Sada je: čet mar 28, 2024 12:55 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet dec 15, 2016 10:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
ko radi jos uvijek rekapitulaciju :?:

MI

Koliko dugo radis i sta se desilo u tvom zivotu' da li si mogao "ocistiti" neku svoju osobinu kao npr.emocije, ljutnju, jev, mrznju,ljubomoru...mislim nemam sve to ali imam nesto hihihih


Ne cistim se od takvih stvari. Jednostavno pravim balans...Uzimanje-Davanje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet dec 15, 2016 10:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ok. Treba mi neko ko bi rekao svoja iskustva....citala sam o iskustvima na "magija pokreta" te me zanimaju lica iskustva u vezi rekapitulacije, no, nema veze, tebi hvala, mozda neko napise esto vise :lol:

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet dec 15, 2016 10:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Da me ne shvatis pogresno, ja nemam te osobine :) Mozda je to zbog rekaptulacije ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pet dec 16, 2016 1:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Treba mi neko ko bi rekao svoja iskustva....

Iskustva kažu da je to neprekidan proces :)

Vidiš, ti si to mogla početi i pre pet godina a isto si mogla i pre dve godine, a baš sad hoćeš :D Al ajd nek ti bude :P

Sa moje tačke gledišta stvari moraju da miruju sve dok se čovek ne uplete u prave stvari. Možemo mi da vraćamo film do ranog detinjstva ali nije to ono što tražiš.

Npr ljubomora za mene nikad nije bila moj motiv ali u susret sa osobom koja ima naglašenu ljubomoru u svim pravcima stvari postaju jasne onome ko je znanje primio i razumeo i s time mu se pokaže na delu instaliranje tuđeg očekivanja.

Žena bi trebala ženu da uči da bi se razumelo. Žena koja je majstor rekapitulacije ti neće doći :)

Sve rekapitulirano je privremeno. Uopšte se ne vraća tu ništa kao povraćaj nego se dešava otrežnjenje ukoliko je pojedinac ozbiljan.
Stečen stepen trezvenosti dalje diktira ponašanje u skladu sa celokupnim znanjem.

Vidiš, tehnika rekapitulacije ne vodi uvek ka cilju. To je zato što ne postoji kontrola u uvid povraćenog nečega sem osećaja da se nešto dešava.
Čim se i malo nešto dešava po ovom pitanju nastupa magija. S obzirom da nastupa magija, promene stvaraju nestabilnost sa obeju strana i kod rekapituliraoca i kod rekapiuliranih. Magija odmah donosi nevolju ukoliko ne postoji trezvenost. Trezvenost je neodrživa ukoliko se nastavlja sa ponavljanjem sebe. Ponavljanje sebe su svi elementi našeg karaktera. Karakter je deo ljudskog oblika.

Još pre deset godina su opisivali ljudi svoje ljubavne odnose koje su rekapitulirali, ali džabe, jer nastavak traži ovu srž shvatanja koju sam opisao.

Ajd sad da kažemo, počela si ti da rekapituliraš...jeste, interesantno je da se mogu videti svakakve stvari koje smo proživeli a kojih se nebi smo nikako setili...ali svrha rekapitulacije je nešto najoštrije, a to je trezvenost. I ti tako vidiš i vidiš svašta , dešava ti se šou, ali dok stigneš da se pitaš a kako ti to pred očima vidiš sećanja već će proći deset godina :) i tu će ti trebati savetnik za to ali takvog nema, a sama nemožeš odgonetnuti misteriju.

Dakle, da bi smo se upustili u ovo sve, moramo biti ludi. Lako ćemo biti ludi sad, ali u jednom trenu kada igrom umnih radnji obračunamo šta smo radili toliko vremena a nismo videli konkretan uspeh, mi ćemo biti poraženi i tom prilikom slabi i shvatićemo da nismo ojačali jer nismo ispravno postupili. Shvataš? Hoću reći da se stvari kada su promišljene odraze se , a ukoliko su odluke slepačke onda plaćamo danak.

Ne postoji garancija da uspeš :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pet dec 16, 2016 9:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ma nisam te razumjela ili se malo salis samnom ;)

Rekapitulacija je vracanje nergije koju smo negdje ostavili. Da li je to to? Nisam mislila da je drugacije. Sto se tice sjecanja bez ikakvih problema sjecam se raznih detalja u svom zivotu i zaista hvala bogu imam izrazenu memoriju. Tako da mi to nije nesto posebno interesantno kad se cesto prisjecam dozivljaja koji su se desili nekad davno, Interesantno je da mogu povratiti svoju izgubljenu energiju kako sam shvatila.Npr. sjetim se dogadjaja neke svadje od prije 20g i onda rekapituliram ..i sta onda...vratim svoju energiju i to je to..dakle ne ocekujem nista spektakularno, ali zanimaju me iskustva. Kako cu znati da sam nesto rekapitulirala....
Uciteljica rekapitulacije nije tu svakako, ali zato pitam vas koji ste probali rekapitulaciju da mi kazete iskustva.
Napisao si dug post za mene i hvala ti, :occasion5: ali nista mi nije receno sto sam pitala :D

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: uto dec 20, 2016 6:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Sjećanja .....to nisu sjećanja koja imamo u vidu prisjećanja događaja i kako su ti događaji tekli, tko je što rekao itd.
Sjećanja na koja se misli u kontkekstu rekaptulacije tj vraćanja svoje energije koju smo negdje pogubili ili nekome predali, odnosi se na pamćenje tijela i na razinu pamćenja emocija. Tijelo pamti emocije - one koje nismo prihvatili i one koje smo pokušali negirati i potisnuti. Potisnuli smo ih u tijelo.
U ovom tijelu se nalaze energetski "blokovi" emocija koje smo potisnuli u ovom i u prošlim životima. To treba pronaći, razriješiti, rekapitulirati događaj-to znači ponovo promotriti s ovim novim saznannima i sposobnostima koje imamo i s ovog stanovita dati svemu pravi značaj, riješiti problem, presložiti...dati novi "naslov" i otvoriti "novu glavu"- kao da otvaraš novo poglavlje...

Postoji knjiga , ne mogu se sjetiti autora ali naslov je "Tijelo pamti". Nisam je našla na netu...i još jedna koja se zove otprilike "Emocije koje žive progutamo-zauvijek u nama žive"

Proces rada s potisnutim emocijama na razini tijela traje cca godinu i pol do dvije godine. ( Tek toliko, za informaciju...) Ali, kad sve to rekalpituliraš, onda si na konju!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet maj 25, 2017 10:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 3:54 pm
Postovi: 78
Ne, ne traje godinu ili dve, traje ceo život, što i nije neka razlika niti posebno bitno ratniku.

_________________
Hajde da se drogiramo
ma, nek se oci sjaje


Hali Gali Halid - Hajde da se drogiramo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: uto jul 04, 2017 10:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
ne znam da li je ovo bilo, ali evo, ako nije, da možda doprinesem nečim što sam pročitao/prepisao :)

Osho pominje tehniku sličnu rekapitulaciji u svojoj „knjizi tajni 1“, prepisao sam deliće, koga zanima ceo tekst nek skine knjigu sa ivantic sajta.


"Ovo je jedna veoma temeljna tehnika. Ona je bila veoma mnogo korišćena, posebno od strane Bude. Postoje mnogi oblici ove tehnike. Ti možeš naći svoj pristup ovoj tehnici. Na primjer, upravo prije no što ćeš utonuti u san, nastoj da se vratiš kroz sjećanje unazad u protekli dan – UNAZAD. Nemoj to započeti od jutra, počni da se prisjećaš od tog trenutka, od trenutka u kojem si tada, od samog kreveta, od zadnjeg čina, i onda počni da se vraćaš natrag ka ujutru.
...
Na primjer, popodne te je neko uvrijedio. Osmotri sebe, osmotri svoju formu u tom trenutku kada te je neko uvrijedio – ali tada ostani promatrač. Nemoj da dopustiš da budeš upleten u to; nemoj se dati ponovo naljutiti. Ako dopustiš da se ponovo ljutiš, ti si se onda poistovijetio sa time. Ti si tada ispustio osnovnu poruku meditacije.
...
Kada osjetiš da si se uklopio sa tom tehnikom, da to možeš praktikovati, posle jedne nedelje korišćenja te tehnike, probaj da to primeniš na čitavu tvoju prošlost.
...
Nastoj da prodireš, i prodireš, da ulaziš sve dublje u svoju prošlost i da pronalaziš najmanju stvar iz prošlosti koje se možeš sjetiti.
Ti ćeš biti time iznenađen."
...

Osho, Knjiga tajni 1 (297 – 305)

*****************************************************************************************************************

Ošo o svojoj varijanti tehnike:

„To je jedna duboka katarza. Ako budeš u mogućnosti da to obavljaš svakodnevno, ti ćeš onda biti znato boljeg zdravlja, neka nova svježina će doći u tvoj život. A ako uspijemo da djecu naučimo tim dnevnim aktivnostima, ona se nikada neće opterećivati svojom prošlošću. Ona nikada neće imati nikakvu potrebu da se osvrću ka prošlosti. Djeca će uvije biti ovdje i sada.“

Osho, Knjiga tajni 1 (299)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jul 05, 2017 4:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Sviđa mi se, Silentio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jul 05, 2017 5:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
drago mi je :)

imate na forumu krstarice, pdf filozofija temu:

Kako biti u ovde i sada? (Rekapitulacija)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jul 26, 2017 3:43 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 11, 2014 5:54 pm
Postovi: 11
Pozdrav svima... imam par pitanja u vezi sa ovom tehnikom. Tek sam pocela da je radim i dok disem osecam jak bol u predelu pluca (iza grudne kosti), a kad sam prestala disati kao da je ceo grudni kos poceo da gori. Radim li ja nesto pogresno ili to tako i treba da bude?

Koliko dugo disete odjednom? (kad integrisete neki neprijatan dogadjaj npr)

Kad se prisecam dogadjaja, da li prisecanje zavrsim onda kad pocnem da disem, i disem sa paznjom usmerenom na telo (stomak, srce), ili se prisecam i pre i tokom disanja? Odnosno, trebam li slike videti i dok disem?

Bila bih zahvalna ako neko moze da mi napise ili posalje knjige/videa gde mogu nauciti ove tehnike (tensegritet i rekapitulacija) posto sam nova u svemu ovom.

Hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jul 26, 2017 10:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Aysha je napisao/la:
Pozdrav svima... imam par pitanja u vezi sa ovom tehnikom. Tek sam pocela da je radim i dok disem osecam jak bol u predelu pluca (iza grudne kosti), a kad sam prestala disati kao da je ceo grudni kos poceo da gori. Radim li ja nesto pogresno ili to tako i treba da bude?

Koliko dugo disete odjednom? (kad integrisete neki neprijatan dogadjaj npr)

Kad se prisecam dogadjaja, da li prisecanje zavrsim onda kad pocnem da disem, i disem sa paznjom usmerenom na telo (stomak, srce), ili se prisecam i pre i tokom disanja? Odnosno, trebam li slike videti i dok disem?

Bila bih zahvalna ako neko moze da mi napise ili posalje knjige/videa gde mogu nauciti ove tehnike (tensegritet i rekapitulacija) posto sam nova u svemu ovom.

Hvala unapred :)


Bitno je da se potpuno uzivis u dogadjaj koji ti se desio.
Znaci to je kao sto i u knjigama kazu, malo pomeranje skupne tacke.
U prevodu - Dok se prisecas, budi potpuno unesena u taj dogadjaj do te mere da zaboravis da si na stolici, ili jos bolje na krevetu... To je najjaca rekapitulacija,
Tako, poput ping pong loptice pomeramo skupnu tacku tamo vamo...
Onda, dok si davala energiju udises da bi pokupila ono sto si ostavila i izdises tj. vracas ono sto si dobila od drugih...
Pre neki dan sam shvatio da udisaj i izdisaj trebaju biti izbalansirani po snazi jer u suprotnom, ako ti je npr. uzdah dublji od izdisaja manifestovace se u zivotu tako sto ces imati potrebu da vise uzimas, ili obrnutno , ako ti je izdisaj znazniji, imaces potrebu da vise dajes.
To vazi u svim aspektima zivota...

Da ponovim, dok si u sceni secanja, udisi dok je tebi neko davao energiju i obrnuto.
Ako imas jos pitanja, pisi slobodno...

Ono sto mi je triki, ii dalje zagonetka, je, sta je sa citanjem tekstova... Da li mi tad uzimamo energiju ili je dajemo? razmisli pa javi sta mislis :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jul 26, 2017 1:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Snoopy je napisao-la

Ono sto mi je triki, ii dalje zagonetka, je, sta je sa citanjem tekstova... Da li mi tad uzimamo energiju ili je dajemo? razmisli pa javi sta mislis

Ubacujem se preko reda da predlozim jedan odgovor-mogucnost:

Mozda je samo prenosimo :ontopic:

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jul 26, 2017 7:17 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 11, 2014 5:54 pm
Postovi: 11
snoopy je napisao/la:

Bitno je da se potpuno uzivis u dogadjaj koji ti se desio.
Znaci to je kao sto i u knjigama kazu, malo pomeranje skupne tacke.
U prevodu - Dok se prisecas, budi potpuno unesena u taj dogadjaj do te mere da zaboravis da si na stolici, ili jos bolje na krevetu... To je najjaca rekapitulacija,
Tako, poput ping pong loptice pomeramo skupnu tacku tamo vamo...
Onda, dok si davala energiju udises da bi pokupila ono sto si ostavila i izdises tj. vracas ono sto si dobila od drugih...
Pre neki dan sam shvatio da udisaj i izdisaj trebaju biti izbalansirani po snazi jer u suprotnom, ako ti je npr. uzdah dublji od izdisaja manifestovace se u zivotu tako sto ces imati potrebu da vise uzimas, ili obrnutno , ako ti je izdisaj znazniji, imaces potrebu da vise dajes.
To vazi u svim aspektima zivota...

Da ponovim, dok si u sceni secanja, udisi dok je tebi neko davao energiju i obrnuto.
Ako imas jos pitanja, pisi slobodno...

Ono sto mi je triki, ii dalje zagonetka, je, sta je sa citanjem tekstova... Da li mi tad uzimamo energiju ili je dajemo? razmisli pa javi sta mislis :)


Hvala, shvatila sam... Danas sam probala opet i ovog puta nije bilo bola u plucima, samo nekog cudnog osecaja u telu (nesto kao brujanje, vibriranje, i telo je bilo potpuno hladno), ali mislim da je imalo efekta jer je ta neugodna situacija koju sam htela "ocistiti" sad manje nabijena emocijama.
Planiram nastaviti sa ovim vezbanjem, tako da cu verovatno zapitkivati jos :)


Sto se tice citanja, nisam sigurna sta se tu desi, znam da je ja dajem kad je teze stivo. Ne znam ima li veze sa ovim, ali secam da sam u vise navrata shvatila koliko me je skolsko obrazovanje udaljilo od moje sustine, sto mu je verovatno i glavna svrha. Vrlo moguce da to ispiranje mozga ne deluje negativno na coveka samo kao programiranje vec i krade i vezuje dragocenu energiju.

A znam i da moj macak, kao i vecina macaka, najvise voli da se smesti izmedju mene i onoga sto citam (knjiga ili monitor, svejedno). Kazu da su macke "upijaci" energije, ko zna... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jul 26, 2017 8:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Aysha je napisao/la:
snoopy je napisao/la:

Bitno je da se potpuno uzivis u dogadjaj koji ti se desio.
Znaci to je kao sto i u knjigama kazu, malo pomeranje skupne tacke.
U prevodu - Dok se prisecas, budi potpuno unesena u taj dogadjaj do te mere da zaboravis da si na stolici, ili jos bolje na krevetu... To je najjaca rekapitulacija,
Tako, poput ping pong loptice pomeramo skupnu tacku tamo vamo...
Onda, dok si davala energiju udises da bi pokupila ono sto si ostavila i izdises tj. vracas ono sto si dobila od drugih...
Pre neki dan sam shvatio da udisaj i izdisaj trebaju biti izbalansirani po snazi jer u suprotnom, ako ti je npr. uzdah dublji od izdisaja manifestovace se u zivotu tako sto ces imati potrebu da vise uzimas, ili obrnutno , ako ti je izdisaj znazniji, imaces potrebu da vise dajes.
To vazi u svim aspektima zivota...

Da ponovim, dok si u sceni secanja, udisi dok je tebi neko davao energiju i obrnuto.
Ako imas jos pitanja, pisi slobodno...

Ono sto mi je triki, ii dalje zagonetka, je, sta je sa citanjem tekstova... Da li mi tad uzimamo energiju ili je dajemo? razmisli pa javi sta mislis :)


Hvala, shvatila sam... Danas sam probala opet i ovog puta nije bilo bola u plucima, samo nekog cudnog osecaja u telu (nesto kao brujanje, vibriranje, i telo je bilo potpuno hladno), ali mislim da je imalo efekta jer je ta neugodna situacija koju sam htela "ocistiti" sad manje nabijena emocijama.
Planiram nastaviti sa ovim vezbanjem, tako da cu verovatno zapitkivati jos :)


Sto se tice citanja, nisam sigurna sta se tu desi, znam da je ja dajem kad je teze stivo. Ne znam ima li veze sa ovim, ali secam da sam u vise navrata shvatila koliko me je skolsko obrazovanje udaljilo od moje sustine, sto mu je verovatno i glavna svrha. Vrlo moguce da to ispiranje mozga ne deluje negativno na coveka samo kao programiranje vec i krade i vezuje dragocenu energiju.

A znam i da moj macak, kao i vecina macaka, najvise voli da se smesti izmedju mene i onoga sto citam (knjiga ili monitor, svejedno). Kazu da su macke "upijaci" energije, ko zna... :)


Aysha( mnogo lepo formusko ime ), samo nastavi i molim te, pisi svoje utiske, jer ti mi ovde dodjemo kao profesori, ali nismo, a ti si osnovac prvog razreda i molim te, dopusti nam da nesto naucimo od tebe! Ovo ti najozbilnije kazem, ne zezam se, jer mi je bas svezina da cujem nesto novo, tako da veruj mi, i mi od tebe ucimo...zato smo tu...ovo ipak nije skola vec forum, a tamo su se u rimskom periodu razmenjivala iskustva :)

Evo sta sam ja danas shvatio na temu svog pitanja koje mi nije bilo jasno:
Isto sto i ti, samo suprotno! Kad zelis da se udubis u nesto radi shvatanja, ili ti tekst stvara emocije, ti u sebe primas vlakna na daljinu poput kvantne fizike, tako da je to bitno vratiti...a kad ti pises...onda uzimas nazad svoje :)

Hvala ti na tekstu! I lepo si rekla za skolu, tu se skroz slazemo :) Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jul 26, 2017 8:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Zaintrigiralo me pa sam guglao:

Aysha
A woman born with individuality due to the uniqueness of the name. Passionate, and also ambitious, she carries confidence along with a creative and inspirational mind. A strong woman with a birds eye view of the world.

Now, let's go :ontopic:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jul 26, 2017 9:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Aysha je napisao/la:
Pozdrav svima... imam par pitanja u vezi sa ovom tehnikom. Tek sam pocela da je radim i dok disem osecam jak bol u predelu pluca (iza grudne kosti), a kad sam prestala disati kao da je ceo grudni kos poceo da gori. Radim li ja nesto pogresno ili to tako i treba da bude?

Koliko dugo disete odjednom? (kad integrisete neki neprijatan dogadjaj npr)

Kad se prisecam dogadjaja, da li prisecanje zavrsim onda kad pocnem da disem, i disem sa paznjom usmerenom na telo (stomak, srce), ili se prisecam i pre i tokom disanja? Odnosno, trebam li slike videti i dok disem?

Bila bih zahvalna ako neko moze da mi napise ili posalje knjige/videa gde mogu nauciti ove tehnike (tensegritet i rekapitulacija) posto sam nova u svemu ovom.

Hvala unapred :)

Pozdrav!
Vi imate pitanja ali postoje pitanja i za Vas :D

1. Dali ste na ovaj korak stupili slučajno ili namerno?
2. Dali ste čuli glasove koji odlučuju okolnosti (svo vreme tokom obrazovanja knjige ili knjiga)?
3. Dali smatrate da će nova poznanstva smanjiti ili povećati rekapitulaciju?
4. Ako znate dovoljno na šta ovo znanje upućuje, dali ste sigurni da imate prava sebe kockati ukoliko nemate sigurnu šemu dobitka i uspeha?
5. Ove stvari se počinju samostalno i direktno bez ikakvih pitanja....Šta mislite da će se desiti ukoliko čopor znalaca ovog znanja okupira vaš identitet?

101. Ovo je bila dobrodošlica od strane jednog člana. Odgovorite sa Da ili Ne?
:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet jul 27, 2017 9:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Gavranius napisao formular rekapitulacije za popunjavanje :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet jul 27, 2017 10:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
poporitopopone je napisao/la:
Snoopy je napisao-la

Ono sto mi je triki, ii dalje zagonetka, je, sta je sa citanjem tekstova... Da li mi tad uzimamo energiju ili je dajemo? razmisli pa javi sta mislis

Ubacujem se preko reda da predlozim jedan odgovor-mogucnost:

Mozda je samo prenosimo :ontopic:


Da pokušam da odgovorim,
Vežba povezanog disanja ima za cilj osloboditi um od svih misli.
Biti svestan samo svog disanja kao mehanike koja nas čini živim. To je teško jer misli dolaze od onoga što mi jesmo, kada se puste misli onda telo počinje da reaguje, trnjenje, zmarci, svrab i sl. i ometaju proces svesnosti disanja.
U svesnosti disanja je prisutnost i protok onoga što kažemo energija. Energija se ne može deliti jer se ne može posedovati ona se može samo prihvatiti onim što jesi ili blokirati.

Ta vežba ima za cilj da pripremi čoveka da uvidi mehaniku svojih odnosa sa drugim ljudima koja se odvija po pravilu onoga što čovek jeste.
Jer čovek kroz svoje odnose sa drugim ljudima blokira sam sebi taj protok.
Kao što u vežbi povezanog disanja dolaze telesne neprijatnosti neprijatnosti u telu ce dolaziti i u odnosu sa drugim ljudima kada pokušavamo uspostaviti svesno disanje i ne reagovati.
Tada nas obuzimaj razne neprijatnosti koje čine da se osećamo iscrpljeno ili tužno, besno odbačeno.
To je deo procesa osvešćivanja sebe kroz telesno trpljenje.

Mi ne možemo drugima dati energiju, ono što on ne želi, ali možemo ga naučiti onome što znamo ako on to želi.
Mi ne možemo drugoga naterati da nešto želi ali možemo mu pokazati onim što mi jesmo , našom prisutnoscu gde je izlaz i za njega.
Jer čovek kroz koga protiče energija je drugačiji, on se razlikuje.
On nije nametljiv drugima, ne kontroliše odnos sa drugima, ne osudjuje, ne ogovara a to ljudi vole. Takav čovek svojom prisutnoscu pruža mogućnost drugome da uvidi sebe.
Pa tako menjanjem sebe onoga što jesmo menjamo svet oko sebe.
Energija je znanje, znanje teče poput reke ono je svukuda namenjeno svima koji ga žele.
Kako čovek postaje sve više otvoren za protok energije ili duha kako želiš, on dobija znanje koje se otkriva zakonom ljubavi, čovek postaje drugačiji čovek koji se stapa sa zakonom ljubavi, jer ljubav je zakon.

Dakle život je ključan a znanje je samo sredstvo kojim se služimo da bi smo se vraćali u zakon ljubavi.

Nepred u život :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet jul 27, 2017 3:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 11, 2014 5:54 pm
Postovi: 11
@gavranius
Nisam ovde slucajno, trazila sam nesto bas ovako, imala sam utisak kao da su delovi tudje energije ostali u mom polju nakon nekih neprijatnih interakcija, i htela sam naci nesto sto bi mi pomoglo da ih se resim.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz