Sada je: sub apr 27, 2024 11:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sri jan 27, 2021 12:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
"Neki imaju sreće.
Rođeni su u dobrom domu s dobrom obitelji, dok su drugi djeca ulice.
Ipak, za obje vrste računaju se samo izbori koje donose, tako da beskućnik može biti genije, a milijunaš arogantna budala.
Suočeni sa smrću, jedino što je važno jest koliko smo svjesni sebe i svoje okoline. O tome se radi u radu ratnika. " (Iz "Paukove mreže svemira" Armanda Torresa)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sri jan 27, 2021 6:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Nije Tores u drugu tradiciju. Tores samo izveštava kao što je Kastaneda izveštavao. Mislim da bi Toresa ubili kada bi znali da izveštava :mrgreen: :P

Dakle, pored što rekoh opsidijanskih bodeža na kopljima za obračune loza, facinantno mi je bio opis neke sasvim treće loze koja gaji nameru da se ponovo rodi a valjda zbog daljeg obračuna, što nisam najbolje razumeo iz prevodioca,...

Fascinantno je čega sve ima na tom terenu, razumete? Do toga je nemoguće doći da neko čita.

Teren Meksika da budem jasniji :shock: :occasion5:

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: čet jan 28, 2021 12:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
gavranius je napisao/la:
Nije Tores u drugu tradiciju. Tores samo izveštava kao što je Kastaneda izveštavao. Mislim da bi Toresa ubili kada bi znali da izveštava :mrgreen: :P

Dakle, pored što rekoh opsidijanskih bodeža na kopljima za obračune loza, facinantno mi je bio opis neke sasvim treće loze koja gaji nameru da se ponovo rodi a valjda zbog daljeg obračuna, što nisam najbolje razumeo iz prevodioca,...

Fascinantno je čega sve ima na tom terenu, razumete? Do toga je nemoguće doći da neko čita.

Teren Meksika da budem jasniji :shock: :occasion5:

:hello2:


Imam sve tri knjige, i Torres je u drugoj tradiciji...
U sve tri Amerike, južnoj, srednjoj i sjevernoj americi su domorodci i svi imaju svoju tradiciju...

Te tradicije koje su poput Don Juana, koje govore o putu ratnika, je tajno znanje svih tih tradicija i svaka ima svoj put...
Za to se treba samo pročitati knjiga od Black Elk-The sacred pipe: the Indian wisdom book of the seven secret rites
o tajnoj tradiciji bijelog bizona da se vidi da imaju svaki svoj način, koji je na puno načina isti...

U srednjoj americi, točnije Meksiko je isto tako različitih tradicija...
Čak i u knjigama od Kastaneda se spominju druge škole, svaka ima svoje nešto, ovi jedni plešu, drugi prave maske, neki pomiču svoju skupnu točku pokušavajući proći izvan kokona i na kraju su napravili od svjetlećeg jaja dugačku svjetleću liniju...
Ima i onih koje zovu diableros, sa njima ne žele ni škola Don Juana niti neke druge imati posla...


Zanimljivo je da ni nemaš pravi prevod knjige, a sigurno ni sve tri knjige a želiš osuditi Torresa...
predrasude dolaze od ega, taj uvjek asocira, uzročno poveziva ideje u glavi i misli da je u pravu a nezna... Uvjek povezuje tako da njemu najbolje paše, da ostane u svojoj komfort zoni...


Barem imaš dobro prevedene knjige od tradicije Don Juana, iako Kastaneda nije sve rekao ali ono najvažnije je spomenuto a to je disocijacija, druga strane od asocijacije, biti u tišini, samo svjedok, znači bez da se situacija, informacija sudi iz nekog okvira ega...

Potom pričekaj dok knjige od Torresa možeš čitati sa pravim prevodom, i čitaj ih u unutrašnjoj tišini...


Tako isto knjige od Kastaneda su različite kad se čitaju u tišini ili sa egom...

Sve te tradicije kažu isto da čovjeku fali energija da neke stvari vidi i prepozna... A jedno kultiviranje energije je da se utiša brbljanje u glavi...

Usput, za unutrašnju tišinu je Tensegriti kao ključ... Samo je potrebno iskustvo ali lakše je osuditi nešto, što se ne zna...

Samo čitati knjige nije dovoljno, već je iskustvo, praktično djelo tog čitanog, ako nema djela onda su te knjige bezvrijedne...
Postoje i ljudi koji nakon 30 godina ponosno kažu da su čitali Kastaneda i misle da su sad nešto, a samo su čitali i to jednom...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: pet apr 08, 2022 11:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Pozdrav

Čitam po forumu https://www.tapatalk.com/groups/nagual/ gdje piše Dreamways... Kako on kaže iz svojih iskustva s prkosnicima smrti, da su magični pokreti / Tensegrity od tih prkosnika smrti koji se zovu Black Hands i da magični pokreti služe za to da se energija od čovjeka koji pravi pokrete spoji sa njihovom energijom...

Dali od vas netko zna više o tome, ili da je imao iskustva s Tensegrity i Black Hands, da je osjetio povezanost s njima kroz magične pokrete?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: uto apr 26, 2022 8:29 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub mar 14, 2009 11:10 am
Postovi: 6
Vag je napisao/la:
Pozdrav

Čitam po forumu https://www.tapatalk.com/groups/nagual/ gdje piše Dreamways... Kako on kaže iz svojih iskustva s prkosnicima smrti, da su magični pokreti / Tensegrity od tih prkosnika smrti koji se zovu Black Hands i da magični pokreti služe za to da se energija od čovjeka koji pravi pokrete spoji sa njihovom energijom...

Dali od vas netko zna više o tome, ili da je imao iskustva s Tensegrity i Black Hands, da je osjetio povezanost s njima kroz magične pokrete?


Prije deset godina, privukli su me magični pokreti od Castanede i redovno sam ih izvodio.
Nije me privuklo sanjanje jer se ne osjećam siguran bez pomoći ulaziti u tako nešto. Iz Castanedinih knjiga se vidi da bi nebrojeno puta bez don Juana i ostalih završio fatalno. Jednom sam se probudio u snu i iskreno govoreći doživio sam velik strah, jer sam imao osjećaj da sam cijelim fizičkim tijelom bio tamo.
Sada sam već godinam totalno van toga i taj put me nimalo ne privlači ali izgleda da nisu "oni" odustali od mene.
Ćim skupim nešto viška energije u polusnu ili snu mi se prikači nekakvo anorgansko biće i trlja se uz mene i tako vjerojatno dolazi do energije.
Nedavno je bio cijeli roj koji me "napastovao" u polusnu. Sve sam pokušao da ih se riješim ali ništa ne djeluje na njih.. imam utisak nekakve električne energije dok se to dešava.
Zna li netko od iskusnijih (iz praxe) kako da ih se rješim !
Samo da dodam da nisam u strahu dok se to dešava...ali su mi dosadni,,,znaju režirati cjelu scenografiju da bi iz mene izvukli nekakav potisnuti strah...
Složio bi se sa Dreamwaysovim postom. Castaneda nas je prodao...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tenzegritet - Magija Pokreta
PostPostano: sub apr 30, 2022 11:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Makaze pod krevet, al velike makaze (škare) i to otvorene, to trenutno rešava problem, to je znak nameri da se udalje od tebe.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 286 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz