Sada je: čet mar 28, 2024 1:36 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: sri feb 17, 2010 6:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 28, 2010 7:17 am
Postovi: 205
cinkoksid je napisao/la:
malo me je zbunio Promatracev odgovor, da trebam biti bolji vampir, a sad mi tek nista nije jasno, negde pise da nam je energija ostala zarobljena kod drugih ljudi i u proslosti, negde da je u stvari blokirana i rasprsena unutar tela, pa treba napraviti preraspodelu


To je totalno pogresna konstatacija.
Nesmije se ni u kom slucaju biti vampir i cicati od ljudi njihovo a pogotovo ne od bliskih.
U tom trenu smo svakako vampir i ostecujemo energetsko tijelo tog covijeka a sebi uopce ne pomazemo tom tudjom energijom nego jos vise prljamo svoje svjetlece tijelo.

Sama rekapitulacija kaze uzdah izdah provjetravanje dogadjaja.

Udahnemo svoja vlakna izdahnemo od drugoga u biti vratimo mu njegova vlakna da ocistimo svoje energetsko tijelo od tudjih vlakana i fino provjetrimo dogadjaj da bi zapecatili tu radnju, taj dogadjaj.

Ljude poznanike prijatelje obitelj, treba samo dobro rekapitulirati cak i vise puta sto vise to bolje sve dok slike ne nestanu kolko je god moguce i nista vise.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 2:03 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
E sad ste sami sebi proturječni,
jednom se ne može ništa od drugoga uzeti niti mu dodati, pa onda opet možeš udahnuti svoja i izdahnuti vlakna od drugoga.... ali nije bitno.


Nego, biti vampir znači imati osobnu moć da se nešto pokrene. Ne mora se cicati druge.
To je ko i sa konjima, moraš mu pokazati da si mu gazda, uvjeriti u svoju moć pa onda možeš bit nježan koliko hoćeš.

Znači, pod "biti vampir" sam mislio na osobnu moć, ne na krađu.
Krađa i upuštanje u takvo nešto kao bogom dano, bi se mogla opisati kao pad od trećeg neprijatelja čovjeka od znanja. Pad čovjeka od znanja, od moći.

Svaki čovjek od znanja može biti vampir bez premca, lovac..... i sigurno su mnogi baš to pošto su pali na trećem neprijatelju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 9:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 28, 2010 7:17 am
Postovi: 205
promatrač je napisao/la:
Nego, biti vampir znači imati osobnu moć da se nešto pokrene. Ne mora se cicati druge.
To je ko i sa konjima, moraš mu pokazati da si mu gazda, uvjeriti u svoju moć pa onda možeš bit nježan koliko hoćeš.


Pa to tamo gore je upravo opisano kao energetski vampirizam.
Ti nekome pokazujes da si gazda i da imas moc kao takav vampir ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 3:11 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne nekome, nego sebi. Sebi kao svom svijetu. Ili svom svijetu kao sebi.... Kako ti drago.

Na isti taj za um zapetljan način istovremeno možeš i ne možeš nešto izvaditi ili staviti u sebe ili drugog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 4:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 28, 2010 7:17 am
Postovi: 205
Zasto bi uopce trebao netko biti svoj vampir ?!

Vrlo nejasno zboris ratnice al hvala ti mada nista nisam shvatio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 6:02 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa vidim da nisi shvatio. Shvati! :mrgreen:

Samo zamjeni izraz Vampirizam i osobna moć i bit će jasnije.
Sa ovog nivoa razmatranja je to isto.

I nemoj zapeti u lažnom moralu, jerbo smo svi vampiri.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 6:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 28, 2010 7:17 am
Postovi: 205
promatrač je napisao/la:
Pa vidim da nisi shvatio. Shvati! :mrgreen:

Samo zamjeni izraz Vampirizam i osobna moć i bit će jasnije.
Sa ovog nivoa razmatranja je to isto.

I nemoj zapeti u lažnom moralu, jerbo smo svi vampiri.


Pa dobro cemu si ti onda zamjenio taj izraz i tjeras nas da to tako shvacamo ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 6:19 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Slučajno.
Baš sam proučavao Vampire pa zaključio da su to ljudi sa velikom osobnom moći koju i koriste na ovom našem terenu. Onaj zakon privlačenja itd., to je u osnovi Vampirizam.
Spajam učenja sa raznih strana pa mi uletilo. Nisam htio nikog zbuniti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 6:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
promatrač je napisao/la:
Slučajno.
Baš sam proučavao Vampire pa zaključio da su to ljudi sa velikom osobnom moći koju i koriste na ovom našem terenu. Onaj zakon privlačenja itd., to je u osnovi Vampirizam.
Spajam učenja sa raznih strana pa mi uletilo. Nisam htio nikog zbuniti.


Ja bih rekla da si pogresno zakljucio, to su pateticne individue velike osobne nemoci, jedinu prividnu moc im daju letaci cisto da bi preko njih jeli druge a posle i njih same...i tako.. :-"


Zadnja izmjena: cinkoksid; čet feb 18, 2010 6:48 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 6:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 28, 2010 7:17 am
Postovi: 205
cinkoksid je napisao/la:

Ja bih rekla da si pogresno zakljucio, to su pateticne individue velike osobne nemoci, jedinu prividnu moc im daju letaci cisto da bi preko njih jeli druge a posle i njih same...i tako.. :-"


Da tako i ja to vidim.

U biti sta se uopce ima uciti i spajati iz vampirizma osim samog bezvrijednog vampirizma.
Kakvo je suplje ucenje taj vampirizam u biti sramota je to nazvati ucenjem uopce to je cista letacka gozba.

Al dobro neki od nas traze nesto tamo sto nema u Castanedi neko drugo znanje.
Valjda to duh tako zeli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 6:57 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Znači vi nikome i ničem živom ne otimate energiju? To rade samo tamo neki letači, za nekog tamo bez osobne moći?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 7:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
promatrač je napisao/la:
Znači vi nikome i ničem živom ne otimate energiju? To rade samo tamo neki letači, za nekog tamo bez osobne moći?


Sto se sad pravis blesav, ja sam odgovorila za "vampire", a letaci otimaju za sebe, ne za njih nego kroz njih, valjda im je tako lakse :roll:
Zar nije ego taj koji voli da otima, a kojeg se trebamo resiti kao strane instalacije?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 7:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 28, 2010 7:17 am
Postovi: 205
promatrač je napisao/la:
Znači vi nikome i ničem živom ne otimate energiju? To rade samo tamo neki letači, za nekog tamo bez osobne moći?


Ja ne kolko znam.
Trudim se biti u bezprijekornom stanju.

Evo ti primjer:

Imam mladju sestru, zeli mi ispijati mozak na sve moguce nacine.
Nezna se kontrolirati, droga, alkohol razni njezini bezvezni isprazni decki s kojima me provocira. Amo reci maltene pijana da se skoro ne ebe pred menom sa nekim xx bezveznjakom koji od nje i rade to sto je. Letacki sluge.
Ja se jednostavno maknem od nje dok je u takvim stanjima.
Ljudi mi govore da sam okrutan da trebam nesto poduzeti.
Mislim da joj nemogu pomoci u takvim stanjima nego onda mogu pomoci samo sebi pa se jednostavno maknem koliko god to okrutno zgledalo.

Kad je u nekom ajmo reci normalnom stanju pokusam joj pomoci objasniti neke stvari smo na lagan nacin bez losih vibracija. Tesko je to reci ali vec sam u biti na neki nacin digao ruke i od toga neka bude sta mora biti, neka duh odluci.

Na zalost, roditelji i sva pobliza rodbina oko mene je pokojna, nemam nikog osim nje.

Sad mi reci zasto bih ja ljutio nekoga zasto bi mu trgao njegovo energetsko tijelo i hranio tom energijom letace, letace koji su mi toliko loseg napravili u zivotu i jos me uvijek pokusavaju slomiti ?!

To mi nema bas smisla.


Zadnja izmjena: white deer; čet feb 18, 2010 7:32 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 7:28 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa ja ti hoću reći da svi otimamo, jer nema drugog načina za život ovdje.
Što ti je osobna moć veća, to više možeš prigrliti za sebe osobno.
Ratnici to znaju i uzimaju ono što je nužno sa punom sviješću što rade, pošto su preuzeli odgovornost za svoje postupke.

Ako nisi ti uzeo/la, netko mora uzeti za tebe... jedeš, oblačiš se, čak se sigurno i zabavljaš trošeći resurse.
To je uvijek na račun nečeg, kužiš što želim reči? Svi smo u osnovi vampiri dokle god živimo ovdje.
Tek kad i ako klizneš u "slobodu", tek onda se vadiš iz piramide konzumiranja, vampirizma.

Ako netko misli da osnovni uvjeti za egzistenciju (tipa hrana, grijanje, odjeća....čak i samo rođenje) nisu vampirizam, onda živi u laži, nije preuzeo odgovornost za to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 7:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 28, 2010 7:17 am
Postovi: 205
promatrač je napisao/la:
Pa ja ti hoću reći da svi otimamo, jer nema drugog načina za život ovdje.
Što ti je osobna moć veća, to više možeš prigrliti za sebe osobno.


Ne razumijem zasto otimas energiju od drugih ( tako sam shvatio ), trebamo biti besprijekorni na taj nacin uvecati ovo svoje sto imamo.

Na koji nacin povecavas osobnu moc i na koji nacin ju grlis za sebe? :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 7:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Pa jedno je otimati a drugo uzimati, prvo je protiv tudje volje a drugo je dobrovoljno. Nije to moralisanje nego zakon kosmosa, koliko uzmes moras bar toliko i da das. evo mi smo kao dobili um u zamenu za emocije (energiju te vrste) ali ovi se navadili pa udri.
Po tvojoj logici ne bi funkcionisao OPd sistem po kome sto vise das vise dobijes nazad i tako u krug, to govorim iz iskustva ne pricam teoretski
Znaci imas opcije
1 otimacina
2 trgovina
3 poklanjanje (opd)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 7:51 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne kužim ja jel pričam gluhome ili što.

Ti otimaš, svi otimaju, ne samo ja. Što ti nije jasno?

Jel jedeš? Jesi li se rodio na nečijoj energiji? Oblačiš se?.... Koliko je života stradalo zato da se ti možeš grijati, jesti.... i ti nisi vampir??
Koliko si biljaka, životinja, svega pobio sa time što živiš? Jel misliš da su ti roditelji ostali na istoj razini energije pošto si se ti rodio? To nije otimanje?

Bio ti svjestan toga ili ne, ti otimaš.

To što ti zatvaraš oči pret time, ne znači da si besprijekoran, naprotiv!


A Cinkoksid, kad već spominješ OPD, idi pročitaj da to ne postoji u ovom denzitetu.
Postoje samo kandidati za OPD. Tek na možda 4D ili sigurno 6D postoji OPD, prije samo kandidati.

I da, na primjer, drveće se samo ruši za tvoj ogrijev, krave i pilići se u mesarnici same bacaju na nož da bi ti bila sretna... zemlja se sama demolira da bi se ti mogla voziti u autima i autobusima od metala, blitve skaču iz zemlje da bi uskočile na tvoj stol....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 8:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Ma znam da je ovo ops denzitet, ja nisam vise ni kandidat u pokusaju, nego ovako:
izraz "vampirizam" se koristi kad otimas nesto tudje, npr energiju, sad u Rekapitulaciji mi upravo vracamo tudju energiju koja nas na neki nacin prlja, i uzimamo nazad svoju.
Posto si ti u odgovoru na moj problem u vezi povracaja energije upotrebio taj izraz mene je to zbunilo i onda se razvila ova zbrka.....
Uglavnom to sto si rekao u zadnjem postu se slazem.
Btw taj koncept osobne moci mi je vrlo diskutabilan :|


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 8:21 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ma sve O.K. ali zar nije sve energija? Nije samo svijest drugih ljudi energija i treba prihvatiti činjenicu da smo vjerovatno gori od letača, pogotovo prema nižim denzitetima.

Hoću reči da čovjek od znanja treba biti svjestan gdje živi i na čem se bazira.

A jasno mi je i da se ljudi zajapure na riječ Vampir.

Ono što sam mislio pod Vampir je moć da se pokrenu energije, da se ne bude pasivan.
Kad već moramo bit vampiri, onda bar da budemo močni da nešto svjesno napravimo - močniji vampiri :). Tako sam mislio.

Samo kao aktivna karika u lancu se može uzeti "svoje" i vratiti "tuđe".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Rekapitulacija
PostPostano: čet feb 18, 2010 8:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 28, 2010 7:17 am
Postovi: 205
promatrač je napisao/la:
Ne kužim ja jel pričam gluhome ili što.

Ti otimaš, svi otimaju, ne samo ja. Što ti nije jasno?

Koliko si biljaka, životinja, svega pobio sa time što živiš? Jel misliš da su ti roditelji ostali na istoj razini energije pošto si se ti rodio? To nije otimanje?


Ja ne otimam kad uberem jabuku izvinim joj se i kazem joj da mi je potrebna te joj zazelim sretan put u more svijesti.

Sta mislis ima li razlike izmedju kad bi ju sutnuo i bacio na livadu bezveze i ovoga gore sto sam naveo ?

A o preradjevinama iz trgovackih centara je bezvezno pricati jer tu vise nema energije i nema se kome obratiti na taj nacin ili bilo koji drugi.

Moji roditelji vise nemaju energiju od prije par godina njihova se svjest rastepla u orlu.


Zadnja izmjena: white deer; čet feb 18, 2010 8:44 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz