak anomalija koje dokazuju da brdo nije prirodna formacija već kamena struktura nastala radom ljudskih ruku.


Arheoloska iskopavanja u oktobru i novembru ("sondažni bunari") dokazuju slijedeće:
1. Prilazni monumentalni plato piramidi je u potpunosti popločan u dužini od 420 metara. Za to su korištene kamene ploče pješčara, prirodnog arhitektonskog građevinskog materijala, koje su odrezane na debljinu od 10-12 cm. Površina im je uglačana. Budući da su odsječene, polirane te prenesene na ovu lokaciju nema nikakve sumnje da su plod djelovanja ljudskih ruku.
2. Zidovi piramide su građeni od kamenih blokova breče koja je prirodni građevinski materijal. Ti blokovi su odsječeni u megalite različitih dimenzija što je karakteristično za gradnju piramida. Dužina im, prema onome što je pokazao jedan od sondažnih bunara, iznosi između jednog i tri metra. Veza između njih je jasno vidljiva i može se zaključiti da nije korišten nikakav vezivni materijal što je karakteristika ogromne većine piramida u svijetu. Zbog hiljadugodišnjeg protoka vremena i plitkog sloja humusa, megaliti su uglavnom izgubili pravilan geometrijski oblik. Budući da je breća kao materijal porozna, voda je ulazila u nju, zimi se smrzavala i dolazilo bi do pucanja materijala. Međutim, otkopani blokovi jasno pokazuju da su obrađeni ljudskom rukom i tu preneseni.
3. Svaki novi red kamenih megalita je pomican kako se ide prema vrhu i na taj nacin je stvarana kosina piramide. Dizajn piramide je gotovo identićan dizajnu stepenastih meksičkih piramida (Teotihuacan). U slučaju Bosanske piramide Sunca, u dizajnu se primjećuje smjenjivanje terase, kosine, zatim ponovno terase koje su na primjeru sondažnog bunara široke dva metra.
4. Na jednom sondažnom bunaru je potvrđeno prisustvo odrezanih kamenih blokova pješčara sa visokim procentom željeza. Ti blokovi na svojoj površini pokazuju ornamentalne krugove i pretpostavka je da su korišteni u ukrasne svrhe (svodovi, podovi prostorija, ornamentalni dijelovi vanjskih zidova). U blizini ovog sondažnog bunara postojale je magnetna interferencija tako da se, na primjer, nije mogao slusati tranzistor.
5. Odranije smo ustanovili da je na zidovima piramide prisutan sloj laporovitog krečnjaka u megalitnom bloku izgrađenom od breče. Pošto je riječ o materijalima koji nastaju u dva geološka doba nemoguće je ovakvo njihovo prirodno pojavljivanje.
6. Evidentirana je i ispitana tvrdnja mještana da ispod piramide, u raznim pravcima, vode podzemni tuneli. Projektni tim je ušao u jedan od tunela na lokaciji Ravne, tri kilometra daleko od Visočice. Ustanovljeno je da je originalna visina tunela bila 2,5 metra i da su svodovi obrađivani ljudskom rukom, a ne prirodnim djelovanjem. Pojedine sekcije tunela su danas, zbog urušavanja, visine od pola metra do dva i po metra. Nakon pređenih 220 metara konstatovano je postojanje četiri račvanja/raskrsnice pod pravilnim uglovima od 45 stepeni. Poslednje račvanje je imalo tri prolaza, od kojih je jedan bio zatrpan. Tunel koji vodi na lijevu stranu, prema tvrdnjama onih koji su išli do kraja, vodi ka podzemnom jezeru. Onaj koji vodi na desnu stranu ide čitavom dužinom do piramide i ima izlaz blizu vrha. Sve ovo ukazuje da je postojao podzemni kompleks tunela sto se u potpunosti slaže sa sličnim kompleksima ispod piramida u Egiptu, Meksiku i Peruu.
7. U završnoj fazi iskopavanja susreli smo se sa nekoliko otpora. Predzadnji dan se, na jednu od parcela uknjižio novi vlasnik koji je tražio zaustavljanje radova jer će "odsada on nastaviti iskopavanja". Mada su za naša istraživanja postojale uredne dozvole sa tri nivoa (Općina, Kanton, Federacija) tom je zahtjevu udovoljeno. Inače, isti vlasnik je prije dva mjeseca, u neznanju, potpuno devastirao tridesetak metara prilaznog monumentalnog platoa upotrebom bagera. Podignute su kamene ploče sa svog originalnog mjesta i slomljene što je tragično. Logično bi bilo očekivati da se, nakon ovoga, ovaj kompleks proglasi od državnog interesa.
8. U štampi se pojavila izjava lokalnog arheologa koja tvrdi da "ovdje nema piramida, da je ovaj teren arheološki ispitan i da je ova medijska pažnja usmjerena na mešetarenje i bolju prodaju knjiga." U komentaru mogu samo uputiti dotičnu gospođu na naučno fundirane dokaze koje pominjem u gornjem tekstu.
9. Slijedeća faza ispitivanja očekuje se u aprilu 2006. godine. Pristupice se kompletnom čišćenju terena od grmova i drugog rastinja te pažljivo otvaranje šest širokih sekcija sa svih strana kako bi piramidalni karakter megalitskih blokova bio vidljiv i svakom laiku. Kao poseban projekat pokrenuće se mapiranje podzemnog kompleksa tunela u saradnji sa speleolozima i geolozima. Takođe će se detaljno ispitati navodi stanovnika o postojanju stepenica i prolaza u podnožju piramide.

Dolaze bolji dani za Bosnu i Hercegovinu. Najznačajniji historijski monument u Evropi će ubrzo ugledati svijetlo dana. Zahvaljujem svim onima koji svojom podrškom i entuzijazmom iz čitavog svijeta žele da se ovaj projekat ne zaustavlja.

Semir Osmanagić


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 04, 2005 12:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 7:41 pm
Postovi: 143
Postoje momenti u zivotu(i to svakodnevno)kad se otkrivaju lica /maske pravih licimjera.Nikakav problem nebi bio da je sve to oko bosanske piramide objavio David Icke ili neki Antun,ili pak Jems ili Slobodan...ali problem nastaje kad jedan Semir objavi nesto i to jos u tamo nekoj glupoj zatucanoj,primitivnoj zemljici Bosni.Gdje je ta,ko je ta Bosna???
Sad je vec Semir i veliki Musliman,mada licno mislim da sa islamom ima zajednickog koliko i papa Benedick(ovaj potonji mozda cak vise i zna!).

Tesko je "nasim susjedima"da prihvate da i u Bosni moze da postoji nesto "svjetsko",da i tamo neki bosanac(cuj neuspjeli ekonom!?) moze da "otkrije nesto,sto je eto vjekovima tamo stajalo,pa eto i Iliri,cuj oni praoci Balkana(zar to pak nisu srbi,ops sorry Hrvati!) ma kakvi bosanci,sta oni znaju,pa oni imaju samo svoga Hasu,Sulju,Muju,fatu...
Ne,nije moguce to o cemu je taj bosanac vec i knjigu napisao(sto bi opet trebalo da znaci,da malo poduze obilazi oko tog brda, i da to nije tek tako iz rukava izvukao) helem,nije ni bitno koliko dugo je taj Musliman time zauzet,bitno je da to sve treba da potvrdi neki Peddy,neki Jovan,neki Anto pa ce tek onda postati vjerodostojno.Na kraju kad to potvrdi tako neka bitna licnost(sto niukom slucaju nebi smjela da bude musliman) e onda ce se moci pisati "ozbiljnije"o tome.Ovako,sve je to sad malo "smesno" kako taj neuspjeli ekonom iz hjustona pokusava da Bosnu propagira kao zemlju vrijednu paznje,gdje bi se eto moglo sta i vidjeti,bujrum turisti,ili nedaj boze da Bosnu,tu zaostalu provinciju sa ludjacima u njoj,poredimo sa drevnim Egiptom.
Sjetite se slucaja Asima Kurjaka? Vjerujem da ste mnogi culi za njega.
Mozda mu je pravo ime Sime,ili pak Krsto...jer njega su u Hrvatskoj gdje radi,priznali tek nakon sto ga je svijet priznao kao ljekara.
zasto li su Ibn Sinu nazvali Avizena? Ibn Rusda kao Avaros,...koliko li insana to zna.Red bi bio podugacak kad bih pocela nabrajanje muslimanskih ucenjaka koje su prisvojili drugi sebi.
Poenta:po danasnjim kriterijima(oni doduse vaze vec odavno) jedan musliman nije vrijedan spomena.zato ako nesto i uradi,dat cemo mu NASE ime,pa ce izgledati da je nas(a sve dok ne dokaze da je dovoljno dobar za to sto tvrdi,bit ce glupi zatucani Mujo!)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 139 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 35 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz