Sada je: pon maj 13, 2024 12:00 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 458 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: sri dec 01, 2010 9:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
što je to derviš? =)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: sri dec 01, 2010 9:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
deanos je napisao/la:
što je to derviš? =)

Zar nisi cuo za "Derviš i smrt" poznatu knjigu od Meše Selimovića?

Pa kad nesto ne znas prvo koristis gugl...a ako tam nema onda pitas nekog ;-)

Evo ti vikipedia fri enciklopedija...da vidimo sta kaze ;)

Derviš (arap. ﺵﻴﻭﺭﺩ, darwīš; tur., derviş) je izraz koji označava muslimanskog mistika, tj. sljedbenika tasavufa, mističkog učenja o islamu. Učeni naziv za derviša je sufi (arap. صوفي sūfī; u Sarajevu i Bosni često se izgovara kao sufija); u zapadnim akademskim krugovima riječ sufi je često upotrebljavana kao isključivi izraz.
Derviš je osoba koja teži ka visokim spoznajama o Bogu i u tim valovima nastoji ostati u najvišim stupnjevima molitve.
Jedan od poznatijih Derviških redova je Nakšibendijski red.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: sri dec 01, 2010 9:51 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Muslimanski Ratnik? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: sri dec 01, 2010 10:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
promatrač je napisao/la:
Muslimanski Ratnik? :)


Moglo bi se reci Ratnik Svetlosti sto kaze Paulo Coeljo....a moze se prevesti i kao derviš=vrsta islamskog monaha ;)

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: sri dec 01, 2010 10:06 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Može, paše, islamski čovjek od znanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: sri dec 01, 2010 10:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
promatrač je napisao/la:
Može, paše, islamski čovjek od znanja.


plus sto plese, ima ostre crte lica, crn je i vitak kao ptica!
u svakodnevnom zivotu najbolje se vidi krajickom oka :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: čet dec 02, 2010 8:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 28, 2010 10:02 pm
Postovi: 149
opet popovi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: čet dec 02, 2010 10:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
Ne, nikad nisam čuo za "Derviš i smrt" poznatu knjigu od Meše Selimovića. Iskreno nikad nisam ni čuo za Mešu Selimovića, valjda nemam dovoljno životnog staža.

Kakva su vaša iskustva oko tih viđenja s krajičkom oka?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: sub dec 04, 2010 11:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 28, 2010 10:02 pm
Postovi: 149
ne bih da remetim ovako plodnu raspravu u komsiluku,mislim da ce tek sad da bude veselo...
brate nisu prijatna.neznam dal znas da pricanje i razmisljanje o nekim iskustvima moze da privuce
energiju dogadjaja u ovu stvarnost.a veruj mi,to niko ne bi zeleo...ni oni,a ni mi.
mozda bi se ja sada drugacije postavio prema celom problemu,neznam,ali bolje ne...
mozda da prestanes da obracas paznju,da se potrudis da uz sve z.ostanes normalan.evo ti ovde
ima starih postova,neznam tacno gde,ima puno jebi ga,lepo je napisano znanje spasava.
u postavljenim blogovima je prilicno okrznuta sustina,i bice ti dovoljno da se sa novim znanjem
bolje suocis sa romkinjama...ajd,pa javi se ponekad kako napredujes.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pon dec 06, 2010 12:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
Pokušat ću davat manje pažnje, pa javim kako je prošlo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pon dec 06, 2010 10:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Pozdrav.
Zelim da ispricam iskustva s jednim anorganskim bicem kojeg srecem na jednom mjestu u sumi.
Imao sam vise iskustva s tim bicem ali cu ispricati prvi susret i jedan koji ima veze s smrti.

To mjesto u sumi se zove 3 kamena, veoma je jako umirujuce mjesto, rado sam tamo.
Jedne veceri sam otisao s jednim kolekom kod tih stjena i sjedili smo i pricali o duhovnim stvarima, nakon nekog vremena je bilo vec mracno, kad se je odjednom cuo zvuk psa koji bjesno rezi i kida se, svaki kraj zvuka je imao nesto metalnu u zvuku, veoma neobicno. U tom momentu smo prestali pricati i zvuk je bio bez pauze, nakon koje minute jer kolega veoma uplaseno rekao sta je to, covjece? Prvo sto mi je doslo u glavu i sto sam odmah rekao je, da je to mozda zavezani pas za drvo, kojeg je zavezao neki glupi covjek i pas se pokusava osloboditi, trebali bi ustati i psa osloboditi. Kolega nije nista vise reako, a pas, ili taj bjesni zvuk psa se pomakao s mjesta i zvuk je krenuo prema nama, zvuk je isao cik cak, kao slalom, tocno sam osjetio da ce svakom momenta doci do naseg mjesta. Neznam zasto, ali bez moje razumne volje sam ustao i krenuo sam u sumu prema zvuku koji leti prema nama. Kad sam bio na pocetku drveca sam vidio oko sebe svjetlo, svjetlecu kuglu, od samog pocetka pojave tog psa mi je um bio tih i samo jasne misli sam imao, sad sam mislio da je to svjetlo od drveta ispod kojeg sam stao, jer sam sav zadjudjen gledao oko mene i iznad mene koliko je svjetlo svjetlilo i koji krug je stvaralo. Zaboravio sam zvuk psa za momenat, kad sam skuzio da je tocno ispred mene, pogledao sam naprjed i u tom momentu je paj zvuk dotakao moje lice i opet tisina, osjetio sam kao da je vjetar veoma brzo proletio kroz moje lice. Okrenuo sam se i izasao iz sume prema stjeni gdje je kolega jos uvjek sjedio, kad me je vidio samo je rekao, bas kad si ti otisao u sumu prestao je zvuk. Istog casa smo krenuli prema kuci, bez da smo pricali. Tiho sam se zahvalio za to iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pon dec 06, 2010 11:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Nakon nekoliko godina poslje mog prvog iskustva s tim bicem, sam vise puta bio tamo sam i s drugima. Ovisilo je o covjeku s kojim sam tamo bio dali se je pojavilo ili ne, i to uvjek kad je mrak.
Tako sam j ednom bio tamo s radnim kolegom koje to mjesto nije poznavao, taj covjek se bio bavio s knjigama Karlos Kastanede. Rekao mi je da vec dugo godina pravi magicne pokrete ali da slabo radi na svojoj licnosti, i da osjeti da bi trebao da cisti svoj tonal, jer je energija u tjelu sve jaca.

Htjeo sam mu pokazati to mjesto i rado je uzeo poziv, bilo je veoma zanimljivo jer je znao kako da se treba ponasati s takvim mjestom. isto tako smo se popeli na stjenu i stajali smo i pricali, dobre snazne razgovore:).
Ponor je bio iza mene, a moj pogled prema sumi, on je stajao ljevom stranom prema ponoru a s desnom prema sumi, kad se je ispred nas , kojih 3-.4 metara pojavio zvuk, zvuk koji je meni dao osjecaj da je taj cjeli scenario samo za njega, morao sam se smijati, smjeh je bio respektan i jedini nacin da izdrzim taj zvuk, moj razum je svom snagom i akcijom pokusavao da mi daje sliku toga sto cuje. Lice mog kolege je bilo otvorenih usta i njegov pogled je pratio zvuk koji je prosao pokraj nas i koji je palo niz ponor, lomeci grane.
Moj razum je stvorio sliku jednog malog slona s velikim stopalima, nemogu drugacije da objasnim ali je bilo ludo, slon je imao napora da dize svoja ogromna stopala s svojim malim tjelom, sve dok nije pao niz ponor. tad je opt bila tisina. Rekao sam odmah kolegi, jos uvjek u smjehu, ovo je bilo za tebe, on je rekao da je sve osjetio u stomaku. Isto je cuo neobican zvuk nesto malog s s teskim korakom, samo neznam da li je i on imao sliku slona u glavi.
Sve u svemu, nakon godinu dana sam cuo da taj covjek ucinio samoubojstvo, skocio je s jedne zgrade.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pon dec 06, 2010 11:35 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Hvala što si podjelio iskustvo!

Imaš li neke pretpostavke zašto se ubio? Zbog izluđenosti i očaja što se više ne može uklopiti u "normalno" ili je onako jednostavno ludo pokušao otići u drugu pažnju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pon dec 06, 2010 11:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
stvarno jeziv kraj price, totalno ohrabrujuc za sve koji se odluce prakticirati pokrete :?
jesi dosao do kakvih zakljucaka, tj jesi pokusao nesto vise saznati o mjestu, tj jesi li imao ikada dovoljno energije da vidis vise, tj..?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: uto dec 07, 2010 12:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
promatrač je napisao/la:
Hvala što si podjelio iskustvo!

Imaš li neke pretpostavke zašto se ubio? Zbog izluđenosti i očaja što se više ne može uklopiti u "normalno" ili je onako jednostavno ludo pokušao otići u drugu pažnju?



Ubila ga je proslost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: uto dec 07, 2010 12:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
zelenozubi je napisao/la:
stvarno jeziv kraj price, totalno ohrabrujuc za sve koji se odluce prakticirati pokrete :?
jesi dosao do kakvih zakljucaka, tj jesi pokusao nesto vise saznati o mjestu, tj jesi li imao ikada dovoljno energije da vidis vise, tj..?


Njegovo samoubojstvo nema puno veze magicnim pokretima, ono sto covjeka dovodi do samoubojstva su losa savjest, nesredjene stvari, blokade.
Covjek je budio svoju nekoristenu energiju bez da je bio cist sa samim sobom.

Cjeli grad je takvo mjesto, ta stjena je ispod cjelog grada, i izlazi na vise mjesta po sumi, a ispod kamena je voda, cjeli grad ima vise izvora dobre pitke vode u sumi.
Inace nemam bas interesa da vidim vise u vezi tog bica ili nekih drugih, ako se pojave ili ako ih vidim onda ok, ali nezelim njih istrazivat. Vise se ponasam prema njima kao i prema ostalim bicima na ovom svjetu, oni imaju pravo biti tu gdje sam i ja i obrnuto, i to je to. Kad sam tamo onda sam tamo radi prirode i mira a ne zbog njega i kad s e pojavi onda idem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: uto dec 07, 2010 12:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
blago tebi, ti si pametan, meni nebi dao vrag mira :dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: uto dec 07, 2010 6:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:39 pm
Postovi: 127
i nisam ih imao baš previše, ali se sjećam jako dobro jednog ko klinac, kad sam ležao mirno u krevetu u mraku i buljio praznom...odjednom ko nekakva svjetleća glava koja se glasno zaderala "buu"....jbg, možda će nekom zvučati smješno, čak i meni zvuči kada sada to pišem...tijekom čitanja Castanede odmah sam se sjetio tog događaja pri don Huanovom opisu takvih bića za koje kaže da nas nemogu fizički ubiti ali nas mogu preplašiti na smrt....(ako se sjećate kad je Castanada noću trčao i nešto ga je naganjalo i plašilo)

_________________
holografski svemir - svemir u kojem je vrijeme iluzija,a stvarnost ništa više od umom stvorene slike...

http://s3.ba.battle-knight.org/index.ph ... f=MTAyNTQw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: uto dec 07, 2010 6:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Aj pročitaj ovo, sjetio sam se nečijeg sna čim si napisao post.... ne mora biti da je anorganac.

Citat:
Zadnjih pola godine pokusavam kontrolirati sanjanje.
Nije bilo bas nekih uspjeha osim odvajanja energetskog od fizickog tijela
ali bez nekih velikih pomaka i kontrole uvijek se je vratilo automatski nazat.
Lucidni snovi su mi ucestali i jaki gotovo svaki dan, ali bez kontrole.
Uspio sam kontrolirat snove samo 3-4 puta, ali na vrlo kratko,
cim se sjetim odmah se probudim.

Sve do juce,..

Bas kad sam zadnjih mjesec dana mislio da sam nehotice blokiran
od svojih prijatelja koji mi zele pomoci, neznajuci da mi tako bas odmazu
blokirajuci me, jer, su mi se vracala pricanja u glavi, nemir i netrezvenost,
nista mi nije bilo kao prije, sve je bilo nekako, bas blokirano.
Posljednih pet dana bio sam doslovce lud, nije bilo ni lucidnih snova,
nocni nemir, nesanica, teska gotovo nikakva mirna bdjenja
ili ulazaka u unutarnu tisinu. Sve mi je to nesto stalno prekidalo.
Svaki dan sam se trudio, iscekivao, molio da se to rijesi, grcevito
sam zelio uci u sanjanje i kontrolirati ga ko i ovo, normalno stanje svijesti.
Juce, zaspao sam oko 0.30h, porbudim se kao i obicno ko i ovih zadnjih
dana u 2:30 - 3:00 pokusavam bdjeti, ali nista, stalno me nekaj sjebe..
upalim tv, gledam do 5:00-6:00h, pa onda zaspim ali zadnju noc zaspim cak oko 07:30h.
ZASPAH, nesto se u meni odkoci, odbloka, vidim plavkastu izmaglicu, iz prelaska iz snova u sanjanje
najdm se na centru nekoga gradica,.. rekoh wtf? kad odjedamput postanem
svjestan, rekoh,..too.... ja sanjam, posto sam svjestan. Okrecem se oko svoje osi od srece,
skocim gore ( 20m ) pa dolje, i sve ko u normalno m zivotu, cak i moja strana humora je bila sa menom, te zbog toga najvjerovatnije nisam osjecao ama bas nikakav strah.
Trg, je bio poplocen onim kamenim kockama u krugu a oko njega zute relativno zgrade stare gradjevine
al vidi se da su nedavno cca. prije 10 god frisko obnovljene. Na trgu je bio neki zdenac ili tako nesto, okruglo.
Sav ushicen i od srece rekoh da udjem nekud naci ogledao, htio sam vidjeti svoje energetsko tjelo.
Krenuo sam na desno, tik sto sam izasao iz trga usao sam u sumu, isao sam na odprilike 1,5m visine koda se vozim u autu a auta nema ;D
te, sam postao svjestan da sam u obliku jajeta, da nemam tjelo, cijeli put mi je bio osvjetljen od mog jajca ;D a sastrane na drvecu
sam vidio svoj plavkasto bjeli odsjaj cijelim putem koji je cak nadzirao laganu mjesavinu u laaaagano ljubicasto na momente.
Tako idem, i dojdem pred neku kucu, rekoh, ajd da probam kroz zid unutra.
Roknem ja, fuuuu, predobro cak traje i duze nego sto sam ocekivao a osjecaj je cudan
fakat te nesto zaustavi kad lupis onda te upije i ides kao kroz sljunak, teze i izbaci te van.
Sav sretan sto sam to uspio, dojdem do vrata, rekoh mozda je tamo ogledalo.
Prodjem vrata, puno lakse nego zid, gotovo momentalno, isti osjecaj, samo 10 puta slabiji.
Kad sam uso imam sta vidjet, mama, tata i djete spava.
U biti, djete je spavalo i u momentu kad sam usao, sjelo je, decec cca. 5god imo je crnu kosu, imo sam osjecaj da me, vidi, da me, gleda.
Reko, ajd da se izderem, da ih sve probudim, iz zajebancije ;D , da vidim je me ko kuzi.
Kad sam se zaderao, djete je krikkkknulo, ( znaci vidjelo me je ili osjetilo ), u trenu otac, skoci i upali svjetlo,..
U tom trenu sam naglo pobjegao i naso se u svome tijelu,...probudih se,.. :o

... :o...al,...probudih se opet u snu, :o imo osjecaj da sam doso sa drugog snjanja u san, te mi tjelo vibrira, koda sam na nekoj vibrirajucem malom pneumatskom cekicu....zijelo tijelo od a do z,
osjecam unutarnju tisinu, mir,...pokusavajuci opet, nesto,... probudih se,...
kad sam se probudio, glavobolja sa desne strane cela,...i nekako, tezak ovaj svijet,..koda je jos jedan dio mene tamo
a jedan dio tu...tesko sam se osjecao na pola,......nekako...

uff,..valjda ce do tog sad stalno dolaziti,...valjda,...

al i nisam vise blokiran,.. sve mi je isto ko od prije mjesec, dva,...

;D ;D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: uto dec 07, 2010 6:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
zelenozubi je napisao/la:
blago tebi, ti si pametan, meni nebi dao vrag mira :dontknow:


Vise je to respekt nego pamet.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 458 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz