Sada je: uto jun 04, 2024 6:40 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto feb 17, 2009 3:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
lone_bird je napisao/la:
navigator je napisao/la:
Totalno si sve pogresno shvatio, vraticu se kasnije da pojasnim jedno po jedno.



Daj Bože da jesam ;-)
Ne bi imao ništa protiv, zbilja :)


O ovim stvarima je najbolje uzivo, tako da ne bih pisao eseje na forumu, probacu sto krace, mada je to tesko.

Posto se vec svodis na citate iz knjiga, i non-stop trazis potvrde iz istih, samo cu spomenuti dva primera, posle kojih ce ti biti jasno..

Vezano za to da ratniku "niko ne moze garantovati da ce ziveti i sekund duze"...postoji deo u jednoj od knjiga u kome upravo ovu temu raspravljaju Don Juan i Karlos.
Posle dosta rasclanjivanja, uglavnom, Karlos ga na kraju pita, parafraziram, "a sta ako te u toj ulici ceka neko krisom sa puskom da te ubije" u stilu, a da ti o tome prethodno pojma nemas...Don Juan mu odgovara "Pa, jednostavno necu ici tom ulicom".

To je odgovor na tvoje pitanje.

Dalje, vezano za ovaj citat..

navigator je napisao/la:
Drugo, sve i da se desi u nekoj situaciji, ako je ratnik besprekoran i ako je zavrsio sav posao koji je imao, on moze i tad da se izvuce, tj. da sakupi svoju sveukupnost i pomeri skupnu tacku u delicu sekunde, i sacuva svest.


Posto takodje hoces "citat", tj. deo gde se to spominje...u jednoj od knjiga, Don Juan i Karlos razgovaraju o postizanju sveukupnosti i brzini, u smislu da ratnik i u najiznenadnijim okolnostima moze zgusnuti svoju energiju u delicu sekunde i pomeriti skupnu tacku, za razliku od coveka za koga bi "padanje stene na glavu" (to je mislim bilo u pitanju) znacilo sigurnu smrt.
Don Juan objasnjava da bi on, za razliku od njega (Karlosa), posto je besprekorni ratnik i posto je dostigao svoju sveukupnost, imao sansu da se izvuce, zgusnjavajuci svoju energiju u sekundi i pomerajuci skupnu tacku, i samim tim, izbegavajuci smrt.
Vrlo prosto, tj. ne toliko tesko da se razume.

Zar se ne secate ni jednog sna, gde se u kriticnoj situaciji u poslednjoj sekundi budite? Verovatno ih je bilo i vise.

Sta mislite da se tad desilo?

Pa pomerili ste skupnu tacku, i probudili se u drugom svetu.
Jedino sto se to sve desilo u obicnom, fantomskom snu, bez energije i integriteta, tj. ne u pravoj stvarnosti, kakva je ona u koju ste se prirodno vratili i gde postojite sa svojom sveukupnoscu.

Dalje ide svest o tome, sta je sve ovo u cemu se svi mi nalazimo svaki dan..?

Pa svestan san, tj. stvarnost u kojoj smo uspeli da zaustavimo skupnu tacku.
Mislim da je sad svima jasno sta bi bilo sledece...
Naravno to, da i iz ovog sna, mozemo da pomerimo skupnu tacku i odemo negde drugde, ali ne pre nego sto postignemo istu fluidnost skupne tacke koju prirodno imamo u snovima, ali ovde sa namerom i kontrolom, tj. integritetom, i naravno svim ostalim sto bi nas cinilo spremnim.
Sta tako nesto iziskuje, svima je jasno.

Btw, ja uvek svima oko sebe, kada pricamo o ovoj temi, postavim pitanje, zasto mislite da ce u ovoj stvarnosti uvek sve biti sjajno i bajno, tj. bezbedno i glatko? Sta vas cini sigurnim da ovde stvari ne mogu da se promene? tj. da necete doci u neku situaciju iz obicnih snova, kada cete biti pritegnuti, i kada ce vam zivot mozda iznenada biti u opasnosti?
Bolje da se spremite za tako nesto, zar ne?

I jedan savet na kraju, ne oslanjaj se samo na "citate" iz knjiga, i da li je neko nesto rekao ili nije, nego pojuri svoje sopstveno iskustvo.
Ni jedan citat, ni jedna recenica ti nece nista znaciti, tj. nece imati energetsku vrednost za tebe, dok sam ne osetis na svojoj kozi, to mora da bude "telesno iskustvo", kako kazu.
I zato jos jednom savet svima, da umesto sto previse razmisljaju o svemu ovom i gube se u spiralama znacenja..krenu da rade ono sto treba da rade, tj. da se disciplinuju, rekapituliraju, rade vezbe, nameravaju pomeranje skupne tacke, tragaju po sebi, trude se da zaustavljaju unutrasnji dijalog, prekidaju sa svakodnevnim rutinama...ali pre svega toga - da odluce sta zele od svog zivota, ili ako je lakse - sta ne zele.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 17, 2009 12:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
navigator je napisao/la:
Posto se vec svodis na citate iz knjiga, i non-stop trazis potvrde iz istih, samo cu spomenuti dva primera, posle kojih ce ti biti jasno..


Hehe :) Nemoj se ljutit na mome inzistiranju na citatu. Ima to svoj razlog. Ne znam dal si primjetio no forumi ovakvog tipa vrve ljudima raznih profila koji su proučavali mnoga učenja pa vršili sinteze, izvlačili teorije a često i zaključivali sami, najbolje što su mogli ;-). Citat je potreban da vidimo dal Don Huan misli da je to tako ili ti osobno misliš da je to tako. Razlika postoji. Osobno mišljenje ima svoje mjesto "pod suncem" i oko njega se daju izvuć vrijedna polemiziranja i zaključci, no često i ne vrijedi puno. Imaš moj post u generalnoj diskusiji i temu o osobnom mišljenju i koliko mislim da ono vrijedi.

navigator je napisao/la:
Vezano za to da ratniku "niko ne moze garantovati da ce ziveti i sekund duze"...postoji deo u jednoj od knjiga u kome upravo ovu temu raspravljaju Don Juan i Karlos.
Posle dosta rasclanjivanja, uglavnom, Karlos ga na kraju pita, parafraziram, "a sta ako te u toj ulici ceka neko krisom sa puskom da te ubije" u stilu, a da ti o tome prethodno pojma nemas...Don Juan mu odgovara "Pa, jednostavno necu ici tom ulicom".

To je odgovor na tvoje pitanje.


Znam za taj primjer no on ne dokazuje ništa s tvoje strane. Postoji skup stvari na koji možemo utjecat, tonal i skup stvari na koje ne možemo utjecat, nagual. Iako ova izjava nije sasvim točna za potrebe našeg primjera i za opis svakodnevnog stanja prve pozornosti je sasvim dostatna. Prije tog citata CC i Don Huan pričaju o nekom indijancu koji je polomio nogu i CC ga žali i kaže da je to bila nesreća a Don huan kaže da je taj čovjek bio slab i glup, da je pijandura i još pijan išao vozit pa da je nesreća sasvim razumljiva. U navedenom primjeru Don Huan priča o savršenstvu ratničkog tonala koji ne dozvoljava čovjeku da se ponaša poput budale i da ulazi u pogibeljne situacije bez plana i bez pameti. No postoje i situacije na koje ne možemo utjecat i koje su izvan dosega naše besprijekornosti i našeg ratničkog načina života. Don Huan ne bi išao u ulicu gdje ga čeka snajper, no neke stvari čak ni besprijekorni ratnik predvidjet ne može.


navigator je napisao/la:
Don Juan objasnjava da bi on, za razliku od njega (Karlosa), posto je besprekorni ratnik i posto je dostigao svoju sveukupnost, imao sansu da se izvuce, zgusnjavajuci svoju energiju u sekundi i pomerajuci skupnu tacku, i samim tim, izbegavajuci smrt.
Vrlo prosto, tj. ne toliko tesko da se razume.


Ista stvar i ovdje. Što je čovjek više na putu znanja, što je njegov stupanj samospoznaje i unutranje moći veći, to je veći i skup stvari na koje može utjecat. Njegovi "alati" kojima raspolaže su nemjerljivo veći i nevjerovatniji od "alata" kojima raspolaže običan čovjek, no još uvijek su samo "alati", shvaćaš? Dakle on može utjecat na puno više stvari nego obični čovjek, no ipak ne može na sve, barem ne u početku (a ni u sredini, a ni pred kraj...) :)


navigator je napisao/la:
Mislim da je sad svima jasno sta bi bilo sledece...
Naravno to, da i iz ovog sna, mozemo da pomerimo skupnu tacku i odemo negde drugde, ali ne pre nego sto postignemo istu fluidnost skupne tacke koju prirodno imamo u snovima, ali ovde sa namerom i kontrolom, tj. integritetom, i naravno svim ostalim sto bi nas cinilo spremnim.
Sta tako nesto iziskuje, svima je jasno.


Razumijem što pričaš, no udaljili smo se od teme. Cijela rasprava je nastala zato što sam ja rekao da ljudi pre lako prihvaćaju teme i istine koje bi željeli čut i vjerovat, što je istina i ne samo u ovom primjeru. U knjigama CC iznesen je samo jedan način zadržavanja svijesti nakon fizičke smrti. To je objašnjeno vrlo striktno i vrlo nedvosmisleno. Nigdje nije spomenuta ni iznesena nikakva druga mogućnost. Što ne znači da one ne postoji, ali tamo nije iznesena. Podrazumijeva se da ljudi mogu imat različito mišljenje, no onda takve stvari trebaju bit na takav način i iznesene.



navigator je napisao/la:
I jedan savet na kraju, ne oslanjaj se samo na "citate" iz knjiga, i da li je neko nesto rekao ili nije, nego pojuri svoje sopstveno iskustvo.
Ni jedan citat, ni jedna recenica ti nece nista znaciti, tj. nece imati energetsku vrednost za tebe, dok sam ne osetis na svojoj kozi, to mora da bude "telesno iskustvo", kako kazu.


Naravno. No teme koju smo se mi uhvatili teško da možemo opisivat iz prvog lica ;-). Ja ne kažem da je sve u CC knjigama "Sveta Biblija" i "uklesano u kamen", no stvari i ljudi koji iznose svoje viđenja u njima ipak nose neku veću težinu nego što je nosi član foruma, obično. Obično je tako, iako nemora bit, no u ovom slučaju za mene jest, barem zasada (joj koja kobasica od rečenice :D )

navigator je napisao/la:
I zato jos jednom savet svima, da umesto sto previse razmisljaju o svemu ovom i gube se u spiralama znacenja..krenu da rade ono sto treba da rade, tj. da se disciplinuju, rekapituliraju, rade vezbe, nameravaju pomeranje skupne tacke, tragaju po sebi, trude se da zaustavljaju unutrasnji dijalog, prekidaju sa svakodnevnim rutinama...ali pre svega toga - da odluce sta zele od svog zivota, ili ako je lakse - sta ne zele.


Naravno, ovo potpisujem. ;-)

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 17, 2009 5:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
lone_bird je napisao/la:
Citat je potreban da vidimo dal Don Huan misli da je to tako ili ti osobno misliš da je to tako. Razlika postoji. Osobno mišljenje ima svoje mjesto "pod suncem" i oko njega se daju izvuć vrijedna polemiziranja i zaključci, no često i ne vrijedi puno. Imaš moj post u generalnoj diskusiji i temu o osobnom mišljenju i koliko mislim da ono vrijedi.


Kako mislis "osobno misljenje"?
U vezi ovih stvari ne postoji "osobno misljenje", postoji samo ono kako stoje stvari, tu ne moze da bude previse odstupanja, niti "osobnih misljenja" to je isto kao kad bi bilo "osobnih misljenja" o tome da li Sunce izlazi na Istoku ili mozda ne. Oko toga rasprava ne postoji, isto je i u vezi ovih stvari.
Tako da nije vazno da li je to rekao Don Juan, neki drugi nepoznati indijanac-shaman, ili neko sa ovog foruma. Koja je razlika, posto kazes da je ima..tj. kojim sistemom odvajas sta koliko vredi..?

lone_bird je napisao/la:
navigator je napisao/la:
Vezano za to da ratniku "niko ne moze garantovati da ce ziveti i sekund duze"...postoji deo u jednoj od knjiga u kome upravo ovu temu raspravljaju Don Juan i Karlos.
Posle dosta rasclanjivanja, uglavnom, Karlos ga na kraju pita, parafraziram, "a sta ako te u toj ulici ceka neko krisom sa puskom da te ubije" u stilu, a da ti o tome prethodno pojma nemas...Don Juan mu odgovara "Pa, jednostavno necu ici tom ulicom".

To je odgovor na tvoje pitanje.


Znam za taj primjer no on ne dokazuje ništa s tvoje strane.


Pa, ne dokazuje nista vise od onoga sto je trebalo da dokaze, a to je da je besprekorni ratnik uvek u kontroli nad svojim zivotom, u komunikaciji sa duhom i svojim dvojnikom, i da moze da izbegne sve svetovne okolnosti koje mogu da budu potencijalna opasnost za njegovu svest, naravno, ako je zapisano da ce ga to nesto ubiti, onda mu ni sva njegova moc nece pomoci, ali poenta je bila da moze da izbegne sve svetovne prepreke koje mu se eventualno nadju na putu.

lone_bird je napisao/la:
navigator je napisao/la:
Don Juan objasnjava da bi on, za razliku od njega (Karlosa), posto je besprekorni ratnik i posto je dostigao svoju sveukupnost, imao sansu da se izvuce, zgusnjavajuci svoju energiju u sekundi i pomerajuci skupnu tacku, i samim tim, izbegavajuci smrt.
Vrlo prosto, tj. ne toliko tesko da se razume.


Ista stvar i ovdje. Što je čovjek više na putu znanja, što je njegov stupanj samospoznaje i unutranje moći veći, to je veći i skup stvari na koje može utjecat. Njegovi "alati" kojima raspolaže su nemjerljivo veći i nevjerovatniji od "alata" kojima raspolaže običan čovjek, no još uvijek su samo "alati", shvaćaš? Dakle on može utjecat na puno više stvari nego obični čovjek, no ipak ne može na sve, barem ne u početku (a ni u sredini, a ni pred kraj...) :)


"Samo alati" ? :) pa kao sto vidis, ti "samo alati" mogu vrlo da ti spasu zivot, tako da ih ja ne bih zvao "samo", niti bilo kako drugacije nipodastavao. Poenta je bila da shvatis, da ipak postoji mogucnost i da nije samo do slucaja ili okolnosti, jer besprekorni ratnik silinom svoje namere i svesti itekako utice na dogadjaje.

lone_bird je napisao/la:
navigator je napisao/la:
Mislim da je sad svima jasno sta bi bilo sledece...
Naravno to, da i iz ovog sna, mozemo da pomerimo skupnu tacku i odemo negde drugde, ali ne pre nego sto postignemo istu fluidnost skupne tacke koju prirodno imamo u snovima, ali ovde sa namerom i kontrolom, tj. integritetom, i naravno svim ostalim sto bi nas cinilo spremnim.
Sta tako nesto iziskuje, svima je jasno.


Razumijem što pričaš, no udaljili smo se od teme. Cijela rasprava je nastala zato što sam ja rekao da ljudi pre lako prihvaćaju teme i istine koje bi željeli čut i vjerovat, što je istina i ne samo u ovom primjeru.


To je istina i u ovom primeru..? :) Objasni mi.

lone_bird je napisao/la:
U knjigama CC iznesen je samo jedan način zadržavanja svijesti nakon fizičke smrti. To je objašnjeno vrlo striktno i vrlo nedvosmisleno. Nigdje nije spomenuta ni iznesena nikakva druga mogućnost.


Ovde mi se isto cini da ti nesto izmice, tako da objasni malo o kom "jedinom nacinu zadrzavanja svesti" mislis, pa da ti olaksam jos malo, posto si i tu izgleda u krivu.

lone_bird je napisao/la:
navigator je napisao/la:
I jedan savet na kraju, ne oslanjaj se samo na "citate" iz knjiga, i da li je neko nesto rekao ili nije, nego pojuri svoje sopstveno iskustvo.
Ni jedan citat, ni jedna recenica ti nece nista znaciti, tj. nece imati energetsku vrednost za tebe, dok sam ne osetis na svojoj kozi, to mora da bude "telesno iskustvo", kako kazu.


Naravno. No teme koju smo se mi uhvatili teško da možemo opisivat iz prvog lica ;-).


Zasto ne bi mogli, ne razumem.

lone_bird je napisao/la:
Ja ne kažem da je sve u CC knjigama "Sveta Biblija" i "uklesano u kamen", no stvari i ljudi koji iznose svoje viđenja u njima ipak nose neku veću težinu nego što je nosi član foruma, obično. Obično je tako, iako nemora bit, no u ovom slučaju za mene jest, barem zasada


Sta ako su "ljudi koji iznose svoja viđenja u knjigama" clanovi foruma, sta ces onda? :)

Ili ti nesto ponovo mozda "garantuje" da nisu? :) Vrlo zanimljivo, kao i sve vrste predrasuda koje imaju "obicni" ljudi.

Objasni mi i sta znaci "clan foruma" i sta to sve podrazumeva, sem da iz nekog razloga ono sto iznosi nema tezinu..? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 17, 2009 9:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
navigator je napisao/la:
Kako mislis "osobno misljenje"?
...
Tako da nije vazno da li je to rekao Don Juan, neki drugi nepoznati indijanac-shaman, ili neko sa ovog foruma. Koja je razlika, posto kazes da je ima..tj. kojim sistemom odvajas sta koliko vredi..?


Nije važno, ako govore iste stvari. Ponekad mi se čini da ti uopće ne čitaš ono što ja pišem nego samo koristiš priliku da kažeš ono što ti je na umu. Jer nisam primjetio da se mi nešto puno sporimo i imamo izrazito različita mišljenja, više kao da pričamo o istim stvarima ali na drugačiji način. Što samo po sebi nije loše no gubimo puno vremena na gluposti.




navigator je napisao/la:
Pa, ne dokazuje nista vise od onoga sto je trebalo da dokaze, a to je da je besprekorni ratnik uvek u kontroli nad svojim zivotom, u komunikaciji sa duhom i svojim dvojnikom, i da moze da izbegne sve svetovne okolnosti koje mogu da budu potencijalna opasnost za njegovu svest, naravno, ako je zapisano da ce ga to nesto ubiti, onda mu ni sva njegova moc nece pomoci, ali poenta je bila da moze da izbegne sve svetovne prepreke koje mu se eventualno nadju na putu.


Očito je da različito definiramo neke pojmove. Ja s ovim tvojim "uvijek" imam problema, jer to ne može bit tako. A ne može jer nema te sile koja nam može garantirat da ćemo živjet i sekundu duže. Jer nemamo utjecaja na polje svih neostvarenih mogućnosti u nagualu i nemamo načina da uspostavimo apsolutnu kontrolu nad svakim aspektom svoga života. Da li ratnik u završnoj fazi svog boravka na zemlji, kad je njegova svijest iskaljena do savršenstva to može ili ne, o tome bi se mogli sporit, možda, no u praktičnom smislu i u smislu ove rasprave to je nebitno, a pogotovo je nebitno za nas, članove ovog foruma. Ratnikova moć u krajnjoj fazi je nevjerovatna ali nije apsolutna. I nad popom ima pop. A ti kažeš da osobno mišljenje nije važno i da sunce uvijek izlazi na istoku.

Gdje izlazi ovo sunce, na istoku ili zapadu? ;-)


navigator je napisao/la:
Poenta je bila da shvatis, da ipak postoji mogucnost i da nije samo do slucaja ili okolnosti, jer besprekorni ratnik silinom svoje namere i svesti itekako utice na dogadjaje.


Naravno, ali moja poanta je bila da ti shvatiš da niti jedna kontrola, ma kako velika bila nije savršena i da niti jedna ratnička moć, ma kako velika bila, nije apsolutna. Nagual nas uvijek nadilazi, ma kako veliki uspjeli postat. Nema niti jedne sile na ovom svijetu koja ti može zagarantirat da ćeš živjet i jedan sekund duže od SAD. Shvaćaš? Nije teško, zbilja ;-). Gdje smo ono rekli da izlazi ovo sunce onda ... :mrgreen:



navigator je napisao/la:
To je istina i u ovom primeru..? :) Objasni mi.



Pročitaj ponovo moju prvu poruku na koju si se javio.


navigator je napisao/la:
Ovde mi se isto cini da ti nesto izmice, tako da objasni malo o kom "jedinom nacinu zadrzavanja svesti" mislis, pa da ti olaksam jos malo, posto si i tu izgleda u krivu.


Siguran sam da tako "izgleda" ;-).
Govorim naravno o "PRAVILU NAGUALA", direknoj uputi od Orla, koja je iznesena u knjizi "Orlov dar", naravno. Sad da sam učitelj i da smo u školi zadao bi ti zadatak da ga deset puta ispišeš na ploči ;-). Radi se o tome da je u trenutku napuštanja ovog svijeta SEDAMNAEST nagualovih ljudi ukupno u grupi. Ne jedan, ne dva, ne osam. Nego sedamnaest. Pojedinci dakle, da ponovimo, nemaju nikakve šanse.

Našao sam jedan izgleda izvrstan forum sa postom sa točnom problematikom oko koje raspravljamo ovdje pa ti preporučujem i tebi i svima ovdje da ga pročitaju vrlo pažljivo, što ću naravno napravit i sam.

http://www.ucenjedonhuana.com/forum/vie ... p?f=9&t=24



navigator je napisao/la:
Zasto ne bi mogli, ne razumem.


Jer nismo niti umrli niti napustili ovaj svijet, a dopustit ćeš da pretpostavim da su nam ratničke mogućnosti prilično bijedne i da nas čeka jako veliki posao ;-)


navigator je napisao/la:
Sta ako su "ljudi koji iznose svoja viđenja u knjigama" clanovi foruma, sta ces onda? :)


Mislim da u Sonori prije 40 godina nije bilo ADSLa.
;-)

navigator je napisao/la:
Ili ti nesto ponovo mozda "garantuje" da nisu? :) Vrlo zanimljivo, kao i sve vrste predrasuda koje imaju "obicni" ljudi.


Zanimljiva su i kriva shvaćanja "običnih" ljudi kao i navika da trče pred rudo, isto :-D

navigator je napisao/la:
Objasni mi i sta znaci "clan foruma" i sta to sve podrazumeva, sem da iz nekog razloga ono sto iznosi nema tezinu..? :)


Htio sam reć da su nam učenja Don Huana donijela puno korisnih stvari u tehnikama, metodama, u razumijevanju svijeta u kojem živimo i u mogućnostima duhovne samospoznaje. Nisam tvrdio da je nemoguće da riječi nekog ovdje na forumu imaju veću težinu nego riječi Don Huana, samo da je to malo vjerovatno.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 18, 2009 4:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Ne, vidi, poenta je da si ti izgledao malo depresivno sa svojim "nema sanse" , "nema sile" i slicnim raspolozenjima, zato sam i dosao da napisem da nije sve tako obeshrabrujuce i dao sam primere gde se vidi da ipak "ima sile" i da cela stvar dosta vise zavisi od ratnika nego sto bi to neko rekao posle tvojih pesimisticnih linija. Znaci, nije istina da nema sile, ratnik je sila i snagom svoje svesti i namere itekako utice na dogadjaje i okolnosti oko sebe.
Isto tako, nije istina ovo poslednje sto si rekao -

lone_bird je napisao/la:
nemamo načina da uspostavimo apsolutnu kontrolu nad svakim aspektom svoga života


Naravno da imamo, i to apsolutnije nego sto mozes da zamislis :)

lone_bird je napisao/la:
Nema niti jedne sile na ovom svijetu koja ti može zagarantirat da ćeš živjet i jedan sekund duže od SAD.


Da, nema, ali to ne znaci da nije u tvojoj moci da napravis najbolje sto mozes od onoga sto se desava, i da netaknut izbegnes neke situacije koje bi za obicnog coveka znacile kraj. Ti nipodastavas takvu snagu, a ona je sve samo ne mala. To sto je na kraju svih krajeva, nagual uvek ispred nas, nema nikakve veze, i ne umanjuje ni trunku znacaj takve siline svesti i kontrole nad svojim zivotom o kojoj pricam, a sto iz tvojih redova izgleda kao nebitno.

Ovo je tvoja prva poruka na koju sam se javio (jer je bila apsolutno netacna)

lone_bird je napisao/la:
No koliko ja znam, nigdje se u CC knjigama nije spominjala mogućnost zadržavanja svijesti i nakon smrti. Drugim riječima, ratnik ili ne ratnik, rekapituliran ili ne, umire za stalno i zauvijek, bez iznimke. To što rekapitulacijom vraćamo Orlu ono što on hoće na mijenja stvar.


ali svejedno, ne vidim nikakvu vezu sa onim sto sam te pitao, posle ovog citata

lone_bird je napisao/la:
Cijela rasprava je nastala zato što sam ja rekao da ljudi pre lako prihvaćaju teme i istine koje bi željeli čut i vjerovat, što je istina i ne samo u ovom primjeru.


Dakle, sta je istina..i u kom primeru?

lone_bird je napisao/la:
Govorim naravno o "PRAVILU NAGUALA", direknoj uputi od Orla, koja je iznesena u knjizi "Orlov dar", naravno. Sad da sam učitelj i da smo u školi zadao bi ti zadatak da ga deset puta ispišeš na ploči Wink. Radi se o tome da je u trenutku napuštanja ovog svijeta SEDAMNAEST nagualovih ljudi ukupno u grupi. Ne jedan, ne dva, ne osam. Nego sedamnaest. Pojedinci dakle, da ponovimo, nemaju nikakve šanse.


Gresis, ovaj, gresis silno sine.

Jel ti je palo na pamet da pravilo mozda vise ne vazi?

Zamisli, ne vazi! Kako zeznuto za um koji to nigde nije procitao..? :)

Kao sto sam ti rekao, umesto sto sve ovo filtriras samo na intelektualnom nivou, znaci iz podrucja razuma, koje je usput, jako malo i usko, i ovo nije njegov match...ako jednog dana odlucis da krenes tim putem, i dobijes iskustvo za sebe, sve ce ti biti mnogo jasnije i neces se vezivati striktno samo za ono sto si procitao u knjigama. Nije poenta da studiras knjige i znas svaki citat napamet, vec da sve sto si tamo nasao licno proveris.

Kreni da rekapituliras i sve ono sto je vec napisano, ako te ove stvari stvarno zanimaju...poenta je da osetis na svom telu sve sto si nasao u knjigama (naravno i vise od toga), jer ce tek tad to imati smisla. Batali intelektualnu masturbaciju, od toga neces imati nista, isto vazi i za osobu koja je napisala post koji si linkovao, i sve slicne pesnike koji imaju problem da razumeju stvari do kraja. Nazalost, takva je ogromna vecina, intelektualnih masturbatora, koji pre nego zakorace u reku, hoce da budu sigurni da ih cipele cekaju sa druge strane, kao sto je negde receno. Ali to ne ide tako.

lone_bird je napisao/la:
navigator je napisao/la:
lone_bird je napisao/la:

No teme koju smo se mi uhvatili teško da možemo opisivat iz prvog lica


Zasto ne bi mogli, ne razumem.


Jer nismo niti umrli niti napustili ovaj svijet, a dopustit ćeš da pretpostavim da su nam ratničke mogućnosti prilično bijedne i da nas čeka jako veliki posao


Prvo, zasto mislis da neko mora da umre, da bi ovu temu "mogao opisivati iz prvog lica"?

Drugo, naravno da ti dopustam da pretpostavljas sta god hoces, pretpostavke su nebitne.

Ali, neke stvari koje cak ni ne pretpostavljas, nego iz nekog razloga podrazumevas, su mozda netacne.
Kako si siguran npr. da ja nisam napustio ovaj svet?

lone_bird je napisao/la:
navigator je napisao/la:
lone_bird je napisao/la:

no, stvari i ljudi koji iznose svoje viđenja u njima ipak nose neku veću težinu nego što je nosi član foruma, obično. Obično je tako, iako nemora bit, no u ovom slučaju za mene jest, barem zasada


Sta ako su "ljudi koji iznose svoja viđenja u knjigama" clanovi foruma, sta ces onda?


Mislim da u Sonori prije 40 godina nije bilo ADSLa.


A ja mislim da nekim cudom nisi shvatio sta sam pitao.. :)

Jel ovaj forum postojao pre 40 godina, bilo gde? Izgleda da ne.
I izgleda da nije bilo jasno da ja pricam o sada.

Dakle, da probam jos jednom...Sta ako su "ljudi koji iznose svoja viđenja u knjigama" clanovi foruma?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 18, 2009 11:22 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pravilo se brine samo za sebe, da globalna svijest raste...
Ne preza čak ni pred knjigom "Orlov Dar". :evil3:

Pravilo je globalno ispoljavanje duha na neki način, nepokolebljiva namjera usađena u orlove emanacije, a izvire iz kolektivne svijesti. Bezvremenski se namješta za svaku moguću situaciju.
Treba samo eto netko svjedočiti što se dešava, za povratnu vezu. Taj svjedok je ujedno i provodnik duha.
Uvrnut svijet smo napravili, preglup je da bi ga duh percipirao direktno, mora biti kroz naše oči.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 18, 2009 5:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
navigator je napisao/la:
Ne, vidi, poenta je da si ti izgledao malo depresivno sa svojim "nema sanse" , "nema sile" i slicnim raspolozenjima, zato sam i dosao da napisem da nije sve tako obeshrabrujuce i dao sam primere gde se vidi da ipak "ima sile" i da cela stvar dosta vise zavisi od ratnika nego sto bi to neko rekao posle tvojih pesimisticnih linija.


Izgledalo je to malo depresivno TEBI. Ako je na tebe djelovalo tako, ne znači da na druge ima isti učinak. Za mene je beskrajno depresivnije vidjet ljude koji u biti nemaju pojma kako tumače riječi osoba koje su tisuću puta besprijekorniji i iskusniji ratnici nego bi oni ikad mogli bit kako ih je volja i kako im najbolje zvuči. Ako je naša sudbina smrt a jest (nemoj mi sad molim te reći da je i to pravilo promjenjeno ;-)), radije ću je gledat u oči i znat kamo idem nego ću sam sebe ljuljuškat ružičastim snovima. Gledat na svoj život kao na nešto na što možeš totalno utjecat i bit apsolutno zadovoljan sobom za mene je opasno i ... "ne ratnički". Ratnik je svjestan da je prah i da je svaki njegov sekund ovdje poklon na kojem mora bit beskrajno zahvalan. Iz toga izvire njegova snaga na koju se ti rado pozivaš. Ti kažeš da je način na koji ja postavljam stvari depresivan i obeshrabrujuć, a ja ti kažem da je način na koji TI postavljaš stvari za mene još gori. Bit uljuljan u svoju moć kontrole i pameti je krajnje blesavo, za moj pojam.

No opet, to je samo moje mišljenje.


navigator je napisao/la:
lone_bird je napisao/la:
nemamo načina da uspostavimo apsolutnu kontrolu nad svakim aspektom svoga života


Naravno da imamo, i to apsolutnije nego sto mozes da zamislis :)

lone_bird je napisao/la:
Nema niti jedne sile na ovom svijetu koja ti može zagarantirat da ćeš živjet i jedan sekund duže od SAD.


Da, nema, ali to ne znaci [cut]


Očito nam se terminologija razlikuje. Za MENE ako "Nema niti jedne sile na ovom svijetu koja ti može zagarantirat da ćeš živjet i jedan sekund duže od SAD" znači da nemaš apsolutnu kontrolu nad svakim aspektom svoga života, a za TEBE to nije tako.

navigator je napisao/la:
... da nije u tvojoj moci da napravis najbolje sto mozes od onoga sto se desava, i da netaknut izbegnes neke situacije koje bi za obicnog coveka znacile kraj. Ti nipodastavas takvu snagu, a ona je sve samo ne mala. To sto je na kraju svih krajeva, nagual uvek ispred nas, nema nikakve veze, i ne umanjuje ni trunku znacaj takve siline svesti i kontrole nad svojim zivotom o kojoj pricam, a sto iz tvojih redova izgleda kao nebitno.


Izgleda tebi, mada nije tako. U biti ja sam samo iznosio činjenice (ili barem ono što vjerujem da su činjenice) No pošto ti vjeruješ da je pravilo promjenjeno (čekaj čekaj, još ćemo se vratit na ovu temu ;-)) onda su takve priče za tebe, koji je u apsolutnoj kontroli svakog aspekta svojeg života naravno, mračne i depresivne. Za mene kojem glava visi uvijek o koncu i kojem je smrt uvijek s lijeve strane, ne dužini dohvata ruke, to zvuči sasvim normalno i razumno. Dakle gledamo na te stvari sa različitih pozicija pa nije nikakavo čudo da nam se mišljenja razlikuju.


navigator je napisao/la:
ali svejedno, ne vidim nikakvu vezu sa onim sto sam te pitao, posle ovog citata. Dakle, sta je istina..i u kom primeru?


navigator (napisa):
Rekapitulacijom "isporucujemo" ono sto treba, i na kraju imamo sansu da zadrzimo svest tj. zivotnu snagu, i odemo dalje.

lone_bird (napisa):
E vidiš, ovo vidim kao debeli kamen spoticanja na ovom forumu a i uopće. Razlozi za to su samorazumljivi, jer nitko ne voli umrijeti.

Dakle ljudi su općenito skloni prihvatit istine koje su povoljne po njih. Svi govore o rekapitulaciji i lako pamte citate u kojima znači da je to prvi korak do oslobođenja no ove ostale, zajebane korake, rijetko spominju, ili ih kao ti otpisuju kao nepotrebne. Kad mi netko donosi vijest o šansi o "pobijedi smrti i vječnom blaženstvu" (kao ti sad ;-)) onda je to za mene obično razlog za uzbunu i podizanje potenciometra za skepticizam za 100% ;-)

Takav sam, šta ću ;-)

navigator je napisao/la:
lone_bird je napisao/la:
Govorim naravno o "PRAVILU NAGUALA", direknoj uputi od Orla, koja je iznesena u knjizi "Orlov dar", naravno. Sad da sam učitelj i da smo u školi zadao bi ti zadatak da ga deset puta ispišeš na ploči Wink. Radi se o tome da je u trenutku napuštanja ovog svijeta SEDAMNAEST nagualovih ljudi ukupno u grupi. Ne jedan, ne dva, ne osam. Nego sedamnaest. Pojedinci dakle, da ponovimo, nemaju nikakve šanse.


Gresis, ovaj, gresis silno sine.

Jel ti je palo na pamet da pravilo mozda vise ne vazi?

Zamisli, ne vazi! Kako zeznuto za um koji to nigde nije procitao..? :)


Jesi li ti uopće svijestan izjava kojima ovako olako barataš? Meni se kao čini da nisi. Ja i ti smo sad, da povučem malu paralelu, ko dva vjernika u crkvi koji kleču i mole se a ti se prema meni okreneš i ispališ: Ej, znaš da je Isus zapravo umro a da je ono poslije na uskrsnuću, kao, došao zapravo njegov brat blizanac? MOOOOLIM!?!? Šta pričaš ti??

Prvo i prvo, mogao si odma u prvom postu vidjet na što ciljam pa odmah usmjerit temu na ovaj vrlo zanimljivi razgovorčić. Bilo bi nam lakše. Ne se mrcvariš sa mnom u 5 postova o očitim i temeljnim stvarima da bi na kraju, onako slučajno ispalio, Ej, pa one ne vrijede! Drugo, ispalit jednu izjavu ovakvog kalibra bez ikakve pripreme, u ovoj okolini i ovako mi se čini kao potpuno suludo. Pazi ti se nisi čak ni potrudio objasnit, elaborirat, iznijet svoj slučaj ni s jednim slovom. Ovo se čini ili kao totalna glupost s tvoje strane ili kao pothvat moćnog ratnika koji testira svoju kontroliranu ludost i samovažnost na ovaj način. Onda, što po srijedi kod tebe :-)? Brat blizanac kažeš? Kako? Otkud znaš? Pazi, ja još uvijek dozvoljavam mogućnost da si u pravu no volio bi da malo potkrijepiš taj svoj slučaj. Za promjene pravila znaš samo ti ili zna još netko? Otkud znaš zapravo? Nemoj se ljutit prijatelju al tvoj dosadašnji način na koji razgovaraš, logika i stvari kojima barataš i moć koja (ne)izlijeva iz tvojih riječi mi i ne ulijevaju baš pre veliko povjerenje. No opet, tko zna. Tko sam ja da to kažem :oops: Bog zna da i ja nisam kozna kakav ratnik a opet mogu pričat o nekim zanimljivim i teško shvatljivim stvarima i istinama. Ja ću ti dozvolit mogućnost da budeš u pravu, no obrazloži malo svoj slučaj, ako možeš.

navigator je napisao/la:
Kao sto sam ti rekao, umesto sto sve ovo filtriras samo na intelektualnom nivou, znaci iz podrucja razuma, koje je usput, jako malo i usko, i ovo nije njegov match...ako jednog dana odlucis da krenes tim putem, i dobijes iskustvo za sebe, sve ce ti biti mnogo jasnije i neces se vezivati striktno samo za ono sto si procitao u knjigama. Nije poenta da studiras knjige i znas svaki citat napamet, vec da sve sto si tamo nasao licno proveris.
***
Poenta je da osetis na svom telu sve sto si nasao u knjigama (naravno i vise od toga), jer ce tek tad to imati smisla.



Ma svaka čast, samo, nije ti palo na pamet da su te knjige OGROMNE? Da je u njima opisan život, znanje i iskustvo desetina različitih generacija ratnika. A i te knjige su opet samo kap u moru. Imam ja nešto iskustva i sve je to OK, no ti ovdje govoriš o mrrrvicu prevelikom području. Ne čini li ti se to malo bahato prijatalju? Tko ima vremena i energije za isprobat SVE tamo? Ako ti imaš, onda ti skidam kapu do poda.

navigator je napisao/la:
Kreni da rekapituliras i sve ono sto je vec napisano, ako te ove stvari stvarno zanimaju...


Rekapituliraju se isključivo osobe. Ili ja opet "griješim"?


navigator je napisao/la:
Prvo, zasto mislis da neko mora da umre, da bi ovu temu "mogao opisivati iz prvog lica"?



Ako netko želi opisivat napuštanje ovog svijeta iz prvog lica mora ga napustiti ili kroz smrt ili kroz ratnički Orlov način. Opet baratamo različitom terminologijom?


navigator je napisao/la:
Ali, neke stvari koje cak ni ne pretpostavljas, nego iz nekog razloga podrazumevas, su mozda netacne.
Kako si siguran npr. da ja nisam napustio ovaj svet?


Nisam siguran u ništa, no zar jesi? Kako to misliš "napustio"? Misliš "napustio" pa se onda vratio? Pojasni.


navigator je napisao/la:
A ja mislim da nekim cudom nisi shvatio sta sam pitao.. :)


A ja mislim da nismo mislili na iste knjige, zapravo još ne mislimo ;-)

navigator je napisao/la:
Dakle, da probam jos jednom...Sta ako su "ljudi koji iznose svoja viđenja u knjigama" clanovi foruma?


Dakle hoćeš reć dal bi cijenio člana foruma jednako kao Don Huana recimo, ako je i on napisao i objavio neku knjigu? Nije li odgovor očit? Ako bi me uspjela naučit i impresionirat slično kao i CC opus, onda pa naravno! ;-)

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 18, 2009 5:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
promatrač je napisao/la:

Pravilo je globalno ispoljavanje duha na neki način, nepokolebljiva namjera usađena u orlove emanacije, a izvire iz kolektivne svijesti. Bezvremenski se namješta za svaku moguću situaciju.


Mudro rečeno, shvaćam. Dakle za njih i za nas ne moraju vrijedit ista pravila. Ima smisla, samo za njih je to pravilo objavljeno i zapisano direktno. A je li za nas? Ono su znali točno što moraju napravit. Znamo mi?

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 18, 2009 5:28 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nema "oni" i "mi", sve to dođe na isto, samo "mi" nismo svjesni da smo i "oni".
"Oni" su svjesni da su "mi", zato smo sami sebi svjedoci i navigatori.

Jesi kad imao osjećaj kad gledaš okolo, da si sve to ti, ali baš sve?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 18, 2009 10:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
promatrač je napisao/la:
Nema "oni" i "mi", sve to dođe na isto, samo "mi" nismo svjesni da smo i "oni".
"Oni" su svjesni da su "mi", zato smo sami sebi svjedoci i navigatori.


Da, ali pazi. Pravilo je otkriveno direktno od Orla nagualima. Namjera ga je ispoljila kao fiksno i zadano pravilo u slučaju ratničkih grupa toltečkog tipa. Do nedavno nije bilo mogućnosti da ga se zaobiđe, ili je barem nije bilo u okviru ljudskog znanja. Mnoga pravila su "zadana" i nisu fleksibilna, ona su svugdje oko nas i sa njima se susrećemo svakodnevno. Čak i namjera kao rijeka pronalazi sebi put s najmanje otpora da bi se ostvarila. Pravila se ne krše, nego se namjera ostvaruje setovima drugih, naoko suprotnih pravila da se ostvari. Bitno je znati TOČNO što želiš. Što je opet direktno vezano uz stanje svijesti osobe koja namjerava. Dinamička priroda svijeta dozvoljava mogućnost da se jednom zadano pravilo promijenilo na neki način (kao što si ti lijepše objasnio), bilo bi nerazumno odbaciti mogućnost promjene, niti imamo pravo to učiniti. I same knjige CCa i širenje njegovog učenja je također dio višeg plana, ajmo ga tako nazvat. Svijet se mijenja. Takve se stvari ne događaju slučajno pa je, možda, promjena pravila o kojoj govori navigator vezena uz neko novo doba duhovnjašva i općenitu evoluciju ljudske svijesti mada je u takvim stvarima vrlo teško razlikovati žito od kukolja. Jer - mi za samo pravilo imamo neku vrstu dokaza ajmo ga tako nazvat, a za njegovu promjenu ga nemamo. Lijepo bi bilo vjerovat da nisu potrebne ratničke grupe za "finalno putovanje" no ja zasad nemam uvida u takvu stvar (što nije samo po sebi čudno) no nije mi bila prezentirana ni konzistentna logika za potvrđivanje navedene hrabre tvrdnje. Ah, to hell, glupo je o tome razbijat glavu, pa to neću učinit. Kad bude vrijeme, znat ću točno što treba. To nije uopće teško ;-)





promatrač je napisao/la:
Jesi kad imao osjećaj kad gledaš okolo, da si sve to ti, ali baš sve?


Ne baš tako, no uspio sam skužit da smo mi ko Xmeni. Svaki ima neki svoj set sposobnosti u kojima brilijira a totalni je tudum za sve ostalo ;-)

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 19, 2009 5:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
Na izlive egomanije ili gluposti, necu da odgovaram, tako da izvini zbog toga. Uzecu u obzir samo smislene stvari, cisto da te ne cudi ako nesto preskocim.
Ako se kojim slucajem savladas, pa pitas onako kako treba da pitas da bi dobio odgovor, nema problema.

Iz prvog dela, tvog poslednjeg obracanja meni, ovo je najvrednije i najdublje sto si rekao -

lone_bird je napisao/la:
No opet, to je samo moje mišljenje.


A ja ti zelim da probas da odes iza svog "misljenja", i saznas istinu. Kada znas istinu i govoris o njoj, onda to vise nije tvoje, niti bilo cije drugo "misljenje", to je jednostavno tako.
Znaci, onaj koji ima sustinsko znanje o necemu, ne moze nikad reci "to je samo moje misljenje"...jer je to isto kao da je rekao "nemam znanje".
Te dve stvari iskljucuju jedna drugu. Ako neko ima "samo misljenje" - nema znanje, i ako neko ima znanje, ne moze da ima "samo misljenje".

lone_bird je napisao/la:
Drugo, ispalit jednu izjavu ovakvog kalibra bez ikakve pripreme, u ovoj okolini i ovako mi se čini kao potpuno suludo.


Meni se isto cini prilicno suludo da neko prica o necemu, ili jos gore, duboko veruje u nesto sto nije ni trunku deo njegovog iskustva, niti je stvar priblizno proverio sam za sebe.

lone_bird je napisao/la:
Pazi ti se nisi čak ni potrudio objasnit, elaborirat, iznijet svoj slučaj ni s jednim slovom.


Pokazi mi to jedno slovo gde si se ti potrudio "objasnit, elaborirat, iznijet svoj slučaj" vezano za istu stvar, sem da si to procitao u knjizi..?

Sjajan elaborat, "pise u knjizi!" :)

Tako da, kada se ti budes potrudio da licno proveris ono sto si prethodno mislio vezano za ovu stvar, nazalost samo procitavsi iz knjige - eto mene sa malo vise od jednog slova.

lone_bird je napisao/la:
Ovo se čini ili kao totalna glupost s tvoje strane ili kao pothvat moćnog ratnika koji testira svoju kontroliranu ludost i samovažnost na ovaj način. Onda, što po srijedi kod tebe?


Ni jedno ni drugo.

lone_bird je napisao/la:
Za promjene pravila znaš samo ti ili zna još netko?


Zna svako ko je saznao.

lone_bird je napisao/la:
Nemoj se ljutit prijatelju al tvoj dosadašnji način na koji razgovaraš, logika i stvari kojima barataš i moć koja (ne)izlijeva iz tvojih riječi mi i ne ulijevaju baš pre veliko povjerenje.


Meni se cini da si ti ovde jedini koji se ljuti.

Probaj to da sredis, ne moze niko drugi da ti bude kriv zbog toga sto ne znas.

lone_bird je napisao/la:
Rekapituliraju se isključivo osobe. Ili ja opet "griješim"?


Ne, rekapitulira se sve.

Svaka situacija koje mozes da se setis, a koja je imala odredjen energetski kvalitet, nebitno da li su druge osobe ukljucene ili ne, svaka interakcija koje mozes da se setis, svaki osecaj kog mozes da se setis, ili u prevodu - bilo kog polozaja skupne tacke koga mozes da se setis. Skupna tacka se tokom zivota lagano rotira, i u svakom od tih polozaja se upisuju iskustva, osecaji i situacije vezane za odredjenu osobu i taj konkretan period. Tako da rekapitulacije znaci - setiti se sto vise polozaja skupne tacke, tj. iskustva koje je upisano u odredjenom polozaju.

Nije sve istog energetskog obima i inteziteta, ali sve se racuna. Najvrednije su stvari koje si skroz zaboravio, a do kojih mozda ipak dodjes u jednom trenutku, to je "slag na torti" sto se tice rekapitulacije, najveci podvig u tom smislu. Rekapitulira se sve. Rekapituliraju se svi vazni trenuci u dotadasnjem zivotu, u svakom smislu.
Da li je to neko jako emotivno iskustvo, ili samo neko vazno saznanje za tebe u odredjenom trenutku u vremenu, bilo sta sto je uticalo na tvoj zivot, i sto je eventualno formiralo tvoje ponasanje ili poimanje stvari kasnije u zivotu.
Ima mnogo vrsta iskustava, ali kao sto rekoh, sve se racuna. Rekapitulira se licno ponasanje kroz razne situacije, tada shvatis neke duboke obrasce koji su upravljali tvojim zivotom, i eventualno, ako odlucis, krenes da ih menjas...u sustini, rekapitulira se sve cega mozes i ne mozes da se setis. Ali rekapitulacija ne sluzi samo da se to iskustvo isporuci tamo gde treba, vec kroz nju saznajes stvari i dobijas uvide u nesto sto ranije nije bilo tako jasno..prvenstveno u samog sebe, a onda i sveta oko sebe. Postanes svestan mnogih stvari kojih nisi bio ranije...i opet, naravno ne samo ni to, vec jedna od najvaznijih stvari koje se desavaju tokom rekapitulacije, je da skupna tacka postaje fluidnija, zbog tih stalnih pomeranja u proslost i nazad, i to onda otvara dalje mogucnosti. Postoji hiljadu stvari koje su rezultat rekapitulacije, ali malo je ovo prostora za celu tu pricu.

lone_bird je napisao/la:
Ako netko želi opisivat napuštanje ovog svijeta iz prvog lica mora ga napustiti ili kroz smrt ili kroz ratnički Orlov način.


Ne, nismo pricali o opisivanju "napustanja ovog sveta" iz prvog lica, vec sam ti ja dao savet da se ne oslanjas samo na citate iz knjiga, nego da pojuris svoje sopstveno iskustvo, i da to mora da bude "telesno iskustvo" da bi imalo smisla. Dakle, bilo koja spoznaja, bilo sta, moras da osetis na svom telu. Ti si na to rekao..

lone_bird je napisao/la:
Naravno. No teme koju smo se mi uhvatili teško da možemo opisivat iz prvog lica. Ja ne kažem da je sve u CC knjigama "Sveta Biblija" i "uklesano u kamen"...


Dakle, "tema koje smo se uhvatili" nije bila "napustanje ovog sveta", vec uopsteno mojih par recenica o tome da sve mora da bude telesno iskustvo da bi imalo smisla.

Budi precizan.

Kako god...da bi pricao o svim ovim stvarima iz prvog lica, kao i za bilo sta drugo u zivotu - sve sto ti treba je iskustvo.
"Napustanje sveta" nije uslov.

lone_bird je napisao/la:
Dakle hoćeš reć dal bi cijenio člana foruma jednako kao Don Huana recimo, ako je i on napisao i objavio neku knjigu? Nije li odgovor očit? Ako bi me uspjela naučit i impresionirat slično kao i CC opus, onda pa naravno!


Hoces li ti ikad iz prve nesto razumeti? :)

Ne, hocu reci tacno ono sto sam napisao. Ti si pricao o CC knjigama i ljudima koji iznose svoja vidjenja u njima.

lone_bird je napisao/la:
Ja ne kažem da je sve u CC knjigama "Sveta Biblija" i "uklesano u kamen", no stvari i ljudi koji iznose svoje viđenja u njima ipak nose neku veću težinu nego što je nosi član foruma..


Dakle, ja te pitam, sta ako su ljudi koji iznose svoja vidjenja u tim knjigama, clanovi ovog foruma..?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 19, 2009 9:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
navigator je napisao/la:
Na izlive egomanije ili gluposti, necu da odgovaram, tako da izvini zbog toga. Uzecu u obzir samo smislene stvari, cisto da te ne cudi ako nesto preskocim.


Naravno prijatelju. Podrazumijeva se da onda istu stvar smijem napravit i ja ;-)

navigator je napisao/la:
Ako se kojim slucajem savladas, pa pitas onako kako treba da pitas da bi dobio odgovor, nema problema.


Na izjavu ovakvog tipa čovjek se može samo od srca nasmijati, pa to i činim :D


navigator je napisao/la:
A ja ti zelim da probas da odes iza svog "misljenja", i saznas istinu. Kada znas istinu i govoris o njoj, onda to vise nije tvoje, niti bilo cije drugo "misljenje", to je jednostavno tako.
Znaci, onaj koji ima sustinsko znanje o necemu, ne moze nikad reci "to je samo moje misljenje"...jer je to isto kao da je rekao "nemam znanje".
Te dve stvari iskljucuju jedna drugu. Ako neko ima "samo misljenje" - nema znanje, i ako neko ima znanje, ne moze da ima "samo misljenje".


Ti često vidim imaš potrebu ponavljat stvari koje su dobro poznate i nebitne za trenutnu situaciju. Znam ja za razliku osobnog mišljenja i istine i mislim da sam je lijepo elaborirao u onom dugačkom, dosadnom i kontroverznom postu na generalnoj diskusiji. U neku ruku, opet ću te morat zamolit da se ne ljutiš, no ti si poput nekog starog doktora koji puši dve kutije cigara dnevno a svima daje savjete kako je pušenje loše. Ti si taj koji je u raspravi vidio "obashrabrujuće" stvari, koje "poništavaju" ratnikovu moć i slobodnu volju, bla bla itd. a njih tamo nije bilo. Odnosno iznesene stvari mogle su se čitat iz sasvim drugog kuta no tvoj osobni stav/mišljenje odabralo ih je čitat iz samo jednog. Dakle i ti imaš osobno mišljenje o stvarima, što je i normalno jer bez osobnog mišljenja nema ni komunikacije. Dakle i ti nemaš znanje u neku ruku. To je OK i s moje strane se podrazumjeva, svi smo mi ponekad u istim govnima no ti trenutno ne nastupaš tako. Netko je mudar jednom rekao da je svaka komunikacija nesporazum. Kad bi svi ljudi ovdje imali dar da vide i osjete apsolutnu istinu uvijek ne bi bilo potrebe za postojanjem ovog foruma, riječima i bilo kakvom vrstom komunikacije. A mi jesmo ovdje i razgovaramo. Znači da to nije tako u našem slučaju. Ako želiš nastupat s povišene pozicije učitelja, u redu, dozvoljavam mogućnost no morat ćeš to i potkrijepit sa malo više od "to je tako i gotovo!", prijatelju.


navigator je napisao/la:
Meni se isto cini prilicno suludo da neko prica o necemu, ili jos gore, duboko veruje u nesto sto nije ni trunku deo njegovog iskustva, niti je stvar priblizno proverio sam za sebe.

***

Tako da, kada se ti budes potrudio da licno proveris ono sto si prethodno mislio vezano za ovu stvar, nazalost samo procitavsi iz knjige - eto mene sa malo vise od jednog slova.


Mogu se složit. No opet, knjige posejduju određeni kredibilitet. Ako sam na svojoj koži provjerio 20% napisanog i sve je bila totalna i očaravajuća istina, mogu u neku ruku pretpostavit (iako je to u drugu ruku glupo i nije potrebno, slažem se) da je istina i sve ostalo. Te knjige u mojim očima su uspjele izgradit kredibilitet. Ako mi tamo daju zadatak da se ponašam ratnički, rekapituliram i ubijam osobnu samovažnost, ja ću to onda i napraviti, makar i ne razumio ZAŠTO je to potrebno. Neću razumjet odmah ali ću razumjet KASNIJE. Razumiješ što hoću reć? Te knjige imaju kredibilitet a ali ti ga nemaš. Što ne znači da ga ne možeš imat no znači da ga još nisi uspio izgradit. Ja ne mogu odbacit stvari koje pričaš no isto tako ih ne mogu ni prihvatit. Shvaćaš? Ja ne kažem da si ti u krivu no nisi me uspio uvjerit. Ti imaš "suštinsko znanje" i poznaješ "istinu" o navedenim stvarima, što te stavlja u bolju poziciju od mene. Pa upotrijebi je! Namjeravaj! Još uvijek postoji šansa da iz ove rasprave izvučem nešto korisno. Vidiš li je? Jer je tamo. Inače bojim se da će ovo ostat samo još jedna prazna priča, a toga imamo već iovako.


navigator je napisao/la:
Rekapituliraju se svi vazni trenuci u dotadasnjem zivotu, u svakom smislu.


Orla zanimaju isključivo tvoja iskustva i tvoj način gledanja drugih ljudi, to ti je jasno? Moram priznat da je i meni u početku sličan način rekapituliranja pao na pamet no nisam bio siguran u njegovu učinkovitost pa ga nisam htio koristit. A i mislio sam tada da ukoliko ukoliko šamani toltečkog tipa nisu uvidjeli takvu primjenu tko sam pak JA da mijenjam dobro razrađen i efikasan način. Ti vidim nemaš tih problema.


navigator je napisao/la:
Dakle, ja te pitam, sta ako su ljudi koji iznose svoja vidjenja u tim knjigama, clanovi ovog foruma..?


Ništa. Što bi moglo bit? No ako znaju dobro objašnjavat i ako su takvi besprijekorni ratnici kao što su bili u knjigama onda će to bit dobrobit za sve nas ovdje. Javi mi kad se pojave. :wink:

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 19, 2009 3:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 07, 2007 6:04 pm
Postovi: 190
lone_bird je napisao/la:
navigator je napisao/la:
Na izlive egomanije ili gluposti, necu da odgovaram, tako da izvini zbog toga. Uzecu u obzir samo smislene stvari, cisto da te ne cudi ako nesto preskocim.


Naravno prijatelju. Podrazumijeva se da onda istu stvar smijem napravit i ja ;-)


Da, samo sto ponavljanje onoga sto je neko drugi rekao bez ikakvog smisla ili pokrica, je jedan od jeftinijih pokusaja odbrane svog milog ega.

Ali tako funkcionisu lone_flyers.

lone_bird je napisao/la:
navigator je napisao/la:
Ako se kojim slucajem savladas, pa pitas onako kako treba da pitas da bi dobio odgovor, nema problema.


Na izjavu ovakvog tipa čovjek se može samo od srca nasmijati, pa to i činim :D


Ili da ima malo vise energije, mozda stvarno moze da pokusa da se savlada i odupre letacima.

navigator je napisao/la:
A ja ti zelim da probas da odes iza svog "misljenja", i saznas istinu. Kada znas istinu i govoris o njoj, onda to vise nije tvoje, niti bilo cije drugo "misljenje", to je jednostavno tako.
Znaci, onaj koji ima sustinsko znanje o necemu, ne moze nikad reci "to je samo moje misljenje"...jer je to isto kao da je rekao "nemam znanje".
Te dve stvari iskljucuju jedna drugu. Ako neko ima "samo misljenje" - nema znanje, i ako neko ima znanje, ne moze da ima "samo misljenje".


lone_bird je napisao/la:
U neku ruku, opet ću te morat zamolit da se ne ljutiš, no ti si poput nekog starog doktora koji puši dve kutije cigara dnevno a svima daje savjete kako je pušenje loše.


Nemoj da se ljutis, ali naravno da bih morao da budem u jako bednom stanju ako bi bilo sta iz tvojih postova moglo da me naljuti, tako da ne brini za mene, sredi svoje lutkice zbog kojih ovde treperis.

Kao sto rekoh, ovde si ocigledno ti jedini koji se ljuti, tako da umesto sto pokusavas da se odbranis, bolje upotrebi tu energiju da ne dodjes u tako bedno stanje, kao u poslednja dva velika odgovora.

lone_bird je napisao/la:
Ti si taj koji je u raspravi vidio "obashrabrujuće" stvari, koje "poništavaju" ratnikovu moć i slobodnu volju, bla bla itd. a njih tamo nije bilo. Odnosno iznesene stvari mogle su se čitat iz sasvim drugog kuta no tvoj osobni stav/mišljenje odabralo ih je čitat iz samo jednog. Dakle i ti imaš osobno mišljenje o stvarima, što je i normalno jer bez osobnog mišljenja nema ni komunikacije. Dakle i ti nemaš znanje u neku ruku.


Ne, ti si jednostavno napisao par neistina, ja sam se javio zbog drugih ljudi koji bi to mogli procitati, i pogresno shvatiti. Ja nemam problem s tim.

lone_bird je napisao/la:
Kad bi svi ljudi ovdje imali dar da vide i osjete apsolutnu istinu uvijek ne bi bilo potrebe za postojanjem ovog foruma, riječima i bilo kakvom vrstom komunikacije.


Da, ja se tome i nadam, kao sto sam svima i pozeleo pre par godina ovde.

lone_bird je napisao/la:
navigator je napisao/la:
Rekapituliraju se svi vazni trenuci u dotadasnjem zivotu, u svakom smislu.


Orla zanimaju isključivo tvoja iskustva i tvoj način gledanja drugih ljudi, to ti je jasno? Moram priznat da je i meni u početku sličan način rekapituliranja pao na pamet no nisam bio siguran u njegovu učinkovitost pa ga nisam htio koristit. A i mislio sam tada da ukoliko ukoliko šamani toltečkog tipa nisu uvidjeli takvu primjenu tko sam pak JA da mijenjam dobro razrađen i efikasan način. Ti vidim nemaš tih problema.


Prvo, odgovor na ovo pitanje vec imas u istom pasusu gde sam pricao o rekapitulaciji, tako da citaj pazljivo.

Drugo, ne, Orla ne zanima "tvoj nacin gledanja drugih ljudi" cak stavise, jako ga zabole. Orla zanima tvoje iskustvo, u svakom smislu. A sam "nacin na koji ti gledas druge ljude" tu nije nikakav prioritet, naprotiv, totalno nebitna stvar u smislu Orla.

Dakle, kao sto sam vec rekao, u rekapitulaciji se ne radi samo o tome "sta Orla zanima", rekapitulacija ima mnogo vise namena od samog isporucivanja iskustva Orlu.

lone_bird je napisao/la:
navigator je napisao/la:
Dakle, ja te pitam, sta ako su ljudi koji iznose svoja vidjenja u tim knjigama, clanovi ovog foruma..?


Ništa. Što bi moglo bit? No ako znaju dobro objašnjavat i ako su takvi besprijekorni ratnici kao što su bili u knjigama onda će to bit dobrobit za sve nas ovdje. Javi mi kad se pojave. :wink:


Ne, ja sam pitao sta bi bilo ako su oni clanovi foruma i vec pisu ovde? Sta bi onda bilo sa tvojom izjavom?
Ti iz raznoraznih predrasuda za "clanove foruma" podrazumevas da njihova rec ima manju tezinu od ljudi iz knjiga, a, na primer, neki od "clanova foruma" su upravo ljudi iz tih knjiga. Sta onda?
Sem da probas da se izboris sa svojim predrasudama koje ogranicavaju u svakom smislu, i koje ce te nekad odvesti u mnogo opasnije zablude.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 19, 2009 7:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
navigator je napisao/la:
Da, samo sto ponavljanje onoga sto je neko drugi rekao bez ikakvog smisla ili pokrica, je jedan od jeftinijih pokusaja odbrane svog milog ega.

Ali tako funkcionisu lone_flyers.


Zapravo htio sam ti kroz humorističan ton ukazati da nisi ni ti imun na stvari koje pokušašav potkazati. Vlasita necjelovitost i nesavršenost nije problem, ukoliko je se na uzima kao apsolut i ukoliko ju se ne uzdiže na pijadestal. Ja ovdje nemam volje ni vremena da se s tobom natežam na zajedljiv i djetinjasti način koji pokušavaš nametnut. Nisam ni u kom pogledu savršen no za takvo što osjećao bi se stvarno glupo. Što te u biti natjeralo da okreneš priču na ovakav način? Jesam li te negdije povrijedio, bio netaktičan ili odveć direktan? Ako sam ti rekao da mi ne izgledaš pre uvjerljivo za revolucionarne poglede koje propagiraš rekao sam ti istinu, barem onakvu kakva je s moje strane. Možda ne mislim da si ti JAKO loš nego su tvoji pogledi malo PREJAKO revolucionarni. Ne znači da je to tako al meni tako izgleda. Odmah sam se ispravio i rekao da i ne moram bit u pravu. Čemu onda frka? Moramo li stvari uzimat tako osobno?

Reci gdje misliš da sam pogriješio i da nisam bio u redu pa ćemo to pokušat izgladit. Jer je ovo zbilja blesavo.

navigator je napisao/la:
Ne, ti si jednostavno napisao par neistina, ja sam se javio zbog drugih ljudi koji bi to mogli procitati, i pogresno shvatiti. Ja nemam problem s tim.


Pazi, ovo je forum koji znamo kako se zove i ne čemu je temeljen. Što samo po sebi ne mora ništa značit ali ipak znači, barem malo. Ti osporiš jednu od temeljnih istina iznesenih tamo; Ja ostanem u šoku i paf :shock: ! Kažem ti OK, moguće je I guess, možeš li malo više o tome molim te?! a ti : ništa. Nada. Niente. Muk.

Drugo, ispališ neku foru tipa: "Šta, zar misliš da ja ne mogu iz prvog lica pričat o napuštanju svijeta? Pa možda sam ga i napustio!" Ja: Uau, pa šta ja znam, jesi li? Odgovor: ništa. Muk.

Zašto se suzdržavaš od zanimljivih stvari a obrušavaš se na budalaštine? Nije li ovo mjesto gdje dijelimo iskustva i mišljenja u pozitivnom tonu. Ne moramo se uvijek slagat. Možemo iznosit i neslaganje s nekim stvarima ili u knjigama ili ovdje iznesenima no u tom slučaju logično bi bilo pretpostavit da imamo nešto smisleno reć u obranu stvari koje iznosimo. Ma ne moramo ni to, dovoljno je reć; ljudi ne mogu vam to objasnit dobro zbog toga i toga, teško mi je to pretočit u riječi, ma bilo što.

Bilo što samo ne ovo.


navigator je napisao/la:
Drugo, ne, Orla ne zanima "tvoj nacin gledanja drugih ljudi" cak stavise, jako ga zabole. Orla zanima tvoje iskustvo, u svakom smislu. A sam "nacin na koji ti gledas druge ljude" tu nije nikakav prioritet, naprotiv, totalno nebitna stvar u smislu Orla.


Dozvoli da izrazim totalno neslaganje s ovim. Zapravo moje viđenje situacije je dijametralno suprotno svakoj rečenici i svakoj tvojoj misli iznesenoj u gornjem pasusu.

Dakle netko od nas dvojice je definitivno u krivu ovdje.

navigator je napisao/la:
Dakle, kao sto sam vec rekao, u rekapitulaciji se ne radi samo o tome "sta Orla zanima", rekapitulacija ima mnogo vise namena od samog isporucivanja iskustva Orlu.


Ja bi to rekao ovako: Ono "Šta Orla zanima" je primarna svrha rekapitulacije. Ostalo su popratni efekti.


navigator je napisao/la:
Sem da probas da se izboris sa svojim predrasudama koje ogranicavaju u svakom smislu, i koje ce te nekad odvesti u mnogo opasnije zablude.


Ma nisi me dobro razumio. Nastojim ne imat predrasude prema nikome i uvjek ostajat otvorena uma. Ima ovdje na forumu sjajnih ljudi, svježih novih znanja i izvrsnih savjeta sam tu pokupio i o sanjanju i o svemu ostalome. No većina nas u praksi je još uvijek vrlo daleko od onoga što su napravili i postizali šamani toltečkog tipa. Stvar je u tome da se mnogi napredniji početnici pre lako oduševe "fantastičnim" stvarima koje su postigli (jer one i jesu fantastične u neku ruku) pa počnu njima (a i sebi) davati malo previše težine. Don Huan bi rekao, dobili su moć a nisu dobili priliku da osnaže srce i trezvenost. Što može bit opasna kombinacija.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 19, 2009 11:39 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 04, 2006 9:39 am
Postovi: 21
Nemam namjeru uvlaciti se u ovu raspravu, ali moram napisati ovo.

U vasoj raspravi sto god korisno da sam saznao bilo je ono napisano od Navigatora. Postovi usamljene ptice za mene su bili samo sum. Vjerojatno je za to razlog sto Navigator nastupa iz unutarnje tisine, a ptica iz ega. Kako se to samo jasno vidi i osjeca.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 20, 2009 12:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
mutiny je napisao/la:
Nemam namjeru uvlaciti se u ovu raspravu, ali ...


Ali si se upravo uvukao ;-)

mutiny je napisao/la:
U vasoj raspravi sto god korisno da sam saznao bilo je ono napisano od Navigatora.


A to bi bilo ... što?

Meni je glavni problem što ga ne uspijevam natjerat da napiše nešto konkretno i nešto korisno, barem za mene. Pa da vidim kako mu je to uspjelo za nekog drugog.

mutiny je napisao/la:
Postovi usamljene ptice za mene su bili samo sum. Vjerojatno je za to razlog sto Navigator nastupa iz unutarnje tisine, a ptica iz ega. Kako se to samo jasno vidi i osjeca.


Ili to, ili si po razmišljanju bliži njemu.
Ima ljudi koji su uspjeli napravit ozbiljan posao na svojoj samovažnosti i to se zbilja na njima vidi. Navigator je, vjeruj mi, daleko od njih. Glupo mi je to isticat jer sam i ja daleko, no kad već spominješ ...

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 20, 2009 1:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
Well, kad je Navigator vec dao naslutiti da su neki clanovi foruma- ljudi iz knjiga, bilo bi ok da ih predstavi (osim ako nije pod zavjetom sutnje), kao i da pojasni o cemu se tu zapravo radi : jesu li clanovi mozda u mogucnosti kanalizirati njihov duh ..ili... ..sto je u pitanju? ? .. voljeli bismo znati koga to u stvari ovdje citamo (ako je ikako moguce) – tkogod ima iskustvenih saznanja u vezi bilo cega (uklapalo se to u objavljeni dio tolteckog ucenja ili ne) neka se slobodno otvori i isprica svoju pricu- to je ujedno i jedini nacin da se bude shvacen kako treba....


Lijepi pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 20, 2009 1:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
OMEN je napisao/la:
Well, kad je Navigator vec dao naslutiti da su neki clanovi foruma- ljudi iz knjiga, bilo bi ok da ih predstavi (osim ako nije pod zavjetom sutnje), kao i da pojasni o cemu se tu zapravo radi : jesu li clanovi mozda u mogucnosti kanalizirati njihov duh ..ili... ..sto je u pitanju? ? ..


Zapravo riječ je bila o reakciji na moju izjavu da ja drugačije gledam na dokazane ratnike iz CC knjiga a ipak drugačije na ljude koje prvi put vidim ovdje na forumu. Na to je on rekao; a kako bi ti reagirao da su ti isti ljudi iz knjiga ovdje na forumu? Valjda mi je mislio istaknut moje 'predrasude' odnosno grešku u tome da smatram pisanje u knjigama vrijednije od onog što ovdje pročitam. Što ja u biti nisam rekao, no svakako čovjek na forumu mora postupat sa malo više opreza.


OMEN je napisao/la:

tkogod ima iskustvenih saznanja u vezi bilo cega (uklapalo se to u objavljeni dio tolteckog ucenja ili ne) neka se slobodno otvori i isprica svoju pricu- to je ujedno i jedini nacin da se bude shvacen kako treba....


Pa da, čovjek je iznijeo neka vrlo hrabra viđenja ovdje. Mislim.. svaka čast na hrabrosti. Vjerujem da govorim za većinu ljudi kad kažem da smo svi vrlo zainteresirani pročitiat o promjeni pravila naguala i o napuštanju ovog svijeta. To su zbilja vrlo interesantne teme/blago rečeno i bilo bi ih u redu podijelit sa svima, ako se može.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 22, 2009 5:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub nov 04, 2006 9:39 am
Postovi: 21
lone_bird je napisao/la:
mutiny je napisao/la:
U vasoj raspravi sto god korisno da sam saznao bilo je ono napisano od Navigatora.


A to bi bilo ... što?

Meni je glavni problem što ga ne uspijevam natjerat da napiše nešto konkretno i nešto korisno, barem za mene. Pa da vidim kako mu je to uspjelo za nekog drugog.


Recimo da me je podsjetio na ono što je bitno i to je došlo baš u pravom trenutku. Pročitaj ponovno Navigatorov post nakon tvog, gdje kažeš da ne bi imao ništa protiv ako si sve pogrešno shvatio... Pa još si se sam složio s njegovim izjavama, barem dva puta. No, jedno je kimati glavom, a drugo zaista razumijeti i prihvatiti izrečeno.

"Sve što jesmo i sve što činimo, počiva na našoj osobnoj moći. Ako nemamo dovoljno osobne moći, i najveličanstveniji dio mudrosti može nam biti otkriven, a da nam takvo otkriće baš ništa ne znači." - Don Juan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 22, 2009 7:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
mutiny je napisao/la:
Recimo da me je podsjetio na ono što je bitno i to je došlo baš u pravom trenutku. Pročitaj ponovno Navigatorov post nakon tvog, gdje kažeš da ne bi imao ništa protiv ako si sve pogrešno shvatio... Pa još si se sam složio s njegovim izjavama, barem dva puta. No, jedno je kimati glavom, a drugo zaista razumijeti i prihvatiti izrečeno.


Pazi sad ovo, u tom postu sve što je on napisao je točno i lijepo rečeno no ne donosi ništa nova niti ne dokazuje njegovu poantu. Nisi zaboravio oko čega je rasprava krenula? O tome da ljudi olako i nekritično prihvaćaju mogućnost za nastavak svijesti nakon smrti (imho), i da na kraju krajeva nismo gospodari svoje sudbine, ma kako moćni i besprijekorni postali. Mi smo svi poput igrača u nekoj kompliciranoj društvenoj igri, monopolly ili čovječe ne ljuti se recimo. Neki igrači su izvrsni u ovoj igri, savršeno poznaju pravila javna i ona tajna koja ne poznaje većina drugih igrača. Ponekad mogu čak i postavljat vlastita pravila (u dogovoru sa bankarom ;-)), a neke i ne moraju poštivat, za koje znaju zašto, što ih stavlja u fantastičnu poziciju. Imaju hrpu "para" i mogu se iskupit/potplatit/ dogovorit puno stvari. Imaju odlične kartice, za izlazak iz "zatvora", za pomoć sebi u hrpi nezgodnih situacija i sve je to super. No ipak ne bacaju kocku. Baca je netko drugi. I obvezni su slijedit svako pravilo. I nema ni jedne sile koja će im garantirat da će i drugi krug biti u igri. Vrlo je jednostavno kad ovako gledaš.

Pazi ja nikad nisam odbacio niti jednu od njegovih hrabrih teza makar se i kosila s duhom foruma na koje postamo. Nisam u poziciji odbacivat njegove tvrdnje i to bi bilo glupo, šteta što on nije u poziciji da iste dokaže. Ili barem pokuša. A to je jedino u cijeloj ovoj hrpi teksta bilo uistinu važno.


mutiny je napisao/la:
"Sve što jesmo i sve što činimo, počiva na našoj osobnoj moći. Ako nemamo dovoljno osobne moći, i najveličanstveniji dio mudrosti može nam biti otkriven, a da nam takvo otkriće baš ništa ne znači." - Don Juan


Da, ali pazi da ne zaboraviš drugu mačku u ovom slučaju ;-)

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz