Sada je: čet mar 28, 2024 10:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: uto apr 17, 2012 8:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub apr 14, 2012 9:18 pm
Postovi: 80
Nisam mislil bukvalno prazni, secanja su tu, samo ne dobijas iz njih tu energiju koju ocekujes..jasno ti je zasto, kako, zbog cega (makar ko mene) i osecam se samo kao posmatrac..da dodam, sa osmehom na licu, jer takav dojam tad nisam imala pa su sve te stvari bile oduzimanje energije..koja se opet tebi vrati kad ti popucaju blokade, ali, cini mi se da *rekapitulacija* nije jedini put za tako nesto.

Da dodam, imala sam obicaj da transformisem energiju svojih emocja koje su se javljale u svakodnevnici..recimo kad primetim da mi se javlja tuga za koju osecam da planira da prerasre u depresiju, udjem u nju i budem tolika tuga sve dok se ne odvojim od nje, gledam je i u tom trenu postaje svoja suprotnost..isto vazi i za ljutnju, nervozu, i ostala nepozeljna stanja..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sub maj 12, 2012 10:46 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub maj 12, 2012 7:55 pm
Postovi: 8
Ovila mi je ruke oko vrata, zagrlio sam je.
Bila je šašava, vesela, malo ludasta.
Bila mi je tako draga.
Dok bi vodili ljubav treptala bi na čudan način i potpuno gubila kontrolu.
Otišla je u kupatilo.
Čuo sam udarac.
Našao sam je na podu.
Teško je disala.
Šta je bilo, upitao sam.
Alergična sam na sapun, rekla je.
Perem ruke četrdesetak puta na dan, rekla je.
Nemoj, rekao sam.
Ne mogu prestati, moram, osjećam se prljavom, moram.
Nemoj, čista si, rekao sam.
Ne mogu prestati, rekla je i šašavo se nasmijala.
Bila mi je tako draga.
Umrla je dva mjeseca poslije.
Ugušila se u snu.
Alergija.
Sapun.
Nemoj, rekao sam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: uto jan 21, 2014 11:55 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet dec 20, 2013 1:02 am
Postovi: 8
chaos engine je napisao/la:
- Kad smo jednom ucvrstili prizor, pocinjemo sa disanjem i to, kretnjom glave s desna na lijevo. Udisaj tece dok se glava krece sa desnog ramena prema lijevom, a izdisaj pri njenom povratku.

Šta nije ovo krivo??
Ja sam skužio da piše u knjizi da se izdiše kad glava dođe u krajnji desni i lijevi položaj,tj. kad se poravna sa ramenom,a udisaj ide kad glava putuje lijevo desno,šta ne?Jel može neko ko ima tu knjigu zalijepit točan tekst. Thanks!

_________________
www.imgur.com/mvSLSGQ


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: uto jan 21, 2014 9:50 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Copy-Paste

»Način na koji vračevi rade rekapitulaciju vrlo je formalan«, na­stavi on.

»Sastoji se od popisivanja svih ljudi koje je vrač ikada upoz­nao, s time da popis obuhvaća sadašnji trenutak i seže sve do samog početka vračeva života.
Kada je popis gotov, vrač kreće od prve oso­be na popisu i pokušava se prisjetiti svega što o njoj zna, doslovce svake pojedinosti.
Bolje je krenuti od sadašnjosti prema prošlosti jer su sjećanja iz sadašnjosti svježa, te se na taj način izoštrava sposob­nost sjećanja.
Proces sjećanja popraćen je određenim načinom disa­nja. Praktičari udišu zrak polako i kontrolirano, jedva primjetnim pokretom okreću glavu zdesna nalijevo, i na isti način izdišu.«

Rekao je da bi udisanje i izdisanje trebalo teći u prirodnom rit­mu; ako se diše prebrzo, udasi i izdasi mogu prijeći u nešto što je nazvao zamarajućim disanjem - disanjem koje se poslije mora uspo­riti da bi se opustili mišići.

»I što da ja radim sa svime time, don Juane?« pitao sam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jan 22, 2014 10:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
promatrač je napisao/la:
Copy-Paste

»Način na koji vračevi rade rekapitulaciju vrlo je formalan«, na­stavi on.

»Sastoji se od popisivanja svih ljudi koje je vrač ikada upoz­nao, s time da popis obuhvaća sadašnji trenutak i seže sve do samog početka vračeva života.
Kada je popis gotov, vrač kreće od prve oso­be na popisu i pokušava se prisjetiti svega što o njoj zna, doslovce svake pojedinosti.
Bolje je krenuti od sadašnjosti prema prošlosti jer su sjećanja iz sadašnjosti svježa, te se na taj način izoštrava sposob­nost sjećanja.
Proces sjećanja popraćen je određenim načinom disa­nja. Praktičari udišu zrak polako i kontrolirano, jedva primjetnim pokretom okreću glavu zdesna nalijevo, i na isti način izdišu.«

Rekao je da bi udisanje i izdisanje trebalo teći u prirodnom rit­mu; ako se diše prebrzo, udasi i izdasi mogu prijeći u nešto što je nazvao zamarajućim disanjem - disanjem koje se poslije mora uspo­riti da bi se opustili mišići.

»I što da ja radim sa svime time, don Juane?« pitao sam.


Ovo na kraju teksta o disanju je klasičan opis ulaska u promijenjeno stanje svijesti ili oblik samohipnoze (njegova dubina razlikovat će se od čovjeka do čovjeka, a lakše će biti onima koji su "prirodni somnambulsiti"), pa onda takvo stanje omogućuje čišći povrat sjećanja i "suočavanje" :D

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jan 22, 2014 12:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 23, 2012 6:14 pm
Postovi: 169
Citat:
Ovo na kraju teksta o disanju je klasičan opis ulaska u promijenjeno stanje svijesti ili oblik samohipnoze (njegova dubina razlikovat će se od čovjeka do čovjeka, a lakše će biti onima koji su "prirodni somnambulsiti"), pa onda takvo stanje omogućuje čišći povrat sjećanja i "suočavanje" :D

Alf :blob:


Ovo mi je prilika da kao laik uputim pitanje stručnjaku za hipnozu. :D
Da li čovjek koji je bio ubijen prilikom otmice i poslije vraćen kao klon, može sebi na ovaj način povratiti sjećanje i isto tako brisati trenutno mišljenje o sebi?

:hello2:

_________________
Neznanje je majka svih zala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jan 22, 2014 4:30 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Još o rekapitulaciji, u knjizi odmah prije onog gore citata:

»Vrijeme je da se upustiš u jedan od najvećih pothvata za vra­ča«, reče don Juan.
»O kakvu to pothvatu govoriš, don Juane?« pitao sam.

»Zove se rekapitulacija«, reče. »Stari su vračevi to nazivali pre­pričavanjem
događaja iz života, i za njih je to bila jednostavna teh­nika,
sredstvo da se prisjete što su radili sa svojim učenicima i što su
im govorili. Za njihove je učenike ta tehnika imala istu vrijednost:
ona im je omogućavala da se sjete što su njihovi učitelji radili s nji­ma
i što su im govorili. Trebalo se dogoditi nekoliko drastičnih pre­vrata
u društvu, kao što su osvajanja i uništenja naroda, prije no što
su stari vračevi shvatili da ta tehnika ima dalekosežne posljedice.«

»Misliš li na španjolska osvajanja?« upitao sam.

»Ne«, reče. »To je bio samo šlag na torti. Bilo je drugih prevra­ta prije toga,
mnogo pogubnijih. Kad su ovdje stigli Španjolci, starih vračeva više nije bilo.
Njihovi učenici koji su preživjeli bili su tada već vrlo lukavi. Znali su kako se trebaju pobrinuti za sebe.
To je taj novi naraštaj vračeva koji je tehniku starih vračeva preimenovao u rekapitulaciju.«

»Vrijeme je snažan poticaj«, nastavi. »Za vračeve općenito, vri­jeme je vrlo bitno.
Za mene je osobit izazov to što u vrlo ograniče­nomu, zbijenomu vremenskom razdoblju
moram natrpati u tebe sve što treba znati o vračanju u apstraktnom smislu,
a da bih to mogao učiniti, moram u tebi osloboditi prostor koji je za to nužan. «

»Kakav prostor? O čemu ti govoriš, don Juane?«

»Vračevi kreću od pretpostavke - da bi nešto mogao unijeti, mo­ra
postojati prostor za to«, reče. »Ako si do ruba ispunjen svako­
dnevnim problemima, onda nema prostora za nešto novo.
Prostor se mora stvoriti. Razumiješ li što ti hoću reći? Vračevi starog doba su
vjerovali da rekapitulacija nečijeg života stvara taj prostor. Ona to doista i čini, a i mnogo više od toga.«
»Način na koji vračevi rade rekapitulaciju vrlo je formalan«,
...


Evo ovdje ono što se tipično naziva energijom ima dugo ime - prostor!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jan 22, 2014 10:33 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet dec 20, 2013 1:02 am
Postovi: 8
promatrač je napisao/la:
...prije no što su stari vračevi shvatili da ta tehnika ima dalekosežne posljedice.«

»Način na koji vračevi rade rekapitulaciju vrlo je formalan«,


Iz koje je to knjige,i na kakve to on dalekosežne posljedice misli,jel to nešto u negativnom kontekstu ili...a ovo da kad je reko da rade rekapitulaciju na vrlo formalan način to bi trebalo kao značit bez puno osjećaja u tom svom prisjećanju ??
p.s. jel ko probavo to radit i dal se se osjete neke promjene u životu?

_________________
www.imgur.com/mvSLSGQ


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jan 22, 2014 11:14 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Aktivna Strana Beskonačnosti, stranica 113 u mojem pdf-u, a ne znam koja je stranica u tisku, ali je poglavlje "Razvodnik".
Tu se ne priča o posljedicama kao negativnim iako za nekog "normalnog" itekako mogu biti negativne. Ako ništa drugo, ako se zapita o svojim temeljima lako dođe do poremećaja derealizacije - jer gle čuda, možda smo zbilja u matriksu pa je nerealnost objektivno stanje stvarnosti.

Kaže između ostalog:

»Snaga rekapitulacije i jest u tome«, reče don Juan, »da skuplja
sve smeće iz našeg života i izbacuje ga na površinu.«

Tada je don Juan u glavnim crtama opisao složene aspekte svije­sti i opažanja,
na kojima se temelji rekapitulacija. Rekao je da će mi izložiti niz ideja
koje nikako ne smijem shvatiti kao teoriju vračeva, jer su te ideje,
koje su uobličili šamani starog Meksika, proizišle iz njihova iskustva,
iz toga što su izravno vidjeli energiju kako struji svemirom.

Upozorio me je da će mi prikazati jedinice tog uređenja,
ali da ih pritom neće pokušati klasificirati ili rangirati po nikakvim
unaprijed određenim mjerilima.

»Mene ne zanimaju klasifikacije«, nastavi. »Ti si cijelog života
nešto klasificirao. Odsad ćeš morati izbjegavati klasificiranje.

Kad sam te neki dan pitao znaš li nešto o oblacima, nabrojao si mi imena
svih oblaka i postotak vlage koji bi svaki od njih trebao sadržavati.
Bio si pravi meteorolog. Ali kad sam te pitao znaš li što bi ti osobno
mogao učiniti s oblacima, nisi imao pojma o čemu govorim.«
»Klasifikacije su svijet za sebe«, nastavi. »Kad počneš nešto kla­sificirati,
klasifikacija te preuzme i počinje vladati tobom. Ali budući
da klasifikacije nikad ne polaze od događaja koji stvaraju energiju,
one uvijek ostaju suhe klade.
One nisu drveće; one su samo klade.«

Objasnio mi je da su vračevi starog Meksika vidjeli da se svemir
sastoji od energetskih polja u obliku svijetlećih vlakana koja se slo­bodno kreću svemirom. Gdje god su pogledali, vidjeli su bezbroj mi­lijardi vlakana.
Također su vidjeli da se ta energetska polja organi­ziraju
u struje svijetlećih vlakana, struje koje su stalne, vječne sile
svemira, a taj su tok ili struju vlakana povezanu s rekapitulacijom
stari vračevi nazvali tamnim morem svijesti ili Orlom.

Rekao je da su ti vračevi također otkrili da je svako stvorenje u
svemiru povezano s tamnim morem svijesti u središnjoj svijetlećoj
točki koja je vidljiva kada se stvorenja opažaju kao energija.

Objas­nio je da se u toj svijetlećoj točki, koju su stari vračevi nazvali spojnom točkom,
skuplja opažanje zahvaljujući tajanstvenom aspektu tamnog mora svijesti.
Don Juan je tvrdio da milijarde energetskih polja iz cijelog sve­
mira, u obliku svijetlećih vlakana uviru u spojnu točku ljudskih bića
i prolaze kroz nju. Ta se energetska polja pretvaraju u osjetilne po­datke,
a osjetilni se podaci potom tumače i opažaju kao svijet koji
poznajemo.
Don Juan je nastavio objašnjavati da je ono što svijetleća vlakna pretvara u osjetilne podatke tamno more svijesti.

Vrače­vi vide tu preobrazbu i nazivaju je sjajem svijesti, svjetlom koje se širi
kao sjajni krug oko spojne točke. Tada me je upozorio da će mi reći
nešto što je prema mišljenju vračeva od presudne važnosti za razu­mijevanje dosega rekapitulacije.

Naglasivši važnost svojih riječi, objasnio mi je da ono što mi na­zivamo osjetilima u organizmu nisu ništa drugo doli stupnjevi svije­sti.
Iz toga je izveo da ako prihvatimo da su osjetila tamno more svi­jesti, tada moramo priznati da je i tumačenje koje nastaje na temelju osjetilnih podataka što ih primaju osjetila, također tamno more svije­sti.

Potom mi stade naširoko i nadugačko objašnjavati da je način na
koji se suočavamo sa svijetom oko nas rezultat općeljudskog susta­va tumačenja kojime je opremljen svaki čovjek.

Također reče da sva­ki živi organizam mora imati sustav tumačenja koji mu omogućuje
da djeluje u svojoj okolini.

»Vračevi koji su došli nakon apokaliptičkih prevrata o kojima
sam ti govorio«, nastavi, »vidjeli su da u trenutku smrti tamno more
svijesti usiše, da tako kažem, kroz spojnu točku, svijest živih bića.

Oni su također vidjeli da se tamno more svijesti na trenutak koleba
kad se suoči s vračevima koji su sagledali i prepričali cijeli svoj život.
Neki su to učinili tako temeljito, a da toga i nisu bili svjesni, da je
tamno more svijesti preuzelo njihovu svijest u obliku životnog isku­stva, ali nije dotaknulo njihovu životnu snagu.

Vračevi su otkrili ogromnu istinu o silama svemira: tamno more svijesti želi samo naše
životno iskustvo, a ne našu životnu snagu.«

Pretpostavke don Juanova objašnjenja bile su mi nerazumljive.
Ili, možda bi bilo točnije reći da sam na neki neodređeni način, du­boko u sebi shvaćao da su pretpostavke njegova objašnjenja vrlo funkcionalne.

»Vračevi vjeruju«, nastavi don Juan, »da dok rekapituliramo svoj
život, sve krhotine, kao što ti rekoh, isplivaju na površinu. Shvaća­mo koje su naše nedosljednosti, u čemu se ponavljamo, ali se nešto u nama jako protivi rekapitulaciji.

Vračevi kažu da je put slobodan tek nakon divovskih preokreta, kada se na platnu našeg sjećanja po­javi događaj koji nas iz temelja uzdrma svojom zastrašujućom jasnoćom svake pojedinosti.

Taj nas događaj prenese u stvarni trenu­tak u kojem smo to živjeli. Vračevi takav događaj nazivaju razvodnikom jer nakon njega svaki događaj koji dotaknemo ponovno proživ­ljavamo umjesto da ga se samo sjećamo.«


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri jan 22, 2014 11:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Satori je napisao/la:
promatrač je napisao/la:
...
p.s. jel ko probavo to radit i dal se se osjete neke promjene u životu?


Evo, promatrac pomenu najbitnije, sustinu.
Ja je pravim i osecaju se posledice.
Recimo kad ti neko pristupi sa agresijom to ce se preneti na tebe.
Osetices i ti tu agresiju koja bi te mogla duze vreme pratiti.
E sad, fora je da rekapitulacijom ti tu agresiju vratis a uzmes svoj mir koji si ostavio,
i napravi se balans.
U praksi:
Studiram, a sa roditeljima zivim.
Oni imaju svoja ocekivanja kako bi ja te studije trebalo da izvodim.
Kada se ta ocekivanja ne poklope sa mojim tempomk oseti se losa vibracija.
I na jednom, ja licno postanem nervozan, besan a nema razloga za to.
Ima 2 nacina: da udaras pesnicom o zid i besnis, i da rekapituliras.
Posle rekapitulacije, koja je vrlo detaljna u tim slucajevima sve te emocije bukvalno nestanu iz mene, opet nadjem svoj mir.

Ima jos znacajnih stvari ali ova mi je trenutno najupecatljivija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: uto jul 08, 2014 6:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
A da li je uopste razlozena ta rec REkapitulacija? Ili ja nisam procitao?

Kao sto je Stalker vec na pocetku objasnio sustinu rekpituliranja i kako se izvodi,takodje je i bitan temelj te reci,sta znaci? I to je to...

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet jul 10, 2014 8:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Moje mišljenje je da se u okviru rekapitulacije mora aktivno učestvovati a ne pasivno, tipa prisećaš se nečega i odmah postavljaš pitanja kao pa čemu vodi takvo moje ponašanje, koja će biti svrha promene mog ponašanja, dali promena ponašanja mora da zadovolji klijenta očekivanja, dali i sebe varam svojim ponašanjem, koliki je refleksni odraz mog postavljanja određenog karaktera u drugim očima, šta se tačno traži u čarobnjaštvu, šta je prevashodno važno, kako gledam na ideje, koliko me tuđa ideja obuzme, kud smeštam tuđe ideje, ... Nikako ne pitaš tipa dali ću živeti do kraja života :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pon nov 03, 2014 4:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 18, 2009 10:42 am
Postovi: 248
Otišla gore da spremam onaj haos u kutijama i okolo. Rešena da pobacam sve.

Iskreno, razočarana sam. Gore ima 99% muževog alata i šrafova, i par mojih haljina koje čuvam ćerki ako joj se svide. I ako uđe u njih.

Ništa od nekih uspomena i iskreno, drago mi je. Kad čuvaš uspomene, neke igračke iz detinjstva ili...šta ja znam šta se čuva, to samo pređe u kutije sa kojima više ne znaš šta ćeš, ali eto stoje i gomilaju se.

Nakon izvesnog vremena nakupiš toliko toga da ne možeš da dišeš.

Tako ljudi talože svoju prošlost, sve ne znajući jel će im trebati, trpaju u kutije, kao ....možda će zatrebati, sve dok gomila kutija ne zakrči prozor u ono što se zbiva sada.

Valjda je to ok. Vidim puno onih koji se iskreno raduju kad se sete....eeeee, kako je nekad bilo bezbrižno.Valjda su vezani za tu bezbrižnost kroz sve te kutije. Vidim izvore dramaturgije i teatralija iz tih kutija. Nisu dobro zalepljene, može biti? Kipi od tamo.

Moja sreća u nesreći je da mi je uvek bilo jednako kao što je sad. Nemam ništa što me vezuje za stara dobra vremena, jer su ona dovoljno dobra kao i ova sad. A moje drage uspomene nisu zatrpane u kutijama na tavanu, nego su tu, na dohvat ruke i pretvaraju se u svetlosni prah kada ih dozovem. Ne da me zatrpaju i oslepe toliko da više ne vidim prozore.

Možda više da mi osvetle te prozore? Ili, možda više da me sete na mir, uživanje i tu neku zadovoljštinu postojanja?

I da ih slobodno bacim kada poželim da dišem?

U onome što je bilo i što sam sad i onome što....pa majku mu, ne kunem se u sutra. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: uto nov 04, 2014 8:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Nisam radila rekapitulaciju prema opisu s početka ove teme, ali sam je radila.Tehnike koje sam koristila dolaze iz drugih "voda", ali, u osnovi imaju isti učinak i u principu su vrlo slične. Upoznala sam više različitih "učenja" i svi imaju neku vrstu rekapitulacije. Brisanja osobne povijesti, kako to Castaneda zove a drugi to zovu reprogramiranje, čišćenje, kidanje spona, psihoanalzia, itd...
Castaneda preporučuje preko sjećanja doći do pamćenja tijela, a ja sam radila tehniku koja ide obrnutim putem, od tijela do sjećanja.
Iz mog iskustva mogu zaključiti da je i jedno i drugo efikasno.
Definitivna je istina da tijelo pamti. Ne samo mozak. Tijelo ima i druge "organe" pamćenja a ne samo mozak. Svaki organ, i svaka stanica ima sposobnost pamćenja. U tijelu su blokirani osjećaji koje nismo proživjeli do kraja, iskoristili i otpustili te sjećanja na situacije kad se to dogodilo.
Osjećaji imaju ulogu da nam daju signal na događaje iz okoline, da je nešto za nas povoljno ili nepovoljno. OSjećaji su energija koja pokreće na akciju, dakle, pokretačka energija. Osjećaje bi trebalo prepoznati i iskoristiti njihovu pogonsku energiju za adekvatnu akciju da bi zaštitili ili ostvarili sebe. Često ne znamo prepoznati osjećaj, ili ne znamo odabrati adekvatnu akciju, ili ne možemo je poduzeti. Pogonska energija sotaje neiskorištena i skladišti se u blokade "za kasnije". Blokade ostaju u tijelu, u mesu, kostima, auri. Kad se te bokade očiste, oslobodi se energija koja je u njima pohranjena. Mi tu energiju možemo iskoristiti, istovremeno postejemo svjesni svojih potencijala, svoje snagu i moći. Postajemo sve moćniji, (znanje je moć) te možemo vladati svojim životom i upravljati ogledalom (matricom). Time se oslobađamo, tj postajemo slobodni. svjesni da svojim mislima i osjećajima upravljamo svojim stvarnostima.
U zadnje vrijeme sve više ljudi počinje vraćati svoju moć.
Nekima to ne odgovara. Castaqneda ih zve Voladerosi, ali ima i drugih imena za tu "pojavu".
Svjedočimo pojavi da se usporedo s razvijanjem duhovne inteligencije na silu pokušava pojačati zaglupljivanje. S uspjehom. Posljedice tog zaglupljivanja masa ponekad su tako fascinantne, da ne povjeruješ. Isto kao što ne možeš da povjeruješ kakve sve moći može imati čovjek kad se pokrene i oslobodi..
To je valjda djelovanje svemirskim zakona koji pokušavaju ostvariti ravnotežu? :mrgreen:

Upravo danas sam pomislila raditi na stražnjoj strani bedrenog mišića koji me u zadnje vrijeme zateže i ograničava me u trčanju. I, što nađem? :blob: Na početku stranice, u prvom postu piše da je u bedrenom mišiću kinestetičko pamćenje.
Nisam sigurna da sam razumjela što autor misli po time, pa ako je još ovdje, molim malo pojašnjenje.
Hvala. Pozdravić :thumbup:
:love4: :love9:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: uto nov 04, 2014 8:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
@ zahir, blago tebi...ali, nije sve za bacanje. Mislim da ne treba baš sve pobacati, da treba ostati ono što nas podsjeća na dobre događaje. Lijepa sjećanja su kao zimnica.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: uto nov 25, 2014 10:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
arwen dor je napisao/la:
@ zahir, blago tebi...ali, nije sve za bacanje. Mislim da ne treba baš sve pobacati, da treba ostati ono što nas podsjeća na dobre događaje. Lijepa sjećanja su kao zimnica.

zimnica se čuva najduže do proljeća, poslje smrdi.
sjećanja se ne obrišu, samo ti bude svjedno.
zašto bi trošio vrijeme na podsjećanje na dobre događaje, ako mogu npr, sad pit pivo i gledat hokej? zašto?
ajde baš, reci zašto :-s


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: pet nov 28, 2014 10:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Dobro pitanje Zašto...imam pozitivan stav prema tome, treba nameravati prisećanja, jer to je rukovanje centriranjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet dec 15, 2016 6:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
ko radi jos uvijek rekapitulaciju :?:

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet dec 15, 2016 9:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
ko radi jos uvijek rekapitulaciju :?:

MI


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet dec 15, 2016 9:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
snoopy je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
ko radi jos uvijek rekapitulaciju :?:

MI

Koliko dugo radis i sta se desilo u tvom zivotu' da li si mogao "ocistiti" neku svoju osobinu kao npr.emocije, ljutnju, jev, mrznju,ljubomoru...mislim nemam sve to ali imam nesto hihihih

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz