Sada je: sub apr 27, 2024 4:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Primedbe, nezadovoljni članovi foruma, Humor i ostalo
PostPostano: ned okt 07, 2007 11:33 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon sep 24, 2007 7:42 pm
Postovi: 27
black_hole, zaista se čudim što ti niko nije odpozdravio na tvoje prvo javljanje pa ni tvoj omiljeni Stalker. A nije ni meni pa se saosečam sa tobom eto da ti kazem da mene nekako raduje pojava još jedne ŽENE na forumu. Iskreno nisam se nadao da češ se ponovo pojaviti jer te sve ovo pisanje smara.


black_hole je napisao/la:
....citam sve sto je napisano na forumu i priznajem da najvise volim da citam Stalkera jer on daje konkretne stvari koje se mogu primjeniti na sebi odmah.Meni je bilo najkorisnije njegovo objasnjenje razlike izmedju sanjaca i tragaca skoro da ni u knjigama nisam mogla lijepse procitati.


Da i ja sam čitao puno njegovih tekstova- njegovog tumačanja. Hteo bih da dodam da i nisi baš mogla pročitati tumačenja drugih jer se niko i ne usuđuje pisati ono što misli a pogotovo različito od Stalkera. Hvala Uroboru što je doneo slobodu na forum i ostalima koji se trude da ga podrže. Mislim da je potpuno OK da na forumu uvrstimo nove termine (pre i za vreme Urobora) Potpuno mi se i dopada to što više i ne briše ništa od postova i ostavlja nama da sami procenjujemo šta je dobro a šta loše. Evo želim da ga pohvalim sa moje strane što se popravio u tom pogledu.

black_hole je napisao/la:
Ja vec odavno sanjam i to sam da kazem tako, znala raditi i prije nego sto sam ista o tome procitala u knjigama a citala sam sve o tome gdje god sam stigla i o astralnoj projekciji i o etericnoj projekciji i sve od Slavinskog a njegov sam i metod radila.


Verujem ti da je tako i ja sam upoznao dosta ljudi koji imaju sposobnosti sanjanja ili vidjenja enrgije a da nisu ni radili nikakve tehnike. Razumljivo je i to što si radila razne stvari pa eto i metode Slavinskog da bi podigla nivo svog razumevanja. Pošto si sanjačica verovatno si na dobrom putu da to i uspeš. Slavinskog sam i ja čitao ali nisam našao praktičnu primenu svega toga o čemu on piše pa sam odavno odustao.



black_hole je napisao/la:

Ne razumijem kako covjek moze kazes da “sjedne i napise svoju verziju”” Ne bih stvarno da vrijedjam ali ko je on da dodaje nesto sto nigdje nema dato u knjigama i jos da mijenja terminologiju jer ide vrijeme novih ratnika.Mozda on to i smije sta ja znam ali racunam da je Huan zelio da kaze o kapijama traganja on bi i rekao.Nemozemo mi sada da dodajemo



Delom te razumem a delom ne. Eto i sam Staker piše svoju verziju kako on vidi sve ovo pa ga ti podržavaš. Zašto onda ne daš za pravo da i drugi to čine. Verovatno misliš da on sedi sa duhom u istoj klupi i prenosi nam njegove objave. Pa ima i onih koji to ne misle i sve vide drugačije ili bar slično. I šta sada kako videti ko je tu kompetentan uopšte. I ko sedi u klupi sa duhom.
Puno je onihkoji se drže oprobanih stvari i ne izmišljaju toplu vodu. Puno je lakše iči definisanim stazama. Potpuno razumem jer je za menjanje koncepcije i uvodjenje novina potrebna strahovita energija i čisto razumevanje. Lično je pitanje hocemo li da odustanemo potpuno od izmena i promene i držimo se samo poznatog i starog. Neka radi svako ono što treba i mora. A kompetentnost... (pustimo, vreme će pokazati).

black_hole je napisao/la:
Ja stalno vjezbam kretnje koje su date za Kerol Tigs i plavog skauta i to za trbuh i jajnike i sva se tresem, osjecaj je strasan, kao da mi nesto cupa iynutra i ako odmah poslije zaspim mogu se lako probudidti u snovima samo ako se sjetim pritiska i tog osjecaja pecenja medju nogama


Veoma me zanima taj tvoj osećaj medju nogama, a verovatno i ostale žene na forumu. Smatram da ćeš kao DAMA sa velikim iskustvom biti kompetentna da nam podeliš svoja iskustva. Dame pitajte a muškarci ...

(Muškarci, vodite računa... NO NO)

black_hole je napisao/la:
Mene ne zanima mnogo filozofiranje vec samo prakticna saznanja a ono sa drvetom je super mada sam ja to znala I od ranije ali sam na onom linku sto je dao urobor-hvala-najzad nasala koje je drvo dobro a koje nije. Ne znam, ne ljutim se nista nego ne bih ja tu nista izmisljala samo treba da vjezbamo ono sto nam je u knjigama receno-sanjanje ,kretnje,rekapituliranje a ne da se gubimo u pricama I teorijama i ne radimo nista nego samo pricamo. .Srecno svima



I ja sam ljubitelj prakse. Ali šta je praksa. Pa ono što činimo u komunikaciji sa ljudima oko nas, kroz dela koja činimo. Sve ono što čini svakodnevicu. Ako su naša dela lišena samovažnosti stvarno smo na pravom putu. Ako samo radimo što nam je u knjigama rečeno-sanjanje ,kretnje,rekapituliranje a u svakodnevici nam je sve prepuno samovažnosti onda smo zaista samo teoretičari i filozofi i samo zamišljamo da nešto radimo a ustvari mlatimo praznu slamu i gubimo vreme i sve tehnike nas samo čine potpuno glupavim i morbidnim.

Srećno i tebi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 07, 2007 5:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
EgoDijagnosticar je napisao/la:
black_hole, zaista se čudim što ti niko nije odpozdravio na tvoje prvo javljanje pa ni tvoj omiljeni Stalker. A nije ni meni pa se saosečam sa tobom eto da ti kazem da mene nekako raduje pojava još jedne ŽENE na forumu. Iskreno nisam se nadao da češ se ponovo pojaviti jer te sve ovo pisanje smara.


black_hole je napisao/la:
....citam sve sto je napisano na forumu i priznajem da najvise volim da citam Stalkera jer on daje konkretne stvari koje se mogu primjeniti na sebi odmah.Meni je bilo najkorisnije njegovo objasnjenje razlike izmedju sanjaca i tragaca skoro da ni u knjigama nisam mogla lijepse procitati.


Da i ja sam čitao puno njegovih tekstova- njegovog tumačanja. Hteo bih da dodam da i nisi baš mogla pročitati tumačenja drugih jer se niko i ne usuđuje pisati ono što misli a pogotovo različito od Stalkera. Hvala Uroboru što je doneo slobodu na forum i ostalima koji se trude da ga podrže. Mislim da je potpuno OK da na forumu uvrstimo nove termine (pre i za vreme Urobora) Potpuno mi se i dopada to što više i ne briše ništa od postova i ostavlja nama da sami procenjujemo šta je dobro a šta loše. Evo želim da ga pohvalim sa moje strane što se popravio u tom pogledu.

Delom te razumem a delom ne. Eto i sam Staker piše svoju verziju kako on vidi sve ovo pa ga ti podržavaš. Zašto onda ne daš za pravo da i drugi to čine. Verovatno misliš da on sedi sa duhom u istoj klupi i prenosi nam njegove objave. Pa ima i onih koji to ne misle i sve vide drugačije ili bar slično. I šta sada kako videti ko je tu kompetentan uopšte. I ko sedi u klupi sa duhom.
Puno je onihkoji se drže oprobanih stvari i ne izmišljaju toplu vodu. Puno je lakše iči definisanim stazama. Potpuno razumem jer je za menjanje koncepcije i uvodjenje novina potrebna strahovita energija i čisto razumevanje. Lično je pitanje hocemo li da odustanemo potpuno od izmena i promene i držimo se samo poznatog i starog. Neka radi svako ono što treba i mora. A kompetentnost... (pustimo, vreme će pokazati).

I ja sam ljubitelj prakse. Ali šta je praksa. Pa ono što činimo u komunikaciji sa ljudima oko nas, kroz dela koja činimo. Sve ono što čini svakodnevicu. Ako su naša dela lišena samovažnosti stvarno smo na pravom putu. Ako samo radimo što nam je u knjigama rečeno-sanjanje ,kretnje,rekapituliranje a u svakodnevici nam je sve prepuno samovažnosti onda smo zaista samo teoretičari i filozofi i samo zamišljamo da nešto radimo a ustvari mlatimo praznu slamu i gubimo vreme i sve tehnike nas samo čine potpuno glupavim i morbidnim.

Srećno i tebi.


e moj EgoDijagnosticaru samo napadas jadnog Stalkera(pa on je samo bebica), jel to zato sto te ignorira ili... ne razumijem... evo da bi se tvoj ego smirio stalker ti ne moze odg i ne moze brisati vecinu gluposti a tu se ukljucuju i moje gluposti, zato sto nema pristup internetu vec neko vrijeme, a sto se kompetentnosti tice mislim da je on svoju dokazao u protekle 2 godine, ili nije....hmmm mislim da tvoja 4(mislim) preuzvisena posta su puno vise od njegovih 350 i ti si nam dao stvarno puno vise savjeta nego on i uputio nas u toliko razlicitih tehnika, evo klanjam ti se...a od tvoje prakse sve nam se puši pod nogama, hehe, ne osjetis da smrdi?hahahaha
ajd necu te vise napadati reci ces da imam preveliki ego(ah, mozda i imam jos uvijek, ja sam jako nov u svemu ovom, na praksu mislim, ali moj prijatelju zanje ti nije bas jaca strana, jel tako?), ali tvoj je ego barem dupli.
Citat:
I ja sam ljubitelj prakse. Ali šta je praksa. Pa ono što činimo u komunikaciji sa ljudima oko nas, kroz dela koja činimo. Sve ono što čini svakodnevicu. Ako su naša dela lišena samovažnosti stvarno smo na pravom putu. Ako samo radimo što nam je u knjigama rečeno-sanjanje ,kretnje,rekapituliranje a u svakodnevici nam je sve prepuno samovažnosti onda smo zaista samo teoretičari i filozofi i samo zamišljamo da nešto radimo a ustvari mlatimo praznu slamu i gubimo vreme i sve tehnike nas samo čine potpuno glupavim i morbidnim.


ali kada sam procitao ovaj dio, tek onda sam shvatio pa on nista i ne radi, jer da je radio ista osjetio bi promjene jos nakon prvog puta ili to ili ti stvarno nisi jos spreman za ovaj put, mozda on nema srca za tebe? pronadi neki bolji...jer vec nakon prvog puta se osjete ogromne razlike u zivotu, neke dobre neke lose!

neka kazu svi da branim Stalkera, ja to radim svjesno i s razlogom! a stitim ga od takvih kao ti, inace bi se on sam obranio na puno bolji nacin nego sto ja to cinim... e i da razlog je taj sto on moze pomoci ljudima, a ti ne, a sa svojim glupostima ces otjerati i taj mali broj ljudi koje zanima castaneda, a nisu jos sigurni zele li poci ovim putem....

sada nakon sto si procitao sve ovo, pokusaj osjetit kakve emocije prolaze tobom ako si bijesan sto te vrijedam na ovaj nacin, onda iskreno napisi to ovdje(a ne kao neki drugi ljudi koji suzbijaju svoje emocije i prave se da su 8) ) i poradi s nama na svom egu, nemoj sakrivati svoje emocije i predstavljati neke druge, ja sam na primjer sada ljut i zato te i napadam , jer pises gluposti, a ja sam jos bebica i nisam dovoljno u tisini, samo me huskaju na ovakve postove :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 07, 2007 5:50 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Egodijagnosticar, deanos, prebacila sam vasa poslednja dva posta u novu temu da se ne bi remetio tok diskusije na „generalnoj diskusiji“.
Naziv je radna verzija, predlozi su dobrodosli.

Kao sto je deanos rekao, Stalker nece imati pristup internetu neko vreme ali se nadam da to nikoga nece spreciti u pisanju kvalitetnih postova. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 07, 2007 6:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Zašto ste mi izbrisali post o downloadu DVD-a sa vežbama tenzegriteta :evil:

Nije prebačen nigde, a i ne treba da se prebacuje jer mu je ovde mesto, gde se raspravlja o Kastanedi, a ne o svemu i svačemu.

Dakle,
ako nekome trebaju vežbe tanzegriteta sve ima ovde

http://www.ivantic.net/ostale_vazne_knjige.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 07, 2007 7:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
Pantelija je napisao/la:
Zašto ste mi izbrisali post o downloadu DVD-a sa vežbama tenzegriteta :evil:

Nije prebačen nigde, a i ne treba da se prebacuje jer mu je ovde mesto, gde se raspravlja o Kastanedi, a ne o svemu i svačemu.

Dakle,
ako nekome trebaju vežbe tanzegriteta sve ima ovde

http://www.ivantic.net/ostale_vazne_knjige.htm


hej Pantelija pa u linkovima je, u linkovim u podforumu castanede :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 07, 2007 7:35 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Zašto ste mi izbrisali post o downloadu DVD-a sa vežbama tenzegriteta

Nije prebačen nigde, a i ne treba da se prebacuje jer mu je ovde mesto, gde se raspravlja o Kastanedi, a ne o svemu i svačemu.

Dakle,
ako nekome trebaju vežbe tanzegriteta sve ima ovde

http://www.ivantic.net/ostale_vazne_knjige.htm


Nije obrisan, prebacila sam na topic o literaturi, da bi svima bio dostupan.
I hvala jos jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 07, 2007 9:36 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
hej arja duso , imas jos postova koji se ticu vise ove teme nego generalne diskusije, pa mislim da bi ih ovdje trebala prebaciti , ako trebas pomoc samo javi


deanos, hvala! Pomoc je uvek dobrodosla!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 17, 2007 9:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 04, 2007 5:27 am
Postovi: 85
Krug

Izricanje namjere,
skretanje pažnje,
postizanje cilja.

To je haiku!

Oči u oči,
varka dolje,
proboj gore.

To je borenje!

Izricanje Namjere,
skretanje pažnje,
postizanje cilja.

To je traganje!

Autobiografija autora:
Izgubljen u beskraju, jedan mali, sivi, uplašeni kamen je dugo vremena ležao sam na livadi. Hladila ga kiša, grijalo Sunce, milovao vjetar.

Prođe tu neki čovjek, uzme kamen i ugradi ga u temelje svoje kuće. Teško je mali kamen nosio kuću. No, pomislio je da je važan, da ona samo na njemu počiva, pa se jako trudio. No, kuća je starila i propadala, ljudi su otišli, vrijeme je učinilo svoje i mali kamen se odronio i ponovo našao na livadi.

Prođe tu neki pas, uzme kamen u usta i odnese ga na obalu mora. Tu ispusti kamen, pomokri se na njega i ode. Kamen se jako naljutio, jer, bio je on jako važan. No more ga je valjalo, kamen se smanjivao i gubio oštre ivice i postao oblutak. Nezamjetan, lako je klizio među drugim kamenjem. Ponovo je bio sretan.

Prođe tu neki dječak i uzme ga u ruku. Oćuti kamen njegovu toplinu i pomisli: ˝Od svih kamena uzeo je baš mene. Kako sam lijep, moćan i važan!˝ Dječak baci kamen u more.

I od tada, počiva kamen među svojom braćom na dnu mora. Oko njega buja novi život, miluje ga tišina, skriva trava, štiti dubina. Malenog i nevažnog. Izgubljenog u Beskraju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 17, 2007 9:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 04, 2007 5:27 am
Postovi: 85
˝Napneš li luk do krajnjih granica,
požalit ćeš što se nisi na vrijeme zaustavio.
Zakališ li oštricu mača do krajnje oštrine,
oštrica neće dugo potrajati.
Ako ti je dvorana puna zlata i blaga,
nećeš ih moći dugo sačuvati.
Tko je ponosit uz bogatstvo i časti,
sije sjeme vlastita pada.
Povuci se kad si završio svoje djelo,
takav je put neba. ˝

Novi zavjet:
˝Energija mi jeste prekrasna i jaka,zahvaljujuci dragom mi duhu,ali svakako treba da radim na njoj,vec sam pocela.˝
Zdravo Marijo, milosti puna!
˝Fizicki ja sam zensko,ali moja licna energija pomesana je sa energijom mog komplementarnog para,tako da ste mozda osetili to kad ste naslutili da se iza mog Nicka krije neko drugi.˝
Josip!
˝Zamisli samo da se spoje tvoja mladost i moja starost, tvoja mlada prekrasna, neiskusna energija i moja stara, jaka iskusna energija.˝
Gabriel!
I Hristos se rodi!

Najnoviji zavjet:
˝Draga Marija, nekako mi je cudno da si Marija prije bi reko da si Mario.˝
Zdravo Mario, milosti pun!?
˝Ko si ti?Slazem se sa tobom...Grlim te.Prijatan osecaj me je prosao za tebe sad kad sam ovo procitala...ali naravno ne zbog reci...ti si u redu.˝
Gabriela!?
˝Netko se rodi sa vrlo čistom vezom sa duhom, takvi smo i marija i ja , samo što je njena energija mnogo veća , kao što si i sam rekao , da bi mogla eksplodirati.˝
Josip!?
I Stalker se vrati!
A do tada, čuvao nas Tigar!
Od ega našeg.
Av, av, ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 17, 2007 10:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
amen , aleluja =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 18, 2007 8:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 04, 2007 5:27 am
Postovi: 85
Da ne remetim idilu generalne diskusije, spada pod ostalo:
Zašto je lav kralj životinja?
Afrički domorodci smatraju zaista opasnim tri životinje: slona, zmiju i leoparda.
Slon je masivan, snažan i dobro naoružan za borbu. Kao oružja koristi noge za gaženje, kljove za probadanje i surlu za udaranje, gušenje i bacanje. Pošto je uglavnom u krdu, ni grupa ljudi ga ne može lako savladati koristeći hladno oružje. Vrlo je inteligentan, osvetoljubiv i odlično pamti. Poznato je da se čovjeku koji mu nanese zlo zna osvetiti i nakon desetak godina. Ako mu se stanovnici nekog sela zamjera sustavno im uništava usjeve.
Slično se ponaša i grizli. Poznati su slučajevi otmica djeteta lovca koji mu je ubio mladunče, kao i višegodišnje vrebanje ne bi li se osvetio.
Zmiju je teško zamijetiti a njen ugriz je smrtonosan.
Među velikim mačkama postoje velike razlike. Tigar se usredotočio na snagu, veličinu, samotan život i lov na velike životinje, lavovi na život i lov u grupi, a gepard na brzinu.
Jedino je leopard ostao svestran. Živi sam ili u paru, vrlo je oprezan i jede sve. Bez problema se noću ušunja u selo, ukrade hranu i neprimjećen nestane. Idealan je tragač, samotan, nevidljiv, nečujan, prilagodljiv, oprezan a ipak krajnje smion i drzak.
Gotovo sve životinje, zbog građe tijela i debljine kože i krzna imaju dobro zaštićene sve vitalne djelove tijela, pa ih grabežljivci mogu ubiti jedino gušenjem. Pošto se čovjek uspravio i ima tanku kožu bez krzna, trbuh mu je izuzetno ranjiv (jedino mu koža na obrazu zna biti debela). Ni jedna životinja to nije primjetila i ne koristi. Osim leoparda. Zadnim šapama u skoku razdere čovjeku trbuh ili bubrege (s leđa) i mirno ga pusti da iskrvari.
Lav je, s druge strane društvena životinja. Love uglavnom lavice, dok se lavovi zabavljaju međusobnim borbama, ubijanjem, jedenjem muške mladunčadi i naravno, parenjem. Statusni simbol im još uvijek nije automobil, nego griva. Moćniji mužjak, veća griva. Koja je apsolutno nefunkcionalna jer ih sprečava u brzom kretanju kroz šikaru i čini lako vidljivim. Ako mlađi mužjak pobijedi i istjera starijeg, ovom vremenom otpadne griva. Stanovnici Afrike ih lako ubiju jednim udarcem koplja između ramena i vrata ili iza lopatice, jer im se lako približiti dok su zauzeti ˝državničkim˝ poslovima ( spavanjem, parenjem, odmaranjem punog trbuha).
Sada vam je jasno zašto ih Afrikanci preziru, a bijelci proglašavaju kraljevima životinja.
˝Svaki čovjek svijet svojim korakom mjeri.˝
***
Gdje god se pojavi čovjek koji ne živi u skladu s prirodom najlakše istrijebi ili pripitomi žitotinje koje su mu najsličnije. Zato su u Evropi lavovi odavno nestali, a velike životinje žive u našoj milosti, u rezervatima, štalama, zološkim vrtovima ili cirkusima.
No sa malim životinjama nismo toliko uspješni. Krtice, miševi, mravi,...
Tome i služe ideologije: učiniti druge ljude što sličnije nama da bi ih lakše kontrolirali i pokorili. To se i nama desilo.
Naš bog nas je stvorio (tj. preoblikovao) na svoju sliku i priliku.
***
Čovjekov uzor je lav, ratnikov leopard. Budi pokretljiv, osamljen, biće sjene i noći, fluidan, maštovit, oprezan i odlučan. Nemilosrdan, prepreden i strpljiv. I ono najubojitije, leopardu nedostupno: ljubazan.
Toliko o ljudima. Idući puta ću napisati nešto i o životinjama.
˝Ljubazno prede,
smrtonosna maca.˝


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 30, 2007 3:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 04, 2007 5:27 am
Postovi: 85
Rođen pod stijegom majmuna
Majmun
Majmun je spretan, lakrdijaš, biće raspršene svijesti koja stalno prelazi s predmeta na predmet, s pojma na pojam (s grane na granu). Zbog toga je njegov pandan u svijetu sila vjetar. Pripitomiti majmuna znači postići kontrolu svijesti.
Majmun je biće požude i okrutnosti. On je biće kojim upravljaju neobuzdani nagoni, ali je moguća njegova preobrazba u čovjeka.
Prosvjetljeni majmun je mudar i ravnodušan.
U Egiptu, majmun, bijeli pavijan, je jedno od očitovanja boga Totha, zaštitnika učenih, bog vremena, moćni čarobnjak.
U Maya i Azteka on je simbol umjetnika i kovača. Oni su titulu majmun koristili za iskusnog i vještog čovjeka.
U mitovima nekih indijanskih plemena majmun je poput Prometeja: izumitelj vatre i duhovni učitelj.
U Kini je simbol mudrosti.
U Indiji je poznat lik mudrog majmuna Hanumana iz Ramayane, savršenog ponašanja, koji je mogao poprimiti bilo koji oblik.
U tarotu mu odgovara arkana Budale – onoga koji je izvan kruga ljudi. Završetak njegovog evolucijskog ciklusa je Čarobnjak.
U Africi kažu da majmuni mogu naučiti govoriti ali da ne žele, jer bi ih onda drugi majmuni i ljudi natjerali da rade. Majmuni su oni ljudi koji su odbili trgovinu s anorganskim bićima i ostali vjerni svojoj prirodi.
U Tibetu je poznata priča o ljubavnoj vezi između majmuna i demonke iz koje su rođeni ljudi-majmuni, kojima je postupno otpala dlaka i skratio se rep. Prikazuje preobrazbu iz majmuna u čovjeka. Slična je priči o Adamu i njegovoj prvoj ženi-demonu koja se zvala Lilit.
Nesumnjiva je i zapanjujuća sličnost svih ovih priča i detalja.
Majmun je prapočelo čovjeka. On simbolizira čovjeka neučvršćene skupne točke: tragača!
Monkey = monad (prabiće) + key (ključ, osnovni duh)
Ajruna
Tad Arjuna, što na stijegu lik majmuna nosi svome,
Dhrtaraštroviće videć' spremne, i gdje strijele lete,
luk podiže, pa, Vladaru, Kršni ove riječi reče:
"Stavi kola moja među vojske obje u sredinu!
Da osmotrim ljude ove što za bojem silno žude,
s kojima mi nositi se u sukobu ovom valja.
Da sagledam sakupljene borce koji, krv lijući,
čine ono što je milo zlome srcu Durjodhane."
Arjuna je, što se jasno vidi u prvom stihu upravo takva osoba. On je tragač. Dolazi kod Krišne, Vladara i ovaj mu nudi kao izbor čitavu svoju vojku ili sebe kao vozara bojnih kola. Vojska simbolizira materijalizaciju moći. Krišna, kao vozar simbolizira trezvenost, silu samokontrole, usredotočenje, Volju. Ovim je dan put kojim mora ići tragač. On ima viziju, Namjeru, ali je nestabilan i nestalan i mora ovladati sobom, stvoriti svoju Volju.
"Stavi kola moja među vojske obje u sredinu!˝
Ovaj stih znači da ne smije otići u drugu krajnost, već da trezvenost i samokontrola, mada imaju upravljačku ulogu, moraju postići ravnotežu sa navedenim osobinama. Ovim je kratko i jasno dana uputa tragačima.
Tragač (Stalkerov tekst)
Tragači su osobe koje imaju pojačanu vezu sa izvorom svega, sa duhom, i one su nam poznate kao umetnici, pesnici, sanjari, vizionari, pronalazači, naučnici, avanturisti i sl. U terminima don Huanovog učenja, to su osobe kojima se skupna tačka lako pomera, tj. nije čvrsto usidrena na jednom mestu. One uglavnom nisu socijalno prilagođene i sklone su da krše uobičajene norme ponašanja, često su ekscentrične i okolina ih smatra “udarenim”, “blesavim”, i čak “asocijalnim”. To su u stvari osobe koje nikada do kraja nisu pokorene od sistema predatora i koje pružaju nesvesni otpor mračnim okovima socijalnog programiranja. Taj otpor rezultira nestabilnošću položaja skupne tačke a pošto one ne poznaju ratnička pravila i tehnike, to im donosi puno problema u životu. Radi toga imaju podsvesnu težnju da uravnoteže kolebanja svoje svesti (skupne tačke) i da je učvrste i stabilizuju. A znanje o tome se naziva prikradanje (traganje). Prikradanje je, jednostavno, čin žestokog usredsređivanja celokupne pažnje našeg bića na jednu jedinu stvar. Kada to učinimo naša svest postaje čvrsta i stabilna. Dakle, problem ovih osoba je u tome što im je pažnja raspršena. Kada odu u krajnosti sa time, moguće su duševne bolesti, narkomanija i haotična stanja svesti. To su oni za koje kažemo da nigde nemaju mira i nikako ne mogu da se negde “skrase”.
Radi toga, ovaj tip ljudskih bića treba da započne svoj put ratnika pomoću prikradačkih tehnika kao što su rekapitulacija, tenzegritet, tehnike ne-rada, zurenja u razne predmete poput lišća, kamenja i sl., tehnike obuzdane ludosti, prikradanja samom sebi koje je čin samoposmatranja ali bez racionalne analize onoga što posmatramo već kao ravnodušni i neutralni posmatrač, izdvojeno posmatranje sebe u kome shvatamo da smo dvostruki jer postoji onaj koji posmatra (pravo ja, dvojnik) i onaj koga posmatraju (ego), i uopšte, tu spada svaka aktivnost koja ih primorava da u dužem vremenskom periodu usredsrede svu svoju pažnju. Tu spadaju i čitanje, pisanje i intelektualni rad jer i te stvari učvršćuju skupnu tačku. Zato su prikradači poznati kao naučnici, mudraci, i sl. Kada se ova fokusiranost pažnje dovede do krajnosti, dolazi do zaustavljanja unutrašnjeg dijaloga, što dovodi do unutrašnje tišine koja nas sastavlja sa našim dvojnikom, našim pravim ja, i onda se javlja fenomen “viđenja” – mi postajemo sposobni da svet i sebe opažamo direktno kao energetska polja. Na taj način je obavljen zadatak ponovnog sastavljanja energetskog i fizičkog tela – potpuno je probuđen i aktiviran naš duh.
Majmun
Dok nisam pročitao ovo objašnjenje stalno sam se čudio drugim ljudima. Kako lako padaju pod utjecaj medija, kako su poslušni i pokorni, kako se lako prilagode i približe autoritetu, novoj ideologiji, kaku su uvijek na pobjedničkoj strani.
Uvijek sam bio na drugoj strani. Tvrdoglav, uvijek po svoju.
Zato me nitko nije baš volio.
No, kada bi izbila kriza ili neka nesvakidašnja situacija, svi takvi bi blokirali i spremno uradili ono što kažem. Ali, čim bi kriza prošla opet bi bio odbačen, a oni bi se priklonili onima koji su izazvali krizu.
S druge strane, ni jedan posao, osim ako nisam morao tj. bio za njega plaćen, nisam mogao dovesti do kraja. Stalno sam živio u svijetu snova, kojeg nisam uspijevao pretočiti u stvarni svijet. Bio sam plašljiv kao zec, sve dok me ne bi netko naljutio. Nestalan, željan pažnje, nesiguran, lako sam odlazio iz krajnosti u krajnost, manjkave koncentracije i pamćenja.
Tehnika koja mi je koristila je usredotočenje na jedan predmet. Npr. hodam ulicom i gledam u jedno stablo. Kada ga prođem gledam u nešto drugo itd.
Pri rekapitulaciji bih počeo s jednom temom i završio na stotoj. Sada nastojim ne prelaziti s teme na temu bez voljne komande. Dok pišem nastojim da me tema ne uvuče u sebe i unutrašnji dijalog, nastojim zadržati unutrašnju tišinu.
Vaš @


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 30, 2007 4:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
oblutak,što se tiče objašnjenja, =D>

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 05, 2007 9:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 04, 2007 5:27 am
Postovi: 85
˝Svijet ljudi ide gore-dolje, pa i ljudi slijede njegove uspone i padove. Ratnicima ne priliči da ih slijede.˝- H.M.

Sloboda
Svi ljudi imaju isto lice,
ali se više ne prepoznaju.

Pobjednik i poraženi
imaju dva jezika,
dva zakona,
dvije Namjere.
Oni koji su gore,
žele ostati gore.
Oni koji su dolje,
žele doći gore.
Oni koji su gore,
to im ne daju.
Oni koji su dolje,
kada uspiju doći gore,
žele sve ostale
spustiti dolje.

Oni koji su dolje,
misle da je sloboda gore.
Oni koji su gore,
misle da je sloboda, još više, gore.

Ptica Koja Leti Sama,
ne dodiruje one koji su dolje,
niti one koji su gore.
Pticu Koja Leti Sama,
ne dodiruju oni koji su dolje,
niti oni koji su gore.
Ptica Koja Leti Sama,
zna da sloboda nije dolje,
niti da je sloboda gore.
Ptica Koja Leti Sama,
nosi slobodu u srcu,
u pjesmi i letu.

Svi ljudi imaju isto lice,
ali se više ne prepoznaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 08, 2007 8:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 04, 2007 5:27 am
Postovi: 85
Castaneda: ˝Majmun će razmotriti nepoznato, ali prije nego što skoči hoće znati - što dobiva time? Mi smo biznismeni, investitori, naviknuti na kresanje gubitaka- ovo je svijet trgovaca. Ako napravimo "investiciju", tražimo jamstva. Zaljubljujemo se samo ako nam je ljubav uzvraćena. Ako više ne volimo, odsiječemo glavu i stavimo drugu. Naša "ljubav" je tek puka histerija. Mi nismo osjećajna bića, mi smo bez srca. Mislio sam da znam voljeti. Don Juan mi je rekao: "Kako bi i mogao? Nikad te nisu naučili voljeti. Naučili su te zavoditi, zavidjeti, mrziti. Ti čak ne voliš ni samog sebe - inače ne bi takve stvari radio svom tijelu. Nemaš muda da voliš kao čarobnjak. Da li bi mogao voljeti zauvijek, i poslije smrti? Bez ikakve podrške - ništa zauzvrat? Da li možeš voljeti bez investicija, radi same ljubavi? Nikada nećeš saznati kako izgleda voljeti na taj način, neumoljivo. Želiš li umrijeti, a da to ne saznaš?"

U ulazu do mojeg živio je vrlo zaljubljeni par. Uvijek su se držali za ruke, upućivali jedno drugom zaljubljene poglede i ljubili se na ulici. Moje dijete je pošlo u razred s njihovim pa smo par puta bili kod njih kući. U jednom razgovoru dama je tvrdila kako je ljudski razum savršen i kako može razumjeti sve i riješiti sve probleme, kako pojedinca, tako i ljudskog roda. Da potpalim vatru upitao sam: ˝Čak i ako se Sunce ugasi?˝
˝Da, čak i tada bi pronašli rješenje.˝ - samouvjereno je odgovorila.
Nekoliko mjeseci poslije, zabunom (njena verzija) je uzela suprugov mobitel i utvrdila da on već pet godina ima ljubavnicu. Nato se on hladnokrvno pokupio i otišao od nje i djeteta. Usput mu je iz kasice pokupio svu ušteđevinu. Poslije se utvrdilo da je u predhodnih pet godina sustavno izvlačio novac iz posla koji su zajedno vodili i od tog novca kupio stan u kojem je sada živjela druga dama. A razumna prva dama to nije primjetila.Toliko o ljudskom razumu.
No dama se nakon nekog vremena snašla. Ponovo je u sretnom braku. Sretni i zaljubljeni, drže se za ruke, izmjenjuju zaljubljene poglede i ljube se na ulici. Valjda više neće petljati po mobitelu.

Zato volim don Huana. Njegov opis svijeta pristaje velikom svijetu kao ruka rukavici. Pa mi je omogućio da razumijem i taj svijet i sebe i vratim se svojoj suštini. Da se ponovo zabavljam i igram. I da na vrijeme, ovako malen i lagan zbrišem na granu do koje veliki i važni ne mogu. Dok grana ne pukne.
Pozdrav Palom Majmunu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 21, 2007 8:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 04, 2007 5:27 am
Postovi: 85
Imam primjedbu, a ovo je pravo mjesto za to.
Obrisan je post koji otprilike glasi:

Vrijeme je da se napiše ponešto o događajima one noći kada su brisani Pedišićevi postovi. U to vrijeme Stalker, kao ni ostali moderatori, nije bio logiran. Prema tome Pedišićeve postove je mogao brisati jedino sam Pedišić.
U filmu ˝Kum˝ stari mafiozo kaže sinu da je njegovo ubojstvo naručio onaj koji mu prvi izrazi saučešće, utješi ga i ponudi mu pomoć.
Pogledajte nekoliko posljednjih postova u temi ˝Carlos Castaneda – čovjek iza maske˝.
Duh se ponekad na zaista čaroban način poigra s nama i pokaže nam put.

Možda će biti obrisan i post koji glasi:

Uskrsnuli, citat:˝Bolje ti je da se bavis sa ozbiljnim stvarima na forumu, nego da se okreces ka proslosti, pa opet trla baba lan, da joj projde dan,...˝
Kojim ozbiljnim temama?
Brisanjem vlastitih postova?
Ili možda mastrubacijom?

Pošto imam primjedbu, iako sam zadovoljni član foruma, ovo je pravo mjesto da je iznesem.
Primjedba glasi: Nemam primjedbi na brisanje ova dva posta.

Sloboda je stvar suštine, a ne forme. Drugim rječima: pusti formu, promatraj svrhu i suštinu postupka. Formu je lako prilagoditi ili izigrati, šta ćemo sa onim bitnim?
A bit ovih postova je rasvjetliti stvari do kraja. Da bi se moglo nastaviti dalje. A to je u interesu svih nas. Zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 21, 2007 10:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Oblutak,

nagađanja i vlastite projekcije manje više su karakteristične za sviju nas, međutim, postoji i nešto što se naziva objektivna realnost. Ukoliko se oslonimo na ovo drugo, primjetićemo da samo moderatori i administratori foruma mogu potpuno obrisati postove, dok korisnici mogu samo PREPRAVITI svoj post ukoliko on nije poslednji.

Na primjer, Stalker je u međuvremenu “prepravio” nekih 45 svojih postova u tri tačke u kombinaciji sa smajlićima. Mi takve “poruke” smatramo smećem te se tako i odnosimo prema njima a takvo ponašanje uredništvo foruma ne uzima kao izraz nečije “povišene svjesnosti,” nego – neuračunljivosti.

I na kraju, off-topic postovi će se brisati kao i do sada, kao i oni učesnici foruma koji koji ih uporno šalju.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 21, 2007 10:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
galaksija je napisao/la:
Oblutak,

nagađanja i vlastite projekcije manje više su karakteristične za sviju nas, međutim, postoji i nešto što se naziva objektivna realnost. Ukoliko se oslonimo na ovo drugo, primjetićemo da samo moderatori i administratori foruma mogu potpuno obrisati postove, dok korisnici mogu samo PREPRAVITI svoj post ukoliko on nije poslednji.


Galaksijo, malo je bezveze pozivati se na objektivnu realnost kada je ona sasvim drugacija od onoga sto navodis!

Korisnici mogu da brisu svoj post!

Znam, jer sam ja brisao svoje i radi perfektno. :)
Ukoliko se bolje obrati paznja Draganov/uppergroundov post je bio poslednji svih sat i po vremena u periodu brisanja, sto mu daje i mogucnost totalnog brisanja. Uostalom ja sam bio prisutan u to vreme na forumu i niko do admina i moderatora nije bio prisutan, jer znam - konstantno drzim upaljenu glavnu stranicu foruma galaksije (sa cestim refreshovanjem ;)) da vidim koje od clanova tu.

Znaci Stalker nije brisao Draganove/uppergroundove postove, vec je Dragan/upperground sam radio. :(

Ovo sam mogao i ranije da napisem, ali gledajuci kako moderatori i admini tolerisu menjanje-nick-a onanisanje na Kastanedinom forumu, video sam besmislenost u bilo kakvoj intervenciji. Jedino me ovo pozivanje na "objektivnu realnost" nateralo da ovo napisem.:(

Kako god, nije na odmet da clanovi imaju uvid u pravu situaciju, iako je to sada nepopravljivo i sa Adminove i sa Stalkerove strane.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 21, 2007 11:26 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Kromp je napisao/la:

Znam, jer sam ja brisao svoje i radi perfektno. :)


Pardon, zaboravih da je sve moguće, kad su “ratnici“ u pitanju.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 21, 2007 11:54 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
galaksija je napisao/la:
Kromp je napisao/la:

Znam, jer sam ja brisao svoje i radi perfektno. :)


Pardon, zaboravih da je sve moguće, kad su “ratnici“ u pitanju.


Pozdrav


:rofl :love6:
Pravi ratnički humor! :)

:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz