Sada je: sub apr 27, 2024 7:42 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 60  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jul 16, 2011 9:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
apsolutno se ne mogu sloziti da smo mi glupi a oni pametni, tj slozio bih se sa uvazenim diskutantom lonebrdom da su oni drugaciji, pa i drugacije glupi. oni su u stanju popusit najgluplju foru iz repertoara, samo ako si dovoljno glup da se sjetis fore na razini bezobraznog derista od 6 godina. bitno je dakle da si glup ko oni, pa i vise. i da ti nije problem iskreno lagati, to je takodjer vazno!

sve je to izuzetno tesko i posao za prave muskarce!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 12:28 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Sjenko je napisao/la:
Sve ostalo što si opisala također mogu ljudska bića. Anorganska bića u stvari nisu ništa drugo nego vlakna na veliko, dok smo mi ljudi skup svih vlakna na malo (unutar čahure).

I anorganska bića su kontejneri svijesti, ali druge vrste i sa drugačijim kombinacijama vlakana no dakako postoje i pojave koje nisu kontejneri svijesti na tom nivou a percipiramo ih svjesno tu i tamo, to bi bila višlja bića, nešto kao bića koja bi se dala usporediti sa bićima iz treće pažnje.
Ali apsurdno je pričati o "bićima" iz treće pažnje pošto stvari s tim stoje drugačije.
Susreti sa nečim što nije kontejnirana svijest bi vjerovatno bio donekle opisan kao "susret sa samim sobom" na nekom ultra apstraktnom i razumu nedostižnom nivou, a opet toliko domaćem da je to čudo jedno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 12:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
promatrač je napisao/la:
I anorganska bića su kontejneri svijesti, ali druge vrste i sa drugačijim kombinacijama vlakana no dakako postoje i pojave koje nisu kontejneri svijesti na tom nivou a percipiramo ih svjesno tu i tamo, to bi bila višlja bića, nešto kao bića koja bi se dala usporediti sa bićima iz treće pažnje.
Ali apsurdno je pričati o "bićima" iz treće pažnje pošto stvari s tim stoje drugačije.
Susreti sa nečim što nije kontejnirana svijest bi vjerovatno bio donekle opisan kao "susret sa samim sobom" na nekom ultra apstraktnom i razumu nedostižnom nivou, a opet toliko domaćem da je to čudo jedno.


Pa koliko kužim, vlakna na veliko su hijerarhije same po sebi, kolektivne svijesti. dok su ono što se naziva anorganskim bićima izvadci tih hijerarhija, recimo zasebne svijesti.

Kontenjnirana anorganska bića, zasebni entiteti, koliko kužim imaju samo vlakna one hijerahrije kojoj pripadaju, ispadaju manifestacije tih istih hijerarhija, a razlikuju se u hijerarhijama međusobno po načinu na koji su spletena vlakna unutar njhovih čahura. No opet, ima srodnih anorganaca po različitim hijerarhijama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 12:52 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Dobro, što si htio reći ? :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 12:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Pa to da su anorganci izvadci određene hijerarhije vlakna na veliko :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 12:56 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
A dobro, sa svime je tako.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 12:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Osim s ljudolikima koji su sve u jednom :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 1:02 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ah jebo ga... reci to sebi u ogledalu pa ćeš vidjeti da si izvedenica.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 1:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
A znam, izvedenica izvedenice :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 8:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
promatrač je napisao/la:
Dobro, što si htio reći ? :mrgreen:
Sjenko je napisao/la:
Pa to da su anorganci izvadci određene hijerarhije vlakna na veliko :mrgreen:
promatrač je napisao/la:
A dobro, sa svime je tako.
Sjenko je napisao/la:
Osim s ljudolikima koji su sve u jednom :)
promatrač je napisao/la:
Ah jebo ga... reci to sebi u ogledalu pa ćeš vidjeti da si izvedenica.
Sjenko je napisao/la:
A znam, izvedenica izvedenice :)


:rotfl: :D predivno... :love3:

simpaticni ljudoliki.

:love12:

:love5: :love5:

:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 9:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
promatrač je napisao/la:
I anorganska bića su kontejneri svijesti, ali druge vrste i sa drugačijim kombinacijama vlakana no dakako postoje i pojave koje nisu kontejneri svijesti na tom nivou a percipiramo ih svjesno tu i tamo, to bi bila višlja bića, nešto kao bića koja bi se dala usporediti sa bićima iz treće pažnje.



Khm khm. Trkeljate gluposti ekipa. Definicija definicijine definicije, opis kojis struktuiramo sustav da bi iz njega izveli novi opis i tako u krug. Fotokopija fotokopijine fotokopije. Knjiga o 5000 strana o moru koju pročitaš i opet neznaš ništa o moru. A samo treba skočit u njega, sa maskom. Nebitno je kako su oni struktuirani posebno zate što su za većinu nas temljni pojmovi kojima ih opisujemo (vlakna, kontejneri, treća pozornost) samo nabubani pojmovi koji nam u biti ništa ne znače jer ih nismo otkrili i vidjeli sami. Definirati pojmovima anorganca je kao znanstveno proučavati miša, otkrio si da linja dlaku triput mjesečno i da komunicira sa 17 vrsta različitih cijuka dok ti on u međuvremenu jede žito. Takvo znanje je bezvrijedno. Stvari koje se nas direktno tiču su jedino u ovom slučaju bitne.

Ovako, zašto sam rekao ono o tome da sumnjam u "produhovljenotst" i "mudrost" anorganaca? Zato ovi s kojima imam posla me podsjećaju na morbidne lopove i barabe. Nije da zrače ko dalaj lama ili sai baba, više ko gadafi ili sadam husein, da izvučem neke ovosvjetske usporedbe. No kad malo bolje razmislim anorganska bića su velika i kompleksna skupina, baš kao i organska. Siguran sam i da kod njih postoji mudriih stvorova, samo kladio bi se da je stvar ista kao i ovdje: dakvi su tihi, neprimjetni i u debeloj manjini.


O anorganskim bićima zapravo znamo zapanjujuće malo. Što više razmišljam o tome dolazim do zaključka da je castanedina knjiga umjeće sanjanja nedovršeni, amaterski rad koji je bijedni carlitos pokupio u svojim zadnjim danima zbrda zdola od kud god je mogao samo da napiše još koju knjigu i dobije još malo pažnje-novca i ostalih sličnih nevrijednih ljudskih stvari. Nešto je rečeno očito je Don Huan neke stvari prenio no tako puno fali, fale osnove. Fali sustav. Ljudi su toliko puno naučili o tome na svoju ruku nakon knjiga, u neku ruku to je normalno no sasvim sam siguran da je sanjalačko znanje starih vidovnjaka bilo kudikamo veće od ovih par crtica u knjizi. Zašto je tako puno stvari ostalo nedorečenoi možemo samo nagađati. Ili nemoramo.

No opet, s jedne druge strane, sanjelačke tehnike opisane u umijeću sanjanja i anorganska bića koje svaki iole naprediji sanjač susreće najbolji su i najpotpuniji dokaz da su knjige CCa definitivno ili barem većim dijelom temeljene na stvarnosti. Možeš ti pisat i lagat što hoćeš no otkrivanje anorganskog svijeta i sanjalačkog sutava nije zadatak koji može odraditi amater šarlatan pisac. Tu se krije znanje. Opet, kome takva potvrda uopće i treba, nama kojima su knjige okrenule živote naglavce i koji su vidjeli stvari kojih ni za 1000 godine života ne bi mogli cijela je teme "istina ili ne" koliko smiješna toliko i nebitna.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 9:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Lone bird to the rescue!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 10:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Ciao Zelenozubi, ja tebi vjerujem da si pametniji od entiteta, i da imaš veću svijest od njih. Volila bi osjetiti kako je to biti muško, kakav je to osjećaj? Onda bi znala da li je bolje primati ili davati. Probala sam to jednom, ali pojavio se glupavi entitet i isprepadao me na mrtvo ime, jebi ga.

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 2:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
mala_medvjedica je napisao/la:
Ciao Zelenozubi, ja tebi vjerujem da si pametniji od entiteta, i da imaš veću svijest od njih.

:?: :!:
:rotfl:

sto se tice promjene spola, pa to svi prvo naprave, bar sam tako cuo od prijatelja :mrgreen:

edit; posto nemogu zaspati od vrucine, a u klimi je zli hladni zrak koji me otcepi za razne gadove dok spavam, pojasnit cu primjerom kako to kod mene izgleda. moram jos dodati da sam mozda skroz omashio i umislio sve, jer koristim Cleu zacatechichi, iliti dream herb, legalno nabavljivo inter netom.

dakle kad me sprzi strah od kojeg me jedino budjenje spasava, ako u prethodnim danima nisam fuko i trosio se bezveze, pocnem plesati step dance (koji sam uzivo uvjezbao do stupnja da sam lezeran dok plesem) i pjevam otprilike;
bila jednom jedna krava
niti bjela niti plava
zaljubila se je u vola
dok su skupa vukli kola
jednog dana rece volu
necu da me gledas golu
jadni volo ne zna sta ce
pa joj kupi svemir gace.

tako me prodje strah, a ako sam dobro sfe napravio, cak i imam inicijativu.
cini mi se da ples opcenito dobro dodje u tim situacijama, ako je prethodno uvjezban.

moram napomenuti da se citavo vrijeme osjecam kao da vozim bicikl zagusenim autoputom, ne voze brzo, ali previse je automobila da bih se mogao snaci. na jesen narucujem novih 100 grama, a do tada cu pokusati uvesti red u kaoticna iskustva kojih se nabilo puno u kratki vremenski period.

ako netko ima kakav savjet ili afirmativan/negativan komentar, bit cu zahvalan, ali ne pretjerano.
pozdrav :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 6:09 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
lone_bird je napisao/la:
Definirati pojmovima anorganca je kao znanstveno proučavati miša, otkrio si da linja dlaku triput mjesečno i da komunicira sa 17 vrsta različitih cijuka dok ti on u međuvremenu jede žito. Takvo znanje je bezvrijedno. Stvari koje se nas direktno tiču su jedino u ovom slučaju bitne.

A gdi si baš mene našao quotati van konteksta, ja sam samo odgovorio sjenku da i oni imaju kontejnere svijesti (vidi citat niže), a upravo ti si "bezvrijedno" klasificirao anorgance, dao im boje, karakteristike.... itd. i dalje to radiš i novim postovima, ti si jedne baba zločesta i kupit ćemo ti Djuro XXL haljinicu i poslati na kučnu adresu, samo ostavi adresu uredništvu i približnu veličinu.
Ženu sam poslao van iz stana na odmor, nemoj je sad ti zamjeniti (osim ako si bogat, onda ću ti biti sponzoruš).
promatrač je napisao/la:


Sjenko je napisao/la:
Sve ostalo što si opisala također mogu ljudska bića. Anorganska bića u stvari nisu ništa drugo nego vlakna na veliko, dok smo mi ljudi skup svih vlakna na malo (unutar čahure).

I anorganska bića su kontejneri svijesti, ali druge vrste i sa drugačijim kombinacijama vlakana no dakako postoje i pojave koje nisu kontejneri svijesti na tom nivou a percipiramo ih svjesno tu i tamo, to bi bila višlja bića, nešto kao bića koja bi se dala usporediti sa bićima iz treće pažnje.
Ali apsurdno je pričati o "bićima" iz treće pažnje pošto stvari s tim stoje drugačije.
Susreti sa nečim što nije kontejnirana svijest bi vjerovatno bio donekle opisan kao "susret sa samim sobom" na nekom ultra apstraktnom i razumu nedostižnom nivou, a opet toliko domaćem da je to čudo jedno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 7:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
promatrač je napisao/la:
A gdi si baš mene našao quotati van konteksta, ja sam samo odgovorio sjenku da i oni imaju kontejnere svijesti (vidi citat niže), a upravo ti si "bezvrijedno" klasificirao anorgance, dao im boje, karakteristike....



Nebitno je tko je što rekao ili napravio. Nisam govorio konkretno tebi nego općenito, moje komentare shvati kao opće smjernice a ne kao prigovore ikome i za išta. Nitko se nikome ne more ispričavati, tvoje samorefleksija se samo igra s tobom. Poanta je ta da je pretjerana klasifikacije sa ratničke točke gledišta bezvrijedna i objašnjeno je zašto je to tako. Naravno, nitko nema ne naređuje da moramo gledat tako. Često je zabavno bit čovjek.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 17, 2011 8:30 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa govoriš onome koga quotaš, a znaš ti tko sam ja!? :mrgreen:

Aj dobro, :kiss: .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon jul 18, 2011 2:13 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
zelenozubi je napisao/la:
moram napomenuti da se citavo vrijeme osjecam kao da vozim bicikl zagusenim autoputom, ne voze brzo, ali previse je automobila da bih se mogao snaci. na jesen narucujem novih 100 grama, a do tada cu pokusati uvesti red u kaoticna iskustva kojih se nabilo puno u kratki vremenski period.

Ovo ima simbolike, to bi u kratko bio ti zajedno sa tonalom vremena.
Voziš bicikl i promet nije brz, to znači da bi se možda mogao prestrojiti uz rub pa malo stati i otići van autoputa .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pon jul 18, 2011 7:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
evo idem odmah sad!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub feb 11, 2012 6:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:17 am
Postovi: 114
Moji su drugovi biseri rasuti
po celom svetu
i ja sam selica
pa ih ponekad sretnem u letu

Da l' je to sudbina
il' ko zna sta li je
kad god se sretnemo
uvek se zalije
uvek se zavrsi
s' nekom od nasih pesama

Moji su drugovi
zestoki momci velikog srca
i kad se pije i kad se ljubi
i kad se puca

Gore od Aljaske do Australije
kad god se sretnemo uvek se zalije
uvek se zavrsi
s' nekom od nasih pesama

Da smo zivi i zdravi
jos godina sto
da je pesme i vina
i da nas cuva Bog

Da su najbolje zene
uvek pored nas
jer ovaj zivot je kratak
i prozuji za cas

Za moje drugove
ja molim vetrove za puna jedra
puteve sigurne, a noci zvezdane
i jutra vedra

http://www.youtube.com/watch?v=vdzaXOce8nw


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 60  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 36 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz