Sada je: čet mar 28, 2024 12:04 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 458 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pet feb 06, 2009 11:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
(nekako sam mislio da će ovaj post bit magično prebačen u "još nešto o letačima" al nije, a trebalo bi, khm ... anyone?)

Za početak htio bi reć da su neki postovi ovdje mrvicu pre maštoviti za moj ukus. Nisam dovoljno upućen u temu da mogu prozivati ikog no "instalacija stranog virusa sa zadatkom da nas uništi ako postanemo pre svijesni" bi mogao bit dobar primjer onog na što mislim. Dovođenje greyeva, gušterolikih bića i kasiopejskih transkripata je drugi. Vrlo sam skeptičan i vrlo oprezan u uvođenje ovakvog tipa literature u nešto što ćemo shvaćat ozbiljno. Nemojte krivo shvatit, ja (i ne samo ja) nisam u poziciji da bilo čije viđenje odbacim kao budalaštinu, no još sam manje i u poziciji da ga prihvatim. U nekim segmentima sve te stvari smisleno i logično zvuče no treba imat na umu ljudske slabosti i želju da se vjeruje, koja će nać pozitivne strane i logiku u doslovce svačemu. Zato je najbolje pravit se da takvo znanje ne postoji (jer ga nisam u poziciji ni prihvatit a ni odbacit, pa je logično) a prihvaćat stvari samo koje sam iskusio i probao na vlastitoj koži i toga se držat, a takav stav i preporučujem svima, ako smijem.

Dalje o temi. Iako sam dobro upoznat sa Castanedinim knjigama iz nekog razloga nikad nisam čitao dvije zadnje (Magical Passes, The Active Side of Infinity) gdje se voladorese-letače najviše spominje tako da sam ja ova bića osjetio prije nego što sam uopće znao što su. Pošto je moja prva pozornost već bila dovoljno uzdrmana mojim načinom života i stvarima koja sam (više srećom nego zaslugom) uspio pokupiti i naučiti, kao i sanjanjem (i prilično obimnim iskustvom sa sretanjam anorganskih bića) valjda sam se doveo u poziciju da ih napokon mogu osjetiti. To je počelo prije godinu dvije a manifestiralo se napadima neobjašnjive tjeskobe (gotovo panike) koji su se uvijek i redovito događali navečer kod lijeganja u krevet. Jednom sam uspio -točno osjetiti- strano prisustvo (taj momenat je bio vrlo upečatljiv) no brzo sam ga (dal baš ja? ;-)) odbacio kao nelogičnu misao. Znao sam što su "anorganci" kako ih zovem a ovo nije bilo to (njihova pojava je bitno jača i upečatljivija i događa se samo u stanju sanjalačke svijesti, obično). Nisam mogao nać smileno objašnjenje, čak sam mislio i da ludim jedno vrijeme, no nikad nisam dozvolio sebi da podliježem ovakvim mislima i momentima. Ratnk koji čuči u meni je slabašan, bijedan i zapostavljen ;-) al postoji i neda se lako. Kad sam na jednoj grupi i na linku na ovaj forum našao hrpu materijala kao da sam se preporodio. Sad znam točno s čime imam posla i i znam kako se prema tome postavit. Kao da je jedna kockica skagalice pala na svoje mjesto i dovela stvari u red. Ovo su neki moji zaključci vezani uz svoja iskustva i uz stvari koje je rekao Don Huan. Iako misao ne mora poticat od nas one uglavnom potiču. Letač je poput opreznog djeteta koje će tu i tamo kratkim udarcem usmjerit kolo (kotač ili prazna guma koja se vrti i koju djeca nekad voze okolo, ne znam kako se kaže) da ostane na smijeru koje ono hoće no ako je kolo jako, ako ima svoj smijer i momentum, ako oprezno i kritički promatra svaki "udarac" sa strane onda mu dijete ne može skoro pa ništa. Da vam dam primjer. Jednom sam jako davno još kao dijete sam sebe zapitao, (nakon nekih negativnih misli koje su mi dolazile u glavu) ima li smisla i dal je u redu dio sebe promatrat kao nešto strano, podijelit svoju osobnost na "dobrog i zlog" momka i postavljat se prema "zloj" strani, gotovo pa neprijateljski. Iza toga sam odma došao do zaključka, zapravo do -neobično cjelovite misli- da nije u redu sam sebe odvajat na takav način i da se čovjek mora prema sebi odnositi kao prema cjelini i da mora tu cijelinu "odvest u bolje" i pojačat jer da je i naša negativnost ili ono što mi smatrama za takvo, neodvojivi i cjeloviti dio nas samih i da "nije fer" prema sebi da svoje inegralne dijelove tako odvajamo i tretiramo jer onda nikad nećemo nać "spasenje" i napredak za sebe. Ova misao je vrlo lako mogla bit strana. Ima sve elemente perfidnog ubacivanja "pravih" zaključaka, pravih za onog drugog i fine i dobro osmišljenje kontrole. Danas oprezno i kritički razmatram svaku svoju misao, posebno one koje "ulete" tek tako, nevezano uz prethodni tok misli i koje nas "bacaju na drugi kolosjek". Oprezan sam i kritičan. Suzdržavam se od donošenja zaključaka (posebno onih koji imaju očajnički i za mene loši prizvuk) i "vjerujem u sve ne vjerujući u ništa". Svaka moja misao mora proći kroz lupu i svaka je na vagi. Kao što rekoh. Ako je 'kolo' jako i ako ima svoj smijer i ako je svijesno stranog utjecaja, može ostat na svom putu bez većih poteškoća. Danas kad legnem u krevet gotovo pa izazivam 'stvar' al je ne podcjenjujem i ne mrzim. Često joj to i "kažem": ne mrzim te al nevolim ono što radiš. Gotovo pa jedva čekam strani pomak i tjeskobnu misao da je mogu analizirat, proučit i shvatit mehanizme djelovanja i utjecaja. Ovakve misli i osjećaji djeluju na njih ko tamjan na vraga. ;-)

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Zadnja izmjena: lone_bird; sub mar 14, 2009 11:56 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 11, 2009 10:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
.. a sta su to letaci.. ? jesu to neki anđeli, imaju li krila..? ? :mrgreen:


Super je da si oprezan, vidim razvio si neku svoju tehniku za izlazenje s time na kraj

Vrlo bi me zanimalo cuti o tvojim iskustvima s anorgancima - ako ne ovdje, onda u topicu 'Sanjanje'


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 1:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
OMEN je napisao/la:
Super je da si oprezan, vidim razvio si neku svoju tehniku za izlazenje s time na kraj


Oprez je odlika ratništva. Svjesnost stranog utjecaja koji je uvijek moguć je prvi korak ka njegovoj kontroli. No ne valja se zavaravati. U usporedbi sa anorganskim bićima mi smo razigrana, nesvjesna djeca. Ta bića su apsolutno zastrašujuća i superiorna, a njhovi načini utjecaja nadilaze naše mogućnosti predviđanja. No to ne znači da mi ne možemo ostat čvrsti i postojani na svom putu. Besprijekornost, trezvenost i ratništvo daju čovjeku smijer kojeg je stranim utjecajem moguće poljuljat samo privremeno. Svako od nas nosi svoju glavu, a za vlasitite greške i glupost uvijek smo krivi sami.

OMEN je napisao/la:
Vrlo bi me zanimalo cuti o tvojim iskustvima s anorgancima - ako ne ovdje, onda u topicu 'Sanjanje'


O njima ti mogu puno reći no volio bi čut konkretno pitanje. Onome tko se nije susretao s ovim bićima svaki opis je isprazan i pretvara se u nategnutu priču. Ja ih srećem već godinama u svakom Sanjanju mi neizostavno prave društvo, već stotinama puta, tako da mi postaje vrlo komplicirano pričat s nekim tko nema sličnih iskustava. Prošli smo put od otvorenog neprijateljstva i glupih, glupih (s moje strane) borbi, koje su znale kulminirat (vjerovali ili ne, a neću zamjerit ako ne ;-)) fizičkim modricama po mojem tijelu. Pravom, ne energetskom. Pa sve do opasne naklonosti i ekstatičnih stanja ugode koje ti mogu pružati ukoliko im recimo obećaš, da ćeš na kraju puta, ukoliko ne vidiš drugog načina za dalje, pristat doć u njihov svijet. Ropstvo ili smrt nije lako pitanje, no ja ponekad mislim da toliko volim život da bi radije pristao i na ovaj tip razmjene nego na smrt. Bolje i minimalna šansa nego nikakva. A možda i griješim. Anorganski svijet je teško zamislit kao dom. Te stvari nisu zajebancija, a tjeskoba koju osjećaš u energetskom tijelu je apsolutna i sveobuhvatna i imaš osjećaj da traje vječno. S tim bićima se može razmjenjivat energija no njen ukus mi ne paše. Previše se razlikujemo. Ta bića su mračna i morbidna i kad sam sebe uhvatiš kako sa pohlepnom znatiželjom surfaš po rotten.comu (Nemojte! Bili ste upozoreni. Ratnik mora znat kad povuć crtu i STAT. Ako ste svejedno tamo otišli a prije niste bili onda dobro zapamtite ove riječi, a lekciju i site ćete zapamtit ionako ;-)) a inače si totalni pozitivac, šok zna bit popriličan. Njihova energija je zanimljiva no pre mračna za moj ukus. Mogu te naučit dosta, sanjalačkih tehnika pogotovo, gdje su majstori. Jako sam se iznenadio kad sam pročitao ponovo "umijeće sanjanja" nakon par godina jer se ispostavilo da stvari za koje sam vjerovao da ih znam iz knjige nisu bile tamo. Shvaćate? Naprimjer mene su naučili jednostavnu tehniku koja je protuteža Don Huanovoj tehnici dovođenje sanjalačke svijesti u budno stanje, samo ja sam uobičajenu svjesnost dovodio u sanjalačko stanje, a s njom skoro i cijelo tijelo. To mi je skoro uspjelo par puta, a da je, mislim da se nazad nikad ne bi vratio. Ne mogu nać način da vas dovoljno upozorim. Ovakve stvari nisu zajebancija. Opasnost je tako stvarna i tako realna da je vjerujte mi na riječ, uopće niste sposobni zamislit.

(molim moderatore da prebace post na sanjanje ako misle da treba)

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Zadnja izmjena: lone_bird; ned feb 15, 2009 10:32 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 6:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
Vrlo dragocjen izvestaj, thanks

Ako se dobro sjecam, ta faza se nemoze izbjeci, svaki ozbiljniji sanjac mora prije ili kasnije dodirnuti njihov svijet kako bi pokupio nuznu dozu mracne energije

Odnosi li se ono 'realna opasnost' i na zene, posto zensku energiju, navodno, ne proganjaju? Jedini spomenuti slucaj je ono dvoje ucenika koji su bili ljubavnici , ukupan zbroj njihovih energija je odgovarao anorgancima,pa su ih povukli tj. nagual ih je ponudio - hm.. jel ono i Blue scout bila zaglavila tamo kao zenska energija..?

Nisam imala 'bliskih susreta', negdje sam u fazi pronalazenja izvidnika

Jesi li radio iskljucivo po knjizi 'Umijece sanjanja'..?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 10:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
OMEN je napisao/la:
Vrlo dragocjen izvestaj, thanks

Ako se dobro sjecam, ta faza se nemoze izbjeci, svaki ozbiljniji sanjac mora prije ili kasnije dodirnuti njihov svijet kako bi pokupio nuznu dozu mracne energije


Zapravo oni će biti privučeni tebi, i to kroz tvoju uvježbanu (vježbaj, vježbaj...:-)) sposobnost mijenjanja teme/okoline sanjanja, što je zapravo ništa drugo nego sposobnost pomicanja skupne točke. To su zapravo druga (treća?) vrata sanjanja, ono kad koristiš detalje iz snova koji se pretaču u nešto drugo ili kad se "probudiš" u snu, ali ne u javi nego u drugom snu. Postoji i još jedna tehnika, a ta je da nađeš bilo koji prozor i da prođeš kroz njega, a tu sam koristio najviše. To je jedna od onih stvari za koju sam bio siguran da sam pročitao u umijeću sanjanja, a nisam ;-)

OMEN je napisao/la:
Odnosi li se ono 'realna opasnost' i na zene, posto zensku energiju, navodno, ne proganjaju? Jedini spomenuti slucaj je ono dvoje ucenika koji su bili ljubavnici , ukupan zbroj njihovih energija je odgovarao anorgancima,pa su ih povukli tj. nagual ih je ponudio - hm.. jel ono i Blue scout bila zaglavila tamo kao zenska energija..?


Vjerovatno ne. Nisam žensko pa ti ne mogu reći ;-). No tako kaže Don Huan, a tog lika sam kroz protekle godine naučio uzimat vrlo, vrlo ozbiljno ;-)

OMEN je napisao/la:
Nisam imala 'bliskih susreta', negdje sam u fazi pronalazenja izvidnika


Pripremi se za strah, u onom smislu i obliku koji je zasad u tvom životu bio nepoznanica. Meni je to još teže palo po što sam izrazito staložen, miran, hladnokrvan i ne bojim se praktički ničega i sve volim držat pod kontrolom i u životu i u snovima (eh taj tonal ;-)) tako da je moja nespremnost da se nosim s time bila utoliko izraženija. Ovaj strah je iskonski, apsolutan i prodire iznutra. Kao što mikrovalna peče ;-) No ne gubi tlo pod nogama. Može se izdržati. Treba bit samo hladnokrvan i ne gubit glavu. Iako, lako je sad o tome pričat, no kad legneš u krevet, tamo si na njihovom terenu. Ali može se. To uvijek imaj na umu. I oprez, gledaj stvari iz njihovog kuta. A znaš što oni žele. Zapravo, tebi je lakše. Ti si žensko ;-)



OMEN je napisao/la:
Jesi li radio iskljucivo po knjizi 'Umijece sanjanja'..?


Da. Postoji i druga literatura no akomulacija duhovnog znanja koju su nam ostavili toltečki šamani je bez premca i bojim se da teško može imat alternativu. Vrlo sam skeptičan prema bilo kojim drugim oblicima "znanja". To su za mene ostale samo "priče o moći" a Castaneda je okrenuo moj život naglavce. Ne mogu ih prihvatit a niti odbacit pa se pravim da ne postoje. Zapravo čitao sam u areni :D tekst od plečka gdje jogini precizno oslikavaju neorganski svijet kao "jedino mjesto u svemiru gdje čovjeku mogu bit sve želje ispunjene". Mogu mislit kako su se prvi jogini koji su se susreli s takvim bićima, ma koliko napredna i vrijedna duhovna bića, proveli. Sigurno im nije bilo lako.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 18, 2009 2:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
E , hvala ti puno na savjetima i upozorenjima :shock: :wink:


stalking the stalker.... kocoperenje kocoperca ? ? :lol: -znas li mozda za neki adekvatniji prijevod i koji je smisao, u kontextu sanjanja?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 18, 2009 10:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
OMEN je napisao/la:
E , hvala ti puno na savjetima i upozorenjima :shock: :wink:


Nema frke. I još sam ti nešto zaboravio spomenut. Ta bića su kao ...turisti možda :-k ? Cijene namjeru da ih obogatiš za iskustvo odnosno da im ispričaš priču. Recimo ja razmišljam o plažama, moru, lijepim stvarima tipičnim za nas ljude, o stvarima koje me zanimaju u i o našem svijetu i nudim ih njima "na poklon" (išao sam obrnutom logikom da bi i meni ista gesta sa suprotne strane bila jako draga, iako je nisam primio na takav način, no nikad je nisam ni direktno tražio) i reakcija druge strane bila je vrlo pozitivna. Ta bića nam mogu učinit da se osjećamo vrlo ugodno. Iako je s moje strane bilo daleko više neugodnih stvari ;-) iako nisam siguran dal oni cijene samu namjeru ili cijene sam poklon kao takav, no to je nebitno. Stvar funkcionira. Provjereno :-)

I još jedna stvar. Meni se anorganci uglavnom ukazuju u likovima LJUDI a ne predmeta. Iako i predmeta ponekad ali oni s kojima sam imao najvše sukoba, borbi, natezanja i posla uvijek su se u snovima pojavljivali kao ljudi. Znači moguće je da nisu uobičajeni tip anorganskih bića, nego ovaj drugi, manje uobičajen ali i opasniji, što me ne bi čudilo.


OMEN je napisao/la:
stalking the stalker.... kocoperenje kocoperca ? ? :lol: -znas li mozda za neki adekvatniji prijevod i koji je smisao, u kontextu sanjanja?


To je loš, a i ružan prijevod. Stalk se prevodi kao kočoperenje no prevodi se i kao vrebanje, šuljanje ili prikradanje, što je u ovom slučaju ispravniji mislim prijevod. Vrebanje vrebača? Isto je ružno al ne TOLIKO ;-)

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 20, 2009 2:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
:) Holla!


Koje boje su ti likovi kad ih ‘vidis’ i prikazuju li ti se kao bliske ili nepoznate osobe? o kakvim borbama se u stvari radi .... pokusavaju te prisiliti da ih pratis do njihovog izvora ili sto….?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 20, 2009 3:01 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pa stalking the stalker bi bilo traganje na sebi, jedino to i ima smisla, samo tako se skupna točka miće.
Traganje je tehnika pomicanja skupne točke, naravno da primarno i najprije svoje. Skoro svi i završe sa micanjem samo svoje skupne točke.

A i drugom čovjeku kad netko miće skupnu, opet to radi pomoću empatije, samo tako ima navigaciju.

*** Ja pobrkao lončiće *** :)


Zadnja izmjena: promatrač; sub feb 21, 2009 10:28 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 20, 2009 6:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
OMEN je napisao/la:

Koje boje su ti likovi kad ih ‘vidis’


Teško mi je reć konkretno. Moja direktna "viđenja" izvidnika su se događala prilično rijetko, a i tad, kada opažaš direktnu energetsku strukturu stvari, anorganskog svijeta ili izvidnika...kako da to opišem...kao da to radiš sa dijelom mozga koji inače uopće ne koristiš. Tako da nemaš nikakav sustav tumačenja za ono što vidiš. Tako da ukoliko zbilja želiš "zapamtit" ono što vidiš moraš uložit svjesni napor, namjeru da dovedeš svoju uobičajenu skupnu točku, odnosno razum, na mjesto s kojeg crpiš viziju, vrlo je teško to opisivat a i nema smisla. To trebaš osjetit i vidit za sebe, nije teško, onda ćeš točno znat o čemu pričam. Uglavnom energetska struktura i viđenje mi se prikazuje poput ... plavog "filma", mreže nepovezanih niti a opet povezanih koje kao žičani modeli tvore nekakve strukture. Jednu specijalnu vrstu anorganca u snovima sam vidio ili kao starog olinjalog, gotovo karikaturu od čovjeka rokera i motorista, i ružnog i simpatičnog na neki način, a njegovu strukturu energetsku bi opisao kao...dupina, morsku kravu..? :-k ne da je imao glavu oči i sl. nego bio je pojednostavljena trokutasta morska životinja, eto takav sam dojam imao kad sam ga pokušao 'vidjet'. Nikakva kuglica. Bio je bjelkaste-žute boje a karakteristika mu je bila da je izvrsno znao komunicirat našim jezikom. Jednom sam vidio skupinu nevjerovatnih mrava, kukaca koji su se presijavali u svim mogućim tamnim, ljubičastim, plavim bojama dragog kamenja, kao hrpa čudnih paukova, različitih veličina i oblika a svaki je umjesto zadnjaka imao dragi kamen. Plazili su mi po rukama u jednoj "krpi" i po tijelu i ja sam ih fasciniran gledao kao kukce, dok mi glas sastrane nije rekao "vrlo ih je neuobičajeno vidjeti kao kukce. Vrlo ih se rijetko tako vidi" i onda sam ih vidio kao energiju, čudesnu pretapajuću živu energiju koja je tekla po mojim rukama na potpuno živ i svjestan način. Nisu bili agresivni. Čudesno iskustvo. Jednom mi se neko čudno biće približilo i pitalo me "ima li mozak" u smislu ima li ja mozak, dal sam svjestan:-) Zbilja. Zvjerinjak je tamo vani :-)

OMEN je napisao/la:

i prikazuju li ti se kao bliske ili nepoznate osobe?


Vidi sad ovo, "moja" vrsta mi se uglavnom pokazuju kao nepoznate osobe. Recimo sanjam jedan obični san, svi smo u hali i čekamo direktora, direktor dolazi, svi ga gledamo onako sa nekim respektom odjednom dolazi do mene i napada me šakama u trbuh. Odma se upali žarulja za uzbunu: Anorganac! I skužim da sanjam odmah naravno. Kad me napadnu često ih i ne vidim, samo osjetim. Zapravo najčešće je ovako. Njihovo prisustvo osjetim u 90% slučajeva, ne vidim. Stalni su mi pratitelji, dovoljno je pomisliti na njih da se pojave.

Postoji i druga vrsta mislim, koja se pojavljuje u oblicima ljudi koje znaš. Oni su uglavnom pasivni, gotovo suzdržani. Kupe tvoje emocije vezane uz te ljude (oni su zbilja kao turisti, ono o čemu sam ti pričao, mi ih zanimamo što je i logično) i onda nestanu. Nisam siguran da se radi o istim vrstama. Ne čini mi se tako.

OMEN je napisao/la:

o kakvim borbama se u stvari radi .... pokusavaju te prisiliti da ih pratis do njihovog izvora ili sto….?


Ne, ne. Ništa takvog. Zapravo...kad pitaš ovako, nisam siguran da uopće znam što žele. Uvijek sam mislio da me pokušavaju prisilit na izmjenu energije, što bi bilo logično i što ponekad i napravimo no nisam 100% siguran. Don Huan je rekao da su oni jednostavno ... takvi. Napasni i drski. Da ić ih dirat je kao da ideš dirat zmiju, što je i istina. Napad osjetiš kao kad te netko škaklje, zabije ti ruku u osjetljivo mjesto a ti se oko nje uviješ cijeli. Ko da netko pokušava uć u tebe. Ulaze u vrat, u genitalije, u noge, bilo gdje. "Zgrabe" te a ti se uviješ i trgaš. Kad te zapamte, kao što su mene, napadaju te i u običnim snovima i dok padaš u san, bilogdje! Ludi su, kažem ti :-) Različito reagiraju na povratnu reakciju. Strah i panika ih raspamete. Na mirnu i pasivnu zaštitu/trpljenje neće otić svejedno. Na pomisao "napravi što hoćeš, nije me briga" obično popuštaju. Na pomisao "zar je to sve što možeš?" zdrmat će te tsunami! Nisam mogao vjerovat koliko me jako mogu "stisnut" Nisam siguran koliko je štete moguće s ovim izvest, no ugodno nije. Najbolje se odma probudit ako možeš (mogu ti reć da sam taj manevar vrlo dobro uvježbao :-))

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 21, 2009 12:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
Ovo je pomalo preslo u 'Moja iskustva s anorgancima' :lol: - cudno da nas moderatori ne prebacuju u Snove..

Sve ovo sto pricas.. zvuci ludo (i nezaboravno) :D - 'manevar' ti je za 10, hahaha- super je da nisi izgubio smisao za humor uslijed svog tog morbidluka..

Kad pratis izvidnika do izvora, je li otprilike onako kako Carlitos opisuje ?

Izostrava li ti se pozornost kad priljubis jezik o nepce? meni bas i ne..


Zadnja izmjena: OMEN; sub feb 21, 2009 9:31 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 21, 2009 7:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 29, 2008 9:19 pm
Postovi: 132
evo jucer pronasla....


STALKER: " 'kočoperenje kočoperca'/ veoma smešan prevod neukog prevodioca na hrvatski jezik. Pravo značenje: Vrebanje vrebača ili prikradanje prikradačima, a u srpskom prevodu je skroz van konteksta: traganje za tragačima. Van konteksta je jer u tom poglavlju Huan objašnjava Karlosu da u sanjanju ulazimo u svet neorganskih bića koja nas tamo vrebaju, šunjaju se i prikradaju nam se sa ciljem da sklope s nama savez, simbiozu, kako bi se hranili našom energijom. On kaže da novi vidovnjaci izvode manevar izbegavanja neorganskih bića koristeći njihovu taktiku - i oni se njima takođe šunjaju i vrebaju... Stalking, prikradanje, traganje, znači proći neopaženo, obaviti svoje poslove a da niko ne primeti. Neorganska bića su majstori tog neprimetnog delovanja i vidovnjaci ih imitiraju i na kraju uspevaju da u sanjanju budu u njihovom svetu i koriste njegovu energiju a da nemaju posla sa neorganskim bićima koja su pravi gnjavatori i porobljivači naše svesti. Don Huan kaže
da je nama potrebna ta "tamna" energija sveta neorganskih bića jer je ona neka vrsta goriva koja daje brzinu i pokretljivost tokom sanjačkih putovanja. Ali, trebamo biti veći lopovi od najvećih lopova, kočoperniji od kočoperaca, hehe! Ukradi ptici jaje iz gnezda a da ne primeti..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 21, 2009 9:49 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon sep 24, 2007 7:42 pm
Postovi: 27
lone_bird je napisao/la:


OMEN je napisao/la:

i prikazuju li ti se kao bliske ili nepoznate osobe?


Vidi sad ovo, "moja" vrsta mi se uglavnom pokazuju kao nepoznate osobe. Recimo sanjam jedan obični san, svi smo u hali i čekamo direktora, direktor dolazi, svi ga gledamo onako sa nekim respektom odjednom dolazi do mene i napada me šakama u trbuh. Odma se upali žarulja za uzbunu: Anorganac! I skužim da sanjam odmah naravno. Kad me napadnu često ih i ne vidim, samo osjetim. Zapravo najčešće je ovako. Njihovo prisustvo osjetim u 90% slučajeva, ne vidim. Stalni su mi pratitelji, dovoljno je pomisliti na njih da se pojave.

Postoji i druga vrsta mislim, koja se pojavljuje u oblicima ljudi koje znaš. Oni su uglavnom pasivni, gotovo suzdržani. Kupe tvoje emocije vezane uz te ljude (oni su zbilja kao turisti, ono o čemu sam ti pričao, mi ih zanimamo što je i logično) i onda nestanu. Nisam siguran da se radi o istim vrstama. Ne čini mi se tako.




Da li su snovi jedini nacin kada si svestan njihovog prisustva.

Kako ti ide svesnost i borba sa njima u svakodnevici.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 21, 2009 10:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
OMEN je napisao/la:
Ovo je pomalo preslo u 'Moja iskustva s anorgancima' :lol: - cudno da nas moderatori ne prebacuju u Snove..


Možda ih jednostavno nije briga :-)

OMEN je napisao/la:
Sve ovo sto pricas.. zvuci ludo (i nezaboravno) :D - 'manevar' ti je za 10, hahaha- super je da nisi izgubio smisao za humor uslijed svog tog morbidluka..

Pazi, ne bi htio da dobiješ krivi dojam. Ovo je teško objasnit no ta bića, koliko su zastrašujuća toliko su i privlačna. Nisu uvijek napasni, ima i različitih vrsta. Znaju i komunicirat i učit (mada nekad ni ne shvatiš da ti to ONI govore) iako gledaju svoje interese, no to rade i ljudi. Dobro je rekao Don Huan carlosu, "tvoji prijatelji". Zbilja, tako ih čovjek najbliže doživljava. Kao prijatelje. Postoji određena uzajamna naklonost. Interes. Skoro pa poštovanje no ne bi išao tako daleko. Oni su zajebani, mislim kao odliku osobnosti. Mračni, gotovo pa zli. Ja sam prema njima ko bambi ili ko mladunče iz kralja lavova :-). Takav osjećaj imam nekad.

A nezaboravno kažeš. To je pre blaga riječ. Kakve sam krajolike viđao, kakve čudesne gradove (grad gdje svi ljudi imaju svoga blizanca i žive u parovima naprimjer ;)), kakva prekrasna mjesta, kakve nevjerovatne ŽIVOTINJE (to mi je bilo posebno ludo) nešto neobjašnjivo, neopisivo. Dovoljno je reć samo da su zemaljska mjesta lijepa no za "draeam travellera" su .. ono..niš posebo. Slapovi nijagare? Zijev. Yellowstone? Aha, ma ok je ;-).

OMEN je napisao/la:
Kad pratis izvidnika do izvora, je li otprilike onako kako Carlitos opisuje ?


Da. Malo je košmarno to cijelo iskustvo, nekonzistentno. Često ne shvaćaš što vidiš. Bio sam svega par puta "tamo preko". Meni to izgleda poput plitkog tunela, on je okrugli ali su mu unutarnje stranice ravne plohe. Kao recimo čaša al ne obična nego šesterokutna ili peterokutna, tako nešto. Zidovi su tamni, crno sivi (Karlos kaže smeđi) i kao da su prošarani točkicama. Teško je opisat. i to je također jedna od onih stvari koju vidiš al da bi je zapamtio moraš uložit napor, približit viziju svojem uobičajenom sustavu tumačenja, no tako je donekle i mijenjaš.

Sinoć(!!) sam izdvojio izvidnika, prvi put sam ga dobro zapamtio. Vidio sam neke ljude u snu, i dva čudna skroz čudna humanoidna bića. Kao reptiloidi, plastične lutke, ne mogu ih opisat nikako. Uperio sam u jednog mali prst i pretvorio su se u kuglicu energije. Bila je kao zapaljena, prilično velika (zamišljao sam manju) recimo ko stisnuta šaka (iako su odnosi veličine tamo skroz promjenjeni) bila je jarko žute boje što ukazuje na izvidnika iz dalekih oblasti kojeg je opasno slijedit al ja budala (u sanjanju mi često radi pola mozga, mislim da to nije samo moj problem ;-)) odma za njim. Našao sam se u nekom mračnm prostoru, izvidnik drito ispod mene kao na nekoj plohi, na podu (podsjećao je malo na jaje na oko :-D) nisam uspio ništa "uhvatit" oko sebe, samo prazno, kao crninu ili kao nešto meni nedohvatljivo. Onda sam se sjetio "da se može zapet u svijetovima koji su iznad naših energetskih mogućnosti" pa sam se u strahu, jedva dovukao nazad u uobičajeni san. Zanimljivo iskustvo, šteta što ga nisam bolje mogao iskoristit.

OMEN je napisao/la:
Izostrava li ti se pozornost kad priljubis jezik o nepce? meni bas i ne..


Ne. I to mi zadaje velike jade. Možda radimo nešto krivo, možda je prijevod bio loš/neadekvatan. U knjizi se kaže da je potrebno malo više vremena da ovladaš tehnikom. Svoju svjesnost/pozornost možeš pojačat (kao što pojačavaš ton na radiju) direktnim činom namjere, no ni to mi je uspije uvijek kako bi htio. Možeš i zagrebat neku površinu u sanjanju, mislim da sam to pročitao kod stalkera i to pomaže. Uglavnom, kao što sam već spomenuo, često budem polu svjestan u snovima, odnosno nedovoljno "probuđen u snu", pa bauljam okolo i radim gluposti. Morat ću malo više pazit na svoju seksualnu energiju damn :oops:

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 21, 2009 11:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
EgoDijagnosticar je napisao/la:

Da li su snovi jedini nacin kada si svestan njihovog prisustva.

Kako ti ide svesnost i borba sa njima u svakodnevici.


Da, snovi, iako ne samo u lucidnim nego i u običnim ali isto tako i u samom činu utonjenja u san, dok si u polu snu znaju "navratit":-) Znam da je Don Huan opisivao i mogućnost dolaska i u svakodnevicu no to mi se nije desilo, nasreću. To je kao ono kad doktor kaže "bolest nije opasna ali ima i slučajeva kad ...". Moguće je al nije uobičajeno. No sad sam s njima u nekakvom primirju više manje. Bilo je vremena kad su me samo čekali da utonem u san, ko furije :-).

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 21, 2009 11:34 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon sep 24, 2007 7:42 pm
Postovi: 27
lone_bird je napisao/la:
EgoDijagnosticar je napisao/la:

Da li su snovi jedini nacin kada si svestan njihovog prisustva.

Kako ti ide svesnost i borba sa njima u svakodnevici.


Da, snovi, iako ne samo u lucidnim nego i u običnim ali isto tako i u samom činu utonjenja u san, dok si u polu snu znaju "navratit":-) Znam da je Don Huan opisivao i mogućnost dolaska i u svakodnevicu no to mi se nije desilo, nasreću. To je kao ono kad doktor kaže "bolest nije opasna ali ima i slučajeva kad ...". Moguće je al nije uobičajeno. No sad sam s njima u nekakvom primirju više manje. Bilo je vremena kad su me samo čekali da utonem u san, ko furije :-).


:D Lepo si to rekao na srecu nisi svestan svega toga u svakodnevici.

Uzivaj u snovima iako su oni tu jer uvek mozes da pobegnes u svakodnevicu :D

_________________
www.UcenjeDonHuana.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 21, 2009 8:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
EgoDijagnosticar je napisao/la:

:D Lepo si to rekao na srecu nisi svestan svega toga u svakodnevici.



Imao si, imaš sličnih iskustava? Jesi voljan podijelit s nama?

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 22, 2009 9:28 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon sep 24, 2007 7:42 pm
Postovi: 27
lone_bird je napisao/la:
EgoDijagnosticar je napisao/la:

:D Lepo si to rekao na srecu nisi svestan svega toga u svakodnevici.



Imao si, imaš sličnih iskustava? Jesi voljan podijelit s nama?


Pisao sam dosta toga na forumu pa me mrzi da sve ponovo pisem. Evo ti link ka jednom izdvojenom tekstu na forumu koji tematski govori o temi pa procitaj http://www.ucenjedonhuana.com/forum/vie ... ?f=10&t=31

_________________
www.UcenjeDonHuana.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 22, 2009 7:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 11:05 am
Postovi: 456
EgoDijagnosticar je napisao/la:
Pisao sam dosta toga na forumu pa me mrzi da sve ponovo pisem. Evo ti link ka jednom izdvojenom tekstu na forumu koji tematski govori o temi pa procitaj


Odličan tekst, ima tamo i drugih stvari zanimljivih vidim, no možda nisi primjetio :-) rasprava se od letača pretvorila u raspravu o anorganskim bićima druge vrste, onima iz sanjanačke oblasti.

_________________
"Nagual je osoba koja više nema ništa, prazna je, provodnik beskonačnosti, duh, iluzija"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 22, 2009 8:24 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon sep 24, 2007 7:42 pm
Postovi: 27
lone_bird je napisao/la:
EgoDijagnosticar je napisao/la:
Pisao sam dosta toga na forumu pa me mrzi da sve ponovo pisem. Evo ti link ka jednom izdvojenom tekstu na forumu koji tematski govori o temi pa procitaj


Odličan tekst, ima tamo i drugih stvari zanimljivih vidim, no možda nisi primjetio :-) rasprava se od letača pretvorila u raspravu o anorganskim bićima druge vrste, onima iz sanjanačke oblasti.


Da zaveo mi naslov. :D

Inace ako ih ne vidis vec u sanjanju, mozes biti svestan njihovog prisustva u svakodnevici. Pa su onda svi oni isti barem na pocetku...

_________________
www.UcenjeDonHuana.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 458 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz