Sada je: pon maj 13, 2024 8:39 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 60  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sri jun 15, 2011 8:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
z3ta+ je napisao/la:

Nije to nikakva umjetnost nahual Huan to naziva entitetima trece vrste onima najgorima, samo oni nam se pojavljuju u oblicjima nasih najbliznjih.



Pa ne znam kako ih on naziva, al ja ih volim zvati nana, babo, seja...
Mada, mogu ti reći za ovu poslednju, da bi se ta zaista pretvorila u entitet treće vrste, ako je tako nazovem. Ubila bi me od batina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: čet jun 16, 2011 2:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
z3ta+ je napisao/la:
zahir je napisao/la:
Mislim da je prava umetnost sanjati okružen bližnjima


Nije to nikakva umjetnost nahual Huan to naziva entitetima trece vrste onima najgorima, samo oni nam se pojavljuju u oblicjima nasih najbliznjih.


On tako naziva entitete koji u sanjanju uzimaju oblik bližnjih da bi privukli pažnju na emocionalnoj razini i na taj način se hranili.

Ne misli na same bližnje doslovno, makar i oni mogu biti otežavajuća okolonost.

Upravo u tome i leži umjetnost i izazov, da naučiš iz prepreka te da ih nadiđeš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: čet jun 16, 2011 4:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Nemoguće ih je nadići. Naši bližnji su crni vračevi i svatko ko je sa njima je isto to. Nemoguće je pobjeći od njihovog načina razmišljanja i zato je ostanak sa njima robstvo. Možeš ti to negirati, ali od njihovih pogleda na svijet nemožeš pobjeći, niti ga možeš promijeniti. Jedino što možeš je maknuti se, ako stvarno želiš sanjati. U svakom slučaju, sretno.

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: čet jun 16, 2011 5:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Naši bližnji su crni vračevi? Ne znam za tvoje, ali moji su mama, tata i sestra, a apsolutno sam siguran da nitko od njih nije crni vrač...

Istina je da preko njih mogu ići napadi, no ti napadi i jesu izazovi. No nejdu samo preko njih, idu i preko prijatelja, ljubavnika, suradnika na poslu itd. Gdje je odvažnost ratnika u bježanju od prepreka i izazova tonala?

Takozvani ratnik uz sanjanje mora naučiti još jednu vještinu, prikradanje/traganje. E sad, koliko ja znam ona se uči uz sitne mučitelje, a di ćeš naći bolje sitne mučitelje nego u životnom okruženju. Uz njih vježbaš za početak prikrasti se svojim manama, svojim rupama, baš zato što ti oni znaju slabe točke i mogu preko njih utjecati na tebe. Kad spoznaš svoje slabosti i nadiđeš ih, onda nema tog crnog maga (kako svjesnog tako i nesvjesnog) koji će imati utjecaja na tebe. Uz to, taj proces nadilaženja sebe i je ono što oslobađa energiju i omgućava efektivno sanjanje i daljnje traganje.

E sad, ako ti je prevelika muka nadići sebe, lijepo se preseli u neku pećinu pa tamo možeš sanjati do mile volje. Sretno :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet jun 17, 2011 9:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
BOT?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet jun 17, 2011 11:20 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
A nije BOT ni muva, nek čovjek priča da čujemo šta ima novo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sri jun 22, 2011 3:56 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nastavak je na generalnoj raspravi, a ovu temu čuvamo za umjetnost sanjanja koliko se može.

--> viewtopic.php?p=111925#p111925


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 10, 2011 9:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
.


Otkad smo ajmo reć zahladili odnose stvari me posjećuju u redovitim intervalima. Razlikujem dvije vrste posjeta:

Prvi je čisti anorganac, samo prisustvo, obično kroz polusan (ne san) nikad ga ne vidiš ali ga osjetiš jako. Ti samo izmjenjuju energiju (mada je možeš i čistim činom volje mijenjat-vratit nazad, nisam 100% siguran da je to efektivno ili nije) Osjećam se nabijen totalno energijom nakon toga, obično mi idu na noge (zanimljivo, prvi put se desili od kad sam radi energetske vježbe pročišćenja nogu po NEW metodi od Robert Brucea, Astral Dynamics, sjajan rad ne temu OBE) ko kad ti netko nabije injekciju zraka pod kožu je osjećaj. To su njihova stvarna tijela i to je samo akcija, fizička, nema psiholoških zamki ni obrana od toga.

Drugi se pojavljuju češće i u svjesnim i u nesvjesnim snovima, kroz likove ljudi. Pitam se nekad dal me prate baš stalno kroz snove. Ne znaju komunicirat (riječi koje izgovaraju nemaju smisla, u američkom jeziku to zovu 'gibberish') obično izgledaju čudni, deformirani dosta, jaki osjećaje znaju izazivat (strahopoštovanja, opakih faca) i direktno "zurenje" u njih zna izazivat jake osjećaje zastrašujuće i neusporedive s ičim drugim zapravo. Zanimljivo je dosta no svakako nije ugodno. Znaju bit agresivni i dosadni, igrat psihološke igrice u snovima i obično zahtjevaju energiju u obliku pažnje. Mislim da su to sanjajuća tijela normalnih anorganaca. Ovih mogu blokirati čistom namjerom, tad sam dublje u snovima pa imam veće mogućnost manipulacije energetskim tijelom, samo se zatvorim u sebe kad ih skužim.

Postoji i treća vrsta koju srećem povremeno, zovem je succubus, ljubavnica. Ona je najpametnija, savršeno poznaje jezik, ljudsku prirodu i psihu. Razgovara, smije se, zajebava. nju srećem najrijeđe, najzanimljivija je a nešto mi govori i najopasnije ako treba. Ako su ovi gornji hijene ona je tigar. Ona slaže nevjerovatne filmove za koje su holivudski nula gdje se pojavljuje u obliku najzanimljivijih i najsjajnijih žena kloje možete zamislit. Ima jaki utjecaj na čovjeka, ne zaboavlja se lako. Hrani se stereotipovima muškim i točno zna kakav film složiti. Mislim da je ta hrani seksualnom energijom, no ne uzima samo energiju. Obilježje predatora na vrhu piramide je ta što ih zanima i priča. Priča, film, bajka. Ono što im možete pružiti. Što je obilježje visoke razine svijesti.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 10, 2011 11:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Baš zanimljivi post, Lone. Ti anor. su stvarno inteligentni, a očito je da imaju puno širu svijest kad mogu izvoditi sve te stvari. Zaista mogu stvoriti likove i događaje koje nemožeš ni na filmu vidjeti. Neznam da li su tebe vodili na nekakva područja (mislim van ovoga svijeta), vjerojatno jesu. Poznaju dobro te druge svijetove, za razliku od nas. Noćas sam u snu šetala morskom obalom, oko mene je bilo nekoliko anor., igrali su nekakvu igru ( između sebe ), a onda sam ušla u jedno dvorište. Na ulazu je stajao jedan od njih i pozvao me da mi pokaže nekakvo stablo. Išla sam za njim neko vrijeme i tada sam ispred sebe ugledala golemo drvo. Na granama tog drveta su bili crveno-bijeli cvijetovi veličine vrata. Mislim, takvo drvo ne postoji u ovom svijetu. Prizor je stvarno bio prelijep. Neznam, anor. koje sam susretala do sada su govorili, lijepo i razgovijetno.

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: ned jul 10, 2011 4:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Maloprije mi je palo na pamet nešto u vezi 2012-e. Ja ću u sanjanju pokušati anor. postaviti pitanje u vezi te godine, i to ako se uspijem sjetiti. Zasad su točno odgovarali na svako pitanje koje sam im postavila. Navodno nemaju potrebu lagati budući da su na višem stupnju. Nekako sam uvjerena da oni to zasigurno znaju.

Sjećam se da sam jednom prilikom prije nekoliko godina, u snu vidjela susjedu kako jaše na prekrasnom crvenkastom konju. Konj u snovima između ostaloga simbolizira i smrt. Anor. je preuzeo lik moje susjede. I tako je konj sa konjanicom, tj.anor. polagano kaskao cestom. U jednom trenutku je skrenuo u dvorište susjeda koji inaće živi preko puta moje kuće i tu sam se probudila.

Nakoliko dana kasnije, isti taj susjed kod kojeg je u snu skrenuo konj, umro je. Čini mi se da entiteti mogu dobro vidjeti budućnost pa bi ih se slobodno moglo pitati i u vezi 2012-e. Eto, toga sam se danas sjetila.

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet jul 15, 2011 4:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
a medvjedice, koliko ti je otprilike vremena bilo potrebno da prodjes kroz prvu kapiju sanjanja?
to je ono sto u knjizi opisuju kao sposobnost postojane sanjacke paznje tj. da mozes da drzis u vidokrugu ono sto gledas u snu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: pet jul 15, 2011 8:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
mala_medvjedica je napisao/la:
Maloprije mi je palo na pamet nešto u vezi 2012-e. Ja ću u sanjanju pokušati anor. postaviti pitanje u vezi te godine, i to ako se uspijem sjetiti. Zasad su točno odgovarali na svako pitanje koje sam im postavila. Navodno nemaju potrebu lagati budući da su na višem stupnju. Nekako sam uvjerena da oni to zasigurno znaju.


Prije drugačijem stupnju nego višem stupnju. Njihov kontejner svijesti traje duže i veći je no to ih ne čini "napredijima". Misliš da svatko od njih zna odgovore na bitna duhovna pitanja? Neznam, moguće, no meni se oni nekako čine također nesvjesnim budaletinama ništa pametnijim od nas "organaca". No ništa te ne košta pitati, probaj pa javi.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jul 16, 2011 5:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Ej dragi snoopy, puno vremena mi je trebalo da obratim pažnju na više detalja u snovima, godinu dana najmanje. I to u kombinaciji sa većinom vježbi koje se spominju, plus vježbe za lucidno sanjanje. Možda sam još nešto izvodila, ali nemogu se sada sjetiti. Usput sam pokušavala biti maximalno opuštena i što pozitivnija. Meni je to bilo kao posao (tako to dođe nekako), ali radila sam to sa guštom. Recimo, uvijek mi je bilo bitno sjetiti se da sanjam, to prvo, na bilo koji način, namjerom, pokretima, preko dana sam se to pitala (da li sanjam), i tako milijun puta se pitaš i podsjećaš na to. Kako kod tebe to izgleda, što ti poduzimaš?

Lone, stotinama puta sam vidla kako anor. mijenja svoj lik, ja to nemogu niti u snovima, niti znam nekoga od ljudi da to može. Što god da ga pitaš zna to, ja npr. nemam pojma da me netko tako pita nešto. Može znaći biti bilo što, ne samo u snovima, može biti predmet npr. Da li ti možeš biti neki predmet? Putuje non-stop po drugim svijetovima bez problema i zna o tome više od bilo koga, čak te i vodi tamo. Nemožeš ga ubiti, dok mi lako možemo umrijeti. I to se tebi čini kao nešto nesvjesno glupo? Mi smo glupavi.

Ovo za 2012 god. se iskreno ne usudim pitati jer osjećam da to zna. Što ako je neko sranje?

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jul 16, 2011 6:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Hej hej:)
Hvala za odgovor i mogu ti reci da smo jaako slicni sto se te namere sanjanja tice.
Bar se meni tako cini

Ja sam nedavno stigao na prvu kapiju sanjanja,tj dosegao sam do svog energetskog tela-
Tacnije, gotovo da sam svako vece svestan kad tonem u san..
To je bas poseban osecaj..znas da si u krevetu a opet nisi

NAjvise mi je pomogla ona ideja iz knjige tajna
Ranije sam se mnogo napinjao da budem svestan da tonem u san i onda sam jednog dana krenuo da citam tajnu i duboko razmislio i oznacio sam jedan trenutak kao pocetak i od tada sam sto ti kazes u poslu:)

tesko je to opisati kako se namerava ali otprilike mi je osnovna ideja da skupim pljuvacku i dok je zadrzavam fokusiram se na ishod dogadjaja(sanjanje)- progutam i duboko udahnem s jakim osecajem da u tom trenutku u mene ulazi zeljeno...

I to sto si rekla da gledas da budes opustena i pozitivna mi se mnogo svidja jer to i ja mislim, ai trudim se takodje da tako bude...cak namerno naglasavam svoje dobro stanje..
A to kazu i oni iz knjige tajna: da moras da se dobro osecas da bi bio na frekvenciji primanja

A sto se tice 2012...ne znam da li si nekad razmislala o tome da odluka jednog coveka utice na ceo svet i sve ljude..mozda cak i ceo kosmos.
Tako da,ako mislis da ne bi trebalo da pitas, bolje nemoj:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jul 16, 2011 6:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
mala_medvjedica je napisao/la:
Mi smo glupavi.


ko god bili gorepomenuti "Mi/Vi/Oni" :angel4:
slazem se da je izuzetno glupo :toothy2:
'znati' o anorgancima tako mnogo(malo)
a istovremeno o Sebi ne znati nishta(ili gotovo nishta) :love3:

mozda zbog toga i diskusije nalikuju onom 'bugarskom telefonu' iz viceva :mrgreen: :wink:


:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jul 16, 2011 7:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
mala_medvjedica je napisao/la:

Lone, stotinama puta sam vidla kako anor. mijenja svoj lik, ja to nemogu niti u snovima, niti znam nekoga od ljudi da to može.


Mjenjanje lika u snovima je čista manipulacija sanjačkom pažnjom, jedna od prvih stvari koju sam naučio u sanjanju. Sve što za to treba je malo namjere. Isto tako se nečije "mjenjanje lika" može prozrijeti gledanjem energije u sanjanju. Castaneda je za to upirao malo prst, no i za to je dovoljna namjera. Time sve otkriva svoj pravi oblik.

mala_medvjedica je napisao/la:
Što god da ga pitaš zna to, ja npr. nemam pojma da me netko tako pita nešto.


Ovo uvelike ovisi o kojem je anorgancu riječ. Isto to može čovjek koji ima čistu vezu s tihim znanjem ili kao kanal za "više" svijesti. Doduše onaj koji ima čistu vezu s tihim znanjem ujedno i je kanal za "više" svijesti.

mala_medvjedica je napisao/la:
Može znaći biti bilo što, ne samo u snovima, može biti predmet npr. Da li ti možeš biti neki predmet? Putuje non-stop po drugim svijetovima bez problema i zna o tome više od bilo koga, čak te i vodi tamo. Nemožeš ga ubiti, dok mi lako možemo umrijeti. I to se tebi čini kao nešto nesvjesno glupo? Mi smo glupavi.


Sve ostalo što si opisala također mogu ljudska bića. Anorganska bića u stvari nisu ništa drugo nego vlakna na veliko, dok smo mi ljudi skup svih vlakna na malo (unutar čahure). Čovjek putuje po "drugim svjetovima" i komunicira s anograncima, i u sanjanju i na javi, mičući svoju skupnu točku tako da poravna vlakna unutar čahure sa vanjskim vlaknima, što ujedno znači da je pojedinac kanal za "više" svijesti.

Što se smrti tiče, ni jedna forma egzistiranja nije vječna, arnoganska bića imaju jednostavno drugačiji, poprilično fluidniji tonal vremena. Jedan od osnovnih zakona energije (a i svijesti) je da prelazi iz oblika u oblik, a taj prelazak u stvari jesu, linearno gledajući, smrt i rođenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jul 16, 2011 7:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Sanjanje je zaista najbolje onda kad si potpuno opušten, smiren, kad te ništa ne muči. Da bi to postigao stvarno moraš dobro upoznati i sebe i druge, i cijelu situaciju u kojoj se nalaziš. Tek nakon upoznavanja sebe možeš dobro sanjati, jer si uvidio svoje pogreške npr., i zato jer si sebe očistio rekapitulacijom ( e tu se stvarno upoznaješ). Nakon tih stvari ideš sanjati i tamo pomalo upoznaješ druga bića, druga područja.....Ne razumijem baš tebe Nat, kako misliš sanjati, a da sebe (i druge ljude) ne upoznaš?

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jul 16, 2011 7:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Da Sjenko, možda i ljudi to mogu, ali ja nažalost ne poznajem nikoga ko bi to mogao. U knjigama su spomenuti takvi ljudi, nekolicina, možda je Isus bio takav. Osobno, neznam nikoga da to može, jedino što vidim da entitetima to ide jako dobro. Možda su i faraoni bili napredniji, stvarno neznam. Da li ti nekoga tako naprednog poznaješ?

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jul 16, 2011 7:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Medvjedice, takvi ljudi su svuda oko nas, a kako globalna svjesnost raste ima ih sve više i više. Takvi ljudi se doduše, ne hvale sa onim što znaju, niti ne pričaju svoja iskustva i spoznaje širokim masama, ako ih i pričaju uobliče ih najčešće simbolički te ih pojednostave i potkuju energetski da bi ih ostali mogli razumijeti.

Takvi se ljudi mogu naći i na ovom forumu, samo treba dopustiti svom egu da si prizna da ih vidi :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Umetnost Sanjanja
PostPostano: sub jul 16, 2011 8:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 28, 2011 2:36 pm
Postovi: 162
Sjenko, nadam se da će ti se rijeći koje si napisao pozlatiti.

_________________
Politika koja se vodi nije za one na zemlji


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 60  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz