Sada je: pet apr 19, 2024 4:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 60  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet sep 14, 2007 9:09 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 03, 2007 4:28 pm
Postovi: 14
Stalker:
("Kada se razne ale i monstrumi pojave u vašem snu, uperite mali prst leve ruke u njih i viknite "Nestani!". To je dovoljno. Karakondžula æe ispariti, hehehe... ")

Interesuje me kako si do toga dosao da bi bas to trebalo da uradis?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 14, 2007 11:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 13, 2005 1:21 am
Postovi: 259
Kiki je napisao/la:
Stalker:
("Kada se razne ale i monstrumi pojave u vašem snu, uperite mali prst leve ruke u njih i viknite "Nestani!". To je dovoljno. Karakondžula će ispariti, hehehe... ")

Interesuje me kako si do toga dosao da bi bas to trebalo da uradis?

Pozdrav


U knjizi "Umetnost Sanjanja" u poglavlju o izazivaču smrti, vidovnjaku koji živi već oko 10000 godina, taj lik Kastanedi kaže da uopšte nije potrebno vikati u snu da bi smo komandovali situacijom već je dovoljno uperiti mali prst leve ruke u objekat ili biće koje se pojavi u snu. Ja sam to isprobao u snu i zaista je veoma efikasno! Na početku treba vikati, ali kasnije kad steknete veću veštinu u snovima, nije čak potrebno ni govoriti. Dovoljno je uperiti mali prst sa namerom.

Pozdrav. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 14, 2007 12:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 03, 2007 4:28 pm
Postovi: 14
Hvala na brzom odgovoru.

To su vrlo korisni saveti i isprobacu kad mi se ponovo desi slicna situacija. :)

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 24, 2007 7:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 04, 2007 5:27 am
Postovi: 85
Sweet dreams
Sjećam se da sam, kao vrlo mali, desetak puta sam imao slijedeći doživljaj:
Probudio bih se u toku noći i osjećao bih kako mi nešto crno pritišće prsni koš i otežava disanje, tolikom silom da sam mislio da ću umrijeti. Nastojao bio se pomaknuti, ali nisam uspijevao, kao da sam bio paraliziran, a uz to me obuzimao silan strah. Nakon nekog vremena to bi prošlo, a ja bih bio potpuno iscrpljen.
Ovo mi se više nije dešavalo do prije godinu dana. Doživljaj je isti ali sada se pokušavam pokrenuti. Nakon teške borbe uspjevam pomaknuti svoju ruku i udariti u razini prsnog koša i tada svega nestane. Tada shvatim da su mi čitavo vrijeme oči bile zatvorene iako sam jasno vidio, a i da mi se ruka uopće nije pomaknula iako imam jasan osjećaj da sam njome udario.
Ima li netko sličnih iskustava?
Ponekad, u toku noći, imam još apstraktniji osjećaj: jasno osjetim da dio mene koji je kuglastog oblika i udaljen je od mog fizičkog tijela oko jedan metar, snažno titra tj. kroz njega prolaze valovi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 24, 2007 8:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jul 18, 2007 7:46 am
Postovi: 155
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Stari, koma snovi.
Najgori moji snovi su bili, da sam u nekakvome logoru i da me nadgledaju i uništavaju volju za slobodom te nagrađuju pokornost.
Stražari, psi, šljaka do besvjesti. Katastrofa.
Nekada bi ih znao pobjedit, jednostavno bih se usprotivio.
I borba sa smrti, to je isto bilo koma.
Nisam ih imao od djetinjstva, al pojave se svako malo.
Mislio sam prije da to ima veze što je bio rat,pa svakakvi izvještaji na telki, al ne znam ni sam više.

_________________
RESPECT TO THE MAN IN THE ICE-CREAME VAN!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 26, 2007 10:51 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 06, 2006 1:32 am
Postovi: 7
Lokacija: BG
Citat:
Sweet dreams
Sjećam se da sam, kao vrlo mali, desetak puta sam imao slijedeći doživljaj:
Probudio bih se u toku noći i osjećao bih kako mi nešto crno pritišće prsni koš i otežava disanje, tolikom silom da sam mislio da ću umrijeti. Nastojao bio se pomaknuti, ali nisam uspijevao, kao da sam bio paraliziran, a uz to me obuzimao silan strah. Nakon nekog vremena to bi prošlo, a ja bih bio potpuno iscrpljen.


Pazi i meni se to ranije u pocetku desavalo ali uglavnom kada direktno pokusam da se projektujem iz jave u san ili negde u tom medju prostoru znaci strasan bol u glavi i plucima-gusenje cim prestanem sa tim pokusajima trenutno nestaju i ti bolovi. Kada je u pitanju san u kojem posle nekog vremena postanem svestan gore navedenih simptoma nema. Pa sam to uglavnom i nastavio da praktikujem tako valjda zaobilazim "strazare" :evil: :twisted: :shock:

A evo postavi cu neki tekst o tome koj sam jos odavno iskopao vise je o astralnoj projekciji.

U pogledu ove faze želim da napomenem još jednu važnu cinjenicu koja je bitna za razjašnjenje toga zašto vecina ljudi ne može da se odmah direktno projektuju, iz stanja transa, vec je za njih korisnije da idu na osvtarenje projekcije kroz san. Tokom našeg detinjstva i kasnijeg života, razlicite traume, stresovi, negativni dogadaji stvorili su energetske blokada na cakrama.
Na primer, ukoliko su nam roditelji branili, ismejavali nas, ili kažnjavali kada ispoljavamo tugu ili placemo, što je cesto slucaj, ta potisnuta i neispoljena energija se zatvarala na nivou grudi i srcane cakre. Ili ako je za nas bio zabranjen bes, onda je on telesno zadržan na nivou stomaka.
U tom smislu, kada svesno pokušavamo da se direktno projektujemo iz odredene cakre, mi prvo stupamo u kontakt sa potisnutim osecnjima i buduci da deluju mehanizmi odbrane javljaju se i razliciti simptomi koji prekidaju zapocetu svesnu astralnu projekciju.
Primer:
Student je tri sata pred spavanje jeo umerenu i laku hranu. Dospeva u stanje telesne ukocenosti i odjednom pocinje da oseca mucninu i nagon za povracnje. Neprijatan doživljaj se pojacava i postaje nepodnošljiv sve dok on ne uspe da se pomeri i nakon nekog vremena sedne u krevetu. U istom trenutku mucnina nestaje kao rukom odnešena. To se ponavlja tokom svakog pokušaja direktne astralne projekcije.
Osoba u stanju transa pocinje da oseca pritisak oko cela. On se pojacava i postaje nalik užarenom i bolnom obrucu oko glave. Javlja se vrtoglavica i još jaci bol. Kada osoba prekine vežbu projekcije svi simptomi odmah nestaju.
Pored navedenih, cesto se javljaju svrab u grlu i potreba za kašljanjem, neizdrživi trnci u nogama, ili iracionalini strahovi. Njihova suština pre svega u tome, da kao psihicki mehanizmi odbrane, sprece da svesno stupimo u kontakt sa traumom, potisnutim sadržajem ili bolnim i neprijatnim iskustvom iz prošlosti ili sadašnjosti. Njihov primarni cilj je da štite licnost od psihickog bola, a tek kao uzgrednu posledicu toga imaju dejstvo da prekidaju i ometaju svesnu astralnu projekciju.
Baš zbog navedenih problema, a i mnogih drugih razloga, savetujem astralnim praktikantima da rade analize svojih snova ili da se podvrgnu nekom obliku psihoterapije, kako bi na taj nacin rešavali svoje psihološke probleme i oslobodili se nepotrebne potisnute energije.
Naglasicu još jednom, jedini razlog za nemogucnost direktne astalne projekcije su naši nesvesni i potisnuti strahovi. Oni mogu biti mnogobrojni i razliciti. Ukoliko radimo na upoznavanju sebe, svojih želja, potreba, osecanja, stavova, problema, životnih ciljeva, ti strahovi i prepreke ce se postepeno smanjivati i nestajati.
Kada se ostvaruje projekcija kroz san, student je lišen svih ovih neprijatnosti. Astralno telo se izdvojilo dok je on u besvesnom stanju, prošlo je nivo zemlja-zemlja, uspelo se na neki od astralnih novoa gde je on uspeo da postigne svesnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 27, 2007 7:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 03, 2007 4:28 pm
Postovi: 14
Snovi

Mozda bude od koristi, sve sto cu dalje napisati zasniva se na mom iskustvu.

Dugo godina sam izucavala svoje snove i koristila razne tehnike snevanja.

Evo sta je proizislo.

Pravila sam kategorizaciju snova na osnovu njihovog uticaja na budno stanje, odnosno koriscenje znanja iz snova u budnom stanju.
Ne bih sad da prepricavam dogadjaje iz snova jer smatram da je u ovom trenutku mozda bitnija kategorizacija, razlog za to je ipak zbog prakticne svrhe. Meni je pomoglo pre svega u mogucnosti vracanja odredjenog stanja svesti I putovanja.

Prva grupa
Snovi koji su obojeni problemima ili razmisljanjima koji su nas mucili u budnom stanju. Njih je vrlo lako prepoznati, jer se tu uocavaju dogadjaji i emocije koje nas muce a nismo uspeli da ih resimo u budnom stanju. To nije svesno snevanje ali vremenom mozete da iz njih naucite mnogo o sebi i kako da prevazidjete probleme koji vam ne daju mira.

Druga grupa.
Snovi u simbolima, koji se ponavljaju. To je kao neka vrsta prorockih snova. Takodje to nije svesno snevanje, ali moze kadkad da prodje misao da je to samo san. Kroz simbole vam se otkriva neki deo buducnosti. I tu ponekad i mogu da se koriste neki stari sanovnici i imaju svoj znacaj (na nekom kolektivnom nivou su to ljudi sakupili - arheotipovi i sl) ali ipak je bolje da sami vidite sta vam se desava posle tih snova i da sami otkrijete simboliku. Ovi snovi su takodje prakticni iako vi nemate kontrolu nad njima.

Treca grupa.
Snovi koji predvidjaju buducnost, ali bukvalno onako kako ce se desiti ili sa vrlo malo razlike. Ni u tim snovima nemate kontrolu niti ste svesni, jedino sto se i oni ponavljaju ne bi li vam skrenuli paznju, a prepoznajete ih kad vidite u budnom stanju identicnu situaciju :)

Cetvrta grupa.
Snovi u okviru kojih ste na ivici da tako kazem svesnosti. Zasto to kazem, pa zbog toga sto u jednom trenutku imate mogucnost da priblizavate detalje, kao da lupom uvelicavate sliku, ili jos bolje svojom namerom je dovedete na mentalni ekran. Svest vam je cista i nekako znanje vam je dostupno ali nije potpuna svesnost.

Peta grupa spadaju svesni snovi.
Budite se u snu. Shvatate da ste u snu, da je to san i da sve sto vidite i da sve sto se tu nalazi je san. Prvo iskustvo je veoma neobicno i ne znam da li bas recima moze da se objasni. Ono sto bih mogla da kazem jeste da se svest ne menja u odnosu na budno stanje.
Ukazala bih vam na osnovu svog iskustva sta moze dalje da vam se desi, a mislim da moze da bude od koristi.
Budjenje iz sna u novom snu i tako vise puta, dok se ne izbezumite od straha i mislite da se nikada nece zavrsiti. Problem koji nastaje jeste da se budite u istom okruzenju u kojem ste zaspali, tako da tek posle izvesnog vremena shvatate da ste se ponovo nasli u snu zbog sitnih nelogicnosti koje pocinjete da primecujete. Za pocetnike kakva sam ja bila tada to nije bio ni malo lep osecaj, lupanje srca do iznemoglosti. Dugo vremena nisam znala kako da prevazidjem to i da se nadjem u budnom stanju kad ja to pozelim. Ono sto je meni pomoglo da prekinem tu seriju jeste da jos dok sam u budnom stanju mislim na neki predmet koji me smiruje i da se toga setim u snu i to bi znacilo budjenje. Ali da vam skrenem paznju budjenje nije isto kao i kod drugih snova, posto ste bili svesni jedina razlika je sto ste sad otvorili oci i nista vise.
Izmedju ostalog u snovima u kojim ste svesni uopste ne mora da znaci da ce oni biti lepi. Meni su se desavala najrazlicitija stanja i iskustva. Ukazala bih na probleme, jer kad vam je lepo ne mora niko da vam objasnjava, jednostavno uzivate, medjutim i tu mozete naici na problem, a to je prepustanje. To je moja sklonost bila i jos uvek nisam njome u potpunosti ovladala, ali moze da vam se desi sledece, posto vas sve ocara na neki nacin i novo je za vas, to prepustanje dovodi do toga da imate osecaj da vas nesto energetsko uvlaci i da plovite ka necemu ali to nije telesni osecaj nego kao da ste sama misao koja tece, vrlo je tesko recima objasniti, javlja se nemogucnost kontrolisanja slike, jer se razlivaju I stvaraju se novi ambijenti. Sto je donekle ok, ali nikakvo konkretno znanje na taj nacin ne mozete da sakupite. Tako da morate da ovladate vestinom da ne zurite previse u predmete, ljude ili sta vec, pa cak ni da vas okupira neka misao, jer vas sve to jednostavno uvuce I ne da vam mogucnost ni za kakvim konkretnim znanjem.
Sledeca stvar jeste da vas mogu napasti entiteti i to je najcesce propraceno gusenjem ili osecajem da vas neko vuce za noge, ruke i vrlo se tesko budite i taman kad mislite da su otisli pojavljuju se ponovo. Problem je sto ce sve to da proizvede kao prirodnu reakciju kod vas - strah. Pogotovo ako se prvi put susrecete, ali i kasnije. Moj nacin prevazilazenja toga je da sebe ubedim da nemam razloga da se plasim i shvatila sam da se oni upravo i hrane tom emocijom i da ih to i privlaci. Vrlo je tesko prevazici taj strah, ali je i moguce :) a zatim sam koristila neku misao ili stvar koja u budnom stanju za mene predstavlja jacinu. Ali to nije ona jacina koju ljudi imaju obicaj da koriste. To ja kao cista energija vrlo je apstraktno ali ne umem drugacije da objasnim. Isto tako moram vam reci da sam primenjivala i borbu sa njima i oni nestanu ali to ne znaci da se nece vratiti, za prekid ipak najvise pomaze ta misao na jacinu ili nezainteresovanost, bar kod mene, u smislu ok ne plasim vas se i ne zelim da imam nikakvog posla sa vama.

To je otprilike to za sada :)
Medjutim putovanja su zaista raznolika i jedinstvena, a recima je vrlo tesko objasniti, svaki put se iznova iznenadim, takvo iskustvo zaista ne moze da se poredi ni sa cim sto postoji u budnom stanju onako kako smo do tada bili nauceni, a onda sve pocinje da se menja, tako da vezbajte, vezbajte pa se vidimo :)
I zaista moram priznati da je Kastaneda dosta detaljno opisao snevanje ali preporucujem sve raspolozive knjige za citanje, jer u svemu mozete pronaci jako interesantne detalje koje vam mogu biti od koristi kada to budete najmanje ocekivali. :)
I uvek zadrzite trezvenost, trebace vam :)

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 27, 2007 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
poz KiKi, koje knjige o sanjanju preporučuješ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 28, 2007 11:09 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 03, 2007 4:28 pm
Postovi: 14
Ne bih htela nijednu knjigu posebno da izdvajam, ipak smo tu zbog Kastanede :) salim se
Kad sam napisala citajte sve raspolozive knjige pod tim sam mislila bukvalno sve, mozda je to samo moja pasija za citanjem, ali meni je koristilo i mislim da je izuzetno korisno sto je Stalker postavio poseban forum za literaturu i linkove, podrzavam i zahvaljujem !!! :)
Koje knjige bi pomogle u sanjanju?
Pa to nije jedna ili nekoliko knjiga to je nekako licni rad. Mnoge knjige koje sam citala nisu mi se svidele ali ipak sam im poklanjala punu paznju. Sakupis informacije pa kad naidjes na slicnu situaciju ti je prepoznas ili je pak neko drugi objasnio ono sto si ti proziveo a nisi imao objasnjenje. Nekada iz cele knjige nadjes pasus koji tebi licno odgovara a to je onda vec korisno znanje i za svakoga je drugacije. Nisam pocela sa sanjanjem preko Kastanedinih knjiga, jednostavno sam imala ceste snove i posto nisam iz svoje okoline imala koga da pitam pocela sam sa iscitavanjem raznorazne literature, pre svega iz oblasti psihologije, pa sam presla na filozofiju i religiju interesovalo me je sta svi oni imaju da kazu na tu temu, a onda na metafiziku, astronomiju, medicinu ...... Mislim da na taj nacin covek dobije sirinu i postaje svestan koliko malo zna, a zbog toga mu posle bude i lakse da se menja, jer ne dozivljava stvari toliko kruto, postaje fluidniji. Naravno ovo je samo jedan od puteva, svako moze imati svoj nacin i put do fluidnosti.
Na kraju bih ipak htela da napisem da je meni licno mnogo pomoglo kada sam naletela na Kastanedine knjige, ali potrebno je da se procitaju sve i knjige od Florinde, Taise i Toresa, jer samo tako dobijate pravu sliku.
I citajte knjige iz oblasti psihologije mnogo cete nauciti o sebi i na taj nacin napraviti vise mesta za svesno sanjanje :)
Eh, ta rekapitulacija o kojoj govori Kastaneda, vrlo bitan detalj :)

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 05, 2007 1:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 03, 2007 4:28 pm
Postovi: 14
Posto me posebno interesuje sanjanje, postavila bih nekoliko pitanja svima koji su raspolozeni za pisanje :) a mislim da onima koji tek ulaze u sanjacke vode odgovori mogu da budu od koristi.
Koje tehnike ste primenjivali za ulazak u svesno sanjanje? i koliko su bile uspesne? kao i koliko vam je vremena bilo potrebno da biste postigli ulazak u svesno sanjanje?
Sto se mene tice pocela sam sa tehnikama iz knjige Silva metod a koristila sam i metod sa pronalazenjem ruku iz Kastanedine knjige, obe se podjednako mogu koristiti. S'vermena na vreme menjam pristup iako nemam poseban razlog za to. Navela bih da sam cesto sanjala i pre toga ali nikad nisam svesno odlazila pre spavanja sa namerom da se probudim u snu, nego se to spontano desavalo, a kasnije je to bilo sa namerom koristeci upravo tehnike koje sam prethodno navela.
Postavila sam pitanje o vremenu zato sto se ono cesto zanemaruje, a mislim da je za ljude koji pocinju da praktikuju tehnike vrlo bitno da znaju da je potreban itekako rad od po nekoliko godina, pogotovo ako se ne bave jedino time. Moze vam se desiti da posle samo nekoliko dana uspete da udjete u svesno sanjanje i tako nastavite sa sanjanjem nekoliko nedelja, ali onda prestanete da sanjate i imate pauzu od godinu dana. Medjutim, to ne mora da vas obeshrabri nego moze da vas navede da budete istrajniji i da se pozabavite svojim nacinom zivota kao i to da uvidite razloge svoje preukupiranosti u budnom stanju koje sprecava svesno sanjanje. I naravno tu stupa na snagu znacaj skupljanja energije.

Pisite koja su vasa iskustva....

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 07, 2007 5:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
ovo je vec netko napisao(kradem autorska prava, ah sto ces, jos kada bih znao i cija :) ), ali moram to ponovno postati tek tako da ljudi vide, kika je napredni sanjac ovo njoj nije potrebno, ovo je za nas slabije sanjece :)
svako vecer prije spavanja ponavljajte si u mislima ja cu.... ako se nesjecate svojih snova snova onda ja cu sanjati i sjecati se svojih snova i ujutro onda zapisite u tekicu, ali stalker mi je rekao da je pisanje u tekicu i nije bas najbolje, ali ima nekih snova koje treba zapisati istina, ali pisuci u biljeznicu vi stvarate ovisnost, ne da mi se sada pisati kakva je, ako netko zeli napisat cu. a druga sugestija koju si mozete davati je ta da cete se probuditi u snovima, npr. ja cu dok budem spavala pogledati u svoje ruke i postati svjesna svojih snova.
i jos ono sto je Stalker napisao mislim postavljajte si pitanje jel ovo san? sanjam li ja sada?(ovo je za svjesnost u snovima)
oprostite opet sto ponavljam stvari koje ovdje vec pisu, ali ljudi su dosta lijeni :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 07, 2007 6:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
STALKER je napisao/la:
Kiki je napisao/la:
Stalker:
("Kada se razne ale i monstrumi pojave u vašem snu, uperite mali prst leve ruke u njih i viknite "Nestani!". To je dovoljno. Karakondžula će ispariti, hehehe... ")

Interesuje me kako si do toga dosao da bi bas to trebalo da uradis?

Pozdrav


U knjizi "Umetnost Sanjanja" u poglavlju o izazivaču smrti, vidovnjaku koji živi već oko 10000 godina, taj lik Kastanedi kaže da uopšte nije potrebno vikati u snu da bi smo komandovali situacijom već je dovoljno uperiti mali prst leve ruke u objekat ili biće koje se pojavi u snu. Ja sam to isprobao u snu i zaista je veoma efikasno! Na početku treba vikati, ali kasnije kad steknete veću veštinu u snovima, nije čak potrebno ni govoriti. Dovoljno je uperiti mali prst sa namerom.

Pozdrav. :)



Ja sam jednom uperio kažiprst.
Bio sam budan u astralu u svom stanu i video malo kuče. Pošto nemam kučiće i nikada ih ne bi držao u stanu prepoznao sam tog stvora kao izaslanika (oni se uvek pokazuju kao nešto neobično i čemu nikako nije mesto). Uperio sam prst ka njemu i naredio mu da se pokaže u svom pravom obliku. Onda je kuče nestalo i tu se pojavio stub plavičaste svetlosti oko 1.5 m. visine. Osetio sam da situacija nije naivna i tada sam se svesno probudio, tj. vratio u telo.

Zaista naše reči u astralu su komande, sve se izvršava, izgleda da tu možemo imati svoju volju ali nje toliko nismo svesni da smo upravo zbog te slobodne volje uspavani.
U astralu nas uspavljuje potencijal slobode jer smo navikli da budemo 'budni' samo kao porobljeni. Kada upadnemo u prostor sobodnog delanja mi se pogubimo.
To je taktika letača (guštera): navikli su nas da mislimo da smo budni samo kada smo sputani i da je to prirodno stanje. Čim se približimo slobodi mi se uspavamo jer mislimo da tako treba, da je to samo san.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 09, 2007 8:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Citat:
Ja sam jednom uperio kažiprst.
Bio sam budan u astralu u svom stanu i video malo kuče. Pošto nemam kučiće i nikada ih ne bi držao u stanu prepoznao sam tog stvora kao izaslanika (oni se uvek pokazuju kao nešto neobično i čemu nikako nije mesto). Uperio sam prst ka njemu i naredio mu da se pokaže u svom pravom obliku. Onda je kuče nestalo i tu se pojavio stub plavičaste svetlosti oko 1.5 m. visine. Osetio sam da situacija nije naivna i tada sam se svesno probudio, tj. vratio u telo.

Zaista naše reči u astralu su komande, sve se izvršava, izgleda da tu možemo imati svoju volju ali nje toliko nismo svesni da smo upravo zbog te slobodne volje uspavani.
U astralu nas uspavljuje potencijal slobode jer smo navikli da budemo 'budni' samo kao porobljeni. Kada upadnemo u prostor sobodnog delanja mi se pogubimo.
To je taktika letača (guštera): navikli su nas da mislimo da smo budni samo kada smo sputani i da je to prirodno stanje. Čim se približimo slobodi mi se uspavamo jer mislimo da tako treba, da je to samo san.


Ovaj "paradoks" mogu shvatiti, ali mi je ipak prilicno uvrnut i dalje... Ipak je astral opasan i ne znam kako surfati po njemu bez ikakvog predznanja... Nesto kao Astral za neznalice... medjutim koliko znam takvih uputa nema, osim dobronamjernih savjeta starih putnika koji pak nerado ih dijele.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 10, 2007 8:10 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet nov 30, 2006 2:30 pm
Postovi: 21
Jana wrote:
Citat:
Ovaj "paradoks" mogu shvatiti, ali mi je ipak prilicno uvrnut i dalje... Ipak je astral opasan i ne znam kako surfati po njemu bez ikakvog predznanja... Nesto kao Astral za neznalice... medjutim koliko znam takvih uputa nema, osim dobronamjernih savjeta starih putnika koji pak nerado ih dijele.


Problem je u tome što neki brkaju snove s astralnom projekcijom, a jedno s drugim nema nikakve veze. Razlikujemo obične nesvjesne snove, a svjesni (lucidni) snovi su stepenica više od običnih snova, ali su i dalje snovi. Astralna projekcija je još par stepenica više od lucidnih snova, ali više nema puno veze s snovima, osim činjenice da se ponekad lucidan san može pretvoriti u astralnu projekciju.
Lucidni snovi nisu opasni i možeš ih slobodno istraživati bez ikakvog straha, a astralni svjetovi imaju neke druge zakonitosti i nisu baš tako bezazleni. Postoji puno literature na tu temu, pokušaj proučiti Astral Dynamics (Robert Bruce je autor), tamo imaš puno tehnika i objašnjenja. Castaneda isto tako ima svoje metode za rad na dvojniku, pa i u njegovim knjigama možeš pronaći mnogo informacija i tehnika.

Pozdrav,
Nia


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 10, 2007 11:52 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 03, 2007 4:28 pm
Postovi: 14
Nijedno putovanje nije bezazleno i potrebno je sa punim oprezom pristupiti stvarima, jer se suocavate sa situacijama na koje niste navikli a i vladaju potpuno drugaciji principi funkcionisanja, uporedo sa sanjanjem potrebno je raditi na sebi, i to mnogo, u budnom stanju :) Bezazleno igranje i naivno pristupanje stvarima vodi ka zastranjivanju kako u snovima tako i u budnom stanju. To je isto kao i sa vatrom, ona moze da nam bude od koristi ako je primenjujemo na ispravan nacin, a moze da bude i opasna i da donese zrtve ako se igramo sa njom. Ljudi najcesce pristupaju stvarima iz hira ili zabave bez prethodnog razmatranja stvari, pa kad im se desi nesto ili dozive neuspeh onda imaju koga da okrive, to onda govori o nedostatku odgovornosti za sopstvena dela. Posle silnog iscitavanja i razmatranja dolazi i prakticni deo i tada to dobija primenjivost a ne samo puko filozofiranje, a onda nastupa novi rad. I u drugim svetovima postoje stvari koje nas odusevljavaju i koje ce nas uplasiti ali ako smo naucili da koristimo trezvenost i razmatranje stvari koje nas okruzuju, kao i da posedujemo odlucnost o tome da li cemo da se smejemo, placemo, plasimo ili sta vec, mozemo da putujemo i sagledavamo stvari punim srcem. Sve to zavisi od toga koliko smo energije uspeli da sakupimo i da li smo spremni da radimo na sebi, da sve dovedemo u pitanje a da ipak znamo ko smo.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 10, 2007 1:44 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet nov 30, 2006 2:30 pm
Postovi: 21
Oblutak wrote:
Citat:
Sjećam se da sam, kao vrlo mali, desetak puta sam imao slijedeći doživljaj:
Probudio bih se u toku noći i osjećao bih kako mi nešto crno pritišće prsni koš i otežava disanje, tolikom silom da sam mislio da ću umrijeti. Nastojao bio se pomaknuti, ali nisam uspijevao, kao da sam bio paraliziran, a uz to me obuzimao silan strah. Nakon nekog vremena to bi prošlo, a ja bih bio potpuno iscrpljen.
Ovo mi se više nije dešavalo do prije godinu dana. Doživljaj je isti ali sada se pokušavam pokrenuti. Nakon teške borbe uspjevam pomaknuti svoju ruku i udariti u razini prsnog koša i tada svega nestane. Tada shvatim da su mi čitavo vrijeme oči bile zatvorene iako sam jasno vidio, a i da mi se ruka uopće nije pomaknula iako imam jasan osjećaj da sam njome udario.
Ima li netko sličnih iskustava?


Ovaj tvoj događaj mi izgleda kao sleeping paralysis, ali istovremeno me podsjeća na jedan moj totalno čudan san koji sam imala prije 15-ak godina.
Dakle bila sam u nekoj prostoriji u kojoj sam ugledala jednu veliku šarenu mačku kako leži na nekom stolu uz zid. Totalno mi je privukla pažnju, jer je bila izrazito neobična, puno veća od obične mačke i što je još čudnije, bila je crno-zelene boje! Šarena kao mačak Tom iz crtića, ali umjesto bijelih šara, imala je zelene šare boje lišća ili iglica crnogorice. Prišla sam bliže i počela ju maziti i to je potrajalo nekoliko trenutaka. Onda je najednom nestalo te scene, nastupio je mrak. U tom trenutku sam imala dojam kao da mi doslovno netko uzima (krade) energiju iz područja pleksusa. Idući trenutak sam se odmah sjetila da je u jednoj Castanedinoj knjizi pisalo o nekom slučaju kada je don Huan podučavao Carlosa da ako ga nešto napadne, treba samo rukama stisnuti koljena na grudi kako bi spriječio nečiji napad, time štiteći područje pleksusa. I čim sam rukama uhvatila koljena da se zaštitim, sve je prestalo i nakon toga sam se probudila, srce mi je lupalo kao ludo od straha...
Nikad zapravo nisam uspjela saznati što je to bilo, ali sad si nekako mislim da je to moguće bilo neko anorgansko biće kojem sam prišla dosta nonšalantno, misleći da je mačka :mrgreen:

Nia


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 10, 2007 4:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 03, 2007 4:28 pm
Postovi: 14
Da li je neko imao iskustvo sa dobijanjem odgovora na postavljeno pitanje u snu?

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 10, 2007 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Nia je napisao/la:

Problem je u tome što neki brkaju snove s astralnom projekcijom, a jedno s drugim nema nikakve veze. Razlikujemo obične nesvjesne snove, a svjesni (lucidni) snovi su stepenica više od običnih snova, ali su i dalje snovi. Astralna projekcija je još par stepenica više od lucidnih snova, ali više nema puno veze s snovima, osim činjenice da se ponekad lucidan san može pretvoriti u astralnu projekciju.
Lucidni snovi nisu opasni i možeš ih slobodno istraživati bez ikakvog straha, a astralni svjetovi imaju neke druge zakonitosti i nisu baš tako bezazleni. Postoji puno literature na tu temu, pokušaj proučiti Astral Dynamics (Robert Bruce je autor), tamo imaš puno tehnika i objašnjenja. Castaneda isto tako ima svoje metode za rad na dvojniku, pa i u njegovim knjigama možeš pronaći mnogo informacija i tehnika.

Pozdrav,
Nia


Pokusat cu naci ovu knjigu, a Castaneda mi se zasad uopce ne cita. moram se odmoriti od njega.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 11, 2007 8:36 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet nov 30, 2006 2:30 pm
Postovi: 21
Astral Dynamics možeš skinuti ovdje:

http://rapidshare.com/files/41289225/1265856907.rar

(Password to unRAR:www.AvaxHome.org) :wink:

Pozdrav,
Nia


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 13, 2007 12:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
Prvi put sam doživio svijestan san pukom srećom. Nakon što sam pročitao odlomak od Toresove knjige Susreti s nagualom , koju je Stalker postavio na ovaj forum i koja nas je sve pobliže upoznala sa knjigama Karlosa Kastanede , već iduće noći dok sam sanjao jedan totalno običan i beznačajan san, odjednom sam shvatio da je to san - prošao sam kroz prva vrata sanjanja. Imao sam kontrolu nad svojim postupcima i osjećaj svijesnosti u snu koja se može usporediti sa osjećajem svijesnosti u običnoj stvarnosti.
--U Toresovoj knjizi, Kastaneda kaže Toresu da svatko može imati svijestan san , ako to namjerava nepokolebljivom namjerom. Još mu kaže da dok je u svijesnom sanjanju , da pogleda sebe u ogledalu.--
Te dvije rečenice su očito ostavile jak dojam na mene jer sam ja te noći shvatio da sanjam dok sam se u snu nalazio ni metar daleko od ogledala u svojoj kući. I pošto sam doživio taj, za mene još nepoznat osjećaj svijesnosti energetskog tijela u snu , ja sam tako uzbuđen , i nedovoljno informiran o sanjanju uradio što mi je prvo palo na pamet , tj. pogledo se u ogledalo.Tim činom sam se probudio , ali opet u novom snu , odnosno prošao kroz druga vrata sanjanja , ali pošto nisam imao dovoljno ni energije a ni svijesti , nisam bio svijestan da je to san. Našao sam se kako pripovijedam svome bratu što mi se dogodilo, kako mu govorim da sam bio svijestan u snu i da sam se probudio kad sam pogledo u ogledalo.
Nedugo zatim sam se opet probudio , ali u normalnoj stvarnosti.

Taj događaj je veoma utjecao na mene kao čovjeka. Od toga dana, stvarno mogu reći da me je duh pozvao kao što mi je rekao moj dragi prijatelj Stalker , kojemu se ovim putem zahvaljujem za njegovu ljubav i pomoć koju ću jednoga dana nadam se shvatiti.
Od tada sam pročitao gotovo sve Kastanedine knjige , jučer sam završio s Umijećem sanjanja.
Kastanedine knjige sam čitao sa velikim užitkom , ali i s još većim skepticizmom. Osobno sam se uvjerio u magiju rekapitulacije , doživio lucidan san , čak prošao kroz ogledalo u sanjanju u druga vrata sanjanja , a tek onda saznao da se to može , upoznao pravog pravcatog vidovnjaka i doživio niz događaja kojima mi je Duh doslovno mahao pred nosom , drugi dio mene onaj skeptični , Kastanedu smatra /je smatrao prevarantom i lažljivcem.
Od tog kucanja Duha , kako don Juan naziva javljanje duha , pa do danas prošla su 3 mjeseca. Ta tri mjeseca nisam doživio niti jedan svijestan san, mislio sam da ne znam zašto , ali samim ovim pisanjem svojih doživljaja shvatio sam zašto. Jednostavno nisam vjerovao u ništa od toga što piše u Kastanedinim knjigama. Ja , koji sebe smatram velikim ''praznovjercem'' zagovarateljem alternativnih učenja , nisam vjerovao ni riječi Karlosu , pa čak ni Stalkeru , koji mi je osobno dokazao moć namjere. Dok ovo pišem samome se sebi smijem, jer sam se čudio i smijao Karlosu kako nije vjerovao u stvari koje je doživio s don Juanom i pokušao ih je objasniti razumom , a ja se ponašam isto , ako ne i gore. I tako sam neko vrijeme bio radio rekapitulaciju , ali ubrzo sam prestao , jer sam lijen mislim...
magijske pokrete uopće nisam radio, a sanjanje sam ''namjeravao'' gotovo svaki dan i noć , ali to nije bilo pravo namjeravanje.Nisam namjeravao voljom , namjeravao sam razumom , htio sam ispitati mogućnost sanjanja umjesto da ga namjeravam opet doživiti , zapravo sam htio opovrgnuti mogućnost postojanja svijesnih snova i bilo čega šta piše u karlosovim knjigama. Sve to jer sam slušao razum , a razum laže. Razumom upravljaju letači i zato nisam vjerovao , a kamoli PRAVILNO prakticirao pročitano.
Onda se sve promjenilo, na jedan dan , ali jedan sasvim dovoljan dan. Moj prijatelj , kojemu sam prenio zanimanje za kastanedine knjige i koji je počeo kročiti stazom ratnika, doživio je svijestan san. Štoviše , doživio ih je nekoliko u jednoj noći.Tada je u meni jedan dio proradio , odmah sam sebi rekao : imat ćeš svijestan san i to još večeras.Pošao sam na youtube i downloado video sa magijskim pokretima. Radio sam ih 40-tak minuta i odmah sam osjetio sličnu vibraciju kao i sa rekapitulacijom , ali po cijelom tijelu.Pošao sam spavati , ali jednostavno nisam mogao zaspati a što je najčudnije , cijeli dan prije toga sam bio mrtav umoran jer sam bio treniro pa me sve bolilo , ali nakon magijskih pokreta , snaga , koncentracija , opuštenost, opće dobro. Nisam mogao zaspati cijelu noć. Ali zaspao sam ujutro , ovaj puta smireniji , tijelesni umorniji i što je najvažnije s nepokolebljivom namjerom. Znao sam da ću uroniti svijestan u san. I to se dogodilo. Prvi put sam počeo sanjati o svome razredu , i san je bio tako živ , čuo sam destke različitih glasova koji su dolazili iz mog razreda , i ja sam bio tu. I čim je san počeo , odmah sam shvatio i osvijestio sa ja zapravo ležim u postelji( zapravo na kauču da budem iskren :mrgreen: ) i da je to san. Ali , ćorak , očito nisam dovoljno duboko uroniou sanjanje jer sam se brzo probudio , sa osjećajem vibracije u tijelu. Nisam se dao obeshrabriti i pokušao sam ponovo.Ovaj put sam bio u šumi i čuo sam nekakve zvukove koji su dopirali iz jedne male kućice .Pogledao sam u kućicu , i u njoj nije bilo nikoga. Zatim sam pošao malo dalje i čuo nekakvo škripanje koje je dolazilo iz zemlje. Spustio sam se niže i našao ulaz u udubinu u zemlji(malu špilju) i jasno i glasno sam čuo to škripanje, i onda opet . BUM , pa ja sam i dalje u krevetu , ovo je san. I sada sam osjetio da mogu birati oću li se probuditi ili ću ostati tu. Ostao sam, naravno. Mrvicu sam se bojao , jer nisam znao šta to škripi tamo u špilji a sada sam već zno kako i sanjanje može biti opasno. Ali savlado sam taj strah i odlučio poći na kraj špilje ,odakle je dopiralo škripanje. E ovo je sad najčudniji trenutak koji sam doživio. Kada sam poželio doći na kraj špilje da vidim tko to tamo škripi , jednostavno sam poletio tamo vučen nekom čudnom silom , pažnjom pretpostavljam. Osjećaj je bio fenomenalan. Naravno nikoganije bilo tamo , to je moj um ili bolje rečeno namjera , proizvodila zvučne signale da me prodrma u snu jer sam imao nepokolebljivu namjeru za sanjanjem. I sve što je dobro kratko traje , pa sam, kad sam došo na kraj špilje pogledao prema izlazu špilje , ali baš kad sam to odlučio učiniti , jer sam bio brzoplet a da nisam ni tražio svoje ruke , znao sam da sam pogriješio i da će se san raspasti jer nemam dovoljno pažnje . To se i dogodilo.Vratio sam se u normalnu stvarnost , pruzbuđen i razbuđen da bih mogao još sanjati. :roll:

Najčudnije od svega što mi se dogodilo je to što ja i dalje ne vjerujem , barem ne potpuno tome kastanedi , ne znam , valjda je to zbog toga što sam u podznaku jarac , kastaneda je bio jarac u znaku.

molim vas dragi suborci da se ne ljutite zbog ovakvog fakat predugog posta , inače ni meni nije drago kada su postovi stravično dugi :evil:
Mogu još reći da je nevjerojatno kako se neke stvari poslože i razjasne kada se vlastita iskustva i razmišljanja iznesu na papir ili na forum :D
Mislim dajoš nisam napravio jednu stvar koju sam trebo napraviti, a to je zahvaliti Duhu , jer je on taj koji sve pokreće . Hvala DUHU , od srca fala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 60  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz