Sada je: čet mar 28, 2024 3:46 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: čet maj 14, 2015 5:04 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Igranje sa oblacima – Temelji Dao prakse spavanja (IV deo)

Neprekinuti fokus

Sposobnost da ostanemo fokusirani na svesno sanjanje moguće je zahvaljujući negovanju mentalne snage i povećanju vitalnosti. Početnici mogu da se probude u snu samo za trenutak pre nego što se stvarno probude i fizički ili skliznu u duboki nesvesni san. Održavanje fokusa je veoma slično održavanju ravnoteže dok vozite bicikl. Vi suptilno održavate ravnotežu na neodređeno vreme, dok ste fokusirani na neke konkretne radnje upravljanja biciklom. Tokom svesnog sanjanja vi održavate suptilnu ravnotežu tako da se ne probudite ili skliznete u nesvesni san, a istovremeno sprovodite brojne vežbe za razvoj korišćenja volje i namere.

Proces je sličan učenju fokusa i veština u fizičkom svetu, tokom odrastanja. Učili smo da puzimo, da hodamo, pričamo i pamtimo. Tako su naša pažnja i fokus, svesnost postajali sve bolji. Dok smo bili bebe, naša pažnja i sposobnost da se koncentrišemo bili su dosta ograničeni. Tokom školovanja sposobnost da održimo pažnju je značajno porasla. Obično najbolji studenti su oni koji su rano naučili da efikasno usmere svoju pažnju tokom dužeg perioda. Sa druge strane, najbolji učitelji su bili oni koji su imali sposobnost da održe pažnju svojim studentima. Dakle fizičkim svetom smo ovladavali zahvaljujući našoj sposobnosti da se fokusiramo duži vremenski period.

U praksi spavanja sposobnost da održimo fokus je veština koja se razvija postepeno uz puno vežbanja i ponavljanja. Mnogi neuspeli eksperimenti se moraju prihvatiti strpljivo i ponavlajti ih ponovo i ponovo. Ovo se dešava zato što je potrebno daleko više energije za održavanje paženje u fluidnim dimenzijama izvan vremena i prostora nego što je to potrebno u fizičkom svetu. Dobra analogija bi bila pokušaj da radite nešto na kopnu i pod vodom.



Višak energije

Gorivo za praksu spavanja je višak energije, tu se ne radi samo o većoj vitalnosti, već o višku vitalnosti koji specijalno možemo da usmerimo na održavanje svesnog fokusa tokom stanja sna. Energetske prakse koje su ranije pomenute postavljaju temelj za početak rada u stanju sna, ali to nije dovoljno. U jednom trenutku praktičar mora da krene dublje u sebe i ispita svoje raspoložive resurse i nauči da ih efikasno koristi.

Prepreke i nedovoljni napredak u praksi spavanja služe kao ogledalo preko koga možemo da vidimo svoja slaba mesta i zastoje u sveukupnoj ličnoj energiji. To jest u strukturi ličnosti. Tu dolazimo do produbljivanje rada u oblasti emocija, gde je obično zarobljen veliki deo naše vitalnosti. Tu je i prusmeravanje energije koju obično gubimo kroz čula kada su okrenuta ka spoljašnjem svetu. Fluidnost u fizičkim i mentalnim stanjima se neguje kroz vežbe u kretanju, kao što su Vuđi, Taiđi i neke pokretne forme Ćigonga i Neigonga i statičkim vežbama cirkulisanja Ćia. Na taj način se održava progresivno kretanje ka savršenstvu i efikasnosti, što postepeno transformiše pojedinca u novo biće.



Majstorstvo pravovremenosti

Jedan od krunskih uvida drevnih daoista je svest o tome da smo najfluidniji i efikasniji kad spontano radimo šta je potrebno u pravom trenuku. Ako sprovodimo svoje akcije u pogrešnom trenutku, ulažemo enormnu količinu energije kako bi dobili rezultate, a ponekada nam ništa ne pomaže. Nasuprot tome, kada se akcije obavljaju u pravom trenutku, čime pokazujemo da smo u harmoniji sa univerzalnim tokovima, postoji minimum napora a postužu se izuzetne stvari. Ovo stanje se zove Vu Vei.

Jedan od odlučujućih faktora u svim energetskim praksama je prepoznavanje pravog trenutka. U praksi spavanja to znači da je potrebno da naučite da slušate svoje telo i životnu snagu. Prepoznavanje pravog trenutka omogućava nam da ujedinimo celokupno biće i životnu energiju u jednom pravcu pokrećući neograničenu moć.

Prepoznavanje pravog trenutka znači da je daoista potpuno posvećen i spreman za praksu kad god je to potrebno. Ovaj rezultat se postiže potpuno jasnim i moćnim odlukama, pokrenutim nepokolebljivom namerom. Bez jake i jasne odluke pokrenute nepokolebljivom namerom, ne postoji način da se kanališe životna sila u pravcu koji želimo.



Krajnja svrha prakse spavanja

Razvoj namere i volje, sposobnost da se održi fokus kroz suptilne dimenzije, ovladavanje svojom vitalnom silom i sposobnost da postanemo fleksibilniji i opušteni u pravom trenutku su sposobnosti koje nas vode ka jednom važnom iskustvu. Iskustvu tranzicije svesti koja se dešava i u trenutku smrti, prelazak od fizičkog ka suptilnom.

Praksa spavanja može biti poligon za treniranje namere, volje i svesti i spoznavanje kako su povezani sa suptilnim energijama tela. Sve to nas osposobljava da budemo spremni za konačni prelazak svesti od fizičkog ka suptilnom, koji se dešava u trenutku smrti. Priprema nas za prelazak iz vremena i prostora u okean beskonačnosti.

Majstor prakse spavanja je neko ko je kroz kontinuirani napor naučio da pliva u okeanu beskonačnosti, bez zamora i straha. Neko ko se oseća kao kod kuće u celokupnom spektru životne sile. Neko ko više nije fiksiran na fizičku dimenziju kao jedinu stvarnost koja je vredna istraživanja.

Za daoistu, sposobnost da prihvati puni spektar životne sile, najvažniji je zadatak koji jedan čovek može postići u svom životu. Postoji izreka „ako neko ujutru shvati suštinu, uveče može mirno da umre“.

Međutim uvid drevnih daoista je otišao dalje od života i smrti. Odlazak svesti u suptilne dimenzije nije cilj sam po sebi. To je jednostavno početak drugog ciklusa bića. Novi ciklus koji se nastavlja u različitim uslovima od fizičkog, ali ipak nosi dragoceni dar iz fizičke dimenzije. Dar je „blistavi biser“ koji sadrži esenciju pročišćenog fizičkog bića, koji je stvoren u alhemijskoj operaciji transformacije namere i volje. Ovim procesom ne dolazi do gašenja i fragmentacije svesti tokom prelaska u suptilne dimenzije. Daoisti ovo nazivaju besmrtnost.


Za kraj


Nadam se da sam vam malo približio još jednu važnu daoističku praksu, koja gotovo da se ne spominje u javnosti. Najčešće zbog veoma klizavog terena na kome se nalazite praktikujući ovu praksu. Međutim ona je esencijalna za sve one koji žele više od prostog održavanja dobrog zdravlja.


Sanjajte svesno!




Saša Blagojević - Lung Lingtai

Nezavisni učitelj Dao unutrašnjih veština Tian Dao škole



© 2015 Sadržaj ove strane je vlaništvo Dao Healing Alchemy.

Možete da kopirate materijale, bez izmene njihovog sadržaja, ali ako navedete pravi izvor informacija.

Dao Healing Alchemy sistem - Vežbajte sa nama Dao unutrašnje veštine (Ćigong (Qigong), Neigong, Taiđićuen (Taijiquan), Daojin, Zdravstvena upotreba dao veština, Fngšuei, Dao astrologija, Dao dijetologija, Upotreba Jiđinga, Neidan (Unutrašnja alhemija) i još dosta toga) ...


neki fejsbuk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: uto maj 03, 2016 3:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Odjutros crkavam od smeha. Guglam indijskog princa i nađem da je lik gej. Ili sam u snu bila muškarac pa mu slomila srce onda kad sam napustila disko arenu sa izgovorom da ja u svojim snovima uglavnom gledam svoja posla i ne volim da mi dahću za vrat ili...se možda naprasno preorijentisao.

Enivejz, u momentu kad sam kroz gvozdena vrata zbrisala iz njegove privatne arene za ples bila sam žensko. Bio je to jedan od onih dosadnih snova kada ne znam ko ili šta me je bacilo tamo gde jesam sa onim: "A šta sad da radim?"

Jedan od snova tipa:
"Ma sešću tu gde jesam i gledati okolo baš da vidim koliko mogu da izdržim budna."

Osim što sam sela na neka 2 metra iznad zemlje bez potpore za rođenu guzicu. Jer mi se moglo. Zapravo, proveravala sam da li mogu da letim u toliko fiksiranom, teškom snu. I osim što su se morali pojaviti lokalni meštani da se čude. I osim što sam se par treptaja kasnije da bih izbegla opšti metež morala pronaći na indijskoj pijaci bezuspešno se trudeći da zapamtim nazive prodavnica ispisane na indijskom jeziku koji ionako ne razumem. Bar ne u takvom snu. Malko kasnije se ispostavilo da radim u jednoj od tih prodavnica i na vrelom ulju pržim voće. Banane.
Ogavno.

U istom trenutku sam se zaklela da ću potražiti psihijatra čim se probudim jer je već previše videti takvu stvarnost i biti kompletno budan, a znaš da spavaš. I još pržiti voće.

Pljunula sam metafizici direktno na vrelo ulje koje mi je priredila i zaglavila u polusnu sa sve onim vibracijama koje se tamo dešavaju trudeći se da ih taj put iskoristim za masažu, a ne za strah.

Prijalo je ali samo dok se dešavalo, onako kao neki dezintegrator mog umornog, fizičkog, sirotog i da li sam već rekla jadnog? tela, no svejedno sam se probudila sa opakim bolom u nogama i... pa manje-više svemu ostalom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: uto maj 03, 2016 10:13 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Eh, ja se čuvam u snovima od ljubitelja napasnika, ali zato sam dobio naziv "nedostupna kučkica".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: čet jun 16, 2016 10:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
"sanjači često vide jedni druge kao nezemaljska bića" (Sergej)

Citat:
kakvu ideju koja bi bila 5,6 i 7 vrata?

[
5 - 6 - 7
"Preparing for that final recapitulation might require what don Juan called living a myth. That would involve deliberately erasing the boundaries between the first and second attentions; the proposed fifth gate. It could account for the actions of "going public" as he did. (~already done in step 3?)
Final, comprehensive recapitulation using the first and second attentions simultaneously. This may constitute the sixth gate.
Seventh gate is most likely the fire from within (an energetic process)"
(ne znam odakle je citat)

ali ne čini se posve da štima jer to sve potpada, na jedan način, pod prva 4 praga(*).
o ovome dalje - može biti da je više pisao RAM u svojim putovanjima - kao da je on jednostavno "preskočio" prva 4 ili bar 3 praga ili ih jednostavno nije "osobito doživljavao" (nije imao nikakvu dogmu niti "izam" za prodati) - sama njegova afirmacija: "i am more than physical body, and because i am more than physical matter i can perceive that which is higher than physical matter" naznačava da je prve pragove jednostavno "prešao" posve ih ne "doživljavajući" kao pragove, a možda čak ni kao "početne korake" neophodne za "putovanje"
]


["sanjač" je "energetsko tijelo" - dvojnik - ili ti si "svoja skupna točka" = fokus pažnje?] - sanjač je onaj koji nema samovažnosti - jer samovažnost je okov koji "ustaljuje" i okiva unutar određene realnosti - nije li "nekakva realnost" i sve to skupa u cjelini?

i "riješiti se" samovažnosti upravo tu je "prolazak pored orla i biti slobodan" [orao je "cijeli" taj način gledanja na "realnost-san" i "na kraju" se riješavaš i samovažnosti u tome - odričeš se svih moći koje si stekao (ako si recimo uvjeren da si stekao i da si namjeravao moć - to znači da si ju i stekao) - ta "krajnja moć: realnost-san" je orao --- orao priča priče o moći i plete svoje snove [ti si cijelim tim "ludilom" ispleo svoju vlastitu mrežu - rekao bi: daješ ju orlu da ju pojede: time ta mreža postaje orlova mreža jer u nju će se uplesti brojni drugi ljudi misleći da je "izlaz" i "prolazak pored orla" u tome, međutim - onog časa kad si spleo mrežu i dao ju na upotrebu: ona je postala orlova - kad ju orao kompletnu konzumira kao svoju - tada si ti "slobodan" od orla AKO si sve činio besprijekorno (i na kraju se riješio i besprijekornosti same), ako si se riješio samovažnosti (i na kraju i samog rješavanja nekakve tamo samovažnosti) - tako možda CC ništa nije rekao o 5-7 koraku, a zapravo je SVE UČINIO. pitanje za kviska: da li mu je to omogućilo da postane slobodan? zaživi (svoj) san i daj ga orlu - hoće li te to osloboditi? da pitamo orla? jedino što od tebe može ostati je "puka i čista" "fokusna točka" koja skakuće naokolo promatrajući sve i ne prijanjajući ničemu [ni moći ni znanju]) - kao ono, uvjerio (namjeravanjem) si se (orla?) da si ti taj dvojnik/sanjač - sve je subterfuge? - i orao to popapa, a ti otperjaš "dalje"? kao "fokusna točka". ???
onda je fokusna točka cjeloviti dvojnik, a ne neko područje tek "tijela"... na koje se fokusira...

može bit i cijela priča o pragovima je pokušaj sistematizacije da se zadrži početni impuls početne namjere i ništa drugo, kao što je u DH kartografija samo "triks"...
u suprotnom, zašto povezivati s čakrama pragove, kad su priče o čakrama još zamagljenije. što ne s hekalotima...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet aug 25, 2017 10:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Evo, ja se probudim neko veče u snu i ubacim se u warp pogon, pa krenem vrištati ovu stvar na glas:

https://www.youtube.com/watch?v=9oZ2XNzVg9w

E sad, kakve to veze ima sa umetnošću sanjanja, pojma nemam, možda jer je muzika umetnost?

Kaže neko, oj zahire, kakvo traćenje sna...
Kaže još neko kao odgovor: Oj, zahire, traćimo mi mnogo toga i zar je važno?
Pevaj, dušo, ako ti se peva...i juriiiiii ako ti se juriiiiii


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet aug 25, 2017 2:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
zahir je napisao/la:
Evo, ja se probudim neko veče u snu i ubacim se u warp pogon, pa krenem vrištati ovu stvar na glas:

https://www.youtube.com/watch?v=9oZ2XNzVg9w
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: čet aug 23, 2018 10:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Izgleda da niko nije sanjao od prosle godine. Ili su svi zarobljeni iza druge kapije.
Stvarno jel ima neko da je stigao dotle?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet aug 24, 2018 1:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Jel druga kapija kad sanjas pa se kao probudis, ali u drugom snu?
Ako je, to mi se par puta dogodilo. Vec dugo nije.
A znalo mi se dogadjati da sanjam neki san i u tom snu se sjecam nekog sna od prije koji je kao povezan s tim snom na neki nacin. Ili da se nastavlja na neki san od prije.
Ili u snu sretnem neke ljude, koje poznam iz nekog sna od prije.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet aug 24, 2018 4:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
@V.V.
Valjda...tako pise. Poenta jeu tome da smo iza druge kapije na teritoriji ovih sto nas jedu.
Zato imam utisak da je ovo sve trik i da Kastaneda u stvari radi ketering za letace.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet aug 24, 2018 6:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Da, da...
On to nama namjerno-ako jedu nas, ne jedu njega.
(Salim se!)

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet aug 24, 2018 7:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Stari vidovnjaci su poklanjali svoje ucenike neorgancima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet aug 24, 2018 8:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Sve je moguce, pa i drveni sporet, samo sto zbog te sitnice (materijal od kojeg je napravljen) na njemu neces skuvat jelo.
Tako i to s poklanjanjem ucenika: moguce je (nemamo dokaza za suprotno), ali puno faktora koji odlucuju cini ishod neizvjesnim.
Zamisli, npr.pokloni te netko anorgancu, on navali i, kad proba, pljune i kaze:BLJAK!
:toothy2:

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet aug 24, 2018 8:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
I to sto kazes treba probati sta imamo da izgubimo sem zivota a moj je ionako jadan.
Nego jel ima tamo muzike? Mozda bih i pristala da zivim u
njihovom sundjeru ako mi budu pustali Juzni Vetar
To mi je glavni uslov.

Hm...only a bell and a bird break the stillness


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet aug 24, 2018 11:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Neka njima njihove spuzve. A valjda ima muzike, sanjas i slusas...

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub aug 25, 2018 9:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Ne verujem da je neki ketering, susreti sa vaskolikim životom vaseljene dešavaju se i od nečitanja konkretnih knjiga. Valjda jer je svemir prenaseljen, ta pogledajte samo našu planetu. Život niče na sve strane, gde god ga zaseješ, a i ne moraš. :)
Život jednostavno voli da živi, pa to ti je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub aug 25, 2018 1:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
To zvuci uzasno...nemas se gde skloniti od rulje :/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub aug 25, 2018 7:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Dakle, anorganci nas isporucuju nagualu...
I usput malo salabrcnu.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub aug 25, 2018 7:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Salu na stranu, to sto nam anorganci (ili bilo koji drugi) mogu uzeti energiju je za razmisliti o energetskoj jedinci nas kao zatvorenoj i konacnoj u odnosu na primanje energije izvana.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: uto aug 28, 2018 2:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Oni ce da me vode u nagual...ja mislim da oni nama uopste ne trebaju
ali mi trebamo njima pa su se dosetili da nas ubede kako
oni nama mogu da pomognu i da nam prodaju njihovo beskorisno znanje za ogromne pare.
Uostalom ja sam vec u nagualu...gde drugde mogu da budem uopste¿


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet aug 31, 2018 8:17 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 29, 2018 6:20 pm
Postovi: 27
Dali ste dobili kad osjecaj, kad mastrubirate, uvjek su slike jedne osobe, i nakon nekog vremena ta osoba se razboli ili dozivljava nesrece. Hocu rec, dal je moguce da se u tom trenu toj osobi krade energija i daje anorgancima.

U tom cinu je takodje polozaj skupne blizu sanjanja?!

_________________
Tri genarosa se nisu priključila raspravi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz