Sada je: čet mar 28, 2024 10:36 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Sfinga
PostPostano: sri feb 01, 2006 2:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Sta ona predstavlja?
Ko ju je sagradio?
Kada je sagradjena?

odgovore na ova pitanja odlucio sam pronaci na ovom forumu, zato da vidimo sta vi imate rec o tm

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 2:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
evo nesto sto sam nasao na brzaka sa www.putovanja.info :


Šta je to tajna sfinge?

Velika sfinga stražari u egipatskoj pustinji, oko deset kilometara daleko od Kaira, i čuva tri velike piramide u Gizi. Ovo je čudovište načinjeno od kamena, s glavom čoveka i telom lava koji leti s napred pruženim šapama.

Telo je samo grubo izvajano, dok je glava detaljno obradena. Oci su tajanstvene, i imaju pogled koji još niko nije umeo da objasni. Gledaju preko pustinje s nekom tajanstvenom nadmoćnošću.

Figura je visoka preko 20 metara, a duga 63 metra. Veruje se da je sfinga stara najmanje 5000 godina! Zasto je sagrađena ? Jedino tumačenje nalazimo u maloj kapeli, koja se nalazi između šapa čudovišta. U njoj su zapisi koje su to ostavila dva drevna egipatska kralja. Oni objašnjavaju da sfinga predstavlja jedan od oblika boga sunca Harmakisa, i da je njen zadatak da groblje oko piramida odbrani od svakog zla.

Osim velike sfinge iz Gize, u Egiptu ima jog sfinga. Njihove glave predstavljaju likove kraljeva. U svetim egipatskim spisima reč sfinga znači »gospodar«. U primitivnim religijama verovalo se da kralj poseduje snagu i lukavstvo različitih životinja. Tu moć je sticao stavljajući na glavu njihovu kožu. Zato su Egipćani predstavljali svoje kraljeve i bogove kao poluživotinje-poluljude.

Sfinga je iz Egipta prešla i u druge civilizacije, u Asiriju i Grcku. U tim zemljama sfinge su bile predstavljene s krilima. U Asiriji su to obično bili muškarci, a u Grčkoj su imale glavu žene.

Grci su imali jednu legendu o Sfingi. Sfinga je živela na jednoj steni i ubijala je svakog putnika koji bi prošao a nije umeo da reši zagonetku koju bi mu ona postavila: “Šta ide ujutru na cetiri noge, u podne na dve, a uveče na tri?” Edip joj je odgovorio da je to čovek, jer kao dete puzi na sve četiri, kao odrastao ide na dve noge, a kao starac hoda pomažući se štapom. To je bio pravi odgovor, pa se Sfinga u besu bacila sa sene i umrla.



******
Nije bas nesto,al eto ti za pocetak...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 2:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Nije bas nesto,al eto ti za pocetak...


Ipak hvala na trudu 8)

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 2:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
IsusBog je napisao/la:
Citat:
Nije bas nesto,al eto ti za pocetak...


Ipak hvala na trudu 8)


Nema na cemu.Nego,radim ko masina(par foruma+mail u isto vreme)...Imam neke fajlove o sfingi sto sam preveo pa cu ti poslati na mail cim budem imao vremena.Poz!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 12, 2006 7:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Za prevode ima još interesenata......... :wink:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 15, 2006 5:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Evo ja sam pre neki dan gledao na diskaveriju kako su naucnici "konacno" utvrdili cije lice nosi sfinga.

Posto su ranije ustanovili da je keopsovu piramidu pravio Keops tako sto su u njenoj blizini nasli njegovu statuicu od 9cm, sada su zakljucili da lice sfinge jako lici na lice keopsove zene sa neke druge statue, pa je mozda, po njima, zagonetka resena.

Eto kako se arheolozi pridrzavaju dobrih starih metoda u otkrivanju istine!


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 15, 2006 7:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2006 3:45 pm
Postovi: 42
Da, sfinga je par puta malo "dotjerana u red" pa sada i moze predstavljati faraonovu zenu. Najbitnije je ono sto je sfinga prvobitno predstavljala. Mislim da icke i sitchin imaju par teorija o tome. Tj ima sitchin pa je icke prepisao ;)

Zanimljivi su i tragovi vodene erozije sto se tumaci time da je sfinga puuuno starija nego sto mainstream znanstvenici tvrde.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 15, 2006 8:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Da li je otpadanje nosa imalo neku svrhu u onesposobljavanju funkcije sfinge? Npr. greys djelovanje, jebiga, nevidljivi su, a sad su i nenamirisivi ;)

Inace, mozda bi dobro bilo razmisljanje u smjeru piramida... Ako su piramide otvarale nekakve portale izmedju dimenzija (hm ili radile nesto drugo), onda recimo, ocito sfinga, moze svojim izgledom, koji je izmedju covjeka i lava, predstavljati neku drugu stvarnost ili dimenziju. :?:

Stvari mogu biti pred nosom... A dalje, mozda opisuje nesto drugo u vezi funkcije piramida... Tko zna? Ako bi netko imao volje da nesto prebaci sto je icke ili sitchin rekao, pa da vidimo?

A drugo je sad bas, ako je to sve bilo reptilsko i s reptilskim utjecajima, njihove religije i nametnuto bogostovanje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 15, 2006 10:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jan 20, 2006 3:45 pm
Postovi: 42
E da, kad smo vec kod mjesavine covjeka i lava..

Je li netko citao radove Richarda Hoaglanda (ili kako ga vole nazivati Hoaxland) koji je uspostavio vezu izmedu Gize u egiptu na zemlji i podrucja cydonie (the Face) na marsu.

Osim uspostavljanja odredenih paralela pomocu trigonometrije i omjera kutova navodnih gradjevina na marsu sa odnosima medu egipatskim piramidama kazuje da su i lice na marsu i sfinga srodne jer obje predstavljaju "feline-human" kombinaciju prikaza.

Tj, zeli reci da je ista civilizacija prvo bila na marsu a onda se zbog kataklizme i pogorsanja uvjeta za zivot na marsu spustaju na zemlju. Hoagland takoder cesto voli citirati Sitchina (a narocito zbog tzv eksplodiranog planeta X ili V kako ga Hougie naziva).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 16, 2006 12:24 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da..da... Sfinga...

slika

slika

Ona je starija od piramide... vjerojatno su je "napravili" Atlantiđani isto kao i piramide, a nosi ogromnu količinu informacija "ispod sebe". Egipćani su izgleda dešifrirali samo određeni dio... ali ... tko zna?!

Mars... lice... raspored... piramide su energetski usmjerivači i pojačala energetskih tokova...

slika

slika

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 16, 2006 10:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Kad vec teoretiziramo da se nadovezem sa jos jednom pretpostavkom.
Po meni Sfinga sama po sebi ne mora nositi nikakve informacije.

U trenu kada juzni prolaz na piramidama gledao na Orion (Ozirisa) Sfingina glava bi tocno gledala na proljetnu tocku (ekvinocij) u zvijezdu Lava sta daje dodatnu tezinu pretpostavci u koju ja vjerujem da je ljudska glava kasnije oblikovana na mjestu lavlje glave za sta ima cijeli niz indicija. U tom slucaju piramidu mozemo smjestiti u 10500 godina prije nove ere sta odgovoara pocetku novog precesijskog ciklusa koja je mogao biti obiljezen na taj nacin tim velikim kalendarom (izmedu ostaloga), Dakle na kraju tog ciklusa precesije i piramida i Sfinga ce se vratiti u pocetni polozaj prema nebeskim tijelima. Takoder, buduci je ocito iz zadnjih istrazivanja da je Sfinga bila u pocetku izlozena jakim kisama nije naodmet primjetiti da su tada prije kojih 12 000 godina u Egiptu vladali maltene tropski uvjeti sa stalnim kisama.
U vrijeme starih Egipcana tesko bi bilo ocekivat da je nekom palo na pamet raditi takav kip na takvoj zavjetrini gdje ako godinu dana ne cistis Sfingu ona nestane u pijesku.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 16, 2006 5:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Organski portal je napisao/la:
Kad vec teoretiziramo da se nadovezem sa jos jednom pretpostavkom.
Po meni Sfinga sama po sebi ne mora nositi nikakve informacije.

U trenu kada juzni prolaz na piramidama gledao na Orion (Ozirisa) Sfingina glava bi tocno gledala na proljetnu tocku (ekvinocij) u zvijezdu Lava sta daje dodatnu tezinu pretpostavci u koju ja vjerujem da je ljudska glava kasnije oblikovana na mjestu lavlje glave za sta ima cijeli niz indicija.


Kojih indicija?

Citat:
U tom slucaju piramidu mozemo smjestiti u 10500 godina prije nove ere sta odgovoara pocetku novog precesijskog ciklusa koja je mogao biti obiljezen na taj nacin tim velikim kalendarom (izmedu ostaloga), Dakle na kraju tog ciklusa precesije i piramida i Sfinga ce se vratiti u pocetni polozaj prema nebeskim tijelima. Takoder, buduci je ocito iz zadnjih istrazivanja da je Sfinga bila u pocetku izlozena jakim kisama nije naodmet primjetiti da su tada prije kojih 12 000 godina u Egiptu vladali maltene tropski uvjeti sa stalnim kisama.


Dakle, bilo bi u redu spomenuti kakve utjecaje ima taj "veliki kalendar" (ja ne znam ni o kakvom kalendaru pricas). Inace, nema nista od "niza indicija".

Citat:
U vrijeme starih Egipcana tesko bi bilo ocekivat da je nekom palo na pamet raditi takav kip na takvoj zavjetrini gdje ako godinu dana ne cistis Sfingu ona nestane u pijesku.


I gradjenje piramida je ostala misterija. No, nedavno sam vidio (ako cemo vjerovat arheolozima u ovome), da piramide nisu gradili robovi, nego jedna vrlo dobro hranjena i zbrinuta klasa. Imali su vrlo jaku medicinsku brigu, dobru hranu, smjestaj... Otprilike sve... Vrsila se cak i amputacija, ako je bilo potrebe...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 16, 2006 9:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
dreamback je napisao/la:

Kojih indicija?



Hm, bojim se da nije bas tako jednostavno premostiti sav jaz tvoje prepotencije i neinformiranosti:).

No ipak, ukratko heheheh.

I povrsni pogled na Sfingu ukazuje na to da je glava znatno manja u proporciji sa tijelom nego bi trebala biti. Pretpostavlja se da je glava napravljena da predstavlja lice faraona Kefrena u kasnijem razdoblju povijesti za sta postoje niz pokazatelja u izvedbi i obradi kamena.
Drugi razlog je astrolosko/astronomski i govori o usmjerenosti Sfinge prema zvijezdu Lava prije otprilike 12 000 godina. Tad se i vodena erozija mogla pojaviti zbog jakih kisa. Lav je simbol Sunca vrlo postovanog kod Egipcana. Proljetna tocka je tada bila na pocetku sideralnog zvijezda Lava i kao takva je predstavljala simbolican ulaz u eru Lava.
Da ne pricam da Sfinge postoje od Kine do srednje Amerike u manjim izvedbama i da ih ima svakavih. Ne nuzno sa ljudskim glavama.
Ima tu jos stvari ali bojim se da je i ovo za sad previse. Preporucujem daljnje informiranje.


Citat:
Dakle, bilo bi u redu spomenuti kakve utjecaje ima taj "veliki kalendar" (ja ne znam ni o kakvom kalendaru pricas). Inace, nema nista od "niza indicija".


Spomenuto vise od 50 puta sa moje stane. To sta nisi pazljiv na satu ne daje ti pravo da budes bahat pogotovo imajuci na umu razinu tvog shvacanja i skromnog opsega informacija koje stoje iza toga.
Naravno moram skrenut paznju i na logicku gresku koju radis. Povezujes dvije stvari koje nemaju veze i kazes da rusenje jedne podrazumijeva rusenje druge sta je glupost.

Porazno je da ne znas za precesiju i precesijski ciklus. To ti se cak necu udostojati pokusati objasniti zbog toga sta si bahat;).
Nauci se koristiti search funkcijom.


Citat:
.. Vrsila se cak i amputacija, ako je bilo potrebe...


Naravno, to je bila kljucna stvar.
Da im nisu amputirali udove nikad piramidu ne bi uspjeli sagraditi. Ostavili su im samo udove koji im trebaju da manje jedu i tako povecaju ucinkovitost.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 16, 2006 10:22 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ako cemo vjerovat arheolozima u ovome


... a nećemo, jer ćemo to sami istražiti...

Možda zvučnim rezonancijama...?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 18, 2006 1:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
OPO, ne zelim ulazit u diskusiju. Osnovno je da su se stvari mogle drugacije napisati. Moja namjera je ocita, kao je sto je sad ocito da se kriju jos neke cinjenice u "sjeni", dok su druge stvari u tvojoj poruci dobile fokus. To mi je dovoljno da sam sebi potvrdim da poruku nisam napisao bez razloga. I stovise, pored te sjene ne vidim nista novoga u tvojoj poruci, osim sto je i meni bilo ocito i sto sam i sam cak rekao - da ne znam o kakvom kalendaru se radilo.

A sto se tice mog slobodnog vremena ne shvacam kako si uopce imao obraza osvrnut se na to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 18, 2006 6:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
dreamback je napisao/la:

A sto se tice mog slobodnog vremena ne shvacam kako si uopce imao obraza osvrnut se na to.



Ja spomenuo tvoje slobodno vrijeme?
Ma ne bih ja nikad. Inace ne znam dal znas ali jedno africko pleme smatra znakom zrelosti kada mladi muskarci probuse obraze sa komadicem drva i tako hodaju okolo. Ko zna odkud njima obraza...

Hmmm....

Sta se tice Sfinge nije naodmet spomenuti da sluzbena povijest je datira u doba Kefrena cini mi se.
To ne bi bilo toliko smijesno da taj isti Kefren nije napravio mali spomenik kod Sfinge na kojem zahvaljuje svom ocu jer je ovaj bio ko zna koji po redu faraon da je tu istu sfingu cistio.

Zanimljivo....

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 20, 2006 4:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Mene verzija iz Istorije Galaksije ( + Tetrine nadopune ) sasvim zadovoljava

http://superzona.hatona.org/istorijagal3.htm


- predzadnji odlomak

_________________
Telefoni zvone, a Ăˆarls Bronson je samo jedan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 20, 2006 7:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
3 piramide predstavljaju Orionov pojas ali što predstavlja Sfinga nisam
nigdje pronašao ( mislim što bi predstavljala među zvjezdama )

Neki kažu sazvježđe lava ali meni to ne drži vodu :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 21, 2006 3:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
F. RA je napisao/la:
3 piramide predstavljaju Orionov pojas ali što predstavlja Sfinga nisam
nigdje pronašao ( mislim što bi predstavljala među zvjezdama )

Neki kažu sazvježđe lava ali meni to ne drži vodu :?:



Astronomska cinjenica je da su na pocetku ere Lava, tuneli piramide bili orijentirani prema Orionu a Sfinga prema Lavu, to jest ekvinociju koji je padao u zvijezde Lava.
Meni ne zvuci kao slucajnost.

CD je napisao/la:
Mene verzija iz Istorije Galaksije ( + Tetrine nadopune ) sasvim zadovoljava


Samo na ovom linku si mislio?
Tu se sfinga ne spominje gotovo uopce ili sam ja nest krivo gledao.
A za piramide se zna sta mogu i kako mogu to bez daljnjeg.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 17, 2006 12:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 12, 2006 6:23 pm
Postovi: 41
Lokacija: Canada
PIRAMIDE, ORION I SFINGA

slika

Sfinga predstavlja sazvijezdje lava.

Tri piramide Gize jesu slika triju zvijezda Orionovog pojasa.

Polozaj Mintake (Trece i najmanje piramide) jeskoro na nebeskom ekvatoru.

Polozaj Alnilama (Druge piramide):
Ra (desni pomak): 05 casova 36 minuta 12,8 sekundi,
DEC: -1 stepen, 12 minuta 07 sekundi = pravac ka tacki E

Pravac kanala od Druge piramide ide ka sfingi pod uglom od 14 stepeni u odnosu na liniju istoka, tj. ka sazvijezdju lava (tacka D) iznad linije jesenjeg ekvinocija (na prilozenom crtezu to je tacka 0)

Duzina E-D= 23,92219077 stepeni sto na Zemlji predstavlja 2655,363176 km (ovo su godine od Nojevog potopa do godine Hristovog raspeca i vaskrsenja (31. god. n. ere.)

Polozaj zvijezde Alnitak:
RA: 05 casova 40 minuta 45,5 sekundi
DEC -1 stepen, 56 minuta 34 sekundi (pravac ka tacki F).

Duzina F-G =23,63889184 stepeni = 2623,917 km = od Potopa 3. god. st. ere, godine u kojoj je mal Hristos, izbjegavsi pred Irodom, boravio u Egiptu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz