Sada je: sub apr 27, 2024 9:03 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon jun 21, 2021 12:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
mala_medvjedica je napisao/la:
Nemojte se baviti sa Castanedom jer on nema veze sa tim učenjem. To su sve iluminati koji proganjaju takve koji se bave sa Castanedom. Svi u Cleargreenu su iluminati inicirani od letača ili ti reptila.

A gde je predlog čime to da se bavimo a gde nema iluminata?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon jun 21, 2021 1:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Budući da su po svukuda stvarno ne znam.

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri jun 23, 2021 2:35 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne treba se baviti Castanedom, nego sa samim sobom, ima sve što treba.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri jun 23, 2021 5:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
promatrač je napisao/la:
Ne treba se baviti Castanedom, nego sa samim sobom, ima sve što treba.

Ne smeh t to reći, drug...mada! ako ovde serviraše ops itd...što nebi poslušali mi prIrodnu ženu,...možda, možda,..ovi krivotvore ...ko zna :^o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: čet jun 24, 2021 1:17 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Najbolje onda u vrtić gdje teta pazi da ne grizeš drugu djecu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet jun 25, 2021 10:00 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
mala_medvjedica je napisao/la:
Nemojte se baviti sa Castanedom jer on nema veze sa tim učenjem. To su sve iluminati koji proganjaju takve koji se bave sa Castanedom. Svi u Cleargreenu su iluminati inicirani od letača ili ti reptila.



Mozes mi reci sta su to iluminati?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet jun 25, 2021 10:02 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
promatrač je napisao/la:
Ne treba se baviti Castanedom, nego sa samim sobom, ima sve što treba.


Nitko sa ne bavi Kastanedom vec ucenjem DJa.
To ucenje je prava smjernica da bi covjek pronasao sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet jun 25, 2021 3:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Fogg je napisao/la:
promatrač je napisao/la:
Ne treba se baviti Castanedom, nego sa samim sobom, ima sve što treba.


Nitko sa ne bavi Kastanedom vec ucenjem DJa.
To ucenje je prava smjernica da bi covjek pronasao sebe.

Polako brate, to jeste al ne za prosečnog čovjeka...zar ne vidiš da @promatrač ima lažnu postavku o znanju čim pristupa neuzorno za čarobnjački svet i time plaši i rasteruje upravo bića poslata nama na upotrebu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sub jun 26, 2021 9:24 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Koordinirani vrtički napad forumskih klonova? :)
Klon si predloži, klon se složi s time... to je prilično dobar opis rada letčkog uma.
Inače, neću vam više smetati, vi imate problem sa stvarnošću a ne sa mnom, kakvi članovi - takav podforum.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned jun 27, 2021 3:31 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 01, 2019 5:33 pm
Postovi: 27
promatrač je napisao/la:
Koordinirani vrtički napad forumskih klonova? :)
Klon si predloži, klon se složi s time... to je prilično dobar opis rada letčkog uma.
Inače, neću vam više smetati, vi imate problem sa stvarnošću a ne sa mnom, kakvi članovi - takav podforum.


Upravo tako, no letacki um takodjer radi opis da nosioc istog uma misli da ga netko napada, recimo klonovi. Mada grupica klonova cini samo osvrt na pogled djelica zabave, zabavnih ljudi na zabavnom formu.

Zabava je zagarantirana ako nosioc letackog uma ne dopusti zabavnim klonovima da gleda na njih kao prijetnju sto isti i nisu.

Takodjer nesmijemo dopustiti letackoj instalaciji da omalovazava clanove foruma i uzdize se iznad njih kao direkcija iz svemirskog broda koja gleda ispod sebe male ovcice.

Tako da dopustimo li stranoj instalaciji da manipulise nama nismo nista drugo nego strana instalacija i dobivamo 1% sebe, svoje pokretacke sile na koristenje, sto je nedovoljno da se borimo protiv strane instalacije.

Sad ti misli ak se ufas!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pon jul 26, 2021 10:46 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 29, 2018 6:20 pm
Postovi: 27
Dali itko razumije postupak kad su Carlos i Gorda zjedno vidjeli. Ja Karlosa u potpunosti kuzim dok je objasnio kako je to napravio.

_________________
Tri genarosa se nisu priključila raspravi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned aug 08, 2021 11:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Slučajno al sasvim slučajno otkrijem jednog lika koji koji se pseudonimom predstavlja kao "dreamways" a koji se intezivno bavi sanjanjem činimi se od 1990e i bio je po raznim stranim forumima.
Moguće je da su stariji članovi čuli za njega, ali ja nisam primetio da je neko na ovom podforumu izneo njegova viđenja ili doživljaje iz sanjanja.
Ja sam rešio da izdvojim jedno od njih.

Citat:
Pitao sam Don Juana jesam li ja dovoljno upoznat s tim što to je crna kupola za njega da je OK da o tome pišem, i napokon mi je dao zeleno svjetlo. Osim poznate bijele kupole naguala o kojoj je Castaneda pisao, također postoji i odgovarajuća crna kupola koju svaka funkcionalna loza ima. Način na koji se one odnose jedna prema drugoj je sukladna odnosu spojne točke i gap-a, a to je, sinkronizirano, ali suprotno.

Osim što je ona mjesto sakupljališta za čarobnjake određene loze, Don Juan mi je rekao da je je čarobnjacima lakše povratiti izgubljena sjećanja iz drugo pozornosti dok su ispod normalne bijele kupole. Dodao je da kad je čarobnjak sposoban prenijeti informaciju iz naguala u tonal, to znači da oni ovo mogu učiniti na zahtijev, i tako ne trebaju ići u bijelu kupolu radi pomoći oko ovoga.

Crna kupola, s druge strane, je mjesto gdje bi se prkosnici smrti okupljali, i isto tako da bi se oporavljali.

Ovi drevni čarobnjaci ne bi korisitili bijelu kupolu nizašto, tako da bi se moglo reći da je razlika između drevnih i modernih čarobnjaka doslovno crno i bijelo.


dreamways


Citat:
Obje vrste kupola su stvorene i održavane od naguala koji su iza sebe već ostavili fizičko postojanje, oni nisu vrsta kreacije koju bi nagual na Zemlji preuzeo. Kupole također nisu nešto što može postojati bez kontinuirane namjere tih naguala, one ne dolaze do postojanja ni pod kojim drugim uvjetima, tako da ne postoji nešto kao što je napuštena kupola. Kad čarobnjak poželi pronaći jednu od kupola svoje loze, on mora povezati svoju namjeru s nagualom koji ju održava, što znači da on ne može to učiniti ukoliko nije aktivno povezan sa svojom lozom. Nije moguće da čarobnjak pronađe kupolu loze kojoj ne pripada, tako da ako pronađete kupolu onda znate da ona pripada vašoj lozi, i da je loza još uvijek funkcionalna.

dreamways


Ovo je pisao u Maju 2013 god.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned aug 08, 2021 11:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Za sada bih izneo još nešto od dreamways što mi je bilo interesantno

Citat:
Nedavno, otkad sam imao neka sanjajuća iskustva sa Don Juanom u kojima mi pokazuje kako koristiti elementalnu energiju, shvatio sam da četiri elemnta imaju nekih dodira na vrste prkosnika smrti.

1. Prva vrsta prkosnika smrti je vrsta o kojoj je Castaneda pisao, i oni su asocirani sa elementom zemlje. Ovi čarobnjaci koriste oblik insekta kao njihovo primarno vozilo svijesti i oni su zvani čarobnjaci "crne ruke", ili jednostavno prkosnici smrti, jer su najučestalija vrsta. Oni su isto i najopasnija vrsta, jer su znani da regrutiraju i milom i silom.

2. Druga vrsta su oni asocirani sa elementom zraka, i oni se nazivani "prkosnici-boga." Oni najčešće koriste močne životinjske oblike u sanjanju, ali su unikatni u svemiru po tom što oni zapravo ubijaju svoja sanjajuća tijela, i koliko ja znam, oni se drže za sebe i ništa se ne usudi petljati s njima. Oni imaju sedam preostalih energetskih tijela.

3. Treća vrsta su čarobnjaci asocirani sa elementom vatre, i oni su u suprotnosti sa prkosnicima boga po tom što oni dodaju deveto energetsko tijelo stapanjem sa anorganiskim bićem. Kada ih vidiš u sanjanju, oni izgledaju kao klasični "džini" koji imaju ljudski oblik na vrhu i obojani svijetleći dim umjesto nogu. Oni su vrlo prijateljska i vrlo velika bića, vjerovatno najčudnija stvar koja sam ikad vidio u sanjanju sad kad mislim o tome.

4 Naposljetku, četvrta vrsta je povezana sa elementom vode, i oni izgledaju vrlo ljudski osim njihove metalno-pahuljaste kože. Oni su zvani "atlantiđani," i vjerovatno su najlakši za suživot od svih prkosnika smrti u sanjanju, budući da su uobičajeno gostoljubivi. Oni su neprijateljski nastrojeni prema prkosnicima smrti crne ruke, i ubit će ih čim ih uoče.


Sve četiri vrste prkosnika smrti su besmrtni, osim ako ih se ne ubije.
-dreamways


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet sep 24, 2021 8:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
gavranius je napisao/la:
Slučajno al sasvim slučajno otkrijem jednog lika koji koji se pseudonimom predstavlja kao "dreamways" a koji se intezivno bavi sanjanjem činimi se od 1990e i bio je po raznim stranim forumima.
Moguće je da su stariji članovi čuli za njega, ali ja nisam primetio da je neko na ovom podforumu izneo njegova viđenja ili doživljaje iz sanjanja.
Ja sam rešio da izdvojim jedno od njih.

Citat:
Pitao sam Don Juana jesam li ja dovoljno upoznat s tim što to je crna kupola za njega da je OK da o tome pišem, i napokon mi je dao zeleno svjetlo. Osim poznate bijele kupole naguala o kojoj je Castaneda pisao, također postoji i odgovarajuća crna kupola koju svaka funkcionalna loza ima. Način na koji se one odnose jedna prema drugoj je sukladna odnosu spojne točke i gap-a, a to je, sinkronizirano, ali suprotno.

Osim što je ona mjesto sakupljališta za čarobnjake određene loze, Don Juan mi je rekao da je je čarobnjacima lakše povratiti izgubljena sjećanja iz drugo pozornosti dok su ispod normalne bijele kupole. Dodao je da kad je čarobnjak sposoban prenijeti informaciju iz naguala u tonal, to znači da oni ovo mogu učiniti na zahtijev, i tako ne trebaju ići u bijelu kupolu radi pomoći oko ovoga.

Crna kupola, s druge strane, je mjesto gdje bi se prkosnici smrti okupljali, i isto tako da bi se oporavljali.

Ovi drevni čarobnjaci ne bi korisitili bijelu kupolu nizašto, tako da bi se moglo reći da je razlika između drevnih i modernih čarobnjaka doslovno crno i bijelo.


dreamways


Citat:
Obje vrste kupola su stvorene i održavane od naguala koji su iza sebe već ostavili fizičko postojanje, oni nisu vrsta kreacije koju bi nagual na Zemlji preuzeo. Kupole također nisu nešto što može postojati bez kontinuirane namjere tih naguala, one ne dolaze do postojanja ni pod kojim drugim uvjetima, tako da ne postoji nešto kao što je napuštena kupola. Kad čarobnjak poželi pronaći jednu od kupola svoje loze, on mora povezati svoju namjeru s nagualom koji ju održava, što znači da on ne može to učiniti ukoliko nije aktivno povezan sa svojom lozom. Nije moguće da čarobnjak pronađe kupolu loze kojoj ne pripada, tako da ako pronađete kupolu onda znate da ona pripada vašoj lozi, i da je loza još uvijek funkcionalna.

dreamways


Ovo je pisao u Maju 2013 god.



Stalker je na ovom Forumu pisao o Dreamways, od njega sam čuo prvi put za njega...

Sad ga imam kao prijatelja na Facebook... Ovo je Profil od Dreamways https://www.facebook.com/jjosephoneill


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet apr 08, 2022 11:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Pozdrav

Čitam po forumu https://www.tapatalk.com/groups/nagual/ gdje piše Dreamways... Kako on kaže iz svojih iskustva s prkosnicima smrti, da su magični pokreti / Tensegrity od tih prkosnika smrti koji se zovu Black Hands i da magični pokreti služe za to da se energija od čovjeka koji pravi pokrete spoji sa njihovom energijom...

Dali od vas netko zna više o tome, ili da je imao iskustva s Tensegrity i Black Hands, da je osjetio povezanost s njima kroz magične pokrete?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: uto maj 10, 2022 12:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
CONTENTS
Cover Image
Title Page
Dedication
Preface
Introduction
Chapter 1: Dream Bridging
Practice One
Chapter 2: Making Peace with the Angry Mother–Father
Practice Two
Chapter 3: Recapitulation
Practice Three
Chapter 4: Exploring Celibacy
Practice Four
Chapter 5: Retrieving Our Lost Energy
Practice Five
Chapter 6: Drawing and Releasing Energy in Nature
Practice Six
Chapter 7: Shapeshifter Dreaming
Practice Seven
Chapter 8: Masculine and Feminine Polarity
Practice Eight
Chapter 9: Cultivating the Sexual Energy
Practice Nine
Chapter 10: Sisterhood and Brotherhood
Practice Ten
Chapter 11: Dreaming the Body
Practice Eleven
Chapter 12: Energy Healing
Practice Twelve
Chapter 13: The Female Orgasmic Practices
Practice Thirteen
Chapter 14: The Male Sexual Energy
Practice Fourteen
Chapter 15: The Celestial Wash
Practice Fifteen
Chapter 16: The Phallic Female
Practice Sixteen
Chapter 17: Life-Force Energy Dance
Practice Seventeen
Chapter 18: Sacred Union
Practice Eighteen
Chapter 19: The Unicorn
Practice Nineteen
Chapter 20: Non-Earthly Realms of Energy
Practice Twenty
Chapter 21: The Death Defier
Practice Twenty-One
Chapter 22: The Eagle
Practice Twenty-Two
Chapter 23: The Fire Within
Epilogue
About the Author
About Inner Traditions • Bear & Company
Copyright & Permissions
IN
PREFACE
HOW TO APPROACH THE PRACTICES PRESENTED IN THIS BOOK
EUROPE, WHERE THIS BOOK WAS FIRST RELEASED, PEOPLE
have responded to its simplicity and have asked me if it is deliberate. I tell
them yes. My mentors and I feel that simplicity is required because we are but
children when sexual energy begins to complicate our lives. In fact, from the
moment of our conception, sexual energy plays a vital role as one of the major
forces that will shape our lives.
Gentleness, simplicity, and humor are the required medicine, sharing just
enough at first, and not too much, so as not to frighten, overload, or confound
and so as to allow the natural cleansing and liberating process to begin. A friend
of mine called Alfonsina said that she thought this book should be written to
resemble “lessons for big children” She said there is an inherent kindness in
even the most terrifying children’s stories that is very beneficial to the body. I
couldn’t agree with her more.
And so, following that advice, I have endeavored to share the kindness and
humor in all of this sexual energy work, in addition to some specific practices.
As to the practices themselves, take them slowly. Don’t be in a rush to fabricate
an experience. Take one practice at a time. Work with it consistently and gently
until it begins to produce beneficial effects in the body. Don’t be greedy to “get
it all” and race through to arrive at the last practice. There is so much more!
What I offer here is simply a beginning that will put your feet on the right road.
Some of the practices are more advanced than others. Some are quite advanced
indeed. These will always reference an earlier practice, which one needs to
experience successfully before moving on the the next level. All of the work,
even that which seems the most simple, will produce profound results. So again,
there is no need to rush. This is not a competition.
With that in mind, my last bit of advice is to enjoy! Joy is a quality we have all
but lost and it is very good medicine to rediscover it. The practices do flow in a
natural order, so simply trust the process. There is no need to skip around. Try to
maintain a relaxed focus and healthy, loving, enthusiastic curiosity as you
embark on this spiritual journey.
IN
INTRODUCTION
1979 WHILE JOURNEYING TO MEXICO, I MET AN OLD native
gentleman in the desert of Arizona who was forever to change my life. He
was a solitary figure, a Yuma, or Kw’tsan as they like to be called, and was
notorious for a very potent and mysterious shamanic ability called Dream Power.
This Nagual (Shapeshifter Shaman) was commonly known by the Spanish pen
name of don Juan Matus,,,,,,itd


Attachment/i:
Opaska: Da li je neko čitao ovo.
111tc.jpg
111tc.jpg [ 277.25 KiB | Pogledano 2163 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: sri jan 31, 2024 8:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 111
ima sa Kastanedom jedna mala začkoljica,koja je kao kad ti se zabije trn,pa on smeta li smeta...na početku svojih putešestvija lik postavlja idiotsko mentalno retardirana pitanja da je to naprosto iritantno(za primjer usporediti kvalitet pitanja Uspenskog i Kastanede na početku traganja,pitanja Uspenskog u odnosu na ovog tupoglavca su supersonični raketni pogon!?) ,na koja mu se sa beskrajnom strpljivošću odgovara,zanimljivo...a kada je dotični ušao u "aleju velikana",je li on imao tu beskrajnu strpljivost za druge ili je tražio priličnu poslušnost i vjeru u autoritet u ono što on propovjeda,jer zaboga,"guru" više nema vremena na trivijalnosti koje je neko drugi imao za njega?! bah,uvijek isti obrasci...popeo sam se na konja,a vi obični smrtnici trčite sad za mnom kako znate i umijete,i naravno,ponesite sa sobom kamaru šuštavih šoldi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: pet mar 15, 2024 8:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 22, 2014 4:44 pm
Postovi: 26
Pokrenut je "ProjectIxtlan", snimanja neke vrste serije na osnovu Kastanedinih "romana" :wink:
https://www.youtube.com/@ProjectIxtlan/videos

Finansira se crowdfunding, zato ide jako sporo. Počeli su pre 7 godina, a prva epizoda objavljena tek početkom 2022. god.
https://www.youtube.com/watch?v=1l_tVXL ... jectIxtlan

Attachment:
2-ezgif.com-resize.jpg
2-ezgif.com-resize.jpg [ 12.42 KiB | Pogledano 597 put/a. ]


Neki Rusi vode izgleda, ima i na ruskom prevod.

Al skroz im je na zadovoljavajućen nivou ova prva epizoda, kolko mogu da ocenim.
Nedavno su objavili najavu za drugu epozodu, pa eto možda ipak bude nešto od serijala :love3:

Attachment:
1.jpg
1.jpg [ 5.6 KiB | Pogledano 597 put/a. ]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Generalna diskusija (Vol. II)
PostPostano: ned mar 17, 2024 4:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 111
u vezi Kastanede i Mantak Čia ima jedna vrlo simptomatična stvar...
obično ko god da je učio kod nekog velikog učitelja koji pripada nekoj odredjenoj tradicionalnoj "liniji" znanja,uvijek postoji barem jedna fotografija dotičnog učitelja i učenika,i kao uspomena i kao DOKAZ da je učenik svojevremeno bio kod dotičnog učitelja,koja se obično sa ponosom pokazuje,samo u slučaju Kastanede i Mantak Čia tih fotografija,pa čak ni nekakvih crno-bijelih eto nikako NEMA!!

Mantak Čia je navodno dobio znanje od monaha Bijeli Oblak(vrlo originalno!?),koji je eto u jednom momentu dobio poriv da sidje sa planine gdje je inače živio i samovao i iz nekog razloga riješio da prenese svoje znanje tada još mladjahnom dječaku Mantaku?!
čak nema nikakvih ni glasina da su njihovi učenici nekad u časovima dokolice imali "čast" da pogledaju "učitelje njihovih učitelja"...

ako dotična fotografija postoji,nek je neko okači,baš bih volio da vidim kako je Don Juan zaista izgledao...

lijepe i romantične pričice koje bi mogle i da prodju da su se desile par stotina ranije,dok još nije postojala spravica zvana fotoaparat!?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 299 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 58 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz