Sada je: pet mar 29, 2024 12:57 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: bog ne postoji
PostPostano: čet okt 30, 2014 1:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 30, 2014 12:39 pm
Postovi: 22
sve što je ikada napisano u istoriji je LAŽ . bog u nijednom vidu koji je predmet verskih i istorijskih spisa ne postoji .
Prihvatajuci bilo kakvu raspravu o tome mi hranimo taj mit pozitivnom ili negativnom energijom (njemu potpuno nebitno , bitno je da se hrani ).
rasprave ovakvog tipa su odličan način da se skrene pogled sa stvarnosti koja nas u istini okružuje

_________________
sve što u sebi sadrži i najmanju laž , LAŽ je u celini


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: čet okt 30, 2014 8:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
svevid je napisao/la:
sve što je ikada napisano u istoriji je LAŽ . bog u nijednom vidu koji je predmet verskih i istorijskih spisa ne postoji .
Prihvatajuci bilo kakvu raspravu o tome mi hranimo taj mit pozitivnom ili negativnom energijom (njemu potpuno nebitno , bitno je da se hrani ).
rasprave ovakvog tipa su odličan način da se skrene pogled sa stvarnosti koja nas u istini okružuje


Postoji umišljeni entitet koji tvrdi da je to odnosno Bog kao što ti kažeš, koga stalno trebe maziti perom po dupetu, vršiti žrtvovanja, bogoslužja i kojekakve perverzije.
Eto takvom biću se klanjaju sve svijetske religije i njihovi bogopoklonici, klanjaju mu se ne iz ljubavi već iz straha da ga ne rasrde da ne pošalje nekakavarmagedon pa da poslije smrti nebi završili na vječnim mukama.
Njegova milost je sve samo ne milost, to je uvjetovana trgovina ja tebi ti meni, tu nema govora o bezuvjetnoj odnosno pravoj božanskoj ljubavi.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: pet okt 31, 2014 7:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
kartikeya je napisao/la:


Postoji umišljeni entitet koji tvrdi da je to odnosno Bog kao što ti kažeš, koga stalno trebe maziti perom po dupetu, vršiti žrtvovanja, bogoslužja i kojekakve perverzije.
Eto takvom biću se klanjaju sve svijetske religije i njihovi bogopoklonici, klanjaju mu se ne iz ljubavi već iz straha da ga ne rasrde da ne pošalje nekakavarmagedon pa da poslije smrti nebi završili na vječnim mukama.
Njegova milost je sve samo ne milost, to je uvjetovana trgovina ja tebi ti meni, tu nema govora o bezuvjetnoj odnosno pravoj božanskoj ljubavi.[/quote]


Ko da mi misli čitaš :blob:

A kako su onog drugog ono nazvali-Svjetlonoša, kako je to ono u originalu sa grčkog naziv........?

Pa koji je onda pravi na kraju?

Odoh se poškropiti svetom vodicom...........

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: pet okt 31, 2014 8:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Citat:
Pa koji je onda pravi na kraju?



A mora biti jedan od tih, zar ne? :evil3: :twisted:

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: pet okt 31, 2014 10:54 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 30, 2014 12:39 pm
Postovi: 22
ne mora , može biti bilo ko drugi . jasno sa istim kvalifikacijama .

_________________
sve što u sebi sadrži i najmanju laž , LAŽ je u celini


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: pet okt 31, 2014 8:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Bog koji jeste nije nešto što ograničeni um može pojmiti jer je on proizvod demijurgove iluzije, niže ne može spoznati više. Boga sa velikim B (ovozemaljskim riječima rečeno) ne treba tražiti izvan sebe već ga prepoznati unutar sebe odnosno u srcu, mi smo ono za čim tragamo.
Bog sa velikim B ili odnosno mi koji sve omogućavamo pa čak i religijske bogove ne postoji jer da postoji mora se nalaziti u nečemu mnogo većem što je kreirano prije njega, on jednostavno jeste sve što postoji i sve omogućava.
Religijski samozvani bog postoji, on je kasnija manifestacija samim tim on NIJE jer je postojalo nešto prije njega iz čega je nastao a sve što nastane to i kad tad nestane.
Nadam se da nije komplicirano za shvatiti.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: ned nov 02, 2014 12:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 30, 2014 12:39 pm
Postovi: 22
odakle ti izraz demijurg ?
šta je to ? jel to neko video ? gde je to sad ?
imaš izvore za to , gde god hoćeš ,
ne jedna TRI SILE U MEĐUSOBNOJ INTERAKCIJI čine mogućim život na zemlji u ovakvom obliku .
sve ostalo su bajke koje ti zarobljavaju UM .

_________________
sve što u sebi sadrži i najmanju laž , LAŽ je u celini


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: uto nov 04, 2014 3:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Ateizam - nikad nisam mogao svariti. U životu sam imao svakakvih faza ali nikad nisam bio ni blizu nečeg takvog da posumnjam u postojanje Boga (ne želim reći bezgranične sile, entiteta i slično nego baš Boga).

Svevid, ti konstantno tražiš dokaze, ko je vidio ili gdje je zapisano dok kartikeya pravi grešku (po meni) time što komplikuje samu definiciju jer da je Bog to što ti govoriš da jeste onda ga mase nikada ne bi prihvatile (razumjele) jer je komplikovano a to nije ni u čijem interesu a pogotovo u interesu onog ko je sve stvorio. Shvatanje Boga mora biti prosto i jednostavno jer je i prosječan čovjek oduvijek bio takav i uvijek će biti.

Svevide, ti kažeš " bog u nijednom vidu koji je predmet verskih i istorijskih spisa ne postoji" a čovjek zapravo nije ni trebao ni jedan spis ni knjigu da bi znao da postoji Bog već jednostavno vlastitu pamet i promišljanje.Ja garantujem da bi došao do istih zaključaka. Prenošenje na papir nema veze sa tim.To što spominješ historiju to nema veze sa tim jer Bog je oduvijek a ne samo u historiji (prošlosti).

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: uto nov 04, 2014 3:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Ako si ti svevide evolucionista a vrlo je moguće da jesi, ja te onda pitam : odakle onda muzika?

U šta evolucionisti računaju muziku ili ustvari kako objašnjavaju taj fenomen?

Evolucija priznaje procese mutiranja kod živih bića koji se uvijek završavaju njihovim poboljšanjem i gdje ta živa bića dostignu finalnu fazu. Eh sad mene zanima odakle im npr. instikti?
Zašto srna čuva lane ako joj je ono teret? Ne osjeća li ona ljubav? Zašto ljudi plaču? Zašto se smiju?Da li hoćeš da kažeš da su takve stvari rezultat nekog hemijskog procesa?

I na kraju, kako je neko tako čudesno evoluirao kao Mozzart, Beethoven i slični? Kako su oni stvorili takva djela? Hoćete reći da je to čisto stvar fizike?

...ili pak da možda nema nešto nevidljivo unutar njihovih tijela?Nešto što zovemo dušom?

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: uto nov 04, 2014 5:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Ebtehal je napisao/la:
Ateizam - nikad nisam mogao svariti. U životu sam imao svakakvih faza ali nikad nisam bio ni blizu nečeg takvog da posumnjam u postojanje Boga (ne želim reći bezgranične sile, entiteta i slično nego baš Boga).

Svevid, ti konstantno tražiš dokaze, ko je vidio ili gdje je zapisano dok kartikeya pravi grešku (po meni) time što komplikuje samu definiciju jer da je Bog to što ti govoriš da jeste onda ga mase nikada ne bi prihvatile (razumjele) jer je komplikovano a to nije ni u čijem interesu a pogotovo u interesu onog ko je sve stvorio. Shvatanje Boga mora biti prosto i jednostavno jer je i prosječan čovjek oduvijek bio takav i uvijek će biti.

Svevide, ti kažeš " bog u nijednom vidu koji je predmet verskih i istorijskih spisa ne postoji" a čovjek zapravo nije ni trebao ni jedan spis ni knjigu da bi znao da postoji Bog već jednostavno vlastitu pamet i promišljanje.Ja garantujem da bi došao do istih zaključaka. Prenošenje na papir nema veze sa tim.To što spominješ historiju to nema veze sa tim jer Bog je oduvijek a ne samo u historiji (prošlosti).


Koje mase čovječe, 95% čovječanstva su ovce, nesvjesna svjetina koja guta što im servira religija preko oltara i politika preko novina i televizije to ne možeš poreći.
Ljudi vjeruju u ovo ili ono, u ovog ili onog boga onda to podjeli u bezbroj frakcija daj im malo oružja pa u boj, tari do iznemoglosti imao si to prilike vidjeti na ovim prostorima(ako imaš dovoljno godina da o tome svjedočiš)
Bolje je biti pošten ateista nego loš vjernik, danas biti vjernik je čisto pomodarstvo, kud svi tud i ćelavi Mujo.
Religija je najsofisticiraniji virus ubačen u ljudsku svijest koji je majstorski načinjen, nema šta čisto remek djelo.
Istinskog boga se ne može spoznati pameću i promišljanjem već srcem punim bezuvjetne ljubavi.
Nemoj garantirati ništa jer istina danas sutra već može biti zabluda, današnje znanje već sutra može biti neznanje.
Bog je oduvjek i mi smo oduvjek i nismo grešnici.
Ako je tebi komplikovano rastumačiti moj prošli post meni je žao, možda si samo pogledom prešao preko njega jer tvoj um nije našao nešto što potvrđuje njegovo stajalište tako da ga nisi ni analizirao.
Religijski bog je muški princip gdje se god okreneš muškardija , gdje je ženski princip brate moj, majka zemlja (Geja) koja nas hrani i opskrbljuje je ženskog roda nju je religija zatomila proglasila je kurvom i glavnim krivcem za svu nesreću ovog svijeta.
Pogledaj obeliske po svijetu koji simboliziraju muški spolni organ ima ih na tisuće, u sred vatikana stoji jedan takav ali svijetina toga nije svjesna kako i bi kad spavaju i vjeruju.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: uto nov 04, 2014 10:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Citat:
Religija je najsofisticiraniji virus ubačen u ljudsku svijest koji je majstorski načinjen, nema šta čisto remek djelo.


Pa, imao je veoma jaku prethodnicu:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cognitive_biases

Citat:
Istinskog boga se ne može spoznati pameću i promišljanjem već srcem punim bezuvjetne ljubavi.
Nemoj garantirati ništa jer istina danas sutra već može biti zabluda, današnje znanje već sutra može biti neznanje.
Bog je oduvjek i mi smo oduvjek i nismo grešnici.


Hvala ti ko bratu, ovo mi je leglo bolje nego večera :)

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: sri nov 05, 2014 10:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
A kako su onog drugog ono nazvali-Svjetlonoša, kako je to ono u originalu sa grčkog naziv........?

Misliš - fos foros?
I nije onaj drugi, već onaj prvi. Koji je i jedini ;-)

A lucifer kao Vulgatin prijevod jedne riječi u Starom zavjetu je onaj hebrejske riječi "helel"... valjda su mislili jer slijedi "ben šakar", sin zore, pa kao to onda mora po astroteologiji biti neko zvjezdano tijelo. I iz toga se razvio cijeli program "luciferijanizma".
Međutim, rečena hebrejska riječ korijena "HLL" u datom kontekstu, jednostavno znači "vikač", kukuriku zora je. Ustobočio se poput pijetla pri svitanju... (ili kao paun) a taj isti pijetao je skiciran u vidu "pijetlovog oka"... simbol svima poznat kao "Raovo oko"...


Citat:
odakle ti izraz demijurg ?

A demijurg... demiurgos, pa riječ znači "javni djelatnik" - onaj koji radi i djeluje za dobro svih, koji stvara uvjete, u kontekstu teme, za održanje cjelokupnog života. I u tom značenju koristi se kao titula Tvorca. U hinduizmu je isti koncept predstavljen pojmom "višnu" - (p)održavatelj.

Citat:
Istinskog boga se ne može spoznati pameću i promišljanjem već srcem punim bezuvjetne ljubavi.


:love1:

Pa čak i ovih par prethodno danih informacija ne mogu otvoriti ničije srce za razumijevanje. Jer pamet misli da je razumijevanje prokljuvljivanje, i prečesto ignorira da je razumijevanje i "imati razumijevanja za" što već praktički ispunjava srce ljubavlju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: uto jun 16, 2015 10:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 13, 2015 3:01 pm
Postovi: 9
Kreator mora postojati, vešti majstor, sila koja je nešto najsavršenije i čovek koliko god da dogura, nikada ga shvatiti neće.. Religija je ili je izmišljotina nekih magova i tajnih društava + sklop istinitih priča ili je taj Bog (alah, jahve, ovaj, onaj) stvarno postojao i obmanjivao ljude da je on Bog svega.. zanimljivo je kako se vernici vade na reč "vera" kad im postaviš pitanje kako taj alah/jahve kreator svega vidljivog u nevidljivog (nama) može da se spusti na ljudski nivo i radi neke ljudske stvari i daje zapovesti i poziva na kamenovanje itd... "bitna je vera", okej, i ja jako verujem u Miki Mausa..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: sri jun 17, 2015 9:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
A demijurg... demiurgos, pa riječ znači "javni djelatnik" - onaj koji radi i djeluje za dobro svih, koji stvara uvjete, u kontekstu teme, za održanje cjelokupnog života. I u tom značenju koristi se kao titula Tvorca. U hinduizmu je isti koncept predstavljen pojmom "višnu" - (p)održavatelj.


Višnu u hinduizmu predstavlja održavatelja odnosno apsolut, izvorište ali Višnu nikako nije direktni tvorac ili kreator.
Višnu je kao apsolut potpun u sebi i nema potrebu kreiranja bilo čega spolja ili iznutra.
Uloga kratora je dodjeljena prvonastalom biću nazvanom Brahma, svjetlonoša, demijurg itd.
Brahma je odgovoran za ovu kreaciju za sve loše i dobro u njoj, dok Višnu osim što održava često direktno pod maskom avatara pomaže Brahmi i nekim drugim bićima kada stvari krenu loše ili kad se sile tame otrgnu kontroli što je poznato kroz alternativnu povijest univerzuma.
Vede govore o tome da je čitava materijalna kreacije zapravo Višnu Nidra (Višnuov san) zbog te činjenice se kreacija naziva još i MAJA odnosno iluzija.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: sri jun 17, 2015 6:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
da karikeya, hinduizam je (baš kao što su i vede i šta sve spada u njih što je danas maltene cjelokupni korpus tradicionalne literature iz geografskog područja Indije sa svim školama i protuškolama, filozofijama i protufilozofijama, uključujući i religije) širok pojam, pa uključuje i šaivizam, a ne samo vaišnavizam ili trojno gledište (brahma-višnu-šiva), kao i štošta drugoga.
u šaivizmu je Šiva i tvorac i održavatelj i sve.

hiryanagarbha ili brahma u vedi (rig), brahman u upanišadama, brahma u puranama... koncepti se mijenjali i razvijali (ili de-razvijali).

jest, višnu nije stvoritelj (brahma) ali niti pojam "demijurga" ne naznačava stvoritelja, već održavatelja. u mono-konceptu (ne trojnom), kojega je koncept demijurga dio (konkretno Novi Zavjet - gdje je rečeno da je Bog i demijurg i arhitekta (tvorac)), održavatelj i tvorac su jedan te isti Bog. u tom aspektu "demijurga" Gospod (Iša ili Išvara) djeluje analogno višni u vaišnavizmu i trojnom gledištu, a ne brahmi - otud usporedba s višnuom.

Citat:
Vede govore o tome da je čitava materijalna kreacije zapravo Višnu Nidra (Višnuov san) zbog te činjenice se kreacija naziva još i MAJA odnosno iluzija.


ne bih komentirala. osim već rečeno - da Vede obuhvaćaju i previše toga za ovakav navod. gornje gledište je ono advaita mayavade (i iskreno, čudi me da se odjednom spominje u vaišnavskom konceptu), i nije npr. gledište višišta advaite niti brojnih drugih škola i učenja. ako je to gledište neke grane vaišnavizma, hvala na informaciji :-), s obzirom da u višišta advaiti koja je također dio veda:

Stvaranje je spontana, radosna i kreativna aktivnost (ples - Leela) Brahmana, izvrla iz ljubavi, koja daje jivi (živoj duši / živom biću) svrhu i ispunjenje u životu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: sri jun 17, 2015 7:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Gestapo666 je napisao/la:
Kreator mora postojati, vešti majstor, sila koja je nešto najsavršenije i čovek koliko god da dogura, nikada ga shvatiti neće.. Religija je ili je izmišljotina nekih magova i tajnih društava + sklop istinitih priča ili je taj Bog (alah, jahve, ovaj, onaj) stvarno postojao i obmanjivao ljude da je on Bog svega.. zanimljivo je kako se vernici vade na reč "vera" kad im postaviš pitanje kako taj alah/jahve kreator svega vidljivog u nevidljivog (nama) može da se spusti na ljudski nivo i radi neke ljudske stvari i daje zapovesti i poziva na kamenovanje itd... "bitna je vera", okej, i ja jako verujem u Miki Mausa..


Ne treba ti vera za to vec oci i usi i kada bi otvorio oci i otcepio usi bio bi u cudu
Verovao ili ne, pripadao ovoj ili onoj religiji svi bi u istom cudu bili
I taj Miki Maus bi ti bio cudo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: sri jun 17, 2015 8:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Kad kažu da Bog ne postoji tu ima istine jer Bog je samo postojanje i sve što jest.
Um kaže Bog ne postoji i to je u redu sa njegove točke gledište, um je ograničen i kao takav ne može spoznati neograničeno jer kako i čime će mjeriti isto, sa čime ga uspoređivati itd.
Ova relativna istina važi samo u slučaju ako se svijest poistovjeti sa pet osjetila i umom, međutim kad svijest nadiđe um točka gledišta se rapidno mijenja, ne kaže se uzalud što danas smatramo istinom sutra se može pokazati utopijom.
U relativnom svijetu u kakvom živimo neozbiljno je govoriti i postavljati aksiomatske istine, to je čisti pseudonizam.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: sri jun 17, 2015 8:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Um je ogranicen jer smo ga mi ogranicili.
Pitanje je cime i kako da porusimo granice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: sub jun 27, 2015 7:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 3:22 pm
Postovi: 76
Da bi mogli tvrditi da ne postoji morali bi biti prisutni u svakom momentu vremena,prošlosti,sadašnjosti i budućnosti da bi mogli "izviditi".Prema tome možeš samo predpostavljati da najvjerovatnije ne postoji.


Zadnja izmjena: Bianconero1983; ned jun 28, 2015 12:38 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: bog ne postoji
PostPostano: sub jun 27, 2015 10:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Naravno da Bog postoji, ali mi ga ne umijemo shvatiti ni u najmanjem dijelu. Mi sami smo djelovi Boga koji smo nastali činom kreacije ovog univerzuma. Nije ovaj univerzum jedini jer postoji nekoliko njih uporedo ali se ne mogu miješati među sobom. Naša je obaveza da kao jedinke skupljamo iskustvo koje ćemo na kraju kreacije predati Bogu kad se ujedinimo u njega. Bog ne postoji u univerzumu, makar ne kao cjelina, a kad on postoji ne postojimo mi kao jedinke.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz