Sada je: čet mar 28, 2024 6:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub jun 17, 2006 3:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Ovo bi rado pogledao , pa ako netko ima mogao bi uploadat na neki site !
http://www.amazon.com/gp/product/630309 ... e&n=404272 :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 11, 2007 1:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 31, 2006 5:14 pm
Postovi: 37
Našao sam ti taj torrent na conspiracy central-u ,ali je samo jedan seeder , skidam upravo i ja ,pa će nas bit više.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 19, 2007 12:42 pm 
Offline
pod moderacijom

Pridružen/a: pon jun 18, 2007 12:31 am
Postovi: 25
Lokacija: Bobovac, jedan proljetni dan 1350.
koliko ja znam, tragovi erozije na materijalu od kojeg je sfinga napravljena ukazuju na to da je ona starija i od keopsa i od njegove zene...sto se tice ostecenja nosa, nekad davno sam citao da je napoleon svoje topnike natjerao da gadjaju taj nos ne bi li postali precizniji...eh sad... :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 19, 2007 5:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Po nekim tvrdnjama , starost njoj navodno ide do 70 000 godina !!!

Evo jedan site gdje se može vidjet velika piramida iznutra
http://www.pbs.org/wgbh/nova/pyramid/ex ... esclo.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 27, 2008 9:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 27, 2008 11:04 pm
Postovi: 17
Lokacija: Croatia, uvijek u pokretu
Da istina je, Napoleon je za vrijeme svojih opsada i osvajanja gađao sirotu Sfingu i dosta ju je uništio (budaletina teška ako mene pitate), e sad zašto, jel vježbao ciljati, plašio narod, ili je imao neki drugi cilj, neznam. Ali sam čula da postoji neko prokletstvo Sfinge što se sumnja da je Napoleon ovim činom navukao na sebe pa je tako kao što svi znaju nesretno završio...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 27, 2008 11:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
što se sumnja da je Napoleon ovim činom navukao na sebe pa je tako kao što svi znaju nesretno završio...


Heh... svi mi, prije ili kasnije, "nesretno završimo"...

Jes da je budaletina što je rušio ovaj izvanredan spomenik ( i tko zna što još ), za što je Sfinga služila... al, eto... srećom - Sfinga je još tu... bar jedan veći dio.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 12:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Sfinga ne može biti stara 70 000 godina, gdje god to tvrdili. Ali zato može najviše 20 000. I prema novim geološkim tvrdnjama ona je toliko i stara, jer su uočili da je erodirana vodom, što je sasvim očito ako se naprave i najrutinskija istraživanja. A ako je istina da je erozija vode (kiše) skinula boju sa sfinge, onda je ona stara od 12 - 20 000 godina jer je tada na prostoru Sahare, tj. pojasa Gize, padala kiša. Ali Egipat kao država brani bilo kakva daljnja istraživanja na Sfingi i otkrivenim piramidama, a da ne govorim o nekakvom iskapanju riznice znanja koja se navodno nalazi ispod Sfinge. Postoji dosta svjedočenja velikih ljudi iz povijest, npr. Platona i Herodota, koji u svom opisu posjeta Egiptu govore o brojnim ogromnim hodnicima i ogromnim knjižnicama baš ispod Sfinge u kojima se nalazi znanje "starog svijeta".

A sama sfinga je navodno imala značajan položaj u astrološkom smislu, o čemu ne znam ništa. ^^ Uglavnom, smatram da piramide i Sfinga nisu bili ništa manji misterij za egipćane tada i za nas sada.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 12:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 16, 2006 12:30 am
Postovi: 305
Ne bi bilo loše da otvore te hodnike i komore ispod sfinge da vidimo šta se tamo nalazi. Iako vjerojatno ne bi ništa spektakularno obznanili javnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 7:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 18, 2007 5:47 pm
Postovi: 94
Naravno da su bile misterij za Egipcane kao i za nas kad su ih gradili Kemicani
( drevni Kemit)

Zemlja Ozirisova se zove knjiga , to procitaj :D

_________________
http://www.kabbalah.info/croatian/educa ... .htm#begin


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 16, 2008 8:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
A sad, tko je gradio, kad i zašto - postoji previše tvrdnji sa različitih stajališta. Teorije su brojne. Uglavnom, mislim da ih nije izgradila rasa ljudi kakva smo mi danas. (wtf) :lol:

Puno je odgovora koje nećemo saznati nikada, a arheologija je nešto što nikada neće biti smatrano ozbiljnom stvari, a zapravo bi to trebalo biti, jer što je važnije od toga da saznamo svoje porijeklo...dobro, možda su trenutno važniji problemi poput svj. kriza, gladi, bolesti, ratovi, ALI to je sve prolazno sa obzirom na vječnost pitanja o čovjeku, povijesti, Bogu i sl. A vjerujem da se sve može saznati ne samo iz današnjih znanstvenih istraživanja, nego i iz davnih. Prije je vjerojatno postojalo napredno društvo koje je to sve izučilo, ali je očito propalo.

I da odgovorim samo na ovo - istina da vjerojatno ništa spektakularno ne bi obznanili javnosti, ali niti bi javnost to tako primila. Jer i sami vidite da kada izađe vijest o oktriću neke važne grobnice ili nečega - potpuno se ignorira, izađe samo na zadnjoj stranici Večernjaka i zauvijek se zaboravi. A na naslovnici izađe vijest o tome kako je Britney izašla bez gaća. (?) Ljude to ne zanima i novine i mediji od toga nemaju profita. 21. je stoljeće, tehnologija je napredna i svi su gej. (?) A što se tiče tih drevnih knjiga i bilješki staroga svijeta, moguće da postoje ispod Sfinge. Čak je i vjerojatno obzirom na sve dokaze koji na to upućuju. A što se u njima nalazi - pa svo znanje jedne civilizacije. Zamisli da Zemlji sada prijeti apokalipsa i da znamo pouzdano kako će se i dogoditi, zamisli što bi svega imali prenijeti drugima koji će doći. Ogromno znanje i ogromnu povijest. Znanje o medicini, električnoj energiji, industriji,...tako su radili i oni, a moguće da su znali još i više. A ako ne više, znali su barem kako podići kamen težak 1000 tona na visinu od 30 metara ili kako znati tako dobro zemljopis i matematiku, astronomiju. A podsjećam da su radili čudno točna mjerenja lokacije svojih građevina, obzirom na položaj zvijezda. A i to je nešto, jel? :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sfinga
PostPostano: sub mar 27, 2010 8:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 04, 2008 8:56 pm
Postovi: 63
Lokacija: zaseok nedaleko Zagreba
Jedna osoba koja je imala kontakt sa višim znanjima je, vidjevši 1. put fotografiju Sfinge, odmah rekla da se ispod šape (zaboravih, možda lijeve) nalazi Ulaz u Knjižnicu. I da bi čitavom svijetu bilo bitno da dođe do te Knjižnice.
Iduće jutro mi dođe i kaže da bi se isplatilo bagerima srušiti taj dio Sfinge da se nađe Ulaz, jer je znanje iz te Knjižnice puno važnije od same Sfinge, i da to treba predložiti tamošnjoj vladi.
Ne stigoh ni razmisliti o tome, kad vidim kratki natpis u novinama - egipćani CIGLAMA OBZIDAVAJU SFINGU, da kao ne erodira zbog vjetra???

Tek toliko da se kaže... Vjerujem tome više nego znanstvenicima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sfinga
PostPostano: ned sep 12, 2010 6:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 31, 2006 5:14 pm
Postovi: 37
Po zapisima Toth-a atlantiđana , ispod sfinge je svemirski brod kojim smo dovezeni na zemlju ,a možda ima u njemu i koja knjiga?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sfinga
PostPostano: pet okt 29, 2010 8:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 02, 2009 10:10 am
Postovi: 140
Lokacija: ZAR JE TO BITNO ?
Sto se tice obelodanjivanja nekih otkrica koja su otkrivena i koja bi bila otkrivena, mislim da reakcija javnosti ne bi bila nisto spektakularna jer obicnog (prosecnog) coveka to i ne interesuje.
Ogromna vecina ljudi i ne zeli da sazna istinu niti razmislja u tom pravcu. To Ouspensky lepo kaze.
Zanimaju se kako da isplate podignute kredite, da se najedu, napiju i prepuste raznim porocima koje nudi ovo potrosacko drustvo. Ogromna vecina ljudi su mentalni pa i fizicki robovi multi kompanija i marionetskih vlada.
A sto se tice novih otkrica i otkrivanja isitine to je strogo kontrolisano i daje se plebsu na kasicicu i u malim dozama. Ne iskljucujem mogucnost da i to sto se i objavi da je koska za nas - tragace za istinom. Medujutim, stanje se drasticno popravlja. Pre desetak godina na prste jedne ruke sam mogao da nabrojim ljude koji su tragali i bili obavesteni o alternativnim ucenjima, istoriji, medicini. Danas je situacija daleko bolja i mi smo brojniji, a jedan od razloga je i ovaj forum koji je putokaz i riznica ideja, koje svako ozbiljan filtrira, i naravno donosi zakljucke po osecaju.
Moje je misljenje je da se nesto desava na globalnom nivou, kako sa ljudima tako i sa planetom Zemljom, slede nam promene i osecam da ce se svima nama promeniti zivoti u skorije vreme.

_________________
NE POSTOJI VREME, POSTOJI SAMO SADASNJI TRENUTAK


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sfinga
PostPostano: pet okt 29, 2010 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
dejan70 je napisao/la:
Sto se tice obelodanjivanja nekih otkrica koja su otkrivena i koja bi bila otkrivena, mislim da reakcija javnosti ne bi bila nisto spektakularna jer obicnog (prosecnog) coveka to i ne interesuje.
Ogromna vecina ljudi i ne zeli da sazna istinu niti razmislja u tom pravcu. To Ouspensky lepo kaze.
Zanimaju se kako da isplate podignute kredite, da se najedu, napiju i prepuste raznim porocima koje nudi ovo potrosacko drustvo. Ogromna vecina ljudi su mentalni pa i fizicki robovi multi kompanija i marionetskih vlada.
A sto se tice novih otkrica i otkrivanja isitine to je strogo kontrolisano i daje se plebsu na kasicicu i u malim dozama. Ne iskljucujem mogucnost da i to sto se i objavi da je koska za nas - tragace za istinom. Medujutim, stanje se drasticno popravlja. Pre desetak godina na prste jedne ruke sam mogao da nabrojim ljude koji su tragali i bili obavesteni o alternativnim ucenjima, istoriji, medicini. Danas je situacija daleko bolja i mi smo brojniji, a jedan od razloga je i ovaj forum koji je putokaz i riznica ideja, koje svako ozbiljan filtrira, i naravno donosi zakljucke po osecaju.
Moje je misljenje je da se nesto desava na globalnom nivou, kako sa ljudima tako i sa planetom Zemljom, slede nam promene i osecam da ce se svima nama promeniti zivoti u skorije vreme.


slažem se skroz,
mislim da je manipulacija dosegla svoj peak, vrhunac

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sfinga
PostPostano: sub dec 04, 2010 7:42 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 04, 2010 7:09 pm
Postovi: 18
mislim da bi sfinga astronomski i vremenski pripadala prijelazu između djevice (glava) i lava (tijelo), i to negdje otprilike prije 12,000 godina, što odgovara milankovićevim ciklusima precesije ekvinocija, kada je sunce bilo na proljetni ekvinocij između ta dva zviježda.

_________________
What luck for rulers, that men do not think. A. Hitler

It is a characteristic of all movements and crusades that the psychopathic element rises to the top. R.Lindner


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sfinga
PostPostano: ned dec 05, 2010 1:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
psihopat je napisao/la:
mislim da bi sfinga astronomski i vremenski pripadala prijelazu između djevice (glava) i lava (tijelo), i to negdje otprilike prije 12,000 godina, što odgovara milankovićevim ciklusima precesije ekvinocija, kada je sunce bilo na proljetni ekvinocij između ta dva zviježda.


Sfinga nema nikakvu drugu funkciju osim da udaljava primitivne Homo sapiense sapinesa ( preci današnjih Egipčana više manje ) od piramida. To joj je jedina SVRHA. Ni jednu drugu nema a niti ju je imala.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sfinga
PostPostano: uto dec 07, 2010 8:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
spyro je napisao/la:
Sfinga nema nikakvu drugu funkciju osim da udaljava primitivne Homo sapiense sapinesa ( preci današnjih Egipčana više manje ) od piramida. To joj je jedina SVRHA. Ni jednu drugu nema a niti ju je imala.

možeš li malo pojasnit? zašto da ih udaljava i kako to čini?

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sfinga
PostPostano: sub dec 18, 2010 8:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
psihopat je napisao/la:
mislim da bi sfinga astronomski i vremenski pripadala prijelazu između djevice (glava) i lava (tijelo), i to negdje otprilike prije 12,000 godina, što odgovara milankovićevim ciklusima precesije ekvinocija, kada je sunce bilo na proljetni ekvinocij između ta dva zviježda.

moguće, John Anthony West tvrdi da je stara oko 36 000 god. tada i egipćani datiraju početak svoje povijesti.
prije 12 000 godinja Zemlju je zadesila velika katastrofa, pa nije vjerojatno da bi se u takvim okolnostima
gradila tako sofisticirana građevina poput sfinge. pa se datum pomiče za jedan ciklus precesije i dobivamo tih
oko 36 000 godina.

odlični dokumentarci o Egiptu (by John Anthony West)
http://topdocumentaryfilms.com/magical-egypt/
ima i na torrentu

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sfinga
PostPostano: čet mar 18, 2021 4:52 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 20, 2019 12:21 am
Postovi: 2
Nedodjija hahah Salim se. Sfinga po meni svakako predstavlja neku osobu koja sedi i čuva piramide kao što lavica čuva svoga lava. Naravno pustimo mašti na volju jer verovatno ima zapisano kojem je vladaru ukrasila piramidu ili vladarki,možda je čak i sam vladar sa krunom/maskom predstavljen. Naravno da je veliki istorijski antikvitet od značaja. Ja personalno se nisam prijatno osećao jer nisam lepu sliku uspeo da uhvatim sa njom. Bio sam u piramidi,pre toga, koja ima dva nivoa i unutra je jako toplo, unutra smo hodali pogrbljeni malo da se našalimo, hodali kroz tunele lagano jer su uski i u drugom delu je bilo malo čudno ali nakon što su svi sišli malo smo razgledali i izašli napolje. Pozdrav :love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz