Sada je: sub apr 27, 2024 8:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 236 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon feb 11, 2008 7:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2007 10:08 am
Postovi: 52
Arja je napisao/la:
No, o cemu je u stvari rec:
Postoje neka istrazivanja sa travestitima, koja su pokazala da vaspitanje i delovanje okoline predstavlja kljucni faktor u razvoju osobina koje drustvo posmatra kao tipicno zenske odn. muske i uopste dozivljavanja sebe kao muskarca ili zene. Roditelji, skola, drustvo u celini nam neprestano salju signale kako treba da se ponasamo, osecamo, delujemo, mislimo kao muskarac/zena. Verujem da je ovakvo steretipno shvatanje nase polnosti (naseg polariteta?) i dalje najfunkcionaliji nacin da se zakoci razvoj ljudskog bica u njegovoj spontanosti i kreativnosti.


Ne znam da li sam u ovome bilo jasan al da neko ne bi izvukao pogrešan zaključak po ovom pitanju preciziraću jedan aspekt:

Kada se radi o telesnoj polnosti običnih ljudi - nisu ljudi dvopolni (hermafroditni; osim zaista retkih izuzetaka, a u te hermafroditne prirodne izuzetke ne spadaju ni travestiti ni homoseksualci - oboje je vrlo gadan biološki poremećaj, bilo da ima psihiološke ili delimične organske uzroke ili pak osvrt na izvornu prirodu duše) - duše su bez određenog pola, odnosno oba principa i muški i ženski su u njima skladni i u harmoniji, ali ljudi imaju jasno određeni pol, pa se u skladu sa tim - po prirodi stvari - moraju i ponašati (inače će ispaštati negativne posledice protivprirodnog delovanja), a po slobodi volje ko kako hoće, može i protivprirodno ako mu je takva volja. Duša je bez određenog pola, ali telo koje je dobila rođenjem - nije. Transcendiranje te utelovljenosti ne znači da duša koja je utelovljena u nekom konkretnom polnom telu može imati protivprirodan telesni odnos bez loših posledica - mi po prirodi stvari jedemo, ali ako se prejedemo - ispaštaćemo! - to je tako po prirodi stvari. Iako je to utelovljenje privremeno i različito od prirode duše - ono ima svoju vlastitu telesnu prirodu, te voljno narušavanje te prirode telesnosti predstavlja protivprirodan akt, koji ima i prirodne negativne posledice - odgovarajuću patnju.

U osnovi i kolač i izmet su izvorno od istih hemijskih elemenata, pa su u izvesnom smislu isti, al to ne znači da bi zbog toga trebalo jesti izmet ili da je svejedno jesti izmet ili kolač. Nije svejedno, naravno (da ne kažem - prirodno! ) :mrgreen:

Tako da u socijalnom smislu - muško je muško a žensko je žensko, a oboje u duhovnom smislu su duše čije je telesno stanje polnosti samo privremeno, ne-izvorno, ali faktično stanje njihovog utelovljenja. Voda koja se zaledi ne može teći, ne može ispoljiti svoju izvornu prirodu fluidnosti, ikao led nije ništa drugo nego voda, -al to stanje zaleđenosti je - privremeno i stečeno, a ne izvorno i večno stanje.

E sad, slučaj Zuleika-Čuvar-Esperanca je nešto drugo, to je već mistika, kao i slučaj podstanara, koji je rođen kao muško a mogao se pretvoriti u ženu; al to je još uvek manipulacija fizičkim i suptilim (sanjanjućim) materijalnim telima, to se opet ne odnosi na izvornu anđeosku prirodu duše...

Citat:
Sto se celibata tice, to je osetljivo pitanje. Dopusticu da gresim, moguce da je stvar i individualna, ali mi se nekako cini da celibat treba da sledi (prirodnu) transformaciju seksualne energije i istinsko gasenje potrebe za seksom. Imam utisak da ako je (samo)nametnut vodi do zloupotrebe seksualne energije u drugim centrima.


Da, veoma osetljivo. Ne, ne grešiš, ne može se supresijom seksualne energije postići ništa posebno vredno i trajno, ona se mora transformisati inače fanatična i neprilagođena supresija vremenu, mestu, okolnostima i osobi, može imati negativne posledice. Ipak izvesno samousiljenje na putu "skidanja" sa droge seksa je neophodno za nas koji smo usled takve socijalizacije odrasli u okolnostima gde nas niko nije mogao praktično poučiti značaju celibata) Kao što je i za narkomana neophodno da se samo-usili da bi se oslobodio "potrebe" za drogom. Izvorno on niti bilo ko nema potrebu za drogom, al kad se jednom navadio na nju, onda se potreba veštači stvara - no objektivna je, dejstvujuća. Slično je i sa seksom. Po prirodi stvari mi se ne moramo vezati za njega, ali kad se jednom, kroz naviku navadimo - kidišemo ko prase na masnu krpu. :mrgreen: a to za postizanje duhovnog cilja predstavlja problem. Nije da se čovek apsolutno ne može baviti duhovnim ako ne može vladati vlastitom seksualnom energijom, ali ako ne može napredak će biti veoma spor i izuzetno težak. Stoga se valja potruditi oko toga, u skladu sa okolnostima i vlastitim stanjem.

Citat:
Ma, nisu, divne su. Samo toga treba da se sete :wink: .


Nažalost ni sa onima utelovljenim u muška tela situacija nije puno bolja, uglavnom tu imamo ne predstavnike muškog principa koji su svesni i ponašaju se u skladu sa svojom ulogom već mužijake i trutove. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 11, 2008 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
Citat:
U osnovi i kolač i izmet su izvorno od istih hemijskih elemenata, pa su u izvesnom smislu isti, al to ne znači da bi zbog toga trebalo jesti izmet ili da je svejedno jesti izmet ili kolač. Nije svejedno, naravno (da ne kažem - prirodno! ) Mr. Green


mislim da bi balegar radije pojeo odvratno govno nego fini kremasti kolac sa slagom i prelijevom od cokolade :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 11, 2008 10:06 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Ne znam da li sam u ovome bilo jasan al da neko ne bi izvukao pogrešan zaključak po ovom pitanju preciziraću jedan aspekt:

Kada se radi o telesnoj polnosti običnih ljudi - nisu ljudi dvopolni (hermafroditni; osim zaista retkih izuzetaka, a u te hermafroditne prirodne izuzetke ne spadaju ni travestiti ni homoseksualci - oboje je vrlo gadan biološki poremećaj, bilo da ima psihiološke ili delimične organske uzroke ili pak osvrt na izvornu prirodu duše) - duše su bez određenog pola, odnosno oba principa i muški i ženski su u njima skladni i u harmoniji, ali ljudi imaju jasno određeni pol, pa se u skladu sa tim - po prirodi stvari - moraju i ponašati (inače će ispaštati negativne posledice protivprirodnog delovanja), a po slobodi volje ko kako hoće, može i protivprirodno ako mu je takva volja. Duša je bez određenog pola, ali telo koje je dobila rođenjem - nije. Transcendiranje te utelovljenosti ne znači da duša koja je utelovljena u nekom konkretnom polnom telu može imati protivprirodan telesni odnos bez loših posledica - mi po prirodi stvari jedemo, ali ako se prejedemo - ispaštaćemo! - to je tako po prirodi stvari. Iako je to utelovljenje privremeno i različito od prirode duše - ono ima svoju vlastitu telesnu prirodu, te voljno narušavanje te prirode telesnosti predstavlja protivprirodan akt, koji ima i prirodne negativne posledice - odgovarajuću patnju.


Bio si jasan.
Ova istrazivanja sa hermafroditima su interesantna utoliko sto pokazuju koliko je snazan uticaj programa kojima smo izlozeni u tzv. download fazi u detinjstvu, cak i kada je nesto tako bazicno u pitanju kao sto je polni identitet. To ne treba da sugerise kako bi trebalo da postanemo neka hermafroditska bica :? .

To je otprilike bila i moja poenta. Da niti zena niti muskarac ne mogu tek da se oslobode svoje zenstvenosti/muzevnosti, niti bih rekla da je to predvidjeno velikim nedokucivim planom :mrgreen: .
Ali mogu da je dozive bez klisea i stereotipa, mozda da je osete u cistom protoku energije, da naslute potojanje suprotne energije u sebi i mogucnost harmonije i balansa.

Citat:
Smatram, slutim, da su muško i žensko zasnovani na istim energijama no u različitim tipičnim omjerima. Imamo jedno te isto u sebi, samo su naglašene ili potisnute različite kombinacije stvari, a to prirodno vodi do drugog načina funkcioniranja i pristupa svemu.


Moze :wink: .
Ili razliciti energetski disbalansi – naglasavanje jedne vrste energije i potiskivanje druge – da bi se iskusili odredjeni aspekti stvarnosti.

Citat:
Nažalost ni sa onima utelovljenim u muška tela situacija nije puno bolja, uglavnom tu imamo ne predstavnike muškog principa koji su svesni i ponašaju se u skladu sa svojom ulogom već mužijake i trutove.


Ma, i oni su divni, samo spavaju :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 14, 2008 7:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 07, 2008 11:28 pm
Postovi: 50
Pitanje, ako prihvatimo pretpostavku da smo u krajnjoj liniji ''svijest'', nije li nebitno da li smo ''musko'' ili ''zensko''??

Nadalje, da li su letaci ''musko'' ili ''zensko''... pa kome bi to uopce trebalo biti i vazno; jer ako nas ''jedu'' nije li to nebitno?

Ili je mozda bas takovo razmisljanje ''letacki um'' i potice od necega sto nije nase?

Nadam se da necete shvatiti ovo kao uvredu, jer to nije namjera. Vise je kao pitanje koje mi pada napamet! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 15, 2008 10:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2007 10:08 am
Postovi: 52
infinity je napisao/la:
Pitanje, ako prihvatimo pretpostavku da smo u krajnjoj liniji ''svijest'', nije li nebitno da li smo ''musko'' ili ''zensko''??

Nadalje, da li su letaci ''musko'' ili ''zensko''... pa kome bi to uopce trebalo biti i vazno; jer ako nas ''jedu'' nije li to nebitno?

Ili je mozda bas takovo razmisljanje ''letacki um'' i potice od necega sto nije nase?

Nadam se da necete shvatiti ovo kao uvredu, jer to nije namjera. Vise je kao pitanje koje mi pada napamet! :lol:


Sve te razolikosti, iako nisu naše izvorno stanje imaju dejstvo a to dejtvo ima posledicu na nas, stoga je sve to u određenom kontekstu i smislu bitno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 15, 2008 7:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 07, 2008 11:28 pm
Postovi: 50
Antoan je napisao/la:
infinity je napisao/la:
Pitanje, ako prihvatimo pretpostavku da smo u krajnjoj liniji ''svijest'', nije li nebitno da li smo ''musko'' ili ''zensko''??

Nadalje, da li su letaci ''musko'' ili ''zensko''... pa kome bi to uopce trebalo biti i vazno; jer ako nas ''jedu'' nije li to nebitno?

Ili je mozda bas takovo razmisljanje ''letacki um'' i potice od necega sto nije nase?

Nadam se da necete shvatiti ovo kao uvredu, jer to nije namjera. Vise je kao pitanje koje mi pada napamet! :lol:


Sve te razolikosti, iako nisu naše izvorno stanje imaju dejstvo a to dejtvo ima posledicu na nas, stoga je sve to u određenom kontekstu i smislu bitno.


Nije li to tako, ali samo u slucaju ako gledamo na sebe kao da smo ''osoba''??

Ako shvatimo da nismo ''osoba'' i da nemamo ''osobnosti'', mislis li da to i dalje utjece na nas?

Ako da, mozes li ukratko objasniti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 15, 2008 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2007 10:08 am
Postovi: 52
infinity je napisao/la:
Nije li to tako, ali samo u slucaju ako gledamo na sebe kao da smo ''osoba''??

Ako shvatimo da nismo ''osoba'' i da nemamo ''osobnosti'', mislis li da to i dalje utjece na nas?

Ako da, mozes li ukratko objasniti!


Da, mogu, al ne to što je pogrešno predpostavljeno u tvom pitanju; naime naša osobnost uvek utiče na nas, jer smo mi večno osobe, ličnosti. Već sam na jednom mestu opisao tri slučaja kada privremeno nemamo samosvest (svest o sebi samima, što uključuje naka svakodnevna stanja svesti i neka transcendentalna i granična stanja svesti, takođe neka odlikuje odsustvo i svesti i samosvesti, a neka samo odsustvo samosvesti ali ne i svesti) Ta stanja postoje ali nisu izvorno i večno stanje nas, živih bića iako neka od njih potencijalno mogu trajati u nedogled.

Razmotri (u prvom licu) u svojim pitanjima: ko gleda na SEBE (ko SE gleda)? Takođe ko shvata da nismo osoba? Ko? Ko je TAJ koji nema osobnosti? i na KOGA nešto utiče nakon što ON shvati da nije osoba? Jel "JA" nemam osobnosti? Pa to je apsurd. :mrgreen:

"Sebe" ili "se" je LIČNA zamenica - povratna lična zamenica

"Lična zamenica svakog lica zove se i povratna, stoji uz povratne glagole i kazuje da LICE koje vrši neku radnju u isto vreme i trpi tu radnju."

Na pr: Ja SE češljam (umesto: Ja mene češljam). Reč "ja" je i subjekat i objekat.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 15, 2008 11:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 07, 2008 11:28 pm
Postovi: 50
Antoan je napisao/la:

Razmotri (u prvom licu) u svojim pitanjima: ko gleda na SEBE (ko SE gleda)? Takođe ko shvata da nismo osoba? Ko? Ko je TAJ koji nema osobnosti? i na KOGA nešto utiče nakon što ON shvati da nije osoba? Jel "JA" nemam osobnosti? Pa to je apsurd. :mrgreen:

"Sebe" ili "se" je LIČNA zamenica - povratna lična zamenica

"Lična zamenica svakog lica zove se i povratna, stoji uz povratne glagole i kazuje da LICE koje vrši neku radnju u isto vreme i trpi tu radnju."

Na pr: Ja SE češljam (umesto: Ja mene češljam). Reč "ja" je i subjekat i objekat.


Razumijem (ali tko to razumije), hehehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ali, kako onda nazvati tog koga nazivamo ''ja''!? Pogotovo kada bjezimo od ''sebe'' po pitanju kalupa misli, stavova, zudnji, strahova itd. koje su drugim rijecima poznate kao ''letacev um''. Bjezeci u unutarnju tisinu!

Sto onda postajemo, mozda svijest, opazanje? Ili mozda dio kolektivne svijesti? I kako se nazvati posto taj ''ja'' vise nije isti kao prije???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 16, 2008 12:50 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Susreti s Nagualom
Citat:
Bezlični organizam

“Cij Pravila naguala je stvaranje družina; one su samosvesni organizmi sposobni da odlete tamo negde u tu ogromnost. Takve organizme sačinjavaju grupe ratnika koji su uskladili svoje individualne namere. Svrha te zamisli je da se ovekoveči ne - ljudska dimenzija svesti.”
“Ne - ljudska?”
“Tako je. Dimenzija u kojoj ličnost više nije cilj.”
“Ljudska bića su nesposobna da uđu i opstanu duže vremena u području kosmičke svesti - u stanju koje je don Huan nazivao ‘treća pažnja’. Ili ćemo to stanje napustiti i zaboraviti ga, ili ćemo u njemu ostati i stopiti se sa tim beskrajnim morem.
“Ali, moć koja nas vodi je pronašla način kako da prevaziđemo ova ograničenja tako što je stvorila organizme u kojima individualna bića funkcionišu kao udovi.”
U srcu tih organizama se stvara radikalno nova vrsta pažnje, jedna namera usmerena ka istraživanju nepoznatog, timsko istraživanje onoga što se na drugi način ne može saznati. Osećaj individualnosti
više nije njihov operativni centar jer je on zamenjen nečim mnogo intenzivnijim: življenjem osobe kao dela celine, što je jedno energetsko stanje koje nijedan prosečan čovek ne može čak ni da zamisli
. Ne postoje navike, nema ega, nema neznanja, nema tumačenja. Ta vrsta organizma je samo jedan stadijum na beskrajnom putu svesnosti, ali za nas, ljudska bića, taj stadijum je konačnan.”
Upitao sam ga kako funkcioniše svesnost družine.
On je to uporedio sa fizičkim telom.
“Svaka od naših ćelija, iako na maglovit način, svesna je svog jedinstva, i uz određena ograničenja, svaka od njih može samostalno da deluje. Međutim, njihova lična namera je podređena jednoj nadmoćnoj svrsi koja se sastoji u tome da se oblikuje celina koju zovemo ‘ja’.”

Sad stavite na stranu družinu naguala (možda više nije definirana jasno kao prije) i povjerujte da sami možete u kolektiv jer je on već tamo u drugoj pažnji.... odnosno tu na dohvat ruke da ga se osjeti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 19, 2008 6:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 07, 2008 11:28 pm
Postovi: 50
Čitajući cijeli ovaj podforum, stekao sam osjećaj kao da je ''još nešto ostalo tamo u zraku'' da se kaže o letačima. Pošto su vrlo značajna pojava i gadno nam ''sjede na glavi'', vjerujem da bi možda ipak malo trebali sakupiti i pretresti svoja iskustva i saznanja o njima!

Što kažete vi? :D

Za početak, možete li reći kako gledate na ta bića, ako ih primjećujete, kako se manifestiraju & na kraju of kors, kako se boriti protiv njih!?

Bilo bi odlično kada bi svatko napisao svoje iskustvo, jer knjige smo svi više manje pretresli; zar ne!?

Eto, nadam se da ćemo svi skupa uspjeti doći korak bliže istini i da ćemo jedni od drugih ponešto i naučiti! :wink: :wink: :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 19, 2008 6:27 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Netko, a mislim da marija je spominjala "bes" kao jedno od potrebnih stvari da se "istera nametnika sa temena".

Eto ne bih rekao da je bijes jedna od stvari koja njih tjera. Prije će biti da to žele. Taj bijes bi mogao biti dolijevanje ulja na vatru.

Živi bili pa vidjeli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 19, 2008 6:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
infinity je napisao/la:
Čitajući cijeli ovaj podforum, stekao sam osjećaj kao da je ''još nešto ostalo tamo u zraku'' da se kaže o letačima. Pošto su vrlo značajna pojava i gadno nam ''sjede na glavi'', vjerujem da bi možda ipak malo trebali sakupiti i pretresti svoja iskustva i saznanja o njima!

Što kažete vi? :D

Za početak,...

za pochetak,
ne bi nilo loshe da se informishesh o ostalim podforumima sa ovog foruma,
kad to uchinish,
mozda cesh primetiti da osim par tema o fudbalu,velika vecina tema govori upravo o letachima,
neke od tih tema traju vec godinama tako da su to sada prave riznice informacija o letachima iz vishe izvora i iz razlichitih razdoblja ove nashe civilizacije
tamo cesh naci puuuuuuuno odgovora na ova pitanja:
infinity je napisao/la:
možete li reći kako gledate na ta bića, ako ih primjećujete, kako se manifestiraju & na kraju of kors, kako se boriti protiv njih!?


a i dosta i od ovog:
infinity je napisao/la:
Bilo bi odlično kada bi svatko napisao svoje iskustvo, jer knjige smo svi više manje pretresli; zar ne!?


infinity je napisao/la:
Eto, nadam se da ćemo svi skupa uspjeti doći korak bliže istini i da ćemo jedni od drugih ponešto i naučiti! :wink: :wink: :D

i ja se nadam,
da ce ignorantnost biti nemilosrdno odbachena,i da ce ljudi vishe chitati a manje chetati :mrgreen:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 19, 2008 6:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 07, 2008 11:28 pm
Postovi: 50
nat je napisao/la:
infinity je napisao/la:
Čitajući cijeli ovaj podforum, stekao sam osjećaj kao da je ''još nešto ostalo tamo u zraku'' da se kaže o letačima. Pošto su vrlo značajna pojava i gadno nam ''sjede na glavi'', vjerujem da bi možda ipak malo trebali sakupiti i pretresti svoja iskustva i saznanja o njima!

Što kažete vi? :D

Za početak,...

za pochetak,
ne bi nilo loshe da se informishesh o ostalim podforumima sa ovog foruma,
kad to uchinish,
mozda cesh primetiti da osim par tema o fudbalu,velika vecina tema govori upravo o letachima,
neke od tih tema traju vec godinama tako da su to sada prave riznice informacija o letachima iz vishe izvora i iz razlichitih razdoblja ove nashe civilizacije
tamo cesh naci puuuuuuuno odgovora na ova pitanja:
infinity je napisao/la:
možete li reći kako gledate na ta bića, ako ih primjećujete, kako se manifestiraju & na kraju of kors, kako se boriti protiv njih!?


a i dosta i od ovog:
infinity je napisao/la:
Bilo bi odlično kada bi svatko napisao svoje iskustvo, jer knjige smo svi više manje pretresli; zar ne!?


infinity je napisao/la:
Eto, nadam se da ćemo svi skupa uspjeti doći korak bliže istini i da ćemo jedni od drugih ponešto i naučiti! :wink: :wink: :D

i ja se nadam,
da ce ignorantnost biti nemilosrdno odbachena,i da ce ljudi vishe chitati a manje chetati :mrgreen:
:love3:


Hvala Nat; ali mozes li ti nesto napisati kako ih ti vidis?

Bez brige, nisam ogranicen samo na ovaj podforum! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 19, 2008 6:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 07, 2008 11:28 pm
Postovi: 50
promatrač je napisao/la:
Netko, a mislim da marija je spominjala "bes" kao jedno od potrebnih stvari da se "istera nametnika sa temena".

Eto ne bih rekao da je bijes jedna od stvari koja njih tjera. Prije će biti da to žele. Taj bijes bi mogao biti dolijevanje ulja na vatru.

Živi bili pa vidjeli.



Hvala i tebi Promatraču na doprinosu! :)

Pa prema onome sto sam procitao i iskusio, slozio bih se sa tobom!
Neznam nikoga kome je bijes donio nesto dobro osim gubljenje samokontrole i energije. Netko mozda ima drugacije iskustvo?? :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 19, 2008 9:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
možda ne bijes , nego nešto slično bijesu. jaka namjera i odlučnost i intezivna svijesnost, pogotovo svijesnost smrti, čiji su donosioci oni. i onda disati u skladu s time.
bez disanja nema života i disanje je iskonsko i zajednčiko svim bićima na zemlji. postoje različite vrste disanja i disanje pokreće razne procese u tijelu.
svi znamo da dišemo drukčije kada smo tužni , kada smo ljuti kada smo sretni...
moje iskustvo je da je jednostavnost to naše oružje protiv njih.
jednostavan način života , uživanje i cijenjenje malih stvari i shvaćanje da što se tiče duha , mi smo zapravo u minusu , udaljili smo se od duha ,pošli u krajnosti , zato nam je cilj vratiiti se opet na tu nulu.
dodao bih još citat od don huana. nije tajna u onome što činimo svome tijelu(sebi) nego u onome što mu ne činimo.
tako se i najjednostavnije rješenje nalazi u načinu borbe protiv njih , po mom iskustvu. dovoljno je postići ono stanje svijesti s početka mog teksta, i u tišini , nemilosrdo s namjerom disati. prožeti cijelo tijelo tim ''osjećajima '' i disati s njima s ciljem tjeranja implanta koji nam muti um.
svijesnost je naš put za daljnu evoluciju. a dva vida svijesnosti su koliko se sjećam , intezitet i sadržaj. nama fali taj intezitet. pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 19, 2008 10:50 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Da nije krajnja odlučnost umjesto bijesa?
Što je / ili ide prema nepokolebljivoj namjeri.
Citat:
dodao bih još citat od don huana. nije tajna u onome što činimo svome tijelu(sebi) nego u onome što mu ne činimo.

Pa onda nemoj ništa činiti, a pogotovo istjerivati implant, ako je tako.
Sjedi, hodaj... smiri misli, ne šizi oko implanta, možda uočiš nešto što trebaš kad se sve slegne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 19, 2008 11:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet feb 07, 2008 11:28 pm
Postovi: 50
-Nix- je napisao/la:
možda ne bijes , nego nešto slično bijesu. jaka namjera i odlučnost i intezivna svijesnost, pogotovo svijesnost smrti, čiji su donosioci oni. i onda disati u skladu s time.
bez disanja nema života i disanje je iskonsko i zajednčiko svim bićima na zemlji. postoje različite vrste disanja i disanje pokreće razne procese u tijelu.
svi znamo da dišemo drukčije kada smo tužni , kada smo ljuti kada smo sretni...
moje iskustvo je da je jednostavnost to naše oružje protiv njih.
jednostavan način života , uživanje i cijenjenje malih stvari i shvaćanje da što se tiče duha , mi smo zapravo u minusu , udaljili smo se od duha ,pošli u krajnosti , zato nam je cilj vratiiti se opet na tu nulu.
dodao bih još citat od don huana. nije tajna u onome što činimo svome tijelu(sebi) nego u onome što mu ne činimo.
tako se i najjednostavnije rješenje nalazi u načinu borbe protiv njih , po mom iskustvu. dovoljno je postići ono stanje svijesti s početka mog teksta, i u tišini , nemilosrdo s namjerom disati. prožeti cijelo tijelo tim ''osjećajima '' i disati s njima s ciljem tjeranja implanta koji nam muti um.
svijesnost je naš put za daljnu evoluciju. a dva vida svijesnosti su koliko se sjećam , intezitet i sadržaj. nama fali taj intezitet. pozz


Thanx i tebi Nix na sudjelovanju! :D

Znaci, tvoj nacin borbe je posebnim disanjem, skromnošću i usudio bih se reći ''žestinom''. Zvuči zanimljivo. Možeš li reći kao ih opažaš, kao ti se manifestiraju?

Pitanje naravno rijedi i za sve ostale!

Hajde, nemojte biti plašljivi, sramežljivi ili sebični. Vjerujem da ćemo lakše biti pripremljeni za ''putovanje'' ako međusobno surađujemo! :D

Naime, kao izraz dobre volje, reći ću kao sam ih ja zapazio. U mraku znam vidjeti tamne titrajuće sjenke. Vjerujem da si preko ''implanta'', kojeg smo od njih dobili, pokusavaju na neki način olakšati posao ''isisavanja'' svijesti.

Kako ih vi vidite/osjecate!?

Posto smo svi bica koja su na putu ''povratka ka duhu'' ili mozda ''putu trazenja iskonskog sebe'' ili ''putu srca'' (kako kome odgovara), ne bi li bilo lakse da si kroz razmjenu iskustava olaksamo stvari??
:angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 20, 2008 1:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
Citat:
Znaci, tvoj nacin borbe je posebnim disanjem, skromnošću i usudio bih se reći ''žestinom''. Zvuči zanimljivo. Možeš li reći kao ih opažaš, kao ti se manifestiraju?


moj način borbe ni sam sebi ne mogu dovoljno objasniti , kamoli na forumu.
nije baš sve tako jednostavno ako me shvaćaš
žestina u svakom slučaju, jer nas žestina budi i održava svijesnima, i to žestina energetskog tijela.
moja borba protiv letača, ili bolje rečeno protiv implanta koji nam je usadio/i dalje uzgaja ideju o našem svijetu je borba protiv važnosti, jer važnost je ta koja nas drži zarobljenima i na niskoj raznii energije.
ovo sa disanjem i vibracijom je izravno napad na implant i o tome je pisao kastaneda u svojoj posljednjoj knjizi- aktivna strana beskonačnosti.
ali s time se nije za igrati, ta vibracija je oružje s kojim se dokrajči strana energija tek nakon godina traganja.
pozdrav
:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 20, 2008 1:17 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Rekao bih da je žestina proizvod čistog razmišljanja i nedostatka predumišljanja.
Onaj tko nešto možda zna, ili ne zna ni sam, ne može imati žestine u svojim postupcima!
Treba nešto nesumnjivo spoznati i onda iz tog slijedi žestina i napodjeljenost u vezi te stvari.
Jooooj kak sam ja pametaaan !!! :)


Zadnja izmjena: promatrač; sri feb 20, 2008 1:44 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 20, 2008 1:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
:rofl :rofl :rofl
dakle,ovaj podforum je najzabavnije mesto na netu,
kad bi "Monti Pajton's flajing sr'ks" postojao u forumskom obliku,to bi bio ovaj podforum :mrgreen:

ALI,nepopravljivi optimista kakav jesam,ja se najdublje nadam da ce odnekud banuti Iamquetzalcoatl sa par vrlo kvalitetnih postova da pomogne u ponovnom uspostavljanju balansa o kome sam vec prichao u drugoj temi,jer ponovno gomilanje egomanijakalnih ratnika koji samovaznost kao da bildaju samovaznim steroidima,i josh gomilica zajebanata koji se na ove prethodne lepe ko muva na govno i ovaj se forum ponovo pretvara u shpansku sapunicu(gde je onaj smajli shto povraca zeleno? #-o )

a Monti Pajton je ipak Monti Pajton :notworthy: :mrgreen:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 236 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 70 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz