Sada je: pet mar 29, 2024 12:41 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned apr 29, 2007 8:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
@gwydion
Znanje možda nije tajno al banke danas vladaju svijetom.

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: veze mita sa realnoscu
PostPostano: pet sep 07, 2007 11:39 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 28, 2007 12:57 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Beograd,Srbija
citao sam u Da Vincijevom kodu a povezivao po svojoj logici ili jednostavnoonom sto vidim
KAlemegdan(kalem Tesle ili ime instruktora voznje Arapina Kale ili boginje Kale) , Stari Grad Beograd , Srbija odise njihovim simbolima . Posto sam laik , a malo i pod uticajem Indijane DZonsa , povezao sam statuu PObednika , ruzinu liniju i crkvu Sv Ruzice (grupa Eksl Rose), odnosno Rodjenja Bogorodicinog ili zenskog principa opisanog u knjizi . U blizini , Vase Carapica 76 je i crkva Marije MAgdaline ili Magdalene , kako ko voli .
Astrolosko tumacenje je knjiga Poslednji templar (Beast master i druge radnje gde se poslednji pominje , jer su uran i merkur ponavljanja, uran i mars u sekstilu prvi , ali opozicija poslednji ili prevedeno IZA ,A CEGA ?POZORNICE , ili SENKA , film ili ljudi iz senke ...), znanje gavrana, ... dakle , progresija 1 stepen 1 na godina sa NJegosevog (Crnogorci ne ljube lance !)27 st Skorpije na 23 stepena mog natalnog merkura koji je u konjunkciji sa neptunom na 22 st Strelca i suncem na 29 st Strelca .
21.decembar 1980.e 16:30 Beograd, Srbija, 20I29,44S48 (DECEMbar ili mars, a uran iz 5 og zabava ili rodjendan)
datum kada ce Zemlja 2012.e biti najudaljenija od Sunca (venera konjunkcija uran, merkur 5 Pentagon, pentagram, uran i neptun paganski simbol, i 666 ispred mog ulaza,moj numeroloski br je 696), tri 7 ice daju 21
mars je musko ili minus Negativ grupa(trenutno se rade slike bez negativa , pozitivno digitalno:) ) i sl , a zena koja je neptun ili Bog i zove se MArija (obratio sam paznju , pre pricesta u Crkvi Rodjenja Presvete u Zemunu, devojka sa tim imenom je bila ispred mene)
Arapske tacke ... merkur dispozitor tacke istine , a uran sve razotkriva...
Ili Teslino otkrice nevidljivog(Bog gospodar svega vidljivog i nevidljivog), mars i uran magnetnog polja (PXD Systems ili www.pzds.com , Dr Nenad Roso, poslednje prezime dovodim u vezu sa Ruza )
Vitez ispred Ruzicine crkve , mesto sa koga je srpska vojska krenula , ... A tu je Paraskeva ili Sv Petka (Venera i uran petak , 13 i 1307 e (drugar mi je petka 13 og jula 2007 e u 13:07 poslao poruku!...ponavljanje...13/07/2007 u 13:07-cuvam je u mobilnom ))
borici i Francuske ambasada , krug 2 jke , matematicka masonska gimnazija , pad srpskog sporta(merkur opozicija mesec je pola , pa polufinale, a dispozitor Device i IC bela boja , moguce i Hrvatska , kad nije Crvena Zvezda ponovila istoriju, uran i merkur, iz zlatne 91 e , neptun 9 , 1 mars ili sunce -simbolrasirenih ruku patrijarha pred liturgiju oslikan na znaku Dunav osiguranja-, zavisi da li po indijskoj ili zapadnoj, kao pobednik EU kosarkaskog prvenstva , zbog mars boje crveno bele , sahovnice , igre uran iz 5 og i moj san sa sahovskom figurom na sred ulice ,ne znam ali videcemo, dobro igraju, Novak DJokovic beli sport , mars junak)pozzzz!!! =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 07, 2007 12:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 28, 2007 12:57 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Beograd,Srbija
moje prezime se takodje ponavlja , poslednji sam (moze biti samo jedan sa KRISToferom Lambderom, ili jedna za sve D Artanjan)
merkur dispozitor tacke usuda , arapske tacke
Lugovoj spijun ...
LUG je svetlost na keltskom , ali sam Hercegovac ili Srbin, Ero, Gedzo po ocu , selo Ivica (merkur je kada uran granica ili ivica... i marica policijska :) ) pa eto mozda neko poveze sa poreklom Srba :)
ime i prezime daje 7 icu
Crkava Sv Mihaila je blizu Saborna crkva .U zadnjem delu tramvaja me je brkati covek sa ruzom (oficir sa ...) zamolio muski da se borim jer me je zatekao depresivnog, misli da je vidovnjak

ovo je deo teksta

Ali pre svega, naravno, ne intelektom, već obećanjima uspeha – »I POSLEDNJI ĆE POSTATI PRVI« (»Ko je bio ništa, taj će postati sve«). Hristos je obećao da će ih učiniti gospodarima nad ljudima i pozivao ih je da ne love tamo nekakvu ribu, već da idu za njim, i on će ih naučiti da u svoje mreže love ljude i postanu gospodari duša tih ljudi. »Prolazeći u blizini Galilejskog mora, video je Simona i Andreja, njegovog brata, kako bacaju mreže u more, jer oni su bili ribolovci. I reče im Isus: pođite za Mnom, i JA ĆU UČINITI DA VI POSTANETE LOVCI NA LJUDE. I oni su odmah, ostavivši svoje mreže, krenuli za Njim« (po Marku 1:17-18). Odmah su potrčali, od prvih Hristovih reči, čak i ne znajući, šta predstavlja Hristos. Eto kakva je to publika »sveti apostoli«, eto koji su istinski motivi njihovog ponašanja. Zar se treba čuditi njihovom nemoralu?

venera je po indijskoj astrologiji 2 , jupiteri saturn spasenje , a neptun Bog


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 07, 2007 7:39 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobrodošao Junače777, mislim da bi trebao razmjeniti neka svoja razmišljanja s Tombolom33, izgleda da pišete istim "jezikom"!!!

( pogledaj temu o Igri brojevima, numerologiji... )

http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1420

:mrgreen: :wink:

A ovdje ćemo nastaviti sa temom, a ona je Templari.

:ontopic:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 02, 2007 2:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Novi sam na ovom forumu, a obzirom da je tema o Templarima interesantna, dodati ću neka svoja saznanja o istoj.
- prvih 9 templara koji su osnovali red spada u sam vrh francuskog plemstva, a i u srodstvu su sa francuskim kraljem.
-Papa nema nikakvu moć jer je zatočenik francuskog kralja u Avinjonu.
Sve odluke u ime katoličke crkve donosi kralj, a papa poslušno potpisuje.
-Svih 9 vitezova Templara su nepismeni (što je bilo normalno za plemstvo tog doba ).
-Prvih 10.ak godina Templari u Jeruzalemu ne rade ništa, a trbali su štititi hodočasnike. Oni se ni ne druže sa drugim vitezovima. Neuredni su, prljavi, ne briju se. Nakon molitve prekapaju po ruševinama gdje su stanovali.Da li su što pronašli ne zna se.
A onda nakon desetak godina njihov vođa dolazi u Evropu i u privatnom razgovoru sa papom dolazi do povlastica o kojima ni jedan drugi red ne može sanjati. Templari bivaju oslobođeni svih davanja crkvi i kralju. Papa im poklanja posjede, a njegov primjer slijede bogati plemići iz cijele Evrope. Templari preko noći postaju jedan od najbogatijih redova u katoličkoj crkvi. Njihovi posjedi se prostiru po cijeloj Evropi.
Što je to donio Templarski vođa iz Jeruzalema. To pitanje već stoljećima zanima kako povjesničare tako i laike. I do danas na njega nije nitko našao odgovor.
Zna se da je donio puno srebra. Navodno je 20 deva dovuklo srebro koje je nakrcano na brod kojim je Gay otplovio u Evropu. Zašto je ovo važno ? Zato jer je u Evropi u 12. stoljeću srebra bilo jako malo. Srebro je vrijedilo puno više od zlata. Da li su Templari u katakombama Solomonovog hrama pronašli još nešto pored srebra? Ne znam , ali znam da je 20 tovara srebra u to vrijeme bilo fantastićno bogastvo i to je bio onaj zamašnjak koji je Templare promovirao u sam vrh moći (i sakralne i političke) tadašnje Evrope. Vjeruje se da su templari pored materijalng blaga našli i još ponešto. Naprimjer drevne zapise Babilonskih alkemičara.
Taj zaključak neki izvode iz činjenice da su Templari počeli u Evropi izgrađivati crkve do tada nezamislivih dimenzija i arhitektonskih rješenja koja su evropskim graditeljskim cehovima bila apsolutna nepoznanica.
To su počeci Evropske masonerije.Bankarstvo,mjenica,putni čekovi itd. sve su to stvari koje Templari uvode u vrlo kratkom vremenu u Evropi.
Oni izvršavaju i svoj zadatak u Jeruzalemu.Stotine mladih plemića naprosto hrli u Templare i odlaze u Palestinu štititi hodočasnike.
Kroz skoro dvije stotine godina svog bivanja Templari su ostvarili veliki doprinos Evropskoj baštini. Kako u graditeljstvu,sakralnoj umjetnosti,ekonomiji,bankarstvu i mnogim drugim stvarima.
Na vrhuncu njihove moći uništio ih je francuski kralj Filip Lijepi potomak onog koji ih je i stvorio.
Zadnji Templarski vođa Jacques De Molay bio je žestoko mučen da bi skončao razapet na križu kao Isus. Molay je bio visok čovjek (oko 2 m.)
i nakon njegove smrti zamotali su ga u platno i odvezli u nepoznato.
Mnogi ozbiljni povjesničari vjeruju da je poznato torinsko platno zapravo Molayev posmrtni pokrov.Premda su neki tvrdili da je u tm platnu bio zamotan sam Isus, stručnjaci su 70-ih g. prošlog stoljeća starost torinskog platna procijenili na oko 650. g. što otprilike odgovara dobu De Molaya. I same konture lika na platnu ukazuju na visokog(oko 2.m.) muškarca sa bradom,sa tragovima rana na rukama i nogama (raspeća).
I to je jedno ajmo reći kritičko mišljenje jednog laika koji je o Templarima puno čitao, slušao, ali nije našao traga nikakvoj tajni, jer da tajna postoji ona bi do danas izašla na vidjelo.
:D Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 02, 2007 9:42 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 28, 2007 12:57 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Beograd,Srbija
zlatko je napisao/la:
- prvih 9 templara koji su osnovali red spada u sam vrh francuskog plemstva, a i u srodstvu su sa francuskim kraljem.

neptun je broj 9 , mars Francuska , a uran po progresiji dispozitor tacke kraljeva. Recimo vezano za tu tacku...mars je Aljaska, merkur dispozitor tacke kupovine i prodaje, Uran ruski car , a merkur SAD

-Papa nema nikakvu moć jer je zatočenik francuskog kralja u Avinjonu.

dispozitor tacke zatocenih , zarobljenih je merkur natalni moj u strelcu na 23 stepena

Sve odluke u ime katoličke crkve donosi kralj, a papa poslušno potpisuje.

venera i uran su krug a uran kao dispozitor marsa ili ovna glava i to poslednji deo (naslov knjige Poslednji templar :) recimo), a simbol duhovnih ili od Boga obelezenih je krug na potiljku glave , papa ili musliman na pr

-Svih 9 vitezova Templara su nepismeni (što je bilo normalno za plemstvo tog doba ).

merkur opozicija mesec konjunkcija uran , gde je uran dispozitor 9 og polja , a i sam je u 5 om polju obrazovanje , a opozicija nepismenost (ili neko ko nosi naocare ili je slep ili invalid , mada to nema veze sa tumacenjem teksta)

-Prvih 10.ak godina Templari u Jeruzalemu ne rade ništa, a trbali su štititi hodočasnike.

mars je broj 1 ili 10 a po nekima sunce(Sunce je i simbol Isusa).Jeruzalem je grad sveti (Sunce izvire u vidu krsta), neptun uran konjunkcija hodocasnici

Oni se ni ne druže sa drugim vitezovima. Neuredni su, prljavi, ne briju se. Nakon molitve prekapaju po ruševinama gdje su stanovali.Da li su što pronašli ne zna se.

uran cistoca (skorpija je smece ili prljavstina)

A onda nakon desetak godina njihov vođa dolazi u Evropu i u privatnom razgovoru sa papom dolazi do povlastica o kojima ni jedan drugi red ne može sanjati.

merkur konjunkcija neptun je Jevropa(pisem jer je 16 stepeni vodolije , gde pocinje 9 o polje slovo J, kao Jesus, Jahve, Juda...broj 13 je uran opozicija mesec , inace kao sto sam vec negde napisao, najjaca astroloski, pise na kraju jos zanimljivog o zaveri)

Templari preko noći postaju jedan od najbogatijih redova u katoličkoj crkvi. Njihovi posjedi se prostiru po cijeloj Evropi.

strelac je bogatstvo ili milioni , neptun milijarda , uran je svetlo ili dan opozicija noc (recimo Vartolomejska, da lakse razumete)

Zna se da je donio puno srebra.

uran je srebro ili srebrna boja

Vjeruje se da su templari pored materijalng blaga našli i još ponešto. Naprimjer drevne zapise Babilonskih alkemičara.

merkur je svitak , papirus ili spis ...cuvena prica o Vavilonskoj kuli i vrtovima ... uran je piramida ili mason , merkur oko ... nazirete vec,neptun je hemija , a al- hemija , jasno zbog opozicije i urana

Taj zaključak neki izvode iz činjenice da su Templari počeli u Evropi izgrađivati crkve do tada nezamislivih dimenzija i arhitektonskih rješenja koja su evropskim graditeljskim cehovima bila apsolutna nepoznanica.


To su počeci Evropske masonerije.Bankarstvo,mjenica,putni čekovi itd. sve su to stvari koje Templari uvode u vrlo kratkom vremenu u Evropi.
Oni izvršavaju i svoj zadatak u Jeruzalemu.Stotine mladih plemića naprosto hrli u Templare i odlaze u Palestinu štititi hodočasnike.
Kroz skoro dvije stotine godina svog bivanja Templari su ostvarili veliki doprinos Evropskoj baštini. Kako u graditeljstvu,sakralnoj umjetnosti,ekonomiji,bankarstvu i mnogim drugim stvarima.
Zanimljivo zanimljivo =D>

Na vrhuncu njihove moći uništio ih je francuski kralj Filip Lijepi potomak onog koji ih je i stvorio.
Zadnji Templarski vođa Jacques De Molay bio je žestoko mučen da bi skončao razapet na križu kao Isus. Molay je bio visok čovjek (oko 2 m.)
i nakon njegove smrti zamotali su ga u platno i odvezli u nepoznato.
Mnogi ozbiljni povjesničari vjeruju da je poznato torinsko platno zapravo Molayev posmrtni pokrov.Premda su neki tvrdili da je u tm platnu bio zamotan sam Isus, stručnjaci su 70-ih g. prošlog stoljeća starost torinskog platna procijenili na oko 650. g. što otprilike odgovara dobu De Molaya. I same konture lika na platnu ukazuju na visokog(oko 2.m.) muškarca sa bradom,sa tragovima rana na rukama i nogama (raspeća).

mars je brada ili zilet ili brkovi , pa cuveno takmicenje u brkovima , templarskog porekla ?!
1300/2= 650
venera je 2 pa sa uranom visina (recimo NJegos, Toni Kukoc,Divac i drugi , uran kosarkasi)

I to je jedno ajmo reći kritičko mišljenje jednog laika koji je o Templarima puno čitao, slušao, ali nije našao traga nikakvoj tajni, jer da tajna postoji ona bi do danas izašla na vidjelo.

Tajna postoji i suvise je ocigledna ... reci cu samo to da je 13 i znak Zmijonosa u astrologiji , da uran konjunkcija merkur znaci zmija ili ponavljanje , a 6 o je lekar ili medicina , simbol je ...
za Zmijonosu se kaze da je vezan za zavere , dok ih uran razotkriva ! poz!
:D Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 02, 2007 1:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Svaka čast junače. :D
Premda me tvoja znanost zbunjuje i nisam siguran da li je to
numerologija, astrologija ili nešto treće, ipak vidim iz tvoje
analize da tajna ipak postoji. Svaka čast još jedanput.

Zamolio bih te za uslugu koja ti vjerovatno neće predstavljati
problem. Ako možeš iz mog imena i nadimka iskemijati 3 broja
za sutrašnji Talijanski loto bio bih ti jako zahvalan.Naime nisam
već dugo dobio na kladionici. Pa mislio sam kad bi ti....hm.

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: da pokusam...
PostPostano: pet nov 02, 2007 2:11 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 28, 2007 12:57 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Beograd,Srbija
zlatko je napisao/la:
Svaka čast junače. :D
Premda me tvoja znanost zbunjuje i nisam siguran da li je to
numerologija, astrologija ili nešto treće, ipak vidim iz tvoje
analize da tajna ipak postoji. Svaka čast još jedanput.

Zamolio bih te za uslugu koja ti vjerovatno neće predstavljati
problem. Ako možeš iz mog imena i nadimka iskemijati 3 broja
za sutrašnji Talijanski loto bio bih ti jako zahvalan.Naime nisam
već dugo dobio na kladionici. Pa mislio sam kad bi ti....hm.

Pozdrav :wink:


venera je dispozitor bika ili Italije . uran u strelcu lutrija ili uran broj

recimo ja nosim 47 kao i Stojakovic , Shoe boh Zoo u 11 2 o prorocanstvo , , ima ulica 29 og novembra , a novembar je 11 i mesec :)

ja bih na 29 tipovao ali to je usud tvoj pa ako sam pogodio javi
4+7=11, broj u ulici u kojoj zivim je 56,zbir 11 , 29 zbir 11 ...

47 i po (merkur opozicija mesec je polovina...polusmak polusveta) je 13 po americki , obuca

1,3 miona Pink nudi a igra se utorkom , mars vlada utorkom , a za njega vazi da nema srece u lutriji i to da se zna

ima na numeroklub84 neka tabela za prevodjenje imena u broj , a mozes ukucati i destiny number pa na google naci sajt link tacnije u kom ukucas ime prezime i on izbaci broj

ja sam tu fenomen jer po cirilicnoj i pitagorejskoj dobijam 7 icu

voleo bih da mi se objasni da li je loto, lutrija , bingo ili tombola kako ko je zove kocka ili ne , jer ne shvatam najbolje , a znam da u njoj kao ni Tesla nemam srece ...on je sve od majke prokockao ...tek je onda stao , za slucaj da negde obrnuto pise

inace nezahvalno je predvidjati ...postoje ljudi koji znaju magiju pa da "namagnetisu" neke brojeve , meni je jedan rekao da je 9 ili neptun moj broj a zbog 11 ice 2+9...shvatas vec , mada u tvom slucaju treba ime prezime , dan , mesto, vreme , sat rodjenja

reci cu da trigon recimo jupitera recimo iz 2 og sa uranom u 5 om ili obrnuto bez da ih ugrozava neki aspekt donosi zgoditak , kako bi Hrvati rekli , Bas dobro zvuci ta rec :D

trenutno mi racunar ne radi ali se mogu snaci , recimo astr.com pa da javim


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 02, 2007 11:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Što je to donio Templarski vođa iz Jeruzalema. To pitanje već stoljećima zanima kako povjesničare tako i laike. I do danas na njega nije nitko našao odgovor.
Zna se da je donio puno srebra. Navodno je 20 deva dovuklo srebro koje je nakrcano na brod kojim je Gay otplovio u Evropu. Zašto je ovo važno ? Zato jer je u Evropi u 12. stoljeću srebra bilo jako malo. Srebro je vrijedilo puno više od zlata. Da li su Templari u katakombama Solomonovog hrama pronašli još nešto pored srebra? Ne znam , ali znam da je 20 tovara srebra u to vrijeme bilo fantastićno bogastvo i to je bio onaj zamašnjak koji je Templare promovirao u sam vrh moći (i sakralne i političke) tadašnje Evrope.


Možda su znali što sve lječi srebro... u to doba nije bilo učinkovitijeg antibiotika... vjerojatno su znali napraviti i koloidno srebro... iako možda nekom metodom zagrijavanja i naglog hlađenja u vodi... no, samo pretpostavljam...

:mrgreen: :wink:

Dečkiiii... kladionice molim u privatne poruke, tu nije mjesto za klađenja, niti proricanja brojeva... dakle, jedan "klik" na "Privatne poruke" (PM) ikonica... i dalje znate, hehe...

Thanx!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 04, 2007 1:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Citat:
Možda su znali što sve lječi srebro... u to doba nije bilo učinkovitijeg antibiotika... vjerojatno su znali napraviti i koloidno srebro... iako možda nekom metodom zagrijavanja i naglog hlađenja u vodi... no, samo pretpostavljam...

:mrgreen: :wink:

Možda. Još su egipatski alkemičari manipulirali plemenitim
metalima.Nedavno sam na rubu znanosti gledao nešto o topljenju
zlata nakon čega ostaje neki bijeli prah kojeg su faraoni konzumirali.
Taj bijeli prah se ponaša različito na raznim temperaturama.
Ako se temperatura snizuje on postaje lagan sve do potpunog
gubitka težine.Zagrijavanjem bijeli prah dobiva na težini.
Navodno se ne može od svakog zlata taljenjem dobiti bijeli prah.

Babilonski alkemičari su isto tako manipulirali plemenitim metalima.
Zapravo zanivljivo je to što su svi vladari starog svijeta bjesomučno
skupljali zlato.srebro i dragulje koji su im bili pratnja i u smrti.
Njihove grobnice su bile pune tih stvari. Zašto?
Zbog vjerovanja u zagrobni život? Ne vjerujem.

Ta vjerovanja su oduvjek bila rezervirana za običan puk, kao i
danas. Faraoni su bili polubogovi, vrhovni svećenici, oni su imali
znanje. Znanje koje im je davalo moć i kojim su mogli držati
pod kontrolom sve čak i visoke svećenike u hramovima.
Njima zlato nije dakle bilo potrebno da bi pokazali da su bogati
i da bi zadivili mase. Trebalo im je za druge stvari. Koje?...

Alkemija dolaskom u Evropu gubi svoj izvorni smisao.
Evropski alkemičari pokušavaju od običnih metala napraviti
zlato. Dakle postavljaju stvari naglavačke. Oni su doduše u svojim
eksperimentima pronašli puno korisnih stvari i na neki način
utemeljili modernu kemiju, ali nisu pronašli onu božansku nit
koju su egipatski i babilonski alkemičari imali.

Templari su nesumljivo donijeli iz Jeruzalema neke papiruse.
Iskoristili su onaj dio o graditeljstvu, navodnjavanju (s kojim
su unaprijedili evropsku poljoprivredu i počeli proizvoditi
višak hrane), medicini i još nekim drugim stvarima, ali nisu
mogli iskoristiti stare alkemičarske recepture iz jednostavnog
razloga. Evropa njihovog doba bila je nepismena, zaostala
i primitivna. jedini pismeni ljudi su bili svećenici kojima je
sve osim biblije bilo hereza.

Ne želim ulaziti u druge stvari koje se pripisuju templarima kao
što su Sveti gral, dokaz da je Isus bio oženjen i td. jer mislim
da su to namjerno plasirane dezinformacije da bi se sakrila
suština stvari. Takve metode se oduvjek koriste i uvjek daju
rezultat.

Što se tiče kladionice samo sam se šalio, ne kladim se i ne igram
loto, zapravo htio sam Junaku u šali poručiti da malo pretjeruje.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: numerologija
PostPostano: pon nov 05, 2007 1:02 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto aug 28, 2007 12:57 am
Postovi: 27
Lokacija: Novi Beograd,Srbija
" Što se tiče kladionice samo sam se šalio, ne kladim se i ne igram
loto, zapravo htio sam Junaku u šali poručiti da malo pretjeruje. "

u svakom slucaju evo za numerologiju sajta
http://www.numeroklub84.com/tribroja.htm
http://www.numeroklub84.com/karma1.htm
http://www.numeroklub84.com/slaganjebrojeva.htm
8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 10, 2007 8:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
templari su svoje građevinske tehnike pokupili od perzijskih filozofa iz škole Omar Kajama iz perzije,poznati i kao ludi alkemičari,što se mističnih djelova tiče pogledajte moj odgovor na temi sveti gral.

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 11, 2007 3:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
templari su svoje građevinske tehnike pokupili od perzijskih filozofa iz škole Omar Kajama iz perzije,poznati i kao ludi alkemičari,što se mističnih djelova tiče pogledajte moj odgovor na temi sveti gral.


Pretpostavljam da mislis na pesnika Omara Hajama? Kakve veze to ima sa templarima, kakave veze imaju alhenicari sa njima, odakle ti to znas? Koju literaturu si koristio? Imas li vise podataka o tome? Ako nemas, molim da se uzdrzis od ovakvih spamerskih postova od jedne recenice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 11, 2007 6:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Citat:
templari su svoje građevinske tehnike pokupili od perzijskih filozofa iz škole Omar Kajama iz perzije,poznati i kao ludi alkemičari,što se mističnih djelova tiče pogledajte moj odgovor na temi sveti gral.


Pretpostavljam da mislis na pesnika Omara Hajama? Kakve veze to ima sa templarima, kakave veze imaju alhenicari sa njima, odakle ti to znas? Koju literaturu si koristio? Imas li vise podataka o tome? Ako nemas, molim da se uzdrzis od ovakvih spamerskih postova od jedne recenice.

per na francuskom znači kamen,pa i nije čudo da su iz perzije donjeli znanje o montaži kamena.. :lol:
U srednjem vijeku vitezovi templari odlazili su u Jeruzalem i vračali se sa nevjerojatnim dokumentima.Zatim su po Francuskoj gradili nevjerojatne katedrale,građevine koje su posjedovale velike raspone na velikim visina,bez potpore,poznate i kao lukovi.Današnja pretpostavka je da se to moglo učiniti jedino tako da je težina gurana prema gore,a ne prema dolje.Ako se dobro prouče templarski dokumenti,vidi se da su dolazili i u kontakte sa filozofima iz škole Omar Kajam(Omar Khaiyam Perzijski učenjak,filozof i pjesnik, rođen 1048 umro 1123,nekima poznat i kao sufi,arapska riječ koja se najčešče prevodi kao vuna,ili druga mogučnost- safa što znaći čistiti,sufizam je jedan od termina kojim se označavaju neke vrste islamskog misticizma,inače Omar je poznat i po svojoj izjavi"Postoje dvije vrste ljudi vrijedne poštovanja.To su oni koji Svjetske izučavaju tajne i oni koji o tome neznaju ni slova."), iz Perzije,koji su se kao i svi alkemičari bavili čarobnim prahom,poznat i kao kamen mudraca.U dokumentima Mezopotamije,Fenikije,Egipta ili Izraela često je spominjan,Samaričani su ga zvali"šemana" što znači `vatreni kamen`,Izraelci "mana" što se prevodi kao "čarobni bijeli nebeski prah",Egipčani su ga zvali i "mfkt",čiji prevod se ne zna,ali najbliže bi bilo`vatreni kamen`.Neki od ovih podataka se primjerice mogu naći i u knjizi LAURENCE GARDNERA"GENESIS OF THE GRAIL KINGS".
Inače(što možda i nije pod ovom temom),znanstvenici več duže vremena barataju sa terminom ORME"Orbitally Rearanged Monoatomic Elements"(orbitalno prespoređeni monoatomski elementi)-oznaka za elemente u monoatomskoj formi.To su metali koji su u periodnom sustavu elemenata označeni kao metali iz prijelazne grupe elemenata-zlato,platina,paladij,iridij,osmij,rodij i rutenij(inače ovo svi podsvjesno miksaju tokom dana da se zna).
Sedamdesetih je godina objavljeno(otkriveno vjerojatno i puno,puno prije) da metalni sadržaj nije atom nego tvar između atoma.tijekom postupka razdvajanja atoma,gorenjem metala,atomi su se raspali,metal je nestao,težina se smanjila za 44%,a ostao je fini bijeli prah sa posebnim karakteristikama,jak je vodič,odbija sve magnetske sile,ali privlači i zadržava energiju, i koristan je za mnoge stvari.Pomoću termografsko termalne analize otkriveno je da što je temperatura viša to je tvar lakša,a što je temperatura niža,to je tvar teža.Amerikanac Hal Puthoff,ravnatelj Instituta za napredne studije jedan od istraživača energije nulte točke,1989 ,izračunao je da čim element prijeđe u drugu dimenziju,dimenziju koja nije naša,izgubi četiri devetine težine,zapravo 44%,priznalo se da gubitak težine nije povezan sa stvarnim gubitkom,nego sa činjenicom da je tvar počela rezonirati na drugoj dimenziji. U švicarskom istraživačkom institutu otkriveno je da tvar ima sposobnost potpuno uravnotežiti ljevu i desnu stranu mozga,te da se može primjeniti kod djece sa disleksijom .
jel forum slobodna volja ? :shock: :D

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 11, 2007 9:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
^^

Kod:
U švicarskom istraživačkom institutu otkriveno je da tvar ima sposobnost potpuno uravnotežiti ljevu i desnu stranu mozga,te da se može primjeniti kod djece sa disleksijom .


Pa nece valjda dati djeci da prave chize na staklu od te tvari.. ili sam na pogresno razumjeo tvoj post :? :?: :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 11, 2007 10:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
guta se,...a i iznjeli su pretpostavku da su tako svečenici faraonima podizali razinu svijesti i percepcije.

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 14, 2007 3:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Gledao sam to o bijelom prahu (orme) u emsiji "Na rubu znanosti"
Fascinantno. Postoji li možda neki kućni recept za pripravak orme.
Ako netko zna neka javi. Možda bi mogli otvoriti novu temu na forumu o tome.

Je li moguće da su templari možda pronašli formulu za bijeli prah faraona.
Činjenice govore da su oni bili heretici.Da su štovali nešto što je za crkvu bilo sotonizam.Činjenica je da je svaki templar koji je priznao grijeh i pokajao se bio pošteđen. De Molaj i njemu najbliži suradnici međutim nisu se pokajali i ubijeni su.Što je to Velikom Meštru bilo važnije od života. Pa mogao je na vrijeme uteći sa ogromnim bogatstvom kao i drugi.Možda neka nova spoznaja do koje je došao pijući bijeli prah.Možda je vidio istinu i zato se nije bojao mučenja i smrti.Istina oslobađa.

Francuski kralj Filip je samo iskoristio gužvu i opljačkao imovinu templara, ono što ovi nisu odnijeli.Filip je stalno bio u besparici i svađa unutar crkve mu je dobro došla. I premda zvanična povjest zapravo njega stavlja u prvi plan, lako bi moglo biti ono drugo:" Vika na vuka, a lisica meso krade ".

Ima previše priča oko templara. Svako toliko se pojavi nešto novo. Ali baš to je čudno. Jer u tim "novitetima" se uglavnom prekopava po već poznatim stvarima.Ubaci se tu i tamo neka teorija da bi se ukupan broj " činjenica" povećao. To me podsjeća na ono što je Jack987 napisao u Istini. Na onaj dio o ispiranju zlata.

U svakom slučaju bijeli prah je interesantan. I ako sad malo špekuliramo o njemu i templarima što dobijemo?
..spoznaju o tome što čovjek je u ovom denzitetu i što će biti kad se oslobodi fizičkog tijela tj. kad umre.
To poništava cijelokupni nauk crkve.A crkva u takvim situacijama reagira promptno i učinkovito.Sklopit će savez i sa crnim vragom samo da sačuva svoje stečevine. Jer crkva je poštedjela one nebitne, one koji nisu znali o čemu se radi. Sam vrh piramide je uništen. Jer oni su znali istinu.


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 19, 2007 9:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Skoro sam zaboravio, a o to mi je na pameti od prvog posta.
2001. god. u vatikanskom tajnom arhivu povjesničarka Barbara Frale pronašla je navodno slučajno izgubljen dokument iz 1312. g. koji se zove " Pergament iz Chinona ", a kojim papa Klement V oslobađa Templare od optužbi za herezu.

25. listopada ove godine Vatikan je trebao objaviti procesni spis suđenja Templarima, zajedno sa spomenutim dokumentom o apsoluciji od Klementa V. Publikacija pod naslovom :
" Processus contra Templarios "
trebala je biti izdana u 799. primjeraka. :mrgreen:

Ne znam da li je ta publikacija izašla ali znakovito je da nakon 700.
godina " slučajno " dokument izlazi na svjetlost dana i zamislite, isti govori o nevinosti Templara.

Zanima me što mislite o tome. :twisted:

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 27, 2007 5:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
ovaj post posvečujem tehutiju :hug: da upotpunim njegovu retroinspekciju simbola i očvrsnem njegovu potragu za svetim gralom. :wink:
ARIhonska ruža(po ARIHA-prastari grad u Palestini)u nas popularna i pod imenom JERIHONska ruža(anastatika hierochuntica),biljka je iz porodice krstarica Brassicaceae.
Raste u pustinjskim dijelovima svete zemlje,a naročito oko- po bibliji -najstarijeg grada na svijetu Jerihona.Srednjovjekovni hodočasnici u svetoj zemlji nazvali su je bogoljubnim imenom-cvijet uskrsnuća,jer ima
sposobnost da u vrijeme bez kiše dođe u svoje latentno stanje(sasuši se i
izgleda kao mrtva)i sa prvim kišama odmah oživi i procvijeta preljepim plavim cvjetovima.Zbog svoje simbolike uskrsnuća krščani(bushani :D ) su je nazvali anastatika što na grčkom znaći uskrsna.
U bibliji je poznata kao i kovitlac jer u svom latentnom stanju,grančice umota prema unutra pa izgleda kao mala suha loptica koju vjetar raznosi
pustinjom,kad se zavuče pod kamen

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 27, 2007 5:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
... kad se zavuče pod kamen,tu čeka prvu kišu da oživi i stvori sjeme.
Do današnjih dana još uvijek je popularna među hodočasnicima,koji je beru po judeskoj pustinji u okolici gradova Jerihon i Betlehem,i dive se igri prirode čija simbolika podsječa na uskrsnuće."Put ruže"je jedan od oblika iskazavanja ove biljke u templarskoj mitologiji.
Nama djeci su je predstavili u obliku strašila u popularnoj alegoriskoj pričici o dorothy i :^o .
:angel4:

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz