Sada je: čet mar 28, 2024 9:16 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pon jan 17, 2011 1:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ako je neko zainteresovan ,neka prevede


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: čet feb 17, 2011 12:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Evo novih linkova za skidanje:

http://rostova.net/castaneda/Carlos_Cas ... rcerer.avi
http://rostova.net/castaneda/Tensegrity ... ntsCD1.mpg
http://rostova.net/castaneda/Tensegrity ... rgyCD2.mpg
http://rostova.net/castaneda/Tensegrity ... ingCD3.mpg
http://rostova.net/castaneda/Tensegrity ... flyCD4.mpg
http://rostova.net/castaneda/Tensegrity ... entCD5.mpg

Ili na:

http://haxor.ru/castaneda/Carlos_Castan ... rcerer.avi
http://haxor.ru/castaneda/Tensegrity-Tw ... ntsCD1.mpg
http://haxor.ru/castaneda/Tensegrity-Re ... rgyCD2.mpg
http://haxor.ru/castaneda/Tensegrity-En ... ingCD3.mpg
http://haxor.ru/castaneda/Tensegrity-Th ... flyCD4.mpg
http://haxor.ru/castaneda/Tensegrity-Th ... entCD5.mpg


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sub jun 09, 2012 2:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ljudi sta mislite o onom sto Don Huan pominje o tome da su potrebni odgovarajuci misici za nepozntao?
Sa mislite o fizickim vezbama poput trbusnjaci zgibovi sklekovi itd....?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sub jun 09, 2012 8:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
to mozes pitati samo one koji rade vjezbe za misice, jer ovi drugi ce ti objasniti da su to vrazja posla, tj od njih ti naraste ego, a onda te pojedu zli voladerosi i razne bube. :)

ja vjezbam samo gluteuse pa nisam mjerodavan. [-(


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pon jun 11, 2012 4:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
snoopy je napisao/la:
Ljudi sta mislite o onom sto Don Huan pominje o tome da su potrebni odgovarajuci misici za nepozntao?
Sa mislite o fizickim vezbama poput trbusnjaci zgibovi sklekovi itd....?

To je vise prica o vitalnom tjelu, zapravo vitalnim misicima, kroz koje moze da struji energija bez blokada. Sta vrjedi nabildano tjelo kad je svaki misic tvrd i nepokretan kao kamen.
Tu su vise u pitanju misici kao kod Bruce Lee, zapravo vitalno i zdravo tjelo. U zdravom tjelu je zdrav duh. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pet jun 15, 2012 3:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Lepo si ovo rekao Vag no mislim da i dalje nisam prodro u sustinu...
Sta predlazes...?

PS. ja bas ne vidim preveliki znacaj u zgibovima npr. jer i sa njima i bez njih preskacem po 3 stepenika kad se penjem zgradom npr. sta kazes na to?

PA ipak, mozda se moze naci sredina:

U knjizi transurfing koja mi je VRH se pominju 2 mlaza energije..
To je verovatno i skoro isto sa energijom levog i desnog tela...univerzalno znanje, prikazano samo na razlicite nacine..

Ovde se savetuje da se npr. ako se bavis skijanjem fokusiras na donje mlazove...ako se bavis skakanjem recimo, fokusiras se na gornje mlazove...cini mi se da je prica o tim energijama u drugoj knjizi ima na literatura i linkovi

Ako pak radis fizicke vezbe paznja je usmerena na sredisnje ``mlazove``..ne znam zasto

BAs kad sam drugi put to procitao rekao sam sebi:
ajd da vidim u cemu je fora sa tim mlazovima.
I nekako , fokusirao sam se na ideju o 2 mlaza sa ciljem da uhvatim njihovo znacenje i na samu nameru mlazova i fokus na njih tj sredisnji deo tela gde se oni kovitlaju pocelo je celo tela iznutra da me golica, ali nekako prijatno...

To mi govori da ima neceg u tome, a pogotovu ako se pridoda znanje o levom i desnom telu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sub jun 16, 2012 4:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Jedini predlog bi mogao biti da se dodje u stanje koje ima odgovarajuce misice za put u nepoznato. Tako se zna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sub jun 16, 2012 5:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 24, 2012 12:56 pm
Postovi: 46
snoopy je napisao/la:
Ljudi sta mislite o onom sto Don Huan pominje o tome da su potrebni odgovarajuci misici za nepozntao?
Sa mislite o fizickim vezbama poput trbusnjaci zgibovi sklekovi itd....?



Mislim da to nije rekao.
Rekao je da fizicko tjelo mora biti spremno za skok u nepoznato.
Upravo zato je tensegrity balansira energiju i energetske cente povezujuci svjesno fizicko tijelo sa energetskim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sub feb 09, 2013 8:51 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Što kažete na ovo? Dečko nije "kastanedijanac".



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sub feb 09, 2013 3:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
stari dobri tensegrity je ipak neprevazidjen!:)
ovaj mi vise deluje kao da igra uz pesmu, iskreno ne vidim neki dublji smisao i tehniku kao da je proizvoljno...ko ja na trens zurci:)

na pocetku mi se ucinilo da ima dela iz sserije za nameru kada se nogama penje energija uz butine ali nista pored toga..

sta ti mislis o ovom liku i njegovim pokretima, nesto te privuklo cim si ga okacio?

PS. na cleargreen seminarima oni obicno pricaju dok rade pokrete...jednom sam bio tamo dok je neki svirao sitar uz pokrete, i flautu..

Ja nisam siguran jesam li krivo shvatio ono sto Kastaneda kaze za izvodjenje pokreta, a to je da bi trebalo izbegavati vec poznate stvari - on pominje pricanje, pustanje radia i sl.
To sam bukvalno shvatio ali zbog toga mozda nesto propustam...

Sta mislite o primeni pokreta na ples, na primer trance zurke i to...


BUni me malo jer U knjizi se kaze jedno a cleargreen radi drugo :help:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sub feb 09, 2013 3:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Pa kome vjeruješ, knjigama ili cleargreenu? Mislim da je najbolje da radiš kako osjećaš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sub feb 09, 2013 3:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
To je dobro pitanje, i dobar savet;)
Ali znate da je Silvio Manuel implementirao pokrete u ples, i to pise u knjizi.
Jedino je pitanje jeli plesao sa tisinom?:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sub feb 09, 2013 4:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
snoopy je napisao/la:
To je dobro pitanje, i dobar savet;)
Ali znate da je Silvio Manuel implementirao pokrete u ples, i to pise u knjizi.
Jedino je pitanje jeli plesao sa tisinom?:)


Pa ako vjeruješ knjigama, Silvio Manuel drugo nije znao, osim plesati sa tišinom :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sub feb 09, 2013 8:17 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
snoopy je napisao/la:
stari dobri tensegrity je ipak neprevazidjen!:)
ovaj mi vise deluje kao da igra uz pesmu, iskreno ne vidim neki dublji smisao i tehniku kao da je proizvoljno...ko ja na trens zurci:)

na pocetku mi se ucinilo da ima dela iz sserije za nameru kada se nogama penje energija uz butine ali nista pored toga..

sta ti mislis o ovom liku i njegovim pokretima, nesto te privuklo cim si ga okacio?

PS. na cleargreen seminarima oni obicno pricaju dok rade pokrete...jednom sam bio tamo dok je neki svirao sitar uz pokrete, i flautu..

Ja nisam siguran jesam li krivo shvatio ono sto Kastaneda kaze za izvodjenje pokreta, a to je da bi trebalo izbegavati vec poznate stvari - on pominje pricanje, pustanje radia i sl.
To sam bukvalno shvatio ali zbog toga mozda nesto propustam...

Sta mislite o primeni pokreta na ples, na primer trance zurke i to...


BUni me malo jer U knjizi se kaze jedno a cleargreen radi drugo :help:


Privuklo me to što se dosta vidi pravi izražaj slijeđenja toka energije putem pokreta, a i namjerno micanje energije i sve skupa je od srca, to je otprilike sve. I znam da ima prakse među ljudima da se tai chi kombinira sa m. pokretima. Slijediš tokove pa kad naleti ono što treba i pojavi se kombinacija onda se da nešto i pomaknuti, onda se "oplete".
A o Cleargeenu... ono što sam vidio na videomaterijalu je da ti ljudi ne vjeruju u to što rade, mada žele vjerovati, ne znam kako je uživo ili privatno.
Oni i sami kažu da je to što rade njihova interpretacija onog što su iskopali iz Kastanedinih knjiga i valjda od još nekih izvora.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sri feb 20, 2013 9:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
promatrač je napisao/la:
Što kažete na ovo? Dečko nije "kastanedijanac".


super!
tocno to sto mu treba. vjerovatno je bez kamere jos bolje.
cini mi se da bi mu nakon svega dobro dosao stoj na glavi, ne znam zasto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: RADIONICA ZA MAGIČNE POKRETE
PostPostano: ned mar 03, 2013 11:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned mar 03, 2013 10:06 pm
Postovi: 1
Dragi forumaši,

Prošle godine smo pokrenuli RADIONICU ZA MAGIČNE POKRETE u Beogradu.
Informacije o radionici i o nama možete naći na sajtu http://www.alef.rs

Praktikujemo ih od 1999, kada smo ih učili u okviru grupa u Venezueli, gde smo živeli. Grupa je bilo u nekoliko većih gradova, imali smo redovne praktike 2 puta nedeljno, a povremeno smo organizovali mini seminare u nekom gradu, da naučimo nove serije pokreta. To je sve sjajno funkcionisalo, prvenstveno zahvaljujući neverovatnom poletu koji smo dobili po objavljivanju knjige Magija pokreta. Od 2002. smo u Beogradu, i tada smo pokušali da formiramo grupu jer je bilo dosta zainteresovanih. Držali smo se principa da znanje treba širiti i to besplatno... medjutim, nismo uspeli u tome. Problemi sa zakupima sale, terminima, neredovno učešće "zainteresovanih", nerealna očekivanja... Digli smo ruke i nastavili da radimo sami.

Krajem prošle godine, na nagovor prijatelja sa kojima smo učestvovali na nekim drugim kursevima, ezoteričnim naravno, osmislili smo program predavanja i praktičnog rada, sa ciljem da ih naučimo osnovnim serijama pokreta.
Nismo imali ambicije (a nemamo ih ni sad) da postanemo Veliiiki Učitelji, već samo da sa učesnicima podelimo znanje za koje smatramo, na osnovu ličnog iskustva, da je zaista primenljivo.

Dok smo smišljali kako ova radionica treba da izgleda i koliko da traje, shvatili smo da treba da imamo samo neophodnu dozu teorije, dovoljnu da ljudi shvate šta su efekti i potencijal izvodjenja pokreta, i da akcenat mora biti na učenju pokreta, disanju i nameri.

Nakon prve radionice, sa oko 15-tak učesnika, ostali smo iznenadjeni brzinom kojom su oni savladali osnovne 4 serije iz knjige! Energija grupe je uradila svoje!
Nisu, naravno, sve pokrete odmah naučili napamet (i nama je trebalo dosta vremena), ali su dobili dobru predstavu o tome kako se oni pravilno izvode. Sad je u toku sledeća radionica, a za one koji su "diplomirali" organizovali smo praktike jednom nedeljno, gde im pokazujemo druge serije.
Tokom godina, skupili smo nekih 30-tak serija, i još dosta drugih koje su uglavnom varijacije.

Nadamo se da će vam ova informacija biti od koristi, bilo da se u nekom trenutku uključite u radionicu ili da pročitate tekstove predavanja na sajtu, možete ih preuzeti u pdf formatu...
Nemojte biti previše kritični prema tekstovima, ipak su oni namenjeni potpunim početnicima u magičnom svetu Castanede!

Puno pozdrava svima koji su odlučili da istraže sopstvene mogućnosti!
Darko & Jasmina


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: RADIONICA ZA MAGIČNE POKRETE
PostPostano: uto mar 12, 2013 5:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 06, 2012 9:09 am
Postovi: 79
Odlicno, da ste bar iz ZG pa da se uzivo druzimo kroz magicne prijelaze.
Ovdje nema niko na zalost za takakvu grupnu praksu.
Ostaje nam da svaki sam kod kuce radimo sto nije ni to lose.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: RADIONICA ZA MAGIČNE POKRETE
PostPostano: uto mar 12, 2013 5:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 06, 2012 9:09 am
Postovi: 79
Cito sam vas sad malo na vasoj stranici. Pitanje? Jer ima na netu negdje video materjal pokreta koji djelite na seminarima?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: čet okt 31, 2013 4:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 31, 2013 4:19 pm
Postovi: 8
Pozdrav svim Ratnicima, drago mi je što vidim da ima ljudi koji su aktivni i koji rade.
:thumbup: za sve


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: čet okt 31, 2013 8:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Prikradač je napisao/la:
Pozdrav svim Ratnicima, drago mi je što vidim da ima ljudi koji su aktivni i koji rade.
:thumbup: za sve

Pozdrav,
Itekako radimo :D

Ako si voljan ispričaj nam nešto iz svoje arhive pa da te upoznamo iz toga što nam budeš rekao.

Prvo sam uočio tvoje ime a ono asocira na izčitane knjige kastanede. Onda sam se zapitao zašto si izabrao ovaj topik. Razmišljam prikradački i stoga rekoh hajde da iznesem procese koji su mi se javili jer znam da je takav način jedini koji probuđuje ST u momentu samosvesti gurajući je na novo mesto. Reči su čarobne jer otvaraju i gvozdena vrata. Gvozdena vrata u nama je meta traganja za sobom. Traganje za sobom je osnova prikradanja, ako se slažeš.

Ako si prikradač, reci mi jesi li se bavio procesom “očekivanja“. Dali si pokušao sagledati sopstvena očekivanja?
Pokreti su ok, ali potrebno je i prodrmavanje ljudskog oblika, ako se slažeš. Ljudski oblik je snaga. Snaga lepi ST u položaj koji nam je poznat kao zdrav razum.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 4 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz